n BREUKELEN bv tfS ye zone 4 betalen Spullenhulp brengt wandversiering en andere 'leuke dingen' onder de hamer ompunt Vijf hoveniers gebruiken middelen die verboden zijn hypotheek adviseurs De langverwachte Hyundai H-100 is er! ti fjtniïmaJter D Vandalen richten ravage aan in peuterspeelzaal Beetzlaan zen in de luizenkrant. 'Geen bodemverontreiniging in omgeving Van Hamelstraat' Europees Ouderenjaar pakt veel goedkoper uit dan gedacht AN 40 - SOEST - TEL. 02155-17962 Aanstaande zondagmiddag in Artishock iboom ;bar-eethuisje EN HOUTEN >MP*" 'cialist ?n omstreken 1ag: an 2,30 23° [Utkctbixkkmj uitenkansje 'Nog onbekende meesters' Kijk-uur Nu uit voorraad lever baar, honderden titels. dealer voor Soest: M ;ii City-bike uit etalage gestolen KvK geeft info over nieuwe ondernemingsbeurs Proces-verbaal na milieu-controle politie College stelt bewoners gerust Speedboot met trailer uit tuin gestolen PAGINA 6 OENSDAG 19 JANUARI 1994SOESTER COURANT iHANDEL WANDEL 1 PAGINA 7 e krant! Dozen met repen chocolade uit vrachtwagen elektrotechnisch installatieburo ETB BINNEN EN BUITEN OOK VOOR ALLE LICHT- EN KRACHTSTROOM-INSTALLATIES Gemeente betaalt 3,2 mille Geen 'vreemde luchten' Zes autodieven lopen in Soest tegen de lamp RENTE VANAF BREUKELEN bv van Ook nieuwe Sonata is nu leverbaar Hyundai Sonata E F.C. Kuyperstraat 3 Soest Tel. 24664 Hans Westerhof, voor al uw REPARATIES AUDIO-VIDEO KTV, tel. 19629. Voor al uw dierenbenodigd heden, Hondenkapsalon 'Het Dierenpaleis' Tel. 03463-54575. COMPUTERCURSUSSEN. Direct starten, betaalbaar, kleine groepen. WordPerfect (6.0 en 5.1Lotus, Dos, dBa se en typen. Bel Data Didact 02155-22826 Wasiel Steitner, de grootste TAPIJTZAAK van Soest, 200 rollen in voorraad. Lange Brinkweg 38 t.o. Gasbedrijf I tel. 02155-19600. lecialiteit van: MOLENSTRAAT/ hoek Steenhoffstraat Soest voor informatie 2 29 67 ESTDIJK TELEFOON 12387 >erstraat 16 inhuis uit de dertiger jaren, 'vol wonen en het bezit van e charme van de directe na- 9nstad mag niet onvermeld kamer, keuken met inbouw- hal. 1 e verdieping: 3 slaap- en overloop. 2e verdieping: er met slaapkamer en berg- "Het is leuk om af en toe iets nieuws te doen, en bovendien heb ben we het geld hard nodig voor de verhuizing naar de Schans."1 Zo motiveert het Spullenhulp-trio Jo ke Beers, Thea Prinsen en Erik van Burken het plan voor de grote vei ling, die aanstaande zondagmid dag (23 januari) plaatsvindt in Ar tishock aan de Steenhoffstraat. [aar komt een heel bijzondere llectie wandversiering en andere [Sleuke dingen"" onder de hamer. De verkoop krijgt het karakter van een echte veiling en belangstellenden kun nen volop meebieden op de talrijke stukken, die bestaan uit (echte) schilde rijen, reproducties en foto's - afkomstig uit inboedels die in het afgelopen jaar bij Spullenhulp terecht zijn gekomen - jaar ook fraaie lampen, een schitte- nd glasservies en nog veel meer waar dvolle zaken, zoals een mooi kastje, :n perzisch tapijt en een ouderwetse foaimachine. Joeken en meubilair zitten er niet tus- jfen. De collectie is trouwens nog niet lemaal "rond", want bijna dagelijks komen er spullen binnen en het is zeker met uitgesloten dat zich ook daaronder nog zaken bevinden die in aanmerking Komen voor de veiling. In alle gevallen «aat het om "leuke dingen die de men sen nog best thuis kunnen hebben," al dus de organisatoren. JSen echte "kunstveiling" is het niet, Vvant het artistiek gehalte van de stuk ken is nogal wisselend, maar dat wil al lerminst zeggen dat er geen interessante jbjecten bij zijn. "Het gebruikelijke ringloop-assortiment," aldus het or- ;aniserende drietal, dat de stukken in et afgelopen jaar speciaal voor dit doel ieeft ingezameld. Dat zijn stukken die $iet eerder in de winkel te zien zijn ge- 'eest. ie verzameling is aangevuld met een antal wandversieringen die in de loop '.er jaren de binnenwanden van het kringloopcentrum aan de Parallelweg lebben getooid. Die behoorden langza- lerhand zo'n beetje tot de vertrouwde inventaris en waren niet eerder te koop, loewel er altijd veel vraag naar is ge veest. De echte liefhebbers moeten :ich dit buitenkansje dan ook niet laten ontgaan. De meeste zaken die op de veiling van zondagmiddag onder de hamer van vei- ingmeester Wim Butzelaar (van de Violenstraat) zijn de laatste weken met jpzet apart gehouden. Veel vaste be- :oekers van Spullenhulp hebben dat vel gemerkt: "Wat is het hier opeens taal," werd er vaak gezegd. Alle stuk- een zijn afkomstig van schenkingen. 'Er zitten soms ook wel rare frutsels bij, naar dat is toch meestal een kwestie van persoonlijke smaak. Ja, inderdaad: iók het zigeuneijongetje met de traan Dp z'n wang zit erbij, en het zigeuner- neisje ook..." Onder de 120 stukken die geveild wor den bevindt zich echter ook een aantal ;chte olieverf-schilderijen van "nog on bekende meesters", zoals Joke Beers het omschrijft. Maar er is óók een krijt tekening van niemand minder dan Jan Toorop, al is niet duidelijk of het hier om een origineel of een reproductie gaat. "We weten niet of het misschien echt is; er zit glas voor en het geheel is dichtgeplakt, zodat we het niet open hebben durven maken." De uitkomst van de veiling kan dus nog spannend zijn. Spullenhulp verwacht zondagmiddag heel wat belangstelling in het Artis- hock-gebouw aan de Steenhoffstraat. De veiling vindt daar plaats omdat het kringloopcentrum er zelf geen ruimte voor biedt. De bezoekers krijgen bij de ingang een lijstje waarop alle stukken zijn vermeld. Die komen op volgorde onder de hamer van Wim Butzelaar, die eerst informeert naar de belangstelling. Is die er, dan wordt het stuk bij opbod verkocht; is die er niet, dan gaat het stuk weer terug in de winkel en wordt later besloten wat ermee gebeuren gaat. De gehanteerde bodem-prijzen zijn trou wens helemaal in de sfeer van Spullen hulp: 5, 10, 25 of hooguit 50 gulden. "Aan de prijs val je je dus nooit een buil." Voorafgaande aan de veiling zelf is er een "kijk-uur", van 14.00 tot 15.00 uur. De bezoekers worden dan "op z'n Spullenhulps" ontvangen met een kop je thee en iets lekkers, en kunnen ver volgens op hun gemak rondkijken. De veiling zelf begint om klokslag 15.00 uur en duürt naar verwachting tot ca. 17.00 uur. Als de veiling een succes wordt - de Spullenhulpers rekenen erop dat het druk wordt - komt de veiling misschien regelmatig terug, als jaarlijks of half jaarlijkse evenement, ocfk als het kringloopcentrum aan de Schans ge vestigd is. De oplevering van het nieu- Erik van Burken, Thea Prinsen en Jo ke Beers met een aantal pronkstukken van Spullenhulp. we gebouw wordt in het voorjaar ver wacht. De opbrengst van de veiling is dan ook bedoeld om het potje voor de verhuizing te spekken, want daar komt - ook financieel - heel wat bij kijken. Ook wie niet van plan is om iets te ko pen is zondag van harte welkom, want het wordt gezellig in Artishock. En voor wie - zonder aankoop - Spullenhulp toch wil gedenken kan een donatie doen in de pot die Spullenhulp klaar heeft staan. fll Ék EÊaudio mvideo Steenhoffstraat 15 - Soest - Tel. 1 21 32 Uit de etalage van een zaak aan de Steenhoffstraat is maandag vroeg een city-bike gestolen. Dat gebeurde rond zes uur 's morgens. De bewoners boven de zaak hoorden een klap en glasgerin kel. Eén van hen zag vervolgens dat een man de fiets uit de etalage pakte en er op de tweewieler vandoor ging. Op initiatief van de Kamer van Koop handel wordt op dinsdag 8 februari een informatiebijeenkomst gehouden. Die zal plaatsvinden in Groot Kievitsdal in Baarn. Doel van de bijeenkomst is het opzetten van een ondernemingsbeurs. Dat is een registratiepunt, waar vraag en aanbod van bedrijfsactiviteiten worden bijeen gebracht. De Kamers van Koophandel in Nederland, waaronder die van Amersfoort en Hilversum, menen dat er bij het midden- en kleinbedrijf grote behoefte bestaat aan een landelijk ge automatiseerd bestand. Het centrale registratiepunt staat ten dienste van het bedrijfsleven en haar adviseurs. De bijeenkomst op 8 februa ri zal geheel in het teken van de onder nemingsbeurs staan. De aanvang is 15.30 uur. Verwacht wordt dat de in formatieve vergadering om 17.30 wordt beëindigd. Tegen vijf Soester hoveniersbe drijven is door de politie proces verbaal opgemaakt. Tijdens een grootscheepse milieu-controle in Eemland is vastgesteld, dat de be treffende bedrijven verboden be strijdingsmiddelen gebruiken. In Soest werden negen bedrijven ge controleerd. In totaal werden 36 bedrijven bezocht. Naast de negen in Soest, controleerde de politie acht hoveniersbedrijven in Baarn, twee in Bunschoten en zeven tien in Eemnes. Ook twee ondernemers uit Eemnes kregen een proces-verbaal. Bij de vijfSoester en de twee Eemnesser ondernemingen werden 36 verschillen de soorten verboden middelen in beslag genomen. Die zijn inmiddels vernietigd in de verbrandingsovens van Afval ver werking Rijnmond (AVR). De verbo den middelen hadden een totaalge wicht van 24,5 kilogram en waren in sommige gevallen verdund met in to taal 22 liter spoelwater. Ze zijn in strijd met de Bestrijdingsmiddelenwet. Doordat een aanzienlijke hoeveelheid middelen in de omloop is, wordt het mi lieu aangetast. Sommige middelen zijn zelfs kankerverwekkend. Het grond water wordt verontreinigd door de mid delen met alle nadelige gevolgen voor de flora en fauna. Doordat het milieu beleid is aangescherpt, zijn in de Afgelo pen jaren duizenden bestrijdingsmid delen op de verboden lijst gezet. De controles werden in oktober, no vember en december uitgevoerd door leden van de algemene politiedienst van het district Eemland-Noord. Zij kregen ondersteuning van een milieu-coördi nator, ambtenaren van de betrokken gemeenten en, waar nodig, een mede werker van de Algemene Inspectie Dienst (AID). Voor de hoveniers kwam de actie overi gens niet als een verrassing. Ze waren allemaal ruimschoots van te voren schriftelijk op de hoogte gesteld door de politie. De politie controleerde ook of de middelen doelmatig werden opge slagen en of de hoveniers over de ver eiste vergunningen beschikken. Volgens de politie heeft een aantal ho veniers meegedeeld, dat ze milieu vriendelijke bestrijdingsmiddelen ge bruiken. Anderen zeiden, gelet op de vraag van de klanten, daartoe te zullen overgaan. De politie adviseert het ge bruik van milieu-vriendelijke bestrij dingsmiddelen, te meer daar die net zo goed werken als de verboden middelen. Niemand heeft iets gemerkt, terwijl vorige week een trailer met een boot uit een tuin aan de Korte Ossendam werd gestolen. Het vaartuig stond geparkeerd in de tuin achter de wo ning en was niet vanaf de weg te zien. Ondanks dat de trailer en de boot met kabels waren vergrendeld, slaagden de dieven erin hun slag te slaan. De boot, waarin overigens ook waterski's lagen, heeft een waar de van dertienduizend gulden. De waarde van de trailer is niet bekend. De 29-jarige eigenaar ontdekte de diefstal, toen hij 's morgens het hek zag openstaan en poolshoogte ging nemen. Df net groot dakterras, eigen ft alsmede parkeerplaats en errain. Oppervlak apparte- uitgevoerd met veel extra's, van 51 m2 met open haard in -ring en schuifpui naar dak- -icht en optimale zonligging. <euken met inbouwappara- dkamer en aparte douche- en wand- en vloertegels, 2 en riante hal. a Op de Birkstraat is in het weekeinde een oplegger van een vrachtwagen opengebroken. De daders namen 32 dozen mee, waarin repen chocolade za ten. De oplegger stond afgesloten ach ter het gesloten hek. Twee boormachines en een decoupeer- zaag zijn zondagnacht uit een schuur gestolen. Een bewoner van de Klaarwa- terweg deed daarvan aangifte bij de po litie. Soesterbergsestraat 61 a - 3768 EB Soest - Tel. 02155-20656 - Fax 02155-24861 Aanleg en onderhoud van: licht-, kracht-, telefoon-, oproep-, cai-, beveiligings-, brandmeldings- en stofzuigerinstallaties '"De Woelwaters,"" zo heet de peu- terspeelzaal aan de Beetzlaan, die in het afgelopen w eekend werd ge teisterd door een aantal onbeken de vandalen. Die hebben de naam wellicht opgevat als een uitdaging om maar zoveel mogelijk tekeer te gaan; ze vernielden in korte tijd nagenoeg de hele inventaris. Ze bespoten de ruimte met blusschuim van twee brandblussers, trokken de pla fonds omlaag, vernielden het fotoko- pieer-apparaat, verscheurden pop- pekleertjes en speelgoedbeesten, sproeiden limonade rond en richtten Lydia Meijer neemt de ravage bij "De Woelwaters" in ogenschouw. een compieie ravage aan. Ze gingen er vandoor met een geldkistje (inhoud een paar tientjes) en een cassetterecorder. De cassettebandjes met kinderliedjes werden later in de buurt teruggevon den; de muziek zal de daders wel niet bevallen zijn. "Puur vandalisme," reageerde hoofd leidster Lydia Meijer geschokt. "Want wat is hier nou te halen?" Met tien man sterk zijn de peuterleidsters en een schoonmaakbedrijf maandag de hele dag in de weer geweest om de zaal weer een beetje toonbaar te maken. De bewoners van de Van Hamel straat en omgeving hoeven zich niet ongerust te maken over even tuele bodemvervuiling in hun buurt. Dat heeft het College van B. en W. laten weten aan het bestuur van Woningbouwvereniging Soest, dat signalen over die be zorgdheid had opgevangen. In een vergadering die onlangs werd ge houden met een van de bewonerscom missies uit de wijk Klaarwater bleek dat nogal wat bewoners zich zorgen maak ten over de mogelijke aanwezigheid van verontreinigde stoffen in de bodem, met name aan de Van Hamelstraat en omgeving. De woningbouwvereniging wilde van het College horen of die on gerustheid al dan niet op feiten geba seerd was, en of er misschien aanleiding was voor een nader onderzoekt. De ongerustheid blijkt vooral betrek king te hebben op het ophogen van de grond tijdens het bouwrijpmaken. De bodemvervuiling op de Eng had de zor gen van de bewoners nog vergroot. De gemeente heeft alle begrip voor de on gerustheid, maar er is geen reden voor, zo blijkt uit de antwoordbrief. In de ja ren zeventig, toen Klaarwater ontstond, werd nog geen bodem-onderzoek uit gevoerd. In de jaren tachtig bleek de be bouwde bodem in Nederland vaak ver ontreinigd omdat er gebruik was ge maakt van vervuild havenslib. In Klaar water is echter - net als in principe in alle wijken van Soest - gewerkt met een "ge sloten grondbalans", dat wil zeggen dat er géén grond van buiten wordt aange voerd. De wijk is destijds opgehoogd met grond die vrijkwam bij de aanleg van wegen in de wijk en de vijver langs de Koningsweg, om het niveau verschil tussen de Beukenlaan en de zuidelijke delen van Klaarwater te overbruggen. "Wij hebben geen reden te veronder stellen dat die grond verontreinigd is. Tijdens het bouwrijpmaken is daarvan visueel niets gebleken. Ook hebben wij nooit berichten ontvangen van vreem de luchten in kelders en kruipruimten," aldus het College. Op de (noordelijke) Eng is inderdaad sprake van bodemverontreiniging door de aanwezigheid van voormalige stort plaatsen. Die vervuiling is beperkt in beeld gebracht en de provincie heeft opdracht gegeven voor onderzoek. Het rapport volgt dit voorjaar. "Wij sluiten niet uit dat op termijn beheersmaatre gelen nodig zijn om te voorkomen dat de stortplaatsen verder 'uitlekken'," schrijft het College. Voor Klaarwater is dat overigens geen probleem, want het grondwater van de Eng zit diep (meer dan vijf meter) en stroomt "met grote zekerheid" naar het poldergebied, en dus niet naar Klaar water, waar het grondwater op 1,5 a 2 meter beneden het maaiveld wordt ge schat. Het College meent dan ook dat het uitgesloten is dat vervuild grondwa ter de wijk instroomt. De politie van Eemland-Noord heeft in Soest totaal zes autodieven aangehou den. Onder anderen een Amersfoort liep tegen de lamp. Hij werd vorige week ingesloten op verdenking Van diefstal van een auto aan de Dr. Rupert- laan en het vernielen van wagens aan de Beetzlaan en de Burgemeester Grothe- straat. De man (22) heeft inmiddels be kend. Op de Vredehofstraat hield de politie vorige week donderdag vijf mannen aan. Zij reden 's morgens om tien voor half vier in een auto. De politie ontdek te spoedig dat de wagen in Zaandam was gestolen. Vier van de mannen wo nen in Zaandam, de ander in Koog aan de Zaan. Het vijftal té overgeleverd aan de politie van Zaandam. Hun leeftijd varieert van zeventien tot twintig jaar. Het Europese Jaar van de Oude ren (1993) is in Soest aanzienlijk goedkoper uitgevallen dan de or ganisatoren en de gemeente aan vankelijk hadden gedacht. Al met al kostten de activiteiten een be drag van iets meer dan 8.500 gul den. De gemeente hoeft daardoor ook aanzienlijk minder diep in de buidel te tasten. De gezamenlijke Soester ouderenbon den vierden het Jaar van de Ouderen met drie activiteiten: een symposium (in het gemeentehuis) over de gezond heidszorg voor ouderen, een feestmid dag (die toevallig samenviel met de tra ditionele Gildemiddag voor bejaarden) en een informatiemarkt in Aqua In- door. De gemeente was gevraagd om in even tuele tekorten te voorzien door de toe kenning van een garantiesubsidie. Dat werd na enig vijven en zessen - met na me over de feestmiddag, waarvoor sommige politieke partijen persé geen gemeentelijke subsidie wensten te ver strekken - gehonoreerd tot een bedrag van f 16.150 gulden. De kosten blijken achteraf nogal mee te vallen: in totaal f 8.549,89. De oude renbonden zelf betalen daarvan de somma van f 2.619,-; de verschillende sponsors nemen in totaal f 2.700,- voor hun rekening. De gemeente betaalt de rest, dus f 3.230,89. Er was destijds al een voorschotje gege ven op de 16 mille: f 3.500,-, zodat de gemeente uiteindelijk nog een bedrag van f 269,11 terugkrijgt. Dat geld - en de rest van de garantiesom - vloeit terug naar de portemonnee van de gemeente, de "algemene middelen". Overigens heeft de gemeente de bon den geen cent in rekening gebracht voor het gebruik van de raadzaal en de con sumpties tijdens het symposium. 5,8% Met gepaste trots presenteerde Autocenter Hans Huigen, de be kende Hyundai-dealer aan de Kerkstraat, afgelopen maandag de H-100, het al bij voorbaat uiterst populaire nieuwe "bestelbusje" van de Hyundai-familie. De eerste exemplaren werden met enig feestelijk vertoon overgedragen aan de firma Golu van de Nieu- wegracht in Soest. Namens de firma Huigen werden de sleutels van de gloednieuwe bestelbus jes door directeur Robert-Jan Huigen overgedragen aan Golu-manager P. de Vries. Dat gebeurde in aanwezigheid van dhr. O. van Meeuwen, namens Hyundai-importeur Greenib Car in Sassenheim. De wagens stonden daar bij netjes op een rijtje opgesteld. De nieuwe H-100 is niet alleen de nieuwste loot aan de Hyundai-stam, maar in zijn klasse ook zeker het goed koopste bestelbusje. De wagen heeft een inhoud van 5,7 kubieke meter en was al voor de aflevering in Nederland, die rond de jaarwisseling plaatsvond, een van de populairste bestelbusjes. Sinds de start van de verkoop - in sep tember - zijn er al 1200 verkocht (bij een totale omvang van het marktseg ment van ca. 6000!). Het grote verkoopsucces is vooral te danken aan het feit dat de H-100 een ruime, vlotte en comfortabele bestel wagen is, waarnaar met grote belang stelling werd uitgekeken. De wagen is met een prijs van f 22.690 excl. BTW zeer concurrerend in zijn klasse. Ook bij Autocenter Hans Huigen is de H-100 een succes. De wagen wordt vanaf heden uitgeleverd aan de bestel lers. De fraai gestyleerde Hyundai H-100 kent veel gebruiksgemak, veiligheid en laadruimte en is zonder twijfel de meest praktische en nuttige bedrijfswagen in zijn klasse. Er is zowel een benzine-uit- voering (2.4 liter) als een diesel-versie (2.5 liter). Naast de H-100 beleeft bij Autocenter Hans Huigen nog een andere Hyundai dezer dagen een feestelijke introductie: de nieuwe Sonata, leverbaar in zeven verschillende versies, die in de loop van het jaar worden uitgebreid tot tien. Het Hyundai-topmodel is compleet nieuw ontwikkeld en heeft een opmerkelijk la gere start-prijs: vanaf f 37.950. DeSo- nata's zijn nu ook verkrijgbaar met een 1800 cc-motor, oplopend tot 3000 cc, en zelfs de 2-liter-uitvoering heeft een prijs beneden de 40.000 gulden. De Sonata is een totaal nieuw-ontwor- pen auto, waarbij zeer veel aandacht is besteed aan de veiligheid. De wagen is dan ook uitgerust met standaard "air bag" en dubbele stalen balken. Daar naast is de Sonata door zijn hoogst denkbare comfort-niveau en zijn geraf fineerde, aërodynamische vorm een wagen met een zeer prestigieuze uit straling en een excellent rijgedrag. Zowel de Hyundai H-100 als de Sonata zijn te bewonderen in de showroom van Hyundai-dealer Autocenter Hans Hui gen, Kerkstraat 109 in Soest (en Nijver- heidsweg Noord 64 in Amersfoort). PARTY SPECIALIST Koude schotels, buffetten, verzorging van feestavonden etc. Naast onze diverse gerechten hebben wij als DAGSCHOTEL van 20 t/m 25 januari Donderdag Fricassee van kip en groenten Vrijdag Gebakken Heekfilet met botersaus of Tagliatelle bolognese met sla Zaterdag Lamsvlees en „provengale" Zondag of visschotel Maandag Varkensfricandeau Dinsdag Hongaarse goulash Bij de meeste gerechten,kunt u een keuze maken uit 3 soorten groenten of sla en diverse aardappel- of rijstvariëteiten. Dagschotel11,50 Weekendschotel 16,50 Openingstijden dagelijks van 10 00-20.00 uur zondag van 15.00-20 00 uur 's woensdags gesloten Auchtverwarr De eerste H-100's werden maandag officieel afgeleverd. RobertJan Huigen overhandigde de sleutels aan dhr. De Vries. Foto: Goos van der Wilt.

Soester Courant | 1994 | | pagina 7