0) Wildschut Optiek F t ACTUEEL! Partij BAM ziet zichzelf als pittig alternatief voor krachteloos bestuur iebeurs 'Oogst' nihil, maar College koestert lege ideeënbus BAM wil informatie over huren van ruimte raadhuis Ruiters op de bon geslingerd Waarschuwing voor drugs is uit de lucht gegrepen I pagina, erwet vergunningen WOENSDAG 19 JANUARI 1994 SOESTER COURANT PAGINA 5 'Voor politiek met peper in onze reet' odief gepakt Apeldoorn Teleurgesteld Koningsweg 'Geen Centrumpartij' Ambtelijk advies: stoppen maar Lege bussen DE TROMSLAGER De salade- en koud buffet specialist 02155 - 22871 '♦««si' Steenhoffstraat 58 Lijst van BAM telt 19 namen Wal Lange Duinen op hoogte gebracht Bromfiets gestolen Waarschuwingen voor mountain-bikers ZUIDPROMENADE 14 - SOEST HARTJE-ZUID - TELEFOON (02155) 2 22 12 A.A. VAN BREUKELEN B.V. TE HUUR Politie schrijft alle scholen aan Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant inning en de andere daarop be hebbende stukken liggen t in 19 januari 1994 tot en ari 1994 - in het gemeentehuis .27 op werkdagen van 8 30 ar; - in de bibliotheek Albert n, tijdens de openingsuren; - jn tdance publiekszaken Soester. lens de openingsuren. Je deze termijn kan beroep wor. tcld door: nvrager; trokken adviseurs; ren die tijdig bezwaren hebben in. ml tegen de ontwerp-beschikkinr ren die bezwaren hebben tegen tingen die bij het geven van dele- king ten opzichte van het ontwern /an zijn aangebracht; re belanghebbenden, die aantonen i j redelijkerwijs niet in staat zij„ i legen de ontwerp-beschikking aren in te brengen, epschrift moet worden gericht aan ing Bestuursrechtspraak van de 1 State, postbus 20019, 2500 EA .ihage. roep instellen kunnen een verzoek het treffen van een voorlopige .ng. Dit verzoek moet eveneens genoemde termijn worden gericht lorzitter van de hierboven genoem» I ng van de Raad van State, inning wordt na afloop van de be- I nijn van kracht, tenzij voor die da- I ■erzoek is gedaan tot het treffen van i iopige voorziening. De beschikking in niet van kracht voordat op dat is beslist. iere inlichtingen: afdeling Milieu- 1 el. 93593. :rp-beschikking eester en Wethouders van taken bekend dat zij voorne- n vergunning te verlenen in het an de Hinderwet aan: misterij H. van Oest, Eigen» i 80, voorde verkoop van plan» amen en aanverwante artikelen aerceel Eigendomweg 80. werp-beschikking, alsmede de g en de andere daarop betrek kende stukken liggen ter inza- 9 januari 1994 tot en met 19fe» 994 - in het gemeentehuis, ka- 11 op werkdagen van 8.30 - iur; - in de bibliotheek Albert in, tijdens de openingsuren, ide deze termijn kunnen schriftelijk ii worden ingebracht bij het ge estuur (Postbus 2000, 3760 CA oor de aanvrager en degenen die iriftelijk of mondeling bezwaar heb- aakt n.a.v. het verzoek om vergun- loor hen die daartoe redelijkerwijze ig) in staat zijn geweest. >en dat wenst, worden de persoon evens van degene die een bezwaar- ndient niet bekend gemaakt. Het daartoe moet schriftelijk tegelijker- iet bezwaarschrift bij het gemeente- worden ingediend. jende aanvragen voor een kap- ïing zijn ontvangen: riaanstraat 1: 2 berken; Huygenslaan 61: 1 berk en 1 Huygensfaan 20: 1 berk; krandlaan 7: 1 beuk; iso 73:1 JariA\ Diegenen die me- hun belangen te worden ge- door een eventuele vergunning dit mondeling of schriftelijk vier weken na dagtekening van :nnisgeving kenbaar maken bij leling Groenbeheer, Postbus •'760 CA te Soest, tel. 93709. arvard van het MLM. :n heeft. i Corrie van der Linde van de vw, die zelf enkele dagen in 1 aanwezig was, was er onder de -Ie bezoekers vooral belangstel- ir wandelen en fietsen in Soest -vmg. Er werden heel wat kaar- .ocht, met name voor lange-af- andelingen. id van de VW-Soest had een lekje naast het opengewerkte ran de Harvard, waarmee het e Luchtvaartmuseum in Soes de aandacht trok. De bezoekers zich uitgebreid over Soest laten ren, o.a. aan de hand van de be- older over de "vijf boerderijen', ts er behoorlijk wat vraag naar sodatic-mogelijkheden. doorn is een man aangehouden tt bekend drie auto's te hebben 1. Twee daarvan 'pikte' hij in iet betreft twee Opeis, waarvan an een Duitser is. De andere wa- d in Baarn ontvreemd. Het gaat n 27-jarige Amsterdammer, aam door de politie van district d-Noord op de telex was gezet. «BAM staat voor gepeperde poli tiek: 't moet anders, 't kan anders in Soest. Wij zijn het zat dat er ein deloos wordt gerekt; het huidige gemeentebestuur heeft geen daad- Bracht. Wij willen ons niet lauw in zetten voor Soest, maar we staan Voor politiek met peper in onze Èreet." let deze nogal vrijmoedige bewoor dingen presenteerde BAM-lijstaan- joerder Johan Baks vrijdagmiddag de andidatenlijst van de nieuwe partij ■Burgers met een Andere Mening) en et verkiezingsprogramma "Voor een lefbaar Soest". Dat gebeurde in hotel Ie Buitenplaats, waar tevens het start signaal van de campagne werd gegeven, det Spaanse pepertjes - ook terug te 'inden in het BAM-logo - en een pas- ende tekst (aan de ene kant een recept /oor sambal, aan de andere kant een oproep om op lijst 8 te stemmen) gin- »en de politici-in-de-dop de straat op >m de bevolking van hun bestaan op de ïoogte te brengen. Tevoren hadden lijsttrekker Baks en voorzitter Aart van Beerschoten het programma plechtig ondertekend. De lijecnkomst - aangekondigd als pers conferentie, maar in werkelijkheid vooral een rondje "peptalk" voor de kandidaten waarmee BAM de Soester kiezersgunst hoopt te verwerven - leek nog even te worden onderbroken toen er voor het raam een politiewagen stop te. De inzittenden hadden tot opluch ting van sommige aanwezigen, die ver onderstelden dat het CDA een overval wagen had gestuurd, echter een andere bestemming. "n de laatste dagen was de lijst nog uit- ;egroeid van 16 naar 19 personen, 'aarvan de eerste negen zichzelf wat uitgebreider aan de pers mochten voor tellen. De BAM-lijst blijkt naast Baks e worden gevuld door een aantal gro- 'eels onbekende Soesters, al dan actief in verenigingsleven, kerke- erk en andere vormen van vrijetijds- •esteding. Sommigen maakten onom wonden duidelijk dat ze behoorlijk te- rgesteld waren in de bestaande par ijen. "Ze zagen mij niet zitten," liet een an de kandidaten weten. Opvallend is dat de lijst slechts drie fvrouwen telt, de nummers 4, 8 en 15. De top van de lijst bestaat naast Johan Baks (ex-raadslid van het CDA) uit Rob Joustra (nummer 2, o.a. bekend als nedewerker van Radio Soest), Teeke jlastra (nummer 3), Ank Hugen (nummer 4 en eerste vrouw) en Henk Landaal (nummer 5, bekend als voor zitter van de carnavalsvereniging de Varre Knollen). s inhoudelijke bijdrage van de kandi jen bleef verder beperkt, voorname- [t lijk omdat Baks de tijd vulde met een monoloog over de politieke wensen en verlangens van BAM, zoals neergelegd het programma. De nieuwe partij heeft voor de CoIIegevorming een nieu- ■ve werkwijze op het oog: eerst moeten lijsttrekkers het, rekening houdend et de verkiezingsuitslag, onderling ■eens worden over de vraag "wie met wie?", voordat er een beleidsprogram ma wordt geschreven. Dat voorkomt dat partijen die buiten de "coalitie" val len geen duidelijk oppositie kunnen voeren, omdat ze moreel gebonden zijn aan het Collegeprogramma. In het programma ligt volgens Baks de nadruk op veiligheid voor de burgers, in de eerste plaats in het verkeer. BAM wil geen rondweg door de polder, maar ziet een oplossing voor de verkeersproble men van Soest in de doortrekking van de Koningsweg, met een tunnel onder of een viaduct over het spoor in Soest- zuid, en vervolgens via een nog onbe kende route in de richting van de Birk- straat. Volgens Baks zou dat de Ossen- dam weg/Vondellaan kunnen zijn, maar even zo goed ook een nieuwe rou te door Soest-zuid, die bijvoorbeeld aansluit op de Foekenlaan. "Daarover spreken we ons nog niet uit." BAM pleit ook voor een betere aanpak van de criminaliteit en wil eventueel meer geld beschikbaar stellen voor meer politie op straat, ook 's nachts. "De oplossing zit in het vergroten van de pakkans door de inzet van meer poli tie," aldus Baks, die ook de sociale con trole en de buurtpreventie wil stimule ren en voorstander is van een hard op treden tegen koffieshops, waar drugs worden verhandeld. Voor wat het winkelbeleid betreft wil BAM af van het tweepolenbeleid, waardoor elke winkelmeter in de Van Wwedestraat noodzakelijk wordt "ge compenseerd" met een meter in Soest- zuid. De partij pleit ook voor een "foodzaak" aan de Koninginnelaan en is voorstander van het afschaffen van de hondenbelasting, omdat ook de eige naars van een varken, koe, goudvis of parkiet geen aparte belasting behoeven te betalen. "Ook een kattebak levert ex tra vuilnis op, en dat betalen we wél met z'n allen," aldus Baks. De kritiek op de hondenbelasting vormt volgens Baks een onderdeel van de "leefbaarheid", waaraan volgens de BAM ook het beginsel van rechtsgelijk heid gekoppeld moet worden. In dat verband noemde hij ook de positie van de minderheden. "Wij zijn niet racis tisch of facistisch, en zeker geen Cen trumpartij, maar wij vinden wel dat alle inwoners van Soest op een gelijke ma nier behandeld moeten worden." Vol gens Baks zijn veel mensen het niet eens met een voorkeursbehandeling voor bijvoorbeeld asielzoekers, en dat roept agressie op. Die richt zich vervolgens op de asielzoekers zelf, en die zijn dus ze ker niet gebaat bij een ongelijke behan deling. "Op financieel gebied, maar ook bij de huisvesting en de belasting moet er sprake zijn van gelijke behan deling," aldus Baks. Op de vraag wat er nu zo "speciaal" aan het BAM-programma is antwoordde Baks dat de partij in de eerste plaats niet landelijk opereert, dus volop Soesters is, en dat het onderscheid met de andere partijen vooral zit in het feit dat de BAM haar beleid wil gaan waarmaken. "Stel ons die vraag over vier jaar nog maar eens," aldus de lijsttrekker. "Dat De '"oogst" is feitelijk nihil, en daarom kan de gemeente Soest maar beter stoppen niet de ideeënbus voor de burgerij. Dat vindt althans de ambtelijke Ideeënbuscommissie van de ge meente, nu geconstateerd is dat er in het afgelopen halfjaar geen enkel idee is binnengekomen. De commissie heeft haar twijfels uit gesproken over de levensvatbaar heid van de ideeënbus, die in twee jaar tijds wel 16 inzendingen bevatte van meedenkende burgers, maar waarvan er niet één voor realisering in aanmerking is gekomen, laat staan voor een beloning. In de afgelopen zes maanden kwam er bovendien geen enkel idee meer binnen, on danks de publiciteit in "Op 't Hoogt". De commissie, bestaande uit burge meester De Widt en enkele hoge ambtenaren, zet dan ook vraagte kens bij de effectiviteit van de bus. Enigszins gechargeerd ontstaat het patroon: 'Beste burger, dank voor uw goedbedoelde idee. wij en onze ambtenaren hebben dat ook be dacht. maar om die en die reden kan het niet..." aldus het advies. Dat leidt allemaal niet tot bevordering van de communicatie met de burger, noch tot verbetering van het gemeentelijk imago. Ook elders is het fenomeen ideeën bus bepaald geen succes, zodat de commissie meent dat er voldoende reden is om er maar mee te stoppen. Natuurlijk zou wel onderstreept moeten worden dat goeie suggesties van burgers altijd welkom zijn, en eventueel kan daarop gereageerd worden met een kleine attentie, al dus het advies. Het College is het er niet mee eens. Gemeentesecretaris W. de Kam ad viseerde B. en W. de zaak maar te la ten zoals ze is; B. en W. hebben dan ook besloten niets te wijzigen en in de publiciteit regelmatig aandacht voor de ideeënbus te blijven vragen. De kandidaten van BAM, geschaard om lijsttrekker Johan Baks. andere partijen misschien hetzelfde wil len als wij betekent dat wij dus een se rieuze partij zijn met kwaliteit." Het gewraakte busplan kan in de ogen van BAM geen genade vinden. Dat het volgens CN toch een redelijk succes blijkt te zijn verwonderde Baks niet: "Ik zou hetzelfde zeggen als ik directeur van CN was. Wij willen het plan niet de nek omdraaien, maar het huidige expe riment moet wel stoppen. We zijn voor een aangepast plan." Volgens kandi daat Glastra is het busplan wel goed, "maar het zou tien keer beter zijn als ze de lege bus thuis lieten." Volgens BAM moet Soest autovriende- lijker worden gemaakt. "Soest ligt vol met gekke drempels en hobbels. Als je van A naar B wilt moet je heel ver om rijden en kom je nauwelijks verder dan je tweede versnelling, en dan moet je soms ook nog tien minuten voor een stoplicht wachten..." Baks bond zijn kersverse partijgenoten op het hart om tijdens de campagne niet tegen mensen of andere partijen aan te trappen. "We laten ons niet verlagen, maar voeren een waardige, nette cam pagne. BAM is een partij waar Soest trots op mag zijn." Maandagmiddag bood een B AM-dele- gatie het verkiezingsprogramma (en de bijbehorende peper) officieel aan bur gemeester De Widt aan, in zijn functie als "eerste burger" (zij het niet noodza kelijk met een Andere Mening). De Widt nam het stuk welwillend in ont vangst, maar verheelde niet zijn be duchtheid voor een achtste fractie in de raad, wat weer uitbreiding van de spreektijd en het papierwerk zou bete kenen. Volgens Baks was ook even overwogen het programma aan te bie den aan CD A-wethouder en loco-bur gemeester Jan Menne, die echter eerst bedenktijd had gevraagd en vervolgens had laten weten dat hij onverwachts verhinderd was. voor particulieren en bedrijven! De laatste versie van de kandidatenlijst van de nieuwe partij BAM (Burgers met een Andere Mening) telt in totaal 19 namen, waaronder drie vrouwen. De volgorde is: 1Johan Baks; 2. Rob Joustra; 3. Teeke Glastra; 4. Ank Hu- gen-Strijker; 5. Henk Landaal; 6. Fran- kwin de Wolf; 7. Aart van Beerschoten; 8. Astrid Brand-de Bes; 9. John Kol- brink; 10. Emiel Rondhout; 11. Hans van Velzen; 12. C.J. van Nieuwkerk (volgens Baks niet met zijn voornaam op de lijst omdat de kandidaat daar met zijn 73 jaar te oud voor is); 13. Gerard Brand (echtgenoot van nr. 8); 14. Rob van Hensbergen; 15. Carla Wielinga- van't Klooster; 16. Roy vanHunen; 17. Taco Fekkes; 18. Ben Verschoor (de enige Soesterberger) en 19. Ton van Apeldoorn. BAM voert de verkiezingscampagne o.a. met de slogan: "BAM, een fractie beter." De gemeente Soest heeft onderhouds werkzaamheden laten uitvoeren aan de Lange Duinen. De zandwal, die enkele jaren geleden in de noord-west hoek (bij de Sparrenlaan) is opgeworpen, is weer op hoogte gebracht. Die wal is destijds gemaakt om het in noord-oostelijke richting stuivende zand op te vangen. Zonder een dergelij ke wal zou het zand in de bosrand te recht komen, zodat de bomen steeds dieper in het zand komen te staan. Dit leidt uiteindelijk tot het afsterven van de bomen. De zandwal zorgt er nu voor dat er achter de wal een luwte ontstaat. Het zand komt tot rust en de bosrand raakt niet verder ondergestoven. De wal moet jaarlijks op hoogte worden gebracht en het profiel moet worden hersteld. Op sommige plekken wordt namelijk in een jaar een zandpakket van een meter afgezet. De werkzaamheden zijn uitgevoerd door firma De Ridder. Op de Dalweg is een bromfiets gesto len, die toebehoort aan een zestien-jari ge jongeman uit Soest. Dat moet zon dag zijn gebeurd tussen twee en vijf uur 's middags. Bij De Praatpaal aan de Smitsweg werd zaterdagavond om half twaalf een snor fiets ontvreemd. De dader had in het pand vermoedelijk de sleutel gestolen, want ook die wordt door de eigenaar, een zestien-jarige Soester, vermist. In een brief aan het college van Soest heeft BAM gevraagd om in formatie over de huurvoorwaar den voor vergaderruimte in het ge meentehuis. De nieuwe politieke partij, die op 2 maart voor het eerst aan de raadsverkiezingen mee doet, wil wellicht gebruik maken van die mogelijkheid. Fracties van de overige partijen verga deren overigens al periodiek op het ge meentehuis. Het college besloot twee weken geleden de raadzaal niet ter be schikking te stellen voor een bijeen komst van een vrouwenorganisatie. Drie Turkse organisaties hebben weer wel toestemming gekregen om een ver gadering in het gemeentehuis te beleg gen. De BAM (Burgers met een Andere Mening), die voor die vergadering is uitgenodigd, wil van het college weten welke criteria het hanteert, zodat de BAM wellicht ook ruimte in het ge meentehuis kan huren. Ongelijk De Turkse organisaties hebben een ver gadering belegd, omdat ze vinden dat ze ongelijk vertegenwoordigd zijn in de commissie Minderheden. Het gaat om de Islamitische Stichting Nederland, de Stichting Islamitisch Centrum en de MGT-WBV Soest. Zij komen van avond om 19.00 uur bijeen in het ge meentehuis. Verschillende groeperin gen, waaronder de BAM, zijn uitgeno digd om de vergadering bij te wonen. De politie heeft zondag zes ruiters geverbaliseerd. Dat gebeurde tij dens een controle in de Korte Dui nen en de Lange Duinen. Vijf paardrijders hadden zich buiten het ruiterpad begeven, een ander was niet in het bezit van een ruiter- plaatje. Daarnaast deelde de politie waarschu wingen uit aan twaalf wandelaars die hun hond niet hadden aangelijnd. Achttien mountain-bikers werden op de vingers getikt, omdat ze door de dui nen crossten. De gemeente heeft overigens de aan dacht gevestigd op de noodzaak van een ruiterkaart voor ruiters en amazo nes. De ruiterplaatjes zijn verplicht op alle ruiterpaden binnen de gemeente Soest, dus ook op het landgoed Pijnen burg en de terreinen van Natuurmonu menten. Ruiters zonder ruiterkaart brengen overigens ook het onderhoud van de ruiterpaden in gevaar, stelt de gemeen te. "De opbrengst van de penningen worden namelijk gebruikt voor het on derhoud. Hoe meer ruiters bijdragen, des te beter kunnen de paden worden onderhouden." De plaatjes kunnen worden aange vraagd bij de afdeling burgerzaken (tel. 93709) of op werkdagen tussen 8.30 en 12.30 uur worden opgehaald .bij bur gerzaken. Voorwaarde is dat de aanvra gers in het bezit zijn van een geldige rui terkaart. «cm KEUKELEN bv adviseurs in hypotheken vastgoed assuiantien HYPOTHEKEN - VASTGOED - ASSURANTIËN Koninginnelaan 40, 3762 DG Soest Tel. 02155- 17962/23789 plaats adres ligging woning indeling Soest SCHRIKSLAAN rustige woonomgeving vrijstaand landhuis met berging, carport en schitterende oongelegde tuin eet-zitkomer met open haard (ca. 50 m2), luxe keuken met inbouwapparatuur, bijkeuken, werkkamer, ruime hal, toilet, meterkast verdieping ouder-slaapkamer, luxe badkamer met ligbad, aparte douche en dubbele wastafel, 2 ruime slaapkamers en apart 2e toilet zolder bergzolder met vlizotrap algemeen dit landhuis is zeer luxe afgewerkt, uitgebreide documentatie op aanvraag RUSTIGE WOONOMGEVING Gevraagde koopsom f 569.000,- plaats Soest adres RUBENSLAAN ligging De Engh woning 3-kamerapp. (voorheen 4-kamerapp.) op de 3e etage met berging op begane grond indeling hal, toilet, douchecel, woonkamer, ruime keuken met inbouwapparatuur en 2 slaapkamers algemeen servicekosten ca. f 280,- per maand het appartement verkeert in zeer goede staat van onderhoud en is voorzien van luxe inbouwkeuken, verbouwde douchecel, luxe toilet etc 3-KAMERAPPARTEMENT Gevraagde koopsom f 135.000,- indeling Baarn BALIDWARSSTRAAT rustige ligging gemoderniseerde helft van een dubbel woonhuis met garage en achterplaatsje entree, gang, woon-eetkamer met voorzethaard, aangebouwde moderne keuken, toilet, luxe badkamer met douche en wastafel verdieping overloop, 3 slaapkamers waarvan 1 met wastafel zolder bevloerde vliering algemeen deze woning verkeert in goede staat van onderhoud en is gedeeltelijk voorzien van thermopane, dak- en vloerisolatie ligging woning RUSTIGE LIGGING Gevraagde koopsom f 179.000,- plaats Soest adres KERKPAD NOORDZIJDE ligging centraal woning vrijstaande karakteristieke boerderij met opstal indeling hal, toilet, ruime bijkeuken, eetkeuken met moderne inbouwapp., ruime douchecel, woonkamer met antieke schouw, 2 slaapkamers, 2e toilet, en grote deel (10.5 x 7 m) zolder mogelijkheid voor meerdere Gevraagde koopsor f 765.000,- plaats adres Soest KONINGINNELAAN GEMODERNISEERDE WOONBOERDERIJ woning centraal gelegen kantoor-winkelruimte met eigen parkeerplaats algemeen grootte ca. 260 m2, frontbreedte '13 m Gevraagde huurprijs per m2 f 175,- "A.U.B. kopiëren en doorgeven", staat er onderaan het stencil. "A.U.B. doorscheuren en weg gooien", luidt het advies van de politie Eemland-Noord. Een pam flet, dat zogenaamd door de Haag se politie zou zijn verspreid, wekt overal in het land onrust in de hand. Ook in Eeniland zijn inmid dels dergelijke stencils in omloop gebracht. In de tekst op het stencil wordt gewaar schuwd voor verschillende artikelen, waarin de drugs LSD zou zijn verwerkt. Het betreft een waarschuwing van de politie van New York. De politie van Den Haag vraagt hiervoor de aandacht. "Het komt absoluut niet van de Haagse politie. Voor zover wij het kunnen tra ceren, is het uit de lucht gegrepen. De zogenaamde waarschuwing kan de ou ders verontrusten", zegt woordvoerder L. Dijkman van de politie. Hij heeft alle scholen aangeschreven en meegedeeld dat het pamflet pertinent niet van de politie afkomstig is. In het pamflet worden ouders gewaar schuwd voor een aantal stickers, op- plakbare tatoeëringen en zegels. De ar tikelen zouden worden uitgedeeld aan kinderen. In de stickers en zegels zou LSD zitten, dat via de mond kan wor den opgenomen, maar dat ook via de huid in het lichaam zou kunnen worden opgenomen. Volwassen drugs-hande laren zouden op die manier kinderen afhankelijk van drugs willen maken, zo dat ze nog meer klandizie krijgen. Vol gens de samenstellers van de tekst is de nieuwe drugs-soort ook al in Zwitser land in omloop gebracht. De stickers, die er uitzien als postzegels, zouden afbeeldingen hebben van onder meer Superman, vlinders en Disney-fi- guren. Daarin zou de LSD zijn ver werkt. Verder zouden kleine, witte pa piertjes worden verspreid, waarop blauwe sterren te zien zijn. Die sterren zouden met LSD zijn doordrenkt. Het pamflet kan de indruk wekken in derdaad van de politie afkomstig te zijn. Op het A-viertje zijn afbeeldingen van onder meer een politiester, een politie wagen en een politiepet afgedrukt. Die zijn vermoedelijk, aldus Dijkman, uit een politieboekje gekopieerd. Volgens de woordvoerder hoeft niemand zich ongerust te maken over hetgeen, waar voor gewaarschuwd is.

Soester Courant | 1994 | | pagina 5