HU HUM v van Ie e 5ATEU1ET UW HYPOTHE /HANDEL WANDEL Met De Tromslager smakelijk 1994 in nieuws Marobe brengt Filmnet binnen bereik van Soester televisie-kijkers hypotheek adviseurs HYPOTHEEKRENTE VANAF 'De dageraad der Gouden Eeuw' bloeiend en boeiend 1994! .PAGINA 4 WOENSDAG 5 JANUARI 1994 SOESTER COURANT tallatieburo 4 BUITEN INSTALLATIES raagde rgunningen DE TROMSLAGER Lezing in De Open Hof ak aan Dokter rtlaan Postzegel/muntenbeurs Brandweer blust kleine brandjes Annemiek, Claudia, Dorinda, Ilona, Marije, Hans en Mirjam Scholten van Bloemenhuis Jasmijn wensen iedereen een BLOEMENHUIS -jwi Inbraak Turfstreek Winkeldievegge (44) aangehouden Insluiper gepakt met totale buit j4A/IM§ Open dag in Aqua Indoor van en met Vlarjon Sjollema Ook dealer voor TV-Plus (breedbeeld-tv) WbL V:: W Stortbak in flat veroorzaakt veel wateroverlast Waarnemingen PASO 20656-Fax 02155-24861 proep-, cai-, beveiligings- igerinstallaties PAGINA 5 3 bou waan vragen/meldin- ediend op de aangegeven :g 91 (93567): uitbreiden Dnhuis, 20-12-93; g 17 (93573): uitbreiden jnhuis, 23-12-93; 10 (93558): bouwen van bergruimte, 20-12-93. gen kunt u inzien in het ge- Raadhuisplein 1, afdeling )rdening en Bouwzaken (balie geopend elke werkdag van De salade- en koud buffet specialist voor particulieren en bedrijven! 02155-22871 Steenhoffstraat 58 Ook voor uw; RECEPTIES LUNCHES BELEGDE BROODJES LUXE HAPJES en SALADES Nieuwjaars-ontbijt voor 80 personen, verzorgd bij Drukkerij Klomp, Verenigde Bedrijven Soest. Ondersteund door de Openbare Bibliotheek Soest organiseert de Vrije Academie voor Kunsthisto risch Onderwijs een eenmalige 'Dageraad der Gouden Eeuw-le zing'. Deze lezing vormt de start van het nieuwe cursus-semester en vindt plaats op donderdag 13 ja nuari, om 14.00 uur in De Open Hof, Veenbesstraat 2. fl.) en Ivonne Wierink (r.) in VelikaJostea, die zielsblij t aangeboden jack uit Soest. :r Mustafa en zijn gezin, en in Soest gehouden is, bracht tranen in de ogen. "Afge- 2 goederen is het belangrijk- gens op de wereld - zouden tar Nederland ligt? - mensen speciaal aan hén hebben ge us Ivonne. De bijeenkomst lelijk uit op een compleet met mensen die weer eens r konden maken. "Wat een ;bben we daar gemaakt," al- plannen tend van het vertrek werden ders verrast door een dik ijt. De terugreis bleek dan /an eenvoudig, met veel op- We hebben die tijd gebruikt plannen uit te stippelen," al- "We hebben dan ook be- le actie continuïteit te geven. daarvoor een stichting op, ast het resterende geld dat ïgekomen is wordt onderge- oorlopig speciaal voor de Velika, maar als het nodig is nderen, die ook niet hebben im deze gruwelijke, zinloze •ij." sis is geen plaats meer, aldus Ivonne. "Veel mensen heb- ;ho!pen, maar er waren ook liet mee wilden doen, omdat i dat we de slachtoffers toch n bereiken. We hebben laten 'e dat wél kunnen. Daarom iet bij deze eenmalige actie <zij de aandacht van de tele- intussen op andere plaatsen and initiatieven opgestart srgeten" groep van de Bosni- telingen in Kroatië, die de hel cht maar immens gebrek lij- r tië kan ze niet allemaal on- i. Ivonne: "We zien op de te- elijks de ellende daar, maar officiële hulp van de VN etc. aankomt. Laten wij de men- et vergeten. Als er ooit vrede n we met onze stichting ook le mensen te helpen met het van een nieuw leven." >39176 ver is richt de stichting (in op- ich op de hulp aan de vluchte- orlopig is er een "Comité Ve- richt, die inmiddels een giro- oegewezen heeft gekregen: Voor alle informatie over lité Velika" en de stichting erecht bij Martin en Ivonne Turfstreek 249, 3766 HW 14963 ('s avonds of in het braak in een woning aan de ïpertlaan zijn vorige week di- deren buitgemaakt. Wat er rdwenen was kon de politie ;£gerb omdat de aangifte niet is. Wel bleek de keukendeur mgebroken. In het Rijksmuseum is momenteel de unieke tentoonstelling 'De dageraad der Gouden Eeuw' te zien. De meest schitterende schilderijen en kunstvoor werpen uit de periode 1580-1620 zijn bijeengebracht. De hoogtepunten van de tentoonstelling zijn de dramatische schilderijen van Cornelis van Haarlem en Abraham Bloemaert. De meest af schrikwekkende onderwerpen, bij voorbeeld de Kindermoord te Bethle- hem en de Dood der Niobiden, zijn op een fascinerende manier weergegeven, met felle kleuren en gedurfde composi ties. Tijdens de lezing over deze tentoonstel ling hoort en ziet men wat deze periode zo bijzonder maakt en waarom de pe riode 1580-1620 van belang was voor de latere bloei van de kunst, ten tijde van Frans Hals en Rembrandt. In Soest wordt de Gouden Eeuw-lezing gegeven door de enthousiaste kunsthis torica drs. Frederike Upmeijer. Deze openbare lezing is voor iedereen toe gankelijk en begint precies om 14.00 uur. De toegangsprijs is slechts f 5,-. Reserveren is niet mogelijk en bezoe kers wordt aangeraden om tijdig aan wezig te zijn zodat u niet het risico loopt dat de zaal vol is. De Gouden Eeuw-lezing vormt tevens de introductie van het nieuwe cursus semester in Soest, dat vanaf 21 januari begint. De Vrije Academie voor Kunst historisch Onderwijs organiseert dit voorjaar drie cursussen: de Overzichts cursus Kunstgeschiedenis, de cursus De Klassieke Oudheid en de op de ten toonstelling aansluitende cursus De Gouden Eeuw. Er zijn voor deze cur sussen nog plaatsen beschikbaar. Het gratis programmaboekje met het volledige cursus- en excursie-aanbod is telefonisch aan te vragen bij de Vrije Academie voor Kunsthistorisch On derwijs, 020-665 50 50. Het boekje is tevens af te halen bij de Openbare Bi bliotheek. Drs. Frederike Upmeijer. De eerstvolgende Zeister postzegel- en muntenbeurs wordt gehouden zaterdag 8 januari in de kantine van de Zinzen- dorf-mavo (vlakbij het Zeister Slot) in Zeist. De brandweer van Soest heeft vorige week dinsdag twee brandjes geblust. Om half één 's middags rukte ze uit naar de Willem Speelmanhof waar een speelhuisje vlam had gevat. Een uur la ter werd een containerbrand op de St. Willibrordusstraat geblust. Zuidpromenade 9, Tel.: 02155-16877, I Soest Fax:02155-28649 V W Bij een inbraak in een woning aan de Turfstreek is in het weekeinde de ge luidsapparatuur buitgemaakt. De da der moet binnen gekomen zijn via het bovenlicht van de tuindeur. Aangifte deed een 35-jarige Soester. In een winkel aan de Van Weedestraat is een 44-jarige vrouw aangehouden en overgeleverd aan de politie. Ze had twee soorten lijm gestolen met een tota le winkelwaarde van 7,70 gulden. De politie heeft op Nieuwjaarsdag aan de Bosstraat een 31-jarige man, zonder vaste woon- of verblijfplaats, gearres teerd, die even tevoren een huis aan de Kastanjelaan was binnen geslopen. Hij kwam via de openstaande achterdeur binnen terwijl de bewoonster even in de garage bezig was. Hij verdween met twee horloges, een ring, een broche, een oorbel en een paar zilveren lepeltjes, maar werd gezien. De politie kon hem later op basis van het signalement aan houden, in het bezit van alle spullen. De man werd voor nader verhoor ingeslo ten. Steenhoffstraat 9A, tel. 1 20 75 Speciale aandacht Op zaterdag 8 januari geeft het Soester Muziekgezelschap o.l.v. Dick Hesse- link een nieuwjaarsconcert in C-drie, Willaertstraat 49. Toegang gratis. Na dere informatie: tel. 22532. Theaterinfo (te reserveren bij de VVV) familievoorstelling "Arthur, koning voor eens en altijd", C-drie, zaterdag 8 januari, 14.00 uur; *volw. f 10,-; cjp/65+ f 7,50; kinderen f 6,-; "Pollyanna", Disney-kinderfilm (vanaf 8 jaar), C-drie, woensdag 12 ja nuari; volw. f5,-; kinderen f3,-; musical "Cyrano" vanaf 15 maart in Carré Amsterdam; opera "La Traviata", 23 januari Den Haag, 29 januari Antwerpen; musical "A Chorus Line", 14-16 ja nuari, Luxor Rotterdam; musical "Porgy and Bess", 18 janua- ri-6 februari in Carré Amsterdam; thriller-musical "Sweeney Todd", 1-6 februari in Congresgebouw Den Haag en 11-20 februari in Carré Am sterdam. Rob de Nijs, 9 februari Vredenburg Utrecht; Flairck, 18 en 18 februari, Diligentia Den Haag; Gerard Jolink, 2 maart, Vredenburg Utrecht; Jules Deelder, 4 en 5 maart, Diligen tia Den Haag; Paul Haenen, 1 en 2 april, Diligentia Den Haag; 6 en 7 mei, Luxor Rotter dam; Benny Neyman, 7 april, Vredenburg Utrecht; Montezuma's Revenge, 15 en 16 april, Diligentia Den Haag; Phil Collins, 19 april in Westphalen- halle Dortmund, en 10 september in sportpaleis Bercy Parijs. BZN, 24 april, Vredenburg Utrecht; Bee Gees, 27 april, Westphalenhalle Dortmund; Mathilde Santing, 3 en 4 mei, Luxor Rotterdam. VW ANWB - winkel De VW/ANWB-winkel biedt tal van mogelijkheden voor museumliefheb bers (nieuwste museumgids 1994), fer vente wandelaars (interessante boekjes over lange-afstands wandelpaden door Nederland, leuke wandelroutes voor de kleinere wandelaars en natuurliefheb bers in bijv. de Soester Duinen, bos- wachterij de Vuursche en door Soest, en een prachtige wandelkaart van de Utrechtse Heuvelrug), fietsers (o.a. gidsen en kaarten landelijke fietsroutes, allerhande fietskaarten en fietsroutes per streek) en dagjesmensen (bijv. Er- Op-Uit, een gids met veel ideeën en tips voor een gezellig dagje uit in Neder land. De allernieuwste VW-gidsen voo Vakantie en Vrije Tijd druppelen dezei dagen weer binnen, met alle bijgewerk te informatie over musea, pretparken kinderboerderijen, dierentuinen, zwem baden, kastelen, speeltuinen, koop avonden, fietsverhuur, midgetgolfba- nen, bijzondere markten, boottochten/ rondvaarten, maneges enz. enz. Deze gidsen bestrijken het hele land en zijn in een fonkelnieuw jasje gestoken. Voor wie een stad of streek wil bezoeken en niets wil missen van wat er allemaal te bezichtigen en te doen valt, zijn deze gidsen een absolute "must". In Aqua Indoor wordt woensdag 10 januari een open dag gehouden voor belangstellenden van fitness. In de spiegelzaal zullen gratis lessen worden gegeven. De introductielessen staan onder lei ding van Maijon Sjollema die regelma tig op de televisie is te zien in Work Out. De eerste les (step) begint om 10.30 uur. Daarna begint om de drie kwartier een nieuwe les. Ook low-impact, slide en body sculpture komen aan de orde. Een specialist van Active Sports Nic van Dam is aanwezig om advies te ge ven met betrekking tot de eventuele aanschaf van sportschoenen. Soest is met zijn beperkte kabelnet een van de weinige Nederlandse gemeenten waar Filmnet "(the complete movie channel") nog niet te ontvangen is. De Soester te levisiekijker mist daardoor een im mens en zeer gevarieerd aanbod aan speelfilms, die via dit kanaal 24 uur per dag worden uitgezon den. Daar is nu wat aan te doen. Marobe Telecom - een volop Soester bedrijf waarachter de namen van de jonge ondernemers Mark Eylers en Robbert Meeder schuilgaan - is sinds kort de officiële Filmnet-dealer voor Soest en omstreken. De firma levert niet alleen de speciale schotel-ontvan gers die de tv-kijkers in staat stellen de beelden van de Astra-satelliet "in huis te halen", maar biedt ook het complete Filmnet-abonnement aan. Dat abonnement beperkt zich namelijk niet alleen tot het zeer ruime speel film-aanbod van Filmnet zelf, maar be vat ook de programma's van The Chil- dren's Channel, CMT (Country Music Television) Europe, The Adult Chan nel en The Discovery Channel. Wie zich via Marobe aanmeldt voor een abonnement krijgt deze programma's er voor dezelfde prijs bij, plus nog eens de ontvangstmogelijkheid van (op dit moment) 32 extra televisiezenders - dat worden er in de loop van het jaar nog aanzienlijk meer - en maar liefst 60 ra dio-stations, uit alle hoeken van Euro pa en de rest van de wereld. Volgens Eylers en Meeder is Soest wat Filmnet betreft helaas nog steeds een "witte vlek". "Maar de vraag naar dit tv-kanaal neemt voortdurend toe; steeds meer mensen melden zich aan." Dat het Soester kabelnet niet in die groeiende behoefte voorziet is dan ook heel jammer (het net is vol), maar wie niet wil wachten tot die mogelijkheid er ooit wél is - misschien over jaren, als de Soester kabel wordt gereorganiseerd - kan bij Marobe nu al terecht voor een even simpele als doeltreffende voorzie ning: de speciale schotel-antenne waar mee de Astra-satelliet te ontvangen is. Voordelig uit De schotel - die op een vast punt aan de zuidelijke hemel gericht wordt - heeft vooral door de bijbehorende ontvang- apparatuur natuurlijk wel een prijs kaartje (f 882,-), maar volgens Eylers en Meeder is dat - gezien wat er tegen over staat - geen hoog bedrag. "Je krijgt daarvoor elke twee uur een complete speelfilm in huis. Ook 's nachts kun je met de videorecorder zonder enig pro bleem films opnemen. Als je omrekent wat je daarvoor aan bioscoopbezoek zou moeten uitgeven ben je zelfs heel voordelig uit." Marobe levert de schotel en de ontvan ger niet alleen, maar zorgt desgewenst ook voor de complete installatie. De kosten daarvan bedragen standaard f 250,- maar wie een beetje handig is kan zich die uitgave gemakkelijk bespa ren. Voor het Filmnet-abonnement (f 39,95 per maand) wordt een speciale smart card" geleverd, waarmee de ge codeerde uitzendingen zichtbaar wor den gemaakt op het tv-scherm. De in gebouwde chip op de "smart card" wordt - eveneens via de satelliet - geac tiveerd en men kan het abonnement op ieder gewenst moment onderbreken of stoppen. Wie niet betaalt ontvangt al leen maar "sneeuw". Filmnet is daar mee ook een zuivere vorm van "pay tv", zoals dat wordt genoemd. Breedbeeld-tv Naast het Filmnet-abonnement heeft Marobe nog een ander interessant aan bod voor de Soester televisiekijker: een abonnement op TV-Plus, het speciale tv-kanaal waarop de (nu nog) experi mentele breedbeeld-uitzendingen te ontvangen zijn. Breedbeeld-televisie (ook wel HD-tv genoemd, van High Definition) bestaat al enige jaren en biedt het groeiende aantal bezitters van een breedbeeld-televisie een speciaal programma van o.a. speelfilms en grote evenementen, zoals de komende Olym pische Winterspelen. Dat aanbod wordt binnenkort sterk verruimd door de uitzending van complete voetbal wedstrijden uit de Nederlandse compe titie, evenals de Spaanse en de Italiaan se. Met het abonnement op TV-Plus is een (eenmalig!) bedrag van f 75,- ge moeid. Ook hiervoor levert Marobe de speciale ontvang-apparatuur, die rond de 1000 gulden kost, inclusief de scho tel. De aanschaf van een schotel-antenne biedt overigens ook u belangrijke voor delen. De ontvangst van de beelden is altijd mooier en scherper dan via de ka bel, omd^t ze altijd rechtstreeks en sto ringsvrij binnenkomen, en het geluid wordt altijd in stereo ontvangen. Een schotel - bescheiden van omvang - hoeft benaald niet ontsierend aan de Mark Eylers (I.en Robbert Meeder van Marobe Telecom. gevel te worden geïnstalleerd, vinden Eylers en Meeder. "Je kunt 'm ook laag aan de grond plaatsen, en als je wilt dat hij niet te veel opvalt kun je hem ook spuiten in de kleur die je wilt." Wie belangstelling heett voor de uitge breide ontvangstmogelijkheden van Filmnet of TV-Plus kan kontakt opne men met Marobe Telecom, Middel wijkstraat 66, tel. 23349. The Complete Movie Channel FilmNet f 39,95 p.m. The Adult Channel f 16,95 p.m. Basispakket f 16,95 p.m. (The Children's Channel, The Discovery Channel en CMT) mULTlCHOICE KALEIDOSCOPE MAROBE TELECOM Middelwijkstraat 66 3764 CH Soest Tel.: 02155-23349 Een stortbak van een wc, die bleef doorlopen, heeft vorige week voor wa teroverlast gezorgd. De woning, waarin de defecte stortbak staat, was niet be woond. De onderburen merkten als eersten dat er iets aan de hand was, toen het water door het plafond kwam. De politie nam poolshoogte en forceer de de voordeur. Het water was uit de wc via de voordeur naar buiten gestroomd. Het euvel werd verholpen. Op donderdag 13 januari zal mevrouw L. Calzado helderziende waarnemin gen verrichten aan de hand van foto's en voorwerpen. Ze doet dat in gebouw De Vriendschap aan de Nachtegaalweg op uitnodiging van PASO. De bijeen komst begint om 20.00 uur. Het is ook mogelijk zich op te geven voor een spirituele operatie. Daarvoor moet van te voren contact worden op genomen met PASO, tel. 16777. De toegang kost 7,50 gulden voor niet- leden.

Soester Courant | 1994 | | pagina 5