Hoe, wat en waar? WINTERKOLLEKTIE nu 30-50% korting En dit zijn de knallers van deze week: 069 CKXX) B fors omlaag! Veel vernielingen in Oudejaarsnacht CDA SOEST/SOESTERBERG U wilt gaan bewegen, maar CDA wil toch ov-busje Soesterberg Het volle Pond voor uw huis 3 Actueel 11 Sport 13 Soesterberg CDA-fractie wil eerst nog eens praten over zenderwisseling De Ster dames- en kindermode Hil-ton herenmode AFSLANKEN Timotei shampoo Champignon^ Hutspot Bacon Uw hypotheeklasten Brand gesticht in Desmond Tutuschool zÈ i 4 Varia -</ WIL RUST 'De gemeente Soest geeft niet thuis...' Klok gestolen Brommer in brand UITNODIGING NIEUWJAARSRECEPTIE U BENT VAN HARTE WELKOM ZEKER NU... CDA Let dan op de krant van volgende week. Initiatief-voorstel: kosten maximaal 32.865 gulden per jaar Tarief: 5 gulden Visser passeert raadscommissie Vreemd projectiel in Brink-sloot Kerstboomverbranding Reiniging haalt kerstbomen op 100 gram Cl 000 Van de Graaf Zuidpromenade 6 3768 EM Soest Tel. 02155 - 15724 VOORDEELMARKT PETERS Makelaars HET VLEESCENTRUM De politie spreekt van een betrek kelijk rustig verlopen Oudejaars nacht in Soest. Er zijn althans geen gevallen bekend van mensen die op een of andere wijze letsel oplie pen. Wel werden er een fors aantal vernielingen gepleegd en brandjes gesticht. Een deel van de Desmond Tutuschool aan de Molenstraat brandde 's nachts uit en het kleu terschoolgedeelte is voorlopig on bruikbaar. De brandweer rukte 's nachts om half drie met drie wagens uit naar de Molen straat, waar een "uitslaande" brand in de school was gemeld. De brandhaard bleek zich te bevinden in de hal achter de toegangsdeur, die vernield was. Om wonenden vertelden de politie dat ze eerst glasgerinkel hadden gehoord. Vermoedelijk is er brandend vuurwerk naar binnen gegooid, waarna de hal al spoedig in lichterlaaie stond. Een deel van de school is voorlopig onbruikbaar door de schade aan het gebouw en het lesmateriaal. Toen de brandweer het vuur aan de Molenstraat bedwongen had kon ze di rect door naar de hoek van de Dalweg en de Rubenslaan, waar een auto "als een fakkel" brandde, zoals de politie het omschreef. Het leverde overigens geen onmiddellijk gevaar op, zodat men de wagen liet uitbranden. De wa gen, eigendom van een 39-jarige Soes- ter, werd volledig vernield. De brand weer verrichtte wel de nablussing. 'Redelijk rustig' Rond de jaarwisseling bleef het volgens de politie redelijk rustig in Soest. Wel werd een fors aantal vernielingen ge meld. Zo werden aan de Klaarwater- weg een aantal ruiten van de gymzaal van de openbare school De Schakel vernield, waarna er rotjes naar binnen werden gegooid. Ook bij de school De Achtbaan aan de Van Hamelstraat In de dagen die aan het Oudejaar voor afgingen trad de politie al diverse malen op tegen het afsteken van vuurwerk. Officieel mocht dat immers pas vanaf 10.00 uur 's morgens op 31 december, wat volgens een politiewoordvoerder overigens een "foutje" in de voorschrif ten was, omdat het vuurwerk normali ter pas 's avonds afgestoken mag wor den. De politie verrichtte intensieve controle en nam in diverse gevallen vuurwerk in beslag. Een beeld van de ravage na de brand in de school. werd een ruit vernield, evenals bij een van de scholen aan de Smitsweg. Van enkele flats aan het Saenredamplant- soen werden 10 a 15 ruiten vernield. Aan de Albert Cuyplaan gingen twee ruiten van een bushokje aan diggelen, evenals aan de Dalweg. Aan de Tamboerijn in Overhees wer den de ruiten van een snackbar inge gooid, waarna er vuurwerk naar binnen werd geworpen. Bij een kapsalon aan dezelfde Tamboerijn werden de toe gangsdeur en de voorgevel beschadigd. Aan de Gemshoorn werden ruiten ver nield van een woning en een schuur. Aan de Zuidpromenade werden bloembakken omgegooid en twee rui ten van een telefooncel vernield. Aan de Johannes Poststraat moesten van twee auto's de ramen het ontgel den; evenals aan de Di Lassostraat. Aan de Kamperfoeliestraat werd een vuilcontainer in brand gestoken. Ern stiger was de vernieling van vier grote ruiten bij een Chinees restaurant aan de Wiardi Beckmanstraat, terwijl ook een café onder Honsbergen te maken kreeg met vernielingen. Tenslotte werd ook de "Soester kei" - midden op de roton de voor het gemeentehuis en het poli tiebureau aan de Dalweg - door vanda len besmeurd met verf. Op het Van de Veldeplantsoen werden drie brievenbussen opgeblazen en op de Weegbreestraat sneuvelde één bus. Op de Vredehofstraat werden twee buiten lampen gedemonteerd, terwijl ook aan gifte werd gedaan van vernieling van zeven ruiten op de Wiardi Beckman straat. Tijdens de jaarwisseling werden op de Professor Lorentzlaan in Soester- berg een ruit en een brievenbus ver nield. VVD: drie wethouders dragen schuld aan miljoe- nenstrop zorgcentrum. PvdA wil geen 'flut-oplossing' voor verkeersprobleem Van Weedestraat. Knallende Thomasvaer en Pieternel luidt 1994 in. 'Alle instanties zijn stokdoof.' Tonnie Dirks toont souvereiniteit aan. Terechte derbyzege DVS/Knollentuin. Sportverkiezing afgeblazen. Basketbalplezier voor scholieren. Jarige Stephan Zoetelief: de jongste ski-leraar van Nederland. Ons Kent Ons: J.E. van Epen. Januari is geluksmaand van C.A. Tammer. Kaartmarathon. Directeur Ans Mann van de Des mond Tutuschool heeft alle lof voor de brandweerlieden en andere vrij willige hulpverleners, die zich in de Oudejaarsnacht naar de brandende school aan de Molenstraat spoed den. Over de gemeente is ze aan zienlijk minder goed te spreken. "Wat me enorm is tegengevallèn is dat er van het gemeentehuis in tijden van nood kennelijk niemand te be reiken is. Ik heb op nieuwjaarsdag, toen duidelijk werd hoe groot de schade was, geprobeerd kontakt te leggen. Na zo'n ramp heb je toch wel even behoefte aan overleg." Mann belde in het weekend het spe ciale nummer van de afdeling Bouw en Installatietechniek van de ge meente. Bewust wilde ze niemand op zijn huisadres lastig vallen. "Toen ik belde kreeg ik een antwoordband- je, waarop me heel nadrukkelijk dui delijk werd gemaakt dat de bood schap die ik kwijt \yilde toch wel bij zónder ernstig moest zijn. Dat vond ik al niet plezierig, maar ik heb m'n verhaal ingesproken, in de verwach ting dat ik wel even terug gebeld zou worden, zodat er even kontakt van mens-tot-mens mogelijk zou zijn. Maar niks..." Langs de officiële weg hoorde ze het hele weekend geen woord van de plaatselijke overheid, en dat heeft haar diep teleurgesteld. "Er kan in Soest kennelijk een ramp gebeuren, maar de gemeente geeft niet thuis." Uit een woning aan de Willem de Zwij gerlaan is vorige week een Bretonse klok gestolen. De dader had eerst de voordeur bewerkt, maar toen dat ken nelijk niet lukte maar een ruit ingesla gen. De politie heeft vorige week op aanwij zen van omwonenden een 12-jarige jongen uit Soest aangehouden, die aan de Smitsweg met vuurwerk liep te gooi en. Eén rotje kwam terecht in een plasje benzine onder een bromfiets van een 17-jarig meisje uit Soest. De politie bluste het vuur met de handblusser en de jongeman kreeg een schrobbering. De brommer werd zwaar beschadigd. VRIJDAG 7 JANUARI VANAF 20.00 UUR Restaurant "Darthuizen", Pr. Hendriklaan 1Soest Sprekers zijn: Gert Koffeman, Tweedekamerlid CDA en Bart Krol, Lijsttrekker CDA Soest /Soesterberg Een busje voor acht personen, dat elke avond tweemaal tussen Soest en Soesterberg rijdt ter aanvulling op het openbaar vervoerplan. Dat wil de CD A-fractie bereiken met het initiatief-voorstel dat ruim twee maanden voor de gemeente raadsverkiezingen is ingediend. De kosten voor de gemeente zijn begroot op maximaal 32.865 gul den per jaar. In april vorig jaar had het CDA al aan gekondigd onderzoek te doen naar een aanvullende openbaar vervoerregeling. Die belofte deed de fractie, kort nadat het CDA, de WD en GPV/SGP/RPF het voorstel voor een ov-taxi hadden af gekeurd. Die ov-taxi zou de gemeente aanzienlijk meer geld hebben gekost (36.000 tot 90.000 gulden per jaar). Het huidige initiatief-voorstel van het CDA is gebaseerd op een offerte van Ed Pakket. De zelfstandige onderne mer Ed Glas van Ed Pakket is bereid zeven dagen per week, tweemaal per avond op vaste tijden van winkelcen trum Soest-Zuid naar het Dorpsplein in Soesterberg en weer terug te rijden. Daarvoor zou een leasebus voor acht personen kunnen worden ingezet. De totale kosten van de bus bedragen 51.548 gulden per jaar (exclusief btw). Uitgaande van drie reizigers per rit en een tarief van vijf gulden per kaartje (in clusief btw) stroomt er bijna negentien- duizend gulden terug in de kas. De ge meente moet dan 32.865 gulden per jaar bijleggen om alle geraamde kosten te dekken. De gemeentelijke bijdrage kan, volgens de offerte van Ed Pakket, lager uitval len. De ondernemer somt daarvoor een aantal mogelijkheden op. Er kunnen bijvoorbeeld meer dan gemiddeld drie reizigers per rit meerijden. De gemeen te kan een hogere bijdrage dan vijf gul den per rit vragen. De gemeente kan maximaal duizend, gulden per maand aan reclame op de bus verdienen. De bus zou overdag tevens op meer lucra tieve ritten kunnen worden ingezet en ook een bus kopen in plaats van leasen, zou goedkoper zijn. Daarnaast zouden de personeelslasten (begroot op 26 mille) lager kunnen uit vallen als goedkopere arbeidskrachten achter het stuur plaatsnemen. Daarbij kan worden gedacht aan jongeren en herintredende werknemers. Volgens Ed Glas zullen de kosten in elk geval niet hoger uitvallen dan 32.865 gulden. "De calculatie is zo uitgevoerd, dat er buiten onvoorziene kosten (zoals leges of vergunningen) geen overschrij ding zal plaatsvinden. Dat betekent dat de financiële consequenties niet nega tiever, maar zeer waarschijnlijk wel po sitiever uit zullen vallen." Ed Glas heeft zijn offerte gemaakt op basis van een voorstel van de Soester CDA-fractie. De christen-democraten vinden een jaarlijkse bijdrage van 32.000 gulden voor een aanvullende openbaar vervoerregeling aanvaard baar. Daarom stellen ze burgemeester en wethouders voor het initiatief-voor stel voor te leggen aan de gemeente raad. Het plan voor de aanvullende busdienst is een gevolg van het feit dat Centraal Nederland (CN) in de avonduren geen busverbinding meer heeft tussen Soest en Soesterberg. In het initiatief-voorstel van het CDA wordt uitgegaan van twee ritten per avond. Reisschema Om 19.30 uur vertrekt het busje vanaf winkelcentrum Soest-Zuid om vervol gens te stoppen bij Medisch Centrum Molendael, station Soestduinen, het Soester Hoogt en het Dorpsplein in Soesterberg. Daar blijft de bus tien mi nuten wachten, voordat 'ie om 20.00 uur weer richting Soest-Zuid gaat rij den en bij dezelfde haltes stopt. Een en kele reis van Soest-Zuid naar het Dorpsplein neemt derhalve twintig mi nuten in beslag. Om 22.00 uur vertrekt de bus nogmaals vanaf Soest-Zuid om vervolgens om 22.30 uur weer vanaf het Dorpsplein richting Soest-Zuid te rijden. De CDA-fractie in de gemeente raad is niet te spreken over de aan gekondigde zenderwisseling op het Soester kabelnet, waarbij Su per Channel per 3 januari wordt verwijderd om plaats te maken voor Duitsland III en de Turkse zender voortaan wordt gesplitst in een combinatie van MBC (Ara bisch) en TRT (Turks). Van die splitsing heeft het College^ zo als meegedeeld, overigens alleen kennis genomen, omdat de mediaraad in Amersfoort - waarvan Soest het pro gramma "aftapt" - dat zo heeft beslo ten. Het CDA is daar kennelijk niet erg gelukkig mee. De fractie is dan ook boos op het Colle ge, omdat wethouder Jan Visser (me diazaken) daartoe heeft besloten zón der eerst van gedachten te wisselen met de raadscommissie Ruimtelijke Orde ning, waaronder de zaken van de kabel ressorteren. De CDA-ers Bart Krol en Arie van den Breemer wijzen erop dat de gemeentesecretaris ook al had gead viseerd om eerst de raadscommissie te raadplegen, zoals sinds jaar en dag de gebruikelijke procedure is. Krol en Van den Breemer hebben daar over schriftelijke vragen gesteld. Ze willen weten waarom het College van de procedure is afgeweken en de kwes tie niet in de commissie aan de orde heeft gesteld, zodat de burgers de gele genheid hebben om in te spreken. Die mogelijkheid heeft het College de bur gers nu onthouden, aldus het CDA. De fractie wil dat de zenderwisseling voorlopig wordt afgeblazen en pas doorgevoerd nadat de commissie (op 11 januari) haar zegje heeft kunnen zeggen, evenals de burgers. Omwonenden waarschuwden op Nieuwjaarsdag de politie wegens de vondst van een vreemd projectiel in een sloot aan de Lange Brinkweg. Volgens de beschrijving was het ovaal van vorm, met een lengte van 15 a 20 centimeter. Volgens de politie zou de Explosieven Opruimingsdienst (EOD) om assisten tie worden gevraagd. Wanneer die in actie zou komen kon de politie niet ver tellen. VAN WEEDESTRAAT 7-8-9 - SOEST In Soesterberg vindt op woensdag 5 ja nuari de kerstboomverbranding plaats. Vanaf 18.00 uur kunnen de kerstbo men worden afgeleverd op het terrein achter de ijsbaan aan de Kampweg. Voor elke ingeleverde boom wordt 15 cent betaald. Om 19.30 uur wordt on der toezicht van de brandweer en poli tie het vuur ontstoken. In Soest wordt de kerstboomverbran ding op woensdag 12 januari op het ter rein De Engh gehouden. Vanaf 17.00 uur kunnen de bomen ingeleverd wor den. Men ontvangt een vergoeding van 25 cent. Om 19.00. uur wordt het vuur onder toezicht van brandweer en politie aangestoken. Wie zijn kerstboom niet via de kerst boomverbrandingen kwijtraakt, kan hem gedurende veertien dagen meege ven met de reinigingsdienst. Van don derdag 13 januari tot en met vrijdag 28 januari kan men de kerstbomen op de dag, wanneer de groene en de bruine container worden geledigd, naast de containers leggen. Ze worden dan met een speciale auto weggehaald. tot 35 cm. per behandeling. Afslank- en Nagelstudio Stance Andeweg per stuk doos, 250 gr. 500 gr. 100 gram 189 Slagersleverworst Het vertrouwde adres voor de verkoop van uw huis is Bel 02155-16251 Vosseveldlaan 47 - Soest Beh. volgens, afspr. 02155-12013 Birkstraat 49 - Soest - Tel. 12477 SCHOUDERKARBONADE Eqn per kiloO?" SPEKLAPJES (z. been/z. zwoerd) p- cq per kiloD?u Verse WORST c50 per kiloJ. Geopend do. en vr. 8.00-17.00 uur. Altijd kwaliteit en betaalbaar.

Soester Courant | 1994 | | pagina 1