R.0UD VërRuür IPRIKBORD t illem Van Oosten fotoservice Snooker Centrum Soestdijk :ob >TH<r PAGINA 16 WOENSDAG 19 JANUARI 1994 SOESTER COURANT PAGINA 17 anen te Henk Binnendijk bij 'In de Ruimte' liotheek iotheek Gouden en zilveren sieraden uit huis Veenbesstraat weg Vrijwilligers Vakature Bank Thuishulpcentrale /N Eemland THC zoekt in Soest vaste vrijwilligers 'De Schakel' zoekt spullen voor markt Man reageert woede af op andere auto Burgerlijke stand \NereldI/I/inkel Afrika-thee Dierenlief Dierenleed Grote hoeveelheid gereedschap uit woning gehaald Slachtbingo bij 'De Vriendschap' co V cz> - co Regio-vergadering Jehovah's Getuigen Vleesverkoop Helpt U mee? Geef bloed, word RODE KRUIS Soest/Soesterberg Tel. (02155) 1 79 98 Bloedbank Gooi en Eemland Hilversum Tel. (035) 24 50 27 Spirituele lezing over astrologie De Loper van de week Maatschappelijk werk Praatmiddag ANBO in de Vijverhof Veel spullen uit flat verdwenen Vrouw (31) kan inbrekers net niet bijbenen Inbrekers laten geluidsinstallatie in gang achter Cursus voor vrouwen tegen werkstress Kerkdiensten Zondagconcert in kasteel Groeneveld Week van Gebed voor de Eenheid Medische dienst 'Open Avond' over geloofsvragen Wie personeel zoekt leest de Soester Courant Muziek in Utrecht lel. 19577 muari: jersoon, was ooit striptekenaar. Hij zich aan te passen eisen van de tijd. reemd en ouder lij slaagde er niet iliceerd te krijgen. Sukegawa's roem Toch moet hij op aan zijn geld ko- eest vreemde din- rdienen. Zo over- ijn afgeknipte ha- deze een nieuwe Dit is geen suc- tenen te gaan ver- em ontbreekt aan >cht naar zeldzame )llectie uit waarde- tieeft een bizar ste- ht waar hij bezoek mensen. Zelfs de zijn stripverhalen In een tijdschrift s leest hij over een [besluit zijn collec- t aan te bieden. De een teleurstelling; opgewassen tegen 3t ergernis van zijn hij een machteloze Uiteindelijk besluit ten op het tekenen 956) studeerde aan f of Arts en debu- :teurop de televisie, i ij in diverse lange Ier Wim Wenders' ie world'. Hij bleef e Japanse televisie, 9 en 1990 komische g voor de kleur en :elden zijn soms net werk is een menge- holie, surrealisme, Dciale kritiek. ir. P/65-1- f 5,-. 9.30 uur, tel. 19577. 25 januari houdt de ïlijke Ouderen Bond Soest, een bijeen- preker de bekende Manen-Pieters. Zij e achtergronden van ijeenkomst wordt ge- Engendaal, Boek- vang 14.30 uur. m. Zoals altijd is de •or vervoer kunt u de i, tel. 19190 (tenmin- /oren). UUR Soesterbergsestraat 57 Winkelcentrum Soest-Zuid 02155-13109 Van Weedestraat 147 Soestdijk 02155-25942 Hamseweg 21/4Hoogland 033-807151 gen?" Lees vier vlieger-die han- ïrdient. In maart die hebben mee- -12 jaar) van Jos Lammers. lij eigenlijk een In- :1 een kleine. Want leer weet veel mee sterk. Het lijkt wel ang is, niet 's nachts die jongens van de aar als Poppe ver- Beer ook niet pre- zijn is. Hoe moet 'Ortje zeggen dat hij »t je zitten, van Lu- met honden. Of be en hebben iets met steeds bij hem zijn. rian in de zomer en van de buurt uit moet op vakantie g in Frankrijk. Ge- >k de hond Neskio, ts van kampeerders e boeken EGA Mega Drive van Neil West. 'iezen en tips voor spelen van Sega lig- ina's op je te wach- 1 worden twee blad uren gewijd. Aan de jor-stap screenshots moeilijkste gedeel- lisbare tips wijzen je iters moet verslaan. eek Albert Cuyplaan est, tel. 02155-15210. met zaterdagmorgen uur. net vrijdagmiddag van vrijdagavond van theek Overhees Wil- 3766 CP Soest, tel. onderdagmorgen van sdag- tot en met vrij- 4.00-17.00 uur. vrijdagavond van liotheek Soesterberg 3769 DA Soesterberg, n van 10.00-12.30 uur. ;dag- en vrijdagmiddag uur. n 18.00-20.00 uur. Henk Binnendijk van de Evangelische Omroep zal op zondag 23 januari spre ken in het Paviljoen van de Evangelie Gemeente van In de Ruimte aan de In- singerstraat. Regelmatig is Henk Bin nendijk te horen en te zien voor radio en t.v. Al vele jaren is hij een bekend ge zicht van de Evangelische Omroep. Binnendijk is iemand die duidelijk, be grijpelijk en boeiend voor iedereen de bijbel uitlegt. In zijn programma: "We reld van verschil" op zaterdagavond, trekt hij met jongeren door het land Is raël. Op deze rondreis, midden in woes tijnen of berglandschappen, behandelt Henk Binnendijk bijbelse thema's en gaat in gesprek met deze rondtrekken de jongeren. Een veel bekeken ander programma is "Fifty Fifty", waarin Binnendijk beken de gasten uitnodigt en samen met hen in gesprek gaat over werk, leven en geloof. Deze boeiende spreker is a.s. zondag te horen in de open dienst, die om 10.00 uur begint. Voor kinderen van alle leef tijden zijn er aparte kinderdiensten. Het In de Ruimte-Paviljoen bevindt zich aan de Insingerstraat te Soest. Iedereen is welkom. Met behulp van een koevoet heeft een inbreker de balkondeur van een woning aan de Veenbesstraat geforceerd. Ver volgens doorzocht hij de gehele woning en trof hij gouden en zilveren sieraden aan. De inbreker nam kettingen, een horloge, ringen, schakelarmbanden met bedeltjes en drie kinderarmbandjes mee. Dat is gemeld door een 44-jarige vrouw uit Soest. De inbraak is vrijdag tussen kwart over vier 's middags en kwart over zeven 's avonds gepleegd. Smitsweg 311, tel. 12630 tel. 033 - 63 13 34 De Thuishulpcentrale Eemland (THC) zoekt vaste vertrouwde vrijwil ligers, die enkele uren per week on dersteuning willen geven in gezinnen of situaties waarin ouders/verzorgers/ kinderen/buren de dagelijkse zorg hebben voor een gehandicapte, de menterende of chronisch zieke. De vaste verzorger kan op die manier even weg, vrij zijn in zijn/haar eigen huis, iets voor zichzelf doen of iets met de andere kinderen of de partner on dernemen. Voor de volgende situatie(s) in Soest worden deze week vrijwilligers ge vraagd: De echtgenoot van een demente vrouw vraagt incidenteel een vertrouw de oppas voor ca. drie uur, zodat hij even rustig boodschappen kan doen. Mevrouw houdt van muziek en zingen. Vrijwilligers ontvangen begeleiding en een onkostenvergoeding van f 2,50 per uur. Wie hulp wil geven kan bellen voor een vrijblijvend kennismakingsgesprek bij de THC, Kleine Haag 1-3,3811 HE Amersfoort, tel. 033-631334, of bij contactpersoon Erica Stanton in Soest, tel. 19226. De openbare basisschool "De Schakel" aan de Klaarwaterweg is op zoek naar spullen voor de grote tweedehands- spullenmarkt, die op zaterdag 19 maart wordt gehouden. Alle goede gebruikte kleding, meubels, boeken en platen zijn welkom. Ze kunnen dagelijks gebracht worden of opgehaald na een telefoontje naar de school: tel. 15714. Uit woede door de aanrijding die een 58-jarige man had veroorzaakt, heeft een 32-jarige Soesterzich afgereageerd op de auto van die man. De oudste van de twee stond op een in rit van de Soesterbergsestraat. De jong ste reed die inrit in en stopte achter de andere auto. De 58-jarige man had dat niet in de gaten en reed achteruit. Flet gevolg was een botsing, waarbij de au to's schade opliepen. De 32-jarige Soester gaf daarop enkele trappen te gen de wagen. Het gevolg daarvan was een kromme antenne, een ingedeukt portier en een ontwrichte buitenspie gel. Cultuurverschillen In moderne culturen worden mensen meer als individuen beschouwd, met grote persoonlijke vrijheden, en dus ook met grote persoonlijke verant woordelijkheden. Deelnemen aan de maatschappij gebeurt op basis van per soonlijke beslissingen en persoonlijke verantwoordelijkheid. In traditionele culturen beschouwen mensen zich veeleer als lid van een groep. Niet het individu, maar de groep waartoe men behoort vormt de basis van waaruit men aan de samenleving deelneemt. Het individu in een traditio nele cultuur deelt zijn verantwoorde lijkheden dan ook meer met de andere leden van zijn groep. In het algemeen kan men zeggen dat personen in traditionele culturen wei nig keuzemogelijkheden hebben vvan- neerzij zich "goed" of "normaal willen gedragen. Deze beperking van de keu zemogelijkheden voor gedrag heeft tot gevolg dat er weinig persoonlijke afwe gingen hoeven te worden gemaakt. Enerzijds geeft dit een grote mate van zekerheid aan personen, anderzijds be tekent dit echter ook dat er weinig ruimte overblijft voor persoonlijke keu zes. Trouw en verplichting aan familie gaan altijd voor trouw aan vrienden, zaken relaties of eisen van het werk en zaken doen. Bloedverwanten moeten elkaar helpen, en ook financieel steunen waar dat nodig is. Solidariteit neemt in tradi tionele culturen dus een belangnjke plaats in. Deze onbetaalde inspanning valt niet onder de gebruikelijke definitie van vrijwilligerswerk, omdat het werk niet in georganiseerd verband gebeurt en de inzet sterk het karakter familiedienst ot wederkerigheid heeft. Autochtone Nederlanders doen vaker onbetaald werk (vrijwilligerswerk) zon der dat men specifiek van de begunstig de persoon iets terug verwacht. Men verwacht misschien van de samenleving een wederdienst, niet aan een concreet persoon die eerder werd ondersteund. De wederkerigheid van het vrijwilli gerswerk is voor autochtone Nederlan ders dus abstracter. Deze week vraagt de Vrijwilligers Va kature Bank Soest/Baarn uw aandacht voor de volgende vakatures: Periode 10 t/m 16 januari. GEBOREN: Catharina Petra Evi, dochter van J.G. van Rouwendaal en G.W. Hamstra. - Mayke Renée, dochter van D.J.H. Schram en M. van Oldenbeek. - Jon, zoon van J.J.F. Muller en G.N. Kremer. ONDERTROUWD: Peter Meindert Nijmeijer en Jeanette Ezinga. - Tijmen Gerardus Buijs en Wilhelmina Hillegonda Rasch. - Mari- nus Dirk van Barneveld en Claudia van den Hooff. GEHUWD: Ferdinand Johannes Damiaans en An- gie Marie Vigil. - Cornelis Hendrikus Kijzer en Sylvia Johanna van Leeuwen. Johannes Bernardus Sevink en Hen- riëtte Theresia van den Broek. - Jacob Jan Kriekaard en Hendrika José Han en. OVERLEDEN: Neeltje Huisman, wed. van L. Honnef. - Gisèle Jacob, wed. van S.M. van Gel der. - Johannes Petrus Karthaus, wed. van B.R. Lunenberg. - Everarda Kok, wed. van P.J.C. van der Lugt. - Gijsber- tha Wanzing. - Wilhelmus Cornelis van Bennekom, echtgen. van G.J. Hout veen. - Charles Norbertus Hoefsmit, echtgen. van J.H. Vos. - Petrus Kop pen, echtgen. van M.M. van Dorre- steijn. - Josephina Albers, \yed. van G. Wisselo. - Zoltan Gyula Molnar, echt gen. van M. Pinter. - Margaretha van 't Klooster, wed. van A.W. Hilhorst. 2-101: De Speel-o-theek in Baam zoekt geïnteresseerden voor haar uit leen-organisatie, voor het uitvoeren van kleine reparaties en het doen van licht-administratief werk. 4-114: Landelijke Correspondentie club zoekt iemand die goed kan organi seren, zelfstandig kan werken en mak kelijk initiatieven neemt. 5-119: Een stichting Huiswerkbege leiding Soest zoekt iemand die zich wil inzetten voor de opvang van jongeren van 12-18 jaar. 6-101: Telefonische Hulpdienst zoekt meerdere vrijwillig(st)ers om diensten te draaien als telefonische hulpverlener, voor gemiddeld 6 uur per week. (De opleiding start 1 februari a.s.). Leeftijd minimaal 21 jaar. 6-117: Hulpverleningsorganisatie aan vluchtelingen te Baarn zoekt vrij willig(st)ers voor opvang en begelei ding van asielzoekers (ondersteuning in asielprocedure en maatschappelijke begeleiding). 7-120: Scoutinggroep vraagt vrijwil- lig(st)ers voor een groep kinderen van 10 tot 14 jaar. De bedoeling is spelend bezig te zijn en technieken te leren. Tijd: zaterdag 13.00 uur tot 15.00 uur. Minimum leeftijd 21 jaar. 7-126: Een instelling voor jeugd werk te Soesterberg zoekt enthousiaste vrij willigsters die schoolkinderen leuk begeleidt tijdens instuifmiddagen. 8-133: Centrum voor geestelijke ge handicaptenzorg zoekt een aantal vrij wil!ig(st)ers voor het opbouwen en on derhouden van zgn. "bezoek-ouder-re- laties" d.w.z. dat een bewoner regelma tig wordt bezocht en dat er met hem/ haar gezellige dingen worden onderno men. 17-110: Dezelfde instelling vraagt een vrijwillig(st)er voor het assisteren bij creatieve middagen - tweemaal per week. 19-127: Behandelingsinstituut voor jong-volwassenen vraagt een vrijwillig (st)er voor het in en om het huis verrich ten van kleine reparaties op technisch vlak, eventueel samen met een cliënt met een auto van de instelling bood schappen doen e.d. Inlichtingen over de genoemde vacatu res en over vrijwilligerswerk in het alge meen, kan bij de Vrijwilligers Vakatu res Bank worden verkregen aan de Smitsweg 311. Kantoortijden: dinsdag tot en met donderdag van 9.00 tot 12.00 uur, tel. 12630. In Baarn is er de mogelijkheid voor een spreekuur op af- spraak. N^^Stichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 28132 Thee uit Afrika is sterk in opkomst. Voormalige Britse koloniën als Kenya, Malawi, Zimbabwe en Tanzania expor teren jaar in jaar uit meer thee. Niet het minst omdat de kwaliteit van de Afri kaanse thee zich kan meten met die van de traditionele theelanden in Azië. Al sinds 1977 importeert S.O.S. Wereld handel Afrikaanse thee uit Tanzania. Nu komt er ook thee uit Zimbabwe. Sa men vindt u die in de nieuwe Afrika- melange. Tot 1980 had Zimbabwe, toen nog Rhodesië geheten, een apartheidsregi me. De economie van het land was vol ledig in blanke handen. Voor de meeste theeplantages is dat nog steeds het ge val, zij maken deel uit van Britse thee- multinationals als Lipton en Brooke Bond. Anders is het met de thee die S.O.S. Wereldhandel importeert van de Kitiyo-plantage en de kleine familiebe drijven daaromheen. Deze theevelden zijn inmiddels in handen van de zwarte bevolking. Boeren, die vroeger op de onvruchtbare gronden van de zwarte reservaten woonden, hebben hier in de theeverbouw een nieuwe bron van be staan gevonden. Zeer binnenkort is de ze nieuwe Afrika-thee in de Wereld winkel verkrijgbaar naast de Kiburi- thee. De Wereldwinkel is dagelijks geopend van 9.30 tot 17.00 uur; alleen op maan dag is de Wereldwinkel gesloten. Thee uit Afrika is sterk in opkomst. Amivedi, tel 17001 VERMIST 11-1 Zwart m. grijs bruine kater, gec. Inl. Mevr. vd. Heuvel, Wieksloterweg WZ 27, 3763 U Soest, tel. 22219. GEVONDEN 11-1 Cypers poesje, slechte huid, uitge droogd heel oud. gev. o.d. Turfstreek, Soest, inm. overleden. Een grote hoeveelheid gereedschap is in de nacht van donderdag op vrijdag uit een woning aan de Plasweg gestolen. Een 35-jarige inwoner van Huizen deed aangifte van diefstal van twee Haakse slijpers, een decoupeerzaag, een hamerboor, een accuboor, een schuurmachine en een stofzuiger. De dader is het huis binnengekomen via de garage, waarvan hij een deur forceerde. In het clubgebouw van postduivenver eniging "De Vriendschap", Nachte- gaalweg 8A, wordt op zaterdag 22 ja nuari een gezellige slachtbingo gehou den. Iedereen is vanaf 19.30 uur wel kom. De bingo begint om 20.00 uur. Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. Verkoop Verhuur Reparaties van gereedschappen en machines voor de vakman en de doe-het-zelver Industrieweg 37b - Tel. 19589 Op zaterdag 22 en zondag 23 januari vindt in de kringhal te Swifterbant een regio-vergadering van Jehovah's Ge tuigen plaats. De bijeenkomsten wor den gehouden van 10.00 tot 16.00 uur; er is geen collecte en de toegang is vrij. Op zaterdag spreken H. Steenkamp over "Gods koninkrijk is een realiteit", D. v.d. Berg over "Opdracht en doop" en O. Krant over "Hoe wij onze ko- ninkrijksprediking kunnen verbete ren". Op zondag spreken E.A. Broerse over "Bedenk de dingen die je hebt ge leerd en breng die in de praktijk", en H. Steenkamp over "Wat Gods koninkrijk voor de mensheid zal doen". Inlichtingen voor Soest: tel. 23250. Donderdagmiddag om 14.00 uur zal aan het slachthuis aan de Lange Brink- weg weer verkoop plaatsvinden van vrijbankvlees. De verkoop staat open voor iedereen. Op woensdag 26 januari vindt in Mayindra (Kerkstraat 3-5) de tweede lezing plaats van de nieuwe serie "spiri tuele lezingen", georganiseerd door Anita Ansinger en Sylvia van Welzenis. Het onderwerp is astrologie. Bettina Reijn zal uitgebreid ingaan op het thema: "Oude tijd, nieuwe tijd", of wel de overgang van het Waterman tijdperk naar het Vissen-tijdperk en wat dat inhoudt aan maatschappelijke en persoonlijke veranderingen. Zij geeft een duidelijke en vooral praktische uit leg van de astrologie. De lezing begint om 20.00 uur. Entree: f 15,00. Informatie en opgave: tel. 20335. "Dat mag in de krant," hoor je de mensen wel eens zeggen als iemand een mooie prestatie heeft geleverd. Dat vinden wij ook en daarom zwaaien we hier graag lof toe aan "de lopers van de week"Dat zijn de jon gens en meisjes die de krant rond brengen en daarbij een tijd lang - twee maanden - geen enkele klacht hebben gekregen. Ze krijgen een ex traatje (voor het goede voorbeeld) én een eervolle vermelding. Deze week zijn: Guido Goudswaard Stichting Centrum voor Maatschappe lijke dienstverlening Soest-Baarn- Eemnes. Regionaal buro: Eemnesserweg 10, 3741 GA Baarn, tel. 02154-17841, fax: 02154-20425. Spreekuren: Gezinsverzorging en bejaardenhulp: - Soest: werkdagen van 9.00-10.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 19004. - In Soesterberg: dinsdag en woensdag van 09.30-10.30 uur, geref. kerk, Ge neraal Winkelmanstraat 103, tel. 03463-52606. Maatschappelijk werk. - Soest: werkdagen van 9.00-10.00, Burg. Grothestraat 74, tel. 19004. - Soesterberg: van 9.30-10.30 uur, ge ref. kerk, Gen. Winkelmanstraat 103, tel. 03463-52606. Soest-Zuid: woensdag 9.00-11.00 uur, tel. 13750, Gezondheidscentrum de Bundeling, Schoutenkampweg 4. Buiten kantooruren kan u, voor uitslui tend telefonische hulp, bellen met de THD te Hilversum, tel. 035-245555. Zo nodig kan de THD één van de maat schappelijk werkers bereiken. Sociale Dienstverlening gemeente Soest, afdeling Maatschappelijk werk. - Spreekuur maatschappelijk werken den: werkdagen 8.30-10.00 uur, ge meentehuis, Raadhuisplein 1, tel. 94311, toestel 56. Sociale Verzekeringsbank, district Amersfoort (voorheen Raad van Ar beid). Informatie over kinderbijslag, AOW- pensioen, weduwen- en wezenpen sioen, rentezegels. - Spreekuur Soest: vrijdag 10.00-11.00 uur, gemeentehuis, Raadhuisplein 1. Hervormd maatschappelijk werk. Spreekuur Soest: iedere maandag 9.00-10.00 uur in de Ichthuskerk, Al- bert Cuyplaan 2, tel. 15708. Op andere dagen 8.30-10.00 en 13.00-13.30 uur bereikbaar in Huizen, tel. 02152- 50132. De eerste praatmiddag die de Algeme ne Nederlandse Bond voor Ouderen (ANBO) in 1994 houdt, vindt plaats op zondag 23 januari. De 50-pIussers ko men bijeen in de Vijverhof aan de Klari net. Om 13.30 uur is de zaal open en vanaf 14.00 uur kunnen de bezoekers een kaartje leggen, rummy-cub spelen of een babbeltje maken met anderen. Zo als gebruikelijk is de toegang gratis. De bezoekers van de praatmiddag krijgen bovendien twee consumptiebonnen aangeboden. op klaarlichte dag zijn inbrekers erin geslaagd een groot aantal spullen uit een flatwoning te stelen. Dat werd ont dekt door een 27-jarige bewoner die maandagmiddag thuiskwam. Uit de woning verdwenen een videorecorder, een midi-set, een foto-unit, een verre kijker, betaalkaarten, cheques en veer tig cd's. Het zal je maar gebeuren. Je komt thuis en ziet twee mannen je erf aflopen met de koffer van je videocamera. En wat doe je dan? "Er achteraan", dacht de 31-jarige vrouw die dit donderdagmid dag overkwam. Ze achtervolgde de twee inbrekers, maar kon hen niet bij benen. Daarom nam ze de schade op in haar woning aan de Heideweg. De in brekers, binnen gekomen via een keu kenraam, hadden de koffer van de vi deocamera meegenomen, maar in de koffer zaten alleen twee batterijen en drie banden. Ook werd een fototas met daarin een lens gestolen. Ze hadden de stereo-installatie al trans- portklaar in de gang gezet, maar om de een of andere reden niet meegenomen toen ze de woning aan de Ir. Menkolaan verlieten. De 25-jarige bewoonster ont dekte dat ze ongewenst bezoek had ge had, toen ze donderdag om zeven uur 's avonds thuiskwam. Ze zag de geluids installatie in de gang staan, ontwaarde dat haar woning was doorzocht en merkte dat de daders een keukenraam hadden vernield. Omdat alles over hoop was gehaald, kon ze niet direct aangeven of er spullen zijn gestolen. De Vrouw Werkwinkel Oost-Utrecht wil een bijdrage leveren aan het voor komen van ziekteverzuim en het trai nen van werkende vrouwen in het om gaan met werkstress ter voorkoming van 'burn-out'. Veel werkende vrouwen in de dienst verlenende- en verplegende/verzor gende beroepen krijgen vroeg of laat te maken met vormen van overbelasting. De Vrouw Werkwinkel heeft veel er varing opgedaan met de groep vrouwen in de WAO/Ziektewet en trekt daaruit de conclusie dat preventie de uitval uit het arbeidsproces kan verminderen. De cursus gaat bij voldoende belang stelling van start op 8 februari en duurt zes dinsdagavonden van 19.30-22.30 uur. De eigen bijdrage is 300 gulden. Aanmelding en informatie bij Vrouw Werkwinkel, regio Oost-Utrecht, Breestraat 59-61, Amersfoort, tel. 033-614737. 3 Full-size tafels (Karnehm Hillman) Tel: 02155 -1 25 25, 3761 HB Vredehofstraat 6 200 meter van Paleis Soestdijk 1 Zondag 23 januari ROOMS-KATHOLIEKE KERK Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 Zaterdag 19.00 samenzang Zondag 09.30 zie Oude Kerk Zondag 11.00 oec. dienst; gemengd koor Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 Zaterdag 19.00 samenzang Zondag 10.30 parochiekoor Zondag 19.00 oec. dienst H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 Zaterdag 19.00 samenzang Zondag 09.30 oec. dienst; Cantate Do mino 10.45 zie Wilhelminakerk Joanneskerk, Willaertstraat 51 Zaterdag 18,00 Zondag 10.30z/c Open Hof HERVORMDE KERK Oude Kerk, Torenstraat 1 10.00 ds. J.C. Greive en pastor J. Hou- ben Eminakerk, Regentesselaan 2 10.00 ds. H.M. Jansen De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 ds. J.P. Schouten; H.A. Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10.00 ds. W. van Gorsel 17.00 ds. R. van Kooten GEREFORMEERDE KERK Julianakerk, Julianalaan 19 10.00 drs. H.J.Huyser, Utrecht 19.00 zie Mariakerk Wilhelminakerk, Soesterbergsestr. 18 10.45 ds. J.W.Huisman en pastor C. Spithoven; oec. dienst; H.A. De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.30 ds. J.P. Schouten en pastor P.J.M. Evers; oec. dienst; H.A. M.C. MOLENDAEL SOEST Zonnegloren, Soesterbergsestr. 125 10.00 ds. P. v.d. Laarse CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 09.30 en 16.30 ds. J.W. Schoonder- woerd GEREF. KERK VRIJGEMAAKT Parallelweg 1 09.30 ds. G.E. Geerds 17.00 ds. P. Groenenberg, Amersfoort GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehobothkerk, Dalweg 44 09.30 en 15.00 F.Mulder, Ëlspeet NED. PROTESTANTENBOND Rembrandtlaan 20 10.15 ds. M. Roos, Woubrugge EV. GEMEENTE IN DE RUIMTE Insingerstraat 39-53 10.00 Henk Binnendijk CHRISTEN GEMEENTE SOEST Griftland College, Noorderweg 79 15.00 Hans v.d. Steen; H.A. NIEUW APOSTOLISCHE KERK Rembrandtlaan 11 Zondag 9.30 en 17.00 uur; woensdag 20.00 uur JEHOVAH'S GETUIGEN Koninkrijkszaal St. Theresiastraat 18 Gemeente Soest: dinsdag 19.25 uur; zaterdag 18.00 uur Gemeente Baarn: zondag 10.00 uur; donderdag 19.25 uur SOESTERBERG zie Soesterbergse pagina BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63B 10.30 geen dienst VRIJE EVANG. GEMEENTE Eemnesserweg 63B 19.00 ev. Meij NED. GEREFORMEERDE KERK Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10.00 ds.B.J. Eikelboom, Loosdrecht AMERSFOORT EVANG. LUTHERSE GEMEENTE Langestraat 61 10.30 ds. A.E. v. Eeden, Soest De Baarnse Muziekkring organiseert op zondag 23 januari een zondagmid dagconcert in de Hasselaerzaal van kas teel Groeneveld. Als solist treedt op Matthijs Verschoor, piano. Hij speelt werken van Scarlatti, Chopin en Rach- maninoff. Het concert begint om 16.00 uur. Entree: f 11,00. Elk jaar wordt een week van de maand januari uitgeroepen tot Week van Ge bed voor de Eenheid. Dit jaar is die week van 18-25 januari. Het thema is: "Het huis van God: geroepen om één te zijn van hart en geest". Op zondag 23 januari worden in diverse kerkgebouwen in Soest oecumenische vieringen gehouden: om 9.30 uur in De Oude Kerk; om 11.00 uur in de Petrus en Paulus kerk; om 9.30 uur in de Heilige Familie- kerk; om 10.45 uur in de Wilhelminakerk; om 10.30 uur in De Open Hof een dienst van Schrift en Tafel; om 19.00 uur in de Mariakerk. De Raad van Kerken nodigt allen uit op 23 januari de "eigen" kerkgang te ver plaatsen naar de viering in het gebouw van een ander kerkgenootschap, om ze op bescheiden wijze iets van de oecu menische gedachte gestalte te geven. Zaterdag 22 januari en zondag 23 januari Huisartsen Zaterdag 08.00 - zondag 24.00 uur: Groep A: B.E. Spelberg, De Genestetlaan 9, tel. 25544. Groep B: EJ. Oudshoorn, Dalweg 1, tel. 12815. Groepsindeling huisartsen: Groep A: Bavinck, Van Dorssen, Krij ger, Mout, Rupert, Spelberg, Walter. Groep B: Von Bartheld, Chavannes/ Verberne, Huitema, Oudshoorn, Nico- las, Overbeek, Smits-Schaffels. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst op bellen! Apotheek Vanaf vrijdag 17.30 uur: Apotheek Bierhaalder (Baarn), Nieuwstraat 40, tel. 02154-12137. Extra dienst zaterdag 9.00-12.30 uur: Apotheek Soest, Driftje 4A,tel. 12497. Tandarts Zaterdag en zondag 13.00-13.30 uur: CJJ. Dorrestein, Ossendamweg 43, tel. 17853. Dierenarts Vrijdag 19.30- zondag 24.00 uur: Grote huisdieren: H. Blanken (Eemnes), Laarderweg 42C,tel. 02153-12706. Kleine huisdieren: J.M.L. Broeckman-van Hall, Van Goyenlaan 17, tel. 19633. M.C. Molendael Soesterbergsestraat 125, tel. 92911 Molenweg 2, Baarn, tel. 02154-82511 Bezoektijden: Alle verpleegafdelingen Dagelijks: 15.00-16.30 en 18.30-20.00 uur. Op zondag tevens 11.00-11.30, 15.00-16.30 en 18.30-20.00 uur. Medium Care In overleg tussen patiënt, familie en ver pleging. Kinderafdeling Baarn Doorlopend bezoek voor familie. Overig bezoek: 15.00-16.30 uur. Kraamafdeling Baarn Voor vaders en kinderen: 15.00-16.30 en 18.30-20.00 uur;Overig bezoek: 15.30-16.30 en 19.00-20.00 uur. Spoedeisende hulp - tijdens kantooruren: m.c. Molendael Baarn en Soest; - buiten kantooruren en in het weekein de: m.c. Molendael Baarn. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht: 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06-8344* (20 ct. per minuut). Rode Kruis/Bloedbank Aanmelding nieuwe bloeddonoren: Bloedbank Gooi en Eemland, Rem brandtlaan 31,1213 BE Hilversum, tel. 035-245027; Donorwerving Rode Kruis afdeling Soest/ Soesterberg, V aleriaanstraat 129, 3765 EL Soest, tel. 17998. Secretariaat Rode Kruis Soest/Soes terberg: Ir. Menkolaan 4, 3761 XA Soest, tel. 22673. SOESTERBERG zie Soesterbergse pagina Na het succes van de 'Open Ochten den', georganiseerd door een aantal christenen uit Soest, wil deze groep nu een 'Open Avond' organiseren waarop iedereen welkom is. Het is de bedoeling met elkaar in gesprek te raken over al lerlei levens- en geloofsvragen. De eerste 'Open Avond' zal worden ge houden op dinsdag 8 februari met als thema: 'Wat is waarheid?' Gastspreker is de heer J.J. Frinsel. De 'Open Avond' heeft een informeel karakter: wie over het thema mee wil praten kan dat doen: wie alleen maar wil luisteren is even goed welkom. De muzikale bijdrage wordt verzorgd door: André Kooistra. De bijeenkomst vindt plaats in gebouw 'Credo' aan de Julianalaan 19. De koffie staat klaar om 19.30 uur. Het programma begint om 20.00 uur en eindigt om 22.00 uur. Er is een boeken tafel aanwezig. Informatie: Nelie van Arkel, tel. 18068, of Jaap Koole, tel. 15291. Zaterdag 22 januari, Domkerk: (Bach-project) motetten "Lobet den Herrn" en "Fürchte dich nicht" van Jo- hann Sebastian Bach, "Ich lasse dich nicht" van Johann Christian Bach en "Erforsche mich" van Johann Ludwig Krebs; door de Domcantorij o.l.v. Remco de Graas. Aanvang 15.30 uur. Toegang vrij. Zondag 23 januari, Ste. Gertrudis- kerk: concert voor hobo en orkest van Frantisek Krommer en concert voor or gel en orkest van Georg Friedrich Han del, door barokorkest Nederlandse Cantorij o.l.v. Maarten Kooy, Pieter Dhont, hobo, en Gert v.d. Kaas, orgel. Aanvang 13.00 uur. Toegang vrij.

Soester Courant | 1994 | | pagina 17