Soest heeft al troostprijs, maar gaat dit seizoen alleen voor de hoofdprijs ORN G SoVoCo krijgt kleurtje tegen koploper Stam/SoVoCo zet 'headhunters' in Nederlaag Smeeing/BDC geen schande ^ed Stars kapot geschoten Hees gooit eigen glazen in Jaap van de Veer volgt Hendrik-Jan de Boer op Trainer Dick Schinkel tekent voor één jaar bij RAAT 491, 5-10264 Of cvl/| |\n CM D PAGINA 1 WOENSDAG 19 JANUARI 1994 SOESTER COURANT PAGINA 11 VOETBAL zondag Wolleybalsters oogsten alleen waardering in bloedstollend duel: 1-3 VOLLEYBAL sm aas™ damesteam boekt negende zege in elf duels Gebrek aan inspiratie en inzet: 5-7 ZAALVOETBAL Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Loodgieterswerk Zoektocht naar versterking voor eerste damesteam VOLLEYBAL Soesters mogen ruim 20 minuten hoop koesteren tegen koploper HANDBAL mm \49 Mocht Soest de vorig jaar verworven koppositie nog moeten prijsgeven, dan heeft de club in elk geval een troostprijs in de vorm van een periodeti- tel. Maar, Soest gaat dit seizoen alleen nog maar voor de hoofdprijs. "Als je ziet hoe ze voetballen en wat voor een wilskracht ze uitstralen, moet je voor het allerhoogste gaan", zei Dick Schinkel die vorige week overigens voor een jaar bijtekende. Het ziet ernaar uit, dat Soest na de 1-3-zege op AS'80 en de nederlaag van Schellingwoude bij Buitenveldert nog maar van één ploeg concurrentie heeft te duchten. DRC volgt op één punt, de rest is inmiddels op vier, zes en nog meer punten achterstand gezet. Schinkel: "De periodetitel is meegeno- menimaar we gingen alleen naar Alme- re om de wedstrijd te winnen. We staan nu zo hoog, dat we waarschijnlijk toch wel in aanmerking zouden zijn geko men rvoor een periodekampioenschap. Wé moeten nu gewoon zorgen dat we kampioen worden." Een veel grotere overwinning op de ptmierlingen was niet geflatteerd ge weest. Nadat Michiel van der Hoeven (sjlafschop) en Michel Vlaswinkel voor eeffl ruststand van 0-2 hadden gezorgd, h^p Soest zeker drie doelpunten kun nen scoren. Dat gebeurde echter niet en toen de allesbehalve gevaarlijke Al- mgerders één keer profiteerden van lichtvaardig optreden van het Soester mradenveld, was het ineens 1-2. In die fase werd Martijn Stalenhoef aan het front gemist. Hij pleegt de aanvals golven van de tegenstanders voor zijn defensie te breken, maar hij stond nu acjiterin in verband met de absentie van dra>eblesseerde Luits Houkes. Op de positie van Stalenhoef stond René van den Deijssel die overigens tegen zijn vierde gele kaart opliep en één duel straf krijgt. Doelman Gerard van de Be- dum hield Soest staande gedurende de zeven, acht minuten na de gelijkmaker. Vervolgens was het Van der Hoeven die met een prima actie de wedstrijd, die al drie keer was afgelast, besliste. Breedte Soest toonde aan, dat het over een bre de selectie beschikt. "De kracht van Soest is de breedte", merkte Schinkel op. "Je kunt een aantal spelers missen, omdat er ook andere spelers zijn, die de instelling hebben om de strijd aan te Behalve Houkes ontbrak Jeroen van Veenendaal op het appèl. Hij is nog Dick Schinkel: "Blij dat ik hier mag werken. steeds herstellende van een kuitbeen breuk. Ferenc Kleinegris, die tijdens de winterstop zijn kaak brak tijdens een training, kon zondag alweer invallen en is komend weekeinde inzetbaar voor de inhaalwedstrijd op de Bosstraat-Oost tegen Pancratius. Voor Houkes geldt misschien hetzelfde, al zal dat afhanke lijk zijn van de vorderingen die hij de komende dagen maakt. Hoewel Soest over een brede selectie beschikt, zijn de ogen al gericht op vol gend seizoen, waarin Soest zich twee deklaser hoopt te mogen noemen. Schinkel rangschikt de geruchten over de mogelijke terugkeer van verschillen de oud-spelers in de categorie 'india nenverhalen', maar beaamt dat er op termijn zal worden gewerkt aan een mogelijke versterking van de ploeg. "Daar wordt nu nog niet concreet aan gewerkt. Of er aan gewerkt gaat wor den? Ja, maar ik heb geen zin om daar nu al over te praten. Er is nog niets con creets en ik heb nu te maken met de jon gens die elke week hun mouwen voor me opstropen." Materiaal Schinkel zal er, hoe dan ook, volgend seizoen bij zijn. De contractverlenging hing al in de lucht, maar met het bestuur werd een tweede gesprek aangeknoopt om alles eens rustig op een rijtje te zet ten. De successen van dit seizoen zijn zeker niet de enige motivatie van de Diemenaar om te blijven. "Ik heb al va ker gezegd, dat de organisatie bij Soest goed is. Ook de accommodatie is per fect. Er staat hier echt een club. En als je dan ook nog eens gezegend bent met goed materiaal, waarmee je fijn kan voetballen, mag je blij zijn datje bij zo'n club mag werken." 12 De Bunt werd zaterdag met twee tradities gebroken. Met winst op de lulmmers één hadden de dames van Stam/SoVoCo de laatste drie seizoe nen opzien gebaard, maar Flexa/Animo hield in de oververhit geraakte sporthal het hoofd koel. Twee uur en een kwartier duurde het bloedstol- de duel, waarin Stam/SoVoCo verschillende mogelijkheden op set- inst tegen de koploper liet liggen. Flexa/Animo bezweek niet, zoals in orgaande seizoen Pollux, ATC en Veenman/Martinus onder de druk. 'schoon het soms een dubbeltje op z'n kant was, sloeg de sterke ploeg uit Sneek op de beslissende momenten toe en moest Stam/SoVoCo voor dje eerste keer dit seizoen in vertrouwde omgeving de wonden likken. Het werd 1-3. B In de eerste set was een 12-9-voor- sprong niet voldoende, daarna gaf Stam/SoVoCo twee setpunten uit han den. Flexa/Animo, dat van alle ploe gen het beste volleybal liet zien, gaf de Soesters geen nieuwe kansen en nam met twee keer 14-16 een optie op de ze- Natuurlijk viel er van alles en nog wat jan te merken op het spel van Stam/So- VoCo, maar de ploeg steeg meer dan |ïns boven het normale niveau uit. De Êrvice werd met name in het begin te vaak verknald en uit tientallen drieme- teraanvallen werd slechts twee keer ge scoord. Maar ook met de positieve pun ten kon een leuke som worden ge maakt. De blokkering hing vaak op de juiste plek, zodat de volgepropte De Bunt op de ene na de andere lange rally werd getrakteerd. Stam/SoVoCo, dat de laatste weken een bleek smoeltje had opgelopen, kreeg weer kleur tegen Flexa/Animo. De bakstenen dreigden uit het cement te schudden. De Bunt vOibreerde, de voegen knarsten, het dak stond bijna net zo bol als de vloer van Aqua Indoor, het kwik spoot uit de thermometers, de ramen werden angstvallig dichtgehou den, maar tot een explosie kwam het niet. De sterke Friezinnen, die in elf duels nog maar vier van de 33 punten hadden ingeleverd, wankelden op, maar vielen niet van hun troon. Bewonderenswaardig Op de cruciale momenten viel Stam/ SoVoCo, zoals zo vaak, door de mand. De ploeg kwam net iets tekort om de ge doodverfde kampioensploeg uit het lood te slaan. De in alle opzichten ster ke koplopers waren één maat, mis schien wel twee maten te groot. Het was tegen het abnormale aan, zo vaak als Flexa/ Animo de bal van de grond hield en meteen overging op een geoliede aanval. Juist daarom was het bewonde renswaardig wat Stam/SoVoCo de trouwe aanhang voorschotelde. lid van de srss Vereniging van Nederlandse Installatiebedrijven -L.021 55-1 9954 HET TARIEF "Ze hebben steengoed gespeeld, al heb ik me nog aan veel punten zitten erge ren. Maar het feit datje al zo verkomt, is al een compliment waard. Dat we er geen punt aan hebben overgehouden, is erg wrang. We hadden tenminste één, misschien wel twee punten verdiend. We zaten er zo dichtbij. Als je een beetje meer geluk hebt, pak je meer sets. Dat het toch niet lukte, is gewoon een kwestie van niveau. Het komt ook door de smalle basis. In de vierde set za ten ze erdoor, omdat ze vier sets lang op hun tenen hadden gespeeld. Ik kon niet, zoals de coach van Flexa/Animo, wis selen. Zij hadden gewoon allemaal in zetbare speelsters", zei Servaas Klute na afloop. In de derde set maakte zijn ploeg het wel af. Op 13-10 in Soester voordeel sloeg Flexa/Animo de bal via het blok uit, maar in plaats van de service terug te geven aan de Friezinnen, kende de scheidsrechter Stam/SoVoCo een punt toe (14-10). De rode kaart die hij ver volgens aan het woedende Flexa/Ani mo toonde, betekende reglementair een extra punt voor de Soesters: 15-10. En toen was de pijp leeg. Hoewel Stam/ SoVoCo van 6-11 terug spartelde naar 10-11, voorkwam Flexa/Animo dat het wel eens heel laat had kunnen wor den: 11-15. Ook Abcoude, dat de negende plaats met Stam/SoVoCo deelde, kwam zon der punten uit de strijd. Beide teams blijven daardoor op dertien punten staan. Avero/OS 2 kroop dichterbij en staat met twaalf punten net aan de an dere kant van de gevarengrens. Daar achter zitten DIO/O en Longa in een schier uitzichtloze situatie. De onderste drie ploegen degraderen naar de twee de divisie. Heren In de Veluwehal in Barneveld ontmoet ten de heren eveneens de koploper, SSS 3. Het werd 3-0 voor de Barnevelders die hun positie verstevigden. Stam/So VoCo is overigens al enkele weken geen serieuze concurrent meer van de top drie. In de laatste drie duels werd niet meer gewonnen. Concentratie bij de speelsters van Stam/SoVoCo dat vier sets op hun te nen liepen, maar met lege handen ach terbleven. Foto: Goos van der Wilt. De felicitotieboodschop mag maximaal 3 regels groot zijn (I regel is 30 leestekens incl. spaties) en kost slechts 17,50, met pastoto 20,00 per felicitatie. FELICITATIEBOODSCHAP OPGEVEN: Voor het opgeven van uw felicitotieboodschop kunt u gebruik maken van de onderstoonde bon. Natuurlijk kunt u ook even binnenlopen bij het kantoor vnn de Soester Courant, v. Weedestroat 227, Soest. Voor uw felicitatie vult u onderstaande bon in. De rubriek gefeliciteerd! Iedere dog op de Kobelkrant! [oor de heren van The Red Stars is er geen redden meer aan. Al len als ze de basket hadden dicht- ïlast of de ring en het netje van [et bord hadden gesloopt, hadden ze Shooters 2 het scoren kunnen ||eletten. Tegen de schotkracht van de Bunschoters was evenwel op legale wijze geen kruit gewas sen. maximaal 90 leestekens inclusief spoties jue, Eurocheque of Girobetaalkaart, of ;ter Courant in Soest. Na een aardige eerste helft (vier puntjes voor) liep Red Stars in Bunschoten uit I naar een voorsprong van dertien pun- I ten. Op 38-51 ging de geroutineerde Rik Beukers zich echter met de produk- tie van de thuisploeg bemoeien. Binnen de kortste keren liet hij zeven driepun- !rs noteren. Jan Bos, in Soest al de elgeest voor Red Stars, ging even- ;ns met scherp schieten. En toen kon .ed Stars alleen nog maar hopen op n gunstige afloop. Die hoop werd niet ng gekoesterd, want Shooters 2 [Blaakte korte metten met de Soesters: 91-72. [Fraai was het allemaal niet wat de da- es van The Red Stars in Woerden lie- n zien. Belangrijk was wel de 7-38-zege die ten koste van Blue Dra- ;es werd behaald. Want daardoor blijft le damesploeg reëel uitzicht houden op iromotie naar de eerste klasse. Zonder aanvoerster Yvonne Huren kamp en Desiree van den Breul kwam Red Stars zowel in de eerste als in de tweede helft slecht uit de startblokken. Na negen minuten was het 8-2 voor Blue Drakes dat overigens niet kon im poneren en in Soest al met 57-25 was opgerold. Toen de Soesters eenmaal weer scoorden, kon de zone-press van stal worden gehaald en die functioneer de vrijdag tot tevredenheid. In de rust had Red Stars al geen zorgen meer: 9-21. Naakt Kennelijk van slag geraakt door een man die tijdens de rust naakt door de sporthal liep, begon Red Stars allesbe halve opgewonden aan de tweede helft. In de aanval werd de af en toe geboden ruimte niet uitgebuit, van afstand was er geen dreiging en Red Stars kwam geen één keer tot een aanvaardbare break. Bovendien gaven sommige speelsters in de verdediging even niet thuis. Na ne gen minuten (22-23) werd de draad op gepakt en heroverde Red Stars via de zone-press vaak de bal. Snel werd een gaatje van zeven punten geslagen, waarna de negende zege in elf duels een feit werd. Een week voor de topper tegen Firtina'93 heeft Hees onnodig zijn eigen glazen ingegooid. In sporthal Beukendal ontbrak het de ploeg maandagavond aan inspiratie, maar vooral aan inzet. De Groot bracht de ploeg daardoor de twee de nederlaag (5-7) van dit seizoen toe. De wedstrijd was amper begonnen of Hees had alweer drie keer afgetrapt. Bij de eerste twee treffers ging de verdedi ging in de fout en bij het derde doelpunt blunderde Peter de Jong. Terwijl De Groot een vrije trap mocht nemen, liep hij op een sukkeldrafje naar de zijlijn om zich te laten vervangen door Danny Brandenburg. Voordat hij twee passen het veld had ingezet, was het al 0-3. Pas toen werd Hees wakker geschud, maar in de aanval werd voornamelijk gekozen voor afstandsschoten. Daar mee had Hees enkele keren pech, voor dat Brandenburg vijf minuten voor rust voor 1-3 zorgde. Honderd tellen later was het 3-3. In eerste instantie stapte een Huizer verdediger over een 'tikkie- terug' en meteen daarna joeg Eric Looysen de bal in de bovenhoek. Hij mocht vervolgens twee minuten zijn zonden gaan overdenken, omdat hij een tegenstander in de nek spuwde. De tweede helft leek op een kopie uit te draaien. Op 3-4 zagen twee Hees-spe lers zagen vanaf de vijandelijke helft hoe De Groot de kinderlijk geboden ruimte benutte. Even later keken drie Soesters toe hoe Edwin Lazonder ach terin werd uitgespeeld door drie gasten: 3-6. De doelpunten die Brandenburg en Peter de Jong nog scoorden, kwa men veel te laat: 5-7. De tweede nederlaag van Hees kwam vlak voor de topper tegen Firtina'93, waarvoor maandagavond om 21.00 uur in Beukendal wordt afgetrapt. Firti na'93 was tot eergisteren de enige ploeg waarvan Hees had verloren (0-7). De voorsprong van het ongeslagen Firti na'93 bedraagt nu vier punten. Telefoon (02155)-1 3014 Wm De begeleidingsgroep van het eer ste damesteam van Stam/SoVoCo gaat de komende tijd intensief aan een opdracht werken: het zoeken van nieuwe speelsters vóór dames 1. Trainer/coach Servaas Klute wil vier volleybalsters aantrekken om de doelstelling (eredivisie) te be reiken. Dat heeft hij maandagmiddag tegen over deze krant verklaard. De trainer zegt zelf al met speelsters uit de eredivi sie en de eerste divisie van gedachten te hebben verwisseld over een mogelijke transfer naar Stam/SoVoCo. Namen wil Klute vooralsnog niet noemen. "Het is nog een beetje vroeg voor hen om nu al te beslissen." Uitgaande van het feit dat de Soester club zich dit seizoen handhaaft in de eerste divisie, zullen de sponsors de subsidiekraan moeten opendraaien. Want aan elke speelster van buitenaf hangt een prijskaartje, al is het alleen maar om de onkosten te vergoeden. Klute: "Meer poen, daar valt of staat het mee. Ik weet nog niet of dat lukt." Aantrekkelijk Volgens voorzitter Leo Verver van de volleybalvereniging zal het financiële aspect zeker geen struikelblok zijn. "De financiële ruimte was er en is er", aldus Verver. "Het gaat erom, dat we het team zo vorm geven, dat het aanlokke lijk is bij ons te komen spelen. Daarvoor moeten we aantrekkelijk spelen en er omheen een goed begeleidingsteam hebben. We moeten de speelsters spor tief iets kunnen bieden. Daar wordt nu aan gewerkt, maar we hebben nog geen speelsters benaderd." Dat neemt niet weg, dat de naam van Judith Lazonder voortdurend voorop de lippen van diverse SoVoCo-leden ligt. Zij koos twee jaar geleden voor de eredivisie, maar zou het niet meer naar haar zin hebben bij Zaan. Verver wil niet bevestigen, dat er contacten zijn over een eventuele terugkeer van de buitenaanvalster. 'Headhunters' Het welslagen of mislukken van de mis sie van de 'headhunters' zou wel eens van invloed kunnen zijn op het aanblij ven van Klute. De trainer: "We willen naar de eredivisie. De ontwikkeling is in gang gezet en dan moet ik resultaat zien. Niet alleen in het team, maar ook daarbuiten. Dit is een overgangsjaar. Hierna lukt het of het dondert in elkaar. Als het niet lukt om speelsters aan te trekken, gaan er speelsters weg. Erna Boonzaayer is hier gekomen, omdat ze weet dat we hogerop willen en dat er speelsters worden aangetrokken. Als er niemand komt, gaat zij weg. Daarom moet er geld komen om de onkosten van nieuwe speelsters te vergoeden. Het mooiste zou zijn als je twaalf inzet bare speelsters hebt, dan kan ik goed werken. Eigenlijk is er nog veel onze ker, maar ik heb het hier wel naar m'n zin. Tot nu toe merk ik dat er al veel bin nen de club is veranderd om aan de doelstelling te werken", aldus Klute die in de zomer van 1993 een verbintenis van driejaar aanging met Stam/SoVo- Co."De mensen die gaan zoeken, moe ten nu hard aan het werk. Ik kan dat niet zelf doen, want ik sta de hele zaterdag al in de hal. Ze weten wat voor speelsters ik zoek. En voordat ze komen, wil ik ze zien en dat ze meetrainen. Ik ga niet op andermans advies af." Jeugdopleiding Klute wil niet met alleen maar 'vreemde gezichten'deeredivisie bereiken. "Nee, we moeten het beslist niet alleen van mensen van buitenaf hebben. Daarom is de jeugdopleiding heel belangrijk. Daarom moeten dames 2 en 3 ook heel belangrijk worden. Daar zitten nog geen speelsters in, die in dames 1 kun nen worden ingezet." Klute bestrijdt dat het aantrekken van nieuwe speelsters korte termijn politiek is. "Waarom zou iemand hier niet lan ger dan twee of drie jaar blijven spelen? Daar zijn voorbeelden genoeg van. En er is talent, maar er zal meer moeten worden getraind. Er lopen in de jeugd meiden bij, die nog veel kunnen leren. We moeten naar de situatie toe, dat die speelsters straks ook in dames 1 kunnen spelen." Oqk voorzitter Verver onderstreept het belang van speelsters uit eigen gelede ren: "Ons uitgangspunt is dat maximaal vijftig procent van buitenaf mag ko men. Daarmee denken we voldoende draagvlak binnen de club en in Soest te houden." Het is geen schande om van Wink/ De Gazellen te verliezen. Dat was de conclusie die Smeeing/BDC zondagmiddag mocht trekken na het bezoek van de koplopers die via de cijfers 13-19 met de over winning aan de haal gingen. Onge veer twintig minuten lang koester de Smeeing/BDC hoop, daarna maakte De Gazellen het karwei op zakelijke wijze af. De Gazellen werd vorig jaar al kam pioen in de eerste divisie, maar haalde geen startbewijs voor de eredivisie door in de promotie/degradatiewedstrijden te verliezen. Smeeing/BDC wist via p/d-wedstrijden ternauwernood het vege lijf te redden in de eerste divisie. Maar De Gazellen werd vorig seizoen wel geklopt in Beukendal en dus be loofde het duel tussen de lijstaanvoer der en de degradatiekandidaat een inte ressante ontmoeting te worden. De nederlaag van vorig handbaljaar zat nog vers in het geheugen bij de coach van de Doetichemmers en zijn angstige vermoedens kregen in de eerste acht tien minuten gestalte. Guus Tourné, die kort daarvoor vier strafworpen op rij had verzilverd, mikte de bal met een laag onderhands schot in de hoek en zorgde daarmee voor 7-3. De Gazellen was tot op dat moment nauwelijks aan echte aanvallende daden gekomen. Nachtmerrie Maar de nummer één wankelde geen moment. De gasten bleven steunen op hun hechte defensie, wat hun sterkste wapen is. De hoekspelers van Smeeing/BDC beleefden op klaarlich te dag een nachtmerrie, werden volle dig geïsoleerd en konden niet of nauwe lijks worden aangespeeld door de strak ke dekking. En vanuit de tweede lijn kon Smeeing/BDC niet doorkomen. "We hebben überhaupt geen opbouw- spelers die kunnen komen en de bal erin jagen. Daardoor konden we ook geen druk maken, anders hadden we ruimte aan de zijkanten kunnen creëren", be nadrukte Paul van den Deijssel het feit dat zijn ploeg aanvallend geen vuist kon maken. "De Gazellen staat erom be kend dat ze een sterke verdediging heb ben." In aanvallend opzicht maakte De Ga zellen minder indruk, maar de kansen werden over het algemeen benut. In de beginfase stond Dennis de Rijk nog wel eens in de weg, maar na 7-3 begon De Gazellen onder aanvoering van de rechter opbouwspeler de schade te her stellen. Vlak voor rust kwamen de be zoekers zelfs voor de eerste keer op voorsprong. En die zou niet meer uit handen worden gegeven. Gat De eerste vijf minuten van de tweede helft werden door de koploper benut om de wedstrijd te beslissen8-13. "Het is jammer dat er toen een gat viel, an ders hadden we misschien kunnen bij blijven", stelde Van den Deijssel. Toch kreeg zijn formatie kans op de aanslui ting. De Gazellen mocht het duel con- troleren, opvallend was het balverlies dat de Gelderlanders regelmatig leden. Op 13-16 had Smeeing/BDC zelfs de marge kunnen minimaliseren, maar Charles van Zetten miste in de break en Cleem Diemers zag zijn enige schot vanuit de hoek gestopt door de voor treffelijke doelman van De Gazellen. Dat het in de laatste anderhalve minuut van 13-16 ineens 13-19 werd, had geen waarde meer. De wedstrijd was reeds in een eerder stadium verloren. In die fase schaduwde Peter Stoelenga al de rechter opbouwspeler van De Ga zellen, die tot op dat moment zeven van Een doelpoging van Guus Tourné wordt ditmaal verijdeld. De schadeloos stelling bestaat uit een vrije worp. Foto: Goos van der Wilt. de zestien treffers had gemaakt. De gas ten zouden gedurende elf minuten niet scoren, maar Smeeing/BDC verzuim de het geringe aantal kansen te benut ten. De ploeg scoorde in de eerste acht tien minuten zeven maal, maar zou in de resterende 42 minuten slechts zes keer het doel treffen. Jaap van de Veer wordt volgend sei zoen de nieuwe trainer van SEC-za- terdag. Hij volgt Hendrik-Jan de Boer op, die aan zijn eerste seizoen als hoofdtrainer bezig is. Dat is bekend gemaakt door be stuurslid Johnny Huiden van de za terdagafdeling. Het nieuws komt kort voor de in te halen derby tussen SEC en Hees, die zaterdag om 14.30 uur op de Bosstraat-West begint. Hees was vorig seizoen nog lid van Hees, waarvoor hij meer dan twintig jaar in het eerste team uitkwam. Van de Veer werd vorige zomer al aange trokken door SEC. Hij is hoofd jeugdtrainer en assistent van Bert Holwarda die SEC-zondag bege leidt. De Boer wil zich volgend seizoen meer toeleggen op het zaalvoetbal en de lange afstandsloop.

Soester Courant | 1994 | | pagina 11