(IUK Nare bijsmaak aan winst Stam/SoYoCo Jl Firtina'93 schakelt hoofdklasser uit Verdediging breekt Smeeing/BDC op Rabobank Q Soest Sportkandidaten druppelen binnen SPORTMAN, SPORTVROUW OF SPORTPLOEG Spannend toernooi bowlers Kerstcross kan beginnen Dames en heren Red Stars sluiten af met overwinning TRAAT 491, >5-10264 Van Rouwend aal I| Strukton (naam) komt volgens mij/ons in aanmerking voor de titel van Soest van het jaar 1993 Mijn/onze motivatie is: 'illem Van Oosten VOLLEYBAL BASKETBAL SEC verdwijnt na Hees en D VS /Knollentuin uit bekertoernooi ZA ALV OETB AL SEC Jahn II bezorgt Soesters zevende nederlaag: 22-20 HANDBAL Alerter The Family Pinfall wint finale in C-drie BOWLING Veldrit profs start om 14.30 uur PAGINA 20 WOENSDAG 22 DECEMBER 1993 SOESTER COURANT PAGINA 21 VERRIPS fotoservice Soesterberg iof Soest Soest Soest Soest Volleybalsters vergeten ondanks 3-0-zege 'unieke' uitslag neer te zetten travel Heren Verkiezingsstrijd komt traditioneel langzaam op gang Sportkwis Dames Deze bon kan op de volgende adressen worden ingeleverd: Soest-Zuid: Foto Van Oosten, Soesterbergsestraat 57 Klaarwater: Reisburo Star Travel, Soesterbergsestraat 22 Overhees: Radio Soest, Soesterbergsestraat 125 Soesterberg: Soestdijk: Taxibedrijf Klomp, Koninginnelaan 4 Per post: Soester Courant, Van Weedestraat 227 Bloemisterij Buxtorff, Wiardi Beckmanstraat 493 Tabakorie De Beer, Tamboerijn 7 Bruna, Rademakerstraat 30 Radio Soest, Postbus 3062, 3760 DB Soest Soester Courant, Postbus 57, 3760 AB Soest Burg. Grothestraat 11a, 3761 CJ Soest Postbus 153, 3760 AD Soest Telefoon 02155- 1 64 67 internationale saR'CAR: Zuidpromenade 14 - Soest Hartje-Zuid Telefoon 02155 - 2 22 12 Amersfoortsestraat 24 Soesterberg - Tel. 03463-53450 Soestduinen 1993 Burg. Grothestraat 11a, 3761 CJ Soest Postbus 153, 3760 AD Soest Telefoon 02155- 1 64 67 internationale saR'CAR: Amersfoortsestraat 24 Soesterberg - Tel. 03463-53450 Soestduinen 1993 Nooit geweten dat die lastige tante van je moeder werd verscheurd door de stille pijn? RtUMAFOgDSfö) STERREN IN REIZEM Het was 14-12 in de eerste set en toen sloegen de dames van Slam/SoYo- Co toe. DIO/O werd plotseling gedegradeerd tot districtsteam en dertien speelminuten later stond het 15-12, 15-0 en 11-0 voor Stam/SoVoCo. Een unieke uitslag lag voor het oprapen. Na 27 opeenvolgende punten zou de wedstrijd nog twee, maximaal drie minuten duren. En toen koos Servaas Klute voor een time-out. Hij wisselde Monica Zevenboom, die bezig was aan een serie van acht, negen opslagen, voor Paulien Hendrik- se en dacht dat het goed was. Pas 25 minuten later klonk het laatste fluit signaal. Het liep uiteindelijk allemaal goed af, maar ondanks de ongekende serie van Stam/SoVoCo kregen de Soesters het nog even Spaans benauwd. Het werd 11-1,11-6 en 11-12(1). Vervolgens gaf het scorebord enkele minuten lang 12-12 aan, alvorens DIO (dat inmid dels alle schroom van zich had afgewor pen) met 12-14 voor kwam. Het liep uiteindelijk allemaal goed af. Stam/SoVoCo won de set met 16-14 en boekte derhalve een 3-0-zege. Pre cies waar iedereen op had gehoopt. Maar ondanks de broodnodige zege zat er een nare bijsmaak aan de overwin ning. Stam/SoVoCo had de derde set vanaf elf-nul gewoon meteen moeten afmaken. Wat er was gebeurd als DIO/O alsnog een vierde set had afgedwongen, Iaat zich moeilijk raden. Maar het ergste had dan mogen worden gevreesd, voor al ook omdat Irene Koelewijn vlak vooi de laatste klap haar enkel blesseerde. IKoelewijn was wederom de enige con- Istante factor in het team van Klute. In haar eentje blokte ze ballen op het mid den en voortdurend was ze op tijd aan de zijkanten om het dreigende gevaar van DIO/O af te wenden. Scoren deed |ze aan de lopende band met geplaatste ;ikken. De rest opereerde, ondanks de [indrukwekkende sprong van de eerste laar de derde set, nog wel eens wissel- allig. .Is Stam/SoVoCo zou hebben verlo- •en, dan had het damesteam nog maar ién ding kunnen doen: zichzelf terug- rekken uit de eerste divisie. Maar ge lukkig voor de ploeg kwam het niet zover. Juist op tijd hervond Stam/So- VoCo zich. En op zich was het knap te noemen, dat de 12-14-achterstand werd omgezet in een 16-14-zege, waar mee tevens de vijfde zege kon worden beklonken. Die vijfde thuiszege was overigens strikt noodzaak voor de volleybalsters. Dank zij de dertien punten houden ze mo menteel vier ploegen onder zich, terwijl er drie degraderen. Als Stam/SoVoCo op 8 januari de draad oppakt en met 0-3 of 1-3 van Abcoude wint, staan de Soesters zes punten boven de rode streep. Bij verlies (3-0 of 3-1) komt het team weer in de problemen. Maar, Abcoude is de laatste jaren uitge groeid tot een 'Angstgegner' voor de Erna Boonzaayer houdt de bal van de grond. Monica Zevenboom (5) staat klaar om assistentie te verlenen. Foto: Goos van der Wilt. In Hilversum heeft Firtina'93 (op papier) voor een verrassing ge zorgd. De Soester tweede klasser schakelde hoofdklasser Inter Hesp uit in de derde ronde van het be kertoernooi. Ondanks een veel groter aantal kansen voor Firti na'93 was het na vijftig minuten 3-3. Daarna namen de Turkse bal- virtuosen de strafschoppen beter. Kennelijk hadden ze in de aanvangsfase van het bekerduel teveel respect voor Inter Hesp. Na tien minuten was de thuisclub via afstandschoten op een 2-0-voorsprong gekomen. Daarna werden de bakens verzet. Firtina'93 speelde de gehele wedstrijd met de vier veldspelers Öscan Satikboga, Zeki Kurt, Mustafa en Saban Aksit. De laat ste verkleinde de achterstand tot 2-1 en Satikboga maakte nog voor rust gelijk. Firtina'93, dat technisch heer en mees ter was, kreeg legio kansen, maar faalde in de afwerking. Paal, lat en de doelman stonden Soester succes in de weg, maar halverwege de tweede helft scoorde Sa- ban Aksit 2-3. Ondanks de twijfelachti ge rol van de scheidsrechter had Firti na'93 verreweg het beste van het spel. Lichte overtredingen van de Soesters werden direct bestraft met een waar schuwing en een vrije trap, terwijl on reglementaire handelingen van de ove rigens sportieve tegenstanders met de mantel der liefde werden bedekt door de leidsman. Achterin bracht Firtina'93 de discipline op om kort te dekken. Maar toch kwam Inter Hesp vijf minuten voor tijd langs zij toen de bal in de rebound werd inge schoten. Saban Aksit had zijn ploeg in de laatste seconden aan de winst kun nen helpen, maar ook hij faalde in kans rijke positie. De leider van Firtina'93 maakte dat in de noodzakelijke strafschoppenserie goed. Hij scoorde de eerste trap, waar na Inter Hesp de bal naast het doel schoot. Toen Satikboga raak mikte en Inter Hesp de bal tegen de paal dirigeer de, was de strijd beslist. Na Hees (eerste ronde) en DVS/Knol- lentuin verdween ook SEC uit het be kertoernooi. De hoofdklasser kreeg klop van 's-Graveland dat in de eerste klasse uitkomt. SEC kwam in 's-Grave land niet tot scoren toe. De thuisclub zette daar drie treffers tegenover: 3-0. Smeeing/BDC had zondag goede zaken kunnen doen. Met een over winning op Jahn II zou de ploeg drie en vier punten afstand hebben genomen van de degradatieplaat sen, maar de handballers verloren in Stadskanaal na een 19-20-voor- sprong met 22-20. Na een gelijkopgaande beginfase kwam Smeeing/BDC goed in het spel. De spelers lieten leuke acties zien en kwa men via 2-5 met 4-9 voor. Er waren achttien minuten gespeeld, toen het eerste cruciale moment daar was. Guus Tourné, wederom topscorer met zeven treffers, miste een strafworp en Jahn II scoorde meteen in de contra-aanval. Daarom werd het 6-9 in plaats van 5-10 en vijf minuten later was de stand al weer gelijk (9-9). Tourné zorgde ervoor dat Smeeing/BDC toch met een voor sprong ging rusten. Maar ook de voordelige marge van 10-11 werd teniet gedaan door Jahn II. Sterker nog, de gastheren namen de lei- ding en zouden bijna de gehele tweede helft steeds op een lichte voorsprong staan. Met name de rechter opbouw van Jahn II werd te lichtzinnig verdedigd, waardoor de tegenstander van de Soes ters te makkelijk kon scoren. Dat de doelverdedigers Dennis de Rijk en Ed win Zoetelief niets extra's konden bren gen, was volgens Paul van den Deijssel het logische gevolg van de dekkingsfou- ten. Niettemin kwam Smeeing/BDC zes minuten voor tijd weer langszij 19-20). Het bleek het laatste wapenfeit van de handballers die nog drie doelpunten moesten toestaan. De nederlaag was, aldus Van den Deijssel, niet nodig ge weest als de verdediging alerter was ge weest. "We moeten dit seizoen nog in ieder ge val tien punten erbij hebben om niet te degraderen. En uit de vier wedstrijden tegen Volendam, E&O, V en K en OSC moeten we minimaal zes punten ha len." Smeeing/BDC begint na de jaarwisse ling overigens met een uitwedstrijd te gen Volendam. Ook E&O en V en K moeten nog door de Soesters worden bezocht. Van de onderste vijf ploegen komt alleen OSC nog naar Soest. Dat Smeeing/BDC de concurrenten onder in voornamelijk nog op vreemde bo dem ontmoet, stemt Van den Deijssel niet gelukkig. De ploeg heeft in zes uit wedstrijden nog geen één keer gewon nen. Onderin blijft het spannend. Volendam en OSC namen afstand door van Ven K en van E&O 2 te winnen. Beide ploe gen hebben nu acht punten. Smeeing/BDC volgt met zes, E&O 2 met vijf en V en K met vier punten. Spannend was de strijd bij de bow lers die een duo-toernooi afwerk ten. Pas na de laatste serie was be kend wie in de finale mocht uitko men. Daarin won uiteindelijk het team van The Family Pinfall. De winnaars haalden in de eindronde een totaalscore van 1.441. Daarmee bleven ze de nummer twee, Gokkers (1.309), ruim voor. Op de derde plaats eindigde het team Arrows met een pin fall van 1.300. De drie andere finalisten waren Boule d'Or (1.289), Pinfall Fan- tasies (1.256) en d'Oude Enghe (1.247). Anneke van Ede scoorde bij de dames de hoogste game (201). De heren slaag den er niet in de 200 te halen. Gerard de Ruig en Suresh Gajadien kwamen er het dichtste bij met ieder een game van 187. Ook de jeugd van de Soester Bowling Vereniging kwam aan bod. V. van Leeuwen won bij de pupillen (658), Linda van 't Klooster werd eerste bij de aspiranten (719) en D. Ronkes (709) was de beste junioor. Linda van 't Klooster scoorde tevens de hoogste ga me bij de jeugd (184). Namens de jon gens kwam C. Spierenburg één keer tot een game van 172. Foto: Goos van der Wilt. Stijlvolle actie tijdens het bowling- toernooi voor duo 's. Help haar. Giro 324 Nationaal Reumalonds, Den Haag Uit het buitenland komen Franz Niebering en Walter Urban van de Duitse selectie, de Engelse kam pioen Peter Stevenson, de Tsjechen Karei Camdra, Peter Kascak en Bo- ris Dvorsky, de Belgen Guy van Dijck, Dirk Pauwels, Bennie Heylen en Eric Vervaart, alsmede twee Rus sische rijders. Het internationale evenement be gint om 12.00 uur met de junioren en de nieuwelingen, terwijl de cyclo- sportieven om 13.15 starten. Om 14.30 beginnen de grote mannen aan de rit over één uur en een ronde. Over vier dagen klinkt het start schot voor de 39ste Saricar Kerstcross. Opnieuw zal een groot aantal gerenommeerde renners aan de veldrit deelne men. De wedstrijd voor profs en A-amateurs begint om 14.30 uur. In Soestduinen zijn onder anderen Adri van der Poel en Frank van Ba- kel te zien. Ook Huub Kools, Ed- ward Kuyper, Nico Verhoeven, Tristan Hofman, Michel Gerritsen en Ron Mackay zijn gecontracteerd. MAKELAARDIJ O.G. EN ASSURANTIËN I Telefoon algemeen 02155 - 9 63 33 Kantoren: Kerkplein 9, 02155 - 9 63 00 Soesterbergsestraat 14, 02155-963 10 Tamboerijn 3, 02155 - 9 63 40 Koninginnelaan 28, 02155 - 9 63 20 Smitsweg 4, 02155 - 9 63 30 Soesterbergsestraat 57 Van Weedestraat 147 Hamseweg 21/4 Winkelcentrum Soest-Zuid Soestdijk Hoogland 02155-13109 02155-25942 033-807151 en Star Travel heeft meer dan 30 vestigingen in heel Nederland. en PTT-Post en reisburo Soesterbergsestraat 22 3768 EJ Soest Telefoon: 02155-22803 club uit Soest. Onlangs nog verloor Stam/SoVoCo met 3-1 in Abcoude. Toen betrof het een bekerduel. Vorig seizoen kreeg Stam/SoVoCo ook al klop in en van Abcoude dat er destijds bovendien in slaagde om als één van de weinige tegenstanders in De Bunt te winnen. Voor de dames van Stam/So- VoCo is de confrontatie met Abcoude daarom een uitgelezen mogelijkheid om met twee negatieve tradities af te re kenen, namelijk dat de ploeg in uitwed strijden bijna altijd verliest en van Ab coude de laatste tijd al helemaal niet kan winnen. In de kleedkamer van de Puttense sporthal hadden de heren van Stam/' SoVoCo evenmin weinig reden tot vreugde over de zege. OMS, notabene de onderste ploeg in de promotieklasse, snoepte de Soesters, bij wie Bas Huls hof debuteerde, een punt af. Het werd 2-3 na matig spel van Stam/SoVoCo. De Soesters mochten enkele weken ge leden weliswaar trots zijn op de 3-0-ze ge op de toenmalige koploper Harder wijk, een kampioenschap wordt nog al tijd beslist in wedstrijden tegen de 'kleintjes'. Dat besef heerst wel bij de volleybalclub, maar in het veld komt dat niet altijd tot uiting. Nadat de door blessures geplaagde ploeg een 'pijnlij ke' nederlaag tegen Brezan/SSS 2 had geleden, werd ditmaal een punt ver speeld tegen OMS. De oude club van Trainer Kees de Wit en aanvaller Arno van Eekelen kwam met 0-1 achter (13-15), maar verraste vervolgens met twee succesjes (15-12 en 15-13). Stam/SoVoCo herstelde zich 10-15), maar kwam vervolgens le lijk achter te staan. Op 13-9 kregen de Soesters weer de geest, waarna ze als nog met 2-3 wonnen, maar wederom een punt verloren. De positie van lijst aanvoerder Brezan/SSS 3 zal daardoor normaal gesproken niet meer door Stam/SoVoCo kunnen worden aange tast. Zoals verwacht hebben de heren Dat nam niet weg, dat Red Stars het in de tweede helft liet liggen. BOB, dat ge middeld met dertig punten verschil ver liest, zou na de rust zelfs vaker scoren dan de thuisclub (49-50). Opmerkelijk was dat de stand na zes tien minuten nog gelijk was (30-30). Daarna zou het scoreverloop eenzijdig worden beïnvloed. Red Stars trok een tussensprintje en ging met een comfor tabele 48-30-voorsprong rusten. Vier speelminuten later haperde Red Stars weer. BOB, dat met slechts zes, voornamelijk oudere spelers naar Soest was gekomen, bracht de spanning enigszins terug (58-49). Zo moeilijk als Red Stars het zich zelf had gemaakt, zo simpel liep de ploeg binnen vier minu ten weer van de gasten weg: 68-49. Verbazingwekkend was het overigens dat de ervaren basketballers uit Oud- Beyerland zich lieten gek maken door van The Red Stars zaterdag afge rekend met BOB. De hekkesluiter in de tweede rayonklasse werd met een 97-80-nederlaag naar huis ge stuurd. In de weinig inspirerende wedstrijd was Red Stars halverwe ge al zeker van de winst (48-30). Donald Molenaar, Eva Janssen, Linda van Willigen, DVS/Knol lentuin en SEC-zondag zijn de eer ste kandidaten in de strijd om de sportverkiezing 1993. Evenals bij de twee vorige verkiezingen loopt het in de eerste week nog geen storm, maar de ervaring heeft ge leerd, dat daarna de kandidaten binnen stromen. De Soester bevolking heeft nog negen dagen om sportmannen, sportvrouwen en sportploegen op te geven voordat de jury zich buigt over de nominaties. Donald Molenaar is de eerste sportman die in beeld is gekomen. De autocou reur was in 1991 ook al kandidaat ge steld, maar werd toen niet genomi neerd. Hij werd dit jaar Nederlands kampioen in zowel de Citroën AX en de Renault Clio. Vreemd genoeg werd hem de laatste titel onlangs ontnomen. Na afloop van één van de wedstrijden zou het zegel van de motor door een Nederlandse official zijn verbroken op een moment, dat dat nog niet mocht. Die procedurefout kostte Molenaar zijn titel. Het kampioenschap in de Citroën AX is echter nog steeds in zijn bezit. Bij de dames zijn de jeugdige Eva Jans sen (atletiek) en Linda van Willigen (turnen) opgegeven. Janssen werd in de zomer bij de meisje B Nederlands kam pioen op de 1.500 meter. Van Willigen is club- en provinciaal kampioen tur nen. Ook bij de ploegen zijn twee kampioe nen naar voren geschoven. Eén daar van is het zaalvoetbalteam van DVS/Knollentuin dat de titel in de eer ste klasse in de wacht sleepte en inmid dels in de middenmoot van de hoofd klasse bivakkeert. Het tweede team is dat van SEC-zondag dat tegen de ver wachting in kampioen werd in de vierde klasse G van de KNVB en promoveer de naar de derde klasse. Voor de sportkwis zijn de eerste vra genlijsten ingeleverd. Veel mensen zeg gen de vragen 'pittig' te vinden. Het is niet zo, dat de lijst alleen mag worden ingeleverd als alle vragen zijn beant woord. Het gaat erom wie de meeste goede antwoorden kan geven. Gezien de moeilijkheidsgraad van een aantal vragen wordt de inle verter mijn van de eerste ronde verlengd van vrij dag 24 december tot donderdag 30 de cember. Dit om belangstellenden de kans te geven de antwoorden op te zoe ken. Tijdens de tweede voorronde, in januari bij Radio Soest, zal echter ter plekke antwoord moeten worden gege ven op de vragen. Tijdens de finale in C-drie, op vrijdag 28 januari, krijgen de kandidaten multiple choice vragen voorgeschoteld. De vragenlijst van de eerste voorronde staat ook in deze krant afgedrukt (zie volgende pagina). de agressiviteit van de jonge spelers van Hans de Bruin. Drie opzettelijke en twee technische fouten waren het ge volg. De heren kunnen straks met tien wedstrijdpunten aanschuiven voor het kerstdiner. De dames brachten hun totaal zondag avond op zestien punten. Voorde zesde keer op rij werd gewonnen. Cangeroes 5, negende op de ranglijst, werd met 57-23 (24-11) geklopt. Wederom experimenteerde Red Stars met een zone-press die met name in de beginfase van de tweede helft rende ment opleverde. Red Stars vergrootte toen in vier minuten tijd de voorsprong van 24-11 naar 38-11Vooral Geraldi- ne Melgert speelde in die periode een verdienstelijke partij. Verdedigend kwamen de basketbal- sters uit Soest nauwelijks in de proble men tegen de zwakke Utrechters, maar in de aanval lag het tëmpo te laag om een hoge produktie te realiseren.

Soester Courant | 1993 | | pagina 21