iWrWt r ia 'ïmcrs CE> De Ukkepuk opent nieuw onderkomen van Ouderenbond ANBO ziet nieuwe SWOS met vertrouwen tegemoet k 8 Bauers 8 Kwintet In Memoriam Elly Joosten Gemeenteraad vergadert WOENSDAG 12 JANUARI 1994 SOESTER COURANT PAGINA 4 Clown Benno helpt peuters met officiële handeling Brandalarm voor rokend rotje Meningen van lezers Lekker lijnen CDA Kaapse Eenden Goudmijn 'Afblijven van Commissie Ouderenbeleid' 8 Pas op: besmettingsgevaar! ooooooooooooooooo 8 5 gangen-menu f55,- 8 •o Restaurant Bestuurders gewond bij autobotsing vraagt uw aandacht voor: Hinderwet beschikking (art. 31, lid 2, Wet ABM) Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant elektrotechnisch installatieburo ETB BINNEN EN BUITEN OOK VOOR ALLE LICHT- EN KRACHTSTROOM-INSTALLATIES Wet Milieubeheer ontwerp-beschikking Hinderwet ontwerp-beschikking (art. 24, lid 2, Wet ABM) Commissie voor de beroepschriften Parkeerverboden Soesterberg Bouwzaken en Wet Geluidhinder Bouwzaken Aangevraagde bouwvergunningen Verleende bouwvergunningen Het nieuwe onderkomen van peu terspeelzaal De Ukkepuk is zater dag officieel in gebruik genomen door de kinderen. Onder belang stelling van een groot aantal,ou ders kregen ze daarbij hulp van de bekende clown, Benno. De brandweer rukte vorige week tever geefs uit na een brandalarm aan de Schaepmanstraat, waar volgens de op beller een schuurtje in brand zou staan. Ter plaatse ontdekte de brandweer slechts een rokend rotje in de heg. Naar het winkelcentrum Soest-Zuid met de bus, zes voor het hele en zes voor het halve uur. De bus stopte tegenover Scapino, dus dat ging goed. Toen ik te rug wilde, ging ik aan de overkant staan. Ik keek even op het bord, maar daar zou de bus dus niet stoppen. Daarom ging ik maar weer aan de kant van Scapino staan en, ja hoor, waar ik was uitgestapt, moest ik ook weer instappen. Zie zo, nu wist ik tenminste hoe ik in Soest-Zuid moest komen. Weer naar Soest-Zuid om Sinterklaas inkopen te doen. Chauffeur gezegd, waar ik heen wilde. De bus bleef wat langer staan bij station Soest-Zuid en reed toen snel door andere lanen en voor ik het wist reed hij met een rotvaart het winkelcentrum door. Ik drukte wel op het knopje, maar een stuk verder stopte hij pas en kon ik weer een eind gaan lopen. Nu vertelde iemand mij, dat ik het fout deed en naar noord moest gaan. Dan zou ik makkelijker in zuid komen. Dat is net zoiets als dat ik via de noordpool naar de zuidpool zou reizen. In ieder geval weet ik nu waarom ik straks niet ga stemmen. Z. Boersma-Derksen Veel beloven weinig geven doet (deed) de kiezer in vreugde leven. Op de Nieuwjaarsreceptie van het CDA in Soest werd onder meer verteld hoe goed het CDA de belangen van de bur gers verdedigt in de gemeenteraad. Het CDA heeft echter niet kunnen voorko men dat allerlei onzinnige dingen wer den uitgevoerd. Drempeltje aangelegd, drempeltje weer weggehaald. Een kind kan begrijpen dat door deze verkeers drempels de problemen op de Van Weedestraat zouden toenemen. Waar om niet eerst een oplossing gezocht voor de verkeersstroom en vervolgens drempels aangelegd? Ook in Soest doet men alles andersom en ik vraag mij af of wij wel bestuurders hebben. Zij die we nu hebben, kunnen in ieder geval niet vooruit denken. Al lerlei plannen worden bedacht, die dan door één of ander bureau moeten wor den onderzocht om vervolgens de meeste plannen weer in het ronde ar chief te deponeren. En wie betaalt het allemaal? De gemeente begroot eerst de uitgaven en gaat vervolgens een dekkingsplan opstellen. Komen ze tekort dan wordt de gemeentebelasting weer verhoogd. Bezuinigen is een woord dat niet in het woordenboek voorkomt. Eén en ander hebben ze afgekeken van het CDA en PvdA kabinet. W. van der Kolk Ik heb het artikel gelezen over de Kaap se eenden. Doet men nu ook al aan die- ren-rassendiscriminatie? Z. Boersma-Derksen Hij was natuurlijk niet alleen maar naar de Driehoeksweg gekomen om het tra ditionele lint door te knippen. Toen ie dereen eenmaal het nieuwe pand had betreden, gaf de clown een voorstelling. Daarna werden de kinderen voorzien van eert hapje en een drankje en keerde de feestvierders huiswaarts. De Ukkepuk was voorheen gevestigd aan de Duinweg. De peuterspeelzaal is tegenwoordig actief in het gebouw aan de Driehoeksweg, achter de Werveling (de voormalige Savornin Lohman- Foto: Goos van der Wilt. school). Het gebouw bestaat uit één lo kaal. De Ukkepuk heeft drie groepen van achttien kinderen en zit daarmee vol. Er is dan ook een wachtlijst voor de peu terspeelzaal in Soest-zuid, die met uit zondering van dinsdag-, woensdag- en vrijdagmiddag elk dagdeel is geopend. Op vrijdag 21 januari houdt De Ukke puk nog een officiële opening, maar die is alleen bestemd voor genodigden. De Soester Ouderenbond ANBO is redelijk optimistisch over het functioneren van de nieuwe SWOS, de gereorganiseerde Stich ting Welzijnswerk Ouderen, die na veel onderling gekrakeel waar schijnlijk deze maand een nieuwe start gaat maken. "We zijn ervan overtuigd dat het allemaal goed komt," aldus ANBO-voorzitter Barend Blom. Hij deed deze enigszins bezwerende uitspraak tijdens de nieuwjaarsreceptie van de ANBO, zondagmiddag in de Vijverhof, waar hij uitvoerig stilstond bij de uiterst moeizame voorgeschiede nis, die driejaar geleden begon met het streven van het toenmalige SWOS-be- stuur naar verzelfstandiging en meer bevoegdheden. In de stichting werken de bonden samen met de professionele instellingen op het gebied van de oude renzorg. Blom schetste o.m. de gang van zaken rond het omstreden rapport van het bu reau Moret Young, dat niet in goede aarde was gevallen, en de problema tisch verlopen onderhandelingen in de commissie-Snelder, die er uiteindelijk toe hebben geleid dat er een geheel nieuw reorganisatieplan op tafel kwam. Dat is inmiddels door de deelnemers- vergadering van de SWOS aanvaard en door de gemeenteraad bekrachtigd. Officieel zou de nieuwe stichting per 1 januari al van start hebben moeten gaan, maar door de onderlinge wrijvin gen en meningsverschillen is enige ver traging opgetreden. Blom wilde daar van niemand in het bijzonder de schuld geven. "We hebben wederzijds fouten gemaakt," aldus de ANBO-voorzitter, "en daar moeten we nu maar eens over heen stappen." Hij toonde zich optimis tisch over de toekomst van de nieuwe SWOS. "We zijn er als gezamenlijke ouderenbonden van overtuigd dat het, ook al zijn we een beetje te laat, alle maal nog rond komt." Dat zal overigens nog moeten blijken tijdens de deelnemersvergadering, die volgende week in Groot-Engendaal wordt gehouden. De reorganisatie van de SWOS heeft in elk geval tot gevolg dat de drie vaste medewerkers - "uitge leend" door het CMD - worden ontsla gen. Voor hen wordt, met instemming van het gemeentebestuur, een goede afvloeiingsregeling getroffen, aldus Blom. Commissie 'wonen voor ouderen' De ANBÓ-voorzitter maakte in zijn speech verder nog gewag van de uitste kende samenwerking tussen de plaatse lijke ouderenbonden en de start van de klusjesdienst voor ouderen, in samen werking met de SWOS. Hij kondigde tevens aan dat de bonden binnenkort het initiatief zullen nemen voor de in stellingvan een commissie, die zich spe ciaal moet gaan bezighouden met het "wonen voor ouderen". Deze commis sie moet deskundigheid samenbrengen om plannen uit te werken voor senio ren-woningprojecten in zowel de socia le als de premiehuursfeer, aldus Blom. Het belangrijkste doel van de commis sie is volgens hem te voorkomen dat er maar "te hooi en te gras" seniorenwo- ningen worden gerealiseerd, hetgeen overigens in de komende jaren niet zo zeer een kwestie van nieuwbouwpro jecten zal zijn, maar meer van het aan passen van bestaande woningen. Ouderenbeleid Blom maakte ook van de gelegenheid gebruik om tegenover de politiek, waarvan enkele vertegenwoordigers tij dens de nieuwjaarsreceptie present wa ren, duidelijk te maken dat de ouderen bonden absoluut niets moeten hebben van plannetjes om de Commissie' Ou derenbeleid - een adviescommissie van het gemeentebestuur, waarin met name de ouderenbonden zitting hebben - op te heffen. "De politiek moet afblijven van de structuur en de samenstelling van de commissie Ouderenbeleid, die haar nut duidelijk heeft bewezen." Nu de meest voor de hand liggende drukkerij het paspoort mag vervaardi gen, kan die firma alsnog aan de slag. Verder lees ik in de verslagen ter zake dat de order werd vergeven aan Joh. Enschede, omdat de offerte het meest economische was. De burgers mogen echter f 130,- betalen. De staatssecre taris zei er opgewekt bij "Niet meer dan f 130,-." Was het woord economisch voordelig nog zo belangrijk? De burger moet een veelvoud van de aanmaak- kosten gaan betalen. Trouwens, binnen de EU wordt nooit meer naar een pas poort gevraagd en velen binnenko mend van buiten de EU gooien gewoon hun paspoort weg. En in Holland mo gen ze zeker tijdelijk verblijven tot...? Kennelijk is een paspoort overbodig. Wie legt mij dat eens uit. Wie snapt er nog iets van de prijsstelling van deze re gering? W. van der Kolk Wie het is ontgaan, er waart een be smettelijke ziekte door Soest, die vol gens deskundigen eens per vier jaar de kop op steekt. Men noemt deze ziekte wel: verkiezingskoorts. Opvallend is dat deze ziekte zich nooit uitbreidt tot een epidemie, omdat de meesten een immuniteit hebben opge bouwd. Er zijn, volgens insiders, be paalde risicogroepen: die politici van partijen die iets goed te maken hebben naar burgers en als een soort snelheids duivel allerlei inhaalmanoeuvres ple gen om alsnog ongeschonden de eind streep te halen. De afgelopen weken konden we in Soest besmettingsgevallen herkennen. D'66 als eerste die, met wat handjeklap, alsnog akkoord ging met de bouwplan nen van het Vahstal-Lindehofprojekt waar men eerst tegen was. Vervolgens uitte dit ziektebeeld bij D'66 zich in het, noem het "Swinckels-syndroom". Het op de valreep lanceren van een ver keersplan voor de Korte-Bergstraat/ Hellingweg. De bus als "spookrijder, de Soester als "kamikaze-chauffeur". Ook bij PvdA is besmetting te constate ren. Met het schaamrood op de kaken, blozend de milieufreaks in hun gelede ren houden door op te merken tijdens hun nieuwjaarsbijeenkomst het geld verslindende fietsenplan te accepteren. Ook het CDA is besmet met deze koorts. Geen Soesterberger op een ver- kiesbare plaats, dan maar een initiatief om alle Soesterbergers naar Soest te vervoeren in de "Glasbak", om vervol gens collegebondgenoot Jan Visser op het matje te roepen omdat hij niet over legd zou hebben over een zenderwisse ling. Jammergenoeg een gemiste kans om in te zien dat selecteren van 21 uit 27 zenders niemand zonder kleer scheuren afgaat en het dus verstandig is een mediaraad in het leven te roepen. De WD lanceerde een plan om regel matig met Soesters te overleggen. Dat plan lanceerden ze vier jaar geleden ook, alleen vergaten ze het uit te voe ren. Al te hoge koorts leidt tot ijlen. Tenslotte Gemeentebelangen Groen Soest. Lijkt al vier jaar met stomheid ge slagen na de verkiezingsoverwinning. Ondertemperatuur kan duiden op bloedarmoede. Zij zullen in de komen de weken nooit in kunnen halen wat ze vier jaar vergeten zijn uit te spreken. Laat u niet verleiden door al te gemak kelijke etalagepolitiek. Wilt u werkelijk door de etalage naar het magazijn, vraag dan iedere partij om hun verkie zingsprogramma. En... beoordeel de zittende politieke partijen niet op hun inhaalmanoeuvres van de komende 7 weken, maar overweeg en overdenk hun woorden, daadkracht en werkelij ke inventiviteit die zij vier jaar lang ten toon gespreid hebben. Voor een leef baar Soest. Johan Baks, BAM O O Rundercarpaccio met knoflookdressing itr Lichte kerriesoep •£r Spoom Eendehorst met pepersaus Flensjes gevuld met ijs Kortingsbonnen zijn bij dit menu niet van toepassing. Wijn-arrangement mogelijk. BURG. GROTHESTRAAT 55 TEL/FAX 02155- 1 25 16 OOOOOOOOOOOOOOOOO Bij een aanrijding op het kruispunt Jan de Rooijstraat-Wiardi Beckmanstraat raakten vorige week de beide bestuur ders van de betrokken auto's licht ge wond. Het ongeluk ontstond doordat een 33-jarige Soester iets te ruim vanaf de Vrijheidsweg de Jan de Rooijstraat inreed en daarbij tegen een 47-jarige plaatsgenoot botste, die in tegengestel de richting reed. Beide auto's werden beschadigd; een moest total loss wor den verklaard. De bestuurders werden per ambulance voor onderzoek naar Molendael-Baarn overgebracht. Ze hadden allebei een hoofdwond, maar de jongste klaagde ook over pijn in de borst en zijn linkerarm. Raadhuisplein 1, tel. 9 34 11 Bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente Soest, Raadhuisplein 1, kamer 2.27, ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan en bij de dependance publiekszaken in Soesterberg tijdens de openingsuren, ter inzage de beschikking op het ver zoek van Ministerie van Defensie, Dienst Ge bouwen, Werken en Terreinen, Postbus 90027, 3509 AA Utrecht om vergun ning voor een inrichting waar technisch onderzoek en onderhoud plaatsvindt aan voertuigen en waar men snacks en eenvoudige maaltijden bereidt, ten be hoeve van de Kon. Marechaussee, bri gade Soesterberg op het perceel Mont- gomeryweg 2. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingediend door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen de aanvraag om ver gunning tijdig bezwaren hebben inge diend; d. enige ander belanghebbende die aan toont dat hij redelijkerwijze niet (tijdig) in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Bij talloze Soesters is het droevige nieuws van het overlijden van Elly Joosten, dat vorige week békend werd, aangekomen als een onver hoedse schok. In de gemeenschap van Soest nam zij een zeer bijzonde re plaats in en voor velen betekent haar dood een groot persoonlijk ver lies. Engagement is een begrip dat in dit kille tijdperk van zakelijkheid, indi vidualisme en no-nonsense steeds meer uit de gratie raakt, maar het is nog steeds een term die illustreert waar Elly voor stond en welke rol ze in de gemeenschap van Soest (en soms ver daarbuiten) heeft gespeeld. Met hart en ziel, vanuit een ruim hart en een diepe bewogenheid, was ze betrokken bij tal van acties en initia tieven die in Soest hun sporen heb ben nagelaten. Elly kon hartstochtelijk in het ge weer komen tegen onrecht, in welke vorm dan ook. Ze was in Soest de eerste die protest aantekende tegen de bombardementen op Vietnam en velen herinneren zich nog het con cert met Golden Earring dat ze in die periode in het openluchttheater or ganiseerde. Elly was zeer geïnteres seerd in de politiek. Haar betrok kenheid, landelijk in de PSP, plaat selijk in Progressief Soest, was alge meen bekend en werkte inspirerend. Als telg van het illustere geslacht Joosten was ze ook nauw betrokken bij de vereniging Artishock, de jazz concerten, de kunstmarkt en tal van andere activiteiten op het snijvlak van politiek, maatschappij, kunst en cultuur. Haar sociale bewogenheid bleek de jaren door vooral ook uit haar werk voor Spullenhulp, het kringloopcen trum aan de Veldweg waarvan zij niet alleen mede-oprichter was, maar ook de drijvende kracht. Elly was Spullenhulp, ook in de jaren dat daarover in de "hogere" kringen van de Soester samenleving slechts ge ringschattend gesproken werd. Met haar strijdbare karakter knokte ze tegen alle vormen van autoritair bestuur en regentendom, waarmee ze in de meeste van haar activiteiten maar al te dikwijls geconfronteerd werd. Ze koesterde niet de geringste eerbied voor de gevestigde orde en had een hartgrondige afkeer van burgerlijke benepenheid en zelfvol daanheid, die ook in Soest zo ruim voorhanden zijn. Consequent wei gerde ze zich neer te leggen bij wat ze vanuit een diepe persoonlijke over tuiging als onrecht beschouwde. Elly Joosten was een vrouw met een warm karakter, joviaal, ongekun steld, opstandig, fel, maar met een luisterend oor voor iedereen die dat nodig had. Haar huis stond ook altijd open voor mensen die op een of an dere manier uit de boot vielen of tus sen wal en schip dreigden te raken. Haar eigen leven ging allerminst over rozen, maar ze sloeg zich daar doorheen met grofe vechtlust en op merkelijk veel humor. De laatste ja ren leefde ze, nadat ze getroffen was door een hersenbloeding, wat meer teruggetrokken in haar gezin. Op de koude vrijdagmiddag van 7 januari is ze aan de aarde toever trouwd op de Soester Eng, in aanwe zigheid van een opvallend grote schare van vrienden en bewonde raars, die haar heel erg zullen mis- sep. De gemeenteraad vergadert donderdag 20 januari om 19.30 uur in het ge meentehuis. De agenda luidt als volgt: 1. Spreekrecht. 2. Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 13 oktober 1993. 3. Ingekomen stukken. 4. Vragenhalfuurtje. 5. Voorstel 93-196:tot herziening van de nota financieel beleid. 6. Voorstel 94-06: tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het gebied Nieuwe Gracht 2 en het perceel Kolonieweg 5. 7. Voorstel 94-01tot het instemmen met het rapport inzake de implemen tatie van de handhavingssamenwerking in het gewest Eemland. 8. Voorstel 94-05: tot het wijzigen van het standplaatsenbeleid met be trekking tot Soesterberg. 9. Commentaar op het initiatiefvoorstel van de PvdA-fractie betreffende een locatie voor een compos- teerinrichting in Soesterberg: afweging tussen de loca ties Amersfoortsestraat en Kampdwarsweg. 10. Voorstel 94-02: tot verkoop van bedrijfsterrein gelegen aan Nieuwe Gracht aan A.B.O. Koeltechniek B.V. i.o. 11Voorstel 94-03tot verkoop van grond gelegen naast Heetakker 22 aan de heer en mevrouw S.H. Thijs-Lamsma. 12. Voorstel 94-04: tot verkoop van bedrijfsterrein gelegen op de hoek van de Dorresteinweg en de Koningsweg aan Keune Vast goed B.V. Agenda en stukken liggen ter inzage in het gemeentelijk Informatiecentrum. Spreekrecht publiek a. De totale inspreektijd per openbare raadsvergadering bedraagt 30 minuten. Het inspreken vindt voorafgaande aan de behandeling van het betreffende agenda punt plaats en bedraagt maximaal 3 minuten per persoon of groepering. b. Het spreekrecht (één termijn) geldt niet bij de agendapunten: opening, vaststel ling van notulen, mededelingen, vragenhalfuurtje en bij voorstellen tot benoeming van personen. c. Het spreekrecht geldt niet bij een agendapunt waarvoor reeds eerder in de raads commissie^) de mogelijkheid heeft opengestaan van het spreekrecht aldaar ge bruik te maken. d. Van het gestelde onder c. is uitgezonderd het agendaput waarbij ons college aan gewijzigd voorstel heeft verzonden, danwel schriftelijk een reactie heeft verzon den op de ontvangen commissie-adviezen. Het spreekrecht heeft dan alleen betrekking op de wijzigingen. e. De wens om gebruik te maken van het spreekrecht moet uiterlijk 14.00 uur op de dag voorafgaande aan de vergaderdatum van de raad bij het kabinet van de burge meester schriftelijk of telefonisch gemeld geworden. Soesterbergsestraat 61 a - 3768 EB Soest - Tel. 02155-20656 - Fax 02155-24861 Aanleg en onderhoud van: licht-, krocht-, telefoon-oproep-,^coi- beveiliging,-, brandmeldings- en stofzu.gerinstallaties Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, binnen een maand na de dagtekening van deze kennisgeving. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig ar tikel 107 van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de be schikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening, Dit verzoek moet worden gericht aan de voorzitter van de Af deling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gra venhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente Soest, Raadhuisplein 1, kamer 2.27 ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 - 12.30 uur, alsmede in de biblio theek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren ter inzage de ontwerp beschikking en de aanvraag van: Kuleitech B.Y., Industrieweg 48, om vergunning voor een groothandelmon tagebedrijf van kunststofleidingen en aanverwante artikelen ten behoeve van C.V., vloerverwarming en waterleiding op het perceel Korte Melmweg 15. Gemotiveerde bezwaren tegen het ontwerp van de beschikking kunnen door een ieder gedurende een maand na dagtekening van deze kennisgeving schriftelijk worden inge diend bij het gemeentebestuur. De ingeko men bezwaarschriften worden mede ter in zage gelegd. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde bezwaren in brengen op een openbare zitting, waar gele genheid wordt gegeven tot een gedachten- wisseling. U gelieve daartoe desgewenst vóór 2 februari 1994 een afspraak te maken. Wanneer de indiener van een bezwaar schrift daarom verzoekt, worden zijn per soonlijke gegevens niet bekend gemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij het gemeentebe stuur worden ingediend. Beroep tegen de beschikking kan later, be halve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden ingesteld door degene die binnen de gestelde termijn bezwaren heeft ingebracht, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te dienen, dan wel de besluitvorming straks afwijkt van het voor nemen. Bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente Soest, Raadhuisplein 1, kamer 2.27 ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, alsmede in de biblio theek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren, ter inzage het ont werp van de beschikking op het verzoek van De Ruiter's Brandstoffenhandel, Nieuwstraat 14, om vergunning voor een brandstoffenhandel (kolert, hout, olie, propaan en butaan) - onder intrek king van de eerdere aanvraag d.d. 31 augustus 1992 - op het perceel Nieuw straat 14. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp beschikking kunnen schriftelijk worden in gebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar heb ben gemaakt tegen het verzoek om vergun ning en door hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De be zwaarschriften moeten bij het gemeentebe stuur worden ingediend vóór 27 januari 1994. Indien men dat wenst, worden de persoon lijke gegevens van degene die een bezwaar schrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijker tijd met het bezwaarschrift bij het gemeente bestuur worden ingediend. De voorzitter van de Commissie voor de beroepschriften maakt bekend dat deze commissie op vrijdagmiddag 21 januari 1994 in een openbare vergade ring de navolgende beroepschriften zal behandelen. De indieners van de be roepschriften worden in de gelegenheid gesteld de bezwaren toe te lichten. De vergadering vindt plaats in het gemeen tehuis, Raadhuisplein 1. De daarop be trekking hebbende stukken liggen in het Infocentrum voor een ieder ter inza ge. 15.00 uur: beroepschrift van Stich ting Dorpshuis Soesterberg tegen toe kenning voorlopig subsidie 1994; 15.30 uur: beroepschrift van Katho liek Vrouwengilde Soest tegen afwij zing subsidie 1994; 16.00 uur: beroepschrift van de Ne derlandse Christenvrouwenbond te gen afwijzing subsidie 1994; 16.30 uur: beroepschrift van het Gas touderbureau Soest tegen afwijzing subsidie 1994 ten behoeve van uitbrei ding van coördinatie; 17.00 uur: beroepschrift van Stich ting Welzijn Ouderen Soest tegen toe kenning subsidie 1994 ten behoeve van huisvesting Honsbergen alsmede huis vesting De Drie Eiken. Het College van B&W is voornemens om parkeerverboden in te stellen op de Chr. Huygenslaan en de Buys Ballot laan te Soesterberg. De stukken liggen vanaf donderdag 13 januari tot vrijdag 11 februari ter inzage op de hulpsecre tarie te Soesterberg en het informatie centrum te Soest. Bezwaren en reacties kunnen zowel schriftelijk als mondeling ingediend worden. Men kan mondeling reageren op het voorstel op woensdagmiddag 9 februari tussen 15.00 en 17.00 uur op de hulpse cretarie te Soesterberg. Tot uiterlijk maandag 14 februari bestaat de gele genheid om schriftelijk uw mening ken baar te maken. De burgemeester maakt ingevolge arti kel 19a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat de gemeenteraad voornemens is op een daartoe strek kend verzoek met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, ver gunning te verlenen voor: het bouwen van een gezinsvervan gend tehuis, appartementen, parkeer- laag, winkels, kantoren, laad- en los plaats, verhardingen en bijbehorende voorzieningen op een perceel gelegen aan de Beatrixlaan, Dillenburglaan, Nassauplantsoen en Van Weedestraat (bouwplan De Lindenhof); (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 6 van de Woningwet). Alvorens een definitieve beslissing zal wor den genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen van af donderdag 13 januari 1994 eventuele be zwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op dit verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30 - 12.30 uur, in het ge meentehuis, afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken (balie Bouwzaken), Raad huisplein 1,ter inzage. Tevens ligt gedurende de hiervoor genoem de termijn van twee weken ter inzage, het ontwerp van een verzoek ex artikel 76a van de Wet Geluidhinder aan Gedeputeerde Staten van Utrecht om vaststelling van ho gere grenswaarden voor de hoogst toelaat bare geluidsbelasting van de gevels van het nieuw te bouwen gezinsvervangend tehuis en de appartementen. Een ieder kan gedu rende deze periode eventuele opmerkingen ten aanzien van het ontwerp-verzoek schrif telijk bij Burgemeester en Wethouders in dienen. Op maandag 17 januari 1994 wordt om 10.00 uur in commissiekamer 1 van het ge meentehuis een openbare zitting gehouden, waarbij een ieder de gelegenheid wordt ge boden opmerkingen te maken over het ont werp-verzoek hogere grenswaarden. De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders van plan zijn op de volgende aanvragen met toe passing van de daarbij genoemde voor schriften, vergunning te verlenen voor het: 1.* uitbreiden van een showroom, Amersfoortsestraat 9a; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 6 van de Woningwet); 2. bouwen van een bedrijfsgebouw met kantoren, Dorresteinweg (ong.) (arti kel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); 3. plaatsen van een opslagruimte (t.b.v. kabelresten etc.), PUEM schakelsta tion Peter v.d. Breemerweg; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning en artikel 50 lid 6 van de Woning wet). Alvorens een definitieve beslissing zal wor den genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen van af donderdag 13 januari 1993 eventuele be zwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze aanvragen betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30 - 12.30 uur, in het ge meentehuis, afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken, Raadhuisplein 1, ter inzage. Het met gemerkte bouwplan ligt tevens ter inzage in de Dependance Burger- en Sa menlevingszaken, Dorpsplein 17 te Soester berg, geopend dinsdag en donderdag van 14.00 - 16.00 uur. De volgende bouwaanvragen/meldin- gen zijn ingediend op de aangegeven datum: Amnestylaan 76, 78, 84 (92046): plaatsen van een dakkapel, carport en een serre (wijz. verg.), 29-12-93; Chr. Huygenslaan 40 (93529): plaatsen van een dakkapel, 29-12-93; Di Lassostraat 38 (94001): bouwen van een duivenhok, 31-12-93; Kampweg ong. (93578): bouwen van een jongerenontmoetingsplaats, 29-12-93; KerkpadN.Z. 33a (90372): wijzigen van een te bouwen garage, 28-12-93; Kerkpad Z.Z. 35 (93572): uitbrei den van een woonhuis, 27-12-93; Kerkpad Z.Z. 134 (93579): plaatsen van een dakkapel, 30-12-93; Libel 1 (93552): plaatsen van een dakkapel, 27-12-93; Torenstraat 2b (93568): plaatsen van een dakkapel, 27-12-93; Weteringpad 1 (93576): plaatsen van een tweezijdige reclamemast, 27-12-93. Deze aanvragen kunt u inzien in het ge meentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken (balie Bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30 - 12.30 uur. De volgende bouwvergunning/mel ding is verleend/geaccepteerd op de verzenddatum: Van Weerden PoeJmanweg 2 (93494): plaatsen van een overkapping op een put, 30-12-93. Op grond van de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (AROB) kunnen belanghebbenden tegen deze beslissingen een bezwaarschrift indie nen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift gericht worden aan Burgemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet binnen dertig dagen na de verzenddatum van de beslissing worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken (balie Bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30 - 12.30 uur. Niet lij« zelf, mi ken in van D6 nemen keersbe

Soester Courant | 1994 | | pagina 11