Paree Jacht in de polder van Soest De Wegwijzer wint Taptoe-toernooi Open brief aan B W Soest 'Hoe zou uw tienerdochter zich daar voelen?' 10PINIE r Ori nat Sportprogramma WOENSDAG 22 DECEMBER 1993 SOESTER COURANT PAGINA 22 Elf scholen met 120 deelnemers te gast bij Shot DANSEN Erkende Formation Dance Company op tweede plek GP Super Channel Meningen van lezers Open brief aan de gemeenteraad van Soest: Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Loodgieterswerk ATLETIEK De Ruygt viert in Baarn 'come-back, met derde plaats ATLETIEK Snelle tijd Marion van den Broek op Indoor Dortmund Oud- en nieuwloop op grens van Soest Vanavond bingo in kantine van SEC SCHAATSEN Schaatsers scherpen records op tien kilometer aan WATERPOLO Overtal nauwelijks benut door dames van De Duinkikkers Livestro vindt stek in top van winterklassement Sportuitslagei^^J Pijnlijke pols voor bromfietser (16) WOENSDA' Bondscoa Jeugdnieuws BASI Basket voor s« bij Th< Soestt schap tot het einde: 59. Rob Jansen was langer da derweg (1.04.02), terwij Oude in 1.07.48 finishte. Evenals vorig jaar heeft De Wegwijzer het Taptoe-tafelten nistoernooi van Shot gewonnen. In 1992 bleven de leerlingen van die school hun leeftijdgenoten van De Schakel en de Nieuw Baarnsche School nipt voor. Ditmaal was De Wegwij zer met 27 punten oppermachtig. De kloof met De Schakel en de Werveling was groot. Die twee scholen verdienden elk veer tien punten. De tweede plaats ging naar De Werveling, omdat die school individueel meer eerste plaatsen had behaald. Aan het tafeltennistoernooi deden 120 kinderen van elf basis scholen mee. Het toernooi was verdeeld in drie blokken voor de groepen 5/6, 7 en 8. De nummers één en twee uit elke poule gingen met een prijs naar huis. De winnaars in de diverse pou les: Foto: Goos van der Wilt Meisjes groep 5/6: Jiske de Goede (De Werveling); meisjes groep 7: Nathalie Schill (De Wegwijzer); meisjes groep 8: Es- therLeenen (De Wegwijzer) en Marlies van Setten (Professor Waterinkschool). Jongens groep 5/6: Tim van der Hoef (De Werveling), Niels Zandhuis (Ludgerusschool) en Erik Bijvoet De Wegwijzer); jongens groep 7: Jan Joost Stalenhoef (Nieuw Baarnsche School), SietzeRauch (De Driesprong) en Bas de Graaf (De Wegwijzer); jongens groep 8: Erwin van Dijk Professor Wa terinkschool), Murat Ildemir (De Regentuuter), Mahres Zandhuis (Ludgerusschool) en Ömer Baskaya (De Regen tuuter). Formation Dance Company (FDC) is als tweede geëindigd tijdens de eerste Grand Prix wedstrijd ballroom. De dansers, onder wie een aantal Soes- ters, leverde die prestatie in Ouden- bosch. Opnieuw stonden de choreografie, de uitstraling en de uitvoering garant voor succes. De nummer zeven van de EK in Berlijn nestelde zich, ondanks de groeiende concurrentie, wederom in de top van de vaderlandse danswereld. Wat de FDC als een overwinning ziet, is de erkenning als officiële danssportver- eniging. Voor de leden van het sport- team is dat een stimulans om zich te blij ven inzetten om ook internationaal goed uit de voeten te kunnen. Geachte college van B W, Na die ene verbazing een beetje te bo ven zijn gekomen, wat betreft het weg halen van de redelijk intellectuele ka belzender WDR 3, t.b.v. de werkelijk 'intellectuele' pulpzender RTL-5, volgt nu dan de andere verbazing, door de, en dat zullen heel wat Soesters met mij eens zijn, goede zender Super-Channel per 1 januari a.s. van de kabel te halen! Sinds Super-Channel NBC is gewor den, is het nog beter geworden. Ik ver denk de beslissers er dan ook van, dat er commerciële belangen in het spel zijn. Moet er nu extra voor NBC betaald gaan worden en is RAI-UNO nog steeds gratis?! Waar bent u toch mee bezig? College, gebruik uw gezond verstand, het percentage Soesters dat Italiaans spreekt en verstaat, is waarschijnlijk zo klein, mijns inziens wordt er nauwelijks naar gekeken. Mijn protest richt zich dan ook vooral op uw eigenzinnige be slissingen. Laat Super-Channel op de kabel en haal RAI-UNO er af! Anders begrijp ik er echt niets meer van. Een boze en teleurgestelde Soester- bergse kijker. R.E. Blom Zeer geachte Dames en Heren, Mede uit naam van alle bewoners van "De Soesterduinen" en bewoners van het begin van de Heideweg, kom ik tot u met een vriendelijk doch dringend ver zoek. Graag zou ik willen dat U allen (hoeft niet allemaal tegelijk) en liefst met Uw echtgenoot(es) erbij in de na middag na half vijf eens gaat kijken bij de laatste twee bushaltes van lijn 73, op de uiterste grens van Soest-Zuid aan het einde van de Dennenweg. Wanneer U daar in het donker staat wilt U zich dan eens afvragen hoe Uw tie nerdochter zich daar zal voelen. Mocht U geen tienerdochter hebben, ook Uw ouders of een van Uw beiden zullen zich daar beslist onveilig voelen. Overal zijn daar grote tuinen zonder direct bereik bare huizen en aan de Noordzijde een grote lange schutting. Op de kabelkrant raadt de gemeente ons aan om iedere enge plek te melden. Dit is niet alleen een enge plek, maar zelfs een lugubere. Geen bewoner van "de Soesterduinen" gaat daar meer heen, ook hun bezoek niet, men durft niet daar te gaan staan en moet dan maar een taxi nemen. Mijn vraag is nu: Waarom moet de bus halverwege de Heideweg zonodig de Dennenweg op waar iedereen een auto heeft en geen behoefte heeft aan een bus? De Dennenweg loopt alleen maar tussen grote tuinen door en de huizen staan er verscholen achteraf, zomers nog meer dan nu. Mijns inziens is het onvriendelijk jonge en oudere mensen op die plek op de bus te laten wachten of er uit te laten stappen. Iedereen mijdt die plek. Waarom kan de bus niet rechtdoor over de Heideweg naar de Soesterbergsestraat? Vanuit onze flat zagen wij vroeger regelmatig passagiers, ook uit de Heideweg, naar de bushalte gaan of er vandaan komen. De Heideweg is weliswaar niet de uiter ste Soest-Zuid grens, maar dat scheelt maar weinig meters en minuten. Wij krijgen nu voor ons flatgebouw op de Soesterbergsestraat een oversteek plaats met een aanlooppad naar de Hei deweg. Zouden wij mogen hopen dat dit de eerste stap kan zijn naar de her plaatsing van de bushalte 73, aan het begin van de Heideweg? Dat zou fan tastisch zijn. Is dit gezichtsverlies voor de gemeente raad? Neen, integendeel! Het getuigt van inzicht in de situatie en van een groot verantwoordelijkheidsgevoel voor de medeburgers. Het getuigt ook van werkelijk medeleven met het wel en vooral wee van de aan hun zorg toever trouwde Soestenaren, vooral de oude ren en dan nog wel aan het eind van "het jaar van de ouderen". De Soester bevolking zou met zeer veel waardering spreken over het gemeente bestuur als deze dit besluit zou nemen. Wanneer wij daarna (misschien??) on- ze eigen oude abri van de Soesterberg sestraat terug zouden krijgen zijn wij ui terst dankbaar, gelukkig en tevreden en begint 1994 voor ons al plezierig. Rest mij nog U allen en de gemeente Soest een voorspoedig 1994 toe te wen sen. Met vriendelijke groeten, A. Collard Franken, "De Soester Duinen" Foto: Goos van der Wilt. De bushalte van Centraal Nederland aan de Denneweg. Telefoon (02155) -1 30 14 Met een derde plaats in de BAV-Win- tercup kan Gert de Ruygt met voldoe ning terugkijken op zijn rentree. De Pijnenburger nam de rol over van Dick van den Broek die tijdens de eer ste van drie lopen derde was gewor- Na de 10 kilometer was ditmaal de 15 kilometer aan de beurt. Berend Drent legde die afstand af in 58 minuten en achttien seconden. Henk Wallet en Hans de Goede hielden elkaar gezel- et einde: 59.57 en 59.59. was langer dan een uur on- 1 Gerrie den Tijdens indoorwedstrijden in Dort mund heeft Marion van den Broek zich in positieve zin geprofileerd. Op de 200 meter werd ze derde in 25.58. Snel was de atlete ook op de 60 meter: 7.88. Daarmee noteerde ze twee tijden die niet misstaan in een indoorwed- strijd. Maar er was meer succes voor AV Pij nenburg. Overwinningen werden be haald door Sabine van Rossenberg (hoogspringen) en Eva Janssen (800 meter) bij de meisjes B en Kristiaan Smits (800 meter) bij de jongens B. AV Triathlon houdt op woensdag 29 december een oud- en nieuwloop. De loop van de Amersfoortse vereniging vindt plaats'in Birkhoven, op de grens van Soest en Amersfoort. Om 13.00 uur start de trimloop over één kilometer en om 13.30 klinkt het startschot voor de trimloop over 2,5, vijf, 7,5 en 10 kilometer. Het grootste deel van het bosparcours is verhard. In de kantine van SEC wordt vanavond een bingo gehouden met als hoofdprij zen een mountainbike en een kleuren televisie. Om 20.00 uur gaan de bal letjes rollen. De kantine gaat al om 19.15 uur open voor de kaartliefheb- bers. Carl Verheven leverde een prestatie van formaat op de Vechtse Banen. Op de 10.000 meter finishte hij in een tijd van 15.50.76. Daarmee bleef hij slechts acht seconden verwijderd van het baanrecord. Dat staat nog steeds op naam van Tho mas Bos die in zijn juniorentijd na vijf tien minuten en 42 seconden binnen kwam. Het succes van Verheyen werd door zijn clubgenoten Tom Versteeg en Arie Treur opgepakt. Beiden reden een per soonlijk record in respectievelijk 16.48.55 en 17.48.79. De senioren doen het dan ook goed in de clubcompetitie. SV Eemland staat bovenaan met 150 punten, drie meer dan Nino en 21 meer dan ST Wagenin- gen. Bij de junioren gaat het iets minder voortvarend. De Soester ploeg neemt in dat klassement de laatste plaats in. Niettemin is er goed nieuws te melden, want Martin Baltus is zo goed als zeker geplaatst voor de NK sprint voor junio ren. Baltus bereikte die kwalificatie door op de 500 meter 40.49 en 41.67 te noteren. Op de 1.000 meter realiseerde de Soester een tijd van 1.24.77. Ondanks dat DDVZC met één speel ster minder het water was ingedoken, heeft De Duinkikkers met moeite kunnen winnen. Het werd 4-3 in het bad van Aqua Indoor. Na een goede start met twee doelpun ten (Sonja Pappot en Petra Buist) zakte het niveau en kwam DDVZC terug tot 2-1. In de derde en de vierde periode was er, ondanks de overtalsituatie, geen overwicht van De Duinkikkers. De wa- terpolosters van beide teams hielden el kaar dan ook in evenwicht. Zowel De Duinkikkers als DDVZC scoorden nog tweemaal. Namens de Soesters mikten Karin van de Plaats en Petroesjka Roet- man raak. Jan Livestro maakt een sterk seizoen door bij De Snoekbaars. Na een twee de plaats in de zomercompetitie, staat hij in de wintercompetitie wederom hoog geplaatst. De visser dankt dat onder andere aan zijn eerste plaats van zaterdag. Met 6.56 meter gevangen vis nam hij de kopposi tie over. Zijn voornaamste concurren ten, Gerrit en Evert Kasius, hadden weinig succes met nul en 0,51 centi meter. Het leverde Livestro ook nog een rollade van de organisatie op. Live- stro's bootmaatje, Willem van Soeren, werd tweede met 4.74 meter, gevolgd door Jan Groenewoud (4.69). SV Eemland Carl Verheyen 42.24 (500); 2.07,27 (1500); Joep Kasperts 45.98 (500): 2.26.69 (1500); Helen Wegerif 56.04 (500) 2.59.41 (1500); Ester v.d. Breemer 58.41 (500); 3.02.44 (1500); Susanne den Hertog 1.00.41 (500); 2.02.81 1000); Harold van Haren 57.93 (500); 2.03.04 (1000); Tom Versteeg 46.81 (5Q0); 1.34.41 (1000); Henriet Kuit 53.77 (500); 1.40.57 (1000); Rob Kleyer 52.33 (500); 1.45.93 (1000); Klaas Roel Koelewijn 50.45 (500): 1.37.12 (1000); Angelique v.d. Berg 55.80 (500); 1.54.47 (1000); Ruud Groenstein 60.32 (500); 1.50.46 (1000); Mark Jansen 44.89 (500); 1.32.41 (1000); Carl Verheyen 44.62 (500); 1.27.87. SEC Nederhorst Al - SEC Al 0-10; BFC Cl - SEC Cl 3-2; SVM Boys Cl - SEC C2 5-2; SECD1 - VVZ'49 Dl 4-2; SVM Boys D2 - SECD2 2-2. Soesf SO Soest Al - Roda'46 Al 2-3; SO Soest D3 - Valleivogels D3 2-2; SO Soest A2 - WZH A2 3-8; SO Soest E4 - Dames Ju nioren C 6-5; SO Soest BI - Quick BI 1-3; SO Soest E5 - SO Soest E6 5-1; Valleivo gels C1 - SO Soest C1 3-1SO Soest F1 - SO Soest F3 10-2; SO Soest C2 - Valleivogels C2 9-3,; Hees F1 - SO Soest F2 1-8; SO, Soest Dl - Valleivogels Dl 2-3; Valleivo gels D2 - SO Soest D2 7-0. ZWEMMEN De Duinkikkers Uitslagen ondertopper-B wedstrijd 25 meter schoolslag m.o. 8 jaar: Aniek Jas- perse 28.2; Ilse Vaessen 25.9. 25 meter schoolslagj.o. 8 jaar: Lennart van Dijk 27.4; Paul Spronk 23.1. 25 meter vrije slag m.o. 10 jaar: Wilma Kuijer 22.5; Amanda Kers bergen 19.4. 25 meter vrije slag j.o. 10 jaar: Tim Vaessen 24.5; Roelof Kemp 19.0. 50 meter rugcrawl m.o. 12 jaar: Lenny Kuijer RE. 50 meter rugcrawl j.o. 12 jaar: Marcel Silkens 51.2. 50 meter schoolslag m.o. 14 jaar: Sanne Schalkx 46.9; Hiske Gercama 51.4; 50 meter schoolslag j.o. 14 jaar: Mirko van Ede 46.3; Stijn Bekers 40.2. 50 meter vrije slagm.b. 14 jaar: Inge Roskam 36.4.50 meter vrije slag j.b. 14 jaar: Marco Roskam 34.6; Robin Roskam 35.5; Jeroen Stalen hoef 27.0. 25 meter vrije slag m.o. 8 jaar: Aniek Jasperse 21.9; Ilse Vaessen 21.5. 25 meter vrije slag j.o. 8 jaar: Lennart van Dijk 20.3; Paul Spronk 18.3. 25 meter rugcrawl m.o. 10 jaar: Wilma Kuijer 24.8; Amanda Kersbergen 25.2. 25 meter rugcrawl j.o. 10 jaar: Tim Vaessen 24.9; Roelof Kemp 20.4. 50 meter schoolslag m.o. 12 jaar: Lenny Kuijer 56.7.50 meter schoolslag j.o. 12jaar: Marcel Silkens 50.5.50 meter vrije slag m.o. 14 jaar: Sanne Schalkx 38.2; Hiske Gerca ma 38.3.50 meter vrije slag j.o. 14 jaar: Mir ko van Ede 35.8; Stijn Bekers 33.1. 50 me ter rugcrawl m.b. 14 jaar: Inge Roskam 44.0. 50 meter rugcrawl j.b. 14 jaar: Robin Roskam 42.3; Marco Roskam 42.3; Jeroen Stalenhoef 34.1. Bij een botsing op de kruising van de Molenstraat en de Steenhoffstraat heeft een bromfietser zijn pols bezeerd bij een aanrijding. Hij hoefde niet naar het zie kenhuis. De jongeman van zestien was vanaf de Molenstraat de kruising opgereden. Hij gaf daarbij geen voorrang aan een auto mobilist (19). Een botsing was het ge volg. Zaalvoetbal 10 00 uur Zaalvoetbaltoernooi Firti- na'93 voor Bosnië-Hercegovina (Beu- kendal en Banninghal) ZONDAG 26 DECEMBER Veldrijden 14.30 uur Saricar Kerstcross Tempo voor profs en A-amateurs, met om 12.00 start nieuwelingen en junioren en daarna amateurs (Soestduinen) Vrijdagmiddag, 17 december. Mooi winterweer, het wijdse uit zicht in de polder van de Lan- geindse Maten op de grens van Baarn en Soest wordt bekroond door een blauwe lucht met door de zon gekleurde ijskristallen wolken. In de weilanden, doorsneden door sloten met zuiver kwelwater, staan groepjes schapen dicht bij elkaar. De zwakke wind komt uit het wes ten, zodat het geluid van de auto's op de Al niet hindert. De rust in dit oerhollandse landschap wordt wreed verstoord door geweerscho ten. Dat verklaart waarom er geen vogel is te ontdekken. Op andere winterse dagen zijn in dit stukje polder vogels te over, zoals: reigers; spreeuwen; kraaien; dui ven; meerkoeten; Siberische kieviten; en kleine zwanen. Gewoonlijk zitten in de verspreid staande elzen en sleed oorns seisjes, putters, vinken, ringmus- sen en andere toevallige gasten. Vaak zit een buizerd op een paaltje te loeren op prooi. Deze middag is alles wat vleu gels heeft op de vlucht. Alleen aan de overkant van de Eem trekt een formatie kleine zwanen plechtig schitterend wit te banen door de lucht. Aan het eind van de Weg in de Maten staat een grijze bestelbus. In de weilan den in de richting van Baarn bevinden zich 14 mannen. Het gaat omde tradi tionele jaarlijkse drijfjacht van de Soes ter jachtcombinatie. Deze club pacht sinds jaar en dag, het jachtrecht van veel Soester boeren. Zij komen elk jaar in december vlak voor Kerst de hazen in de Langeindse Maten "oogsten". De populariteit van de Soester jacht combinatie is inmiddels beneden alle peil. Een groeiend aantal landeigena ren overweegt om de jacht niet langer te verpachten. Zij hebben moeite iets sportiefs te zien in de meute mannen die in een militaire actie het gebied uitkam men op zoek naar hazen. Het "weidelij ke", de term waarmee wordt aangege ven dat het gejaagde dier een eerlijke kans krijgt om te ontkomen, is dan ook niet van toepassing. Juist in een gebied als de Langeindse Maten is het erg moeilijk om de regels niet te overtreden, vooral als zoveel ja gers meedoen. Het gebied wordt name lijk aan meerdere zijden begrensd door breed water zoals de Eem, Praam gracht, en de afwateringsgracht van de rioolwaterzuiveringsinstallatie. De eni ge vluchtweg wordt gevormd door wei landen waar de jagers niet meer op mo gen. Verleden jaar liepen de jagers toch ge woon door deze weilanden waardoor er nauwelijks een kans tot ontsnapping was. Toen ik als toeschouwer die jacht partij aan de kaak stelde ontstond de nodige ophef. De Koninklijke Neder landse Jachtvereniging stuurde daarom een inspecteur, die moest onderzoeken of er regels waren overtreden. Deze concludeerde op informatie van de Soester jachtcombinatie en mijn per soon dat er geen overtredingen waren begaan. De hazen hadden zich de hele tijd over de dijk van de Eem in veilig heid kunnen stellen (niet waar). Ik had geen verstand van de jacht en me laten leiden door mijn emoties. Ook het op korte afstand schieten van een eend was in overeenstemming met de regels van het "weidelijk" jagen. Dit jaar loopt het anders. Twee vrou wen met een auto rijden achter de jagers aan en volgen gewapend met verrekij kers en fototoestel de jacht. De mannen van de Soester jachtcombinatie voelen zich duidelijk niet op hun gemak. Ver ledenjaar heerste nog een "jolige" sfeer van mannen onder elkaar. Nu zijn ze verstijfd in de wetenschap dat ze op hun tellen moeten passen. Alleen het schie ten gaat nog soepel. Doordat de vrou wen daar staan, worden ze ook gehin derd in hun schootsveld, waardoor een kleine ontsnappingscorridor ontstaat. Desondanks wordt met korte tussenpo zen de een na de andere haas afgescho ten. Het krijsen van de dieren is duide lijk te horen. Op de dijk liggen schutters in hinderlaag die de hazen die uit het veld ontkomen afschieten. Als een van de dames een foto wil nemen van een ja ger met een bos van vier hazen in de hand, gooit hij deze snei van zich af. Dat de jagers het niet kunnen hebben als een haas ontkomt, blijkt duidelijk als de ongewapende jachtmeester zijn stok naar een ontsnappende haas gooit om hem terug te sturen naar de lopen van zijn vuurpeloton. Dat lukt niet, maar het arme beest raakt wel zo uit de koers dat hij alsnog door een ander wordt neergepaft. Regelmatig is duidelijk te zien en te ho ren dat sommige beesten nog een paar minuten krijsend in het gras spartelen voordat zij uit hun lijden zijn verlost. Aan het einde van de jacht doen zich nog twee incidenten voor. Drie man zoeken met een zwarte labrador een weiland af naar achtergebleven wild. Nadat ze vanaf het Bremeentje naar de Eem lopt n, valt een schot. Slachtoffer: een meerkoet. Een vogel die zittend op de dijk wel erg makkelijk is te raken. Overigens ook een vreemde buit, want wie eet er "nou meerkoet? De hond denkt dat de jacht weer is be gonnen, want als het beest een haas ziet gaat hij daar als een pijl op af en achter aan. Zijn baas, zich bewust van de toe schouwers, fluit zich een ongeluk op een scheidsrechtersfluitje, dat helpt BASKETBAL The Red Stars Voor ruim honderd toeschouwers heb ben de jongens junioren van The Red Stars zich net niet kunnen plaatsen voor de kwartfinale om de NBB-beker. Te gen de eredivisieploeg van Donar werd met 68-76 verloren. In de rust leidde Red Stars nog met 38-29, waardoor de gedachten even terug gingen naar 1978. In dat jaar won Red Stars de na tionale beker. Met een excellerende Tim van den Deijssel nam Red Stars voor rust zelfs even een voorsprong van dertien pun ten. Red Stars, dat bovenin de klasse onder de eredivisie meedraait, maakte er zondagavond een aantrekkelijke wedstrijd van in sporthal Beukendal. Eens te meer bleek dat Red Stars veel talenten bezit en bij de junioren op na tionaal niveau geen slecht figuur slaat. Coach Rinus Valk wisselde zondag nauwelijks. Tot ongeveer halverwege de tweede helft stond zijn ploeg op winst. Daarna nam Donar een lichte voorsprong. De strijd ging vervolgens gelijk op, maar in de laatste twee minu ten gaven de meest geroutineerde spe lers van de Groningers de doorslag. VOETBAL SEC Zaterdag begon voor de meeste jeugd- teams de winterstop. Vandaar dat er voor een aantal teams vriendschappe lijke wedstrijden stonden gepland. 1 Alleen de D1 pupillen moesten, de vo- i rige week uitgestelde derby tegen VVZ'49 Dl, inhalen voor de competi tie. SEC kwam op 1-0 door Ruben Im merzeel. Hierna een iets sterker WZ'49, wat resulteerde in 1-2. Vijf minuten voorrust scoorde Senol Akyuz de gelijkmaker. Na rust een sterker SEC tegen een gehandicapt WZ'49, waardoor Senol Akyuz nog twee maal kon scoren en hierdoor de einduitslag I op 4-2 bracht. Soest Er waren zaterdag alleen enkele oefen wedstrijden. Zo speelde de B1 een zeer goede eerste helft tegen Quick BI. Door toedoen van Jaap ten Haaf werd er een 1-0-voorsprong genomen. In de tweede helft kon Quick, ondanks de ge- truckte linkspost Peter Hilhorst een 1-3-voorsprong nemen en deze niet meer uit handen geven. Een leuke oe fenwedstrijd was die tussen de E4 en de dames C-Juriioren. Er was onderling weinig verschil, maar de wedstrijd werd in het voordeel van de E-pupillen be slist: 6-5. "De Sylveste weinige cross gen voeren. I gen dat prei waren vrijda; van Bob Bo op de midd stand van dt landse Atleti Bovenman roe Sylvesterloop van de KNAl geveer 160 atl -coaches dee komst werden houden op he f. terloop die A cember houd kregen de at verschillende pen, lopen in men van heu zodoende acl Dat Bovenm; ge Duinen sc ter nog een k< Frankrijk v< niet, hij probeert het beest terug te schreeuwen en rent achter de hond aan. Na een flinke sprint krijgt hij hem nog net op tijd onder controle. De hond krijgt flink op z'n donder, wordt aange lijnd en met een behoorlijke dosis cha grijn vertrekt het gezelschap. Als ze weg zijn strompelen in de polder nog een paar uitgeputte hazen. Het lijkt alsof ze beseffen dat zij en hun jongen volgend jaar weer een grote kans maken om "geoogst" te worden. De stuitende drijljacht op hazen in de Langeindse Maten laat steeds weer zien dat alle praat van jagers over sportiviteit onzin is. Het wordt tijd dat het afgelo pen is met de jacht in de laatste restjes natuur van Soest. raadslid Gemeentebelangen Groen Soest Foto: Sylvia Revoort. Op donde woensdag 5 nele basket ren plaats. 1 onderwijs I bod, een w< de middelt Uit het bas van zestien begint 30 d nales zijn o januari wo uur gespee plaats in sj De organis balverenig land Colle de voorbe voor midd Op besti eniging overhoo tief gebi dit jaar gezorgd asmus w de Ned langemj Soester: tels bij Na het g> asmus) c mus) wa de beuri derlandi Nooit e één jaai verdien keer, d< houden Trainer dat die geëven niet. D Hoffmi die bes bier, e stapte Die fo Hoffm punt ii Maar tweedi een fli optrec goed i Het si echtei eens j

Soester Courant | 1993 | | pagina 22