7 SPÖRft Parcours Sylvesterloop oogst lof Oran Hoffmann zorgt voor derde nationale titel De Springbokken MHC Soest tikt tegenstander weg Eemvogels gedesillusioneerd van veld Vragen eerste ronde sportkwis PAGINA 22 rogramma 002131EÜ* 'i li i'U I M neuws WOENSDAG 22 DECEMBER 1993 SOESTER COURANT PAGINA 23 Bondscoach Bob Bovenman: 'Eén van de weinige echte crossen' ATLETIEK BASKETBAL Basketbaltoernooi voor scholieren bij The Red Stars HOCKEY Hockeyers gaan op 2 januari zaal in ZWEMMEN Weer snelle tijden van Duinkikkers Soester turnvereniging heerst op NK langemat TURNEN ^Strater WATERPOLO Heren Duinkikkers traditioneel sterk in laatste part ATLETIEK Triathleten lopen in wintercup om kampioenschap Heren sluiten af met zege; dames komen terug van 3-1 HOCKEY Dames Korfballers verspelen 12-10-voorsprong in slotfase KORFBAL Ingezonden door: Dl alvoetbaltoernooi Firti- snië-Hercegovina (Beu- ninghal) ricar Kerstcross Tempo i A-amateurs, met om awelingen en junioren en irs (Soestduinen) nderd toeschouwers heb- is junioren van The Red niet kunnen plaatsen voor s om de NBB-beker. Te- isieploeg van Don ar werd •rloren. In de rust leidde met 38-29, waardoor de ven terug gingen naar aar won Red Stars de na- :ellerende Tim van den Red Stars voor rust zelfs rsprong van dertien pun- rs, dat bovenin de klasse divisie meedraait, maakte ond een aantrekkelijke in sporthal Beukendal. bleek dat Red Stars veel en bij de junioren op na- u geen slecht figuur slaat, s Valk wisselde zondag Tot ongeveer halverwege ielft stond zijn ploeg op ia nam Donar een lichte De strijd ging vervolgens ar in de laatste twee minu- meest geroutineerde spe- ironingers de doorslag. *on voor de meeste jeugd- nterstop. Vandaar dat er ntal teams vriendschappe- jden stonden gepland. 1 pupillen moesten, de vo- uitgestelde derby tegen inhalen voor de competi- un op 1-0 door Ruben Im- lierna een iets sterker it resulteerde in 1-2. Vijf r rust scoorde Senol Akyuz ker. Na rust een sterker een gehandicapt WZ'49, ;noI Akyuz nog twee maal en hierdoor de einduitslag it. terdag alleen enkele oefen- Zo speelde de B1 een zeer e helft tegen Quick BI. 2n van Jaap ten Haaf werd oorsprong genomen. In de kon Quick, ondanks de ge- ;spost Peter Hilhorst een ong nemen en deze niet nden geven. Een leuke oe- 1 was die tussen de E4 en de inioren. Er was onderling :hil, maar de wedstrijd werd deel van de E-pupillen be- robeert het beest terug te t en rent achter de hond aan. ike sprint krijgt hij hem nog I onder controle. De hond op z'n donder, wordt aange- :t een behoorlijke dosis cha- kt het gezelschap. Als ze weg Delen in de polder nog een uitte hazen. Het lijkt alsof ze it zij en hun jongen volgend een grote kans maken om te worden. de drijfjacht op hazen in de e Maten laat steeds weer zien iat van jagers over sportiviteit Iet wordt tijd dat het afgelo- de jacht in de laatste restjes Soest. raadslid Gemeentebelangen Groen Soest Foto: Sylvia Revoort. "De Sylvesterloop is één van de weinige crossen die die naam mo gen voeren. Niet alle crossen mo gen dat predikaat dragen," Dat waren vrijdagmiddag de woorden van Bob Bovenman, bondscoach op de middellange en lange af stand van de Koninklijke Neder landse Atletiek Unie (KNAU). Bovenman roemde het parcours van de Sylvesterloop daags voor het congres van de KNAU in C-drie, waaraan on geveer 160 atleten en bondstrainers en -coaches deelnamen. Na de bijeen komst werden 's middags trainingen ge houden op het parcours van de Sylves terloop die AV Pijnenburg op 31 de cember houdt. In de Soester bossen kregen de atleten aanwijzingen over verschillende facetten, zoals sporenlo- pen, lopen in het mulle zand en het ne men van heuveltjes. De atleten legden zodoende acht stations af. Dat Bovenman het parcours in de Lan ge Duinen schitterend vindt, gaf hij la ter nog een keer aan. Onlangs was hij in Frankrijk voor de Bretonse cross Eén van de stations op het parcours van de Sylvesterloop: de beruchte heu vel. L'Ouest, waaraan 20.000 lopers mee deden. Ais er ergens een plaats geschikt is voor 20.000 deelnemers, is het Soest wel", zei de Almeerse atletiektrainer. Een atletiekcross is volgens hem be langrijk, met name voor de ontwikke ling van jeugdige atleten. "Een cross is vrijblijvender. Een cross is beter dan dat de jeugd op de middellange afstand in de vernieling wordt geholpen door ou ders en trainers die te snel succes willen boeken." Oudejaarsdag Op oudejaarsdag houdt AV Pijnenburg de dertiende Sylvesterloop. Buiten de prominentenloop, die meetelt voor het nationale crosscircuit, komen ongeveer 1.700 hardlopers aan de start. Het pro gramma begint 's morgens om 9.30 uur en is omstreeks 16.00 uur beëindigd. Het ziet er als volgt uit: 9.30 uur Pupillen B/C (j/m) 9.40 uur Pupillen A (j) 9.50 uur Pupillen A (m) Foto: Goos van der Wilt 10.00 uur Meisjes D 10.10 uur Jongens D 10.25 uur Meisjes C 10.40 uur Jongens C 10.55 uur Meisjes B 11.10 uur Jongens B 11.30 uur Veteranen I, II, III (h) 12.20 uur Senioren (h) 13.00 uur Korte cross 13.15 uur Jongens A 13.50 uur Dames, dames veteranen en meisjes A 14.15 uur Prominentenloop 15.00 uur Prestatielopen over 2,4,6 of 8 kilometer Mensen die zich nog willen inschrijven, moeten inmiddels een rijksdaalder meer betalen dan voor 20 december. Pupillen kunnen derhalve voor vijf gul den starten. Voor junioren kost de in schrijving inmiddels 6 gulden, voor se nioren 9 gulden en voor deelname aan de prestatieloop moet 6,50 gulden wor den betaald. Op donderdag 30 december en woensdag 5 januari vindt het traditio nele basketbaltoernooi voor scholie ren plaats. De leerlingen van het basis onderwijs komen volgende week aan bod, een week later is het de beurt van de middelbare scholieren. Uit het basisonderwijs doen 33 teams van zestien scholen mee. Het toernooi begint 30 december om 8.00 uur. De fi nales zijn om 17.15 uur afgerond. Op 5 januari wordt er tussen 9.00 en 16.00 uur gespeeld. Alle wedstrijden vinden plaats in sporthal Beukendal. De organisatie is in handen van basket balvereniging The Red Stars. Het Grift- land College verleent medewerking bij de voorbereidingen voor het toernooi voor middelbare scholieren. Veel tijd om bij te komen van de jaar wisseling krijgen de hockeyers vol gend jaar niet. Reeds op zondag 2 ja nuari begint voor hen de zaalcompeti tie. Het herenteam is ingedeeld met Be Fair, Bunschoten, Schaerweijde en Hil versum. De ploeg begint op 2 januari met twee duels in De Grenspaal in Bla- ricum. Op 9, 16 en 23 januari zijn de drie volgende ronden, waarna de zaal competitie op zondag 30 januari wordt afgesloten met twee duels in Aqua In- door. Tijdens elke ronde worden zes wedstrijden afgewerkt. Hetzelfde is het geval bij de dames die zowel op 2 als 9 januari de tegenstan ders in Aqua Indoor ontvangen. Hil versum, Be Fair, Huizen en Loenen zijn de opponenten. De dames moeten na de twee reeksen in Soest naar Blaricum, Huizen en Kortenhoef. Nog steeds geplaagd door de griep, bleven er achttien zwemmers over voor de wedstrijd in Veenendaal. De Ondertopperwedstrijd was de vierde van in totaal negen wedstrijden. Het bleek moeilijker te zijn om per soonlijke records te zwemmen, maar ereplaatsen waren er veelvuldig voor de Duinkikkers. Met acht eerste plaatsen, acht tweede plaatsen en vijf derde plaatsen mogen de Duinkikkers terug kijken op een geslaagde wedstrijd. Er' sneuvelden vier clubrecords. Ilse Vaes- sen zwom de 25 meter vrije slag in 21.5 seconden. Paul Spronk verbeterde zijn eigen clubrecord op de 25 meter schoolslag in 23.1, Stijn Bekers behaal de op de 50 meter schoolslag onder de 14 jaar een nieuw clubrecord in 40.2 en hetzelfde deed jiij op de 50 meter vrije slag in 33.1. Er werden acht persoonlij ke records gebroken. Op bestuurlijk niveau heeft de ver eniging de afgelopen maanden overhoop gelegen, maar op spor tief gebied heeft De Springbokken dit jaar voor een unieke prestatie gezorgd. Na Ricky en Rennie Er asmus werd Oran Hoffman de der de Nederlandse kampioen op de langemat. Daarmee sprongen de Soesters alle drie beschikbare ti tels bij elkaar. Na het goud bij de senioren (Rennie Er asmus) en de jeugdturners (Ricky Eras mus) was zaterdag Oran Hoffmann aan de beurt. In Haaksbergen werd hij Ne derlands kampioen bij de jongens. Nooit eerder slaagde een club erin in één jaar drie titels op de langemat te verdienen. Het was overigens de eerste keer, dat de NK voor jongens werd ge houden. Trainer Harry Eichholtz verwacht niet, dat die prestatie voorlopig zal worden geëvenaard. "De eerste tien jaar zeker niet. Dit is een unieke prestatie." Hoffmann startte met een goede serie die bestond uit een overslag, een ara bier, een flickflack en een salto. Hij stapte met één voet net buiten de mat. Die fout werd hem bijna fataal, want Hoffmann leverde daarmee een vol punt in. Maar met een score van 7.70 was zijn tweede serie (arabier, flickflack, nog een flickflack en salto) uitstekend. Het optreden en de waarderingen bleken goed voor een gedeelde eerste plaats. Het succes voor De Springbokken hield echter niet op. Willem Strijbosch, even eens actief in Haaksbergen, legde be- Oran Hofmann (rechts) maakte de trilogie compleet. Naast hem bronzen medaillewinnaar Willem Strijbosch, achter hem trainer Harry Eichholtz. slag op de bronzen medaille tijdens de Nederlandse kampioenschappen. Met 7.05 in de eerste serie was Strijbosch zelfs even eerste in het klassement. Strijbosch turnde 'safe' en kreeg voor zijn tweede serie 7.20 punten. Strijbosch nam ook deel aan het onder deel mini-trampoline. Daarop werd hij zesde met een barani, hoeksalto, halve schroef en barani met halve schroef. Bart Eichholtz, zoon van de succesvolle trainer, eindigde op de negende plaats met een barani en een hoeksalto met halve schroef. De salto met hele schroef was iets te hoog, waardoor hij teveel snelheid overhield en viel. Maar 1993 is voor De Springbokken een ongekend succesvol jaar geweest. De trilogie van de gebroeders Erasmus en Hoffmann zal dan ook zeker met dikke, gouden letters in de analen van de vereniging worden bijgeschreven. Makelaardij o.g Soeslerbergsestraat 79, Soest, 02155-16151 De heren van De Duinkikkers hebben met 10-6 van Poseidon ge wonnen. De zege werd in het laat ste part veilig gesteld. Toen liepen de Soesters, die niet compleet wa ren, van 6-5 weg. De waterpoloërs hebben nu tien punten bijeen ver- In het eerste deel werd de pressing niet goed doorgevoerd. Een hartig woordje van trainer/coach Jan Molenaar kwam kennelijk over, want in de eerste twee minuten van het tweede part was de pressing wel goed verzorgd. Het lever de meteen drie doelpunten op. In de derde periode leken de heren we derom een rustperiode te hebben inge last. Molenaar sluit niqt uit, dat dat een gevolg is van onvoldoende trainingsar- beid. In ieder geval profiteerde Posei don: 6-5. Dat De Duinkikkers nog leid de, was vooral te danken aan het goede keeperswerk van Ron van de Plaats en het uitgekookte verdedigen van Jan Vrakking. Traditioneel goed begon de ploeg van Molenaar aan de vierde periode. Het spelinzicht werd benut en door veel te wisselen, bereikte Molenaar dat het tempo hoog werd gehouden. Dat werd Poseidon te veel. De gasten moesten nog vier treffers incasseren en kwamen zelf niet verder dan één doelpunt. In de tweede wedstrijd om het winter kampioenschap van triathlonvereni- ging De Schieter kregen de deelne mers weinig kans om hun posities te verbeteren. In de BAV-wintercupserie betwisten de Schieterleden een plaats in het klas sement, dat gebaseerd is op de beste tijd van drie te lopen 10-kilometer afstan den. Het natte en zachte parkoers in het Baarnse Paardenbos stond geen toptij den toe, waardoor de leidende positie van Gijs van Korlaar (37.45) niet in ge vaar kwam. Frank de Groot was ditmaal de snelste afgevaardigde van De Schieter met een goede tijd van 38.02. Dennis Moerman liep met 39.19 sterk genoeg om Edward Nuyten van de tweede plaats te verdrin gen. Die werd derde in 41.04 en plaat ste zich op basis van de vorige keer gelo pen tijd op de derde plaats. Geertjan Westra kwam in 42.25 als vierde bin- Het herenteam >vas door enkele blessures verzwakt. Zo is Arjen Buijs door een enkelblessure zeker enkele weken uitgeschakeld. Een knieletsel hield Martijn Simoons gedeeltelijk uit de wedstrijd, diens broer Jeroen kon door griep niet volledig worden ingezet. Uit de lauwe warming-up van de tegen stander Bennebroek bleek dat men naar Soest was gekomen om plichtma tig een potje te hockeyen. Dit was voor de Soesters een extra stimulans om voor beide punten te gaan. Het betere veld spel van Soest werd door lange-klap- pen-naar-voren van de tegenstanders ontregeld. De kansen kwamen tegen de verhouding in bij Bennebroek. De goed keepende David Haverman slaagde er echter in het doel schoon te houden. Tot de rust bleef de stand dubbelblank. Met goed uitgevoerd 'tikwerk' in de tweede helft, wist Soest wederom tot een veldoverwicht te komen. Bij een aanval over links zette Maarten van der Klink keurig voor, waardoor Simoons in staat werd gesteld voor Soest de score te openen (1-0). Dit bracht nog meer overtuiging in het Soester spel. Zelfs de wat flegmatiek ogende Peter van Kessel liet zien dat er meer in hem schuilt. Hij ondernam een fraaie solo-actie door het midden en werd daarbij onregle mentair in de cirkel gestuit. De strafbal werd door Steven Blommers verzilverd (2-0). Nu sloop enige nonchalance in het Soester spel met dekkingsfouten als gevolg. Zo kon een volledig vrijstaande Benne- broeker tegenscoren (2-1). Met nog eens de tanden op elkaar ging Soest de slotfase in. Het was uiteindelijk Her man Stam die uit een prachtige pass van Hilko Krook aan alle onzekerheid een einde maakte (3-1). De dames begonnen dë inhaalwedstrijd tegen Strawberries uit Velsen, met sterk aanvallend spel. Een vloedgolf van strafcorners kwam over de verdediging van de tegenstanders heen, maar de schoten van Stéphanie van der Spoel troffen geen doel. Even later was het wel raak: uit een één-tweetje van Ma rieke Schuiling met Yvette Stavenuiter schoot de laatste in: 0-1. Soest verzuimde daarna het tempo op te voeren om de genadeklap uit te de len. Strawberrjes kreeg daardoor de ge legenheid terug te komen. Uit een on duidelijke situatie in de Soester cirkel kreeg Strawberries de eerste strafcor- ner. De hierbij toegepaste variant, le verde na aanvankelijk goed ingrijpen van keepster Petra Lambèrt, toch een doelpunt op (1-1). Ook in de tweede helft drongen de Soester dames sterk aan, ondanks het tijdelijk gemis van Van der Spoel, die met een in de eerste helft opgelopen blessure enige tijd aan de kant moest blijven. Ook Ilonka Slis moest vroegtij dig het veld verlaten toen zij na een bot sing met een tegenstandster een blessu re opliep. De omzetting achterin leidde tot enige onrust in de Soester gelederen waarvan Strawberries profiteerde. Uit een vrije slag op rechts belandde de bal via diverse sticks wat ongelukkig in het Soester doel waardoor de tegenstan ders geheel tegen de verhouding in op 1-2 kwamen. De ergernis van Soest werd vertaald in een groot aantal straf corners, die öf wel door slecht stoppen of door goed ingrijpen van de verdedi ging van de Velser dames geen resultaat opleverden. Dit inspireerde de tegen standers kennelijk zodanig dat de ver zwakte achterhoede van Soest zich op nieuw liet verschalken en Strawberries 1-3 kon laten aantekenen. Duidelijk was dat de Soester dames niet echt hun dag hadden want ook de sim pelste kansen die hierna voor de thuis club ontstonden werden niet benut. Kort voor het einde wist Stéphanie van der Spoel de stand een wat draaglijker aanzicht te geven door rechtstreeks uit een strafcorner te scoren. Toen ieder een al op een nederlaag rekende wist Chris-Marije Sudmeijer in de allerlaat ste seconde toch nog de 3-3 binnen te tikken. Het spel van Eemvogels is al net zo wisselvallig als de hobbelige speel- vloer van Aqua Indoor. Werd vo rige week een zeer zwakke eerste helft nog omgebogen tot een over winning op Minerva, zaterdag werd driekwart van de wedstrijd goed gespeeld en in de laatste vijf tien minuten een mooie voor sprong weggegeven. Tegenstander Reflex, teruggekeerd uit de eerste klasse, maakte dankbaar ge bruik van de zwakke momenten van de thuisploeg en won na een 6-6-ruststand uiteindelijk met 12-15. Eemvogels opende sterk: al in de eerste minuut maakte Anissa van Bemmel een doorloopbal goed af. Niet veel later schoot zij vanachter de korf 2-0 in. Het leek Eemvogels voor de wind te gaan; Reflex was verrast en had niet echt een goed antwoord op het beweeg lijke spel van de Soesters. Toch slaag den de Woerdenaren erin terug te ko men, een doelpunt in de laatste seconde van de eerste helft betekende zelfs 6-6. Na de korte pauze nam Reflex het ini tiatief: 6-7 werd teniet gedaan door het derde doelpunt van Anissa van Bem mel, maar toen namen de gasten een voorsprong van twee doelpunten. Eemvogels ging hiermee uitstekend om en pakte de uitdaging aan. Uitgespeel de doelpunten van Fons Verduin en Berry Cornelisse brachten de ploegen weer naast elkaar, waarna de rood zwarten doorstootten naar een Hier heeft Eem vogels nog oog. voor de bal. In de slotfase was daar nog nauwe lijks sprake van. Foto: Goos van der Wilt. 11 -9-voorsprong. Het werd 12-10 door een doelpunt van Reflex en de vierde treffer van Kathja Rauch, die zich opnieuw fraai vrij speelde. Eemvo gels leek op rozen te zitten, maar stak zich hier vreselijk aan. Want toen Re flex de strijd weer in evenwicht bracht, knakte er iets bij de Soesters. Slordighe den stapelden zich op, er werd niet meer voor elke bal gelopen en het was dan ook aan de spelers zelf te danken dat Reflex profiteerde met drie doel punten op rij. Na het laatste fluitsignaal verliet Eemvogels gedesillusioneerd het veld, want er had duidelijk meer in gezeten dan de 12-15-nederlaag. 1. Een voormalige trainer van een Soester voetbalclub werd ooit bondscoach. Hoe heet hij? ANTWOORD: 2. Begin jaren tachtig werd in Soest een tweede basketbalvereniging opgericht. Hoe heette die club? ANTWOORD: 3. Welke vader en zoon wonnen beiden de Kerstcross van Tempo in Soestduinen? ANTWOORD: 4. Bij welke twee eredivisieploegen heeft Paul van den Deijssel, de huidige trainer van Smeeing/BDC, gespeeld? ANTWOORD: 5. Wie is in Soest de wethouder van sportzaken? ANTWOORD: 6. Welke Soester sporter won dit jaar twee nationale titels? ANTWOORD: 7. De Soester tafeltennisvereniging heet Shot. Waar staat die afkorting voor? ANTWOORD: 8. Welke inwoner van Soest maakt deel uit van de Nederlandse langlauf-selectie? ANTWOORD: 9. Noem drie Soester doelverdedigers die bij zowel een Soester voetbalclub als een profclub tussen de palen hebben gestaan? ANTWOORD: 10.Wie is voorzitter van de Vereniging Sportraad Soest? ANTWOORD: 11.Johan Olav Koss werd in 1991 in Heerenveen wereldkampioen schaatsen bij de allrounders. Wie werd er in dat jaar tweede? ANTWOORD: 12.Op welke twee onderdelen werd Irigrid Haringa wereldkampioen tijdens de WK wielrennen op de baan in Stuttgart? ANTWOORD: 13. Welke Amerikaanse zwemmer won tijdens de Olympische Spelen van 1972 in München zeven gouden medailles? ANTWOORD: 1 14.Hoe heet de huidige bondscoach van het Nederlandse dames volleybalteam? ANTWOORD: 15.Welke Nederlander vestigde in 1988 het inmiddels aangescherpte wereldrecord (8.13.10) op de triathlon? ANTWOORD: ló.Noem vier Nederlandse schaatsers (heren) die tijdens de Olympische Spelen goud wonnen op 10.000 meter. ANTWOORD: 17.Uit welke drie springruiters bestond de Nederlandse equipe die goud won tijdens de Olympische Spelen van Barcelona in 1992? ANTWOORD: 18.Na 105 jaar gebeurde er in 1991 iets opmerkelijks op Wimbledon. Wat was het unieke van die editie van het tennistoernooi? ANTWOORD: 19.Op 1 juli 1970 werd FC Utrecht opgericht. Welke drie clubs fuseerden daarvoor? «ANTWOORD: 20.Mike Powell is in het bezit van het wereldrecord verspringen (8.95 meter). Wie was daarvoor recordhouder en vanaf welk jaar? ANTWOORD: NAAM: ADRES: TELEFOON: GEBOORTEDATUM De ingevulde vragenlijst moet voor vrijdag 24 december (12.00 uur) zijn afgegeven op één van de volgende inle- veradressen: Foto van Oosten, Soesterbergsestraat 57; Reisburo Star Travel, Soesterberg sestraat 22; Radio Soest, Soesterberg sestraat 125; Taxibedrijf Klomp, Ko- ninginnelaan 4; Soester Courant, Van Weedestraat 227; Bloemisterij Bux- torff, Wiardi Beckmanstraat 493; Ta- bakorie De Beer, Tamboerijn 7; Bru- na, Rademakerstraat 30. Per post: Radio Soest, Postbus 3062, 3760 DB Soest Soester Courant, Postbus 57,3760 AB Soest

Soester Courant | 1993 | | pagina 23