,fu;! goede feestdagen voorspoedig 1994 im:&mm Soest neemt afscheid van Amerikanen VERENIGING SOESTERBERGS BELANG an start tmM KRINGLOOPWINKEL Ontwerp voor Jongeren Ontmoetings Plek (JOP) Soesterberg is gereed Soesterbergs Verzorgingshuis gaat 'De Heybergh' heten Kerkdiensten Medische dienst Hulpverlening 'The Ambassadors of the Base' De Soesterbergse Courant mag blijven! 03463-51530 AUTOBEDRIJF Bianca van Hengel wint 3e prijs in Landelijke Jantje Beton Roefeldag Soesterbergs Belang evalueert Agenda PAGINA 10 Kerklaan 03463-52674 %Wf#/ WOENSDAG 22 DECEMBER 1993 'Last Christmas in Holland' Jeugd kan vanavond commentaar geven Open cockpitdagen luchtvaartmuseum S INFO Weer vergunning voor standplaats op spottersplek Videorecorder en sieraden gestolen van 33-jarige man APKAPKAPKAPKAPKAPKAPKAPKAPKAPKAPKAPKAPKAPKAPKAPK APKAPKAPKAPKAPKAPKAPKAPKAPKAPKAPKAPKAPKAPK...APK Weer tijd voor de APK van uw autol BEL AUTOBEDRIJF B&S: Burgerlijke stand in Soesterberg wenst u en een 1 sbtoR»nTI t fAL.'ANO PiZl£RlA een Italiaans Specialiteiten eHa ven is niet alleen debe- ie eigenaar. housiast. Velen hebben al et zeer gezellige restaurant. >rp u biedt. :£f **J rj*Véf/t/ tóvJteiïs*/* SOESTERBERGSEtSjCOURANT Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1» 3769 EN Soesterberg, tel./fax (03463) 51252. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest,- tel. (02155) 21841 Het was een gezellige drukte, afge lopen vrijdagmiddag 17 december in hangar I van de Vliegbasis Soes terberg. Ruim half vier 's middags verwelkomde burgemeester J. de Widt het bonte gezelschap, onder wie de burgemeester van Zeist, mr. Boekhoven, kolonel Ansink, commandant van de Vliegbasis Soesterberg, en colonel Hodgkins, commandant van 32 Fighter Group. De gemeente was vanmiddag gastheer en gemeenteraadsleden waren aan de naamkaartjes op hun kleding als zoda nig te herkennen, aldus burgemeester De Widt. De reden daarvan was voor de overige aanwezigen niet helemaal dui delijk. De Soester Boeren Dansgroep bracht stemming in het geheel. Vooral toen de Amerikaanse gasten in hun rondedans werden uitgenodigd. Het Caroluskoor onder leiding van Co Haring zong drie coupletten van het Soesterbergs Vlie gerlied. Sinds Truus Majoor dit voor Radio Soest ten gehore heeft gebracht is het gelukkig weer gaan leven in het Vliegerdorp. De jeugd van gymnastiek vereniging Laetitia moest even wachten op de muziek, maar daarna demon streerden zij hun kunnen in de ritmische beweging. Het optreden van de har monie-orkest Soester Muziekvereni ging P.V.O. was goed en strak. Burgemeester De Widt hield daarop zijn toespraak tot de "American friends, ladies and gentlemen, boys and girls". Hij keek terug op de bijna veertig jaren, waarin duizenden Amerikanen en hun gezinnen hier leefden en werk ten. Het kwam in grote trekken overeen met wat hij enkele weken in deze krant schreef onder de kolom Ons Kent Ons. In november 1954 kwamen ze hier met ongeveer 200 man. Het aantal is ge groeid tot ongeveer 3000 en straks zal er een einde zijn gekomen aan het enige Royal American Squadron. Met de woorden "I wish you all a merry Last Christmas in Holland and a Happy New Year in your homecountry, the Unites States of America, God bless you!", eindigde burgemeester De Widt zijn toespraak. Hij overhandigde colo nel Hodgkins enkele cadeaus als blijk van waardering. Raden van Elf Met de Soesterbergse Carnavalsvereni ging De Zotteklappers kwam de stem ming er goéd in. Colonel Hodgkins en een aantal Amerikaanse militairen, ge lijk het aantal van de volledige Raad van Elf, werden voorzien van de cara- navalssteek en bijbehorende kettingen. Daarna maakten de Amerikaanse en Nederlandse Raden van Elf een muzi kale ronde door de hangar. De Dansmariekes van muziekvereni ging Odeon gaven een leuke show, waardoor het een eenvoudig maar aar dig afscheidsfeestje werd. Uiteraard Voor de betere gebruikte en nieuwe meubelen en kado-artikelen. Heeft u iets op te ruimen? Bel ons dan! Dorpsplein 4, Soesterberg - Tel. 03463 - 5 45 74 Woensdag 22 december om 19.00 uur (vanavond dus) presenteren ambtenaren van de gemeente Soest in het Dorpshuis de maquet te van een Jongeren Ontmoetings Plek, een zogenaamde JOP, die vermoedelijk bij de ijsbaan aan de Kampweg wordt geplaatst. Deze JOP is een rechtstreeks gevolg van een inspraakavond Sociale Preven tie die in juni van dit jaar werd gehou den. Een groot aantal Soesterbergse jongeren maakte toen raadsleden en ambtenaren van de gemeente Soest duidelijk dat zij een eigen plek willen hebben om elkaar te ontmoeten. Een werkgroep, bestaande uit verte genwoordigers van de jeugd, ge meenteambtenaren, de Vereniging Soesterbergs Belang en Jeugdwerk, kwam uiteindelijk tot een ontwerp zoals dat vanavond gepresenteerd wordt. Al le jongeren tussen 13 en 18 jaar worden daarom dringend verzocht vanavond naar het Dorpshuis te komen om hun commentaar op het ontwerp te leveren. Dank zij de dringende oproep van Chantal Twigt in een gemeentelijke raadscommissie stelt de gemeente Soest geld voor dit doel beschikbaar. Maar ook van de jeugd en hun ouders wordt een stuk zelfwerkzaamheid gevraagd om het doel te kunnen bereiken. Vooral van de jongeren en ouders die gezegd hebben mee te willen werken, wordt verwacht dat ze vanavond aan wezig zullen zijn om verdere afspraken te kunnen maken. Uiteraard zijn ook die mensen welkom die informatie wil len inwinnen of zij die willen meewer ken aan dit voor de gemeente Soest unieke projekt. Bij het bereiken van het hoogste punt van hetverzorgingshuis is door het bestuur van de Stichting Woon- en Dienstencentrum Be jaarden een oproep gedaan een naam te bedenken voor dit ge bouw aan de Rademakerstraat in Soesterberg. Daaruit is de naam "De Heybergh" voortgekomen. Uitgangspunt diende te zijn een naam die betrekking heeft op de plaats Soes terberg. Het bestuur heeft 43 reakties ontvangen, waaruit blijkt dat men zeer betrokken is bij het geheel. Een com missie, hoe kan het ook anders, heeft uit dit grote aantal inzendingen de naam "De Heybergh" gekozen. Voordat op 18 juli 1837 de naam Soes terberg officieel werd vastgesteld, werd het huidige Soesterberg ook wel Hey bergh genoemd. De streek bestond im mers uit één groot heideveld met een 4 verhoging die men 'spontaan als berg betitelde. De naam "De Heybergh" is ingezonden door mw. G.W. v.d.Brug-Lensink uit Bunnik, geen onbekende binnen het Soesterbergse. Met dhr. Top heeft zij een groot aandeel gehad in het samen stellen van de geschiedenis van ons dorp. De fam. J. Smit uit Soesterberg had de naam "De Heideberg" ingezon den. En aangezien deze naam veel lijkt op de Heijbergh en dezelfde achter grond heeft, werd besloten ook hun als prijs een dinerbon toe te kennen. Het bestuur dankt alle inzenders voor hun aangebrachte ideeën, waar veel mooie namen bij waren. Met ingang van heden gebruiken we de lange naam van het Verzorgingshuis van de Stichting Woon- en Dienstencentrum Bejaarden te Soesterberg niet meer, maar spreken we kort en krachtig over: "De Hey bergh". Kinderen van Amerikaanse militai ren kijken geanimeerd naar het optre den van de Soester Boerendansgroep. Ze gaan straks allemaal naar een 'hew home Foto. Gqos vgn der wnt kon het anders en mogelijk beter, maar zo kon het ook. Aan het eind dankte colonel Hodgkins de gemeente Soest en alle aanwezigen voor dit afscheidsfeest. "We verlaten Soesterberg maar we zullen altijd vrien den blijven," was de kern van zijn korte dankwoord. Het militaire luchtvaartmuseum in Soesterberg houdt op 28, 29, 30 en 31 december open cockpitdagen. Wie wil weten hoe het is om jachtvlieger te zijn, kan dat beleven op het Kamp van Zeist, want verschillende vliegtuigen worden opengesteld voor publiek. Het gaat om een Dakota, een Harvard, een Mus tang, een NF-5 en de MiG-15. Bij de ingang van het museum zijn tic kets verkrijgbaar, waarmee de bezoeker in één van de toestellen kan kruipen. Deskundige begeleiders leggen de wer king van het toestel uit en vertellen over de geschiedenis van het vliegtuig. De openingstijden van het militaire luchtvaartmuseum zijn van 10.00 tot 16.30 uur. Op beide kerstdagen is het museum gesloten. Hetzelfde geldt voor de periode van 1 januari tot dinsdag 29 maart 1994. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Vrijdag 24 december: 19.30 Herdertjesmis, kinderkoor 22.30 Nachtmis, gemengd koor Zaterdag 25 december: 10.30 Hoogmis, gemengd koor 15.00 viering voor de allerkleinsten Zondag 26 december: 10.30 stille viering NED. HERVORMDE GEMEENTE De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 (zie geref. kerk) GEREFORMEERDE KERK Generaal Winkelmanstraat 99-101 Vrijdag 24 december: 22.00 ds. J. van Marion; SOW-dienst Zaterdag 25 december: 10.00 ds. M.A.A. Nawijn (vanaf 09.50 kerstliederen zingen) Zondag 26 december: 10.00 ds. J. van Marion; SOW-dienst STERRENBERG 'De Lichtpunt', Huis ter Heide Zaterdag 25 december: 15.00 ds. H. Henstra Zondag 26 december: 10.30 ds. H. Henstra Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: W. Brandt (Den Dolder), Dolderseweg 57A, tel. 030-293100, (Huisarts F.P. Prause is afwezig van 26 december tot 8 januari. De collega's ne men waar voor spoedgevallen.) Tandarts' Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts HJJ.M. Tonino en P.B.E. Tonino- van Schieveen, Kampweg 50, tel. 52467 (na afspraak). Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 51789, b.g.g. 51658 of 51437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06-8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Centrum voor Maatschappe lijke Dienstverlening Soest-Baarn- Eemnes Generaal Winkelmanstraat 103 (geref. kerk), tel. 52606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Dorpsplein 17A, tel. 51555; werkda gen 12.00-13.00 uur, elke donderdag 19.00-21.00 uur; overige tijden: tel. 02155-19444; alarmnummer: 06-11. Grof vuil Tel. 02155-93666. Het is geen moderne bouwkeet, ook geen koek en zopie-tent, maar het gebouw van het Bureau Voor lichting Vliegbasis Soesterberg. Men kan het allemaal vinden - en velen hebben het gevonden - aan de Verlengde Paltzerweg, naast de hoofdingang van de vliegbasis. Voorlichting is jezelf promoten, aan de ander vertellen wie je bent en wat je doet en waarom. Dat moet je kunnen. Voorlichting over de Vliegbasis Soes terberg is openheid geven zonder mili taire geheimen te verklappen. Dat is moeilijk. Zo'n grote militaire basis is vooreen an der een gesloten terrein. Alleen dat la ten zien wat kan en mag en niet in strijd is met het begrip 'secret'. Daar moet je speciale mensen voor hebben. Mensen die ondanks de secret-handicap toch ambassadeurs zijn voor dat grote vlieg veld. Zijn die er? Ja. In dat veel te kleine ge bouwtje aan de Verlengde Paltzerweg ontmoet men majoor Jan Rijnhart, ad judant Jaap C. Schouten en sinds kort luitenant Barbara Stoffelsen. Barbara is Het voorlichterstrio van de vliegbasis. daar geplaatst in het kader van het pro ject Subsidie Additionele Jongerenba- nen bij de Overheid (SAJO) en ze voelt zich er best thuis. Voor een rustig gesprek moet je daar niet zijn. Meerdere telefoons en de fax beletten dat. In- en externe voorlichting is maar een deel van hun taak. Ze pro beren een goede relatie met omwonen den tot stand te brengen, waarin ze dui delijk slagen.) Naast signaleren en organiseren heeft het bureau ook een adviserende taak. Ook moeten zij de klachten over b.v. geluidhinder opvangen. Een hele klus is om de pers uit binnen- en buitenland altijd maar weer vriendelijk te woord te staan. Hen naar de plaats op de vliegba sis te begeleiden en in toom te houden en dat is een kunst. Rijnhart en Schou ten verstaan die kunst bij uitstek. De vroeger stugge en strakke informatie aan journalisten is door hen gewijzigd in een prettige en deskundige begeleiding. Daarom is het trio Rijnhart, Schouten en Stoffelsen bij uitstek dé Ambassa deurs van de Vliegbasis Soesterberg. De kogel is door de kerk; de Soesterbergse Courant mag blijven. Dat is te danken aan de vele abonnees die zich spontaan hebben opgegeven en heel lang zaam maar zeker ook aan de ad verteerders, de tweede heel be langrijke kurk waarop de krant moet blijven drijven. U leest nu de 15e uitgave van uw ei gen krant. Op 15 september werd de eerste wankele stap gemaakt. Zowel u als ook de directie van de Soester Courant volgde het met argusogen. Heel langzaam, met vallen en weer opstaan, begint het op een echte krant te lijken. Een stukje nieuws voorziening van vlak naast je deur - kort, krachtig, zakelijk en duidelijk. Uiteraard kan en moet het nog veel beter. Maar dat komt met de tijd wel in orde. Dank zij de steun en het ver trouwen van de directie en redactie van de Soester Courant zit u nu in uw eigen krant te lezen, dat mag ook wel eens gezegd worden. Goed, we zijn er en we blijven er. Sa men gaan we gewoon door. Al die mensen die eerst zeker wilden weten of het wel zou doorgaan per 1 januari 1994 kunnen zich nu met een gerust hart aanmelden als abonnee. Hoe? De bon die in deze krant staat invul len en verzenden, of even 51252 bel len. Elke woensdagmiddag ligt hij dan bij u voor het oprapen, en dat voor dertien gulden per half jaar. Niet te geloven! Adverteren in die ene echte Soester bergse Courant wordt straks een gunst. Daarom is het zaak nu regel matig in de kijkerd te vallen. Een advertentie midden in het plaatselijk nieuws, dat is pas re clame. Directie en redactie Soester Cou rant, en last but not least de Soester bergse steun, vertaald in abonnees en advertenties: proficiat en be dankt.' P.T. Het echtpaar Wareman heeft weder om een standplaatsvergunning gekre gen op de spottersplek. De vergunning is afgegeven door burgemeester en wethouders. In de afgelopen twee jaar hebben de ge meente geen klachten bereikt over de standplaats. De vergunning geldt voor werkdagen in de periode van 1 april tot 1 oktober 1994. De standplaats wordt ingenomen met een verkoopwagen. Verkocht worden ijs, limonade en kleine etenswaren. Een videorecorder, sieraden, cd's en paspoorten zijn uit een woning aan de Oude Tempellaan gestolen. Dat werd vorige week woensdag gedaan tijdens een inbraak. De daders waren vermoe delijk overdag binnengedrongen. Een 33-jarige bewoner deed om kwart voor zes 's middags aangifte bij de politie. Wij houden nog van ons vak. We doen het graag goed, snel en betaalbaar. Maar gauw een afspraak. Herkeuring gratis. Rademakerstraat 31a Soesterberg "Hiep, hiep, hoera. Gefeliciteerd, je hebt de derde prijs gewonnen voor jouw oplossing van de rebus wedstrijd van de Jantje Beton Roefeldag!" Zo begon de brief van Claudia van den Hoeven, coördi nator Jantje Beton Roefeldag, ge richt aan de zevenjarige Bianca van Hengel, wonende aan het Van Maarenplein 29. Zaterdag 23 oktober j.1. - het was toen ook al koud - organiseerde de Stichting Vrienden van het Vliegdorp de zeer ge slaagde Roefeldag. Ook Bianca stond die morgen al vroeg in het Casino om haar deelnemerskaart in ontvangst te nemen. De kaart moest worden voor zien van minstens drie stempels en de oplossing van een rebus. Daarna op de post en kijk, daar heb je de prijs. Laten we even de brief aan Bianca ver der lezen. "Er hebben heel veel kinde ren aan meegedaan. We vonden jouw oplossing de derde prijs waard en dat is een Sony walkman." Deze walkman heeft Bianca inmiddels ontvangen. Trots toont ze haar prijs en voegt daaraan toe dat het ook onderwa ter kan. In de laatste vergadering van het jaar keek de Vereniging Soesterbergs Be lang (VSB) even om naar hun gedane zaken. Gerealiseerde onderwerpen wa ren o.a. Zeister Nieuwsbode weer terug in Soesterberg, wijziging plattegrond- borden, verplaatsen weekmarkt, speel- plekkenplan, betere wegaanduiding nabij Kamp van Zeist, opstarten buurt preventie, introductie wijkagent Oos terman, asverstrooiïng tegengehouden, VW terjig in Soesterberg en weer een eigen krant in het Vliegersdorp. Tot de onderwerpen die in bespreking zijn behoren onder andere realisering urnenmuur, plan wegwijs in Soester berg, het openbaar vervoer, verbetering van de thuiszorg en een ontmoetings plaats voor de jeugd. Men keek terug op twee geslaagde le denvergaderingen, het geven van cur sussen, afgeronde statutenwijzingin- gen, een open gesprek met de Vrienden van het Vliegdorp, het meedenken in ouderenbus én treintaxi enz. Voorzitter mw. Annelie Mees deelde mee dat zij tevreden was over het afge lopen jaar. Voor het nieuwe jaar heb ben zich diverse zaken al weer aange kondigd ten dienste van het plaatselijk belang. Zij hoopt in 1994 het voorzit terschap over te kunnen geven aan een opvolger en een verdere samenwerking te vinden met de Vrienden van het Vliegdorp om plaatselijke belangen op timaal te kunnen behartigen. Opmerkelijk is dat velen graag de bur gerlijke stand uit het eigen dorp willen weten. Een hoekje met in het kort de opgaven van geboorte, huwelijk en overlijden. De gemeente Soest kan/wil deze gegevens van Soesterberg niet apart verstrekken- Volledige berichtgeving (b.v. rouwad- vertentiés) komt op de daarvoor be stemde pagina in de Soester Courant en moet naar het adres van die krant in Soest worden gezonden. In de Soesterbergse Courant is een kor te vermelding mogelijk, maar dan moet die informatie schriftelijk worden ge zonden naar: de Soesterbergse Cou rant, p/a Van Maarenplein 1, Soester berg. Ook opgave van geslaagden is welkom. Vandaag beginnen we met de ze berichtgeving. Uw meldingen zijn met ingang van heden van harte wel kom. Burgerlijke Stand Soesterberg (BSS) ^2 t/m 19 december 1993 Geboren: nog geen berichten ontvangen Gehuwd: nog geen berichten ontvangen Overleden: 15 december: dhr N. van Nimwegen (68 jaar), Gen. Winkelmanstraat 46; 16 december: dhr. W.J. Jasperse (89 jaar), Dorpsplein 76; 16 december: mw. L.J.J. Groenewold- van Eek (85 jaar), Plesmanstraat 27; 17 december: dhr. V.M. Knopper (65 jaar), Dorpsplein 105; Woensdag 22 december 10.15 Volksdansen, Drie Eiken 14.00 Ballet, Dorpshuis 18.00 Badminton, Banninghal 19.30 Drumband, Odeon Donderdag 23 december 15.30 Zwemmen, Sterrenberg 17.15 Gymnastiek, Dorpshuis 19.30 Volksdansen, Drie Eiken 20.00 Badminton, Banninghal Vrijdag 24 december 19.00 Vliegtuigmodelbouw, Dorphuis 19.00 Leerlingenorkest, Odeon 19.00 Badminton, Banninghal 22.00 Kerstnachtdienst, geref. kerk Zaterdag 25 december 10.00 Kerstviering, geref. kerk Maandag 27 december 19.00 Jeugd-EHBO, Dorpshuis 19.30 Harmonie, Odeon 19.30 Klaverjassen, Drie Eiken 19.30 Esbergkoor, Dorpshuis 20.00 Volleybal, Banninghal Dinsdag 28 december 13.00 Piep noch Stok, Carolushuis 18.00 Majorettes, Odeon 19.00 Meidenavond, Dorpshuis 19.00 Zaalzitvoetbal, Banninghal 20.00 Bridge, Drie Eiken Woensdag 29 december 10.15 Volksdansen, Drie Eiken 14.00 Instuif, Dorpshuis 18.00 Badminton, Banninghal 19.30 Drumband, Odeon 19.30 Volleybal, Dorpshuis Opgaven voor de agenda: Van Maaren plein 1, tel. 51252.

Soester Courant | 1993 | | pagina 11