muonsi IvMaI Soester Zakenkring: 'Politiek moet meer rekening houden met bedrijfsleven' Expositie Wandkleden van Bertie Jagers Partij altern VW-Soest present op Vakantiebeurs Witte (GGS) en Baks (BAM) vrijdag in 'Soestand' Bauers Kwintet WOENSDAG 19 JANUARI 1994 SOESTER COURANT WOENSDA Nieuwjaarsbijeenkomst Soester werkgevers Appèl In Fysiocentrum Veenstreek, Ereprijsstraat mm Basiscursus over voetreflexmassage Live op Radio Soest vanuit C-drie ooooooooooooooooo g 5 gangen-menu f55,- t~) Restaurant o Meningen van lezers Alcohol Wim van lloorn RENOVATIE f NV0B - EN V'M Videofilm bij 15 jaar tuinbouwvereniging 't Nut vraagt uw aandacht voor: Bouwzaken Aangevraagde bouwvergunningen Verleende bouwvergunningen Wet Milieubeheer Hinderwet Kapvergunningen 'Voor pol Winkeldievegges melden zich na wegslepen auto Schaatsenbeurs op De Regentuuter Tentoonstelling in gemeentehuis over nieuw tijdperk KLu Autodief gepakt in Apeldoorn J R> De Soester werkgevers, verenigd in de Soester Zakenkring, hebben vrijdagavond het nieuwe jaar inge zet met een pleidooi om het plaat selijk bedrijfsleven meer te betrek ken bij de politieke besluitvor ming. Zakenkring-voorzitter A. piasschaert drong bij het gemeen tebestuur aan op voortvarendheid en besluitvaardigheid. piasschaert verwachtte van de gemeen te dat zij in de komende periode beslag legt op het Richelleweg-terrein in Soes- terberg, ten behoeve van Soester bedrij ven; dat het woningbouwprogramma wordt toegesneden op de behoefte van bedrijfsmedewerkers en dat de woning toewijzing zou plaatsvinden in samen spraak met het bedrijfsleven. Over de woningbouw-lokatie Konings- weg-Dorresteinweg is de Zakenkring niet zo best te spreken. "Daar woning bouw plegen is vragen om moeilijkhe den. Het gebied moet bestemd worden als reservelokatie voor de toekomstige uitbreiding of verplaatsing van bedrij ven," aldus Piasschaert, die van een Weg-om-de-Noord daarentegen ont lasting van het centrum en een oplos sing voor het "drama-Van Weede- straat" verwachtte. Piasschaert drong nog maar weer eens aan op goed overleg tussen de gemeen te, de Zakenkring en andere instellin gen -"we vragen er steeds weer om" - en bood de hulp van de organisatie aan als bemiddelaar bij conflicten tussen ge meente en bedrijven. Van de gemeente verwachtte hij meer voortvarendheid: "Neem besluiten en voer ze uit; wacht niet tot de beslissing noodgedwongen genomen moet worden." Balans Tevoren had Piasschaert na vier jaar College van CDA-PvdA-D66-Pro- gressief Soest voor de Zakenkring de balans opgemaakt over 1993: het be drijfsterrein Nieuwegracht 1 is vrijwel bezet ("Oudegracht of Vollegracht lijkt een juistere naam..."), Nieuwegracht II wordt uitgegeven en'Nieuwegracht III wordt uitgewerkt. "Op het voetbalveld in Soesterberg wordt straks 'Hypsos' in plaats van 'Hup Soest' geroepen. Hij constateerde verder enigszins iro nisch dat de Structuurvisie was versche nen "onder druk van de Soester Zaken kring" en dat wethouder Jan Menne ("IJzeren Jan") niet alleen de financiën op knappe wijfce onder controle had ge kregen, maar dat er ook een rook- en al coholverbod in het gemeentehuis van kracht was geworden, evenals een au toverbod voor ambtenaren en een mee- rij-verbod met de bussen. "Haha," lachte Plasschaerts gehoor. Grappenderwijs voorspelde Pias schaert ook dat het rook-, alcohol- en autoverbod in de toekomst voor de hele gemeente zal gaan .gelden, "wat ruim baan zal geven voor lege bussen, waarin gemeentelijke coalities wuivend, knik kend en beslissend door de gemeente zullen worden gevoerd, langs de grijze massa bij de langste bushalte van Ne derland, wachtend op een verzoek tot overleg uit de zwijgend langszoevende holle bussen." Piasschaert stelde zelf vast dat zin en onzin in Soest over elkaar heen buitelen en grapte vervolgens nog wat over mo gelijke coalities en hun specialiteiten: "CDA/WD/D66, daar zitten zóveel D's van democratie in, dat de B van be slissen weer wordt verdrongen...." PvdA-CDA-Groen Soest was volgens hem zo groen/rood dat oranje eraan ontbreekt, "u weet wel: hollen of stil staan zonder waarschuwing of over gang"; en CDA-PvdA-WD, groen- rood-blauw, was volgens hem een geval van kleurenblindheid a la de Italiaanse vlag, wat extra aandacht zou vragen van de rekenkamer. 'Waar dan wél...?' Burgemeester De Widt wees Pias schaert in zijn antwoord o.a. op een hardnekkig misverstand: Soest heeft geen alcoholverbod ingesteld, maar streeft naar alcoholmatiging. "Het ver schil hoef ik dit gezelschap van intellec tuelen niet uit te leggen," aldus De Widt. Over woningbouw aan de Boe- renstreek daagde hij de Zakenkring uit dan maar een alternatief te noemen: "Waar dan wél voor uw kinderen en uw werknemers...?" Over de Weg-om-de-Noord merkte hij op dat die (als hij langs de spoorlijn komt) zeker niet afdoende zal zijn om van de Van Weedestraat een plezierig winkelerf te maken. En over de wo ningtoewijzing wees hij op het ver schijnsel dat werknemers van Soester bedrijven na verandering van baan ken nelijk allemaal graag in Soest willen blij ven wonen.Daar is gewoon niet tegen aan te bouwen..." De Widt wees verder op de zorgwek kende werkloosheidscijfers in Soest: in oktober 1982 nog 860 werkzoekenden, in oktober 1993 al 1242, een stijging met 44 procent. Hij pleitte voor samen werking tussen overheid en bedrijfsle ven om de werkgelegenheid zoveel mo gelijk te behouden en wees in dat ver band met gepaste vreugde op diverse positieve ontwikkelingen op de nieuwe industrieterreinen van Soest. Wat het busplan betreft liet De Widt niet na om de Soester industriëlen voor te houden dat het project, waarover volgens hem inmiddels heel positieve signalen binnenkomen, toch bij de voorbereiding ook met de Zakenkring was doorgesproken. Hij deed dan ook een appèl op de werkgevers om hun personeel te stimuleren meer gebruik te maken van het openbaar vervoer. De aanwezigen werden na de toe spraakjes aangenaam beziggehouden met nóg luchtiger vermaak in de vorm van zes jongedames en -heren, die wat staaltjes van hun rock 'n roll-danskunst lieten zien, voordat het gezelschap zich volgens de traditie overgaf aan de culi naire genietingen van De Soester Dui- Voorde maanden januari, februari en maart is er in de praktijk voor Fysiotherapie "de Veenstreek" weer een nieuwe expositie inge richt. Ditmaal is er werk te zien van de Leusdense weefster Bertie Jagers. Ruim 25 jaar geleden kreeg Bertie Ja gers van haar arts het advies om creatief bezig te gaan zijn. Aanvankelijk resul teerde dit in cursussen in diverse tech nieken bij de Vereniging van Handen arbeid. Al spoedig echter won toch het oude vertrouwde handwerken het, maar dan in een nieuw jasje. Eerst wer den er applicatiekleden gemaakt met vrije borduursels erover; toen kreeg weven de voorkeur in al zijn facetten, van vrij experimenteel tot beeldweven en het weven van bijvoorbeeld stoffen op een schachten getouw. Het werk op de expositie is gemaakt in twee technieken: gobelins en vrije weefsels. De gobelins zijn gemaakt aan de hand van tevoren zelf ontworpen te keningen. Het vervaardigen van gobe lins is een ambachtelijk werk. Om dat goed in de vingers te krijgen, deed Ber tie Jagers in 1976 een stage bij een go belinatelier in Frankrijk. De vormgeving van de vrije werken ontstaat vaak tijdens de vervaardiging ervan, uitgaande van het materiaal en £oms een grove schets. Dat beschouwt ze dan ook als een uitdaging. Je weet nooit precies hoe het eindresultaat er uit zal zien. Bertie Jagers verwerkt in haar kleden materialen als wol, sisal, katoen en bor- duurzijde, in een mengeling van dik en dun, grof en fijn. De wollen en sisal/ wollen reliëfkleden zijn geheel of ge deeltelijk op dubbele scheerlijnen ge weven. De daaraan ontspringende en afhangende banden komen door deze techniek op zeer natuurlijke wijze uit het kleed tevoorschijn. In 1970 had Bertie Jagers haar eerste expositie als gast/aankomend jong kunstenaar bij de Amersfoortse Kun stenaarsvereniging "de Ploegh". Daar na volgden er meer, zoals in 1975, toen zij met een keramiste en een schilder de provincie Utrecht mocht vertegen woordigen in het ministerie van VROM in Den Haag. In 1977 kreeg ze de opdracht om ter ge legenheid van het 1200-jarig bestaan van Leusden een wandkleed te ontwer pen en samen met de bevolking te ma ken. Dit kleed hangt nu in de trouwzaal van het gemeentehuis. Ook de Stichtse Culturele Raad kocht werk aan voor de Arthoteek. Verder hangen kleden van Bertie Jagers o.a. in de aula van de Mu- Eén van de wandkleden in het Fysio centrum aan de Ereprijsstraat. ziekschool in Leusden en in de Johannis Parochie (de Borg) in Soest. Wie belangstelling heeft om dit werk te bekijken is van harte welkom, ook als men geen cliënt is, bij het Fysiocentrum aan de Ereprijsstraat 209. Openingstij den op werkdagen van 12.30 - 13.00 uur en van 15.30 - 16.00 uur. Schikken deze tijden niet, dan kan men voor een afspraak bellen: tel. 11525 in Soest Het cursuscentrum Eemland start op 25 januari met een basiscursus voetre flexmassage voor beginners. De voeten zijn volgens de theorie van de voetrefle- xologie de spiegel van het lichaam. Re- 'flexzones zijn kleine plekken in een be paald gebied (handen, voeten, gezicht bijvoorbeeld), waar het lichaam zich in afspiegelt. Er is een relatie tussen een dergelijk reflexzonegehied en het be treffende orgaan of lichaamsdeel. Een reflexzone is waarneembaar en voelbaar. Bij druk van de duim zal er bij problemen van het betreffende orgaan een reactie op het bijbehorende reflex zonegehied optreden. Dit gebied kan dan gevoeliger zijn, of zelfs heftige pijn veroorzaken. Door massage kan een positieve invloed uitgeoefend worden op het corresponderende orgaan. In de cursus worden de basishandgre pen aangeleerd, waarna deze in kleine groepen met elkaar geoefend worden. Bij de cursus wordt een uitgebreid werkboek verstrekt. De cursus bestaat uit acht avonden of ochtenden en is be doeld als eerste kennismaking met re- flexzonemassage of uit preventief oog punt: een goede zorg en aandacht voor je lichaam. De lessen staan onder lei ding van een gediplomeerd natuurge neeskundig massagetherapeute. Aanmelding en informatie: Tillie de Hoog, tel. 16112 in Soest. "Gaat liet goed of gaat het slecht, de toestand in Soest wordt behandeld in Soestand." Dat is het motto voor inmiddels de vierde editie van het actuele praatprogramma, dat komende vrijdag (21 januari) rechtstreeks wordt uitgezonden op Radio Soest, vanuit het cultureel cen trum C-drie. In het witte café van C-drie aan de Willaertstraat is het publiek tussen 17.00 en ca. 18.15 uur welkom. Hoofdonderwerp zijn de komende gemeenteraadsverkiezingen (op 2 maart), waarover ditmaal de lijst trekkers van twee lokale partijen - Harry Witte van Gemeentebelangen Groen Soest (GGS) en Johan Baks van Burgers met een Andere Me ning (BAM) - aan de tand worden gevoeld. In het "Portret van een Soester" komt ditmaal Ans Mann, directeur van de Desmond Tutu- school, aan het woord. Het programma wordt omlijst met muziek van de Soester jazz-formatie Perron 5B onder leiding van Semmy Prinsen en door Rosamint Faas, die in de "Soester nooitgedacht-blues" de actuele toestand in Soest bezingt. Verder zal een nieuwe aflevering van de column "The Talk of the Town" van Aad Post te beluisteren zijn. "Soestand" wordt gepresenteerd door Leen Cramer, Frank Verhoe ven en Pim Jonker. Rtnu ie ree >t teeio met knoflookt Iressit tij L icfite kerriesoe/ S/>oom Feiulekorst met /sej/erstuis Flensjes gevuld met ijs Kortingsbonnen zijn bij dit menu niet van toepassing. Wijn-arrangement mogelijk. BURG. GROTHESTRAAT55 O O TEL/FAX 02155- 1 25 16 O OOOOOOOOOOOOOOOOO Soms twijfel ik wel eens aan mijn ver stand. Soms ben ik verbaasd over mijn onbegrip. Zo ook bij het lezen van het artikel van mevrouw Grijs-Mostert in de vorige 'Op 't Hoogt'. Dat kan toch niet: de geruststellende mededeling namens het alcoholmati- gingsbeleid dat men rustig zo'n 6 a 7 glazen kan drinken, want pas vanaf 8 glazen (per dag las ik) begint de geva renzone. In de laatste 'Op 't Hoogt' stond weer een artikel van mevrouw Grijs, nu echter zonder de naam of het logo van het A.M.B., een artikel met dezelfde geruststellende inhoud als de vorige. Er mankeert dus niets aan mijn ver stand of mijn begrip. Mevrouw Grijs, u schrijft dit echt! Ik twijfel nu aan uw kennis van de alcoholproblematiek. Zes tot acht glazen, dat is een halve liter b.v. jenever per dag. Drie liter in de week! Er zijn heel wat alcoholisten die niet aan die hoeveelheid toekomen. Ik vind een drankje lekker en velen met mijn. Maar zo nu en dan. Zeker geen re gelmaat. Want dat en overdaad schaadt, mevrouw Grijs. Else van Mill ex lid A.M.B. Mini Matig I Sinds 1963 BOUWBEDRIJF SOEST UITVOERING VAN: NIEUWBOUW VERBOUW ONDERHOUD LAANSTRAAT 52 - 3762 KE SOEST TEL. 02155 - 15073 - FAX 02155 - 17496 In het kader van het 15-jarig bestaan van biologische tuinbouwvereniging 't Nut aan de Jachthuislaan heeft ama teur-Video Groep Soest, in 1993 opge richt nadat de leden een cursus video- vormgeving hadden gevolgd in het cul tureel centrum C-drie, een videofilm gemaakt. De videofilm wordt vertoond na de algemene ledenvergadering. De film gaat over het wel en wee van de leden van de tuinbouwvereniging gedu rende het tuindersseizoen 1993. Daar naast is er, ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van de vereniging, een tuinkeuring verricht, die eveneens door de videofilmers is vastgelegd. Na verto ning van de film, die 30 minuten duurt, worden de prijswinnaars van de tuin keuring bekend gemaakt. Mensen die, net als de leden, eveneens belangstelling hebben voor een stukje grond waarop zij hun onbespoten groente kunnen verbouwen, zijn van harte welkom tijdens deze video-pre sentatie. Er zijn nog enkele tuinen be schikbaar. Datum: 27 januari om 20.45 uur, aan de Koningsweg te Soest (achter het ELF-benzinestation) in het gebouwtje van de postduivenvereniging. Inlichtingen: tuinverhuur Nico van Beek, tel. 02154-13346; overige in lichtingen: Ivonne Wierink, tel 02155-14963. Raadhuisplein 1, tel. 9 34 1 De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders van plan zijn op de volgende aanvraag met toe passing van de daarbij genoemde voor schriften, vergunning te verlenen voor: het uitbreiden van een woonhuis, Ko- ninginnelaan 145 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en ar tikel 50 lid 6 van de Woningwet). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 20 januari 1994, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze aanvrage betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30 - 12.30 uur, in het ge meentehuis, afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken, Raadhuisplein 1, ter inzage. De volgende bouwaanvragen/meldin gen zijn ingediend op de aangegeven datum: Gallenkamp Pelsweg 29 (94005): uitbreiden van een woonhuis, 5-1-94; Koningsweg 15 (93222): bouwen van een kantoor met bedrijfsruimte (wijz. verg.), 3-1-94; Nachtegaalweg 4 (93563): uitbrei den van een woonhuis, 7-1-94; Van Burenlaan 5 (93569): bouwen van een bijkeuken, 7-1-94. Deze aanvragen kunt u inzien in het ge meentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken (balie Bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30 - 12.30 uur. De volgende bouwvergunningen/'mel dingen zijn verleend/geaccepteerd op de verzenddatum: Di Lassostraat 38 (94001): bouwen van een duivenhok, 5-1-94; Duinweg 38 (93499): uitbreiden van een woonhuis, 5-1-94; Haagwinde 4 (93547): bouwen van een blokhut, 5-1-94; Kerkpad N.Z. 33a (90372): wijzigen van een te bouwen garage, 4-1-94; Kerkpad Z.Z. 134 (93579): plaatsen van een dakkapel, 4-1-94; Veenbesstraat 2 (93235): verbou wen en uitbreiden van een kerkgebouw, 4-1-94; Vosseveldlaan 46 (93423): bouwen van een woonhuis, 3-1-94; Waldeck Pyrmontlaan 17 (93550): veranderen van een woonhuis, 5-1-94. 1. Op grond van de Algemene Wet Be stuursrecht kunnen belanghebbenden tegen de besluiten met de nummers van af (94001) een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. Als u een bezwaar schrift wilt indienen, dan moet dat be zwaarschrift worden gericht aan Burge meester en Wethouders van Soest. Post bus 2000. 3760 CA Soest. Het bezwaar schrift moet binnen zes weken nadat het besluit is bekendgemaakt worden inge- 2. Opgrond van de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (AROB) kunnen belanghebbenden te gen de besluiten met de nummers t/m (93600) een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift gericht worden aan Burgemeester en Wethouders van Soest, Postbus -000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet binnen dertig dagen na de verzenddatum van het besluit worden ingediend. 3. De stukken kunt u inzien in het gemeen tehuis. Raadhuisplein 1, afdeling Ruim telijke Ordening cn Bouwzaken (balie Bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30 - 12.30 uur. Aanvragen en ontwerp beschikkingen urgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat zij een aanvraag om vergunning ingevolge de Wet Milieube heer hebben ontvangen van: de heer R. van de Bunt, voor een bouw- en interieurbouwbedrijf, Lange Brinkweg 88, 3764 AE te Soest. Het voornemen bestaat om positief te beschikken op deze aanvraag. Aan de desbetreffende vergunning zullen voor schriften worden verbonden ter be scherming van het milieu. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere daarop betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 19 januari 1994 tot en met 19 februari 1994 - in het gemeentehuis, kamer 2.27 op werkdagen van 8.30 - 12.30 uur, - en in de bibliotheek Albert Cuyplaan, tij dens de openingsuren. Gedurende deze termijn kunnen gemoti veerde bezwaren tegen het ontwerp van de beschikking door een ieder schriftelijk wor den ingediend bij het gemeentebestuur (Postbus 2000,3760 CA Soest). De ingeko men bezwaarschriften worden mede ter in zage gelegd. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde bezwaren inbrengen op een openbare zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling. U ge lieve daartoe desgewenst vóór 9 februari 1994 een afspraak te maken. Wanneer de indiener van een bezwaar schrift daarom verzoekt, worden zijn per soonlijke gegevens niet bekend gemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij het gemeentebe stuur worden ingediend. Beroep tegen de beschikking kan later, be halve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden ingesteld door degene die binnen de gestelde termijn bezwaren heeft ingebracht, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) beswaren in te dienen, dan wel de beschikking straks afwijkt van het ontwerp. Beschikkingen Burgemeester en Wethouders van Soest maken, gelet op het bepaalde in de Wet Milieubeheer bekend, dat bij besluit van 4 januari 1994 vergunning is verleend aan: 1. G. Suvaal, Klapmuts 12, 3828 SP te Hoogland, voor het slijpen en po lijsten van metalen voorwerpen. 2. Loodgieters- en verwarmingsbe- drijf G. van den Pol BV, van Len- neplaan 69,3768 XN te Soest, voor een loodgieters- en verwarmingsbe- drijf. Aan de desbetreffende vergunnin gen zijn voorschriften verbonden ter bescherming van het milieu. De vergunning en de andere daaropbe- trekking hebbende stukken liggen tet inzage van 19 januari 1994 tot en mel 19 februari 1994 - in het gemeentehuis kamer 2.27 op werkdagen van 8.30. 12.30 uur; - in de bibliotheek Alben Cuyplaan, tijdens de openingsuren; -i„ de dependance publiekszaken Soester- berg, tijdens de openingsuren. Gedurende deze termijn kan beroep wor den ingesteld door: a de aanvrager; b de betrokken adviseurs; c. degenen die tijdig bezwaren hebben in gediend tegen de ontwerp-beschikking; d. degenen die bezwaren hebben tegen wijzigingen die bij het geven van de be- i schikking ten opzichte van het ontwerp I daarvan zijn aangebracht; e. andere belanghebbenden, die aantonen i dat zij redelijkerwijs niet in staat zijnge- weest tegen de ontwerp-beschikking bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 Ea 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet eveneens binnen de genoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de hierboven genoem de afdeling van de Raad van State. De vergunning wordt na afloop van de be roepstermijn van kracht, tenzij voor die da tum een verzoek is gedaan tot het treffen van een voorlopige voorziening. De beschikking wordt dan niet van kracht voordat op dal verzoek is beslist. Voor nadere inlichtingen: afdeling Milieu beheer, tel. 93593. Ontwerp-beschikking Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend dat zij voorne mens zijn vergunning te verlenen in het kader van de Hinderwet aan: Bloemisterij H. van Oest, Eigen domweg 80, voor de verkoop van plan ten, bloemen en aanverwante artikelen op het perceel Eigendomweg 80. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en de andere daarop betrek king hebbende stukken liggen ter inza ge van 19 januari 1994 tot en met ^fe bruari 1994 - in het gemeentehuis, ka mer 2.27 op werkdagen van 8.30 - 12.30 uur; - in de bibliotheek Albert Cuyplaan, tijdens de openingsuren. Gedurende deze termijn kunnen schriftelijk bezwaren worden ingebracht bij het ge meentebestuur (Postbus 2000, 3760 CA Soest) door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar heb ben gemaakt n.a.v. het verzoek om vergun ning en door hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. Indien men dat wenst, worden de persoon lijke gegevens van degene die een bezwaar schrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijker tijd met het bezwaarschrift bij het gemeente bestuur worden ingediend. De volgende aanvragen voor een kap- vergunning zijn ontvangen: Valeriaanstraat 1: 2 berken; Chr. Huygenslaan 61: 1 berk en 1 eik; Chr. Huygenslaan 20: 1 berk; Hildebrandlaan 7: 1 beuk; Colenso73:1 larix.Diegenen die me nen in hun belangen te worden ge schaad door een eventuele vergunning kunnen dit mondeling of schriftelijk binnen vier weken na dagtekening van deze kennisgeving kenbaar maken bij de afdeling Groenbeheer, Postbus 2000, 3760 CA te Soest, tel. 93709. "BAM staaf v tiek: 't moet a in Soest. Wij t deloos wordt gemeentebest kracht. Wij wi zetten voor S voor politiek reet." Met deze riogi dingen prescr voerder Johan kandidatenlijst (Burgers met c het verkiezing! leefbaar Soest' de Buitenplaat signaal van de c Met Spaanse vinden in het 1 sende tekst (aa voor sambal, oproep om op gen de politic om de bevolki: hoogte te brer Tevoren hadc voorzitter Aa programma p bijeenkomst - conferentie, vooral een rc kandidaten w kiezersgunst I nog even te v er voor het ra: te.'t)e inzitte ting van somi onderstelden wagen had gc bestemming. In de 1 Tussen al het nationale en internatio nale toeristisch "geweld'' op de Vakantiebeurs, die in de afgelopen week in de Utrechtse jaarbeurs werd gehouden, speelde ook Soest een be scheiden rol. De VVV-Soest verte genwoordigde onze gemeente als on derdeel van de Eemland-presentatie. Soest is nu eenmaal geen vakantiebe stemming die de massa's aanspreekt, zoals al die toeristenparadijzen aan de Middellandse of de Stille Zuidzee, maar wel een die de belangstelling heeft van de toeristische fijnproevers. Die komen dan ook vooral af op de rust die onze gemeente - Soest én Soesterberg - Hoewel ze, na het stelen van kinder schoenen, erin geslaagd waren te ont komen, moesten ze zich later toch mel den bij de politie. Die had namelijk hun auto weggesleept naar het bureau in Baarn. Dat ging allemaal als volgt. In een schoenenzaak aan de Soester- bergsestraat hadden ze, volgens het personeel, drie paar kinderschoenen meegenomen. De auto van de voort vluchtige vrouwen werd later in Amers foort gevonden en meegenomen naar het bureau. Toen de vrouwen later de 'autodiefstal' meldden, moesten ze zich melden op het bureau. Ze bekenden twee paar schoenen te hebben gestolen. Die zijn inmiddels teruggegeven aan de Soester zaak. De winter is nog niet voorbij, dus wie schaatsen wil (ver)kopen heeft nog een kans: De ouderraad van de Jenaplan school De Regentuuter (Weegbree straat 104-106) organiseert op zater dag 22 januari een schaatsenbeurs, van 10.00 tot 12.00 uur. De schaatsen (in goede sfaat!) kunnen worden ingeleverd op woensdag 19 ja nuari, van 14.00 tot 16.00 uur. Geza menlijk wordt de prijs bepaald en wor den de schaatsen genummerd. Tien procent van de opbrengst is voor de school. Niet verkochte schaatsen en het geld van de verkochte schaatsen kunnen worden opgehaald na afloop van de beurs, zaterdag 22 januari van 13.00 tot 14.00 uur. De Regentuuter hoopt op een grote inbreng van schaatsen uit heel Soest en omstreken. Van maandag 7 tot en met dinsdag 22 februari kan men in de hal bij het trap penhuis/ raadzaal de tentoonstelling 'Koninklijke Luchtmacht, Tachtigste verjaardag in een nieuw tijdperk' zien. De tentoonstelling gaat over de lucht macht in de periode tussen de 75ste en 80ste verjaardag, toegespitst op vredes operaties en humanitaire hulpacties. De expositite laat duidelijk de veran derde taken van de Koninklijke Lucht macht zien. Zo zijn er beelden van de Golfoorlog, de hulp voor de Koerden, Bosnië-Hercegovina, Cambodja en het Midden Oosten. Ook worden foto's ge toond van de verschillende humanitaire hulpacties in onder meer Roemenië, Krakau, Moskou, Kiev en Tirana. De Har vard van het MLM. te bieden heeft, Volgens Corrie van der Linde van de Soester VW, die zelf enkele dagen in de stand aanwezig was, was er onder de potentiële bezoekers vooral belangstel ling voor wandelen en fietsen in Soest en omgeving. Er werden heel wat kaar ten verkocht, met name voor lange-af- standswandelingen. De stand van de WV-Soest had een mooi plekje naast het opengewerkte model van de Harvard, waarmee het Militaire Luchtvaartmuseum in Soes terberg de aandacht trok. De bezoekers konden zich uitgebreid over Soest laten informeren, o.a. aan de hand van de be kende folder over de "vijf boerderijen'. Ook was er behoorlijk wat vraag naar accommodatie-mogelijkheden. In Apeldoorn is een man aangehouden, die heeft bekend drie auto's te hebben gestolen. Twee daarvan 'pikte' hij in Soest. Het betreft twee Opeis, waarvan er eén van een Duitser is. De andere wa gen werd in Baarn ontvreemd. Het gaat om een 27-jarige Amsterdammer, wiens naam door de politie van district Eemland-Noord op de telex was gezet.

Soester Courant | 1994 | | pagina 4