Fakkeldraagsters bieden oliebollen aan Thomasvaer en Pieternel 'ZO IS OOK '93 SNEL WEGGEKNALD' WOENSDAG 5 JANUARI 1994 SOESTER COURANT PAGINA 16 W Eerste exemplaren voor Menne Film 'Pollyanna' in kinderbios C-drie Boormachine buit Thomasvaer: Wim de Kam. Pieternel: Els Stolwijk. Tekst en regie: Jan Zwaanenburg. Kap- en grimewerk: Alie Sjamaar. Uitgevoerd in de raadzaal van het gemeentehuis op 3 januari 1994. Thomasvaer: Pieternel, vertel eens snel en als het kan ook kort: Wat bedoel je met het bord? Pieternel: (Schudt stilzwijgend nee.) Thomasvaer: Ach kom, doe nou niet zo stom en wees niet zo laks. Je lijkt wel zonder mening, zogezegd achterBaks. Piet er nel: BOM Thomasvaer: Wat, ligt er een bom in deze zaal? Dan moeten we onmiddellijk gaan, allemaal. Ach bode help, wat een verstand! Pak dat bord en breng vlug een mand, anders worden we in één klap met z'n allen Soester knollensap. Zo is ook '93 weggeschoten met een grote knal. O, wat gaat alles toch snel in dit dal. Weer zijn er twaalf maanden heen en staan we hier met velen bijeen. Pieternel: Ja, Thomasvaer, ik geef het toe, 't is nauwelijks nog bij te houwen en zeker niet als je bedenkt wat Soest dit jaar weer moest verstouwen. Een busstation, een biezenveld, een etikettenkrabber, een Raad die soms rechtlijnig was en dan weer vol gezwabber. En Thomasvaer, nu noem ik maar slechts enkele zaken uit 't voorbije jaar. Thomasvaer: Nou, zeg dat wel... slechts enkele zaken, want we kregen met veel meer te maken. Dus laten we nu maar gauw beginnen. Vertel jij het mooie, ik noem de 'kinnesinne'. Ik heb mij namelijk op het laatst bedacht: van vrouwen wordt altijd iets liefs verwacht, die zijn heel teder, bedachtzaam en zoet; dat spitse, dat harde, doet een vrouw geen goed! Pieternel: Hé zeg, kom-kom, tuut-tuut, fyo-ho! En dat zeg jij nu maar zo? Zijn vrouwen alleen voor lieve dingen in de gratie? Nooit gehoord van Emancipatie? Ach man, je lijkt die Post-bode wel van de Soester Courant, die ziet hier ook alles 't liefst 'bemand'. Maar hij is slechts een persmuskiet, een columnluis, die zich mag nestelen in de pels van vrouwen in dit huis. Thomasvaer: Mijn lieve hemel, had ik dit geweten, ik had mijn tongpunt afgebeten. Zó heb ik haar nog nooit gekend, da's wel even wennen voor een vent! Maar eerlijk gezegd en strikt genomen, het moest er natuurlijk ééns van komen. Zeg Pieternel, ik heb het verstaan; zullen we nu samen maar verder gaan? Pieternel: Juist Thomasvaer, we doen het samen en lief en leed noemen we bij name, zonder onderscheid voor wie of wat, maar blijmoedig kritisch... hoe noem je dat? Nou ja, in elk geval niet te selectief, want alle betrokkenen zijn ons even lief. En wie er nu beginnen zal, doet er niet toe... Steek maar van wal! Thomasvaer: Wel, laat ik een eerste poging wagen om eens wat zaken aan te dragen. Wat dacht je van die Amerikaanse majoor, die Clinton beledigde? Dat mocht niet hoor. Toch deed hij dat in Soesterberg. 't Witte Huis vond dat héél erg. Die majoor kon vertrekken, en hij niet alleen, alle Amerikanen gaan nu heen! En het Jan-Boerenfluitjes-afscheid dat we hebben genomen, daar zullen die Amerikanen nog lang over dromen. En 't Engels, lieve hemel, wat 'n krakkemikkig gezemel! "Ledies ent Sjentelman, te amerikans go-wing awé ent wie are hier om toe see tabe! Wie tenks te sooldjers verrie mujsch ent al te best for te following klus!" Pieternel: 't Wordt nu dus rustig daar over de bult. Hoe wordt dat nu straks opgevuld? Ik hoorde van die beweging... 'Focolare', die vond de basis nou juist het ware voor het vormen van een oecumenische stad en eerlijk gezegd, ik vind dat wel wat. De hemel blijft dan toch het doel, maar zonder straaljagers, dat scheelt een heliboel! Thomasvaer: Over de berg geen straaljagers meer, maar ook minder bussen... en dat doet zeer. Nu schijnt het, zo heb ik laatst bemerkt, dat er aan een bus-taxi-plan wordt gewerkt. Goedkoop zal dat dan wel niet zijn, maar de Berg heeft recht op een extra lijn! En desnoods lenen we ondertussen bij Mieke in Soest een paar lege bussen! Pieternel: Die arme Mieke, wat moet ik daarvan zeggen? Nog weg gesteund door Hanja Maij-Weggen kreeg Soest zijn nieuw bussenplan. En kijk eens rond, wat kwam ervan? Veel haltes en een busstation, veel mensen op het spoorperron, maar al die lui nemen ondertussen, de fiets, de auto, maar niet de bussen. Thomasvaer: Zeg Pieternel, doe niet zo dwaas, denk eens aan de komst van Sinterklaas. Die kwam per bus met al zijn knechten, ze moesten om een zitplaats vechten. Wethouder Swinkels was er zelf bij en genoot geweldig van de feestpartij, ze vond het heerlijk en zo knus. Pieternel: Ja, geen wonder, eindelijk een volle bus! Thomasvaer: Wat ben je toch cynisch, Pieternel. 't Gaat om het verkeer, dat snap je toch wel? Je kan in deze wereldstad met goed fatsoen geen enkele boodschap meer veilig doen. Met die honderdduizend auto's in de straten, dat kunnen ze zo toch echt niet laten. Het college moeten toch eindelijk eens leren dat ze niet kunnen blijven draaien en keren. Pieternel: Jaja, Jaja, Drempeltje leggen Niemand zeggen, Eerst erin en dan eruit, Dat kost Soest een hele duit, Kuilen hier en hobbels daar, Zó komt geen verkeersplan klaar! Thomasvaer: Hé - hé, leuk gevonden hoor. Maar zo gaat de politiek niet door. Voor de ontlasting van Swinkels en de Van Weedestraat komt er een afvoersmeermiddel, heel probaat. De meeste partijen hebben namelijk onverdroten tot een andere wegenplankluslusprocedure besloten. Pieternel: Een wegenplanklusluspeperdure, ik krijg het woord niet uit mijn mond. 't Is draaien en draaien, zo maak je een vierkant rond. En dat smerig afvoermiddeltje, wat mag dat wel zijn? Het is zeker een Lokkertje voor de auto Thomasvaer tegen hangbuik- en zitvleespijn. Nee Pieternel, ik zal je uitleggen wat zo'n langdradige tracédure wil zeggen. Stel je voor: dit touw waar achter je staat, dit touw is de Van Weedestraat. Pieternel: O ja, en komt daar dan die Albert de Gein waar de mensen voor een grote boodschap moeten zijn? Thomasvaer: Nee, dat is de spoorlijn en daar voorbij het touw de Gooi- en Eemlander en het VW-gebouw. Wat ging die club van Verenigd Vreemdgaan in het Verkeer het afgelopen jaar voor meer subsidie te keer! Maar daarover een volgende maal, want dat is een heel ander verhaal. Nee, als je nu hier gaat staan, dan kijk je zó uit op de Stadhouderslaan. Pieternel: Een laan, een laan... er is hier iets niet pluis. Ik zie alleen maar een heel groot kruis. Thomasvaer: Ja, Pieternel elk huisje, dus ook het gemeentehuis, draagt nu eenmaal het CD A-stempel, dus een kruis. Maar doe toch niet zo dom, want daar gaat het nu niet om. De raad wü nu gewoon proberen de helft van de mensen uit de Van Weedestraat te weren. Pieternel: Dus dan lopen hier allemaal halve mensen die graag ook nog een andere helft zóuden wensen. Thomasvaer: Pieternel, sta toch niet te kletsen en alles door elkaar te klutsen! Je lijkt wel op raadsleden die kwibbelend ook alles verprutsen. Zeg, bode breng eens gauw nog een nieuw stuk touw. Kijk, men wil een nieuwe weg aanleggen. Dat is de krul van Krol, zullen we maar zeggen. Pieternel: Die knul van Krol heeft helemaal geen krullen, dus volgens mij zit hij uit z'n Neks... te brullen. Thomasvaer: Nee Neks, de moeder-overste van de WD die heeft een beter idee. Ze wil die rondweg niet maar een klusje dat leidt tot een héél klein verkiezingslusje. En als daartoe eenmaal is besloten, dan komt die er ook, ik denk een hele grote. Pieternel: Maar Thomasvaer, hier is geen touw meer aan vast te knopen. Hoe gaat het met zo'n lusplan nu verder lopen? Thomasvaer: Wel, dat gaat eerst de inspraak in, want anders heeft het natuurlijk geen zin. Dan komt het weer de inspraak uit. Pieternel: En gebeurt er vervolgens weer geen fluit. Trouwens, wat heb ik laatst moeten horen: Is dat lusplannetje niet in het geniep geboren? Leidje Tomiassen was vreselijk kwaad; had het zelfs over een 'schaduwraad', die zonder haar en Harry Witte stiekem bij elkaar ging zitten. En als dat waar is, Thomasvaer, zijn ze met die groentjes nog lang niet klaar! Thomasvaer: Kom, kom, de groene soep wordt niet zo heet gegeten. Een ieder kan toch laten weten, als die straks al die plannen ziet, of die bezwaren heeft of niet. Pieternel: Dat kan wel waar zijn, maar ik heb óók gehoord dat er voorstanders zijn voor een Weg om de Noord. Waarom nou niet met een bocht om Zuid? Dan kom je bij de Soester duinen uit en is het wegprobleem simpel op te lossen: dwars door de Paltz, en je hebt gelijk twee bossen! Thomasvaer: Zeg Pieternel, wat denk je wel, de Paltz, 't domein van Raatjes! Denk wat je wil, maar geloof me wel: straks sluiten zijn hekken alle gaatjes. En om der wille van het privaatjes recht kan er misschien geen burger meer terecht. Pieternel: Dan moet Jan Visser maar eens gaan praten, ik denk dat z'n folly-vriend het dan wel zal laten. Maar overigens, we moeten eerlijk zijn, 't wordt daar wel een fraai domein. En Raatjes kan 't echt niet verkopen dat daar geen burger meer mag lopen. De Soester wandelaar verbannen - ik geloof het niet, dat past niet in zijn plannen. Thomasvaer: Laten we eens uit een ander vaatje tappen en naar de buurman van Raatjes stappen. Thomasvaer (Wim de Kam) en Pieternel (Els Stolwijk) tij dens het "Bomalarm in de raadzaal. Foto: Goos van der Wilt. Naar Taphoorn dus. College, hoe zit dat nou, wanneer begint nu eindelijk de bouw en de uitvoering van die groteske plannen? Het gaat er nou toch wel om spannen! Volgens Jan Menne wordt er hard gewerkt, maar hebt u daar iets van gemerkt? Dat openluchtbad lijkt nog steeds heel veel op een groot droog 'Openkluchtkasteel". Pieternel: Ik zwijg maar liever, 't is klip en klaar, het gaat om de centen, Thomasvaer! Zullen we dit terrein maar gauw verlaten en over zinniger dingen praten? Wat dacht je van Spullenhulp aan de Schans? Die luitjes zijn toch heel wat mans. Weliswaar fors gesubsidieerd wordt daar milieu-vriendelijk geïnvesteerd. Thomasvaer: En nu maar hopen dat 't aan zal slaan want echt, de rotzooi gaat ons allen aan! Méér hergebruik en het afval omlaag, dat zijn de problemen van vandaag. Om over de bodem maar te zwijgen, daar zou je een gifaanval van krijgen! KCA en tolueen, PCB's en trychoorethyleen, mijn tong slaat dubbel, en wist je dat dit allemaal in onze bodem zat? Pieternel: Ik heb het gelezen, Thomasvaer, ook met de Dalweg zijn we lang niet klaar, 't Zorgencentrum, de Polikliniek - als je dat leest word je vanzelf wel ziek. Dat duurt weer maanden, heb ik gehoord, die bodemvervuiling, je raakt toch gestoord. Wat hebben ze in het verleden uitgevreten, hebben ze dat echt nooit eerder geweten? Thomasvaer: Laten we hier dan maar van leren dat de wal altijd het schip zal keren. Ook hier heb je weer de betekening van een kostbare uitstaande rekening. En hoe de Raad het ook wil versieren, we zullen het toch moeten financieren. Misschien dat Menne en Kingma, ze zijn er nog even, via Rijk en Provincie een oplossing kunnen geven. Pieternel: Nou je het zegt, dat klinkt niet zo raar, want met de externe betrekkingen is het hier voor elkaar. Over belangstelling heeft Soest niet te klagen met al die ministers die het durfden wagen naar Soest te gaan voor vele zaken, dat moet de burger toch echt wel raken. Hirsch-Ballin, Dales en natuurlijk Maij-Weggen, da's toch niet niks, dus ik wil maar zeggen: met die betrekkingen zit het wel goed. Nou met de burgers nog, dan is iedereen zoet. Thomasvaer: De burgers ja, dat zeg je nu wel, maar die zijn lastig, Pieternel. Want ieder heeft zo zijn eigen problemen en staat dan vooraan om zijn recht te claimen. Burgers vóór en burgers tegen, discussies, inspraak allerwegen, en als er eindelijk een besluit is genomen, blijven de bezwaren toch binnenkomen. Pieternel: Ik vraag mij af hoe dat straks zal gaan, want de verkiezingen komen er heel snel aan. Op wie gaan we stemmen, of misschien juist niet, Wie gaat er winnen, wie krijgt de zwarte Piet? Een stemadvies durf ik niet te geven... Thomasvaer: Dat mag ook niet, dus wacht maar even. Maar een beetje jennen kan geen kwaad, effies lekker schoppen tegen de raad. Laten we eens beginnen met te stangen tegen die conservenclub van Gemeentebelangen. Die willen alles bij het oude laten, alleen meer drempels in de straten. Geen woningen, winkels of wat dan ook; hooguit komt er uit hun schoorsteen wat Witte rook voor de plannen met de fiets, dat kost wel een paar miljoen, maar dat is toch niets. Pieternel: Nou, D66 dan misschien? Hoewel, die lieten hun vuile handen zien toen ze diep kropen door het stof voor de nieuwe bouwvahlstal, de Lindenhof. Loet Jansen en Gré van Eek voelden niets voor zoveel bebouwing op die stek. Toch hebben ze het loodje gelegd en na veel praten ja gezegd. Thomasvaer: Wat denk je van de WD? Doen die in de toekomst ook aan het college mee? Als dat niet gebeurt dreigt Blommers ondergronds te gaan. Om te testen of Brunekreef ook in een bergriool SPIJKerhard overeind blijft staan. Diep in het riool verzonken kan ze vanuit die ondergrondelijke positie motioneel beter lonken naar de rechterflank van de chr. militie van die andere grote partij welke meer zetels wil houden dan zij. Pieternel: En wat te denken van Progressief Soest, waarvan de fractie soms sterk gespleten stemmen moest? Het kon Leidje helemaal niets schelen dat Jan Visser vier jaar voor wethouder mocht spelen. Maar ach, Jan Visser tegen en Leidje voor, dat geeft een pluriforme kleur aan het decor. Heel wat anders dan het grijze CDA. Dat zegt uniform nee of uniform ja. Thomasvaer: Nee Pieternel, nu zit je er Verheus naast. Ook de fractie van het groen krollenland heeft ons soms verbaasd. Weet je nog van dat biezenveld? Jan Pieter de Rioloog had net verteld dat zijn club voor de biezen was, maar toen liep Bies Logtenstein uit de pas. Op die plek biezen, daar zat ie mee. Hij wilde daar bruin-bont agrarisch vee. Pieternel: De rakkers van de PvdA, zullen die (hef) rooien? Of blijft men zand in de WAOgen strooien? Cees en Wil willen wel verder gaan, maar komt er nog iets achteraan? Ach, de tijd zal het leren, wantje weet: 't kan altijd verkeren. Hoe Rot een berg soms is om te beklimmen, Vanuit 't dal ontdekt men nieuwe kimmen. Thomasvaer: En één partij sluit altijd de rijen, hoewel ze bestaat uit drie partijen. Zo'n GPV en RPF en dan nog SGP, en Wiebe Meilof, heerlijk toch, die zit er echt niet mee! Toch geef ik het je maar te doen, zo'n club bijeen te houwen zo'n club van alle mannen één. Pieternel: Ja, dank zij de steun van vrouwen! Trouwens, weet je wie we zijn vergeten? De lijst van het zorgelijk Soester geweten. Thomasveter: Wat! Weer een valse bom? Doe toch niet zo oliebollig dom. Pieternel: Nee, dit is een B A M, een partij die er kwam, omdat Johan niet op de CD A-lijst staat en toch niet met zich spotten laat. Thomasvaer: BAM, Burgers Andere Mening, - als je je daartoe wil richten, kan je in Soest elke dag wel een partij oprichten. Pieternel: Ja wel, maar als het goed gaat straks, dan wordt het de glorie van Bambax. Thomasvaer: Ja, en wordt het niks ach, dan blijft er voor de kleine Johan gewoon Bambix. Pieternel: Toch hoop ik dat met de verkiezingen, weet je, iedereen, al was het maar een beetje wel goed begrijpt waarom het gaat: Geen Tweede Kamer, maar Gemeenteraad. Thomasvaer: Van Mierlo, Brinkman, Bolkestein, Wim Kok, of wie het verder ook mag zijn, vergeet ze even, da's heus niet erg. Eerst gaat het om Soest en Soesterberg! Pieternel: Maar bovenal, beste Thomasvaer, gaat het om welzijn met elkaar. Links, rechts, 't zij om het even moeten met elkander samenleven, ondanks partijen, ondanks zuilen! Samen lachen, samen huilen. Thomasvaer en Pieternel: Wij wensen u allen in dit nieuwe jaar, Gezondheid, Geluk... èn begrip voor elkaar! In zijn kwaliteit van loco-burge meester heeft wethouder Jan Men ne vorige week donderdag een flinke zak oliebollen gekregen van de Soester scoutinggroep de Fak keldraagsters. Op die manier wil den ze uitdrukking geven aan de goede relatie met het gemeentebe stuur, dat elk jaar zomaar vergun ning geeft voor de verkoop. Waarom "zoete broodjes" bakken als het - in deze tijd van het jaar - ook met oliebollen kan? zullen de meisjes scouts wellicht gedacht hebben. Menne was in elk geval verguld met de lekker nij, die hem werd aangeboden door de jeugdleden Merel van Geffen, Maaike van Rhijn, Wilma van Wijk en Margreet Keelan. De Fakkeldraagsters houden hun olie bollen-traditie al jaren hoog en ver kochten de bollen op 30 december bij Van Oest (Eigendomweg), in Hartje- Zuid en in het clubhuis op de hoek van de Bosstraat en de Den Blieklaan. Snackbar de Houten Klomp sponsorde de actie, waarvan de opbrengst wordt gebruikt om de kas te spekken. De Fak keldraagsters hebben voor van de zo mer een reisje naar Engeland op het DRIE Cultureel Creatief Centrum Willaertstraat 49, tel. 22188 De afspraak is: tot de vijfde dag van een nieuw jaar mag je iemand het bes te wensen. Dus! Nu het nog kan, de beste wensen (overigens ook voor de genen die deze column niet lezen.) Ik ben benieuwd wat de komende tijd brengt. Voor de landbouwsector weet ik het. Het wordt een slecht jaar. Het is voor de agrariërs altijd een slecht jaar. Ze klagen daarom ook altijd. Wat een cliché, zal iedereen zeggen. Ik heb me, dacht ik, al eens eerder laten ontvallen waarom het gebruik van clichés aan te raden is. Een cliché is domweg waar. Bovendien kan mijn eigen afkomst er gens tussen de weilanden achter Apel doorn herleid worden en kan ik het derhalve weten. Mijn overgrootvader was keuterboer, zoals ze dat daar plachten te zeggen. Hetgeen neer kwam op een boerenbedrijf van een kleine tot zeer kleine omvang. Zo doende zat hij krap bij kas en elk jaar vond er wel iets plaats - het instorten van een kippenhok, de dood van één van zijn talloze kinderen of het feit dat zijn enige koe weggelopen was - wat voor zijn doen hoge kosten met zich meebracht en waardoor het jaar in ie der geval in financieel opzicht keer op keer een ramp was. Wat het nieuwe jaar brengt aan mooi theater in C-drie is ondermeer de fa milievoorstelling 'Arthur, koning voor eens en altijd' van Martin Mens. Na tuurlijk nog een gelukkig nieuwjaar, Martin. "Arthur, koning voor eens en altijd' komt al snel, namelijk aan staande zaterdag om 14.00 uur. Haast u met reserveren: het is een wonder baarlijk mooie voorstelling. Het be gint met de vraag van een bard aan honderd fictieve jongetjes van tien jaar. "Wil jij koning worden!" Nege nennegentig zeggen ja en één zegt nee. Die jongen was Arthur. Als ik nog een kind van tien was en me verzekerd had van het feit dat ik als Arthur kon wor den, dan zou ik heel hard ja geroepen hebben. Want Arthur werd een ko ning zo groot en machtig dat duizend jaar na zijn dood zijn verhaal nog steeds verteld wordt, vermeldt het programmaboekje. Helaas heb ik mijn naam niet mee en is alles anders gelo pen. Over iets geheel anders gesproken. Wat het nieuwe jaar eveneens met zich meebrengt is het feit dat cultureel cen trum C-drie een nieuw logo gaat in- en doorvoeren. Na zeker acht jaar trouwe dienst van het beeldmerk ontworpen door Ton Paauw - de beste wensen trouwens -, leek het C-drie goed om ook op dat gebied een wijziging aan te brengen. Eerst werd er zelfs nog ge dacht aan een naamsverandering, maar aangezien C-drie door de jaren heen iets is gaan vertegenwoordigen in Soest en aangezien er geen goed alter natief voorhanden was, werd daar vanaf gezien. Een echte uitnodigende naam is het niet. Maar ja, je hebt cen tra als de Roestbak en Vestzak. Dan valt C-drie nog mee. Voor alle duidelijkheid: op zich is er niets tegen het logo van Paauw. Iets te veel op het ludiek culturele gericht misschien, waardoor de rest van de ac tiviteiten van C-drie minder in de lo- gopicture lag. Eén van de eisen voor het nieuwe ontwerp was dat het repre sentatief moest zijn voor alle afdelin gen van C-drie. Een andere eis was dat het nieuwe logo eenvoudig, zakelijk en tijdloos moest ogen. Uiteraard vinden we het nieuwe logo zeer geslaagd. We gaan het op een zo kort mogelijke ter-* mijn hanteren. Het liefst zouden we de totale restyling in een weekend doen zoals de ABN-AMRO, maar daarvoor ontbreekt het geld. Bovendien wordt er dan verschrikkelijk veel verspild. Dingen als suikerzakjes, inschrijf-for- mulieren, luciferdoosjes, briefpapier, naamborden, stempels, bowlingfor mulieren, enveloppen in 5 verschillen de maten, programmaboekjes, ket tingformulieren, loonstroken, t-shirts, visitekaartjes enz. kunnen dan wegge gooid worden. Zonde. We doen het dus stap voor stap. Als mijn kopij correct verwerkt is, kan u al met het nieuwe logo kennismaken. Boven deze column, als het goed is. Na, nogmaals een heel gelukkig jaar hoef ik het gelukkig 12 maanden lang niet meer te zeggen. Pim Jonker programma staan, willen nieuw mate riaal aanschaffen en denken ook aan het onderhoud van het clubhuis. Menne liet zich de Fakkeldraagster- oliebollen goed smaken. Woensdag 12 januari "Pollyanna" is de schitterende verfil ming van Eleanor Porters verhaal. Het opgewekte meisje strooit zonnestraal tjes in het rond en weet de zuurpruimen van het stadje op te vrolijken. Het lukt haar zelfs om haar sikkeneurige tante Polly blij te maken. De film kreeg ooit een speciale Kinde- r-Oscar en was ook te lezen in een aan tal afleveringen van de Donald Duck. De film is ondertiteld en geschikt voor alle kinderen vanaf 8 jaar. Aanvang: 14.00 uur. Toegang: f 3,- (kinderen) f 5,- (volwassenen). C-drie, Willaertstraat 49, tel. 22188; ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur; of VW-Soest, Steenhoffstraat 9a, tel. 12075; ma. t/m. vr. 9.00-17.00 uur en zat. 9.00-12.00 uur. Bij een inbraak in een bouwkeet aan de Soesterbergsestraat is in het weekeinde een boormachine gestolen. De diefstal werd gemeld door een 36-jarige Soes ter. Van de bouwkeet bleken enkele planken te zijn vernield.

Soester Courant | 1994 | | pagina 16