j Bauers "Alle instanties zijn stokdoof' 8 Bauers bestaat 8 5 jaar dus: 8 'Mustafa-missie' Soest krijgt vervolg 'De da£ Eenrichtingverkeer Hellingweg moet van fracties óók voor bus gelden Met De Soester kerstgroet in Kozle Soesfter erepenning voor L.J. Meijer ETB BINNEN EN BUITEN SOESTER COURANT PAGINA 4 o 5gangen-menu f55,- o •d Restaurant Meningen van lezers De verkwisters vraagt uw aandacht voor: Verleende bouwvergunningen elektrotechnisch installatieburo OOK VOOR ALLE LICHT- EN KRACHTSTROOM-INSTALLATIES Aangevraagde bouwvergunningen 'Comité Velika' bereidt stichting voor WOENSDAG 5 JANUARI 1994 Soestse voelt zich geterroriseerd door onderbuurman DE TROMS De salade- en koud buffet- Steenhoffs Nieuwe plannen Giro 2339176 Inbraak aan Dokter Rupertlaan Lezing in E Postzege Brandw kleine l WOENSDAG E Koningin VVD, CDA en PvdA kwaad op Swinkels Hartverscheurend Contrast specialist 02155-22871 870 gezinnen krijgen pakket Klinkend afscheid voor dirigent Sursum Corda Waardering Symbool QOOOOOOOOOOOOOOOO Duet van vis -Ct Courgettesoep met reepjes parelhoen Honingijsje Ganzeborst op een bedje van zuurkool en portsaus Aa rdbeifa 11 tas ie Kortingsbonnen zijn bij dit menu niet van toepassing. Wijn-arrangement mogelijk. o BURG. GROTHESTRAAT 55 O g TEL/FAX 02155 - 1 25 16 g QOOOOOOOOOOOOOOOO gemeente Raadhuisplein 1, tel. 9 34 11 De volgende bouwvergunningen/mel dingen zijn verleend/geaccepteerd op de aangegeven verzenddatum: Birkstraat 136 (93457): bouwen van een koetshuis annex bergruimte, 24-12-93; Hartweg 68 (93555): vergroten van een bijkeuken, 21-12-93; Insingerstraat 15a (92369): veran deren en uitbreiden van een woonhuis en opslagruimte, 24-12-93; Koningsweg 12 (93287): verbouwen en uitbr. van een bedrijfsruimte tot bouwmarkt/woonhuis, 20-12-93; Van Lijdenlaan 20 (93512): plaat sen van een houten veldschuurtje, 22-12-93; Veldweg 1 (93495): bouwen van een serre. 22-12-93; Soesterbergsestraat 61 a - 3768 EB Soes. - Tel. 02155-20656 - Fax 02155-24861 Aanleg en onderhoud van: licht-, krocht-, telefoon-, oproep col beveiligings-, brandmeldings- en stofzuigennstallaties Waldeck Pyrmontlaan 13 (93449): veranderen van een carport/berging, 23-12-93. Op grond van de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen kun nen belanghebbenden tegen deze beslissin gen een bezwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift gericht worden aan Burge meester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet binnen dertig dagen na verzenddatum van de beslissing worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Ruimtelijke Or dening en Bouwzaken (balie Bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30 - 12.30 uur. De volgende bouwaanvragen/meldin gen zijn ingediend op de aangegeven datum: Braamweg 91 (93567): uitbreiden van een woonhuis, 20-12-93; Olijkeweg 17 (93573): uitbreiden van een woonhuis, 23-12-93; Veldweg 10 (93558): bouwen van een atelier/bergruimte, 20-12-93. Deze aanvragen kunt u inzien in het ge meentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken (balie Bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30 - 12.30 uur. - inWOIt |l._/ t». 4H/IH16 .'"IA -J 1 ontmoeten in Velika Jostea, die zielsblij was met het aangeboden jack uit Soest. verhaal over Mustafa en zijn gezin, en de actie die in Soest gehouden is, bracht bij velen de tranen in de ogen. "Afge zien van alle goederen is het belangrijk ste dat er érgens op de wereld - zouden ze weten waar Nederland ligt? - mensen wonen die speciaal aan hén hebben ge dacht," aldus Ivonne. De bijeenkomst liep uiteindelijk uit op een compleet dansfeest, met mensen die weer eens even plezier konden maken. "Wat een vrienden hebben we daar gemaakt," al dus Ivonne. Op de ochtend van het vertrek werden de Hollanders verrast door een dik sneeuwtapijt. De terugreis bleek dan ook verre van eenvoudig, met veel op onthoud. "We hebben die tijd gebruikt om nieuwe plannen uit te stippelen," al dus Ivonne. "We hebben dan ook be sloten om de actie continuïteit te geven. We richten daarvoor een stichting op, waarin alvast het resterende geld dat nog binnengekomen is wordt onderge bracht. Voorlopig speciaal voor de mensen in Velika, maar als het nodig is ook voor anderen, die ook niet hebben gevraagd om deze gruwelijke, zinloze moordpartij." Voor scepsis is geen plaats meer, aldus Martin en Ivonne. "Veel mensen heb ben ons geholpen, maar er waren ook velen die niet mee wilden doen, omdat ze dachten dat we de slachtoffers toch niet konden bereiken. We hebben laten zien dat we dat wél kunnen. Daarom mag het niet bij deze eenmalige actie blijven." Mede dankzij de aandacht van de tele visie zijn er intussen op andere plaatsen in Nederland initiatieven opgestart voor de "vergeten" groep van de Bosni sche vluchtelingen in Kroatië, die de hel zijn ontvlucht maar immens gebrek lij den. Kroatië kan ze niet allemaal on derhouden. Ivonne: "We zien op de te levisie dagelijks de ellende daar, maar ook dat de officiële hulp van de VN etc. niet altijd aankomt. Laten wij de men sen daar niet vergeten. Als er ooit vrede komt willen we met onze stichting ook proberen de mensen te helpen met het opbouwen van een nieuw leven." Tot het zo ver is richt de stichting (in op richting) zich op de hulp aan de vluchte lingen. Voorlopig is er een "Comité Ve lika" opgericht, die inmiddels een giro nummer toegewezen heeft gekregen: 2339176. Voor alle informatie over het "Comité Velika" en de stichting kan men terecht bij Martin en Ivonne Wierink, Turfstreek 249, 3766 HW Soest, tel. 14963 ('s avonds of in het weekend). Bij een inbraak in een woning aan de Dokter Rupertlaan zijn vorige week di' verse goederen buitgemaakt. Wat er precies verdwenen was kon de politie nog niet zeggen, omdat de aangifte niet binnen was. Wel bleek de keukendeur te zijn opengebroken. Ondersteund d Bibliotheek So Vrije Academi» risch Onderwi 'Dageraad der zing'. Deze lez van het nieuwe vindt plaats op nuari, om 14.0 Hof, Veenbess In het Rijksmus' unieke tentoons der Gouden Ee' schitterende schi werpen uit de pi bijeengebracht, de tentoonstellii schilderijen van en Abraham BI schrikwekkende voorbeeld de K 1 hem en de Dooi een fascinerend met felle kleurei ties. Tijdens de lezin ling hoort en zie zo bijzonder m riode 1580-16. de latere bloei van Frans Hals In Soest wordt gegeven door d torica drs. Fre openbare lezin gankelijk en b uur. De toega Reserveren is kers wordt aai De eerstvolge muntenbeurs1 8 januari in d< dorf-mavo (vl Zeist. De brandwee week dinsda; Om half één de Willem speelhuisje v) ter werd een Willibrordus: Uit gevoelens van pure onmacht en ellende besloot ze uiteindelijk de regen te trotseren en zocht ze een slaapplekje op het Raadhuis plein. Van slapen kwam niet veel, maar daar is ze de laatste drie jaar aan gewend geraakt. Mevrouw A.A.E.M. Beeskow van het Rog geveld zegt al die tijd getreiterd te worden door haar onderbuurman. Ze is bij de gemeente geweest, ze klopte aan bij de woningstichting Soest (WS), ze benaderde de GMD, ze schakelde de GGD in, riep zelfs de hulp in van de po litie, maar vond nergens een gewillig oor. Het conflict met haar onderbuur man, die lichamelijk gehandicapt is, wordt weggewuifd als een ordinaire bu renruzie, waarin de officiële instanties zich niet wensen te mengen. Maar volgens mevrouw Beeskow liggen de zaken volledig anders. Volgens haar vloekt haar onderbuurman soms uren lang, waardoor haar nachtrust ernstig wordt verstoord. En als epilepsie-pa- tiënt heeft ze juist veel slaap nodig. Als. ze haar was buiten hangt, dreigt haar onderbuurman de kleding met verf te bekladden. "Hij kwam vijfeneenhalf jaar geleden beneden mij wonen. De eerste tweee- neenjalf jaar heb ik hem verzorgd en waar mogelijk geholpen. Toen heeft hij al eens gezegd dat we ruzie zouden krij gen. Hij zei: en dan win ik en dan verlies jij. Dan zet ik drie dagen de stereo aan en dan wordt jij gek." Volgens mevrouw Beeskow ligt ze ge middeld twee nachten per week wak ker, omdat haar onderbuurman voort durend vloekt en tiert. Ook overdag zou de man vaak vloeken. "Er zijn al mensen die niet meer komen, omdat ze overdag niet de hele tijd dat gevloek willen aanhoren", zegt mevrouw Bees kow. "Een gesprek tussen de GGD, mijn onderbuurman en mij heeft niets opgeleverd. Ik heb ook de koningin een brief geschreven. Ik weet niet meer wat ik moet doen. Ik kom nog aan geen vijf uur slaap per nacht en 's middags ga ik altijd met de honden wandelen, zodat ik niet thuis hoef te zitten luisteren naar zijn gevloek." Foto: Aldo Allessie "Ze willen dat ik verhuis. Ze willen hem niet uit zijn huis jagen, omdat het is aan gepast aan zijn handicap en dat heeft veel geld gekost. Maar ik ga niet weg. Niemand heeft last van mij. Ik leef m'n eigen leven. Het is gewoon erg, dat ik zoiets heb moeten doen. Het was ver schrikkelijk", zegt mevrouw Beeskow over haar nachtelijke avontuur bij het gemeentehuis. 'Gewapend' met een slaapzak en kran ten nestelde ze zich vorige week op het Raadhuisplein. 'Ik wil rust' viel er op haar spandoek te lezen, maar weinig mensen hebben haar gezien. "Er zijn meer mensen die hebben ge beld en geklaagd, maar de instanties zijn stokdoof. De woningstichting spreekt van een burenruzie, maar er is geen sprake van ruzie. Hij terroriseert mij, terwijl ik hem nog nooit wat heb aangedaan. Doordat ik op het Raad huisplein heb 'geslapen', wat dus echt geen pretje was voor mij, hoop ik publi citeit te krijgen en te vechten voor mijn recht op nachtrust. Dat is toch een legi tieme vraag in de rechtsstaat Neder land!" Wethouder Mieke Swinkels heeft zich op het eind van een jaar waar in ze tóch al weinig goeds kon doen weer eens de woede van de fracties van WD, CDA en PvdA op de hals gehaald. Inzet is het busver- keer op het traject Hellingweg- Korte Bergstraat, dat vooruitlo pend op het verkeersplan voor Soestdijk alvast op korte termijn zal worden aangepakt. In het voorstel dat deze maand de in spraak ingaat - op 25 januari is er een inspraakavond in het gemeentehuis - kiest het College voor de twee-rich tingsoptie voor de bus. Het autoverkeer mag voortaan maar in één richting over de weg. Het College en Centraal Ne derland willen niets weten van een "ge splitste" buslijn, waarbij de bus heen over de Hellingweg rijdt en terug over bijvoorbeeld de Waldeck Pyrmontlaan. Volgens het College vallen de gevolgen van een twee-richtingbus best mee. In de gemeenteraadsvergadering van 16 december, waar de procedure werd besproken, drongen WD en PvdA echter uitdrukkelijk aan op eenrich tingverkeer óók voor de bus, maar in het concept raadsbesluit is daarvan niets meer terug te vinden, zdals Blom- mers vaststelt. Ze wijst erop dat in de raadsvergadering was afgesproken dat een definitieve beslissing genomen zou worden mede op basis van het advies van Centraal Nederland, dat pas in ja nuari werd verwacht. Blommers is dan ook zeer verbaasd over de kranteberichten, waarin wordt gemeld dat het College nu tóch een voorstel in de inspraak brengt waarin het tweerichtingverkeer voor de bus "dwingend" uitgangspunt is. Mede na mens PvdA en CDA wil ze dan ook ant woord op een aantal schriftelijke vra gen: 1. Waarom heeft het College in het voorstel geen rekening gehouden met de opmerkingen van de WD en de PvdA? 2. Waarom doet de wethouder van Verkeer haar toezegging, om de be slissing mede te nemen op basis van metingen, niet gestand? 3. Is het College alsnog bereid het voorstel aan te pasen met de een- richtings-variant? Blommers eist op zo kort mogelijke termijn een reactie vafn het College, i.c. de wethouder Swinkels. De verkwisters brengen Nederland tot de bedelstaf. Met zeer veel belangstel ling heb ik gelezen de oprichting van de BAM partij in Soest en de reacties van de overige politieke partijen. Het doet mij deugd dat er een nieuwe partij komt en hoeven we niet massaal op de politieke partij van Janmaat te stemmen. Mijn stem krijgen ze zeker want een alternatief is er niet voor de verkwistende partijen zowel landelijk als in de gemeenten. De landelijke politiek is doodziek en de kiezers zullen uiterst rechts of links stemmen, en misschien kunnen we nu italiaanse toestanden voorkomen. Ook in Soest zijn de meest bizarre dingen uitgevoerd met gemeenschapsgelden denk aan de Dalweg en aan het slakken huis (een monster). Door de huidige regering wordt voor de vluchtelingen en asielzoekers een be drag van 1 miljard uitgetrokken in de begroting voor 1994. Er wordt echter gezwegen over de kosten van de vluch telingen en asielzoekers die reeds in Ne derland zijn. In schril'contrast staat het bedrag dat de regering heeft uitgetrok ken voor de slachtoffers van de over stromingsramp in Limburg. De ge meente Gouda meent echter voor een woonwagenkamp 4 miljoen te moeten uittrekken, hetgeen neerkomt op een bedrag van f 265.000,- per woonwa gen. Je vraagt je wel af wie gediscrimi neerd wordt. De AOW-ers en de echte bijstandstrek kers moeten bij 2 personen zien rond te komen van f 1.700,- per maand, en nu presteert de minister president het om met een energieheffing te komen zg. voor het milieu. Deze heffing geldt al leen voor de kleinverbruikers. Het is ge woon te gek voor woorden. Het is de zoveelste nieuwe melkkoe, en' dit geldt verdwijnt weer grotendeels, wat merken wij als Nederlanders nu van de aardgasbaten, nul komma niks. Het is de regering misschien ontgaan dat de meeste kleinverbruikers al alles hebben gedaan om het verbruik te be perken. De verhoging van de benzine prijs leidt ook tot niets, want de indus trie, de vervoerders en de luchtvaart blijven steeds meer energie verbruiken. Kortom Nederland wordt onleefbaar voor de Nederlanders, want het wo ningprobleem is nog steeds niet opgé- lost, bovendien iedereen moet op de nullijn blijven terwijl de overheid de kosten enorm verhoogd. W. van der Kolk Om nooit te vergeten. Dat is - in simpele bewoordingen - de reactie van Martin en Ivonne Wierink uit Soest, die vorige week veilig zijn teruggekeerd van hun "Mustafa- missie" in voormalig Joegoslavië. Met een konvooi van vijf busjes brachten zij en andere vrijwilligers daar tijdens de Kerst een enorme hoeveelheid levensmiddelen, kle ding en andere zaken, in de voor afgaande weken met allerlei acties in en buiten Soest ingezameld. De "Mustafa-missie" - genoemd door Mustafa Mujkic, met wie de Wierinks in het afgelopen jaar bevriend raakten, en die hen op het idee bracht om zijn in Kroatië achtergebleven (Bosnische) fa milie en vrienden de helpende hand te bieden - is in alle opzichten geslaagd te noemen. Dat blijkt uit het uitvoerige re laas dat Ivonne na terugkeer in Soest geeft van de lotgevallen van de "Soes- ter" expeditie naar het land, waar alle vormen van oorlogsellende dagelijks schrijnend aanwezig zijn. Zonder noemenswaardig oponthoud bereikte het konvooi de avond voor Kerst het kamp Velika, waar de Hollan ders een overgetelijk welkom bleek te zijn bereid. De taalbarrière - Mustafa zelf was wegens ziekte uitgevallen, dus kon niet als tolk optreden - leverde geen grote problemen op en de Hollanders werden begroet door de burgemeester en een complete delegatie van de bevol king van Velika, die in de kou urenlang hadden staan wachten. In Velika maakten ze een indrukwek kende kerkdienst mee, met wel duizend kerkgangers. Velika blijkt overigens geen "kamp" in de traditionele beteke nis van het woord te zijn, maar een dorp met een aantal huizen en een oude school, waarin de vluchtelingen zijn on dergebracht. Uitvoerig werden de Hol landers op de hoogte gebracht van de si tuatie en de meer dan onthutsende er varingen, die de meesten hebben door gemaakt. De hulpgoederen werden uitgeladen en opgeslagen in twee magazijnen, waaruit ze na verloop van tijd werden uitge deeld. Hartverscheurend was de con- •frontatie met de vluchtelingen, die door het bezoek uit Holland weer een beetje moed kregen. Velen wilden hun verhaal ivwij l, iici cuc uug aaiigixjpcnuci uau het andere. Ontroerend is bijvoorbeeld de ontmoe ting met Jostea, een jonge vrouw van 23 jaar, die huilt van blijdschap om het dik ke jack uit Soest, waarmee ze de winter kou in elk geval een beetje kan trotse ren. Martin, Ivonne en de anderen maakten een rondgang door de school en raakten diep onder de indruk van het leed, dat zo velen heeft getroffen en dat op iedereen weer een andere uitwer king heeft. Sommigen zijn sterk en slaan zich zo goed mogelijk door de beproe vingen heen; anderen lijken de moed op betere tijden al te hebben opgegeven. Sommigen hebben al twee oorlogen meegemaakt, dit is de derde, maar déze begrijpt niemand meer... Dat er een vervolg op de actie moet ko men is Martin en Ivonne tijdens het be zoek aan het kamp schrijnend duidelijk geworden. "Toen we alles hadden ge zien gingen we vijf minuten buiten staan, even diep ademhalen. We had den ons flink gehouden, maar toen moesten we ons even laten gaan. We hadden tranen in onze ogen, het was al lemaal te veel geworden. Wat een ellen de!" De Hollanders werden kort daarna ook ontvangen door de plaatselijke kop stukken, met een min of meer officieel etentje. Het contrast met de werkelijk heid van het kamp was echter zo groot, dat ze aanvankelijk de neiging moesten onderdrukken om weer weg te lopen. Maar ook hier werden ze geconfron teerd met de gruwelijke verhalen van de oorlog. Speciale belangstelling ontwikkelden Martin en Ivonne voor het lot van een oude man, die in het kamp min of meer aan zijn lot wordt overgelaten. Ze pro beerden de directrice van het bejaar dentehuis over te halen hem op te ne men, maar dat lukt alleen als iemand de kosten van zijn verzorging op zich wil nemen: 200 gulden per maand. Ivonne: "Dat moet met een groepje mensen in Soest toch op te brengen zijn..." Hun kijk op de oorlog zelf veranderde tijdens de "missie" nauwelijks. Ivonne: "Onwillekeurig voelde ik me solidair met de Bosniërs en de Kroaten, maar ook van hun kant worden er gruwelen aangericht. Als we onze actie op Ser viërs gericht hadden, zouden we waar schijnlijk sympathie voor hén gekregen hebben. Eigenlijk hebben we alleen met mensen uit het volk te maken. Déze mensen willen geen van allen oorlog. Het zijn, zoals ze zelf zeggen, de 'hoge heren' die de oorlog maken, terwijl zij gewoon in vrede met hun gezin, hun vrienden en hun buren willen leven..." voor particulieren en bedrijven! wenste hem nog vele jaren in goede ge zondheid, zodat hij van enige afstand nog zal kunnen zien hoe het koor zich verder ontwikkelt. Omdat Meijer al een koninklijke onderscheiding had - hem destijds verleend door de koningin we gens zijn verdiensten als dirigent van het Paleiskoor - bood de burgemeester hem tot veler verrassing de zilveren leg- De gezamenlijke aktie van de Stichting Jumelage en de vereni ging SKK t.b.v. de armste gezin nen in Kedzierzyn/Kozïe is nog beter verlopen dan de organisato ren zich hadden voorgesteld. Zon dag 19 december werden in het Dom Kultura te Kedzierzyn maar liefst 870 kerstpakketten (symbo lisch) uitgereikt. Stichtingsvoorzitter Cees Verheus en de SK Kerstman gaven de eerste pak ketten aan burgemeester Borzym en pastoor Schubert, die deze pakketten direct weer doorgaven aan vertegen woordigers van de Caritas-organisatie. Was de organisatie van start gegaan met als streefgetal 600 pakketten, de enor me steun in Soest resulteerde in meer dan 800 pakketten. Door scherp onder handelen over de prijs en een gunstige koers, bleek zelfs een aantal van 87U pakketten betaalbaar, zodat een zeer groot aantal Poolse gezinnen een kerst groet uit Soest mocht ontvangen. Bin nen twee dagen waren alle pakketten bezorgd of afgehaald, aan de hand van streng geselecteerde adreslijsten. Op de foto mevrouw Urszula Grün die namens de Caritas-organisatie de coör dinatie in Kedzierzyn heeft verzorgd. Zij dankt de vele Soesters die dit kerst- gebaar mogelijk hebben gemaakt. Ver der op de foto zittend Emil Matusek, voorzitter van de gemeenteraad in Ked zierzyn/Kozle, de SK Kerstman, Cees Verheus, voorzitter van de Stichting Ju melage, Manfred Wojtala van de ver eniging KKS te Kedzierzyn/Kozle en burgemeester M. Borzym. Het gezamenlijk optrekken van de twee gelijkgerichte organisaties in Soest ten behoeve van Kedzierzyn/Kozle heeft een goed resultaat gehad. De heer LJ. Meijer uit Soest is maandagavond onderscheiden met de gemeentelijke erepenning in zilver, die Soest bij zeldzame ge legenheden uitreikt aan mensen die zich bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt voor de plaatse lijke gemeenschap. Het kleinood werd hem overhandigd door bur gemeester Hans de Widt. Dat gebeurde tijdens de drukbezochte afscheidsreceptie in De Soester Dui nen, waar het chr. gemengd koor "Sur sum Corda" zijn dirigent en oprichter na 36 jaar node liet gaan. Meijer en zijn echtgenote werden vervolgens ont- haald op een afscheidsfeest, dat in meer dan één opzicht als "klinkend" kan worden omschreven. De Widt maakte duidelijk dat Soest te recht trots kan zijn op het koor, waar van de reputatie inmiddels via radio, te levisie en platen in het hele land geves tigd is. Dat is niet het minst te danken geweest aan de inzet van de dirigent, die deze prestatie in zijn vrije tijd leverde: veel Soesters kennen hem nog altijd als "adjudant Meijer" van de politie, die op tal van terreinen actief was in de plaat selijke samenleving. "Wij moeten ons in Soest gelukkig prij zen met mensen die, zoals u, veel tijd en energie steken in het vrijwilligerswerk," aldus De Widt. "Het gaat tegenwoordig steeds vaker om de vraag: wat levert 't op?, maar we zouden weer terug moe ten naar de tijd waarin mensen zich be langeloos wilden inzetten voor het lo kale gebeuren," aldus de burgemeester, die in de scheidende dirigent van Sur sum Corda een goed voorbeeld ter na volging voor de jongere generaties zag. Hij meende dat Meijer met tevreden heid op zijn leven kon terugkijken en De dirigent en zijn echtgenote, vol trots op de erepenning. penning van de gemeente aan, "uit er kentelijkheid en waardering voor alles wat u voor de Soester samenleving hebt gedaan, want dat is niet onopgemerkt gebleven." Na Velika trokken de Hollanders naar Slavonski Brod, waar de vrienden en fa milie van Mustafa verblijven. Daar overhandigde Ivonne de radiocassette recorder - symbool van de gehele Mus- tafa-actie - aan het gehandicapte meisje waarover eerder al bericht is. Ook hier werden de dozen met voedsel en kle ding en alle andere zaken met ontroe ring in ontvangst genomen. Terug in Velika kregen de Hollanders nog een hele stapel kindertekeningen aangeboden. Op sommige daarvan zijn de verschrikkingen van de oorlog wel buitengewoon navrant weergegeven. Dat gebeurde tijdens een "feest"dat de vluchtelingen ter ere van het Hollandse bezoek op touw hadden gezet. Martins

Soester Courant | 1994 | | pagina 4