Vrijetijdsmode Gefeliciteerd! i Vakantie-stemming in Aqua Indoor 1 ICUL TUUR WELZIJN T Gemeente vraagt mensen om mee te denken over buurt van i 'Arthur, koning voor eens en altijd' Gereedschap uit auto gestolen Inbrekers slaan toe aan Eigendomweg Familievoorstelling in C-drie (Echt)parengroep bij CMD Inbraak in garage Klaarwaterweg Inbraak Dalweg Iets te koop ofte geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant Sportprogramma J Halskettingen weg r Brinkpoortstraat 32, 741 I HS Deventer, Tel.: 05700- I 1899. GIRO 40 40 40 DEVENTER Kerstbc vanavoi WOENSDAG 5 JANUARI 1994 SOESTER COURANT PAGINA 121 T otale leegverkoopIH Enkele maanden geleden is de ge meente, in het kader van de sociale vernieuwing, in de wijk Smitsveen van start gegaan met het buurtbe heer. Inmiddels functioneert een gemeentelijke wijk-onderhouds- ploeg in het Smitsveen. Bij de start van het wijk-/buurtbeheer is aangekondigd, dat ook de bevolking hierbij zal worden betrokken. In eerste instantie richt het gemeentelijke sociale vernieuwingsbeleid zich op drie buur ten in Soest: de Engh (plantsoenen- buurt), omgeving Haverweerd, Akke ren en Dalweg en het Smitsveen. Vooral in deze laatste wijk wordt een oproep gedaan aan de bevolking om daadwerkelijk mee te doen aan het wijk-/buurtbeheer. Met name gaat de gedachte uit naar de omgeving van de flats aan de Speenkruidstraat, Weeg breestraat, Varenstraat en de Smitsweg. Ten behoeve van het buurtbeheer in Smitsveen heeft de provincie Utrecht een éénmalige subsidie beschikbaar ge steld van 40.000 gulden. Het college van Burgemeester en Wethouders heeft besloten dat deze middelen worden in gezet voor initiatieven vanuit de buurt bewoners.. Tenslotte is het zo dat bij buurtbeheer ook de bewoners een ac tieve rol moeten spelen. Hebt u ideeën welke bijdragen om de leefomgeving te verbeteren? Vaak gaat het om kleine dingen, zoals bloembak ken voor de galerij, het meewerken aan de opzet van een buurtkrant, het mee werken om de omgeving schoon te hou den enzovoort. Een aantal voetballende jongeren heeft om doelpalen gevraagd voor het speel veld aan de Smitsweg. Een dergelijk ini tiatief kan gehonoreerd worden. De ge meente stelt de palen ter beschikking, de jongeren plaatsen de doelpalen, on der leiding van de buurtwerker. Overigens kan dit eerst geschieden, na dat de tijdelijke vestiging van Albert Heijn, die binnenkort op deze plaats komt, is opgeheven. Hebt u voorstellen, kent u medebewo ners die aan het buurtbeheer willen meewerken? Neemt u contact op met de buurtwerker van Smitsveen, de heer Pieter Henke, bereikbaar in het buurt huis aan de Smitsweg, tel. 19546. Een aluminiumkoffer met gereedschap ter waarde van 1.400 gulden is vorige week uit een auto gestolen. De wagen stond geparkeerd op de Stadhouders laan. De inbraak moet volgens de eige naar in de nacht van maandag op dins dag zijn gepleegd. Een 42-jarige bewoonster van de Ei gendomweg ontdekte vorige week dat haar huis was doorzocht. De dader had aan de achterzijde een raam geforceerd en alle kasten overhoop gehaald. De buit bestond uit de geluidsinstallatie met cd-speler. Eveneens aan de Eigendomweg bleek te zijn ingebroken bij een 61-jarige Soester. Ook hier verdween de geluids apparatuur en bleek een raam te zijn opengebroken. De voorstelling ,,Arthur,\ koning voor eens en altijd", is een vrije in terpretatie naar het gelijknamige boek van T.H. White. Koning Ar thur is gewond geraakt in zijn laat ste verschrikkelijke veldslag en herinnert zich niets meer, behalve het geweld van de oorlogen die hij in zijn leven heeft moeten voeren. Bart de Bard probeert hem te helpen. Hij is de verteller van Koning Arthur. Hij vertelt hem het verhaal van zijn jeugd, van de jonge Arthur, die toen nog Wrat genoemd werd en zijn oplei ding genoot bij Merlijn de tovenaar. Door de herinnering aan de lessen van Merlijn vindt Arthur uiteindelijk de troost om rustig te sterven. voor eens en altijd". een prachtige pop. Martin Mens speelt alle rolfiguren. De voorstelling zal ze ker ook volwassen kijkers aanspreken. Het is een vrolijk verhaal met een se rieuze ondertoon en geschikt voor kin deren vanaf 8 jaar. "Arthur, koning voor eens en altijd' is te zien op zaterdag 8 januari om 14.00 uur in C-drie. Toegang: f 6,- (kinderen) en f 10,- (volwassenen). Kaarten reserveren bij C-drie, Willaert- straat 49, ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur en de VW-Soest, Steenhoffstraat 9a, tel. 12075; ma. t/m vr. 9.00-17.00 uur en zat. 9.00-12.00 uur. Onder het motto "Je begrijpt me ge woon niet", start het CMD in januari een groep voor (echt)paren die hun on derlinge communicatie willen verbete ren. Met maximaal vijf paren wordt ge keken naar hoe het paar met elkaar praat, welke belemmeringen zij tegen komen en hoe effectievere omgang mo gelijk is. Er wordt gewerkt d.m.v. groepsge sprekken, rollenspelen, communicatie oefeningen en huiswerkopdrachten. Van de deelnemers wordt verwacht dat zij bereid zijn eigen situaties in te bren gen. Bij voldoende deelname start de groep op 20 januari en komt 8 x op de donder dagavond in Soest bijeen van 19.30 tot 21.30 uur. Begeleiders zijn Ed van Schaik en Rina Brinkman, beiden maatschappelijk werkenden. Er is nog een enkele plek vrij voor de groep. Wie zich aan wil melden of infor matie wenst kan zich maandag 10 ja nuari aanmelden bij: Rina Brinkman, Burg. Grothestraat 74,3761 CN Soest, tel. 19004. Bij een inbraak in een garage aan de Klaarwaterweg zijn in het weekeinde diverse elektrische gereedschappen buitgemaakt, waaronder een vlak- schuurmachine. Hoe en wanneer de in braak moet zijn gepleegd is onduidelijk. Aangifte deed een 34-jarige Soester. Een onbekende dader heeft vorige week ingebroken in een woning aan de Dalweg en daarbij een onbekend geld bedrag buitgemaakt. Hij brak een geld kistje open. Hoe hij het huis binnen kwam is nog een raadsel, want er wer den geen braaksporen aangetroffen. Aangifte deed een 47-jarige Soester. ZATERDAG 8 JANUARI Basketbal 18.30 uur The Red Stars (H)-Deca Eagles (Beukendal) Korfbal 14.50 uur Eemvogels-Het Bosch (Aqua Indoor) Volleybal 17.00 uur Stam/SoVoCo (H)-NVC 2 (De Bunt) 17.00 uur Abcoude-Stam/SoVoCo (D) (Abcoude) ZONDAG 9 JANUARI Badminton 10.00 uur USS Utrecht-Selby (Utrecht) Handbal 14.40 uur Volendam-Smeeing/BDC (H) (Volendam) Hockey 13.50 uur MHC Soest (D)-Hilversum (Aqua Indoor) 17.10 uur MHC Soest (D)-Be Fair (Aqua Indoor) 12.00 uur Maarssen-MHC Soest (H), (Zeist) 14.30 uurBunschoten-MHC Soest (H) (Zeist) MAANDAG 10 JANUARI Bowling 19.30 uur Competitie Soester Bowling Vereniging, ook op dinsdag vanaf 19.00 uur (C-drie) Zaalvoetbal 20.00 uur SEC-Burger (Beukendal) 21.00 uur DVS/Knollentuin-NVC (Beukendal) Uit een sportcentrum aan de Dalweg zijn vorige week twee gouden halsket tingen verdwenen. Ze werden wegge nomen uit een opengebroken kleding kast. De kettingen waren het eigendom van een 17-jarig meisje uit Soesterberg. Het is in de afgelopen drie jaar een traditie geworden, dat Aqua Indoor tijdens de schoolvakanties speciale activiteiten houdt. Ook tijdens het kerstreces voor scholieren had het sportcentrum een groot aantal spelletjes en activiteiten be dacht. Het zwembad werd dan ook goed bezocht door jong en oud. Op de foto vermaken enkele kinderen zich tijdens de gro te spelmiddag die donderdag werd gehouden. Verder waren er vrijwel dagelijks tal van leuke dingen te doen, zoals kerstbal len ophangen in een onderwaterboom, de super glijbaan kerstrace, de knip- en knutselmiddag en het 'moonlight- swimming'. e meest originele manier van feliciteren wordt u nu geboden door de Kabelkrant. Wat is er leuker, dan gefeliciteerd te worden via de t.v.? Denk eens aan een verjaardag, een huwelijk, een geboorte, een jubileum... Kortom, iedere gelegenheid waar een felicitatie bij hoort wordt nu nóg feestelijker door uw gelukwens op de Kabelkrant-felicitatiepagina's! Uw fecilitatieboodschap verschijnt dagelijks ruim 72x per dag op de Kabelkranten Hilversum e.o., Bussum, Huizen e.o. en Soest* e.o. op de t.v. bij meer dan 100.000 gezinnen. De kabelkrant... het snelste medium in uw regio! BHEM3 QBS13B HET TARIEF: De felicitatieboodschap mag maximaal 3 regels groot zijn (1 regel is 30 leestekens incl. spaties) en kost slechts 17,50, met pasfoto 20,00 per felicitatie. FELICITATIEBOODSCHAP OPGEVEN: Voor het opgeven van uw felicitatieboodschap kunt u gebruik maken van de onderstaande bon. Natuurlijk kunt u ook even binnenlopen bij het kontoor vnn de Soester Courant, v. Weedestraat 227, Soest Voor uw felicitatie vult u onderstaande bon in De rubriek gefeliciteerd! Iedere dag op de Kabelkrant! i i - i maximaal 3 'regels 17,50 met pasfoto 20,00. Naam maximaal 90 leestekens inclusief spaties Straat I Postcode J Plaatsingsdatum ..Woonploats.. Telefoon I De tekst moet uiterlijk 3 dagen voor plaatsing in ons bezit zijn. - Het verschuldigde bedrag a 17,50 insluiten d.m.v. bankbetaalcheque, Eurocheque of Girobetaalkaart, of opgeven bij onze kontoren in Hilversum, Bussum, Huizen en de Soester Courant in Soest. Deze bon kunt u ongefronkeerd zenden oon: Advertentie-afdeling Kabelkrant, Antwoordnummer 225, 1200 VB Hilversum Voor tienduizenden kinderen in Nederland blijven dingen die het leven kleurrijk maken steeds buiten bereik. Dat komt doordat er in hun tehuis, internaat of pleeggezin vaak niet genoeg geld voor is. Kinderhulp brengt daar verandering in door geld in te zamelen, en dat te verdelen onder instellingen die vallen onder de Wet op de Jeugdhulpverlening. Steun Kinderhulp. Voor al die kinderen die eigenlijk méér verdienen. NATIONAAL FONDS KINDERHULP De heer C.A vangend c( brandweer mandant vai terberg, hee nuari 1994 beide korps Op 1 januari geboren en oj als vrijwillige weer Soestei brandwacht klasse, hooft brandmeestei ber 1973 bra Op 12 januai dant van de 1 de rang van ai ter le klasse, jaar is hij bij weer vrijwilli Op 1 januar ambtenaar m Dit heeft hij Daarna ging ken uitvoere nator en beg ging van dek berg. Vrijdag 10 d nam hij van 1 een groots g Op het terrei ter deijsbaai we jaar inge Stichting Jei tiegetrouw ding. De kin de laatste tij< Voor elke b< voor één gul tien bomen kerstbomen scherpe coi brandweer, geven.

Soester Courant | 1994 | | pagina 12