"We gaan stadium van vrijblijvend praten verlaten" ispöml Red Stars langste adem in extra tijd Eemvogels keert tij met eindspurt m DVS/Knollentuin moet pas op de plaats maken in zaal II Matrassen in vrachtwagen vatten vlam: veel schade Man raakt gewond na kordaat optreden bij brand speelzaal WOENSDAG 12 JANUARI 1994 SOESTER COURANT Stichting Wolf duin Golf wil zelf dure milieu effect rapportage betalen PAGINA 20 GOLF Natuurbehoud Laagdrempelig .*vr- Peter van der Neut helpt ploeg met driepunter aan verlenging BASKETBAL Vrije worpen DAMMEN Scholieren kunnen elkaar weer slaan op toernooi DYSB Klaverjasmarathon van twaalf uur in paviljoen Soest Sportprogramma I ZAALVOETBAL SEC Jeugdnieuw^^j Installatiebedrijf j. cornelisse bv. I Dakwerken Sportuitslagen Eindelijk weer een overwinning voor korfballers: 12-8 KORFBAL VISSEN Rinus Brons wint eerste wedstrijd in nieuwe jaar Vrouw zet tas even weg: tas weg Sieraden en geld uit huis gestolen Inbreker slaat slag in huis Julianalaan Brandje geblust bij peuterspeelzaal Tuimelramen weg bij inbraak I mam wtamtm De realisering van een volwaardige achttien holes golfbaan komt wellicht een stap dichterbij. Het bestuur van de Stichting Wolfduin Golf heeft in ieder geval al een stap gemaakt. Bij diverse bureaus in Nederland zal een offerte worden aangevraagd voor een milieu effect rapportage (mer). De golfclub, die inmiddels een voorlopige lijst van ruim negenhonderd leden heeft, is van plan de kosten daarvan op zich te nemen. Voorwaarde is, dal de leden en de mensen die zich nog aanmelden, bereid zijn hun porte monnee te trekken. In het gunstigste geval moeten ze gezamenlijk 60.000 gulden ophoesten, maar de kans bestaat ook dat een getal met zes cijfers voor de komma moet worden ingezameld. "We gaan het stadium van vrijblijvend praten met de politici nu verlaten en gaan nu ook financiële commitments aan", zegt Dik Stroband. En mede-be stuurslid Adriaan Pothuizen: "De le den moeten nu risicodragend geld uit geven." Op dit moment staan ruim vierhonderd Soesters en ruim vijfhonderd niet-Soes- ters op de lijst. Het streven van Wolf duin is zeshonderd inwoners van Soest als lid te registreren. Zij krijgen voor rang op de definitieve lijst. Daarnaast is er plaats voor 250 tot driehonderd mensen die niet in de gemeente Soest wonen. Het bestuur houdt er nu al reke ning mee, dat er een wachtlijst zal moe ten worden opgesteld. Nu al zijn vier honderd Soesters lid van een club elders in het land. Zowel Stroband als Pothui zen is er daarom van overtuigd, dat het streefgetal van zeshonderd Soesters zal worden gehaald. "Al staat of valt het plan niet als dat er maar 550 zouden zijn. We hebben de ledenlijst nu geac tualiseerd, maar met name Soesters kunnen nog steeds lid worden, want je probeert natuurlijk op de locale belan gen in te spelen. Iedereen moet de kans krijgen om lid te worden, maar een he leboel Soesters weet nog niet dat dat kan. We willen benadrukken dat het primair een Soester vereniging is, al heb je ook een regionale functie en heb je ook de provincie nodig." Stroband en Pothuizen hebben het vol ste vertrouwen in de realisatie van een golfbaan die in het Monnikenbos, zeg maar tussen Soestduinen en Amers foort, zou moeten worden aangelegd. Ze baseren zich daarbij op de steun van het gemeentebestuur. Hoewel de ge meente geen financiële bijdrage zal le veren, heeft het college de provincie verzocht medewerking te verlenen aan een golfbaan in het Monnikenbos. Die locatie wordt overigens ook door de burgercommissie milieubeheer als ge schikt aangemerkt. Nog deze maand zal Wolfduin de offer tes aanvragen en kort daarna wordt een keuze gemaakt, waarop de leden om een bijdrage zal worden gevraagd. Het is tevens de bedoeling dat ze de stich- tingskosten dekken, want die werden tot dusver uit de eigen zak van een aan tal bestuursleden betaald. De procedu re van een mer is ingewikkeld en zal ten minste een jaar in beslag nemen. Wolf duin betaalt de mer, maar de uitvoering vindt plaats onder de hoede van de ge meente Soest. Het ingeschakelde bureau komt eerst met een startnotitie op de proppen. Die gaat de inspraakronde in en na het ver werken van de opmerkingen volgt een tweede notitie. De eerste spa voor de golfaccommodatie zal op z'n vroegst in het voorjaar van 1994 in de grond wor den gestoken. Dat zou betekenen dat de baan in 1995 kan worden geopend. De opzet is de mogelijkheden tot sport en recreatie te bieden, maar ook na tuurbehoud is één van de uitgangspun ten. Daarom wil Wolfduin een accom modatie van tachtig tot negentig hecta re realiseren. "Voor achttien banen heb je ongeveer vijftig tot 55 hectare nodig, maar dan heb je niet de ruimte om iets aan natuurbehoud te doen. Met een grotere ruimte kunnen we bijvoorbeeld ook een ruiterpad en een fietspad aan leggen. Er zullen niet alleen bomen worden gekapt, maar ook worden aan geplant", aldus Stroband en Pothuizen. Ze benadrukken dat de Korte Duinen niet zullen worden aangetast. De zand verstuiving blijft buiten beschouwing. Stroband: "Wij gaan ervan uit, dat we niemand schaden, maar een recreatief, natuurlijk gebied realiseren." De gemeente en Wolfduin willen dat er een laagdrempelige golfaccommodatie komt. Hetgeen niet per definitie bete kent dat de leden voor een appel en een ei de baan op mogen. Ze moeten een eenmalige 'entree' betalen van onge veer vierduizend gulden en het lidmaat schap zal om en nabij 1.400 gulden per jaar bedragen. Die cijfers kunnen lager uitvallen, indien de gemeente de grond gratis of voor een symbolische prijs in erfpacht geeft. "Het is inderdaad duur, maar goedkoper kan het niet. Een lid maatschap van driehonderd gulden per jaar bij een golfvereniging zou tot de mirakelen van dit leven behoren. Maar er is een markt voor", zegt Pothuizen. Stroband: "Golf zal nooit aan de onder kant van de sport liggen. Maar er zijn ook ouders die hun kinderen niet naar voetbal kunnen sturen, omdat ze in de bijstand zitten. Het grote verschil is, dat de golfsport zijn eigen broek moet op houden. Andere clubs betalen maar 47 gulden per lid aan de gemeente. Als ze alle kosten zouden moeten betalen, wa ren ze ook veel duurder uit geweest." De groeiende belangstelling voor golf, het grote aantal actieve golfers in Soest en de bereidheid van het gemeentebe stuur om mee te denken en op ruimte lijk gebied mee te werken, bieden vol- IjRMmk Dik Stroband (links) en 'caddy' Adriaan Pothuizen hebben alle vertrouwen in dt realisatie van een volwaardige achttien holes baan in Soest. Natuurbehoud is één van de uitgangspunten van de Stichting Wolfduin Golf. gens Stroband en Pothuizen voldoende ondergrond om de plannen verder te ontwikkelen. De milieu effect rappor tage zal de eerste belangrijke stap zijn op weg naar een achttien holes baan, "Wij hebben het volste vertrouwen dat de mensen dit willen en dat ze bereid zijn voor de meer te betalen." In de openingswedstrijd van de competitie had The Red Stars nog met 65-83 van Deca Eagles ge wonnen. Op eigen bodem hadden de Soesters veel meer moeite met de tegenstanders uit Maassluis. Pas in de verlenging schudden de basketballers van Hans de Bruin Deca Eagles van zich af: 70-65. Het had niet veel gescheeld of Red Stars had het nieuwe jaar met een onnodige nederlaag ingeluid. Met nog enkele se conden op de klok en een achterstand van 58-61 kwam Peter van der Neut in balbezit. Hij liet de bal vanachter de driepuntenlijn uit zijn vingers glijden en mikte goed: 61-61. In de extra vijf mi nuten had Red Stars de langste adem. De blijdschap om de zege was logisch, maar het vertoonde spel was niet be paald om over naar huis te schrijven. De motivatie-meter sloeg niet bij iedereen tot honderd uit. Red Stars liep soms vlot uit (22-16), maar Deca Eagles kon dan net zo snel weer terugkomen (28-28). In de rust (32-31) was er dan ook nau welijks verschil. De Bruin kon weer over Jan van Maan- en beschikken, die een schorsing heeft uitgezeten. Ditmaal waren Dave Batts en Joes Heeregrave door het clubbe stuur uitgesloten van deelname, omdat ze bij een vorige gelegenheid niet had den plaatsgenomen aan de jurytafel. Een dergelijke plicht geldt vrijwel alle leden van Red Stars. De junioren Tim van den Deijssel, Igor Smink en Martijn Scheele waren daar entegen allen van de partij. Zij scoor den gezamenlijk 27 van de zeventig punten bijeen. Marco van Maanen was topscorer met zeventien punten. Op merkelijk was, dat aanvoerder Arne Balvers de enige Soester was die tussen de zestiende minuut van de eerste helft en de derde minuut van de tweede helft de produktie op gang bracht. Hij kwam tot zestien punten, onder meer dank zij een driepunter, waarmee hij in de ver lenging de stand op 68-65 bracht. Met veertien treffers uit zestien pogin gen was het richtingsgevoel vanaf de Jan vanMaanen was zaterdag weer van de partij bij The Red Stars dat pas in de ver lenging afstand nam van Deca Eagles. Foto: Goos van der Wilt. vrije worp lijn wederom uitstekend bij The Red Stars. Bij Deca Eagles zal daarentegen nog wel eens worden te ruggedacht aan een fase in de tweede helft. Op een stand van 54-54 misten de gasten vijf vrije worpen op rij. In totaal misten ze tien van de 22 toegekende po gingen. De heren van Stars gaan vrijdagavond in Bunschoten op bezoek bij Shooters, waarvan in de thuiswedstrijd werd ver loren. Dat duel begint om 21.00 uur. Het damesteam hervat, eveneens op vrijdagavond (21.30 uur), de competi tie met eén uitwedstrijd tegen Blue Dra- kes in Woerden. In Soest werd het in oktober 57-25 voor Red Stars. De aula van het Griftland College vormt zaterdag 15 januari wederom het decor voor het schooldamtoernooi van DVSB. Tussen 9.45 en 16.00 uur worden leerlingen in de gelegenheid gesteld elkaar te (ver-)slaan. Veertien scholen uit het basis- en vier scholen uit het voortgezet onderwijs zorgen voor een deelnemersveld van 240 dammers op het jaarlijkse evene ment. Negen basisscholen en twee mid delbare scholen komen uit Soest. Voor elke partij is twintig minuten uit getrokken. Ieder team bestaat uit vijf spelers. De finaleronden beginnen rond de klok van één uur. Als vervolg op het schooldamtoernooi heeft DVSB het individuele damkam pioenschap voor scholieren op het spel staan. De eerste wedstrijden voor de Soester titel worden gespeeld op maan dag 17 januari. Plaats van handeling is het Duivezaaltje aan de Koningsweg. Alle scholieren die zaterdag meedoen aan het schooldamtoernooi mogen ook aanschuiven voor het individuele kam pioenschap, dat voor de Baarnse deel nemers in het Rode Kruisgebouw aan de Burgemeester Penstraat in Baarn plaatsvindt. In het paviljoen van sportorganisatie Soest wordt zaterdag de inmiddels tra ditionele klaverjasmarathon gehou den. Fervente kaartliefhebbers kun nen om tien uur 's morgens aanschui ven. De marathon duurt twaalf uur, al zal er af en toe een 'pit'-stop worden gehou den voor koffie, soep en broodjes. De organisatie is in handen van de Stichting Vrienden van S.O. Soest. Namens de stichting kunnen W. Schut (tel. 11360) en A. Hilhorst (tel. 20448) meer informatie verstrekken. Aanmel den kan bij J. van de Hoed, tel. 22131. Deelname aan de klaverjasmarathon kost 25 gulden per persoon. DONDERDAG 13 JANUARI Volleybal 20.30 uur SSS 3-Stam/SoVoCo (H) (Barneveld) VRIJDAG 14 JANUARI Basketbal 21.00 uur Shooters 2-The Red Stars (H) (Bunschoten) 21.30 uur Blue Drakes-The Red Stars (D) (Woerden) ZATERDAG 15 JANUARI Badminton 12.30 uur Selby-Flevomeppers (C-drie) Volleybal 17.00 uur Stam/SoVoCo (D)-Fle- xa/Animo (De Bunt) ZONDAG 16 JANUARI Handbal 15.15 uur Smeeing/BDC-Wink/De Gazellen (Beukendal) Hockey 14.00 uur Hilversum-MHC Soest (H) (Kortenhoef) 17.20 uur Be Fair-MHC Soest (H) (Kortenhoef) 18.30 uur MHC Soest (D)-Voordaan (Blaricum) 20.10 uur MHC Soest (D)-Be Fair (Blaricum) Voetbal 14.00 uur AS'80-Soest (Almere) MAANDAG 17 JANUARI Bowling 19.30 uur Competitie Soester Bowling Vereniging, ook op dinsdag vanaf 19.00 uur (C-drie) Zaalvoetbal 20.00 uur Hees-De Groot (Beukendal) De rol van DVS/KnolIentuin in de top van de hoofdklasse lijkt even uitgespeeld. Door de nederlaag te gen NVC, die overigens pas in de laatste seconden gestalte kreeg, moeten de zaalvoetballers even een pas op de plaats maken. Na de 4-4 in Naarden werd het maan dagavond 3-4 voor NVC eii dat resul taat smaakte zuur voor DVS/Knollen- tuin. Zeven minuten voor tijd leidde de ploeg nog, dank zij een overwicht in de tweede helft, met 3-2. Daarna scoorde Robbie Majoor volgens alles en ieder een wat DVS/Knollentuin is, maar de scheidsrechter had de bal niet over de doellijn zien gaan. Korte tijd later kreeg dezelfde Majoor in de sportieve wed strijd een tijdstraf van twee minuten. Luttele seconden voordat hij mocht te rugkeren, bracht NVC de stand op ge lijke hoogte. Eddy Brinkman, met Majoor de beste DVS-er, ging in de slotseconden in de fout. Hij wilde de bal met een lob breed over het veld naar Gerard van Soeren sturen. fc-en in VC-er stak daar evenwel een stokje voor en passeerde de kanslo ze Jan Willem van de Wint. NVC nestelde zich door de zege aan kop, naast Tafelberg dat maandag avond voor de tweede keer binnen een week verloor. A. 't Hardt volgt op één punt, Burger op twee en DVS/Knol lentuin op vier. Burger behield de kansrijke positie door in sporthal Beukendal met 2-6 van SEC te winnen. De Soesters speelden geen goede wedstrijd. Alleen Edwin Brouwer, Marco Martens en Ramon Heynen kwamen in de ogen van Peter van Zoelen in aanmerking voor een vol doende. Het was ook Brouwer die bei de doelpunten van SEC verzorgde. De doelpunten werden netjes over bei de spèelhelften verdeeld. In de rusl leidde Burger met 1-3, na vijftig minu ten voetbal was die stand verdubbeld. VOETBAL SEC De trainers en leiders van de junioren hielden bij SEC een conditietest. Zo'n vijftig A, B en C junioren waren opge komen. Om ongeveer 11.30 uur ver trokken zij de duinen in voor de blauwe paaltjes loop. Na 25 minuten waren de meesten weer binnen en werden de me dailles verdeeld, over de 5 kilometer. Bij de A junioren won Christiaan An- driessen; bij de B junioren won Bart van de Bunt en bij de C junioren Sander van Veenendaal. Na de lunch werd het vier tegen vier toernooi gespeeld. Voor de A2 junioren werd 's middags de, we gens griepepidemie, uitgestelde com petitiewedstrijd uit tegen Limvio Al gespeeld. Tegen de veldverhouding in kwam SEC A2 voor rust op 0-1 door een goal van Arwin Lergner. Na rust zette Limvio alles op alles en speelde SEC succesvol op de counter. Levent Des, Niels van de Lee en nogmaals Ar win Lergner bepaalden de einduitslag op 0-4. Telefoon (02155)- 1 3014 Soester Bowling Vereniging Senioren: Big Splitters - Zilveren Ster 0-5; Boule d'Or - Bodrum 3-2; No Name - Bloopers 4-1; Van Ede - De Enghe 5-0; Game Over - Baanbrekers 0-5; Arrows - Flying Pin Ten 2-3. Jeugd: Bowling Boys - Knuddebende 5-0; Sisters - the Beast 4-1; Cool Cat - Beauty's 5-0. SV Eemland Walter Varenkamp 44.77 (300), 1.16.84 (500); Harold van Haren 35.85 (300), 59.47 (500); Hester Radstake 41.28 (300), 1.08.61 (500); Jacobine Vernhout 44.42 (300), 1.14.98 (500). Carl Verheyen 43.49 (300), 1.25.44 (1000); Arie Treur 46.10 (300), 1.33.30 (1000); Vincent Vérburg 49.34 (300), 1.36.52 (1000); Jolanda Verduin 50.63 (300), 2.54.03 (1500); Henriëtte Kuyt 49.42 (300), 2.25.26 (1500); Angelique v.d. Berg 54.98 (300), 2.49.60 (1500). Susanne den Hertog 55.26 (500), 1.59.12 (1000); Sandra Engberink 64.03 (500), 2.46.79 (1000); Bert Koelewijn 47.63 (500), 2.24.66 (1500); Joep Kasperts 46.07 (500), 2.27.22 (1500); Klaas-Roei Koele wijn 47.90 (500), 2.25.29 (1500). Stam/SoVoCo Senioren: Abcoude - dames 13-1; Abcou de-dames 2 2-3;dames4-AGAVS 1 2-2; dames 5 - Wilhelmina 3 0-3; dames 6 - Surf 5 3-0; heren 3 - heren 4 3-0; heren 5 - AGAVS 2 2-2; heren 6 - Surf 5 3-0. Junioren: meisjes A2 - M Al 1-2; Jongens Al - Gemini S Al 1-2. Het eerste resultaat voor Eemvo gels in het nieuwe jaar staat. De hobbels in het spel van de Soesters lijken eenzelfde behandeling te hebben ondergaan als de hobbels in de speelvloer van Aqua Indoor. Hoewel beide nog voor verbete ring vatbaar zijn, is toch een zekere opleving te herkennen. Eemvogels had een flitsende start en een ge weldige eindspurt tegen Het Bosch, dat met een terechte 12-8-nederlaag naar huis werd ge stuurd. De doorgaans gelijkwaardige tegen standers lieten de eerste vijf minuten vuurwerk zien: zeven doelpunten! Het Bosch nam het initiatief: 0-1 werd ech ter beantwoord door een doorloper van Anissa van Bemmel, 1-2 door een af- standsschot van Marco Kuil en 2-3 door een schot van Fons Verduin. Na 3-4 bleef Eemvogels lange tijd het ant woord schuldig. Even leek of alle kruit in de beginfase was verschoten. Uitein delijk doorbrak Wim Oldewarris de im passe (doorloopbal), waarna Kathja Rauch (schot) en Fons Verduin (straf- worp) de ruststand op 6-4 bepaalden. De tweede helft dreigde een debacle te worden voor de thuisploeg. Niets lukte meer in de aanval en ook de verdedi ging liet wat steekjes vallen. De ploeg uit Lexmond profiteerde dankbaar en kwam langszij: 6-6. Toen de gasten bo vendien nog op 6-7 kwamen, leek een drama voor Eemvogels nabij. Maar In Aqua Indoor probeert Marco Kuil een vrij staande ploeggenoot te ontdek- ken-Foto: Goos van der Wilt. plotseling keerde het tij en namen de roodzwarten een belangrijke voor sprong. De jarige Kathja Rauch schoot de gelijkmaker in, gevolgd door doel punten van Marco Kuil en Henriette Wisse. De rollen waren weer omge- draagd: 9-7. Toen opnieuw Kathja Rauch en ook nog Berry Cornelisse scoorden, was de wedstrijd beslist. De voorsprong werd niet meer uit handen gegeven, al werd het nog 11-8. Marco Kuil maakte aan alle illusies van Het Bosch een einde door een aan Wim Ol dewarris toegekende strafworp te ver zilveren: Een verdiende 12-8-overwin- ning voor de Eemvogels, die zich daar mee in de middenmoot van de tweede klasse plaatsen. De traditionele nieuwjaarswedstrijd van De Snoekbaars is dit jaar gewon nen door Rinus Brons. Uit de Vecht haalde hij 21 vissen met een totale lengte van 4.43 meter boven water. Co Wijnands kwam niet verder dan zes tien vissen, maar dat leverde hem wel de tweede stek op (3.68). De derde plaats was voor Johan de Vries. De acht vissen die hij uit het water haalde, hadden een gezamenlijke lengte van 1.66 meter. Ze had haar tas even weggezet om een artikel uit de schappen van een super markt te pakken. Toen ze zich omkeer de, was de tas verdwenen. Een vrouw van 52 raakte daardoor een bril, che ques en groene zeep kwijt. De diefstal werd vrijdag gepleegd in een super markt aan de Parallelweg. Twee gouden kettingen, een horloge en een bedrag van vijfhonderd gulden zijn vrijdagnacht uit een woning aan de Ru benslaan gestolen. De inbreker is ver moedelijk met behulp van een valse sleutel binnengekomen, want er waren geen braaksporen. De gedupeerde is een 49-jarige Soester. Een ruit vernielen aan de achterzijde was voor een inbreker voldoende om een huis aan de Julianalaan binnen te dringen. Hij nam zaterdagnacht elec- trisch gereedschap, een mini-geluidsin stallatie en een kleuren televisie mee. Dat werd bij de politie gerapporteerd door een 34-jarige bewoner. De directe schade wordt geschat op 50.000 gulden, maar de uitein delijke schade zal vermoedelijk veel hoger oplopen. Dat is het ge volg van een binnenbrand die don derdagmorgen vroeg woedde in een loods van een bedrijf aan de Birkstraat. In de loods stond een vrachtwagen die was volgeladen met matrassen. Die zijn gaan smeulen. De brandweer vermoedt dat de verlichting in de wagen broei heeft veroorzaakt in de opgepakte ma trassen. Niemand raakte gewond. De brand werd kort na zeven uur 's morgens in de loods ontdekt. Zes mi nuten later arriveerde de brandweer die met één auto en vijftien mensen was uit gerukt. Inmiddels had een medewerker van het bedrijf de wagen naar buiten ge reden. De brandweer was met één straal een half uur in de weer, alvorens het sein brand meester kon worden gege ven. In verband met schadelijke rook van de kunststofmatrassen werden omstan ders op afstand gehouden. De agressie ve rook heeft waarschijnlijk veel schade aangericht in de loods. Het vuur had een schadepost van vijftigduizend gul den tot gevolg. De Stichting Salvage is gewaarschuwd om de spullen schoon te maken. De huismeester van bejaardencen trum Honsbergen is vorige week aan zijn hand gewond geraakt, toen hij brandende resten bij een peuterspeelzaal aan de Wiardi Beckmanstraat wegduwde. De verwondingen werden veroor zaakt door glas. De man trad kordaat op, toen dinsdag middag vuur was ontstaan bij de peu terspeelzaal. pnbekenden hadden een bank die tegen een ruit stond, aangesto ken. Door de hitte van de vlammen sprong de ruit, maar dè huismeester van Honsbergen voorkwam erger. De brandweer, die zeven minuten na de melding arriveerde, hoefde geen blus werkzaamheden meer te verrichten. Wel werd eerste hulp verleend aan de gewonde man. De schade aan de bank en de gevel wordt door de brandweer geschat op duizend gulden. Brandweer en politie werden vorige week gealarmeerd wegens een brandje bij de peuterspeelzaal de Bron in Hons bergen. Daar bleek een bankje in brand te staan. Vermoedelijk was het vuur aangestoken. De huismeester van Honsbergen trad kordaat op en bluste de vlammen. Er ontstond nogal wat rookschade en een van de ruiten bleek te zijn gesprongen. Een onbekende dader heeft vorige week ingebroken in een bedrijfspand aan de Industrieweg. Hij forceerde de toegangsdeur en nam o.a. vier complete tuimelramen mee, die nog in de verpak king zaten. De buit bestond verder uit een schuurmachine, een tafelcirkel zaag, verlengkabels en een transistorra dio. Aangifte deed aan 37-jarige Soes ter.

Soester Courant | 1994 | | pagina 27