A. rR WEERD Studio Karla Karwoczik Zilveren Rabo-speld voor Joop Kuijer 1 HANDEL WMBELI NOG 3 WEKEN OPHEFFINGSUITVERKOOP 'De Nieuwe Lelie' biedt zijn gasten overdags een smakelijk onthaal 7 Aquasport: nieuw, anders, maar vooral lekker en gezond bewegen in het water OPRUIMING Evon is nu een vereniging RHOEK iRHOEK cenburg SOEST Instituut voor gezichts- en lichaamsverzorging PAGINA m WOENSDAG 12 JANUARI 1994 Ieine prijsjes. ootjesv.a.f5,. \r een cafétaria R Hoofd bedrijfsvoering jubileert Op goud50% KORTING Op zilverTOT 20% KORTING Op Royal Albert Porselein50% KORTING SOESTERBERGSESTRAAT 26 - SOEST - TEL. 02155-12982 Inbraak Chalonhof Nieuw lunchcafé aan Stadhouderslaan Nieuwe cursussen starten bij Vrouw en Werkwinkel Wim van Hoorn EN 'J/ Iets te koop ofte geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant ZONWERING gESSS? Geld gestolen uit bedrijfspand Schoonheid is de aangename combinatie van je fijn voelen en je op de juiste wijze verzorgen. Burg. Grothestraat 25 Telefoon 02155-204 88 Nieuwe cursussen bij De Wieksloot Efficiency SOESTER COURANT \AT 82 - SOEST OON 1 21 42 J ag van 12.00 tot 23.30 uur van 13.00 tot 21.00 uur sin 7 - Soest 12155-216 05 PAGINA 11 van 7.00 - 9.00 J Donderdag 2 januari 1969: Joop Kuijer stapt de Coöperatieve Raif- feisen-Boerenleenbank Soest W.A. binnen om zijn eerste werkdag te beginnen in de functie van balie medewerker. 22 jaar jong en vol enthousiasme om zijn beste been tje voor te zetten. En niet zonder resultaat... Het is 25 jaar later, maandag 3 januari 1994: de eerste werkdag in het nieuwe jaar. Joop Kuijer stapt de Coöperatieve Rabobank Soest B.A. binnen met een 'Rabobank Soest-historie' van 25 jaar achter de rug, waarvan de laatste vier in de functie van Hoofd Bedrijfsvoering. Dat mag met recht een gedenkwaardige dag genoemd worden! 25 jaar trouwe dienst. Voor Rabobank Soest een reden om Joop Kuijer eens flink in het zonnetje te zetten. Samen met zijn vrouw en twee dochters werd hij woensdag 5 januari j.1. thuis afge haald om dit heuglijke feit te vieren tij dens een gezellig samenzijn in Restau rant Darthuizen. Hierbij waren ver scheidene familieleden, goede vrienden en bekenden aanwezig, alsook de leden van Bestuur en Raad van Toezicht, di rectie en (oud)medewerkers van de bank. Uiteraard geen jubileum zonder toe spraken... De directeur, W.G. Hilhorst, liet de loopbaan van de jubilaris de re vue passeren: Van baliemedewerker naar administratief medewerker, ver volgens van le assistent Administratie HORLOGER - JUWELIER - OPTIEK De heren Hilhorst en Middelkoop presenteren het cadeau aan de heer en mevrouw Kuijer. Foto: Goos van der Wilt. naar Hoofd Administratie in 1978. Tenslotte van Hoofd Beheerstechni- sche Zaken naar Hoofd Bedrijfsvoe ring. Als blijk van grote waardering voor zijn enthousiaste inzet voor de bank bood de heer Hilhorst de jubilaris een schitterende nieuWe fiets aan. De voorzitter van het Bestuur, T. Mid delkoop, sloot zich geheel aan bij de lo vende woorden van de heer Hilhorst en riep de jubilaris naar voren om hem het zilveren Rabo-insigne op te spelden ten teken van waardering voor 25 jaar trou we dienst. Tot slot richtte de voorzitter van de personeelsvereniging een woord van dank tot de jubilaris omtrent zijn verdienstelijkheden voor deze vereni ging. Eén van zijn directe medewerkers besloot de toespraken met een per soonlijk gedicht. Hoewel de jubilaris in het middelpunt van de belangstelling stond, werd zijn echtgenote zeker niet vergeten. Dat zij al die jaren een grote steun voor hem is geweest, blijkt wel zeer duidelijk uit zijn persoonlijke woord van dank, dat hij besloot met de woorden: Lidwien, be dankt! Door het openbreken van een raam is vorige week een onbekende dader bin nengedrongen in een woning aan de Chalonhof. Hij ging ervandoor met een aantal sieraden. Aangifte deed de 58-jarige bewoner. Sinds enige tijd kent Soest een nieuwe horeca-gelegenheid aan de Stadhouderslaan, onder de naam "De Nieuwe Lelie". De zaak staat onder leiding van Theo van Meer wijk en Iris Heynen en herinnert in vrijwel niets meer aan het voorma lige café de Naald, dat daar jaren lang gevestigd was. De gasten kun nen er - overdag - terecht voor een uiterst smakelijk onthaal. De Nieuwe Lelie doet zijn omschrijving als lunchcafé alle eer aan, want Theo en Iris, die beschikken over een zeer ruime (Amsterdamse) horeca-ervaring, slui ten de zaak elke dag al om 19.00 uur. 's Avonds blijft de deur dicht, die overi gens al om 10.00 uur 's morgens (van dinsdag t/m zondag) open gaat. Vroe ge koffiedrinkers zijn dan ook vanaf dat tijdstip welkom, en als er belangstelling voor is zien ze er ook niet tegen op om de deur al om 8.00 uur te openen. De naam De Nieuwe Lelie heeft een Amsterdamse herkomst. Theo en Iris zijn al meer dan 12,5 jaar samen en had den tot vorig jaar de leiding over het ca fé met dezelfde naam in de hoofdstede lijke Nieuwe Leliestraat. Al een poosje speelden ze met de gedachte om de drukte van de stad achter zich te laten en de rust van "de provincie" op te zoe ken. Ze vonden in het café aan de Stad houderslaan de ideale gelegenheid om hun plan te verwezenlijken. "Toen we het zagen dachten we meteen: dit is het! Met dat terras en die grote parkeer plaats is ditje-van-het voor binnenstad bewoners." In De Nieuwe Lelie ligt de nadruk meer op het eten dan op het drinken, aldus Iris en Theo. De vroegere bar is omge toverd tot een lichte, frisse ruimte en hoewel een biertje en een borreltje niet ontbreken ligt het accent toch veel meer op het eten en koffie en thee. Iris en Theo willen op den duur vooral werk gaan maken van de middagmaaltijd, zo'n beetje in de traditie van de "English tea". Ze wachten nog even af hoe ver de belangstelling daarvoor reikt. Champagnebrunch Wel is er elke zondag een Champagne- brunch, die rijk voorzien wordt van vers fruit en vruchtesap, luxe "zondagse" broodjes, koffie en/of thee, en smake lijke gerechten als uitgesneden zalm met roerei, of - afhankelijk van het sei zoen - wildham of asperges en natuur lijk champagne voor de vriendelijke prijs van f 40,- p.p. "We hebben de Champagnebrunch met Kerst uitge probeerd voor een gezelschap van vrienden en bekenden, en het was een groot succes. Daarom gaan we er graag mee door, ook voor de andere gasten," aldus Iris en Theo. Het "betere" broodje speelt bij De Nieuwe Lelie een centrale rol. Het is er in allerlei uitvoeringen: ei/tomaat, rau we ham, herteham, warm pekelvlees en krabsalade, maar ook als "Chèvre sur canapé" (geitekaas onder de grill). Elke dag is er natuurlijk appeltaart, al dan niet voorzien van slagroom. Wisselende kaart Uitsmijters en kroketten zal men echter in het lunchcafé niet aantreffen. "Daar is al genoeg van in Soest," menen Iris en Theo. "Maar we hebben altijd wel twee soorten soep, in dit jaargetijde bijvoor beeld kippesoep en erwtensoep." Ver der is het de bedoeling dat de samen stelling van de kaart per week gaat wis selen, al naar gelang het weer en het sei zoen. In de aspergetijd zal een lunch- hapje met asperges dus niet ontbreken en in de zomer mag men bij De Nieuwe Lelie bijvoorbeeld een gazpacho (kou de soep) tegemoetzien. De kennismaking met Soest is Iris en Theo tot dusver heel goed bevallen. "Het is een vriendelijke plaats, met aar dige mensen." De reacties uit de buurt zijn allemaal bijzonder positief. De Stadhouderslaan heeft dan ook een ge heel andere horecagelegenheid gekre gen dan het vroegere café. Dat blijkt Iris Heynen en Theo van Meerwijk van De Nieuwe Lelie. niet alleen in het interieur, dat zeer grondig veranderd is, maar ook uit de filosofie waarmee Iris en Theo aan het werk zijn gegaan: "We mikken op een café waar ook de buurvrouw rustig met een vriendin kan binnenlopen voor een lekker broodje en een heerlijk kopje koffie." 'Kunstmuur' Eén van de "specialiteiten" van De Nieuwe Lelie mag ook niet onvermeld blijven. Het is de "kunstmuur", die plaatsbiedt voor een kleine expositie van echte kunst. Op dit moment is er een fraai schilderij te bewonderen van de Amsterdamse kunstenares Anka Pais, maar het is de bedoeling dat er re gelmatig iets anders te zien is. De kunst bij De Nieuwe Lelie is ook te koop. Iris en Theo hebben uitstekende relaties met de Amsterdamse kunstwereld en zijn zelf ook echte kunstliefhebbers, al vinden ze de omschrijving "kunstcafé" wat al te pretentieus. Wie belangstelling heeft voor een sma kelijk onthaal fén een beetje smaakvol le kunst) moet oeslist eens een kijkje ne men in lunchcafé De Nieuwe Lelie aan de Stadhouderslaan 15 (tel. 16913), dat op maandag gesloten is maar van dins dag t/m zondag geopend van 10.00 tot 19.00 uur. In januari start een aantal nieuwe cur sussen bij de Vrouw- en Werkwinkel die is gevestigd aan de Breestraat in Amersfoort. Daarvoorafgaande wor den voorlichtingsbijeenkomsten ge houden. Op maandag 17 januari wordt informa tie verstrekt over de cursus banen- en beroepsoriëntatie voor vrouwen in de ziektewet/WAO. Op 24 januari geeft de Vrouw- en Werkwinkel informatie over dezelfde cursus, maar dan voor (her-)intredende vrouwen, waarna op 8 februari vrouwen in de bijstand inlich tingen kunnen inwinnen over de oriën tatiecursus. Op 18 februari komt de loopbaanontwikkeling voor werkzoe kende vrouwen met minimaal een MBO-opIeiding aan de orde. Alle voorlichtingsbij eenkomsten beginnen om 9.30 uur en nemen twee uur in be slag. Op 22 januari start de cursus 'Vrouwen beginnen een eigen bedrijf, waarin een ondernemersplan wordt samengesteld. Voor inlichtingen kan contact worden opgenomen met de Vrouw- en Werk winkel, tel. 033-614737. I Sinds 1963 BOUWBEDRIJF SOEST UITVOERING VAN: NIEUWBOUW VERBOUW S„11A- RENOVATIE f NV0B - ONDERHOUD LAANSTRAAT 52 - 3762 KE SOEST TEL. 02155 - 15073 - FAX 02155 - 17496 Hëtzlaan 24a - Soest - Telefoon Ondanks dat het alarm direct afging, is een inbreker erin geslaagd geld te stelen uit een bedrijfspand aan de Nijver- heidsweg. Hij brak woensdagnacht in, doorzocht het kantoor en haalde geld uit een kistje. Voordat de politie bij het gebouw kwam, was hij er met de buit vandoor. "Het leuke van Aquasport is dat het geschikt is voor een heel brede groep mensen. In een gewone sportschool kun je bijvoorbeeld, als je slecht ter been bent, niet uit de voeten, maar in het water heb je daar geen last van. Wie problemen heeft met rug of benen kan veel eerder aan de gang, en ook wie kampt met overgewicht ontdekt gauw: dit is het!" Dat zeggen Greet v.d. Hoef en Paul de Wolf van de bekende sport- en zwem school "De Wieksloot'aan de Wieks- loterweg WZ 15 in Soest, die vorige week in deze krant de aandacht trok met een flinke advertentie op de voor pagina: "U wilt gaan bewegen, maar... hoe, wat en waar?" De bedoeling was de interesse van het Soester publiek te wekken voor Aquasport, de nieuwe, andere, maar vooral lekkere en gezon- General G 1800 kassa h oncnn van 1995,-voor1 Z95- SCHRIJFMACHINES: Erika 3004 electrische schrijfmachine oncnn van 595,- voorZiJOr Brother AX110 electrische schrijfmachine QOCOfl van 595,- voorJ25. Smith Corona electrische schrijfmachine OACfM met venster, van 1295,-voorZjD. COMPUTERAPPARATEN Computer AT 286 20 MB QQC00 compleet, occasion ""0. Nakajima AR 60 printer ^ricnn van 1595,-voor795. NEC P6 plus Pr'nter van 1404,- voor700"" Laserprinter extra sheet feeder j nArnn van 2895,-voor19959° MEUBELEN: Burotafel met 2 laden-elementen van 1895,-voor1^95. Set van 3 conferentiestoelen blauw5959° Bijpassende typestoel BETA 3759° Typestoel groene stof oncnn van 575,- voorÏC.5. Diverse conferentiestoelen vanaf1259° Diverse showroom-meubelen vanaf 15% KORTING Burostoel bruin leder nnmn van 1755,-voor9959° Interstuhl diverse kleuren .rnn. van 775,- voor6509° Conferentiestoel Interstuhl 1-7cnn van 545,-voorC.15. SOEST Steenhoffstraat 13, tel. 02155-10115 SHOWROOM Kortebrinkweg 32h, 02155-26001 (op tel.afspr.) BAARN Nieuwstraat 29, 02154-12301 de manier van bewegen in het water. Aquasport omvat bij De Wieksloot twee soorten cursussen: Aquajoggen en Hydrofit, waarvan overigens ook een combinatie mogelijk is. De cursussen starten volgende week en er zijn diverse mogelijkheden om mee te doen. Aquajogging is in de eerste plaats een conditieprogramma, gericht op het ver beteren van de hart-long-functie. Het omvat allerlei dynamische vormen van beweging in het water: lopen, springen en wat niet al, waarbij gebruik wordt ge maakt van een zgn. "Wet Belt", een gordel met een groot drijfvermogen. Die zorgt ervoor dat de deelnemers niet "op de bodem kunnen staan, en zich dus alleen in het water kunnen afzetten. "De Wet Belt tilt je op; je bent een drij vend voorwerp geworden - je kunt er ook niet mee zwemmen - en dan ga je allerlei oefeningen doen," aldus Greet v.d. Hoef. Wet Belt Wie met de Wet Belt om zijn middel (of om zijn voeten, want dat kan ook) pro beert te versnellen merkt dat de weer stand van het water - toch al 15x zwaar der dan die van lucht! -aanzienlijk toe neemt. Aquajogging is conditioneel dan ook heel wat zwaarder dan gewoon joggen; het kost veel energie, maar het is ook een uiterst plezierige en effectie ve manier om de conditie te versterken. Aquajogging speelt zich af in groepen van maximaal 12 deelnemers, mannen en vrouwen (mogelijk komt er nog een speciale mannengroep). De deelne mers zijn doorgaans heel gemotiveerd bezig, maar is niet persé prestatiege richt. Dat hangt van de deelnemers zelf af. "Het is heel gezellig. Water werkt al tijd ontspannend, omdat je de zwaarte kracht kwijt bent en dus nagenoeg ge wichtloos bent, en wie niet te fanatiek aan de gang wil gaan kiest z'n eigen in dividuele tempo," aldus Greet v.d. Hoef, die de cursisten samen met Paul de Wolf en de instructeurs Netteke v.d. Brink, Ruud van Leuveren en Yvonne Thomas begeleidt. De cursus Aquajogging omvat 12 we kelijkse lessen van drie kwartier. De kosten zijn f 144,- (all in) en de cursus tijden zijn: maandagmorgen, maandag middag, maandagavond, dinsdagmid- Aquajogging in het zwembad van de Wieksloot, onder het toeziend oog van Greet v.d. Hoef. Foto: Goos van der Wilt. dag, dinsdagavond en donderdag avond. Na drie maanden is er een ver volgcursus voor gevorderden, waarin de deelnemers zich kunnen bekwamen in diverse disciplines. Hydrofit Naast Aquajogging biedt De Wieksloot ook een speciaal programma voor men sen die hun spieren willen versterken: Hydrofit. De cursus omvat meer spier trainingsoefeningen, ook met "gewich ten" (in dit geval drijvers die de weer stand vergroten) waarop de deelnemers zelfs in het water kunnen zitten. Het programma lijkt op dat van een gewone sportschool en in die zin zou men De Wieksloot een "nat fitnesscentrum" kunnen noemen. "Maar de sfeer is to taal anders dan in de meeste sportscho len," aldus Greet v.d. Hoef. Ook de cursus Hydrofit omvat 12 we kelijkse lessen van drie kwartier, voor lopig op de vrijdagavond, maar met eventuele uitbreiding naar de vrijdag morgen en de dinsdagmorgen. De kos ten bedragen all-in eveneens f 144,-Al het benodigde materiaal wordt overi gens gratis beschikbaar gesteld door De Wieksloot. Naast Aquasport (Aquajogging en Hy drofit) biedt De Wieksloot overigens nog het cardiofitness-programma Life Style (afwisselend roeien, fietsen, step pen en lopen), gericht op verbetering van de conditie en de gezondheid, evenals calanetics en conditietraining. Tenslotte kan men bij De Wieksloot ook uitstekend terecht voor de traditio nele zwemlessen, die in ons waterrijke land zo belangrijk zijn. Het programma omvat o.a. elementaire zwemlessen (A- en B-diploma, elementaire zwemlessen voor volwassenen, zwemvaardigheid I, II en III en conditie-zwemmen. Wie belangstelling heeft voor een van de talrijke plezierige manieren om in het water te werken aan een betere con ditie en gezondheid, kan voor méér in formatie terecht bij sport- en zwem school De Wieksloot, Wieksloterweg WZ 15, tel. 15001 in Soest. Het Eemlands Vrouwen Onderne mers Netwerk (EVON) is vanaf ja nuari 1994 officieel een vereniging en ingeschreven in het Verenigin gen-register van de Kamer van Koophandel in Amersfoort. Het EVON heeft als doel het steunen en stimuleren van haar leden in het uit oefenen van hun ondernemerschap. Het werken aan een positief onderne mersklimaat voor vrouwen. Het bevor deren van informele contacten tussen vrouwelijke ondernemers. Per jaar worden zes bijeenkomsten voor de leden en belangstellenden ge organiseerd. Afwisselend een bedrijfs bezoek en een lezing/workshop. De onderwerpen hebben betrekking op verhoging vzfh de kwaliteit van het on dernemen en informatie over economi sche, juridische en sociale regelingen. Onderwerpen zoals: pensioenen, het PR-pIan van een onderneming, stress hantering zijn het laatste jaar behan deld. Iedere bijeenkomst wordt afge sloten met een informele netwerk-bor rel. De laatste woensdag van de maand wordt het EVON-café gehouden in de bierbrouwerij "De Drie Ringen". Dit samenzijn heeft een informeel karakter. Ook aspirant ondernemers zijn daar welkom. Bij voldoende belangstelling worden cursussen georganiseerd. Als lid kunnen zich aanmelden vrou wen die een functie als ondernemer uit oefenen of het ondernemerschap on dersteunen, werken of wonen in de re gio Eemland en ingeschreven zijn in de Kamer van Koophandel (tenzij zij een vrij beroep uitoefenen). EVON telt momenteel dertig leden die in diverse branches werkzaam zijn: onder andere de grafische, tuinontwerp, (binnen- huis-)architectuur, leerlingbegeleiding, organisatie- en adviesbureaus. Winke liers en de zelfstandige beroepen zoals orthodontist, dierenarts en kunstenaar zijn eveneens vertegenwoordigd. Een klein aantal is eigenaar van een grotere onderneming. Het ligt in de bedoeling meer leden te werven onder de middel grote en grote bedrijven. In 1984 kwam een aantal vrouwelijke ondernemers uit Eemland regelmatig samen om informeel met elkaar van ge dachten te wisselen over het onderne merschap en bijeenkomsten met spre kers te organiseren. In de jaren negentig werd de behoefte gevoeld om het ge heel meer te structureren en zich pro fessioneler naar de buitenwereld te pro fileren. In 1992 werd gekozen voor de naam EVON. Het opereert als een on afhankelijk netwerk en is niet aangeslo ten bij een landelijk netwerk. Er is een intensief contact met regionele instan ties zoals de Kamer van Koophandel en Vrouw en Werkwinkel.

Soester Courant | 1994 | | pagina 18