afscheid van laatste F-15 s In memoriam: Wim Alkema LAAT CARA- PATIÊNTEN NIET STIKKEN ÏSPÖRTl PAGINA WOENSDAG 19 JANUARI 1994 Rabobank O 1 erkiezingsinformatie Ha Radio Soest Aquarelleren voor beginners Rectificatie Inbrekers maken 'schoon schip' in dagverblijf Avondvliegen helicopters Man raakt gewond tijdens sjouwen grote glasplaat Inbrekers stelen geld in cafetaria Kerkdiensten Medische dienst Hulpverlening Burgeriijkt^stantM Soesterbergs gezin raakt stereo kwijt Concert van Klu Bingo-avond Zonnebloem Toneelspelers gevraagd voor Sterrenberg Telefoon blijft één uur dood Ons Kent Ons De invloed van cultuur C.M. van Woudenberg winnaar van tv-kwis Gestolen auto nog voor terugkeer eigenaar gevonden KORFBAL KVO redt het niet Winst en verlies voor AGAVS-teams Sportieve plicht door Badso vervult T afeltennistoernooi voor scholieren Week van de Eenheid 'De Drie Eiken' Info Drie Eiken Koffie-morgen PCOB Agenda Tom Versteeg 44.49, KlaJ rijn 47.07, Angelique van dt lert van der Weerd 43.07, Vjn. g 48.07, Rob Kleyer 48,27 i 48.45, Peter Hopman 50,57 I ïestein 52.76, Martin van Al- David Evers 43.28, Henriëttr Jolanda Verduin 50.99 Eefi. 53.83, Arie Treur 46.39, Nico 21, Jaap Blauwendraad 49.20 in IJseldijk 55.07, Teunis Hop- vees Engberink 54.50, Ries van 1.81, Wim van den Breemer Willem de Lange 54.40, Rees 7, Han Delfgou 1.04.67 (val). Walter Varenkamp 1.10.89, roldvan Haren 2.01.57, Costijn 7.88, Susanne den Hertog ster Radstake 2.24.02, Jacobine :5.70. Juliën Smink 2.16.87, Maren 15.50, Helen Wegerif 2.57.64 ltus 2.15.04, Mark Jansen p Kasperts 2.23.45, Bert Koele Wilfred Hopman 2.38.57, Es i Breemer 2.58.44, Sandra Ene- 5.94, Tom Versteeg 2.17.53 Koelewijn 2.21.06, Angeliqué y 2.46.50, Bert van der Weerd incent Verburg 2.27.13, R0b .82, Henk Hagen 2.41.01, Peter 2.36.93, Ruud Groenestein irtin van Alphen 2.50.89, Hen- t 2.28.20, Jolanda Verduin :fje van de Bor 2.43.19, Arie 24, Nico Verburg 2.27.31, Jaap lad 2.30.70, Roelof Koelewijn m Kroeze 2.37.79, Ad Mocking :nk de Wilde 2.41.39, Dick van )5, Jaap Kreuger 2.46.27, Mar- k 2.45.51, Teunis Hopman es Engberink 2.50.94, Ries van 53.63, Wim van den Breemer 8 Op een gelukkig droge, maar wel IK' donderdagmorgen van de HcnrietteKuyt 5.07.61, Eefie813e Januarl 1994 stonden enkele Dr 5.45.97, Jolanda Verduin honderden mensen in het "hot ngelique van de Berg 5.50.75, centre" van het Amerikaanse ge- r Weerd 4 34 66 Torn Versteeg |deelte van de vliegbasis Soester- laas Roel koelewiin 4.53.24 x sen 5.08.34, Joep Kaspern!] berg. Naast de vele Amerikaanse lert Koelewijn 4.55.56, Arie 'r en Nederlandse militairen en ruim .86, Vincent Verburg 5.07.60, (dertig journalisten, waren daar de odo5f Koelen ^2^.96° PeTer #s'de "vtr> important persons". Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1. 3769 EN Soesterberg, tel./fax (03463) 51252. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (02155) 21841 .10.54, Wim Kroeze 5.37.64, >pman 5.43.81, Henk de Wilde d Mocking 5.41.89, Marco Ver- 28, Martin IJseldijk 5.45.24,, mestein 5.52.31, Jaap Kreuger! artin van Alphen 6.08.11, Kees 5.57.02, Ries van de Bergl n Willem de Lange 6.08.35. Clubkampioen heren: Bert van Clubkampioen dames: Henriëtte; Giro 55055 Ze stonden allen in de wijd geopende Zulu-bunker. Dat was voorheen het rilige van het heilige en de nu nog rode erfde lijn over de volle breedte voor !ze hangar gaf aan tot hoever je mocht ■men. Eén stap verder zou het einde itekenen. Die regel werd nu massaal 'ertreden en allen keken naar de drie tste F-15 gevechtstoestellen, voor in van de nummers 100, 132 en 127, taarvan de laatste een twee-zitter. En helemaal alleen voor deze vliegtui- ^pn zat een grote Ierse wolfshond in de jprste rust. Het is al jarenlang de mas- •tte van het 32ste Fighter Squadron en listert goed naar de naam Gomer. Hij :ek met een zekere verontwaardiging [eer op al dat gedoe voor hem. Toen n fotograaf ongevraagd op hem toe lep om een foto te nemen werd hij niet lleen door een strenge Amerikaanse lilitair teruggeroepen, maar ook liet omer even zijn tanden zien. >e wolfshond vinden we ook terug in [et embleem van dit Amerikaanse jUadron. De geschiedenis daarvan jaat terug naar de Tweede Wereldoor- g, toen ze op de Nederlandse Antillen jestationeerd waren en Duitse onder- :eboten moesten onderscheppen, et de volle tanks onder de buik en ge- [tript van hun koninklijke waardigheid immers zij waren het enige Ameri kaanse squadron met een kroon boven hun embleem - stonden ook deze straal jagers te wachten op wat verder zou an gebeuren. at gebeurde snel en in een vlot tempo, olonel Ansink, commandant van de 'liegbasis Soesterberg nam als eerste [et woord en keek even terug op de bij- b veertig jaren wonen en werken in en mi Soesterberg. Een tijd die bijna als n dag voorbij is gegaan. Hij noemde ^pe fijne samenwerking en de daaruit >ortvloeiende vriendschapsbanden. !n nu vandaag zijn we getuige van de ke off van de laatste drie F-15 ge- chtsvliegtuigen en morgen zullen we is realiseren dat ze inderdaad vertrok- [en zijn. De radar zal ze niet meer vol len en binnenloodsen. Maar mocht het ns weer nodig zijn, dan zijn jullie van irte welkom. Wie weet zullen we el- fêaar eens ergens weer ontmoeten', 'aarna wenste hij commander Toke, captains Peterson en Solman en il overigens niet ongelooflijk veel n kunt u meteen die andere tiezaken bij ons :n. .oals vreemde en verzekerin- j voorbeeld, wel zo handig, r toe wilt, loop bobank Soest. telefoon 96345. flight-sergeant Snieder een goede reis "home".. Drs. Schapenk was als waar nemend Commissaris van de Koningin in de Provincie Utrecht de tweede spre ker. Hij attendeerde zijn gehoor en vooral het Amerikaanse op het gewij zigde beeld dat zij in de loop der jaren in de provincie hadden ingevoerd. Zo wees hij op een basketbalteam dat nieuw leven kreeg ingeblazen, de intro ductie van de opvallende Amerikaanse auto's in onze straten en de gebruiken bij hun feesten. Hij roemde de rol van het Amerikaanse squadron in het con solideren van de vrijheid. 'Dat ligt ech ter achter ons. De koude oorlog is voor bij. Ik hoop dat u met die vredesop- dracht door mag gaan'. Daarna bood hij de drie vliegeniers drie vlaggen aan als een herinnering aan hun Hollandse tijd. De gemeentevlaggen van Soest en Zeist werden door de beide geketende burge meesters overhandigd, terwijl hijzelf die van de provincie Utrecht verstrekte. Vervolgens sprak de Amerikaanse luchtmachtgeneraal Downer. Hij her innerde zich nog de tijd dat hij als jong officier in de zomer van 1962 voor het eerst met Soesterberg kennis maakte. Vijftien jaren lang had hij de vliegbasis in al zijn vormen leren kennen en waar deren. Hij noemde naast de dagelijkse training ook de Golf-oorlog en Desert Storm, waarin de Vliegbasis Soester berg met het Amerikaanse Squadron een centrale rol speelde. De volgende spreker was de comman dant van de Koninklijke Luchtmacht, luitenant-generaal Manderfeld. Ook hij roemde de samenwerking met het Amerikaanse squadron gedurende de afgelopen bijna veertig jaren. Zo noem de hij de verschillende namen die het squadron in die tijd voerde. 'Jullie wa ren één van ons en dat resulteerde in een fijne samenwerking'. Hij wenste de bemanning een goede reis naar huis en aan hen die hier achterbleven nog een goed verblijf. Als laatste spreker nam de comman dant van het Amerikaanse squadron, colonel Hodgkins het woord. In korte en krachtige taal memoreerde hij ook de afgelopen tijd en noemde het "well done". Verder dankte hij zijn Neder landse collega's voor de goede samen werking en vriendschap. Traditioneel ging toen de Amerikaanse luchtmacht-predikant, ds. Ippolito ach ter de microfoon staan. Hij sprak een kort gebed uit, waarin hij dankte voor het hier mogen zijn en vroeg om een veilige overtocht voor de boys. Je F-15 Eagle, zoals hij zo vaak te zien was boven Soesterberg. Foto: Goos van der Wilt. Begin februari krijgen de stemgerech- jgden de oproepingskaarten in hun jnevenbus. Daarin wordt gevraagd op Woensdag 2 maart a.s. te stemmen voor de nieuwe gemeenteraad. Juist op die jpatum is men b.v. op vakantie. Is er dan len mogelijkheid om toch uw stem uit te brengen? Zo zijn honderd en één vraag te noe- jnen. Inwoners van Soesterberg krijgen pp de woensdagen 2, 9, 16 en 23 fe bruari van 10.00 tot 11.00 uur via het ftelefoonnummer 02155-93692 de ge legenheid hun vragen te stellen. Direct daarna (van 11.00 tot 12.00 uur) Iworden die vragen beantwoord in het 1 Radioprogramma 'Van 't Raadhuis- I plein' van Radio Soest. Een herhaling Iwordt op alle daarop volgende zonda lgen via Radio Soest van 12.00 tot 13.00 |uur uitgezonden. Op donderdag 20 januari en donderdag 24 februari organiseren Carin Hekkert en Elly Barth in de Salon van Brasserie De Tuin een eendags-workshop 'aqua relleren voor beginners'. Het onder werp in januari zal zijn een beer, name lijk Sabine van Pommerole. In februari schildert meVi een bloemstilleven, bij voorbeeld hortensia's. Men gaat aan het eind van de dag naar huis met een schitterende, zelfvervaardigde aquarel. De kosten voor deze unieke workshop zijn f 135,— inclusief materiaal. Bijpas sende lijst en passepartout zijn tegen ge reduceerde prijs te bestellen. Tevens wordt tijdens deze dag gezorgd voor koffie en gebak, een uitstekend 3-gan- gen menu met een glas wijn en tea. De workshop begint om 09.30 uur en duurt tot ongeveer 17.00 uur. Men kan zich opgeven bij Pastel, Zwanenkamp 896, 3607 PX Maarssen, tel. 03465-64051 of 03439-1291. Een laatste kus voor het vertrek naar de States; dan klimmen de piloten in de cockpit en is het al snel: "ready for take off". Foto: Goos van der Wilt Tijdens al die toespraken stond de be manning van de drie toestellen met hun familie, tegenover al die genodigden en belangstellenden. Het was een onge dwongen sfeer, vooral hoe zij met hun kleine kinderen omgingen. Deze had den plezier in het gebeuren. Onafschei delijk stond de mascotte, de Ierse wolfs hond Gomer naast hem. Het bejaarde dier had toen geen enkele moeite met al die drukte om hen heen. Op verzoek richtte hij zijn grote kop naar de came ra's waarop een spervuur van flitslich ten op hem werd afgeschoten. Op dat moment naderden vanuit de richting Amersfoort vier helicopters. Drie ervan waren voorzien van de Amerikaanse, de Nederlandse en de Luchtmachtvlag. Dat was tevens het sein voor de beman ning om in hun toestellen te stappen en kort daarna was het starten en warm draaien. Vriendelijk zwaaiend met de bekende duim omhoog, vertrokken ze naar de startbaan, gevolgd door zes brandweerauto's en drie ambulance wa gens, alle met gillende sirenes. Wat nooit mag mocht nu wel: alles reed via de hoofdstartbaan naar de startop stelling. Een indrukwekkende ere-es- corte op de grond. Daarna "ready for take off" en toen donderden de drie F-15 straaljagers over het publiek het luchtruim in. Vijf miniuten later kwa men weer vanuit de richting Amers foort vier helicopters aangevlogen met daarachter een F-27 Fokker Friendship en toen de drie F-15's, dicht naast el kaar met daarnaast drie Nederlandse F-16 vliegtuigen. En heel eigenwijs maar uiterst dapper sloot een felgele Spitfire dit illustere gezelschap. Neder land en Soesterberg namen waardig af scheid van de laatste drie Amerikaanse F-15 straalvliegtuigen. Hierbij de verontschuldiging dat zon der instemming de naam van dhr. Ja gers in de vorige uitgave van deze krant is gebruikt, alsmede de bewoording daarvan. Inbrekers hebben in het weekeinde 'schoon schip' gemaakt in medisch kinderdagverblijf Bethanië aan de Amersfoortsestraat. Uit het maga zijn werden tal van schoonmaak middelen gestolen. Zo verdwenen onder meer twee ton nen zeeppoeder, babyolie, baby shampoo, tandpasta, tandenbor stels, nagelborstels, stofblikken, af- wasborstels en dozen met verschil lende glazen. De schade voor het kinderdagverblijf in Soesterberg is niet bekend. Het 298 Squadron van de vliegbasis gaat avondvliegen tot circa 22.00 uur op woensdag 26 januari en maandag 31 januari. In februari gebeurt hetzelfde op de data 9,14,23 en 28 en in maart op de 16e en de 21ste. Op het Dorpsplein is een 29-jarige in woner van Eindhoven gewond geraakt tijdens werkzaamheden aan een verzor gingstehuis. Met twee collega's sjouwde hij een grote glasplaat die, vermoedelijk door de wind, brak. Het slachtoffer kreeg een scherf in zijn nek en werd naar ziekenhuis Eemland (De Lichten berg) gebracht voor behandeling. Het bedrijfsongeval gebeurde vrijdagmid dag om tien over half twee. Op de Rademakerstraat is in de nacht van dinsdag op woensdag ingebroken in een cafetaria. De dader nam een be drag van ongeveer driehonderd gulden mee. Dat geld verdween uit de kassala de die de inbreker mee naar buiten had genomen. Een 51-jarige Soester meld de de inbraak bij de politie. Zondag 23 januari ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.00: met cantores Zondag 10.00: zie De Hoeksteen NED. HERVORMDE GEMEENTE De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 zr. Marie-Anne van Erven; oec. dienst GEREFORMEERDE KERK Generaal Winkelmanstraat 99-101 10.00 zie De Hoeksteen STERRENBERG 'De Lichtpunt', Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: D.W. van Lier (Den Dolder), Paltzerweg 299, tel. 030-284555. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino- van Schieveen, Kampweg 50, tel. 52467 (na afspraak). Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 51789, b.g.g. 51658 of 51437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06-8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Centrum voor Maatschap pelijke Dienstverlening Soest-Baarn- Eemnes Generaal Winkelmanstraat 103 (ge- ref. kerk), tel. 52606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Dorpsplein 17A, tel. 51555; werkda gen 12.00-13.00 uur, elke donderdag 19.00-21.00 uur; overige tijden: tel. 02155-19444; alarmnummer: 06-11. Grof vuil Tel. 02155-93666. 10 t/m 17 januari: Geboren: geen. Gehuwd: geen. Overleden: maandag 17 januari, dhr. W. Alkema (69), Rumpler 28. Opgaven: Van Maarenplein 1. Uit een woning aan de Christiaan Huy- genslaan is een stereo-installatie gesto len. Verantwoordelijk daarvoor is een inbreker, van wie de identiteit onbe kend is. De inbraak werd in de nacht van zondag op maandag gepleegd, al dus de politie die werd ingelicht door een 35-jarige bewoner. Vrijdag 21 januari geeft de Kapel van de Koninklijke Luchtmacht een gratis concert in het Casino aan de Kamp weg in Soesterberg. De zaal gaat open om 19.30 uur en het concert vangt aan om 20.00 uur. Het programma bestaat voor de pauze uit klassieke werken en daarna uit 'non stop' populaire muziek, uiteenlopend van swing tot jazz en van volksmuziek tot big band. Voor toegang tot dit concert moet men in het bezit zijn van toegangskaarten. Deze werden op donderdag 13 januari in het Dorpshuis aan belangstellenden verstrekt. Er zijn geen entreebewijzen meer beschikbaar. Vrijdag 21 januari houdt de Zonne bloem haar jaarlijkse bingo-avond in de grote zaal van de Drie Eiken. Het begint om 20.00 uur en het eerste kopje koffie is gratis. De Bingo-kaarten kosten zes gulden en is er ook een grote loterij. Ie dereen is welkom. De meeste prijzen zijn beschikbaar gesteld door de plaat selijke winkeliers, waarvoor men hen zeer erkentelijk is. De opbrengst van deze avond wordt be steed aan het organiseren van een ge zellig evenement voor langdurig zie ke, gehandicapte of hulpbehoevende plaatsgenoten. Om op te treden in een toneelstuk voor verstandelijk gehandicapten in Sterren- berg en soortgelijke stichtingen, wor den drie vrouwen en drie mannen ge zocht. Het is de bedoeling dat het blij spel tien keer wordt opgevoerd. De pre mière is gepland in juni van dit jaar. Een auditie hiervoor wordt gehouden op woensdag 2 februari om 19.00 uur in de gymzaal van Sterrenberg. Belangstellenden kunnen zich telefo nisch opgeven bij Jacolien Schepers, tel. 50133. Op vrijdag 21 januari heeft Soester berg van 00.00 tot 0100 uur geen te lefoon, i.v.m. werkzaamheden in de telefooncentrale. Mocht men daarna merken dat de telefoon niet goed werkt, dan kan men dit melden via tel. 06-0407. Ook kan men bellen naar tel. 035-16508. Een wekelijkse column van een min of meer bekende Soesterberger. Deze week: Mike W. Euphrosina, Rumpler 32. Natuurlijk hebt U weieens gehoord van het woord cultuur-shock. Het is voor de zoveelste keer dat ik iets dergelijks meemaak en altijd is het weer een open baring. De laatste keer gebeurde dat in Soester berg op ljuli 1993. Op die dag verhuis de mijn gezin van Wychen naar Soes terberg. De hele dag waren we in de weer geweest met als gevolg dat we 's avonds gebroken waren. Besloten werd om maar iets te eten te halen bij de loka le Chinees. Daar aangekomen kreeg ik meteen een Engels menu aangereikt door een zeer vriendelijke jongedame. Ik wist niet wat me overkwam toen ze me ook in het En gels aansprak met: "Do you like some- thing to drink?" Tegelijkertijd zag ik ook allemaal vriendelijke gezichten om mij heen van mensen die glimlachten, ter goedkeuring knikten etc. Ik besloot het eten en drinken te bestellen, maar dan wel in het Engels. Eindelijk was het zover, het eten was klaar en nog steeds keken de mensen mij vriendelijk aan. Zelfs de deur werd voor me opengehouden door een be hulpzame klant en met de woorden "Bon apetite" keek hij me na. Ik moest even bijkomen van al de vriendelijkheid en behulpzaamheid, dit had ik namelijk nog nooit meegemaakt! Ik waande mij even in een andere we reld tot er een professioneel knopje aan ging...! Maar natuurlijk, men zag mij voor een "American", ik was opeens "de wandelende Dollar"! Als U weet dat ik afkomstig ben van Curacao, de Nederlandse Antillen, kan ik U verzekeren dat dit een echte open baring voor mij is geweest. Voor een buitenlander zijn zulke momenten zeer schaars, want stap ik in dezelfde auto en rij ik naar één van onze omringende ste den of dorpen, dan blijkt dat ik plotse ling een asielzoeker, werkloze, drugs dealer of souteneur ben. Zo lokaal werkt het mechanisme ten aanzien van vooroordelen, racisme en discriminatie. Met andere woorden: hoe ontwikkeld, geëmancipeerd, is een samenleving om de zogenoemde 'ande ren' als bedreiging of als verrijking te er varen. Het is de gerichtheid op het alge meen belang die de samenleving bijeen houdt. Essentieel voor een leefbare sa menleving zijn ook verdraagzaamheid en saamhorigheid. Nodig is dat mensen geloven in wat ze zelf kunnen bijdra gen! Veranderingen dagen ons ook per soonlijk uit. Ze doen een appèl op nieuwsgierigheid en fantasie, maar evenzeer op vermogen tot kritische waardering. We worden gedwongen tot nadenken, tot het formuleren van een mening en tot het bepalen van een hou ding. Door mijn werkzaamheden bij het Kontakt der Kontinenten kom ik in veel bedrijven, instellingen en overheden zowel nationaal als internationaal voor trainingen binnen. Ik kan U verzekeren dat er op het gebied van interculturele communicatie en management nog ontzettend veel te doen valt, want ook in bovengenoemde organisaties is er sprake van verschillende 'bedrijfscultu ren'. Echter, mijns inziens hebben wij hier in Soesterberg, hoe klein we ook mogen zijn, een voorsprong op onze 'omge ving'. Als bakermat van de Nederland se luchtvaart heeft Soesterberg iets te bieden die als 'eye-opener' kan dienen voor 'onze' omgeving, namelijk wij zijn naar buiten gericht. Wij hebben een cultuur die toegang kan verschaffen tot wereldburgerschap. De grote culturele veranderingen in de ge schiedenis van de mensheid kwamen langzaam tot stand. Mensen groeiden mee met de ontwikkelingen, maar be heersten die nooit! We zullen moeten leren aanvaarden dat we geen meesters kunnen zijn over de werkelijkheid! Als 'de wereld' Soesterberg kent wordt het tijd dat Soesterberg laat zien dat het een draagvlak heeft voor 'die wereld'. Wat ik hiermee bedoel is dat wij ons open stellen voor veranderingen en daarin verantwoordelijkheid aanvaarden, een ieder op zijn eigen plaats! En dit alles aan de hand van een eerste bezoek aan 'onze' lokale Chinees! Mike Euphrosina Op de vroege morgen van 17 janua ri 1994 bereikte ons het ontstellen de bericht dat Wim Alkema was overleden. Onze gedachten en me deleven gaan uit naar mevrouw Al kema, haar kinderen en kleinkin deren. Wim was een man die na de 'vut' vond dat hij nog wel iets kon beteke nen voor de gemeenschap en als vrij willige medewerker heeft hij zich in gezet voor een aantal activiteiten. De warmemaaltijdvoorziening voor ou deren verliest in hem een stille en harde werker die zich met hart en ziel inzette voor de taak die hij op zich had genomen. Ook de Hulpdienst Soesterberg ver liest in hem een actieve en bekwame medewerker. Binnen de Algemene Bond voor Ouderen, afdeling Soes terberg, was hij de man op de achter grond, op wie immer een beroep kon worden gedaan. Hij was jarenlang penningmeester van het Oranje Co mité en nauw betrokken bij de vie ring van het 150-jarig bestaan van Soesterberg. Kortom een man van weinig woor den en veel daden. De Soesterbergse gemeenschap is hem veel dank verschuldigd en zal hem missen. Donderdag 20 januari zullen we om 13.30 uur afscheid van hem nemen in een uitvaartdienst in de plaatselij ke Gereformeerde Kerk aan de Winkelmanstraat. Namens de Hulpdienst Soesterberg, A.N.B.O. Soesterberg, Comm. war memaaltijdvoorziening, Pers. Alar mering, Oranje Comité Soesterberg. Donderdag 13 januari kon men dertig Soesterbergers in het programma Ve- suvius op de televisie waarnemen. Alle inzendingen waren veel te bescheiden en lagen tussen de 7 en 19. De winnaar is geworden C.M. van Woudenberg, Plesmanstraat 12 met een totaal van 19. Aangezien men kennelijk niet alle Soesterbergers heeft kunnen herken nen, wordt toch maar door gegaan met de column Ons Kent Ons. Nog voor dat de eigenaar was terugge keerd, is de tijdens zijn vakantie gesto len auto teruggevonden. Anderhalve week geleden werd de wagen op de Aviatik gestolen. De man had de wagen daar achter gelaten bij kennissen, met wie hij op vakantie zou gaan. De daders hadden eerst ingebroken en hadden de autosleutels in huis gevonden. Vier da gen later trof de politie de auto in Am sterdam aan. Op dat moment wist de gedupeerde nog van niets. KVO heeft het weer niet gered. Na de nederlaag tegen Spirit (10-17) zat de mentale dreun kennelijk nog in de be nen. Tegen HKC begon KVO overi gens wel fel. Dat was ook de reden dat de Soester bergers al snel op een 4-0-voorsprong kwamen. Daarna ging de bal niet meer door, maar langs de korf. Dit geluk lag wel bij HKC, waardoor het langszij kwamDe rust ging wel in met een voor sprong: 5-4. In de tweede helft ging het gelijk op tot 8-8. Daarna had HKC toch iets meer in huis dan KVO en won de wedstrijd met 9-11. Topscorer bij KVO was Mientje Driessen met drie doelpunten. Overige uitslagen: SGV-KVO 2 5-10, KVO 3-Fortis 210-2, Vinken 6-KVO 410-4, Spi rit A3-KVO Al 9-9, KVO A2-Juko A4 9-13, KVO Cl-Vogel Cl 6-4. Zaterdag 22 januari speelt KVO om 15.50 uur in de Banninghal tegen Velocitas. Ondanks het vertrek van Emile Voest, behaalden de heren van AGAVS een gedegen 3-0-overwinning op SSS 4. De plaats van Voest is ingenomen door de teruggekeerde Bert Pastoor. De dames van AGAVS speelden niet slecht, maar Huizen was gewoon sterker. Het duel werd dan ook met 0-3 verloren. Het vlaggeschip van Badso promoveer de vorige week naar de tweede klasse landelijk. Het was echter aan haar stand verplicht ook te winnen van en dat deed ze. Doetinchem werd met 7-1 versla gen, waarna een druk bezochte receptie volgde die werd opgeluisterd door de Hijskneuters van muziekvereniging Odeon en de Zotteklappers. Overige uitslagen: Eemnes 3-Badso 3 3-5, Eemnes 5-Badso 5 4-4, Badso 6-Iduna 5 I-7, Badso 7-KBVA 6 7-1, Badso 8-'t Slot 7 3-5, Badso 10-Breukelen 8 7-1, Badso II-KBVA 7 0-8. Het eerste team van Badso speelt zondag om 13.15 uur een thuiswedstrijd tegen 't Veen. Dat duel vindt plaats in de Banninghal. AGAVS houdt zaterdag een tafelten nistoernooi voor basisscholieren. Dat begint om 13.00 uur in de zaal van het Dorpshuis aan de het Dorpsplein. Ook jongens en meisjes van tien en elf jaar uit Soesterberg zijn welkom. De deel name is gratis. Deze week richten ook de plaatselijke kerken zich op het begrip 'eenheid'. Om die reden wordt er op zondag 23 ja nuari om 10.00 uur een oecumenische kerkdienst gehouden in de Nederland se Hervormde Kerk (De Hoeksteen aan de Buys Ballotlaan). Dez viering heeft als thema: In het huis van God helpt men eikaars lasten te Dienstencentrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 03463 - 5 14 02 Op 1 februari wordt er weer een warme maaltijd in het Dienstencentrum van De Drie Eiken bereid. Aanvang 13.30 uur en de kosten zijn f 7,50 per per soon. Men moet zich vóór 31 januari (12.00 uur) opgeven bij het kantoor Diensten centrum of telefonisch via nummer 51402. Het menu van de maaltijd ziet er als volgt uit: groentesoep, gehaktschotel, snij- en witte bonen, aardappelpuree, appelmoes en vla-flip. Donderdag 20 januari houdt de Protes tants Christelijke Ouderen Bond (PCOB) Soesterberg haar eerste koffie- morgen van het nieuwe seizoen 1994, in de grote zaal van De Drie Eiken. Men begint, zoals gewoonlijk, om 09.45 uur. Aangezien het de eerste keer is dat men in het nieuwe jaar 1994 bij elkaar komt, zullen de oliebollen niet ontbreken. Woensdag 19 januari 10.15 Volksdansen, Drie Eiken 13.30 Bridge, Drie Eiken 14.00 Ballet, Dorpshuis 16.00 Cursus tekenen/schilderen, Dorpshuis 18.00 Badminton, Banninghal 19.30 Sjoelen, Drie Eiken 20.00 Soesterbergs Belang, Dorpshuis Donderdag 20 januari 09.45 Koffiemorgen PCOB, Drie Ei ken 19.30 Volksdansen, Drie Eiken 20.00 Ballet, Dorpshuis 20.00 Verg. Oranje Comité Vrijdag 21 januari tot 01.00 geen telefoon 16.00 Poppenkastvoorstelling Dorps huis 19.00 Leerlingen drumband Odeon 20.00 Bingo Drie Eiken 20.00 Concert Luchtmachtkapel, Casi no Zaterdag 22 januari 09.00 Judo, Dorpshuis 13.00 Korfballen, Banninghal 19.00 Volleybal, Banninghal Zondag 23 januari 10.00 Oecumenische kerkdienst, Hoeksteen 10.00 Badminton, Banninghal 14.00 Ontspanning, Drie Eiken Maandag 24 januari 12.00 Rondje Soesterberg, Radio Soest 14.00 Handwerken, Drie Eiken 19.00 Jeugd EHBO, Dorpshuis 19.30 Harmonie Odeon 19.30 Klaverjassen, Drie Eiken 19.30 Esbergkoor, Dorpshuis 20.00 Volleybal, Banninghal Dinsdag 25 januari 13.00 Piep noch Stok, Carolushuis 15.00 Raad van Kerken RK Pastorie 18.00 Majorettes, Odeon 19.00 Meidenavond, Dorpshuis 19.00 Zaalvoetbal, Banninghal 20.00 Bridge, Drie Eiken Woensdag 26 januari 10.15 Volksdansen, Drie Eiken 14.00 Instuif, Dorpshuis 18.00 Badminton, Banninghal 19.30 Drumband, Odeon Opgaven voor de agenda: Van Maaren plein 1.

Soester Courant | 1994 | | pagina 9