i.o.Soest, een vereniging lie je niet meer loslaat! DRIJF E.A. VAN DEN HENGEL BV VELDWEG 2c 3764 CK SOEST TEL. 02155-21065 de Spetter de Spetter vagen iade kordaat eelzaal Jeugdvoetbal verdient een speciale behandeling Yrouwen voetbal heeft stevige basis bij s.o.Soest s.o.Soest, eeuwig 3e klasser? De Spetter, een veelzijdig weekblad Tiende Yoetbalkamp in mei ramen weg •aak Kwaliteit in aanbod S.O.Soest bedankt sponsors Nieuw duo Sponsors Groei en ontwikkeling Hoogtepunt Lage prijs, hoge kwaliteit SOESTER COURANT PAGINA 21 -~~~~-~-^B/voensdag 1 2 JANUARI 1994 i alle vertrouwen in de I Natuurbehoud is één I achttien holes baan. /olste vertrouwen dat 1 llen en dat ze bereid te betalen." or probeert Mar co Kuil ploeggenoot te ontdek- >to: Goos van der Wilt 1 de het tij en namen de ■en belangrijke voór- »e Kathja Rauch schoot in. gevolgd door doel- arco Kuil en Henriette en waren weer omge- Toen opnieuw Kathja nog Berry Cornelisse de wedstrijd beslist. De rd niet meef uit handen rd het nog 11-8. Marcó an alle illusies van Het e door een aan Wim 01- kende strafworp te ver- erdiende 12-8-ovefwin- emvogels, die zich daar- denmoot van de tweede iveerde de brandweer die n vijftien mensen was uit- lels had een medewerker de wagen naar buiten ge- idweer was met één straal n de weer, alvorens het :ester kon worden gegè- 't schadelijke rook van de assen werden omsfan- d gehouden. De agressie- -vaarschijnlijk veel schade de loods. Het vuur had st van vijftigduizend gul- De Stichting Salvage is d om de spullen schoon te n een ruit stond, aangesto- e hitte van de vlammen maar dè huismeester van voorkwam erger. rdie zeven minuten na de 'eerde, hoefde geen blus sen meer te verrichten, rste hulp verleend aan de n. De schade aan de bank wordt door de brandweer uizend gulden. ■nde dader heeft vorige oken in een bedrijfspand strieweg. Hij forceerde de r en nam o.a. vier complete mee, die nog in de verpak- )e buit bestond verder uit nachine, een tafelcirkel- ;kabels en een transistorra- deed aan 37-jarige Soes- HANDCLEANSE&S AUTO- MAKE-UP )e tijden veranderen, maar bij Sportorganisatie Soest aan de Bos- jitraat-Oost blijft het onveranderd ftabiel. Tegen de landelijke prognoses in blijft het ledental hoog; hij de Jongste jeugd is zelfs sprake van éen sterke groei, yas er jarenlang slechts een twee- pal E- en F-teams. Dit seizoen pverd al gestart met hij de E en F elk vijf teams. Inmiddels kent men jelk zes teams en 't zevende staat in fde startblokken. ?romotie nodig ^Hoewel dé barometer bij s.o.Soest on veranderlijk goéd en stabiel weer aan geeft is het wel steeds belangrijker je als Iclub te profileren, te promoten, f Dat doet s.o.Soest al jarenlang en dat Imoet zo door gaan. I"Sterker nog", zegt voorzitter Paul |Smit, "jezelf promoten wordt steeds be- flangrijker. Hoevvel we nu nog steeds raan de goede kant zitten kunnen we er Pop termijn waarschijnlijk niet om heen Pdat de bevolking van Nederland en dus Póók in Soest vergrijst. Er komt minder I1 jeugd dan zo'n twintig, dertig jaar gele rden en er is een afname te bespeuren van het aantal mensen dat georgani seerde sport bedrijft. Dat betekent dat de spoeling dunner wordt en dat wij op onze hoede moeten [zijn. Daarnaast is het er de gemeente blijk baar steeds meer aan gelegen dat de sport minder uit de subsidiepot krijgt dan tot nu toe het geval is". Samenwerking nog ver weg Ondanks de toenemende druk uit ae politiek wordt er bij s.o.Soest nog steeds vanuit gegaan dat fuseren met andere voetbalclubs nodig noch wense lijk is. Smit vervolgt: "Ten eerste zijn we zelf erg sterk. Organisatorisch draaien we goed, zowel bij de senioren, de dames als de jeugd. Sportief doen we het zeer redelijk en fi nancieel hebben we een sterke basis. Net als de andere voetbalverenigingen hebben wij op dit moment geen behoefte te fuseren. Op basis van de gegevens die het bu reau sport van de gemeente tot nu toe levert lijkt er financieel geen noodzaak tot samenwerking. Zelfs het opheffen van 1 heel complex levert nauwelijks geld op. De enige politieke partij die hardop iets heeft durven zeggen over clustering van complexen (zij spreken overigens niet over fuseren) is de PvdA. De anderen vinden het waarschijnlijk geen relevant onderwerp. Overigens gaat de PvdA bij haar plan nen uit van een verplaatsing van de hoc keyvelden. Het vrijkoménde kapitaal zou dan in de sport geïnvesteerd moe ten worden. Dat zie ik ook nog niet gebeuren, hoe wel juist dit plan aantrekkelijke kanten heeft voor verenigingen. Immers er wordt een alternatief geboden met het perspectief van nieuwe kantines en kleedaccommodaties. Maar, zoals ik zei, we zijn bij s.o.Soest bezig met s.o. Soest en verder niet". De Japanners wisten het vijftig jaar ge leden al: als je de markt wilt veroveren en behouden dan heeft dat alleen maar kans van slagen als je over een lange Het voetballen van kinderen is na tuurlijk niet een soort ""Mini-Vol wassenen-Voetbal". Kinderen ver dienen een speciale behandeling, en die krijgen ze ook bij s.o.Soest. Vanaf het moment dat het kind zich aanmeldt bij s.o.Soest is het "bekend". De trainer weet wat het kind kan, weet ook wat het kind nog moet en kan leren. Natuurlijk komt aï die wijsheid niet jvanzelf. Pupillentrainer Anton Vugts is een ervaren man, die zelf al de nodige "caps" in het eerste elftal van s.o.Soest op z'n naam heeft staan. De oud-aan voerder van s.o.Soest is elke woensdag middag met een sixtet aan assistenten op de velden van s.o.Soest aanwezig om de ruim 100 E- en F-pupillen te onder richten in "het spelletje". "Elk kind ver dient een aparte benadering, want geen [één kind is hetzelfde". Vanuit deze opi nie traint Vugts samen met z'n kader de allerjongste jeugd van s.o.Soest, Het is logisch dat het enthousiasme van de voetballertjes groot is en ook dat van de ouders. Dat laatste is overigens niet zo [verwonderlijk, wanneer je weet dat elke oensdag de kantihe voor de vaders en loeders open is en er een kop gratis offie op ze staat te wachten. Zijn er ou- ;ers met klachten of vragen, of ideeën; het jeugdbestuur houdt op vrijdag avond altijd "open huis". Natuurlijk zijn het niet alleen de aller jongsten die de ruime aandacht van het [s.o.Sóest-kader verdienen. Selectiespe lers en oud-selectiespèlers als René Kaats (Al), Êecer Hilhorst (81), Leo Rauch (A2, B2), Michel Everts (BI), Ronald Plagge (Cl), Bram Kriekaard (C2) trainen de diverse elftallen van s.o.Soest. Zij worden begeleid in hun training door oud-hoofdjeugdtrainer Theo Hendriks, die de eindverant woording van hef technische beleid over de jeugdafdeling heeft. Naast trainen is er natuurlijk ook tijd voor recreatie. De jeugdactiviteiten- commissie staat er borg voor dat ook tij dens afgelastingen en vakanties de jeugd van s.o.Soest de gang naar het complex weet te vinden. Diverse activi teiten organiseert deze groep enthou siaste mensen, zoals een filmmarathon, een sjoelbaktoernooi, boslopen, puz- zelfochten. Sinterklaasmiddag, disco, etc. De klapper is echter wel het voet balkamp in mei. Maar liefst 4 dagen lang bivakkeren de léden op en om het complex en krijgen ze training van de bovengenoemde s.o.Soesttrainers, maar ook van diverse prominenten. Dit jaar van 9 t/m 12 mei is het al weer voor de tiende keer dat het voetbal kamp van s.o.Soest gehouden zal wor den. fn ieder geval zijn de oud-interna tionals Arnold en Gerrie Mühren met hun befaamde voetbalclinic aanwezig. Deze pagina zou te klein zijn om alle fi nesses van de jeugdopleiding van s.o. Soest te beschrijven. Een aardige in druk kunt u krijgen wanneer u woens dagmiddag om een uur of twee eens een kijkje komt nemen op het complex aan de Bosstraat-Oost. U kunt het "Jive" aanschouwen: "een speciale behande ling voor de jeugdvoetballer!" reeks van jaren kwaliteit levert. Bij s.o.Soest heeft men die visie onder kend. Zo krijgt de jeugd volop kans zich te ontwikkelen in de sport, maar tevens veel gelegenheid tot ontspanning naast de wedstrijdsport. Een speler of speelster die prestatiege richt wil sporten heeft daartoe volop de kans. En evenzo goed is er de kans om' het wat rustiger aan te doen in een lager elftal en zelfs biedt s.o.Soest (als enige voetbalvereniging) de mogelijkheid tot' recreatievoetbal op de zaterdagmid dag. En dat aanbod van een zo hoge kwali teit kan alleen geboden worden als alle randvoorwaarden aanwezig zijn. En die randvoorwaarden zijn er. Een hecht, goed en in omvang groot be stuur. Een sterk jeugdbestuur, met per leeftijdsgroep eigen wedstrijdsecreta rissen, een Jeugd Aktiviteiten Kommis sie, een Kommissie Jeugdvoetbalkamp, een Organisator Jeugdtoernooieri. Een Coördinator Jeugdtrainers. Bijna der tig trainers en trainsters. En daar omheen: Een vijftigtal barme- dewerkers; een evengroot aantal leiders voor de jeugd teams. Een groot aantal (jeugd)scheidsrechters, medewerkers voor het clubblad de Spetter. En dan ook nog: de Stichting Vrienden van s.o.Soest; de Klup van 100; het Promotiefonds; de hoofdsponsor Pro- car en vele andere sponsors. Allemaal mensen en bedrijven die zien dat de za ken goed geregeld zijn bij s.o.Soest en dit financieel ondersteunen. Ondanks de grote inbreng van vele vrijwilligers is een vereniging als s.o. Soest amper denkbaar zonder de in- breng van vele vele sponsors. Op deze pagina ziet u de twee groot ste afgdrukt. Naar hen gaart uiter aard de grootste dankbaarheid uit. Naast de Firma PROCAR en V.D. HENGEL zijn er echter nog vele an dere, grote en kleine sponsors, sup porters, donateurs die allen op hun manier hun steentje bijdragen aan de successen van s.o.Soest. Ook via deze weg wil het bestuur van s.o.Soest hen allen bedanken. Bij s.o .Soest is het al lang niet vreemd meer dat meisjes en dames het dagelijkse beeld op en rond de velden mede bepalen. Twee meisjesteams en twee da mesteams zorgen ervoor dat het vrouwenvoetbal een grote plaats inneemt bij de vereniging. Naast de sportieve bijdrage levert de vrouwenafdeling een bestuurslid, leve ren zij een aandeel in de barbezetting en zijn zij zeer goed vertegenwoordigd bij de vele activiteiten die de club jaarlijks organiseert. Technische staf Is het vrouwenvoetbal zo'n 2.0 jaar gele den ontstaan als carnavaleske verto ning, op dit moment neemt deze sport beoefening een eigen plaats in. Dat be tekent dat er, net als bij de heren, veel geïnvesteerd wordt. In het najaar van 1981 is het drietal Wim de Beer, Wim Dijkman en Hans Zeggelaar gestart met de huidige orga nisatievorm. Dat betekent dat dit voor jaar het 12'A jarigjubileum gevierd gaat worden. Bij s.o.Soest loopt een zevental train- (st)ers rond specifiek voor het vrou wen-voetbal-gebeuren. Dit zevental krijgt technische ondersteuning van de technisch coördinator Theo Hendriks en wordt daarnaast nog aangevuld door mensen die de wedstrijden begeleiden. Er wordt door alle groepen tweemaal per week getraind, op maandag- en woensdagavond, tussen 18.15 en 20.30 Ijverig kader Nergens in de nabije omgeving is de vrouwenafdeling zo groot als bij s.o.Soest. Dat heeft ongetwijfeld te ma ken met de enorme ijver van het leidend drietal, de heren De Beer, Dijkman en Zeggelaar. Het is enorm wat dit drietal telkens weer weet te organiseren voor 'hun' vrouwen. Dijkman: "Ik ben ruim 12 jaar geleden in dit wereldje gerold toen mijn dochter wilde gaan voetballen. In eerste instan tie vond ik het maar niks. Als ik nu ech ter zie welke ontwikkeling het meisjes- en damesvoetbal doorgemaakt heeft ben ik blij dat ik eraan begonnen ben. Mijn dochter overigens ook. Zij is in middels moeder geworden, maar ze denkt nog lang niet aan stoppen. Met Wim de Beer en Hans Zeggelaar ben ik wekelijks twee avonden en de zaterdag en zondag bezig. En we doen het met veel plezier". De Beer: "Dat plezier halen we niet al leen uit het bezig zijn met voetbal. We organiseren jaarlijks een aantal evene menten voor de speelsters. Eens een keer een etentje, Sinterklaassfeestje, een weekendje naar bijvoorbeeld Cen ter Parcs, elk jaar een weekend naar Het vlaggesehip van een vereni ging is het eerste team. Ook bij s.o.Soest is dat het geval. Er is hel bestuur veel aan gelegen dat de randvoorwaarden voor dat team goed geregeld zijn. En die voorgaarden zijn er. Zij overstijgen het belang van alleen een le elftal en gelden ook voor een 2e en 3e elftal. De selectie van s.o.Soest is dit jaar in handen van een nieuw duo. Hoofdtrai ner is de Diemenaar Dick Schinkel. Hij wordt geassisteerd door Bert Trappel, die tevens het 2e coacht. Samen trainen zij de 3 selectieteams. Beiden zijn te spreken over hetgeen bij s.o.Soest gebeurt en ook over de wijze waarop bestuur en spelers naar de toe komst kijken. Schinkel: "Ik loop al zo'n 20}aar mee in dit wereldje, maar voor het niveau van een 3e klasser is het uniek wat ik hier heb aangetroffen. Een meer dan fantas- tich complex, een kwalitatief sterke spelersgroep (ook in de breedte) en veel voorwaarden om tot goede prestaties te komen. Zo kent s.o.Soest een eigen keeperstrainer, Wout Posthuma, die vanaf de E-tjes tot de selectiekeepers trainingen verzorgt; fantastisch. Ik hoop dan ook van harte dat het ons dit jaar lukt uit de 3e klasse te pro moveren. De kansen zijn er, hoewel ik me erg goed realiseer dat je pas kam pioen wordt in de tweede helft van de competitie na de winterstop dus. Het is natuurlijk prachtig dat we nu aan kop staan, maar na 22 wedstrijden moet je er ook nog staan. Er zal zeer hard gewerkt moeten blijven worden, door alle selectiespelers. Ik heb de indruk dat de wil om alles uit de kast te halen er is. In het verleden schijnt dat wel eens minder geweest te zijn, maar van die houding bespeur ik niets. De groep is zeer gemotiveerd om nu eindelijk die 3e klasse eens achter zich te laten". Twee en drie ook belangrijk Als het eerste hogerop wil zullen elftal twee en drie daar direct en indirect aan mee moeten werken. Dat is dit jaar vooral voor het 2e team moeilijk. Het le staat boven aan, maar ook het 3e staat in zijn afdeling aan de kop. Dat betekent dat de spelers van het 2e veel moeten investeren en incasseren om die twee teams te steunen. Trappel: "Een tweede team coachen en begeleiden is altijd lastig. Ik merk bij s.o.Soest echter dat de groep beseft en accepteert dat hun eigen belang dit jaar deels ondergeschikt is aan het le en 3e. Dat is moeilijk, maar het feit dat men het zelf ziet en kan accepteren vind ik heel knap. En vergeet daarbij niet dat hét,2e in de 2e klasse van de KNVB speelt en het hen al heel wat moeite kost om zich daar te handhaven. Maar door hun inzet en enthousiasme lukt dat. Een dubbele pluim dus". Stand aan kop per 1 januari 1994: 1. s.o.Soest 10 - 16 2. D.R.C. 10 - 15 3. Schellingwoude 10 - 14 Limburg voor een fantastisch toernooi (inclusief feestavond), we organiseren jaarlijks ons eigen toernooi voor alle leeftijdsgroepen, we doen mee aan de jeugdvoetbalkampen en alle andere jeugdactiviteiten bij s.o.Soest. Kortom, we zijn helemaal stapelgek van onze hobby. Bij de betaalde jongens gaat het om vele miljoenen, bij de heren amateurs neemt de sponsoring ook een steeds grotere vlucht. De vrouwen konden dus niet achter blijven. Bij s.o.Soest zijn al meerdere bedrijven betrokken bij het vrouwen voetbal. Shirtsponsoring, maar ook de wed strijdballen voor Dames 1 worden ge sponsord. En een aantal 'weldoeners' trekt regelmatig de portemonnee open als de heren weer eens een feestje of een weekendje georganiseerd hebben. Op die manier weet men de prijzen laag te houden terwijl het aanbod groots ge noemd kan worden. Landelijk gezien is er nog steeds sprake van groei bij het vrouwenvoetbal. Ook bij s.o.Soest neemt de belangstelling voor het meisjes- en damesvoetbal nog toe. Zeggelaar: "Zeker, er komen nog steeds dames bij en dat willen we ook graag. Voor ons is het echter nooit ge noeg en we willen voorkomen dat we plotseling een team terug zouden moe ten trekken omdat we twee dames ten gevolge van blessures zouden moeten missen. Dat risico loop je nu eenmaal als de groep in zijn geheel, vergeleken met de jongensgroep, relatief klein van omvang is. Een andere kwetsbare factor bij de vrouwen is de leeftijdsindeling. Meisjes van 7 moeten soms tegen meisjes van 11 spelen. Dames van 14 tegen dames van 25. Bij het vrouwenvoetbal kun je al se nior worden als je 14 bent. Dat is voor ons een extra reden om de groep zo groot mogelijk te houden. Meisjes en dames die belangstelling hebben raden we meestal aan om eerst eens een tijdje op proef te komen. Niet voor ons, maar voor henzelf. Kunnen ze een maand de kat uit de boom kijken en dan beslissen of ze definitief lid wor den". Meisjes van 6 tot 8 kunnen overigens, als ze dat willen, bij de jongens meespe len. Er zijn meisjes die dat bij s.o.Soest doen. Belangstellenden kunnen informatie opvragen bij: Hans Zeggelaar, telefoon 02155-19280 of 16921 (werk) of bij Wim Dijkman, telefoon 02155-23171. De leden van s.o.Soest hebben al 36 jaargangen lang een eigen weekblad. Het blad dat in de kran- tenbak een ereplaatsje krijgt naast de krant, TV-bode en Voetbal International. "De Spetter" is de naam van het weekblad van s.o.Soest. Genoemd naar de for midabele knallen die menig voet baller en voetbalster van de blauw- witten op het veld weet te produce ren. De kaft van "De Spetter" verraadt de inhoud al. Een voetballer, getooid in het vertrouwde blauw met wit, levert een knal met het rechterbeen af. Een te kening gemaakt door niemand minder dan "good-old" Dick Bruynestein, waarmee s.o.Soest al jarenlang een goe de relatie heeft, wanneer het gaat om de voorkant van het weekblad van een passende lay-out te voorzien. Een lay-out die laat zien dat het blad voetbal "ademt". De inhoud van "De Spetter" is geva rieerd. De redactie zorgt voor een le zenswaardige opening waarna diverse huishoudelijke zaken de revue passe ren. Nieuws van de bar, de wedstrijdse cretaris, de dames, maar ook: "De Pen"; een rubriek waarin telkens weer een ander s.o.Soest-lid zijn mening of roemruchte geschiedenis smeuïg be schrijft. De topscoorderslijst en de strijd om de keepersbokaal is vooral in trek bij de goalgetters en de goalkeepers van de voetbalclub aan de Bosstraat-Oost. Helko Kok en Tamara Kuyer zijn de herfstkampioenen in het tussen klasse ment voor de zeer gewilde bokalen. De jeugdpagina's vinden gretig aftrek bij de ruim 200 jeugdleden. Elke week is het weer een verrassing wie "het-team van de week" is geworden. Een team dat zich in het afgelopen weekeinde het meest heeft onderscheiden verdient een ereplaatsje in het clubblad. De "Acht baancolumn" is nieuw bij de jeugdpagi na's. Een initiatief van het A2 elftal dat hiermee een pagina lezenswaardig weet te vullen. De rijkelijk versierde pagina's van de wedstrijdsecretarissen Wil Rus- scher en Anke Rauch completeren het geheel. Al deze rubrieken worden elke week weer "omsingeld" door de verslagen van de diverse elftallen. Er zijn veel voetbaltalenten onder de s.o.Soesters, maar... in de schrijverij weten diverse leden zich bijna nog beter te manifeste ren dan op het voetbalveld. De Spetter, een veelzijdig blad, dat elke week weer door de bus valt bij de leden van s.o.Soest is het communicatiemid del binnen de vereniging. Onmisbaar! Begin mei organiseert het jeugd bestuur in samenwerking met de voetbalkanipcommissie voor de 10e achtereenvolgende keer het jeugdvoetbalkamp. Een grandioze happening, vier da gen lang, die bol staat van allerlei activiteiten voor de jeugd in de leeftijd van 6 tot 14 jaar. "Het 10e voetbalkamp moet een hoog tepunt worden in de geschiedenis van jeugdactivteiten bij s.o.Soest". Deze woorden en vele van gelijke strek king vliegen over tafel als je een verga dering van de voetbalkampcommissie bijwoont. Onder leiding van nestor Ad Aarts en Theo Hendriks zijn zo'n 20 vrijwilligers aanwezig. Ieder heeft zijn of haar taak in de voor bereiding. Tijdens de week zelf zijn er meer dan 80 vrijwilligers aanwezig. Helaas wil Aarts nog niets kwijt over de inhoud van het programma, "Dat moet tot het laatst een verrassing blijven". Het gerucht dat Ajax met zijn selectie een wedstrijd komt spelen wordt beves tigd noch ontkend. Zeker is wel dat kosten, noch moeite gespaard worden om er een echte sport- feest-activiteiten-week van te maken. "Voor nog geen zes tientjes bieden wij een onmogelijk aanbod" zo vertelt Ad Aapts. Als je weet dat er die week onge veer 180 jeugdspelertjes en -speelster- tjes 4 dagen lang vermaakt worden. Daarbij krijgen ze te eten. te drinken en kunnen ze op het complex overnachten. Uiteraard aandacht voor voetbal, de training en bezoek van prominenten Het ligt voor de hand dat de grootste trekpleister van vorig jaar, John de Wolf, ook dit jaar weer aanwezig zal zijn. Meer nog dan van de jeugd trok hij vooral de aandacht van de moeders. "Wij vinden het belangrijk dat we de jeugd meer bieden dan alleen dat spel letje voetbal. Er moet meer gebeuren in een vereniging. Mensen moeten goed met elkaar omgaan, plezier maken en samen iets organiseren. Zo bind je de jeugd aan de club. Zij hebben aan het eind een fantastische jeugd gehad; dat gunnen zij hun opvolgers ook. En zo houd je iedereen betrokken. Kijk naar het vrijwilligersleger, het trai nerscorps, de barmedewerkers, het be stuur en jeugdbestuur. Verhoudingsge wijs veel jongeren". Dank aan sponsors Een lage prijs voor zoveel aanbod kun je natuurlijk niet alleen bieden omdat alles weinig kost. Nee, er moet flink met de buidel gerammeld worden. Erkende krachten in de vereniging gaan daarvoor de 'weg' op en het resultaat mag er ook dit jaar weer zijn. Mede dankzij de vele sponsors zal ook dit tweede lustrum-voetbalkamp sla gen. En naast de sponsors doet ook de Klup van 100 een aardige duit in het zakje. Eerst zorgden zij voor een prachtige speeltuin, nu zorgen voor een flinke bij drage aan het voetbalkamp.

Soester Courant | 1994 | | pagina 28