>e Luchtmacht Iaat van zich horen Provincie is halsstarrig over composteerinrichting ISPORTt J toor COURANT Raad keurt wijzigingen in standplaatsenbeleid goed >ng en oud voor poppenkast Gezamenlijke viering kerken In memoriam Lou Zeilstra Amerikaanse verkoopdag met een lach of een traan Geslaagde Zonnebloem-aktie PAGINA^ SLIJF GEVEN! Maak meer mogelijk. Geef! Gaborlaat de vogels schieten. Wij zien ze liever vliegen. WOENSDAG 26 JANUARI 1994 bezoekers concert verkeren in 'hogeresferen' R avage na tweede inbraak Bethanië Inbraak woning Lmersfoortsestraat Raad betreurt afwijzing van provincie m Klaassen en Katrijn in Dorpshuis De politiek komt naar Soesterberg Avondvliegen Overvaller neemt al snel de benen Kerkdiensten Medische dienst Hulpverlening Burgerlijke stand J Toneelspelers voor Sterrenberg Schrijfmiddag van Amnesty Int. KORFBAL KVO verslaat thuis hekkesluiter: 14-8 T afeltennistoernooi voor scholieren Reconstructie van Rademakerstraat Voornamelijk geld weg bij inbraken Oranje Comité druk met voorbereidingen 'De Drie Eiken' Warme maaltijd de zonncb losfli Agenda iwerker(ster) op/in ivertentie in de zorgen en de kans groot! terbestrijding doet meer >pelijk onderzoek alleen, kt aan verbetering van de i kankerpatiënten en aan egeleiding varï kanker- n naasten. Help mee dat ijft doorgaan. Blijf geven. D E R L A N D S E NKERBESTRIJDING 70.70.70.007POSTBANK 26000 NEDERLANDSE KANKERBESTRIJDING Jaarlijks knallen jagers in Nederland méér dan 50.000 ganzen neer. Gelukkig komt er een nieuwe wet die deze barbaarse hobby kan verbie den. Maar staatssecretaris Gabor laat deze unieke kans schieten. Terwijl in een enquête meer dan 90% van alle Nederlanders zich uit spreekt tegen de jacht op trekvogels. U kunt dat óók doen door vandaag nog de bon op te sturen. Want de Tweede Kamer kan wél voor een wettelijk jachtverbod stemmen. BON PROTESTSICNAAL -J Ik teken tegen de jacht op onschuldige trekvogels. HANDTEKENING Ik maak vandaag nog over op giro 29213 t.n.v. Vogelbescherming Nederland o.v.v. Jachtverbod, zodat de cam pagne kan worden voortge zet. Stuur deze bon vandaag nog in een envelop zonder post- zegel (mag wel) naar l Vogelbescherming f Wist u dat I ganzen elkaar J t levenslang trouw zijn? J i Vogelbescherming ALS WE NU NIETS DOEN KUNNEN WE STRAKS NAAR DE VOGELS FLUITEN. Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein l, 3769 EN Soesterberg, teL/fax (03463) 51252. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (02155) 21841 Het Casino zat vrijdagavond om acht uur vol met muziekliefheb bers. Als bijzondere gasten wer den de burgemeester van Zeist en dë Commandant van de Vliegbasis §5besterberg welkom geheten. Zou dé bult voor Soest toch te hoog zijn geweest? De Kapel van de Koninklijke Lucht macht trad compleet met haar 56 musi- cijaan. Alle leden van dit orkest hebben een conservatorium- of daaraan gelijk- Nadat anderhalve week geleden een {root aantal schoonmaakmiddelen uit tet magazijn van medisch kinderdag- erblijf Bethanië was gestolen, werd de psteiling in de nacht van vorige week Baandag op dinsdag wederom bezocht, ïitmaal drongen de daders twee huisjes Ipinnen. Ze haalden alles overhoop, neten dossiers op de grond en zetten Ie boel op z'n kop. De schrale troost was, dat ze niets hebben meegenomen. Ëen magnetron/oven/grill is meege komen uit een nieuwe woning aan de Amersfoortsestraat. Dat meldde vorige Week een 32-jarige man uit Leersum bij de politie. waardige opleiding gevolgd. Zij zijn de muzikale specialisten van de lucht macht en dat lieten ze horen. Onder leiding van hun gastdirigent Jos Pommer uit Bunschoten vlogen ze de lucht in met 'Der Fliegende Hollander' van Richard Wagner, gevolgd door 'Boule de Feu' van Jos Hanniken en 'Praise Jerusalem' van Alfred Reed. Dit klassieke programma voor de pauze was om van te smullen. De moeilijkste opgaven zijn voor dit orkest kennelijk peuleschillen. Na de pauze een non-stop muzikale show, ondersteund door lichteffecten, waarbij eigentijdse muziek ten gehore werd gebracht. Daarbij maakte men ge bruik van zelf geschreven, swingende De 56 musici van de Kapel van de Ko ninklijke Luchtmacht gaven vrijdag een goed concert weg arrangementen. Ondanks het feit dat men dit orkest kent, wordt men steeds weer verrast. Er zijn immers maar wei nig mensen die dit soort muziek ver wachten van een militair orkest. Er was pop-, jazz-, funk- en volksmu ziek, dus voor elk wat wils. Over enkele jaren mag Soesterberg dit orkest helemaal in haar armen sluiten, want de nieuwe basis voor de Kapel van de Koninklijke Luchtmacht wordt dan Soesterberg. Men kan het verfoeien of bekoren, maar de luchtmacht laat steeds goed van zich horen. Alle fracties, met uitzondering van Gemeentebelangen Groen Soest, in de gemeenteraad betreuren het dat de provincie niet wil meewer ken aan de inrichting van een com- posteerbedrijf op het terrein van Tammer aan de Amersfoortse straat. Dat bleek donderdagavond tijdens de maandelijkse raadsver gadering. Ondanks protesten van de PvdA, GPV/SGP/RPF en Gemeentebe- angen Groen Soest heeft de ge meenteraad de wijzigingen in het "andplaatsenbeleid goedgekeurd. Dat betekent dat de twee stand plaatsen op het Dorpsplein ver dwijnen, zodra de huidige contrac ten aflopen. Op de Rademaker- straat zal een standplaats worden töegevoegd. De enige plek voor ambulante handel op de Buys Bal- lótlaan blijft gehandhaafd. De gemeente moet de vergunning afge ven voor een standplaats. Over de aard /an de branche had de gemeente geen Bggenschap, maar sinds kort is daar ^andering in gekomen. Als er van een paalde branche maar één winkel is, n de gemeente een ambulante hande- ir in dezelfde branche een vergunning :igeren. In Soesterberg gaat het in dit val om de zuivelhandel. kan Wiebe Meilof van •'V/SGP/RPF zich nog wel voorstel- Maar om dan meteen twee stand- atsen op het Dorpsplein te schrap- i, vindt hij te ver gaan. "De eenvou- Vietnamees die nog een plekje wil, straks niet meer in Soesterberg te- Iht, omdat u het aantal standplaatsen stisch vermindert. Standplaatsen juist een verrijking van een winkel centrum. Dit voorstel valt buiten de waarheid." Gemeentebelangen Groen Soest stem de tegen, omdat de gemeente niet naar de mening van de consument heeft ge vraagd. Ook de PvdA keerde zich, zoals al in de commissie economische zaken duidelijk was geworden, tegen het voorstel. "Gaat u straks ook de vergun ning van de .rijdende handelaar terug halen, omdat die in dezelfde branche zit en dus bedreigend is voor de winke liers?", vroeg Wil Stekelenburg. Daar kon wethouder Jan Menne niet één, twee, drie een pasklaar antwoord op ge ven. Stekelenburg vreest dat de nieuwe standplaats aan de Rademakerstraat (op de hoek met de Van der Griendt- laan) straks wel vijf parkeerplaatsen zal innemen. Volgens het college zal dat niet het geval zijn. Een standplaats, zo schoot WD-er Joop Ebbers het colle ge te hulp, neemt twee, hooguit drie parkeerplaatsen in. Stekelenburg ver wacht echter dat de standplaatshouder ook met zijn auto('s) enkele plaatsen zal innemen. De standplaats mag overi gens alleen op donderdag en vrijdag worden ingenomen. Een meerderheid van CDA, WD, Progressief Soest en D66 keurde de voorgestelde wijzigingen goed. "Mocht blijken, dat je te ver bent gegaan, dan kunnen we het altijd nog aanpassen", aldus het CDA. \iet Dorpshuis telde vrijdagmiddag bijna honderd kleine en vooral dankbare gas- j. Het Dorpshuis en Stichting Jeugdwerk hadden een feestelijke poppenkastvoor- \ling georganiseerd, die door jong en oud zeer werd gewaardeerd. De opa 's en om- I van nu weten immers ook mee te praten over Jan Klaassen en Katrijn. Het werd middag die zeker voor herhaling vatbaar is. Volgens de provincie is de locatie aan de Kampdwarsweg geschikter. Maar dat wordt door de Soester fracties be streden. "Dit betekent niet dat we al leen maar moeten doorgaan met de Kampdwarsweg", reageerde Wil Ste kelenburg van de PvdA. Haar fractie had in de zomer van 1993 het initiatief-voorstel voor een compos teerinrichting aan de Amersfoortse straat ingediend. Voor een compos- teerbedrijf aan de Kampdwarsweg moeten veel bomen worden gekapt. Onnodig, meent de PvdA, omdat er op het terrein van Tammer al ruimte is. Joop Ebbers van de WD: "Het GS-be- sluit vind ik halsstarrig. Ze houdt alleen maar vast aan een eerder ingenomen standpunt. Dat noem ik een passief be leid", aldus Ebbers die vond dat het col lege best wat feller tegen het besluit van Gedeputeerde Staten had mogen age ren. "Wij zijn er in ieder geval tegen, om zo dichtbij een begraafplaats, op de Kampdwarsweg een composteerinrich ting te realiseren." Dergelijke geluiden waren ook te horen uit de hoek van het CDA, GPV/SGP/RPF, Progressief Soest en D66. Gemeentebelangen Groen Soest is niet alleen tegen locatie Kampdwars weg, maar zou ook bezwaar hebben ge maakt tegen een composteerinrichting aan de Amersfoortsestraat. Op woensdag 2 maart worden de ge meenteraadsverkiezingen gehouden. Daarom is het een goede zaak te weten hoe de partijen en de aanstaande be stuurders over Soesterberg denken en wat ze van plan zijn te doen voor Soes terberg. Om dit te weten, heeft de Vereniging Soesterbergs Belang (VSB) de partijen uilgenodigd voor een oriënterend ge sprek op dinsdag 7 februari. Die bijeen komst begint om 20.00 uur in de Hoek steen. Alle partijen hebben deze uitno diging aangenomen. Enkele specifieke Soesterbergse vragen zullen aan hen worden gesteld. Vervolgens krijgen de aanwezige dorpsgenoten de kans hun vragen aan het politieke forum af te vu- De VSB nodigt iedereen uit deze verga dering bij te wonen. Vooral voor hen die niet weten op welke partij zij hun stem zullen uitbrengen, kan deze avond meer duidelijkheid geven. Het 298-helicoptersquadron van de vliegbasis gaat op maandag 31 januari avondvliegen tot circa 22.00 uur. Op de Sterrenbergweg is vrijdagavond rond half zeven een 44-jarige Soester aangevallen. De man had net zijn be drijfspand verlaten en kreeg een klap op zijn mond, toen hij in zijn auto wilde stappen. Daarbij kwam de Soester ten val. De overvaller nam direct daarop de benen. Een zoekactie van het slachtof fer leverde niets op. Met een gezwollen lip en een geschaafde elleboog deed de man aangifte bij de politie. Zondag 30 januari ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.00: met cantores Zondag 10.30: gemengd koor NED. HERVORMDE GEMEENTE De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 ds. J. v. Marion; SoW-dienst GEREFORMEERDE KERK Generaal Winkelmanstraat 99-101 10.00 (zie De Hoeksteen) STERRENBERG 'De Lichtpunt', Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: P. Creutzberg, Dorpsplein 10, tel.51700. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts HJ.M. Tonino en P.B.E. Tonino- van Schieveen, Kampweg 50, tel. 52467 (na afspraak). Hulp Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 51789, b.g.g. 51658 of 51437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06-8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Centrum voor Maatschap pelijke Dienstverlening Soest-Baarn- Eemnes Generaal Winkelmanstraat 103 (ge- ref. kerk), tel. 52606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Dorpsplein 17A, tel. 51555; werkda gen 12.00-13.00 uur, elke donderdag 19.00-21.00 uur; overige tijden: tel. 02155-19444; alarmnummer: 06-11. Grof vuil Tel. 02155-93666. 19 t/m 23 januari. Geen opgave ontvangen. Opgaven: Van Maarenplein 1. Is men geïnteresseerd om in een toneel stuk op te treden voor Sterrenberg en soortgelijke instellingen, dan kan men zich opgeven bij Jacolien Schepers, tel. 03463-51252. Men wordt daarop voor een auditie op 2 februari uitgenodigd. De bedoeling is dat het blijspel tien keer wordt opgevoerd, met de première in juni. Vrijdag 28 januari kan men van 13.30 tot 15.30 uur in het Dorpshuis weer schrijven voor gevangenen. De aan dacht wordt nu gericht op politieke ge vangenen in Toga, Myanmar en Irak. Een ieder is van harte welkom. Voor beeldbrieven zijn aanwezig. KVO moest zaterdag tegen Velocitas uit Leiderdorp spelen. De tegenstan ders bezetten de laatste plaats, terwijl KVO de voorlaatste plaats bezet. KVO had een goede start. Via een 3-1-voor sprong en een ruststand van 8-3, werd de wedstrijd uiteindelijk gewonnen met 14-8. Topscorers waren Petra Blaauwen- draat en Folko de Raad met ieder vier doelpunten. Overige uitslagen: KVO 2-Spirit 3 17-8, SVMM 2-KVO 3 10-11, Ter Leede A2- KVO A2 7-6, KVO Bl-Fiducia BI 4-4, KVO Cl-Midlandia Cl 1-4, Telstar D3-KVO Dl 6-1, KVO El-Telstar El 2-0. Badso Badso l-'t Veen 8-0, Badso 2-'t Gein 4 5-3, Badso 3 -'t Slot 3 4-4, BVO 2-Badso 4 5-3, Badso 5-BVO 3 1-7, Woudenberg 1-Badso 6 5-3, Badso 7-BVO 5 3-5, Badso 6-Badso 8 3-5. Zaterdag waren ondanks de regen toch nog enkele scholieren naar het Dorps huis gekomen voor het tafeltennistoer nooi. Indien jeugd of senioren deze sport willen beoefenen, dan kan men contact opnemen met sportvereniging AGAVS, E. Capello, Trompstraat 31 in Amersfoort, tel. 033-756545. De trainingen zijn in het Dorpshuis voor de jeugd, elke dinsdag vanaf 19.30 uur en voor ouderen elke maandag vanaf 20.00 uur en elke dinsdag vanaf 19.30 De gemeente Soest gaat het gedeelte van de Rademakerstraat, gelegen tus sen de RK Kerk en de Professor Lo- rentzlaan, binnenkort opnieuw in te richten. De rijweg wordt tot ongeveer zeven me ter versmald. Ten zuiden daarvan komt een groenstrook met bomen aanslui tend op het bestaande fietspad en trot toir. Belanghebbenden kunnen hun vragen hierover schriftelijk bij de ge meente indienen. De verkeerssituatie, alsmede het totaal aanzicht van dit ge deelte van de Rademakerstraat, wordt door deze maatregelen verbeterd. Bij inbraken in Soesterberg is voorna melijk geld meegenomen door de da ders. Uit een woning aan de Bloemheu- vel namen de ongewenste bezoekers enkele muntjes van vijf gulden mee, op de Banningstraat verdwenen uit een woning een onbekende hoeveelheid geld en een ring. Ook aan de Oude Tempellaan werd ingebroken. Nog niet bekend is, wat er wordt vermist. De vergaderfrequentie van het Oranje Comité Soesterberg is gestegen tot twee keer per maand. Dat betekent dat de druk op de ketel langzaam, maar zeker toeneemt. Het programma voor vrijdag 29 april, zaterdag 30 april, woensdag 4 mei en donderdag 5 mei beginnen hun vormen al te krijgen. Verder is bekend dat de collecte voor dit comité van 5 tot en met 9 april wordt gehouden. Giften kunnen ook via rekeningnummer 39.52.16.540 Rabobank Soesterberg (giro 217131) worden overgemaakt. Dienstencentrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 03463 - 5 14 02 Het dienstencentrum van De Drie Ei ken staat op dinsdag 1 februari om 13.30 uur weer open voor de warme maaltijd. Het menu is aldus: groente soep, gehaktschotel, snij- en witte bo nen, aardappelpuree, appelmoes en vla-flip. Dat alles voor slechts f 7,50 P-P- Men kan zich opgeven vóór 31 januari bij het dienstencentrum, tel. 51402. Oecumenische dienst in De Hoeksteen Een paar keer per jaar vieren de drie plaatselijke kerken een geza menlijke viering. Zo ook op zon dag 23 januari toen de Hoeksteen 's morgens om 10.00 uur haar deu ren had geopend in het kader van de eenheid der kerken. De storm en plensbuien hadden velen doen besluiten toch maar thuis te blij ven, waardoor ze wel een stuk saamhorigheid en warmte misten. Het thema was: 'In het huis van God helpt men eikaars lasten te dragen'. Dit was in goede handen van zuster Ma- rie-Anne van Erven, geassisteerd door mevrouw Enserink en mevrouw Van de Lee, terwijl het Caroluskoor en organist Theo Hes voor de muzikale medewer king zorgden. In de overweging legde zuster Marie-Anne de nadruk op het begrip samen, conform de opdracht: opdat zij allen één zijn. Daarbij wees zij op Pinksteren als de dynamische kracht die dwars door alle kerken gaat. Zij riep de aanwezigen op die samenwerking te zoeken en met elkaar te praten waar het dan pijn doet. Ze besloot haar overwe ging met de woorden: 'Laten we begin nen met eikaars lasten te dragen. Dat moet te doen zijn. Zijn juk is zacht en Zijn last is licht'. Saamhorigheid en warmte kwamen daarna duidelijk naar voren in de ge sprekken onder het genot van een kopje koffie. "Jammer dat men zo iets maar een paar keer per jaar doet", was een veel gehoorde reactie. Op 30 september 1910 werd hij geboren, Lourens Lambertus Zeilstra. Onder de rook van Rotterdam groeide hij op, tot hij op vierjarige leeftijd door een ongeval zodanig ernstig hersen letsel opliep dat hij verder door het leven moest ais verstande lijk gehandicapte. Tot z'n 37e levensjaar was hij thuis, maar toen zijn vader stierf verhuisde hij naar Sterrenberg in Huis ter Heide. Vanaf 1947 was hij be woner van dit mooie tehuis. Lou was een uniek en markant mens. In Soesterberg en wijde omgeving hebben wij hem leren kennen met zijn bekende pet, zijn jas vol met me dailles, belletjes enz., en altijd met zijn bel in de hand. Een mens die door iedereen werd geaccepteerd. Lou stapte in bussen en treinen zon der te betalen. En als men hem daar naar vroeg was zijn reactie: "Je kent me toch?" Zo zag je hem in de kantine van de tennisclub in Soesterberg, op de Dam in Amsterdam en op de boule vard in Scheveningen. Lou had een goede beschermengel, want al was het soms midden in de nacht, hij kwam altijd weer terug. Dan plakte hij een briefje op zijn kast met: svp Lou svp. Met andere woorden, ik moet uitslapen. Lou ging zijn eigen weg en hij heeft heel wat wegen gelo pen. Een man die van de natuur hield en vooral bloemen. Daarvan had de amaryllis zijn voorkeur. Lou werd ziek, erg ziek. De aftake ling was voor hem moeilijk en bitter. Uiteindelijk heeft hij zich erbij neer gelegd. Op 16 januari 1994 stierf Lourens Zeilstra in de leeftijd van ruim 83 jaar. Donderdag 20 januari hebben we afscheid van hem geno men in een afscheidsdienst in de Lichtpunt van Sterrenberg. In dat af scheid hebben we ook zijn lievelings lied gezongen: "Ik trek mijn wandel schoenen aan." We missen in hem een uniek en markant mens. Dat hij moge rusten in vrede. "Een bijna nieuwe 1200 liter koelkast voor zestig gulden? Dat is voor niets." "Die ouwe troep ne men ze maar mee naar Amerika." Heel uiteenlopende reacties die men dinsdag 18 januari j.1. hoorde op de Amerikaanse verkoopdag. De Hertenlaan stoiïd om elf uur 's mor gens tot aan de Dolderseweg vol met geparkeerde auto's. Het aan deze weg gelegen snelle Overtoom had moeite om het eigen fabrieksterrein te berei ken. Voor die ene dag maar eens een Overtoom zonder snelheid. Ook op het Amerikaanse gedeelte van de Vliegba sis Spesterberg stond het vol met gepar keerde auto's. Optimisten kwamen met aanhangwagens: je kunt immers nooit weten. Eerst maar eens langs de baan, waar de goederen open en bloot in groté houten opslagruimtes stonden. Veel houten en stalen meubilair, zo op een hoop. Een oudere heer uit Ermelo greep hier en daar een stoel of kruk uit die grote mas sa. Zijn blauwe ogen glinsterden en la chend reageerde hij: "Zes prachtex emplaren, en dat voor vier dollar. Daar maak ik iets moois van voor zeker veer tig gulden per stuk en nou jij." En ver der ging hij op zoek naar zijn goud. Ertegenover stond een echtpaar, zo te horen uit Amsterdam. "Jan, blijf met je jatte van die sooi, das helemaal niks." Maar Jan ging door en bekeek al die elektrische telmachines, computers, tv-toestellen enz. enz. En Jan vond volgens zijn zeggen een pracht-exemplaar, maar daar was zij het helemaal niet mee eens. Bij de-koel kasten stonden nota bene twee Friezen. Niemand kon hen verstaan, dus luid en duidelijk werd alles genoemd. Eén van hen stond bij een enorm grote koelkast. In de handel kost dat ding zeker acht honderd gulden en hier voor nog geen honderd. De deuren, laden en klepjes gingen voor de zoveelste keer open en dicht. Een Amerikaan in de buurt werd geroepen. In het Fries en verder met handen en voeten wilden ze weten of de koelkast oké was. Al hadden ze Ara bisch gesproken, deze Amerikaan ver stond alles. Ja, alles was oké. En toen kwam de Friese stugheid. "Jel- le, hij belazert ons waar we bij staan." "Man, doe niet zo stom, ik zie toch dui delijk dat dat ding goed is." Voor een hangar stonden zelfs twee VW-Pick-Ups "for sale" voor 1200 dollar. In de hangar kon je over de hoof den lopen. Een dossierkast voor 25 dol lar was al verkocht. Ook tekentafels, bureaus en bureaustoelen. Hier ston den koelkasten voor 25 dollar, warme broeken, bureaubenodigdheden, alles twee voor 1 dollar, puptenten voor 8 dollar helaas uitverkocht, pionier- schopjes voor 5 dollar, gereedschap van hamer tot kleine boortjes ook 2 of 5 Vrijdag j.1. was de jaarlijkse bingo avond van De Zonnebloem. Ondanks andere plaatselijke aktiviteiten hadden ongeveer honderd mensen aan de uit nodiging gehoor gegeven, waardoor het een gezellige avond werd. De vele prij zen, beschikbaar gesteld door de plaat selijke winkeliers, vonden gretig aftrek. De opbrengst van de avond, ca. negen honderd gulden, wordt gebruikt om ge- ik Gezelligheid bij De Zonnebloem. zeUige evenementen te organiseren voor de langdurige zieken, gehandicap ten en hulpbehoevende ouderen uit ons eigen dorp. Wie niet in de gelegenheid is geweest om deze bingo-avond te be zoeken, kan altijd een gift storten op bankrekening nr. 16.21.89.303 t.n.v. De Zonnebloem (giro Rabobank 217131). Drukte tijdens de verkoop in de han gar voor 2 dollar, sneeuwruimers, boeken en boekenplanken, stoomcleaners voor 120 dollar, verpleegsterj assen voor 3 dollar, een enorm groot zwaar zeil voor 10 dollar enz. enz. En er werd gekocht, hele kleine dingen maar ook hele groté. Een mevrouw met een opvallende Amerikaanse pet had enkele boeken gekocht en een soort bokaal. "En dit al les met pet erbij, meneer, voor 2 dollar, waar krijg je het nog?" Buiten de hangar zijn de twee VW-Pic- k-Ups reeds verkocht en deed de ham burger- en hot-dog specialist goede za ken. De Amerikaanse verkoop blijft toch voor elk wat wils. Woensdag 26 januari 10.15 Volksdansen, Drie Eiken 13.30 Bridge, Drie Eiken 14.00 Ballet, Dorpshuis 16.00 Tekenen/schilderen, Dorpshuis 18.00 Badminton, Banninghal 19.30 Sjoelen, Drie Eiken Avondvliegen helicopters Donderdag 27 januari 14.00 Toneelvoorstelling Drie Eiken 19.30 Volksdansen, Drie Eiken 20.00 Ballet, Dorpshuis Vrijdag 28 januari 09.15 Moeder en Kind, Dorpshuis 13.30 Schrijven voor gevangenen, Dorpshuis 14.00 Bibliotheek 19.00 Leerlingenorkest Odeon 19.00 Badminton Badso, Banninghal 20.30 Vliegtuigmodelbouw, Dorpshuis Zaterdag 29 januari 09.00 Judo, Dorpshuis 17.00 Korfbal KVO, Banninghal 14.00 Vliegtuigmodelbouw, Dorpshuis 13.00 Volleybal AGAVS, Banninghal Zondag 30 januari 14.00 Ontspanning, Drie Eiken 10.00 Badminton Badso, Ban ninghal Maandag 31 januari 14.00 Handwerken, Drie Eiken 19.00 Jeugd EHBO, Dorpshuis 19.30 Harmonie-orkest Odeon 19.30 Klaveijassen/jokeren, Drie Ei ken 19.30 Esbergkoor, Dorpshuis 20.00 Volleybal, Banninghal Avondvliegen helicopters Dinsdag 1 februari 10.00 Spreekuur St. Woon-Diensten- centrum, Drie Eiken 13.00 Piep noch Stok, Carolushuis 18.00 Majorettes, Odeon 19.00 Meidenavond, Dorpshuis 19.00 Zaalvoetbal, Banninghal 20.00 Bridge, Drie Eiken Woensdag 2 februari 10.15 Volksdansen, Drie Eiken 14.00 Instuif, Dorpshuis 18.00 Badminton, Banninghal 19.30 Drumband, Odeon Opgaven voor de agenda: Van Maaren- plein I.

Soester Courant | 1994 | | pagina 11