Laatste ronde. IVN bekroont natuurfoto's seizoenen d'OudeEnghe S£oek van QAJa&om nu nog scherpere prijzen Nieuwe VW-gids voor vakantie en vrije tijd in provincie Utrecht 02155-20860 Vier nieuwe lezingen en concert over 'spirituele' onderwerpen vervangen SOESTER ONDERLINGE BRANDVERZEKERING U.A. De huwelijksnacht? Lente, zomer, herfst en winter Vernielingen op r.k. kerkhof Rokken Rtoeken Linnenkap van jeep open gesneden Ungeïie Restanten lands bier. Restaurant week: n Superieur Anti-roest station Extra serie op woensdagavond Desmond Tutuschool met verf beklad De LAAGSTE PREMIE en toch UITGEBREID VERZEKERD! /j natuurlijk bij: conomie Inbraak Rubenslaan Dieven verruilen auto bij zwembad Fietsster rijdt aan verkeerde kant en botst met auto Inbraak in huis Prins Hendriklaan \NereldM/inkel 350 Wereldwinkels! Gestolen auto in Soest aangetroffen Reparatie en Onderhoud alle merken. Tevens A.P.K. station. Soester vrouw raakt bromfiets kwijt Fietspad Birkstraat vol met punaises Snelkrakers laten auto achter Bromfiets uit garage gestolen Kerstbomen met kluit naar camping 't Nest Pakket cursussen over fotografie Stichting Statief Groep 'Omgaan met spanningen' Abriruit vernield Insluiper in huis aan Ruysdaellaan STRAALBEDRIJF v. Rouwendaal v.o.f Wie van Soest houdt leest de Soester Courant STRALEN t SCH0PEREN FIJNSTRALEN t PAGINAlg WOENSDAG 12 JANUARI 1994 ÏVMA] SOESTER COURANTPAGINA 13 F.C. Kuyperstraat 3 Soest Tel. 24664 Op de rooms-katholieke begraaf plaats aan de Dalweg, behorende bij de Petrus en Pauluskerk, zijn vorige week enkele grafstenen vernield. De vernielingen moeten hebben plaats gevonden in de nacht van maandag op dinsdag. Een van de stenen bleek met grof ge weld van zijn sokkel te zijn getrok ken en op het pad te zijn geworpen. Een andere steen was in stukken ge gooid. Van een derde grafsteen was een lantaarntje vernield. Van een ander graf bleken de bloe men verwijderd te zijn en her en der over de begraafplaats uitgestrooid. De politie heeft geen enkele aanwij zing over de identiteit van de daders. Een 43-jarige vrouw uit Soest is tegen haar zin in op bezoek gegaan bij de poli tie. De reden van haar uitstapje was het feit, dat de linnenkap van haar jeep ka pot was gesneden. Dat moet in de nacht van zaterdag op zondag zijn gebeurd. De auto stond toen geparkeerd op de Hannie Schafthof. WINKELCENTRUM OVERHEES 1 TAMBOERIJN 29 TELEFOON 27777 Vrijdagavond Koopavond Die hadden elk op zichzelf betrekking Marcel Huijser r.) reikte namens het op de vier seizoenen - lente, zomer, IVN een oorkonde uit aan de aanwezige herfst en winter - want dat waren ook de prijswinnaars. thema's die het IVN had opgegeven. Volgens juryvoorzitter ir. Marcel tuur en milieu niet te laten verslappen, Huijser viel het aantal deelnemers (ca. want die is bitter hard nodig. 50) dit jaar wat tegen, al stelde hij vast De vijftig bijzonder fraaie foto's waren dat de kwaliteit wel veel hoger lag. De te zien op de panelen in het gemeente wedstrijd was volgens hem een interes- lijk centrum voor natuureducatie, waar sant middel om de aandacht voor na- het IVN regelmatig onderdak geniet. De vier fotografen die hun werk be kroond zagen waren R. Lambrechts (Lente), Edgar v.d. Grift (zomer), Ton Janssen (herfst) en Ron van Eist (win ter). Lambrechts had vorig jaar ook al een prijs gewonnen en ook Janssen was een "bekende", aldus Huijser. Hij reikte de prijswinnaars of hun verte genwoordigers behalve een oorkonde ook een exemplaar van het fraaie foto boek over de natuur - "Grenzeloze na tuur" - uit, gemaakt door beroepsfoto graaf Paul van Gaaien. Volgens Huijser gaat het IVN de wedstrijd volgend jaar wellicht wat breder opzetten. Dan ko men misschien ook aquarellen en olie verfschilderijen van de natuur in aan merking voor een prijs. Meer deelne mers hoopt het IVN te werven door meer regionale bekendheid aan de fo towedstrijd te geven. Tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst van het IVN-Eemland, afgelopen zaterdag in de Kwekerij aan de Molenstraat, zijn de prijzen uitge reikt in de fotowedstrijd die de Soester natuurbeschermingsorga nisatie vorig jaar uitschreef. Er werden vier winnende foto's gese lecteerd. Half december is de nieuwe gids voor Vakantie en Vrije Tijd van de provincie Utrecht verschenen bij VW-Soest. Deze kleurengids is de meest com plete informatiebrochure voor de toerist in onze provincie. Zo vindt men hierin een beschrijving van diverse plaatsen en regio's en een accommodatielijst met o.a. bungalow parken, campings, hotels en bootver huurbedrijven. Daarnaast is daarin ook een toeristisch ABC opgenomen. Op alfabetische volgorde staan alle belangrijke zaken die de toerist nodig kan hebben voor een verblijf in de provincie. Er is een lijst opgenomen met de belangrijkste evenementen die in 1994 zullen plaats vinden, alsmede attracties, musea, kastelen enz. De gids kost f 4,50 en is verkrijgbaar bij het VW/ANWB- kantoor in Soest. Vakantiebeurs 1994 Van 12t/m 16 januari wordt de Vakan tiebeurs in de Jaarbeurs in Utrecht ge houden. Men kan zich daar oriënteren op de vakantiebestemming. De promo tie-stand van de provincie Utrecht kan men in de Marijkehal onder standnum mer 2014 vinden. Het geeft een keur van mogelijkheden die onze provincie biedt, zoals kastelen, klederdracht, ou de ambachten. Maar ook bijzonderhe den van de Utrechtse Heuvelrug, na tuur- en milieuvriendelijk recreëren, fiets- en wandelroutes enz. Met het overkoepelend thema 'Provin cie Utrecht, Historisch Hart van Neder land' zal de provincie Utrecht de ko mendejaren haar cultuurhistorisch erf goed nader onder de aandacht brengen. Voor 1994 is dat 'Utrecht Buiten, Bui tengewoon'. De in dit kader georgani seerde foto-expositie kan men daar ook bezichtigen. De beurs is dagelijks geopend van 09.30-17.30 uur en op vrijdag 14 ja nuari van 09.30-21.30 uur. De toe gangsprijs bedraagt f 15,00 en tijdens de avondopening f 10,00. Kaarten voor de beurs zijn verkrijgbaar bij VW-Soest, met korting ANWB-lid van f 9,~ en 65+ en kinderen f 7,00. /rs o JET van de 92 zachte rode wijn, )m zo te drinken )od vlees. Hierbij berichten wij u dat u uw auto aan kunt bieden voor een gratis roestcontröle, welke benodigd is voor het behoud van de carrosserie. Zoals u weet wordt deze behandeling uiterst vakkundig door ons uitgevoerd. ra t? ir BAR EETCAFE Een goed begin is bij ons geen half werk. Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest telefoon 02155 - 13331 Bel nu voor een afspraak: Tevens specialist voor: reinigen en conserveren van machines Laswerkzaamheden Ontroesten De serie van tien lezingen over "spirituele" onderwerpen, die Anita Ansinger en Sylvia van Wel- zenis in het afgelopen jaar organi seerden, heeft zo veel belangstel ling getrokken dat er besloten is tot een vervolg. Op 19 januari wordt gestart met een extra serie van vijf bijeenkomsten op woens dagavond. De extra serie bestaat uit vier lezingen in Mayindra, Kerkstraat 3-5, telkens om 20.00 uur; het afsluitende concert vindt plaats in Artishock, Steenhoff- straat 46A, eveneens om 20.00 uur. De entree voor de afzonderlijke lezingen is In deze workshop verdiepen de deelne- f 15,-; voor het concert f 17,50. Wie mers zich in theorie en praktijk van de zich aanmeldt voor de gehele serie be- symptoomduiding, waardoor ze de taalt slechts f 65,-, eventueel na aanbe- "boodschap" van een ziekteverschijn- taling van f 20,-. sel of pijnsignaal leren begrijpen. Zelf- Het programma luidt als volgt: onderzoek en symptoomduiding kun- 19 januari: "De verborgen bood- nen het genezingsproces bevorderen en schap van ziektesymptomen" door Erik de inspanningen van arts of specialist Bruyn (Mayindra); ondersteunen of in bepaalde gevallen 26 januari: "Astrologie", door Betti- zelfs overbodig maken, na Reijn (Mayindra); 2 februari: "Regressies naar jeugdhe rinneringen", door Henri de Vidal (Mayindra); 9 februari: "Neuro-linguïstisch pro grammeren", door Yoka Brouwer (Mayindra); 16 februari: Lezing en concert over Tibetaanse klankschalen, door Erik Karsemeijer (Artishock). de voorraad strekt. Nieuwegracht 21Soest Telefoon 02155-20860 Enkele dagen nadat er brand had ge woed, is het pand van de Desmond Tu tuschool met verf beklad. De daders na men met spuitbussen een houten wand en een ruit van een klaslokaal onder handen. Dat is vorige week dinsdag nacht gebeurd. Niet bekend is wie ver antwoordelijk is voor de ongewenste muurschilderingen. Ziektesymptomen In zijn lezing over "De verborgen bood schap van ziektesymptomen" gaat Erik Bruyn op 19 januari in op de informatie die ziekte en pijn kunnen verschaffen over innerlijke problemen en conflic ten, waarvan de symptomen meestal de uitingsvorm zijn. Daarvan moet de be tekenis onder ogen gezien worden om de oorzaken te kunnen aanpakken en genezing mogelijk te maken. Hoofd pijn, astma, infecties en maagklachten, maar ook kanker, MS, diabetes en on vruchtbaarheid kunnen signalen zijn uit het rijk van de psyche. Een inbreker heeft vorige week don derdag zijn slag geslagen in een woning aan de Rubenslaan. De voordeur was met grof geweld opengebroken. De buit bestond uit een leren jas, een fototoestel en een gouden ketting. Aangifte deed een 28-jarige vrouw uit Soest. VOOR AL UW VERZEKERINGEN, Inlichtingen: tel. 02155 - 1 60 11. ar Beroepsonderwijs i: DGO en Economie Amersfoort Op de parkeerplaats van Aqua Indoor is maandag de auto van een Duitser ge stolen. Het betreft een zwarte Opel As- cona met een Duits kenteken. Dezelfde dag werd op het parkeerterrein aan de Dalweg een blauwe Opel gevonden, die zondagnacht in Baarn was gestolen. Vermoedelijk hebben de dieven de au to's verruild. Op de Van Weedestraat is maandag een vijftien-jarig meisje uit Soest ge wond geraakt na een botsing met een auto. Ze reed op het fietspad, maar aan de verkeerde kant van de weg. De auto mobilist, een 71-jarige Amersfoorter, zag haar daardoor niet naderen toen hij een inrit wilde inrijden. Het meisje werd met een gekneusd onderbeen naar Me disch Centrum Molendael gebracht. Een 39-jarige bewoonster van de Prins Hendriklaan keek vorige week vreemd op toen ze thuis kwam en de voordeur open zag staan, die ze op slot had ge daan. Ze vertrouwde de zaak niet en waarschuwde via de buurman de poli tie, die een kijkje kwam nemen. De da- Ider werd niet meer aangetroffen. Hij had de deur met grof geweld openge- [broken. Of er iets vermist wordt kon [niet direct worden vastgesteld. N^^Stichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 28132 Erik Bruyn heeft in Amersfoort een consultatieve praktijk voor psychody namische therapie. Zijn werkwijze is o.a. gebaseerd op jarenlange praktijk ervaring en studie van yogatechnieken en geneeswijzen in Centraal-Azië. Informatie en opgave: Anita Ansinger, tel. 20335 in Soest. Wist u dat Nederland al 350 Wereld winkels rijk is? Ze zijn alle aangesloten bij de Landelijke Vereniging van We reldwinkels. Je kunt langzamerhand echt spreken van een Wereldwinkel keten, hoewel elke Wereldwinkel zelf standig is. In Soest bijvoorbeeld is het een zelfstandige stichting: 'Stichting Wereldwinkel Soest'. Waarom die Landelijke Vereniging dan toch belangrijk is? In de eerste plaats is het streven dat elke Wereldwinkel, waar ook in Nederland, direkt herken baar is: hetzelfde embleem aan de ge vel, dezelfde vlag, zelfs het pakpapier is hetzelfde van Texel tot Vaals, van Schiermonnikoog tot Terneuzem. Ook het gelijktijdig aktie voeren wordt gesti muleerd; dat werkt door, ook in de lan delijke pers. Voorts onderhoudt de Landelijke Ver eniging contacten met projecten en coöperaties in de Derde Wereld, waar door veel informatie naar de plaatselij ke Wereldwinkels wordt doorgespeeld. Kadobonnen Juist omdat die keten van Wereldwin kels zich zo snel uitbreidt is de Wereld winkel Soest ertoe overgegaan ook ka dobonnen te gaan verkopen, die inwis selbaar zijn in elke Wereldwinkel in Ne derland. Wereldwinkel Soest hoopt hiermee de vaak moeilijke keus, van bijvoorbeeld een sieraad, eenvoudiger te maken voor de schenker. De Wereldwinkel is dagelijks geopend van 9.30 tot 17.00 uur, alleen 's maan dags gesloten. Op de Hofslottersteeg, een zijweg van de Birkstraat, is in het weekeinde een auto aangetroffen, die in december in Amersfoort was gestolen. De daders hadden het voertuig deels gesloopt. Zo waren de vier wielen gedemonteerd en was het stuurslot verbroken. De eigena res, een Amersfoortse, is op de hoogte gesteld. PARTY SPECIALIST Koude schotels, buffetten, verzorging van feestavonden etc. Naast onze diverse gerechten hebben wij als DAGSCHOTEL van 13t/m 18 januari Donderdag Kipfilet „Suisse" Vrijdag Gebakken Regenboogforel of Lasagna met sla Zaterdag Gehakte biefstuk „Opéra" en (met gevogelte mousse Zondag en madeirasaus) of zalmmoot met diverse groenten in roomsaus Maandag Preirollen met ham en kaas Dinsdag Uit oma's kookboek: Boerenkool-stamppot met spekjes en rookworst Bij de meeste gerechten kunt u een keuze maken uit 3 soorten groenten of sla en diverse aardappel- of rijstvariëteiten. Dagschotel11,50 Weekendschotel 16,50 Openingstijden dagelijks van 10.00-20 00 uur zondag van 15.00-20.00 uur 's woensdags gesloten Die we niet, maart van uw (mweftjksdag maken wij 'n soliitte/tende rtepofitage! Bruidsreportages en fotografie Telefoon: 02155 -.1 80 71 Isso) Garage R"ud Ruttenberg Verl. Talmalaan 50 - Soest - Telefoon 02155-23608 Hoewel ze het stuurslot had vergren deld, is een 21-jarige vrouw uit Soest haar bromfiets kwijtgeraakt. Dat ge beurde toen ze zaterdag tussen half zes en zes uur een boodschap ging doen op de Tamboerijn. Toen ze terugkeerde op de plek waar ze haar tweewieler had achtergelaten, bleek de bromfiets te zijn verdwenen. EIDINGEN: Minstens 15 mensen hebben volgens de politie vorige week donderdagmiddag een lekke band opgelopen toen ze over het fietspad langs de Birkstraat fietsten. Een onbekende had daar rijkelijk met punaises lopen strooien. Niemand deed overigens aangifte. De politie heeft in de vroege ochtend van vrijdag aan de Zandlaan een rode Opel Kadett aangetroffen, die een dag tevoren gestolen was in Hilversum. De wagen had een lekke voorband en zo wel het portier- als het kontaktslot wa ren opengebroken. De auto was moge lijk gebruikt bij een snelkraak, die voor middernacht plaatsvond bij een kle dingzaak aan de Soesterbergsestraat. De daders hadden daar een steen door de ruit van de voordeur gegooid. Of ze daarbij kleding hadden buitgemaakt en hoeveel kon de politie niet zeggen. Een getuige had wel een rode Kadett zien wegrijden en de wagen was omstreeks dat tijdstip ook gesignaleerd op de Vondellaan. Op de Kerkstraat is zondagnacht een garagedeur geforceerd. Degene die daar verantwoordelijk voor is verbrak vervolgens tevens het slot van een bromfiets, waarop hij er vandoor ging. Het voertuig is eigendom van een ze ventien-jarige Soester. agopleiding. Mensen die een kerstboom met kluit hadden aangeschaft en die nu niet kwijt kunnen, mogen de boom afgeven bij camping 't Nest aan de Soesterbergse straat. De camping is te vinden op ongeveer 150 meter links na de 'bocht van Zon negloren'. De gemeente heeft dat met de camping-eigenaar afgesproken. Veel mensen kopen voor de kerstperio de een boom met kluit, omdat die min der naaldafval geven. Vaak is er in de eigen tuin geen plaats om de boom te herplanten. Menigmaal werd de ge meente benaderd met de vraag waar mensen hun kerstboom met kluit kwijt kunnen. Daarom heeft de gemeente, net als enkele jaren geleden, bemiddeld en overeenstemming bereikt met 't Nest. Daar zullen de bomen, die wor den afgegeven, een plaatsje krijgen. Stichting Statief geeft dit jaar weer een aantal cursussen en workshops. Op 18 januari wordt begonnen met modelfo- Bgrafïe en op 7 februari start een cursus voor gevorderden. De eerste les van de cursus doka voor •fteginners wordt op 3 februari gegeven en op 10 februari wordt les gegeven in Belichten en verlichten. Op 15 maart Start de basiscursus studioportret. Ètatief zal vanaf 31 januari beginnen tnet de eerste van vijf lessen die de foto cursus voor beginners bevat. In deze Cursus worden de begintechnieken van Jfle fotografie behandeld, zoals objectie- Cen, belichting, diafragma, flitsen en ■ontwikkelen. ■Een uitgebreide folder over de cursus- Jsen van Stichting Statief is aan te vragen ■bij Fred Vermeulen, Hartweg 20, tel. ■18105. Eind januari start het maatschappelijk werk weer met een nieuwe groep "Om gaan met spanningen". Het is een groep voor vrouwen. De bijeenkomsten vin den 12 weken lang plaats op donder dagochtend van 9.30 tot 11.30 uur in het CMD-gebouw in Soest. De deelname is gratis. Er zijn nog enke le plaatsen vrij. Reageren is mogelijk tot 21 januari. Informatie en aanmelding: Ann van Dieten of Maija Blijenberg, tel. 02154-17841. Omwonenden meldden de politie vori ge week dat enkele jongelui aan de Dal weg een bushokje onder handen na men. Toen de politie arriveerde waren de heren verdwenen. Een van de ruiten bleek te zijn vernield. De bewoners van een woning aan de Ruysdaellaan ontdekten vorige week dat ze ongewenst bezoek hadden ge had. Ze misten een videorecorder, een suede jas, ca. 50 cd's, een spijkerbroek en enkele paspoorten. Omdat er geen braaksporen werden aangetroffen gaat de politie ervan uit dat de diefstal is ge pleegd door een insluiper, die zich mo gelijk bediende van de zgn. "flipper- methode", waarbij de slotschoot wordt teruggeduwd met een plastic creditcard of iets van dien aard. Aangifte deed een 21-jarige vrouw uit Soest. Nieuwegracht 23 - 3763 LP Soest - Telefoon 02155 - 2 20 50

Soester Courant | 1994 | | pagina 20