na B.V. Strëter 1 nog weken super gen. Thuiswerkvrij: betere resultaten Florens College Naarden: natuurlijk Harry Slinger op Midland College NE WO SCHADE- REPARATIE NEWO Soesterbergsestraat 79, Soest. 02155-16151. makelaars b.v Vernieuwd cursusaanbod van Evangelische Hogeschool Opleiding tot makelaar nu ook bij ECHO Amersfoort Kerstboombrand afgeblazen door de wind \ITOOR i ONDERWIJSI Makelaardij o.g. INFORMATIE OVER VOORTGEZET ONDERWIJS I PAGINA 14 WOENSDAG 19 JANUARI 1994 nvmI 'AANKOOP rERHUUR '0 b.g.g. 170 00 ■rav:v:v:*X\Tvï VAKGARAGE bruids reportage MUGRO VAKGARAGE SOESTER COURANT PAGINA 15 EEN GREEP UIT ONS AANBOD 215.000, Verhuizen? Haal de erkende vakman in huis! M EEMNESSERWEG 55, BAARN m TEL: 02154 -1 20 00 Unieke aanpak bij Mavo Soest aan de Valeriaanstraat Koninginnelaan 22 3762 DE Soestdijk Tel.: 02155 - 25996 Katholiek onderwijs Soest(erberg) viert 125-jarig bestaan Geld uit kluis Soester bedrijf Afstandsbediening en asbak uit auto gestolen Vakschool voor bloemschikken, -binden en groenvoorziening Open dag op vrijdag 28 januari Open D&g NVM KEN ZEKERINGEN s en openbaar ver rit (v/h 4 kamers) ag. met berging in mbrizering, garde- ;urkvloer en zonnig pkamers. douche, keert in een uitste en is voorzien van ïrm over de volle :ien van dubbele and. Inclusief stof- iM: f 159.000,- k.k. Icentrum en station -d dubbel woon- diepe, fraai aange- d toilet, L-vormige erwanden, uitge- let inbouwappara- jieping: 2 slaapka- nd metspiegeldeu- amer met douche, jen zolder met vas- verkeert in een uit- iud, is v.v. een in- )M: f 395.000,- k.k. I uitzicht aan voor- bbele villa (1976) w obe, toilet, royale net open haard en lezellige eetkeuken 1 en inbouwappara- garage binnendoor Dbbyruimte ca. 40 kamers, waarvan 1 i, royale fraaie bad- :.v.-ruimte, dubbele beglazing, n3. Parterre gedeel- )M: f615.000,-k.k. Voor grote en lichte aan alle merken auto's. Nijverheidsweg 11 Soest Tel. 02155 - 2 71 23 Foto-Video Herman van Dam P. de Hooghlaan 2 3761 AR Soest Tel. 02155 -1 75 52 Sloperij Inkoop loop-sloop- en schadewagens Tevens alle onder delen los op voorraad. Industrieweg 16a Tel. 02155- 1 1276 APK ONDERHOUD REPARATIES voor alle merken auto's. Nijverheidsweg 11 Soest Tel. 02155 - 2 71 23 SERVICE-FLATGEBOUW "DE SOESTER DUINEN" Riant gelegen driekamerappartement met garage en berging inde onderbouw en prachtig uitzicht! Tekening beschikbaar. Aanvaarding direct. VRAAGPRIJS: f 255.000,- k.k. BAARN - BREMSTRAAT Leuke in goede staat van onderhoud verke rende hoekwoning met flinke garage en carport. Mooie woonkamer, keuken, bijkeu ken, verdieping: moderne badkamer, ouder slaapkamer, kinderkamer, vliezotrap naar zolder met mogelijkheid voor kamer. Aanvaarding 1 mei 1994. VRAAGPRIJS: f 226.000,- k.k. SOEST - KERKSTRAAT In goede staat van onderhoud verkerende hoekmaisonnette met tuin, carport, balkon en landelijk uitzicht. Mooie lichte woonkamer, keuken met apparatuur, bene denverdieping: luxe badkamer, 2 slaapka mers met schuifpui, hobbykamer, berging. VRAAGPRIJS: f 255.000, k.k. Prins Torenstraat 45, SOEST Aan drukke doorgaande weg gelegen winkelruimte 40 m2 met magazijn, toilet en kitchenette, totaal 123 m2 opper vlakte. Aanvaarding in overleg. vraagprijs: VAN BUUREN Kompleet verzorgde verhuizingen Tijdelijke opslag Overzeeverhuizingen Projektverhuizingen ///Vy^ ffBEl CRATIS\ l\06-022.31.91 Van Buuren verhuizingen bv Nieuwegracht 24-26 3763 LB Soest Tel.: gratis 06-022,3191 WERKENDE VERHUIZERS De Mavo Soest is een thuiswerk- vrije school. Daar worden goede resultaten behaald met wat lange re schooldagen zonder huiswerk. "Thuiswerkvrij onderwijs ver hoogt de motivatie sterk. Dat werkt door, zoals onderzoek ook uitwijst. Mavo Soest heeft niet toevallig een zeer hoog percentage geslaagden". Dat zegt directeur J.W. de Gruijl van deze school op algemene grondslag aan de Valeriaanstraat. "Mavo Soest heeft een systeem, waarbij zelfstandig studeren en grondige begeleiding nauw op elkaar zijn afgestemd. Daar hebben onze leer lingen ook later profijt van als zij door stromen naar bijvoorbeeld HAVO of MBO," aldus De Gruijl. "Leerlingen die dat nodig hebben, worden dagelijks tijdens een speciaal uur bijgewerkt door een vakleraar of de mentor". In de studiezaal maakt de leerling zelf standig het werk dat in de lessen wordt opgegeven. "Zorgvuldig plannen is hierbij belangrijk. Hierdoor kan bewust worden gekozen voor afwisseling tus sen moeilijk en gemakkelijk, tussen leuk en minder leuk. We hebben vaste schooltijden en duidelijke doelstellin gen. Al het schoolwerk wordt in princi pe binnen de schooltijden gedaan. Bij les uitval worden de leerlingen tevens binnen de school opgevangen." Rapportage De leerstof is bij Mavo Soest ingedeeld in acht delen. De leerlingen krijgen in één cursusjaar ook rapportcijfers per vak. Het rapport wordt maandelijks mee naar huis gegeven. Directeur De Gruijl: "Zo blijven ouders en leerlingen precies op de hoogte van de vorderin gen. In deze aanpak kan snel worden in gegrepen als dat nodig is." De Mavo Soest hecht grote waarde aan goed contact tussen de school en de ou- '^te ders. Hiervoor is de mentor aangesteld, die altijd aanspreekbaar is en zo nodig ook zelf initiatieven neemt. Op contact avonden kunnen de ouders de vorde ringen doorspreken met de mentor en de leraren. Er zijn daarnaast algemene informatie-avonden over onder meer vakkenpakketten en de gang van zaken in het examenjaar. "Naast goed stude ren vinden wij tevens andere activitei ten als excursies, sportdagen en ont spanning heel belangrijk," besluit De Gruijl. Mavo Soest heeft een modern, zeer goed geoutilleerd gebouw in Soest, dat makkelijk bereikbaar is, ook voor leer lingen van buiten Soest. Diverse buslij nen stoppen voor de deur en het NS-station Soest-Zuid is op tien minu ten lopen. Belangstellenden kunnen een uitgebreide kleurenbrochure aan vragen op het adres Valeriaanstraat 167a, 3765 EM Soest. Bellen met di recteur De Gruijl is ook altijd mogelijk: tel. 15689. De Evangelische Hogeschool te Amersfoort komt in het kader van de EH-zaterdag Academie met een sterk uitgebreid en vernieuwd cursusaan bod voor de eerste helft van 1994. In een zojuist gepubliceerde 'Cursuswij- zer' staan voor de periode januari tot en met juli 1994 achttien verschillende cursussen en excursies op het pro gramma. Onderwerpen van de cursussen zijn on der andere: NT-Grieks, Medisch- ethische vragen, Pastorale gesprekken, Alternatieve geneeswijzen, Communi catie en PR. De EH biedt tevens een voor Nederland unieke cyclus van vijf cursussen en drie excursies over het 'Creationisme' aan. Deze kunnen ook afzonderlijk worden gevolgd. Voor alle cursussen geldt, dat geen spe cifieke vooropleiding vereist is. De duur van de cursussen varieert van één dag tot zes dagen. De kosten bedragen f 55,- per hele zaterdag en er is geen in schrijfgeld verschuldigd. Geïnteres seerden kunnen de 'Cursuswijzer' met het complete cursusaanbod voor de eerste helft van 1994 aanvragen bij het secretariaat van de EH (tel. 033-621731). ECHO Opleidingen start in sep tember 1994 een voltijds dagoplei ding makelaar in onroerende goe deren in Amersfoort. Hiermee voldoet ECHO Opleidingen aan een belangrijke vraag. Tot nu toe was er in de regio Amersfoort geen mogelijkheid deze opleiding te volgen. De opleiding Makelaar in onroerende goederen is een dagopleiding van één jaar. Het aantal lesuren zal 27 uur per week bedragen. Omdat naast deze uren een fors aantal uren aan zelfstudie be steed moet worden, kan men van een pittige opleiding spreken. Naast de spe cifieke praktijkleer over de makelaardij zullen economische en juridische vak ken een belangrijk onderdeel van het lesprogramma vullen. Uiteraard ont breekt het vak Bouwkunde niet. Een extra 'plus' binnen deze opleiding vormt de cursus praktisch computerge bruik, die afgesloten kan worden met het examen voor de module MG-3 van het Praktijk Diploma Informatica (PDI). Erkende diploma's De lesstof is zodanig samengesteld, dat opgeleid wordt voor het examen Make laar in Onroerende Goederen van de Stichting Vakopleiding Makelaardij in Onroerende Goederen (SVM). Het MG-3 examen wordt door het EXIN afgenomen. Beide examens staan on der toezicht van een Rijksgecomitteer- de van het Ministerie van Economische Zaken. Docenten van het Midland College en van het MBO-College Eemvoorde ne men de economische en de technische vakken voor hun rekening. Voor de specifieke vakken trekt men gastdocen ten uit het bedrijfsleven aan. Stichting ECHO Opleidingen is een er kend instituut door de minister van On derwijs en Wetenschappen. Dat bete kent dat studenten aan de opleiding Makelaar in Onroerende Goederen aanspraak kunnen maken op studiefi nanciering en recht hebben op een O V- jaarkaart. Inlichtingen: J.H. Bijvank, tel. 033- 721584. CLAIRE RAVENS GARDEUR MONIQUE BROUNS IN - WEAR PART TWO P.T.A. MARC O'POLO De zes katholieke scholen gaan dit jaar het 125-jarig bestaan van het katholie ke onderwijs (opgericht in 1869) in de gemeente Soest vieren. Een commissie, bestaande uit ouders en leerkrachten, is vorig jaar begonnen met de plannen voor de feestelijke viering van het jubi leum. Voor alle duizend leerlingen van de zes scholen komt er in elk geval een feestdag en men dénkt ook aan een feestelijke activiteit voor team- en be stuursleden. Over het hoe, wat, waar en wanneer staat op dit moment echter nog niet alles vast. Zeker is wel dat er op zondag 4 septem ber een feestelijke eucharistieviering wordt gehouden in de Petrus en Paulus- kerk, waarin zal voorgaan monseigneur Nienhaus, autoriteit op het gebied van het katholiek onderwijs in Nederland. Ook het Gilde zal waarschijnlijk zijn medewerking aan de viering verlenen. De zes katholieke scholen in de ge meente Soest zijn: de Achtbaan (Van Hamelstraat), de Driesprong (St.The- resiastraat), de Ludgerusschool (Vos- se veldlaan), de Montessorischool (Steenhoffstraat), de Wegwijzer (Wil- laertstraat) en de Carolusschool (Soes- terberg). In een bedrijf aan de Nieuwegracht is een onbekende hoeveelheid geld uit een kluis gestolen. De dader opende de kluis met de sleutel die hij elders in het pand had gevonden. De inbraak moet woensdag tussen kwart voor acht en half negen 's avonds zijn gepleegd. Om binnen te komen, had de dader de toe gangsdeur vernield. Uit een auto van een 38-jarige Soester zijn de asbak en de afstandsbediening gestolen. De dader opende beide voor portieren en de kofferbak om in de auto te kunnen komen. De diefstal is zon dagmiddag gepleegd. Het Florens College Naarden is een vakschool/leerlingstelsel voor bloemschikken en -binden (Bloe- mendetailhandel) en groenvoor ziening en natuurlijke omgeving. Veel leerlingen behaalden hier reeds hun vakdiploma. Werken en tegelijkertijd leren. Want bij zo'n vakopleiding gaat het om de dage lijkse werkzaamheden op het leerbe drijf. In de praktijk leer je het meest; van iemand die de kneepjes van het vak kent. Natuurlijk hoort kennis uit boe ken ook bij een gedegen opleiding. Je moet niet alleen iets kunnen, maar ook weten. Een goede schoolopleiding is een vereiste. Daarom gaan de leerlin gen, naast hun werk, wekelijks één dag of avond naar school. Het Florens Col lege in Naarden heeft zowel opleidin gen in de bloemenbranche als in de groenvoorziening (hoveniersoplei- ding). Het Ministerie van Landbouw, Natuur beheer en Visserij heeft bepaald dat vanaf 1 augustus 1992 op alle leerling stelsels voor de nieuw beginnende op leidingen de kwalificatiestructuur moet worden ingevoerd. Een kwalificatie is een eenheid (clustër) van kennis, vaar digheden en houding, die voor uitoefe ning van een beroep, het maatschappe lijk functioneren en verdere studie no dig of gewenst is. We onderscheiden drie soorten kwalificaties: de beroeps gerichte, maatschappelijke en door stroom. De opleiding beginnend beroepsbeoe fenaar (BB) zal in certificaten aangebo den worden. Eén certificaat bestaat uit twee of meer modulen. Een module is een afgerond stuk lesstof betrekking hebbend op het onderwerp. Alles wat met dat onderwerp te maken heeft, van de wortel tot de bladeren, maar ook de arbeidsomstandigheden komen in zo'n module naar voren. Na het behalen van het certificaat kan de leerling/cursist zich bezig gaan houden met een ander certificaat. De vakopleiding bloemschikken en -binden in het kader van het leerling stelsel duurt twee, c.q. vier jaar. De leerling werkt minimaal 20 uur per week in een bloemenzaak en gaat gedu rende één dag per week naar school. Het diploma, behaald na het tweede jaar (de Primaire Opleiding), is dat van binder(ster)-verkoper(ster). Als hij of zij het diploma van Zelfstandig Be roepsbeoefenaar behaalt, kan de leer ling zich vestigen als bloemist winkelier. Voor hen die ouder zijn dan 21 jaar, is er tevens een tweejarige avondoplei ding (geen leerlingstelsel). Maar je kunt in Naarden verder. Heb je het diploma Z.B. van het leerlingstelsel of de dagopleiding (MAS) gehaald dan ben je toelaatbaar tot G.B. (gespeciali seerd beroepsbeoefenaar). De oplei ding bouwt dus voort op het niveau van Z.B.-Bloemendetailhandel. De leerling ontwikkelt* zich tot gespec. beroepsbe oefenaar in de bloemenbranche, die op zelfstandig en onafhankelijke wijze de verantwoordelijkheid neemt voor het verkopen, ontwerpen en vervaardigen van complex bloemwerk. Daarnaast bekwaamt hij zich in planning, admini stratie en beheer. Groenvoorziening en Natuurlijke om geving bestaat uit een tweejarige BB-basisopleiding die opleidt voor het diploma Vakbekwaam Groenverzor- ger. Daarop aansluitend volgt een tweejarige opleiding Groenvoorziening Zelfstandig Beroepsbeoefenaar (ZB) met twee afstudeerrichtingen: A. Kleine groenobjecten met diploma Hovenier-Detaillist. B. Stedelijke Groenvoorzieningen met het diploma Groenvoorziener. Ook deze leerlingen werken minimaal 20 uur op een leerbedrijf en bezoeken 1 dag per week de vakschool. Naast deze opleiding bestaat de 2 a 3-jarige Begin nend Beroepsbeoefenaar voor Assis- tent-groenverzorger, die vooral aan leerlingen uit het individueel onderwijs de kans biedt goed geschoold een plaats in een natuurlijk beroep te verwerven. Voor hen die moeilijk een keus kunnen maken, of met onvoldoende vooroplei ding, is er de Algemene Tuinbouwcur- sus. De duur van deze opleiding is een jaar. Het diploma schept het recht om toegelaten te worden tot één van de voornoemde opleidingen. Open dag Op zaterdag 22 januari houdt het Flo rens College Naarden een open dag. De deuren zijn van 10.30 tot 15.00 uur ge opend. Het Florens College Naarden is te vinden aan de Prinses Marijkehof 40 te Naarden, tel. 02159-43680. De traditionele kerstboomverbran ding, die vorige week woensdag op de Eng zou worden gehouden, ging tot gro te teleurstelling van velen niet door. De brandweer vond het wegens de harde wind te gevaarlijk. Ook de scouts van de Hopman Masselmangroep, die het jaar lijkse ritueel altijd in goede banen lei den, moesten werkloos toezien. Ze ko zen daarvoor een plekje op de brandsta pel. De bomen werden een dag later geofferd aan de versnipperaar. Foto: Goos van der Wilt. Op vrijdag 28 januari zal de ex- leadzanger van de popgroep Drukwerk tijdens de open dag van het Midland College een optreden verzorgen. Harry Slinger treedt op als 'artiest van de week' in het ka der van de Week van het Beroeps onderwijs. Ieder jaar vindt in Nederland een pro- motieweek plaats om het beroepson derwijs te promoten. Deze week wordt dit jaar gehouden van 24 januari tot en met 28 januari. Op allerlei plaatsen in Nederland vinden er evenementen plaats om het Beroepsonderwijs onder de aandacht te brengen. In dit kader houdt het Midland College haar jaar lijkse open dag. Om dit evenement mu zikaal te ondersteunen zal Harry Slin ger 's avonds om 19.00 uur een kort op treden verzorgen, waarbij het beroeps onderwijs centraal staat. Belangstellen den zijn daarbij van harte welkom. Belangstelling Het Beroepsonderwijs in Nederland mag zich verheugen op een toenemen de belangstelling. Ook in de regio Amersfoort is in het mbo-onderwijs in vrijwel alle sectoren een groei waar neembaar. Dat is niet zo verwonderlijk als men bedenkt dat door de groeistad functie van Amersfoort de werkgele genheid voor mbo-ers in deze regio aanmerkelijk beter is dan elders in het land. Daarnaast is het arbeidsperspec- tief voor afgestudeerde schoolverlaters van het middelbaar beroepsonderwijs uitermate gunstig. Het aanbod binnen het economisch on derwijs is enorm breed. Om goed ant woord te kunnen geven op allerlei vra gen over de mogelijkheden binnen de economische sector, houdt het Midland College op 28 januari haar open dag. Deze voorlichtingsdag begint om 14.00 uur en eindigt om 21.00 uur. De open dag wordt gehouden in het gebouw aan de Zangvogelweg. Inlichtingen: J.H. Bijvank, tel. 033- 721584. Zaterdag 22 januari Open Dag: Amersteyn college, sector DGO, Bekensteinselaan 37, Amers foort. Van 10.00-13.00 uur. Amersteyn college, sector dienstverl. en ge- zondh.zorg, Hogeweg 71, Amersfoort. Van 10.00-13.00 uur. Amersteyn college, sector Economie, Leusderweg 30, Amersfoort. Van 10.00-13.00 uur. Open Dag: Florens College, voor opl. in natuur en groen. Prinses Marijkehof 40, Naarden. Van 10.30-15.00 uur. Woensdag 26 januari Open Middag: Chr. Agrarische School, Luxoolseweg 1Nijkerk. Vanaf 14.00 uur. Donderdag 27 januari Open Dag: Amersteyn college, sector Economie, Leusderweg 30, Amers foort. Van 14.00-17.00 uur. Vrijdag 28 januari Open Dag: Midland college voor beroepsonderwijs, Zangvogelweg, Amers foort. Van 14.00-21.00 uur. Zaterdag 5 februari Open Dag: Het Nieuwe Lyceum, voor gymn., athen., havo, Jan Steenlaan 38, Bilthoven. Van 9.30-12.30 uur. Dinsdag 15 februari Kennismakingsmiddag. Het Nieuwe Lyceum, voor gymn., athen., havo, Jan Steenlaan 38, Bilthoven. Voor leerlingen groep 8. Van 14.00-15.30 uur. Voor ouders vanaf 19.30 uur. Woensdag 23 februari Kennismakingsmiddag: Oranje Nassauschool voor mavo, Overboslaan 15, Bilthoven. Voor leerlingen groep 8 van 14.00.-15.30 uur. Voor ouders vanaf 19.30 uur.

Soester Courant | 1994 | | pagina 15