I E I Schoemaker wenst iedereen gezellige kerstdagen m ec Soest loopt best warm voor Bosnië Voor alle zekerheid! 'Superlopers' van 1993: Jeroen van Amstel en Frans Haaksma wenst iedereen fijne feestdagen en een goed gekapt 1994. 2998,- ktv 3295,- Video 1595, Bang&Olufsen k EUROPESE ELECTRO SPECIALISTEN I Inbraak in woning Julianalaan CD-bonnen voor bezorgers Soester Courant mSÊÊBÊÊÊÊKKÊÊÊM KAPSALON MARIE-CLAIRE 'Verdachte' Soester bekent inbraken Winkels twee avonden open Letsel vrouw na botsing Koningsweg Totale opbrengst: ruim 15.000 gulden WOENSDAG 22 DECEMBER 1993 SOESTER COURANT PAGINA 7 Bose muzieksysteem (Geen knoppen, maar klasse Radio-cd-boxen-afst.bed. compleet v.a. incl. 3 jr. garantie B&O Beeld en geluid Tijdloze topklasse Philips 100 Hz kleurentv absoluut flakkervrij beeld 63 cm v.a. 2498,- nclusief 3 jr. garantie nclusief 3 jr. garantie Sony camcorder type CCDTR 8 HI-8 traveller met "easy connection", 3 lux 8x motorzoom en afstandsbediening. Hifi stereo geluid en sports viewfinde B&O Century Een fantastisch compleet systeem voor 3495,-. Ooit kiest u voor mooist Sfeer en gezelligheid in huis met goede apparaten dus onbezorgd genieten. Schoemaker heeft kwaliteit en staat er met vakmensen achter. Wij wensen u ongestoorde en gezellige kerstdagen. sclioeiiisikei Alleen Schoemaker heeft eigen monteurs in Soest voor snelle reparatie (ook in garantietijd) van wasautomaten, koelkasten, beeld- en geluidsapparatuu VAN WEEDESTRAAT 78 - TEL. 17253 TECHNISCHE DIENST - TEL. 10344' EURO NICS PARTY SPECIALIST Koude schotels, buffetten, verzorging van feestavonden etc. Uw bestelling voor de jaarwisseling kunt u tot en met 28 december opgeven! Wij wensen u prettige feestdagen en een gezond en voorspoedig 1994 Openingstijden dagelijks van 10.00-20.00 uur zondag van 15.00-20.00 uur 's woensdags gesloten F.C. Kuyperstraat 3 Soest Tel. 24664 Roomboter kerststollen met amandelspijs Kerstkransen en -staven Saucijzekransen en -staven Ruime sortering kerstchocolade, -gebak, -schnitten en schuimkransjes enz. enz. enz. Exclusieve kersttaarten: - slagroom -sacher - hazelnoot bavaroise - chipolata - vruchten - mokka enz. enz. enz. Birkstraat 93 - Soest Tel. 12354 Van Weedestraat 46A - Soest - Tel. 13877 Koninginnelaan 5 - Soestdijk Tel. 18904 In de nacht van donderdag op vrijdag heeft een onbekende dader ingebroken in een woning aan de Julianalaan. Hij nam een handtas met 45 gulden, een tasje met autopapieren en een porte monnee, een draagbare telefoon, een polstasje met cheques en een koffer mee. De koffer werd later teruggevon den in de berm van rijksweg 12. Bij on derzoek bleek de inbreker gaatjes te hebben geboord in de kozijnen van een zijraam. De 49-jarige bewoner deed aangifte bij de politie. Frans Haaksma (16). Jeroen van Amstel (15). Jeroen van Amstel (16) en Frans Haaksma (15) zijn vorige week uitgeroepen tot de "superlopers" van de Soester Courant van het jaar 1993. Zij kregen het minste aantal klachten over de bezorging en ontvangen deze week als blijk van waardering allebei een CD-bon. De Soester Courant telt een fors aantal "jonge helden", zoals de bezorgers ge noemd worden. Elke woensdagmiddag gaan ze, soms door weer en wind, om de krant bij de abonnees te bezorgen. Zo wel Jeroen als Frans heeft in het afgelo pen jaar - wegens het geringe aantal klachten - diverse malen de rubriek "De loper(s) van de week" gehaald, waar voor ze ook al een leuke premie moch ten incasseren. Deze week wordt de balans opgemaakt over het hele jaar, en het staat vast dat Jeroen en Frans allebei aanspraak mo gen maken op de titel "superloper 1993". Jeroen bezorgt de krant weke lijks op de Gouden Ploeg, de Kerkstraat en de Middelwijkstraat en sleepte het afgelopen jaar maar liefst 6 premies in de wacht. Hij was trouwens vorig jaar ook al de beste bezorger van de Soester Courant. Frans haalde 5 premies, maar heeft een wat grotere wijk en viel daarom ook in de prijzen. Hij heeft elke week de Boni- faciusstraat, dr. 's Jacobstraat, Jenever- besweg, Meidoornweg, Plasweg en de St. Willibrordusstraat op zijn program ma. ZONNESTUDIO - NAGELSTYLISTE Dillenburglaan 2a - Soest - Telefoon 02155 -19991 De politie heeft in het vorige weekeinde een 25-jarige man uit Soest aangehou den, die even tevoren was gesignaleerd bij het gebouw van de woningbouwver eniging aan de Laanstraat. Volgens om wonenden gedroeg hij zich verdacht. De man bleek niet binnen te zijn ge weest, maar had wel het plan gehad om in te breken, zoals hij vertelde. Hij werd vastgezet nadat hij tevens een auto kraak aan de Krommeweg en een in braak aan de Hartweg had bekend. De spullen werden bij hem thuis nagenoeg allemaal nog aangetroffen. De winkels in Soest zijn vanavond en morgenavond geopend. In verband met de kerstdagen sluiten de deuren niet om 18.00, maar om 21.00 uur. De gebruikelijke koopavond op vrijdag komt daarmee te vervallen. De winkeliersvereniging Soest-Zuid heeft een arreslee ingehuurd, waarin het winkelende publiek op beide avonden een rondrit kan maken. Op vrijdag 24 december komt de kerstman naar Soest-Zuid. Tijdens zijn bezoek wordt hij geassisteerd door twee in winterse kostuums gestoken dames die tussen 10.30 en 14.00 uur hyacinten uitdelen a^n voorbijgangers. Op de Koningsweg is een 23-jarige in woonster van Bussum licht gewond ge raakt. Ze liep letsel aan haar knie op en had rug- en nekklachten. De vrouw was vanaf de Dorresteinweg de Konings weg opgereden. Haar wagen werd van achteren geraakt door een auto die werd bestuurd door een 55-jarige Soes ter. De man was op dezelfde kruising om een voorgesorteerde wagen gere den en kon niet meer op tijd remmen, toen hij plotseling de auto van de vrouw zag. De landelijke inzamelings-actie ("Bescherming en dekens") voor de vluchtelingen in voormalig Joe goslavië, die afgelopen zaterdag ook in Soest werd gehouden, is een succes geworden. Na afloop bleek in de winkelcentra en het gemeen tehuis ruim 8000 gulden te zij'n in gezameld. Van dat bedrag was bij na 1300 gulden afkomstig uit Soesterberg. De kerken deden daar zondag nog eens bijna 7000 gulden bovenop. Bijna 1000 Soes- ters ondertekenden de solidari teitsverklaring. Een legertje van ca. 25 medewerkers was zaterdagmorgen al op pad gegaan om bij de supermarkten in de verschil lende winkelcentra te collecteren. Het gemeentehuis was open vanaf 12.00 uur. Tegen half vijf werd de actie afge sloten en begaven de collectanten zich in optocht - met tegen de wind afge schermde kaarsen - naar het raadhuis, waar de inhoud van de bussen in een originele stembus werd gedeponeerd. In de grote hal van het raadhuis vond daarop de (voorlopige) officiële afslui ting van de actie plaats, omlijst met prachtige muziek van Annemarie Otto (piano) en Liselotte Fenema (panfluit). Burgemeester Hans de Widt stelde vast dat er "ver weg" van Soest veel gebeurt, waarbij mensen elkaar het leven moei lijk maken. Hij was blij met de onder steuning die de gemeentelijke overheid aan de actie kon geven, waarmee de raad unaniem had ingestemd. Hij be dankte de bevolking voor het feit dat zij ondanks de vele gevoelens van on macht, toch een bescheiden bijdrage had willen leveren aan een hopelijk spoedig einde van de zinloze oorlog in voormalig Joegoslavië. Pastor Jan Houben, voorzitter van de Raad van Kerken Soest, het weten dat de raad aanvankelijk enige aarzeling had gehad om de kerken op te roepen aan de actie mee te doen - "Wat heeft Bosnië aan een handtekening, en is het geen kwestie van ons december-schuld- gevoel afkopen?" - maar zich uiteinde lijk graag had aangesloten. "De Schrift daagt mensen uit om actief te worden en solidair te zijn met hen die hulp no dig hebben of letterlijk en figuurlijk in de kou staan." Door de deelname van de kerken hoopte hij dat ook de mensen bereikt zouden worden voor wie de "drempel" van het gemeentehuis mis schien te hoog was. Hij wees verder op het gebed voor de slachtoffers, "maar dat zou z'n kracht verliezen als we niet tegelijk alles deden om gerechtigheid Bij het legen van de "stembus" bleek ruim 8000 gulden te zijn opgehaald. en vrede dichterbij te brengen". Vol gens Houben kunnen mensen niet te gen de nacht vechten, maar wel een licht opsteken. Als symbool daarvan ontstak hij een kaars. 'Vrede op aarde' Eit Algra, voorzitter van het Vredes- platform Soest (dat de actie heeft aan gezwengeld en grotendeels uitge voerd), stelde vast dat uit de royale me dewerking van de Soester bevolking bleek dat zij in geweld geen toekomst ziet. "Het gaat niet om grote dimensies, maar om mensen van goede wil, die 'vrede op aarde' zien als een opdracht om aan te werken." Bij het tellen bleek er zaterdag in Soest en Soesterberg een totaal eèn bedrag van f 8.173,95 te zijn opgehaald. De collecte in de katholieke, hervormde en gereformeerde kerken van Soest lever de zondag een bedrag van f 6.882,75 op. Zaterdag tekenden 479 Soesters de solidariteitsverklaring, waarmee ze o.a. pleitten voor protectoraten van de VN en de EU in Sarajevo en Mostar, ge volgd door 447 kerkgangers op zondag. De landelijke inzameling loopt overi gens door tot en met 24 december: giro 107, Utrecht, o.v.v. "Bosnië".

Soester Courant | 1993 | | pagina 7