R.OUD Vernuur Rlinaopland /VARlAlt Onverwacht eindresultaat 'Mustafa-aktie': f 25.000,- en vijf busjes Stille tocht als protest tegen situatie in ex-Joegoslavië rnvobt WOENSDAG 22 DECEMBER 1993 SOESTER COURANT PAGINA 4 o co V <z> - co Bromfiets weg Tweede Kerstdag in Amersfoort Soesters vanmorgen vertrokken naar kamp Velika Superkerstpakketten[ Dank Planning Videofilm Meningen van lezers PWA Boodschap aan het CDA: "Soest 'soest' niet 1963 1993 Wim van Boor» CDA Nu uit voorraad lever baar, honderden titels. dealer voor Soest: Onder invloed ij jij of rij ik Nog vóór de zomer gezellig leren dansen? re,e9*' rne'Bpis«ssse">' rV' Pe,s Dans- en Partycentrum Wet Milieubeheer (ontwerp-beschikking) Bouwzaken verleende bouwvergunningen Aangevraagde bouwvergunningen Belastingverordeningen S - m Verkoop - Verhuur - Reparaties van gereedschappen en s£LHBS machines voor de vakman en de doe-het-zelver Industrieweg 37b - Tel. 19589 Een 18-jarige Soester ontdekte Vorige week dat zijn bromfiets, die hij op slot had gezet en geparkeerd in de NS-stal- ling bij station Soest-zuid, gestolen was. Ook zijn helm, die hij met een kettings- lot aan de brommer had vastgemaakt, was verdwenen. Hij stelde de politie op de hoogte. Op Tweede Kerstdag wordt in Amersfoort, net als in twaalf ande re plaatsen in het land, onder het motto Van onmacht naar daad kracht' een stille tocht gehouden om de aandacht te vragen voor de onmenselijke situatie in voormalig Joegoslavië. De tocht begint om 14.00 uur op het station en gaat naar het Belgenmonument bij de Stichtse Rotonde. Bij het monument zal een afsluitende manifestatie worden gehouden met muziek van het carillon (m.m.v. de beiaardschool). Toespraken zijn er van iemand uit het voormalig Joegoslavië en van Magda van der Ende, voorzitter van Kontakt Amersfoort-Makarska. Verder is er gelegenheid een petitie te ondertekenen waarin de Nederlandse regering wordt gevraagd al het mogelij ke te doen de situatie van de bevolking in voormalig Joegoslavië te verbeteren. De stille tocht wordt georganiseerd door Kontakt Amersfoort-Makarska, Vrouwen voor Vrede, Emmaus, Am- nesty International Amersfoort, Vluch telingenwerk Amersfoort, Raad van Kerken Amersfoort en Utrechtse pro vinciale Raad van Kerken, en is be doeld voor de regio. Landelijk gezien komt het initiatief om op veel plaatsen tegelijk een stille tocht te houden van groepen in Westerbork en Vught, waar het afgelopen jaar al re gelmatig zó'n tocht werd gehouden. Op Tweede Kerstdag zijn er tochten in Amersfoort, Amsterdam, Breda, Den Haag, Dordrecht of Rotterdam, Eind hoven, Groningen, Leeuwarden, Maastricht, Middelburg, Nijmegen, Utrecht, Zwolle. De aktie "Laat Mustafa één keer Sinterklaas zijn" is afgerond met het onverwacht hoge eindbedrag van f 25.000,-. Dit is mede het ge volg van de landelijke aktiedag op 18 december. Ivonne Wierink was die dag aanwezig op het gemeente huis van Huizen, waar de totale opbrengst ten goede kwam aan de Soester "Mustafa-aktie". Daar naast kwamen veel inwoners van Soest die dag aan de deur aan de Turfstreek 249, om hun bijdrage eveneens ter beschikking te stellen van de aktie, in plaats van dit te brengen naar het gemeentehuis. Van Ivonne Wierink ontving de krant voor het vertrek (woensdag morgen) nog deze "afscheids brief'. Soest, 21 december 1993 Aan de inwoners van Soest, Als u dit leest zijn wij reeds vertrokken. Nee, niet met vier, maar op het laatste moment toch nog met vijf busjes! We hadden reserve-chauffeurs en toen er uiteindelijk zóveel geld binnen bleek te komen hebben wij op het laatste mo ment besloten er nóg een mee te laten gaan. Wie had dat kunnen denken toen we ons afvroegen of het zou lukken: Mustafa met één transportbusje vol voedsel en kleding terug te laten gaan naar zijn vrienden in Slavonski Brod (Kroatië)? Wat hebben we een hartverwarmende periode achter de rug. Iedereen zou in zijn leven één keer een dergelijke aktie moeten doen. Uw reakties waren over stelpend. Tot op het allerlaatste moment is het de bedoeling geweest dat de VPRO mee zou gaan, voor het programma Lopen de Zaken. Tot hun spijt is het niet gelukt een reportageploeg bij elkaar te krijgen. De verhuurder van de busjes, de fa. Toplease, had nog meer sponsoring aangeboden voor het geval de televisie mee zou gaan. Nu dat niet doorging, vond men dat zo sneu dat men nog 10% van de totaalkosten aftrok. Het was voor ons in zoverre sneu, dat wij graag de situatie van het kamp onder ogen hadden willen brengen. Dat zou naar ons idee een goede zaak zijn geweest. Helaas, het mocht niet zo zijn. Zaterdag waren wij in de riante positie één auto geheel te kunnen vullen met goederen die wij hiervoor in de winkel aan konden schaffen. De enorme hoe veelheid voedsel en toiletartikelen, die wij vrijdag bij de scholen hebben opge haald, is door veel vrijwilligershanden gesorteerd, ingepakt en per categorie bij elkaar gezet. Het was een enorme klus, maar we deden het allemaal graag. Je kon je zo goed voorstellen hoe je daar aan zou komen. Alle aanwezigen dach ten ook creatief mee: wat zou nog nodig zijn, wat zou nog leuk of praktisch zijn om op het laatste moment toch nog mee te nemen? Volbeladen Ten gevolge hiervan zijn wij volbeladen met de volgende goederen: Veel kle ding, veel schoenen, 150 dekens, veel linnengoed, maar ook veel knuffels en veel speelgoed. Dan natuurlijk voedsel, enorm veel rijst, macaroni, pap, maar ook poeder voor zo'n 1500 liter melk, en voldoende flessevoeding (en flessen) voor alle baby's. De baby's worden he lemaal goed verzorgd, we hebben heel wat potjes groente, vruchtensap en koe ken bij ons. Daarnaast hebben we, op aanraden, voor alle kinderen een kleu rig schrift bij ons, met een pakje viltstif ten en een pen, omdat het voor deze kinderen belangrijk is zich te kunnen ui ten. Maar ook hebben we zakjes met snoepgoed, door een vrijwilligster met veel liefde samengesteld, inclusief een Nederlands vlaggetje en een kerst boompje, om met kerstmis aan alle kin deren uit te delen. We hebben ballen en frisbees bij ons, schrijf- en naaigerei, plakband, veters, een compleet pakket verband- en wondverzorgingsmidde len, pijnstillers en antibiotica. Dan hebben we voor iedereen ten min ste één stuk zeep, een fles shampoo per twee personen, een pak wasmiddel per gezin, voor iedereen een tube tandpas ta, voor één op de twee personen een tandenborstel; we hebben kammen en haarborstels bij ons, staartbinders, scheerspullen etc. etc. Wat hebben we niét...? Als laatste wens kwam er uit kamp Veli ka het verzoek om koffie. Er was wel wat koffie binnengekomen, maar niet zo héél veel. We konden het ons per mitteren om nog wat aan te schaffen. We zijn met z'n tienen uiteraard enorm benieuwd wat we daar ter plaatse aan zullen treffen. Voorts hebben we voor de twee fami lies, de vrienden van Mustafa in Sla vonski Brod, "superkerstpakketten" samengesteld uit uw goederen. Het be treffen eveneens vluchtelingen uit Der- venta in Bosnië, waar ook Mustafa en zijn gezin vandaankomen. Zij worden opgevangen in zgn. "privaatwonin gen", ongemeubileerde kamers zonder comfort, en zijn vandaaruit volledig aangewezen op humanitaire hulp. Het gaat om een vrouw met haar drie nog jonge kinderen, wier man in de oorlog is omgekomen, en een vrouw met haar twintigjarige lichamelijk en geestelijk gehandicapte dochter. Voor beiden hebben we een op de gezinssituatie af gestemd kerstpakket gemaakt, inclusief kleding en speelgoed. Daarnaast heb ben we natuurlijk de radio/cassette recorder voor het gehandicapte meisje. Wij zijn er maar vanuit gegaan dat u ak koord gaat met deze kerstpakketten, die wij uiteraard namens u allen aanbie den. Onze speciale dank gaat uit naar al de mensen die ons in de afgelopen weken hebben geholpen om dit fantastische resultaat te bereiken. U natuurlijk, voorts alle mensen die hand- en span diensten hebben verricht, de leerlingen van de Emma MAVO die niet alleen een fantastische sponsoraktie hebben gehouden (jawel, twéé busjes betaald en twéé busjes bemand met vrijwilli gers!) maar ook daadwerkelijk hebben geholpen met sorteren, laden etc., de fam. V.d. Breemer die zo royaal de deel van hun boerderij hebben afgestaan (sorry, we hebben véél meer ruimte ge nomen dan wij hadden gevraagd, maar we vonden het, net als u, niet écht erg), snackbar het Klompje die de catering van de vrijwilligers voor zijn rekening nam, SO Soest, die als vereniging vijf le- foto Aad ren ballen ter beschikking stelde; de mensen die voor ons hebben gereden op 17 december, al die mensen die onze voordeur dagelijks bij onze afwezigheid barricadeerden met voedsel en kleding, en heel veel leerlingen uit Soest, met speciale aandacht voor basisscholen de Bron en Ludgerus, die niet eens hadden verteld dat zij aan de aktie deelnamen, maar gewoon déden; alle winkeliers die bereid waren korting te geven, al die mensen die dinsdag meegingen naar Breda om de busjes te halen, de jeugd- collecte van de gezamenlijke hervorm de en gereformeerden diakonieën en al die mensen die zich in deze opsomming niet herkennen. Wél wil ik Desirée noemen van Stich ting Kindercentra Soest, die op het ogenblik dat ik dit schrijf nog 160 kin- derverrassingszakjes samenstelt en op het laatste ogenblik van onschatbare' waarde bleek te zijn. Mensen, bedankt! Veel mensen hebben ons gevraagd wanneer wij denken terug te komen. Onze planning is als volgt: vertrek woensdag 22 december om 07.00 uur, dan rijden we die dag tot ver in Duit sland. Donderdag weer vroeg verder, dan proberen we de Sloveens/Kroati sche grens te bereiken, waar we zullen overnachten. De volgende dag (bij dag licht") in Kroatië doorrijden naar kamp Velika. Dominee Mirko Roginic, die daar de leiding heeft, zal zorgen dat er een ontvangstcomité is. Dan zijn we 's avonds te gast bij de kerstviering en ook eerste kerstdag zullen we door brengen in het kamp. Proberen kennis te maken met de bewoners daar, kort om, gewoon onder de mensen blijven. Men wilde in de omgeving proberen hotelkamers voor ons te vinden, dat hebben we geweigerd. We willen in het kamp blijven. Nu hebben we een hoekje in de gymzaal aangeboden gekregen, waar wij allemaal zeer tevreden mee zijn. Tweede kerstdag is het plan om vanuit het kamp naar Slavonski Brod te gaan, maar dit alleen als we ter plaatse te ho ren krijgen dat dat veilig is. In het ande re geval laten wij Mustafa's vrienden naar kamp Velika toekomen, wat per openbaar vervoer zo'n 20 kilometer reizen is. Ook de derde nacht zullen wij in Velika doorbrengen en de volgende ochtend gaan we, eveneens bij daglicht, terug naar huis. We houden ook voor de te rugreis drie dagen aan, misschien kor ter. We zullen dus, als alles volgens planning verloopt, 28 of 29 december terug zijn. We hopen dat u allemaal een beetje aan ons denkt met de kerst, en uiteraard wordt u via de krant op de hoogte ge bracht van ons verblijf daar. In eerste instantie kunnen alle scholen die aan de aktie hebben meegedaan, bij roulatie, een montage van de film lenen die we tijdens ons verblijf zullen opnemen. Daarna is uiteraard iedereen welkom een van deze banden t.z.t. bij ons te le nen. Wij wensen u alvast allemaal pret tige Kerstdagen en een heel goed 1994! Mustafa, Leen, Bea, John, Wim, Jo- zefien, Jan, Dirk, Martin en Ivonne. Prettig Kerstfeest Zalig Kerstmis Fijne Kerstdagen Gelukkig Nieuwjaar Voorspoedig Nieuwjaar Gezond Nieuwjaar Al deze wensen geven met een geschenk van Glass nog eens extra glans. Glass wenst u met haar medewerksters Prettige Kerstdagen en een heel goed Nieuwjaar. Laanstraat 41a Baarn Dat het Koninklijk Huis in nauwe sa menwerking met de Rijksvoorlichtings dienst 'n intensieve PR-campagne is begonnen om prins Willem-Alexander 'salonfahig" te maken is al enige tijd op stuitende manier duidelijk. De wijze waarop de Soester Courant zich bij deze aktie laat gebruiken stamt verre van vrolijk. De valse heroïek die het verhaal over de zogenaamde ge- wondenvlucht uit Serajevo ademt is ver beneden uw niveau. "Bekende glimlach", "echte flight-cap- tain", "torende boven alles uit", "rea geerde hij lakoniek", jesses! Laat deze leuterpraat toch over aan Henk van der Meijden en zijn soort. Overigens stemmen kop en inhoud van het artikeltje ook niet met'elkaar over- een' Peter Ensdorff Naschrift: Wij weten van de prins geen kwaad... (Red.) Naar aanleiding van het krante-artikel vorige week over de presentatie van het CDA programma en dé kandidaten, willen we enkele uitspraken van de voorzitter en lijsttrekker niet onbe schreven aan ons voorbij laten gaan. Het typeert het CDA als zij meent dat er voldoende ruimte binnen haar partij is voor mensen met een andere mening over het landelijk en plaatselijk beleid. Twijfelt deze partij aan haar eigen op vattingen, is het CDA-beleid zo vaag en onduidelijk dat iedereen zich erin kan herkennen? Of zou het zo zijn dat bin nen het CDA alles wel gezegd mag wor den, maar dat daar vervolgens niets mee wordt gedaan? We doen er geen uitspraak over maar concluderen dat men de vele burgers die het beleid van de afgelopen jaren meer dan zat zijn, zoethout met: "bij ons mag u het ook zeggen", terwijl het CDA zélf jarenlang het beleid in Soest heeft gesteund en/of ontwikkeld. Dat het CDA, bij monde van de lijst trekker Bart Krol de oprichting van een nieuwe, plaatselijke partij ziet als "geen probleem" kenschetst haar houding. Echte volksvertegenwoordigers luiste ren naar de bevolking en proberen de wensen zoveel mogelijk te realiseren! Politiek is dienstbaar zijn aan de samen leving. Een moeilijke opgaaf, waar ook wij voor staan. Maar de moeite waard. Dat het CDA, bij monde van voorzitter Strietman, de oprichting van BAM ziet als het gevolg van het feit dat onze lijst trekker niet op een verkiesbare plaats binnen het CDA staat, is zeer mis plaatst. Een onderschatting van datge ne wat al maanden bij een bevolkings groep speelt, en waar al weken actief aan wordt gewerkt. Dat heeft niets, maar dan ook niets, te maken met het al of niet verkiesbaar staan van Johan Baks op haar lijst. Of Dhr. Strietman is niet goed geïnformeerd, of men werpt bewust een rookgordijn op rond BAM. Een halve waarheid, is erger dan een hele leugen. Een goedkoop argument om zich zo van BAM af te maken. Als het CDA het onvrede gevoel van veel burgers serieus neemt, zou het an ders ingaan en omgaan met het ont staan van BAM. Soest "soest" niet. 2 maart kiezen wij duidelijk tegen slaapverwekkende poli tiek! A.G.E. van Beerschoten voorzitter BAM BOUWBEDRIJF SOEST UITVOERING VAN: NIEUWBOUW VERBOUW £||lfOR RENOVATIE J EN ONDERHOUD LAANSTRAAT 52 - 3762 KE SOEST TEL. 02155 - 15073 - FAX 02155 - 17496 Veel beloven en weinig geven, dat kom je regelmatig tegen en vooral in de poli tiek. Het CDA blaast de loftrompet en is niet bang om haar standpunt uiteen te zetten. Volgens het CDA is er in Soest geen behoefte aan een nieuwe partij, want wat goed is, moet goed blijven, valt in het programma van het CDA te lezen. Daar zijn ze van verzekerd en daar wijken ze niet van af. Maar is het wel zo goed? Mankeert er niets aan het CDA? Elke partijook het CDA doet haar best om netjes voor de dag te komen, want in maart komen de verkiezingen en men wil graag weer op de oude stoel blijven zitten en dat moeten de kiezers doen. Dus jongens beloven maar!! Het woordje Christelijk kunnen ze wel uit hun vaandel schrappen, want dat is zo'n dun vernisje, dat je er doorheen kunt kijken. Zijdelings wordt er de op richter van de nieuwe partij genoemd met name (en dat is heel netjes gefor muleerd, door oud-CD A collega Johan Baks) en zou deze persoon een nieuwe partij willen opzetten uit onvrede dat hij niet meer op de lijst zou voorkomen. Volgens de heer Strietman zou er in Soest, geen behoefte bestaan aan een nieuwe partij, maar dat heeft hij kenne lijk gezegd met een kortzichtige bril op. Hij, de heer Strietman, had beter hele maal niets kunnen zeggen, dan was er ook geen commentaar gekomen, maar nu is deze er wel. De teleurstelling van de heer Baks kan ook anders worden uitgelegd dan de heer Strietman be doeld. Het kan, maar het is ook zeer te leurstellend, dat een partij die volgens eigen beginsel het Christen zijn wil na streven, dit op velerlei gebied laat afwe ten en er overheen praten. Waar was het CDA toen er sprake was van de nieuwe buslijn, die door wethou der Swinkels werd aangekaart? D66 en de PvdA reageerden wel, maar daar is het dan ook bij gebleven. Men is o zo bang, dat er iets verkeerd wordt gedaan of gezegd, want dat kan stemmen kos ten en dan gaan er weer één of meerdere stoelen verloren, die dan weer naar de tegenstander gaan, dus een verschui ving naar uiterst rechts of links. Men denkt aan meer werk en betere verdien ste, de ene suggestie na de andere wordt gedaan, maar niets helpt. Toen het evangelie naar Nederland kwam en er velen tot bekering kwamen, bleek al gauw, dat de Hemelse Vader zich over ons land ontfermde en de wel stand werd geboren. Je kunt het in de bijbel lezen CDA, maar daar schijnen jullie geen tijd meer voor te hebben, maar wel is er tijd voor de verdichtselen zoals er staat geschreven in 2 Timo- theus 4 de verzen 3, 4 en 5. Maar daar zullen jullie wel geen tijd meer voor hebben. Vergeet echter niet, dat God's woord niet ledig tot hem wederkeert. Het zal echter wat het CDA betreft wel blijven bij de stem des roepende in de woestijn. Probeer het eens op de toer zoals de bijbel het voorschrijft, mis schien is God een hoorder der gebeden en kan jullie groep meer herijken dan wat het nu doet, God geve dat het zo mag zijn. C J. van Nieuwkerk inni - - 1VI/I/EN y «iji jid audio w% video Steenhoffstraat 15 - Soest - Tel. 121 32 De politie hield vorige week op de Lan ge Brinkweg een 27-jarige Soester aan, die onder invloed reed. Hij moest bla zen, waarbij een promillage van 1 werd geconstateerd: goed voor een proces verbaal en een rijverbod van vier uur. Zondagavond deed de politie aan de De Beaufortlaan nog een goede vangst: een 36-jarige automobilist uit Scher- penzeel, die ook niet meer helemaal "fris" was. Zijn bloed was verdund met 1,2 promille alcohol. Hij kreeg een pro ces-verbaal en een rijverbod van vijf Suzanne trouwde vorige week. Ja, m'n buurmeisje. Ze was 3 toen ik daar kwam wonen. Leuk zo'n brui loft. Beeldige bruid in het zacht mint. Dat is mode, hè? Wij er ook heen met z'n allen. Alleen de receptie was niet Soest, maar in Huizen. Leuke gelegenheid aan het water. Waren we nog nooit geweest. Ik zeg tegen manlief: "Hoe doen we dat, drink jij of drink ik?" "Ik natuurlijk," zegt-ie. "Dat doen we toch altijd?" Ik wou het nu eens omdraaien," zeg ik. "Per slot van re kening lust ik ook wel eens wat. Ik heet Mini Matig, niet Mini Heel niet." Nou ja, hij lachen natuurlijk. "Je hebt gelijk Mien," zegt-ie. Ik vind het best lekker hoor, een neutje bij een feestje, maar deze keer drink ik een sapje. Tevreden Mien?" Zat Mien even later heel tevreden met een bananenlikeurtje naar de bruiloftsgasten te kijken. Manlief dronk appelsap. Mooi toch hè? Mini Matig WINGING WORLD Eind januari starten wij nog de volgende kiubs: \j0ot eP Tevens wensen wij U sfeervolle feestdagen en een gezond 1994 toel^. Wim en Willeke Slingerland medewerkers Weegbreestraat205-207-Soest-Tel. 02155-17954 Raadhuisplein 1, tel. 9 34 11 Bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente Soest, Raadhuisplein 1, kamer 2.27, ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tij dens de openingsuren, ter inzage de ontwerp-beschikking en de aanvraag van: Dewit Industrial Sensor BV, De Beaufortlaan 24, om vergunning voor een inrichting voor produktie én ont wikkeling van industriële sensoren, met werkplaats op de Beaufortlaan 24. Gemotiveerde bezwaren tegen het ontwerp van de beschikking kunnen door een ieder gedurende een maand na dagtekening van deze kennisgeving schriftelijk worden inge diend bij het gemeentebestuur. De ingeko men bezwaarschriften worden mede ter in zage gelegd. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde bezwaren in brengen op een openbare zitting, waar gele genheid wordt gegeven tot een gedachten- wisseling. U gelieve daartoe desgewenst vóór 12 januari 1994 een afspraak te maken. Wanneer de indiener van een bezwaar schrift daarom verzoekt, worden zijn per soonlijke gegevens niet bekend gemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij het gemeentebe stuur worden ingediend. Beroep tegen de beschikking kan later, be halve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden ingesteld door degene die binnen de gestelde termijn bezwaren heeft ingebracht, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te dienen, dan wel de besluitvorming straks afwijkt van het voor nemen. De burgemeester maakt bekend dat Burge meester en Wethouders van plan zijn op de volgende aanvragen met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergun ning te verlenen voor het: 1: uitbreiden van een woonhuis aan de Je- neverbesveg (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); 2: tijdelijk plaatsen van een noodwinkel (tot uiterlijk 1-1-1995) aan de Smitsweg, sectie G, nr. 6480 (artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening). Alvorens een definitieve beslissing zal wor den genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen van af donderdag 23 december 1993 eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouder in te dienen. De op deze aanvragen betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30-12.30 uur, in het ge meentehuis, afdeling ruimtelijke ordening en bouwzaken, Raadhuisplein 1, ter inzage De volgende bouwvergunningen/mel dingen zijn verleend/geaccepteerd op de aangegeven verzenddatum. Claroenstekerpad 11 (93464): ver bouwen van een garage tot praktijk ruimte, 10-12-93; Ereprijsstraat 65 (93359): plaatsen van een dakopbouw, 6-12-93; Koningsweg 30 (93533): plaatsen van een fietsenstalling en bedrijfslogo, 6-12-93; Koningsweg 35-37 (92397): wijzi gen van de situering van een loopstal, 9-12-93; Koperwiek 7 (93534): plaatsen van een dakkapel, 7-12-93; Koperwiek 8 (93526): Plaatsen van een blokhut, 7-12-93; Koperwiek 13 (93536): plaatsen van eeen dakkapel, 7-12-93; Koperwiek 17 ((93440): bouwen van een woonhuis met garage, 8-12-93; Koperwiek 29 (93537): plaatsen van een dakkapel, 7-12-93; Koperwiek 33 (93538): plaatsen van een dakkapel, 7-12-93; Koperwiek 35 (93540): plaatsen van een dakkapel, 7-12-93; Meent 31+34 (93244): vergroten van twee garages, 9-12-93; Meent 31-34 (93244): bouwen van vier woonhuizen met garages, 6-12-93; Merelweg 7 (93528): plaatsen van een carport, 6-12-93; Nachtegaalweg 26 (93520): plaatsen van een schutting, 7-12-93; Nachtegaalweg 26(93519): plaatsen van twee dakkapellen, 8-12-93; Pelikaanweg 33 (93501): 'plaatsen van een dakkapel, 7-12-93; Pijperpad 1 (93545): plaatsen van een raamkozijn, 8-12-93; Prof. Lorentzlaan 99 (93502): uit breiden van een woonhuis, 7-12-93; Schoutenkampweg 54 (93531): bouwen van een garage, 6-12-93; Soesterbergsestraat 188 (93455): wijzigen van de gevels van een restau rant, 6-12-93; Van Weedesfraat 249: (93507): aanbouwen, van een bij keuken/hal op de te vergroten showroom, 9-12-93; Van Weerden Poelmanweg 20 (93463): uitbreiden en verbouwen van een restaurant, 7-12-93; Veenzoom 7 (91426): veranderen van de kapconstructie van een bedrijfs gebouw (wijz.), 6-12-93; Verlengde Paltzerweg 1 (91355): plaatsen van 22 observatie onderko mens t.b.v. beveiliging, 6-12-93; Verlengde Paltzerweg 1 (90054): bouwen van een veldversterking, 6-12-93; Waldeck Pyrmontlaan 38 (93549): uitbreiden van een woonhuis, 10-12-93. Op grond van de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (AROB) kunnen belanghebbenden tegen deze beslissingen een bezwaarschrift indie nen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift gericht worden aan Burgemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet binnen dertig dagen na de verzenddatum van de beslissing worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken (balie Bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. De volgende bouwaanvragen/meldin- gen zijn ingediend op de aangegeven datum. Bartolottilaan 7b (93551): het bouwen van en woonhuis met garage, 8-12-93; Haagwinde 4 (93547): bouwen van een blokhut, 6-12-93; Koningsweg 35-37 (92397): wijzi gen van de situering van een loopstal, 7-12-93; Meent 31+ 34 (93244): vergroten van twee garages, 7-12-83; Sterrenbergweg (ong.) (93544): ver bouwen van een voormalige kantine tot bedrijfsgebouw, 10-12-93; Waldeck Pyrmontlaan 17 (93550): veranderen van een woonhuis, 7-12-93; Waldeck Pyrmontlaan 38 (93549): uitbreiden van een woonhuis, 7-12-93. Deze aanvragen kunt u inzien in het ge meentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken (balie Bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. De navolgende belastingverordeningen zijn bij Koninklijk Besluit goedge keurd: - 25 november 1993 onder nr. 93009788: de verordening op de hef fing en invordering van onroerende- zaakbelastingen 1994; - 25 november 1993 onder nr. 93009788: de verordening op de hef fing en invordering van begraafrechten 1994; - 3 december 1993 onder nr. 93010075: de 7e wijziging van de tarie- ventabel behorende bij de "Legesveror dening 1991". De verordeningen liggen gedurende 8 dagen na deze publikatie voor een ieder ter inzage op de afdeling gemeentelijke belastingen ca. Raadhuisplein 1, te Soest.

Soester Courant | 1993 | | pagina 4