De man achter de "car" l SSP KOENEN INTERN TRANSPORT BV NISSAN 3 ■jfc*.: v SM saricar saricar WOENSDAG 22 DECEMBER 1993 KERSTCROSS PAGINA 19 Die persoon achter de "car" moet natuur lijkwei goed duwen om in beweging te ko men en te blijven, want iedereen weet het wel: stilstand is achteruitgang. Met die gedachte in het achterhoofd toog redactie naar het nieuwe en moderne industrieterrein van Nijkerk, want daar zit lie man achter de "car" en natuurlijk be doelen wij SARICAR, de bijzonder ge waardeerde hoofdsponsor van onze eigen Tempo Kerstcross. Wij gaan dus op bezoek bij Gert Legemaat (1942), de directeur van Saricar Hout bouw, die "verrijdbare" chalets als tweede woning fabriceert. Hij ontvangt ons in zijn hypermoderne kantoor dat natuurlijk een onderdeel vormt van het fraaie bedrijfs pandwaar de Saricar wordt gemaakt. Hij is hier pas drie jaar gevestigd omdat na de oprichting, vijfjaar geleden, de fabriek op de Isselt al gauw te klein was geworden en hij noodgedwongen uitweek naar het nieu we industrieterrein van Nijkerk. Gert Lege- maat is een enthousiaste en bezielde fa brikant die niet uitgepraat raakt over zijn geesteskind, de Saricar, en alles wat met recreatie in de vrije natuur te maken heeft. Kijk, je kunt natuurlijk niet om de feiten heen draaien; men heeft tegenwoordig veel meer vrije tijd. Voor de een, mis schien, gedwongen, voor de ander komt er door VUT of vervroegde pensionering in eens een boel tijd beschikbaar. De tegen woordige mens is geen huismus meer, maar breidt zijn levensterrein verder uit en, let wel, vroeger was je met 55 of 60 jaar af geschreven en ging je zitten. Over en uit. Maar de jongere ouderen zijn veel meer ondernemend geworden en willen van de stress van het arbeidsleven afkomen door de rustige en vrije natuur in te trekken; en watiserdan nietmooierdan je intrek, tijde lijk of permanent, in een fraai buitenhuisje, in de vorm van een stacaravan, zeg maar gerust een Saricar-chalet, te nemen, lier ligt onze markt en aangezien wij een uitgekiend en kwalitatief hoogstaand pro- dukt maken, kunnen wij als het ware de vraag niet meer aan. De faam van onze chalets is over heel Europa bekend en wij moeten bewust de produktie in de gaten houden, zeg maar tot een maximaal aantal beperken omdat overdaad, schaadt en wij niet veel willen produceren ten koste van kwaliteit. En wanneer wij over kwaliteit spreken is dat natuurlijk het materiaal waar onze wagens van gemaakt worden, maar ook, en dat is misschien nog wel belangrij ker, het vakmanschap van onze mede werkers. Zeer zeker omdat de discussie daarover steeds weer oplaait, verwerken wij zoveel mogelijk materialen die bij de produktie de natuur niet hebben beschadigd. Bij ons moeten de tropische regenwouden intact blijven. Door veel research beschikken wij nu over natuurvriendelijke materialen, zo als het bekende Canadese Red-Cedar- hout en, recentelijk de Canexel-schroten die bestaan uit houtvezels die warm ge perst worden met natuurlijke en kunstma tige bindmiddelen, zoals lignine en fenol harsen. Dus natuurlijke produkten met een enorme levensduur en met vooronze Sari car uitstekende eigenschappen." Tot zover de enthousiaste Gert Legemaat. Een rondgang door de moderne fabriek overtuigt ons direct van de woorden van Legemaat. Alle basismaterialen kunnen wij bekijken, bevoelen en beruiken. En in derdaad, het ziet er fantastisch uit. Ge staag gaat de produktie door en wanneer we na een halfuur weer bij het uitgangs punt terugkeren, zien wij dat het chalet in middels een heel eind de voltooiing nadert. Er worden verschillende types chalets ge maakt, vanaf 35 m2 tot liefst 128 m2; dat laatste begint al op een villa te lijkenleder mode! is geschikt voor vier personen, en voor de inwendige afwerking heeft de klant alle inspraak die mogelijk is, en het geheel wordt afgebouwd en ingericht volgens zijn specifieke wensen. Wanneer u a.s. tweede kerstdag naar Soestduinen komt voor een bezoek aan de Saricar-Kerstcross, dan kunt u een van de paradepaardjes van Legemaat "in het echt" aanschouwen en zullen al uw vragen door vakkundige adviseurs beantwoord worden. En wanneer u vlot bent, heeft u in de zomer van '94 al uw eigen buitenhuisje. Op de vraag waarom Saricar uitgerekend een wielerevenement, zoals onze Kerst cross sponsort, blijkt al gauw dat er tussen Legemaat en "de fiets", en dus Tempo, een hechte band bestaat. Hijweetzich nog goed te herinneren dat hij al vroeg met zijn vader naar ons bekende baantje "Hard gaat ie" op Soest ging, en vooral door Gert de Vries, de kapper, kwam hij in contact met Tempo. Dat hij wel een "houtje kon fietsen" blijkt wel uit het feit dat hij ooit eens heeft meegedaan aan de monsterrit Brus sel-Parijs-Brussel en dat hij daarbij zijn aandeel leverde, zodat Tempo toen die gi gantische beker van Parijs naar Soest mocht meenemen, een supercup die nog altijd in het clubhuis van Tempo te bewon deren is. Verder deed hij ook nog mee aan Amsterdam-Maastricht-Amsterdam, en vele keren reed hij rond het IJsselmeer. En wat dacht u van het feit dat hij zijn vrouw heeft leren kennen tijdens een Tempo feestavond!!! Iemand met zoveel fietscontacten is na tuurlijk een goede fietssponsor en dat hij daaraan de naam van zijn klasse-produkt, de Saricar, verbindt, is een gelukkige com binatie. Dus nogmaals, kom naar Soestduinen, geniet van de sport en bewonder de Sari car. NISSAN vorkheftrucks ETWO stapelaars S.S.P. zijladers DEXION palletstellingen Tractiebatterijen Nieuw, gebruikt (occasions), huur, lease. Koningsweg 6a, 3762 EC Soest Postbus 375, 3760 AJ Soest Tel. 02155-2 34 00 Fax 02155-2 33 08 39' internationale SAWCAR, Soestduinen 1993 39' internationale SARICAR^ 39' internationale Soestduinen 1993 39'internationale Soestduinen 1993 Soestduinen 1993

Soester Courant | 1993 | | pagina 51