EMU Hulleman optiek NI II GROTE u WINTERKORTINCEN WORTMANN riber E.en volledige oogmeting bij Hulleman Optiek Drukke Kerstmarkt bij Spullenhulp BOSMAN St Samenwerking tussen WS en wbv's Baarn en Amersfoort Heeft het Soesterveen toekomst? Nabij test schermen Spoedeisende hulp buiten kantooruren in MCM Baarn Nieuwe stroomvoorziening Medisch Centrum Molendael en heeft daarom 'n aantrekkelijke geld-terug-aktie bij vervanging van uw c.v.-ketel PAGINA 16 1 WOENSDAG 22 DECEMBER 1993 SOESTER COURANT PAGINA 17 3 J - - Oogmeting per computer Oogmeting per phoropter Rood-groen test Oogdruk controle 'Politie' vraagt eigenaars pasjes om pincode ZONWERING M Schoorsteenbrandje Jac. de Bruin Wij wensen u voor 1994 veel geluk, gezondheid en fietsplezier toe. EXCLUSIEVE DAMES- EN HERENMODE Ruim 1200 gulden voor Derde Wereldgroep Spullenhulp na Kerst dicht tot 4 januari SPULLENHULP Spullenhulp: ook in 1994 uw kringloopcentrum BESTAAT Uw voordelen: Zuinige en milieuvriendelijke vemarmingsketel U koopt nu 'n hoogwaardig kwaliteitsprodukt en u ontvangt over 15 jaar uw investeringsbedrag terug Comfortabele warmwater-voorziening 2 jaar all-in garantie Gratis onderhoudscontract tot 1-1-'95 ATAG StaaWe Eiuj&t VRAAG VRIJBLIJVEND ONZE DOCUMENTATIEMAP AAN. s adviescentrum t 's avonds 10 uur. O =T ««9 KAN IX m IJS DÓltARS SETAL&l WELKE LANDEN ZITTEN W HEI HOE WORDT EER KUN JE EEN j. Woningbouwvereniging Soest i (WS) is een samenwerkingsver- band aangegaan met de woning bouwvereniging Amersfoort en Eemland uit Baarn. De overeen komst is vorige week ondertekend door de drie partijen. De gemeente Soest heeft een stu die laten verrichten naar de toe komstmogelijkheden van het Soesterveen: het groene, onbe bouwde gebied tussen de Wiekslo- y terweg en de bebouwing Over- liees, de toekomstige woonwijk Boerenstreek en het industrieter rein Nieuweerachf. De directe aanleiding tot het laten ver richten van deze studie was de beslis sing om het gebied rond de Boeren streek te gaan bebouwen. "Welke toe komst heeft het resterende open land bouwgebied?" was de vraag, die aan de onderzoekers werd gesteld. Immers, als het gebied voor de landbouw te klein zou blijken, dan was het niet denkbeel dig dat het gebied op den duur gebruikt zou gaan worden voor velerlei 'stads randfuncties' en zo langzamerhand zou gaan dichtslibben. Op den duur ver dwijnen dan de natuur- en landschaps waarden van het gebied. In het Land schapsbeleidsplan, dat de gemeente eerder heeft laten opstellen, was al ge constateerd dat er in dit karakteristieke veenontginningslandschap natuur waarden aanwezig zijn (vooral slootoe- vervegetaties) die het behouden waard zijn. Buro Nieuwland, dat het onderzoek heeft uitgevoerd, heeft niet alleen de in het gebied aanwezige flora en fauna geïnventariseerd, maar heeft vooral ge sprekken gevoerd met personen en in stellingen die direct bij het gebied be trokken zijn, zoals agrariërs en de Ver eniging Natuurmonumenten. Natuur monumenten heeft namelijk twee na tuurgebieden binnen het Soesterveen in eigendom. Het rapport concludeert, dat de toe komstmogelijkheden voor verschillen de delen van het Soesterveen verschil len. Het meest noordelijke gedeelte, dat ook de grootste oppervlakte heeft, is voor agrariërs ook op lange termijn vol doende aantrekkelijk. Door in de agra rische bedrijfsvoering rekening te hou den met de natuur kunnen de natuur waarden hier nog toenemen. Het middengebied, tussen Veenpad en Dorpsstreek, kan als hoofdfunctie 'Na- tu.ur' krijgen. De twee natuurgebieden van Natuurmonumenten zouden moe ten worden uitgebreid. Om de aanwezi ge waarden in die gebieden te behou den is wel een verhoging van het grond waterpeil noodzakelijk. In het gebied tussen Dorpsstreek en In- singerstraat is, aldus de onderzoekers, geen perspectief aanwezig voor een te behouden open landschap met een ster ke ecologische of agrarische functie: het gebruik en de grondeigendom zijn der mate versnipperd en het gebied is zo klein, dat hier maar het beste ruimte ge geven kan worden aan uiteenlopende recreatieve functies van de stadsrand zone. Het groene karakter moet overi gens wel bewaard blijven. Wie belangstelling heeft voor het rap port kan het inzien op het gemeentehuis of aanvragen bij de afdeling Groenbe- heer van de gemeente Soest, tel. 93709. Schriftelijke reacties kunnen tot 15 fe bruari 1994 worden ingediend bij het College van Burgemeester en Wethou ders, Postbus 2000, 3760 CA Soest. WA T KAN HET MCM «gg KUN BUITENLANDSE VESTIGING VIA exporteur ter zijde te staan, ■ve als enige over het Expert- gramma dat alle belangrijke lortlanden bevat. Dus heeft u n gerust langs. p, tel. 96367. Automatisch bepalen van de glassterkte. Het bekende oogmeten tussen beter en slechter zien. Voor het juiste evenwicht. Het bepalen van de juiste leessterkte. Een meting door een non-contact tonometer. Door een luchtstootje wordt de oogdruk gevoelloos gemeten. Maak gebruik van deze GRATIS oogmeetservice. Bel of kom lanns voor een afspraak, telefoon 1 38 59. BRILLEN - OOGMETING - CONTACTLENZEN Optometrist O.V. - Contactlensspecialist A.N.V.C. BURG. GROTHESTRAAT10 - 3761 CM SOESTDIJK - TELEFOON 02155 - 1 38 59 's Maandags gesloten De overeenkomst is getekend. Tweede van rechts voorzitter H. Bas van de wo ningbouwvereniging Soest, links van hem directeur J. van der Mooien. De samenwerking zal zich met name toespitsen op het beleid ten aanzien van projectontwikkeling, milieu, financiën, ARBO woonruimteverdeling en perso neel. De drie woningbouwverenigingen lopen vooruit op de toekomstige regio nalisering van de woonruimteverde ling. Alle betrokkenen zien door ontwikke lingen in het rijksbeleid en afspraken tussen de gemeenten in het gewest Eemland, grote voordelen in een on derlinge afstemming van beleid. Dat de onderlinge verschillen in omvang klein zijn en de opvattingen over sociale huis vesting in grote lijnen overeenstem men, wordt als een plezierige onderleg ger voor de toekomst beschouwd. Ook de vertegenwoordigers van de werkne mers zouden in principe positief tegen over het voorgenomen beleid staan. De overeenkomst geldt voor twee jaar. Naast de samenwerking bij concrete za ken, zal worden bekeken in welke vorm de samenwerking organisatorisch na der vorm gegeven kan worden. De overeenkomst wordt dan ook gezien als een groeimodel. Namens de WS ondertekenden voor zitter H. Bas en directeur J. van der Moolen de samenwerkingsovereen komst. Enkele dagen nadat er bij hen was ingebroken, werden bewoners van een woning aan de Turfstreek gebeld door een 'rechercheur'. De man ver telde de vrouw des huizes dat de ge stolen pasjes terecht waren en wilde via de pincode controleren of het de juiste pasjes betrof. Aangezien de vrouw de pincode niet uit haar hoofd kende, moest ze het antwoord schuldig blijven. De vrien delijke 'rechercheur', in werkelijk heid één van de inbrekers, gaf haar vervolgens een nummer op en vroeg of dat het soms was. Ja, dat klop te, vertelde de nietsvermoedende vrouw. Bij de inbraak was ook een briefje gestolen, waarop de pincode stond. Ongetwijfeld hebben de inbrekers met die pincode geprobeerd geld van de rekening af te halen. Maar dat lukte niet. De pincode kan namelijk niet in een geldautomaat worden ge bruikt, zodat de inbrekers wat dat betreft bot vingen. Niettemin waarschuwt de politie voor dit soort praktijken. In dit soort gevallen neemt de politie namelijk niet telefonisch, maar persoonlijk contact op met de benadeelden van een inbraak. Geadviseerd wordt nooit en te nimmer dergelijke infor matie telefonisch door te geven aan mensen, ook niet als zij zich uitgeven voor politieman. ïézPaan 24a - Soest - Telefoon De brandweer rukte zaterdagavond uit naar Colenso, waar volgens de melding een schoorsteen in brand was geraakt. Het vuurtje was snel bedwongen en de brandweer maakte de schoorsteen schoon. Beste mensen, Bij rijwielspecialist Jac de Bruin is de nieuwe kollektie 1994 van Batavus en Gazelle binnen! Kom en kijk vrijblijvend Rijwielspecialist Gallenkamp Pelsweg 1 - Soest (t.o. Winkelcentrum Soest-Zuid) Telefoon 02155-12877 Medisch Centrum Molendael ver zorgt al jaren in Soest en in Baarn een gecombineerde functie van EHBO en spoedeisende hulp bij grote letsels. Tijdens kantooruren is hiervoor op bei de locaties altijd een arts aanwezig. Bui ten kantooruren is niet altijd op beide locaties een arts aanwezig en in voorko mende gevallen moet deze worden op geroepen. De patiënten moesten nog wel eens wachten of werden soms naar de andere locatie verwezen. Het is ge bleken dat dit voor alle betrokkenen een ongewenste situatie is, en dat enke le aanvullende maatregelen noodzake lijk zijn om een optimale patiëntenzorg te kunnen waarborgen. Directie en medische staf van Medisch Centrum Molendael hebben besloten meer artsen aan te trekken en de afde ling spoedeisende hulp buiten kantoor uren per 1 januari 1994 te concentreren in Baarn. Daar zal te allen tijde een arts voor spoedeisende hulp aanwezig zijn. Tijdens kantooruren blijft er zowel in Baarn als in Soest een adequaat beman de afdeling spoedeisende hulp ge opend. Ziekenhuis en plaatselijke huisartsen zijn het erover eens dat de eerste hulp bij kleinere letsels een taak is van de huisarts. Huisartsen zijn voor de behan deling van deze letsels toegerust en be schikbaar. Te denken valt aan schaaf- en snijwonden, kneuzingen, verzwik kingen, bloeduitstortingen, e.d. Indien doorverwijzing naar het ziekenhuis no dig is, kan de huisarts dat snel regelen. De afdeling spoedeisende hulp van het ziekenhuis is er vooral voor opvang en behandeling van patiënten met grotere letsels zoals botbreuken en uitgebreide verwondingen die zo nodig per ambu lance naar het ziekenhuis worden ge bracht. De voorzieningen in het zieken huis zijn kostbaar en moeten gereser veerd blijven voor de gevallen waarbij ziekenhuishulp echt noodzakelijk is. Sinds korf heeft ziekenhuis Me disch Centrum Molendael Baarn een nieuwe stroomvoorzieningsin stallatie in gebruik genomen. De oude installatie dateerde van 1970 en was aan vervanging toe. Medisch Centrum Molendael is druk bezig met de voorbereiding op de ver bouw en uitbreiding in Baarn. Deze bouwkundige uitbreiding vraagt ook om een uitbreiding van de stroomvoor ziening. Gezien de toekomstige grotere behoefte aan stroom én het feit dat de oude installatie toch aan vervanging toe was, is nu al een nieuwe stroomvoorzie ningsinstallatie geplaatst. Men heeft ge kozen voor twee transformatoren, elk met een vermogen van 630 kVa. Hier door heeft hij een grotere capaciteit dan de oude installatie en is daarom in de toekomst ruim voldoende voor het gro tere ziekenhuis in Baarn. Naast de aanschaf van deze nieuwe in stallatie is ook de aansluiting van Me disch Centrum Molendael op het open bare elektriciteitsnet aangepast. De stroomvoorziening is nu nog beter ge waarborgd. Het ziekenhuis is niet lan ger afhankelijk van één stroomvoeding. Het is opgenomen in een Ring van de Remu. Dit betekent dat de Remu bij eventuele kabelbreuk, het ziekenhuis snel op een andere voeding kan aanslui ten. Medisch Centrum Molendael beschikt daarnaast over een eigen noodaggre- gaat dat elke stroomstoring na onge veer zeven seconden automatisch op heft. Verpleegafdelingen, operatieka mers en andere diensten komen hier door nooit zonder stroom te zitten. Stroomvoorziening in het ziekenhuis is dus verzekerd dank zij een dubbele be- veiliging. BAARN Laanstraat 65 - 02154-15418 SOEST Burg.Grothestraat 7 - 02155-14488 Niemand heeft ze precies geteld, imaar Spullenhulp heeft vrijdag avond op z'n minst enige honder den bezoekers over de vloer ge had. Ze kwamen in drommen af op de speciale Kerstmarkt, die het kringloopcentrum organiseerde ten bate van de (jarige) Derde We reldgroep Soest. Twee uur lang was het aan de Parallel weg een komen en gaan van mensen, die graag profiteerden van de gebruike lijke koopjes en ditmaal ook veel be langstelling hadden voor de loterij, waarmee een aantal "prachtstukken" gewonnen kon worden. De medewer kers van het kringloopcentrum hadden die goederen in de afgelopen weken speciaal opgespaard. De Derde We reldgroep zelf was ook aanwezig met een informatiestand en deed goede za ken met allerlei artikelen uit de Wereld winkel. Tegen het einde van de markt maakten de medewerkers van Spullenhulp en de Derde Wereldgroep eendrachtig de ba lans op. De telling wees uit dat de be zoekers met elkaar - in de uiterst kleine Tussen Kerst en Nieuwjaar is het Soester kringloopcentrum Spullen hulp gesloten. De winkel gaat weer open op dinsdag 4 januari. Om spul len te brengen kan men al op 3 ja nuari weer terecht aan de Parallel weg^ bedragen die men bij Spullenhulp ge wend is - maar liefst 1225 gulden had den opgebracht, inclusief de loterij en de verkoop van warme chocolademelk en koek. Volgens Spullenhulp-bedrijfs- leider Erik van Burken overtrof de op brengst van de Kerstmarkt, maar ook het aantal bezoekers, de-stoutste ver wachtingen. De vertegenwoordigers van de Derde Wereldgroep waren zichtbaar verrast, omdat ze op een veel kleiner bedrag ge rekend hadden. "Zo zie je maar," aldus Spullenhulp-voorzitter Aart van Gin- kel, "als Spullenhulp iets organiseert, doet ze dat ook gelijk goed..." Loterij Aan het slot werden de winnende num mers van de loterij bekend gemaakt. De meeste artikelen konden direct meege nomen worden, maar er is nog een aan- kringloopcentrum Telefoon 18730 Openingstijden: Dinsdag 13.00-17.00 uur; Woensdag 13.00-17.00 uur; Donderdag 13.00-17.00 uur; Zaterdag 10.00-14.00 uur. Spullen brengen: Maandag t/m donderdag 9.00-17.00 uur, vrijdag 9.00-T3.00 uur. Spullen ophalen: Na telefonische afspraak. Grote drukte tijdens de Kerstmarkt bi] Spullenhulp. tal prijzen niet opgehaald. Het gaat om de lotnummers 1115 (stormlantaarn); 1194 (koperen gieter); 1068 (beschil derde vaas); 1025 (vijzel uit Wereld winkel); 1035 (zwart/wit televisie); 1018 16-delig glasservies); 1070 (kan delaar); en 1066 (kerststukje). Deze ar tikelen kunnen tijdens de openingsuren van Spullenhulp (Parallelweg 7) wor den opgehaald, uiteraard onder over legging van het winnende lot. Spullenhulp is een instelling die zich be zighoudt met het inzamelen, scheiden, sorteren en weer in omloopbrengen van aangeboden goederen, zoals stoelen, tafels, kinderwagens, boxen, textiel, boeken, serviesgoed e.d. Mocht u bij het opruimen na de feestda gen spullen tegenkomen die u al lang niet meer gebruikt en "zonde" vindt om zomaar weg te doen, denk dan eens aan Spullenhulp. Het grootste deel van de aangeboden goederen vindt bij het kringloopcen trum snel een nieuwe eigenaar. Het res tant van de kleding en textiel gaat naar goede doelen. Wat er dan nog overblijft - veelal bestaande uit glas, papier, hout, aardewerk en metaal - gaat naar bedrij ven voor recycling. In verband met de kerstvakantie is Spullenhulp gesloten van 24 december tot 3 januari. LOODGIETERS D E m V A N BETER Voorwaarden: U koopt of huurt een ATAG c. v. -ketel. U ontvangt uw geld terug bij vervanging na 15 jaar. U laat tot de vervanging het onderhoud door ons uitvoeren. Deze aanbieding geldt niet voor lease-contracten. Deze aktie geldt van 1 september 1993 t/m 30 maart 1994. Bosman Loodgieters b.v. - Oude Utrechtseweg 31 - 3768 CA Soest - Telefoon 02155 - 20644

Soester Courant | 1993 | | pagina 17