taaasti Q0HE1O nieuws KEEST- NIEUWJAARSWENSEN sk OP TV De Vriendschap sluit jaargang af Oranjeparkflat twintig jaar Voor uw Kerst- en/of Nieuwjaarswens vult u de bon in: Dirigent Meijer geeft stokje door aan Wim ter Haar specialiteit... IN 122.000 GEZINNEN WOENSDAG 22 DECEMBER 1993 SOESTER COURANT PAGINA 15 Politie-troost Kijkkast en video uit woning weg Pizza-dief: drie pizza's in één klap Inbraak in huis Wiardi Beckmanstraat Fietser (16) gewond bij aanrijding Inbreker actief aan Van Lenneplaan Inbraak in woning Koninginnelaan Kinderboerderij I De Vrije Teugel I Fietser geeft geen voorrang aan auto Autotelefoon uit PTT-busje gepikt Inbraak in woning Claroenstekerpad Oude doffer van W. Cochius schoonste duif van het geheel Na 36 'dienstjarenbij Sursum Corda: KLEINTJES Onze DRUKKERIJ SMIT BV ff HET TARIEF De kerst- en/ of nieuwjaars- \AMjfiCy wens mag maxi- mfëm maal 3 regels groot zijn (1 regel is 30 lees- tekens) en kost slechts 17,50 per uitzenddag. yrc Voor het opgeven kunt u gebruik maken van de bon in f de krant. Natuurlijk kunt u ook even binnenlopen bij een van de Gooi- en Eemlander/Goois Week blad-kantoren of het kantoor van de Soester Courant. Hilversum: G roest 21 Bussum: Veldweg 44. Huizen: Voorbaan 5. Soest: Soester Courant, van Weedestraat 227. Deze bon kunt u ongefrankeerd zenden aan: Advertentie-afdeling Kabelkrant. Antwoordnummer 225. 1200 VB Hilversum El Steenhoffstraat 9A, tel. 1 20 75 De politie kan vast en zeker geen kwaad meer doen bij een bejaard Soester echtpaar, dat zaterdagnacht omstreeks twaalf uur thuiskwam en geconfronteerd werd met een kapot te lift. Die zat ergens vast in de lift schacht van de 7-hoog flat aan de Weegbreestraat, met twee mensen erin die op die manier nog een be nauwd anderhalf uurtje beleefden. Het liep uiteindelijk allemaal goed af, maar het bejaarde paar moest die anderhalve uur in het holst van de nacht ook doorbrengen in de weinig comfortabele ruimte van het flatge bouw. Al die trappen op, dat lukte immers niet meer. De politie ontfermde zich over hen en nam hen zolang mee naar het bu reau, dat weliswaar officieel dicht is, maar waar ze toch onthaald werden op een warm bakje politie-troost. Het is alweer zo'n 54 jaar geleden, dat een opgewonden horde jour nalisten in Grand Hotel Trier in Soest-Soestdijk wachtte op verlos sende kreten vanuit paleis Soest- dijk, daartegenover, ten teken dat een telg uit het oranjehuis het le venslicht had aanschouwd. Dat werd Beatrix, op 31 januari, nèt op tijd voor de brengers van velerlei souvenirs, die de maandaandui- ding "januari" al vast hadden in- gestanst, opgelucht ademhalend, nèt op tijd! Hotel Trier ging jaren later ter ziele. Af braak volgde en na wijziging van de plannen verrees geen hotel, maar een op hoog bevel tot vijf verdiepingen ge reduceerd service-flatgebouw van in totaal 66 eenheden, onder de naam (hoe kon het anders) Oranjeparkflat. De bosschages voor en achter zijn onge rept gebleven en gehouden. Het park vóór en het bospark achter (Colenso) zorgen voor een blijvende landschap pelijke stoffering, terwijl de Vredehof straat een levendig uitzicht-op-afstand geeft, van wandelaar tot fietser en au toverkeer én de bus-voor-de-deur, naar o.a. Amersfoort, Hilversum, drie sta tions N.S. in Soest, dorp Soest, zelfs Utrecht en Amsterdam. Welk predikaat verdient de Oranje parkflat? Dat van een comfortabele en veilige veste. De sfeer is deftig en aima bel tegelijk. Er is een alert bestuur. De variatie in grootte der flats is kenmer kend. Er zijn wel uitersten, met name de par terreflats, met het mooiste uitzicht op park, vijver en Vredehofstraat, zijn be knopt. Tè beknopt? Kan zijn, maar...- hebt u zich wel eens afgevraagd, als se- nior(e) en toch mobiel zijnde, wat u méér nodig heeft, meer dan een goed bed (stilte 's nachts), een lekkere stoel (of twee of drie, voor de visite) goed sa nitair met bad/douche, mini-keuken en ruime berging voor uw kleding? Ik heb het nu over beknopt, comfortabel en vooral, vooral in deze tijd, veilig be schermd wonen, met een 24-uurs alarm wacht! De service-kosten zijn goed vergelijk baar. De keuken is werkelijk uitste kend. De sfeer niet minder. Comforta bel en gezellig is ook de unieke restau rantruimte, die welhaast geen service flat zo heeft, waar men kan dineren, ook met gezelschappen (denk aan uw ver jaardag en aan uw gouden bruiloft) Men kan er biljarten en een kaartje leg gen. Apart logeren kan ook. Geen wonder dat men in de twintigjari ge O.P.F. fris en goed verzorgd oud kan worden! J.K.Bal. Theaterinfo (te reserveren bij de VVV) musical "Cyrano" vanaf 15 maart in Carré Amsterdam; "The Great American Songbook", t/m 26 december elke zondagmiddag in St. Olofskapel Amsterdam; Circus Sarrasani, Congresgebouw Den Haag; div. voorstellingen, 2e helft december; "The Young Christmas" o.l.v. Tom Parker, in december o.a. in Apeldoorn, Arnhem en Zwolle; musical "Porgy and Bess", 17-28 de cember in Congresgebouw Den Haag en 18 januari-6 februari in Carré Am sterdam; Kerstcircus, 23-30 december en 2 ja nuari in Ahoy Rotterdam; Deep River Quartet, 26 december in Vredenburg Utrecht, 27 februari in Anton Philipszaal Den Haag; Wereld Kerstcircus, t/m 2 januari in Carré Amsterdam; Wereldsterrencircus, Rijnhal Arn hem, 23 december-2 januari; Dynamo volleybaltoernooi, 27-10 december, Americahal Apeldoorn; musical "A Chorus Line", 14-16 ja nuari, Luxor Rotterdam; thriller-musical "Sweeney Todd", 1-6 februari in Congresgebouw Den Haag en 11-20 februari in Carré Am sterdam. Phil Collins, extra concert, 1 april in Utrecht (voorverkoop vanaf zaterdag 19 december 09.00 uur); Westphalen- halle Dortmund, 19 april, en sportpa leis Bercy Parijs, 10 september; Pink Floyd, 4 en 5 september, de Kuip Rotterdam: uitverkocht! WV/ANWB-winkel Er is weer heel wat werk aan de winkel voor onze Kerstman. De VW/ ANWB-winkel biedt voor leuke kerst cadeaus tal van mogelijkheden voor museumliefhebbers (nieuwste mu- seumgids 1994), fervente wandelaars (interessante boekjes over lange-af- stands wandelpaden door Nederland), fietsers (o.a. gidsen en kaarten landelij ke fietsroutes, allerhande fietskaarten en fietsroutes per streek) en dagjesmen sen (bijv. Er-Op-Uit, een gids met veel ideeën en tips voor een gezellig dagje uit in Nederland, diverse VVV-gidsen voor vakantie en vrije tijd). Ook degenen die nu al bezig willen zijn met het organiseren van hun vakantie volgend jaar, kunnen aan hun trekken komen met een van de vele internatio nale ANWB-reisgidsen, waarin zij veel informatie kunnen vinden over de streek waarheen ze willen reizen. Daar naast is hotel-, bungalow- en camping- informatie in ruime mate aanwezig. Kan de Kerstman ondanks deze ruime keus toch niet tot een beslissing komen, dan zijn er natuurlijk altijd nog de lan delijk te besteden VW-geschenkbon- nen die uitkomst kunnen bieden. De VW heeft daarvoor ook een extra leu ke feestverpakking in huis. Namens alle VW-medewerkers hele fijne (witte?) Kerstdagen toegewenst. Bewoners van een woning aan de Van der Weijdestraat moeten het zonder te levisie en videorecorder stellen. Dat is het gevolg van een inbraak die donder dag tussen half negen 's morgens en kwart over zeven 's avonds is gepleegd. De daders foréeerden het slot van de achterdeur. Of-ie ze in z'n eentje heeft opgegeten is onwaarschijnlijk, maar de onbekende pizza-dief die zaterdagavond toesloeg aan de Koninginnelaan zal wel gesmuld hebben. Hij maakte maar liefst drie ver se pizza's buit terwijl de medewerker van de bezorg-service, een 21-jarige Hagenaar, ergens anders een pizza afle verde. De wagen was in de tussentijd niet afgesloten. Een onbekende dader heeft in het weekeinde ingebroken in een woning aan de Wiardi Beckmanstraat. Het huis werd overhoop gehaald, maar op het eerste gezicht was er niets verdwenen. De 72-jarige bewoner schakelde de po litie in. Een 16-jarige jongen uit Soest is in het weekeinde licht gewond geraakt toen hij op de Birkstraat werd aangereden door een auto. Die werd bestuurd door een 22-jarige vrouw uit Soest, die niet oplette toen ze rechtsaf sloeg. De jon gen viel en kreeg schaafwonden aan zijn linker been. Hij hoefde niet naar het ziekenhuis. Bij een inbraak in een huis aan de Van Lenneplaan is vrijdagavond een ra dio cassetterecord er/cd-speler buitge maakt. De dief kwam binnen door het keukenraam open te breken. De 45-ja- rige bewoonster deed aangifte bij de politie. Een gouden ring, een imitatie-gouden schakelarmband en een pot met mun ten - meest stuivers - vormden vrijdag j.I. de buit bij een inbraak in een woning aan de Koninginnelaan. De achterdeur bleek geforceerd te zijn. De 61-jarige bewoner lichtte de politie in. Vedelaarpad 53, tel. 18136 Donderdag 23 december Vandaag gaan alle medewerkers de zol der leeghalen en oude muurtjes wegslo pen. Deze ruimte wordt vrijgemaakt om er een leslokaal van te maken voor de natuureducatielessen van Titia. De ze lopen zo goed, dat er een eigen lokaal voor komt. We hopen deze verbouwing na de zomer af te ronden en in gebruik te kunnen nemen in het seizoen '94/'95. Vrijdag 24 december Vandaag komen Jennifer en Amanda de laatste verjaardagspartijtjes van het jaar vieren. We hebben er honderden gedaan in 1993 en met veel plezier voor de kinderen, hun ouders en vanuit on szelf. We hopen in 1994 weer zoveel kinderen te ontvangen om op deze leu ke manier je verjaardag te vieren. Zaterdag 25 december tot maandag 3 januari is de boerderij wel voor publiek geopend, maar zijn er geen activiteiten. Die beginnen maandag 3 januari weer, klokslag 9.30 uur. We wensen iedereen een heel gezond, gelukkig en vriende lijk 1994 toe en hopen oude bekenden en nieuwe gezichten te mogen begroe ten in ons jubileumjaar. Tot ziens. Op de kruising van de Nieuwstraat en de Beetzlaan is een aanrijding ontstaan tussen een dertien-jarige fietsster en een tachtig-jarige automobilist, beiden uit Soest. Het meisje wilde links af de Beetzlaan inrijden. Zonder voor te sor teren en zonder voorrang te verlenen, sloeg ze af. Het gevolg was een botsing met de auto die van achteren kwam aanrijden. Het meisje en de man liepen geen letsel op. Een 54-jarige medewerker van de PTT uit Baarn meldde de politie vorige week de diefstal van een complete autotele foon. Die was weggehaald uit een busje aan de Ereprijsstraat, waar de man werkzaamheden verrichtte. De wagen was niet op slot. De dief sloeg toe terwijl de PTT-man binnen bezig was. Het ap paraat heeft een waarde van 1500 gul den. Tijdens de afwezigheid van de bewo ners heeft een inbreker dit weekeinde toegeslagen in een huis aan het Cla roenstekerpad. De buit bestond uit na genoeg de complete audio/video-ap- paratuur: een stereotoren, een vieoca- mera, een videorecorder, een fototoe stel en een onbekend gebleven hoeveel heid geld. Een 35-jarige Soester meld de de inbraak bij de politie. De dief was binnengekomen door het keukenraam te vernielen. Met een tentoonstelling heeft postduivenvereniging De Vriendschap het jaar afgesloten. De expositie aan de Nachte gaal weg trok veel bekijks. Uiteraard werden bij die gelegen heid de verschillende prijswinnaars gehuldigd. De schoonste duif van het geheel was een oude doffer van W. Cochius. De schoonste oude duivin behoort toe aan H. van de Veen en de schoonste jaarling doffer is van H. Rauch. W. Co chius zond ook de schoonste jaarling duivin in, terwijl de com binatie A Itenaar/Reijerse met de schoonste jonge doffer op de proppen kwam. De schoonste jonge duivin werd tentoonge steld door J. Beyer. Het eindklassement 1993 van De Vriendschap ziet er in de top als volgt uit: 1. J. Wijnands, 2. J. Buchner, 3. Combinatie A l tenaar/Reijerse, 4. W. Cochius5. C. Vaessen. ue Kosten zijn maximaal 3 regels J 17,50 per uitzenddag. Naam: Straat: Postcode: Woonplaats: Tel Kruis uw keuze van uitzenddag(en) aan. Uitzenddag: 24-12 (vrijd.) 25-12 (zat.) 26-12 (zon.) 31-12 (vrijd.) 01-01 (zat.) De tekst moet uiterlijk 3 dagen voor plaatsing in ons bezit zijn. Het verschuldigde bedrag a 17,50, insluiten d.m.v. bankbetaalcheque, Eurocheque of Girobetaalkaart, of opgeven bij onze kantoren in Hilversum, Bussum, Huizen en de Soester Courant in Soest. HUISWERKCURSUS. BIJ LESSEN. Begeleiding bij het schoolwerk en schoolproble men. Bel Tramei, 02155- 17089. Gerubriceerde advertenties max. 40 woorden. Uitsluitend over één kolom; per 10 woorden f 7,10, ieder woord meer f 0,45 extra, (exclusief BTW). Brieven onder nummer f 2,50 Bewijsnummer (Uitsluitend op verzoek) f 2,50. Alleen bij vooruitbetaling. Kleine advertenties moeten uiterlijk MAANDAG 17.00 uur binnen zijn. De Komende en de gaande man, Meij er links, Ter Haar recht. Meijer: "Prachtig man, we zongen daar "Land of hope and glory", er was een detachement Amerikanen van de vlieg basis bij en die lieden sprongen spon taan in de houding. Kippevel, geloof je dat?" We geloven het graag. Jammer dat er met het vertrek van de heer L.J. Meijer weer zo'n stukje nostalgie in de Soester annalen moet worden geboekstaafd. Maar zo gaat dat nu eenmaal. Het per- petuem mobilé bestaat niet, zelfs het muziekstuk met die naam komt onver biddelijk tot een eind. Meijer zit er niet mee: "Het is echt mooi geweest en ik bedoel het precies zoals ik dat zeg. Ik ben de wereld niet uit. Mijn vrouw en dochter blijven gewoon meezingen, ik ga er regelmatig heen. Kijken en luiste ren en gezellig kletsen bij een bak leut met iedereen. En wie weet, als het alle maal wil kloppen en alles onder Wim ter Haar zijn nieuwe setting heeft ge vonden, ga ik er dan weer tussen zitten. Zing ik lekker mee". Receptie Zo'n afscheid gaat niet ongemerkt voorbij. Op 3 januari 1994, tussen 16.30 en 17.30 uur, kan men de heer en vrouw Meijer de hand schudden in Res taurant De Soester Duinen, middenin het natuurschoon wat hem ook al zo na aan zijn hart ligt. 71 jaar jong stevent Meijer op een nieuwe, misschien wat rustiger periode af. Het zal druk zijn op die receptie. Meijer heeft die belang stelling meer dan dik verdiend. Zijn stokje blijft achter voor Wim ter Haar, een jonge dertiger, die we veel succes wensen met Sursum Corda. Wij maken alle soorten bedrukte computer formulieren aangepast aan uw software. Onze kracht: Levering van kleine tot middelgrote oplagen tegen gunstige prijzen. Korte levertijd. Ook voor: computer-etiketten lijstpapier dragerbaansets overig handelsdrukwerk ^0 Vanadiumweq 6 - 3812 PZ Amersfoort 618747* Wat beweegt een mens om dirigent te worden van een koor? Heeft dat iets te maken met de eigen tegenvallende vocale prestaties, waardoor er geen plek in zo'n harmonisch geheel bij uitstek is te vinden? Of heeft het iets van doen met het verlangen naar de executie van orde en regelgeving, die de man of vrouw vanaf zijn meestal verheven positie iets geeft van een generaal die het front beheerst? Sterker nog: kan macht een rol spelen bij de hang naar het vervullen van zo'n muzikale spilfunctie? Bij die laatste veronderstelling ontploft dirigent Meijer in een bulderende lach. Dat is het dus niet... Rustig en rijzig zit hij tegenover me. 71 Jaar reeds. Kopje koffie trillingvrij in de rechterhand, waar muzikaal het stokje hoort te zitten. De linkerhand, voorzien van vorkje, trefzeker in de buurt van een royaal uitgevallen moot kerstkrans. Meijer geniet opvallend. Glunderend wacht 'ie de vragen af - die van die ver meende macht van daarnet is hij alweer te boven. Tóch lijkt het alsof je van huis uit iets in je moet hebben dat in de cate gorie "leding geven" thuis hoort. Zo'n tikje van "kijk-naar-mij-dan-komt- 't-allemaal dik voorelkaar". Een dirigent die niet uitstraalt, zoals dat tegenwoordig zo mooi heet, komt niet hoger op, ook al oefen je je hobby uit bij "Sursum Corda", de harten hoger... En dan daarbij: Meijer is oud-politieman: over gezag gesproken! Charisma, dat zal het zijn. De scheidende muzikant geeft het wel toe: "Het moet in je zitten, je moet er gevoel voor hebben, je moet muzikaal zijn". Het is niet zo dat hij er als jongetje van droomde om ooit voor een groot kerkkoor te staan. Er zijn ook geen echte grote voorbeelden geweest, geen inspirerende internationale feno menen, geen idealen. Heeskapel Meijer is er gewoon ingerold. In Hees in de jaren vijftig. Het begon in 1957 met een bescheiden evangelisatiekoortje in de Heeskapel. Een paar mensen maar die bijelkaar werden gehouden door meneer Van Gorkum van het gasbe drijf. Liefhebberij, meer niet. De diri gent van het clubje was een ander, de naam wil niet naar boven komen. Die man vertrok als muziekleraar naar Gor- cum, u mag het geloven of niet... het koor zat zonder leiding en er móest ge zongen worden ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Soester zondag school en daar had Meijer banden mee. Iemand wist van zijn muzikale verleden als klarinettist in het Weesper Har monieorkest ("speelde in de Vaandel afdeling meneer, hoger kon niet, dat was topklasse") en de vraag was snel ge steld: of hij dat kleine koortje niet naar grote hoogten zou kunnen voeren, op dat de geplande uitvoering ook kwalita tief gewaarborgd zou zijn. Meijer heeft dat gedaan en heeft het nooit meer los gelaten. Hij vond het heerlijk en dat vindt hij tot op de dag van vandaag nog steeds. Het ligt hem! Liefde voor de muziek Bach heeft zijn voorkeur. Dat is genie ten geblazen. Lekker lui naar luisteren, zoals ook bijvoorbeeld naar de Mat- theüs Passion. Schitterend vindt Meijer dat. Zijn hart gaat duidelijk uit naar Kerkmuziek. Stemmig, sfeervol. De Kerstdagen spelen muzikaal mede daardoor een grote rol in het leven van de Meijers, want ook zijn vrouw en dochter zijn al jaren van de (zang)partij in het koor van Pa. Na zijn eerste Hezer aktiviteiten - de zondagschool-uitvoering werd een groot succes - is Meijer op verzoek in 1958 doorgegaan. Hij heeft het koor meer bekendheid gegeven en is het gaan uitbouwen naar wat je nu, met zo'n 75 leden, een groot kerkkoor mag noemen. Er werd een wat centraler do micilie gekozen: de kleine zaal van El- theto, maar na twee maanden al moest worden verhuisd naar de grote zaal van dat charmante verenigingsgebouwtje, dat een paar jaar geleden plaats moest maken voor de apother die min of meer onderdeel uitmaakt van het winkelcen trum "Hartje Zuid". We doen Meijer onrecht aan als we niet zouden vermelden dat er een tweede koor een plek in zijn hart heeft ver overd: het Paleiskoor, dat al vele jaren door de Sursum Corda-dirigent wordt geleid. Dat blijft hij voorlopig nog doen. Dat is van een andere orde, vergt min der tijd en is minder bewerkelijk. Dat kan hij nog heel best aan. Wat Sursum Corda betreft is hij van mening dat je na 36 jaar dirigeren over moet schakelen naar jong bloed. Nieu we kijk op de zaken, wellicht wat andere aanpak, andere "sound", kortom: nieuw élan. Dat is voor elke vereniging een goede zaak. Meijer vond het jubi leumjaar 1993, 35 jaar Sursum Corda, een prima afsluiting van een rijke perio de, waar hij met heel veel dankbaarheid op terug kijkt. Eigenlijk nooit strubbe lingen gekend, altijd harmonie, altijd gezelligheid. Daar heeft hij steeds be wust naar gestreefd. Lid zijn van een koor is meer dan zingen. Een goede sa menwerking is absolute voorwaarde voor hoge kwaliteit. Meijer: "je kunt het hóren of mensen er echt plezier aan beleven: dan bruist het, dan lééft zo'n uitvoering. Ik heb het gevoel dat dat me aardig is gelukt al die jaren." Hoogtepunten Zesendertig jaar zingen is een hele berg noten bijelkaar. Ze hebben hun weg naar de liefhebbers gevonden tijdens tal van jubileumuitvoeringen, in diverse kerken, niet alleen in Soest, maar ook in Huizen, Naarden, Gouda en zelfs de beroemde St. Bavo in Haarlem was ooit het decor voor een geslaagd gastoptre den. Er zijn ook L.P.'s gemaakt. Meijer laat ze trots zien. Internationaal tim merde Sursum Corda afgelopen voor jaar nog ferm aan de weg: tijdens een van 14 tot en met 18 mei j.1. gehouden culturele uitwisselingsmanifestatie in het Poolse Kozle verzorgde het koor twee optredens in de machtige kathe draal aldaar. Deze bleek te klein voor de enorme belangstelling; honderden mensen moesten het met een plekje in de open lucht doen. Met plezier denkt de dirigent ook terug aan de talloze Kerstnachtdiensten in de Emmakerk en de uitvoeringen op Kerstmorgen, het ene jaar in Zonneglo ren, nu Molendael, het andere jaar in De Hoeksteen in Soesterberg. Meijer noemt de traditionele Paasjubels in Zonnegloren op le Paasdag, het fantas tische optreden in de feesttent bij de viering van 950 jaar Soest. Daar werd bij wijze van uitzondering "Donker ro de rozen" gezongen, want kerkzang in een feesttent lag niet direct voor de hand. Zo'n muzikaal uitstapje werd ook gemaakt in 1970, bij de viering van 25-jaar-bevrijding in de Julianakerk, Verras uw familie, kennissen, vrienden en relaties met een originele Kerst- en/of Nieuwjaarswens op Deze verschijnt ruim 72x per dag op de Kabelkranten van Hilversum e.o., Bussum, Gooi-Noord en Soest* Uitzenddagen: KERST vrijdag 24 december zaterdag 25december zondag 26 december NIEUWJAAR vrijdag 31 december zaterdag 1 ianuari T.V. i.s.m. SOESTER COURANT

Soester Courant | 1993 | | pagina 15