R. WEERD "We vallen met onze neus in de boter" 1 ACTUEEL! Gebouwtje aan Weegbreestraat nu weer in gebruik als Marokkaanse moskee INFORMATIE OVER VOORTGEZET ONDERWIJS >ses door eerder Islamitisch Centrum krijgt geen ruimte voor een kostschool 'Medisch' transport naar Kozle PAGINA 4 illatieburo BUITEN ISTALLATIES oester Courant :r (20) raakt kaarten kwijt estand' WOENSDAG 26 JANUARI 1994 SOESTER COURANT PAGINA 5 'Wij hebben 25 jaar gewacht op een pand' HORLOGER - JUWELIER OPTIEK SOESTERBERGSESTRAAT 26 - SOEST - TEL. 02155-12982 Gemeente wil geen overnachting Oranjecomité wil f 5500 garantie voor Koninginnedag Twee inbraken op Yan Hamelstraat Scouts kamperen in Soest op 29 en 30 januari Dsberenweekend: een koud kunstje OPICAL 495,- A.A. VAN BREUKELEN B.V. "TÏH Soester afdeling van Eerste Nederlandse Fietsers Bond opgericht >56 - Fax 02155-24861 >ep-, cai-, beveiligirigs-, rinstallaties ®apt van andere partij- de VVD en natuurlijk want dat programma zelt' mee helpen schrij- plotsklaps voor zich- et sjiek, zou ik zeggen, sof de penningmeester lelub er weliswaar niet lar dan toch wel met het 3or is gegaan, ver het BAM-program ijkt, is het vermoedelijk lens een uit de hand ge- i bitterballenfeestje aan want zo'n programma lakt. Je verzint gewoon als de ene partij A zegt mgekeerd, en als een an- wil, roep jij gauw D. Ja, alfabet wel vol. Het gaat k helemaal niet om een maar om een zetel in de istens één of twee avond- :1 gratis koffie en onder mens zo'n 18.000 gulden en leuk zakcentje op de □wens niet dat ze zich bij Iruk om B AM maken. Ze s een ouwe dief dat Baks eitje of meer afsnoept, is mij moeten ook de dA en D66 op hun tellen ie hoek houden ze zich til, bang om de kiezers op irengen, denk ik. En ook langen, dat tot dusver het ingsrecht had van de no- zuurpruimen en zeurpie- »t, dreigt die monopolie- te raken aan Baks en zijn hun gang maar. Wat mij rt is dat we - als het even de Bammers wórden in- ozen - voorlopig weer in ar van ze afkomen, maar we ook wel overheen. We »vel vaker gezien: de Boe- inding Rechts, de BAM, aal precies hetzelfde: het een B en het eindigt met eerlijk: Wie zat er op de :hten? Bij die jongens van slangen ging het nog over Vatuurbad en de rest werd met de haren bijgesleept, i heeft ons het zwembad ook niet teruggegeven, iM beeft helemaal niks in 'e het nogal voordehand- zeur over de bussen, de e hondenbelasting, het au- n en nog wat van dat soort »evuld met een ietwat ran- szorgdheid om de positie landers en asielzoekers, t mij allemaal iets te veel mzonde volksgevoel, als u t ik bedoel. ders, roept de BAM, en als oven wil ontbreekt het in 'pittige" politiek, vandaar lie je volgens Baks - kenne- ns anaal-gefixeerd - dan een nauwkeurig omschre- an het maag-darm-ste!sel en. Hij doet maar, denk ik bij mij z'n handen maar d meer dan een stel politie- svliegen? Ik denk 't niet, ven ze straks tien raadsze- Daarom tenslotte een klein, trijk gedicht: litiek is veel te tam" - >or je dat geluid, ok de BAM is slechts een ;ert op, en dooft weer uit... A.P. t, 21.1.94 verloren of dat ze zijn gesto- t hij niet. Maar in elk geval is -jarige Soester een stapeltje :aarten kwijt. Hij was op weg ito die hij zou kopen. Om die lij de betaalkaarten al onder- ming gehouden met een artij. duidelijkheid nog eens I overzicht van de prog- )als die eerder werden nd uit de mond van de angevuld met de meest 'oorspellingen. D66 GL-PS GPV BAM De Marokkaanse gemeenschap in Soest heeft (eindelijk) de beschik king over een eigen moskee. Die is gevestigd in het houten gebouwtje aan de Weegbreestraat 209, waar in tot voor kort een Turkse moskee gevestigd was. De Turkse groepering heeft inmiddels een gebedsruimte in gebruik genomen als onderdeel van het Islamitisch Cen trum aan de Molenstraat, de voormali ge scholengemeenschap Eemland. Het gebouwtje aan de Weegbreestraat was vroeger een kleuterschooltje en later een buurthuis ("De Houten Schuur"); Foto: Goos van der Wilt. Zaterdag 29 januari 1994 sluiten wij na 30 jaar aktief te zijn geweest onze juwelierswinkel. Wij danken een ieder, onze klanten en kennissen voor het in ons gestelde vertrouwen. De nieuwe eigenaar de heer W. van Hattem bevelen wij u van harte aan. In het Islamitisch Centrum aan de Molenstraat - gevestigd in de voor malige Eemland-school - mag ge zien de voorschriften geen moge lijkheid voor overnachting gebo den worden. De gemeente heeft dat de advocaat van de organisatie nog eens nadrukkelijk laten weten. Vorig jaar kreeg de stichting een bouw vergunning voor het gebruik en de ver bouwing van een gedeelte van de school, dat nu wordt verbouwd tot op leidingscentrum voor een imam en een moskee. De bestemming "bijzondere doeleinden educatie" sluit het gebruik als kostschool uit, omdat er niet over nacht mag worden. Uit de beschrijving is volgens de gemeente op te maken dat er alleen een dagschool in het pand ge vestigd mag worden. Volgens het gemeentebestuur bestaat anders het gevaar dat het accent wordt verschoven van educatie naar wonen, en dat is "volstrekt ongewenst". Dat er op andere plaatsen in Soest ook oplei dingsinstituten zijn gevestigd die wél overnachtingsmogelijkheden hebben - de Lasenberg-school bij het Van Arke- 1-instituut en het Kontakt der Konti nenten - heeft te maken met het feit dat die een veel ruimere bestemming heb ben, aldus de gemeente in de brief aan de advocaat, met wie nog gesteggeld wordt over de vraag of de mededeling dat er - afgezien van de dienstwoning - niet overnacht mag worden onderdeel uitmaakt van de bouwvergunning of slechts een "mededeling" is. Waarschuwing Het forceren van een besluit - door in het weekend enkele cursisten wel te la ten overnachten - is de advocaat door het College sterk afgeraden. "Wij waar schuwen u derhalve niet in strijd te han delen met het bestemmingsplan, aange zien wij in dat geval moeten overwegen u formeel aan te schrijven tot beëindi ging van de illegale situatie," aldus de brief van het College. Voor een wijzi ging van het bestemmingsplan kan de stichting bij de gemeenteraad een ver zoek indienen, of bij de bouwaanvraag. Het College wijst er ook op dat er des tijds al afwijzend is gereageerd op een verzoek voor een kinderdagverblijf met logeermogelijkheden. Verder mag er ook geen detailhandel in een schoolge bouw plaatsvinden, aldus het College, en het verkopen van gevulde koeken en koffie aan leerlingen of cursisten is heel wat anders, want dat gebeurt niet be drijfsmatig. Het College spreekt ten slotte de hoop uit dat de advocaat en zijn opdrachtge vers overtuigd zijn geworden dat het forceren van een besluit geen enkele zin heeft. Door een herziening van het be stemmingsplan te vragen of een bouw aanvraag in te dienen verkrijgt men "in ieder geval op een nette manier" een besluit, waartegen men eventueel een bezwaarshrift kan indienen, aldus B. en W. voordat het in gebruik werd genomen als moskee heeft het ook enige tijd dienst gedaan als huisartsenpraktijk. Voorzitter Abdeslam Bouhraua heeft de gemeente officieel op de hoogte ge steld van de ingebruikname. Hij laat in dat verband weten dat de moskee ge bruikt zal worden om te bidden en dat zij toegankelijk is voor de hele Marok kaanse gemeente. "Wij hebben 25 jaar gewacht op een pand en we zijn erg blij dat we er nu één hebben," aldus Bouh raua. De gemeente heeft de mededeling voor kennisgeving aangenomen; het gebruik is in overeenstemming met de bestemming van het pand. Het College van B. en W. zal de ge meenteraad voorstellen een bedrag van f 5.500 uit te trekken als "garantie" voor de viering van Koninginnedag 1994. Het Oranjecomité heeft de ge meente gevraagd garant te staan voor een eventueel tekort. Het comité gaat binnenkort een actie (met verloting) voeren om financiële middelen te ver krijgen voor de viering. Gehoopt wordt op een opbrengst van in totaal f 8.500. Het College zal de gemeenteraad - die heeft het laatste woord over dit soort verzoeken - voorstellen de aanvraag "mee te nemen" bij de voorjaarsnota, waarbij de kosten gedekt kunnen wor den uit de post onvoorzien. Op de Van Hamelstraat is in het week einde twee keer ingebroken. Een 69-ja- rige bewoner deed aangifte van diefstal van zijn camcorder en een 37-jarige man meldde dat hij een equalizer is kwijtgeraakt aan een inbreker. Op de Van Lenneplaan ging zaterdag nacht in een woning het alarm af. Toen de politie arriveerde, bleek het keuken raam open te staan. De inbreker heeft vermoedelijk de videorecorder wegge nomen. Donderdag 27 januari Open Dag: Amersteyn college, sector Economie, Leusderweg 30, Amers foort. Van 14.00-17.00 uur. Vrijdag 28 januari Open Dag: Midland college voor beroepsonderwijs, Zangvogelweg, Amers foort. Van 14.00-21.00 uur. Zaterdag 29 januari Open Dag: MBO college Eemvoorde, sector dienstverlenings- en gezond heidszorgonderwijs, Kapelweg 117, Amersfoort, Dijnselburgerlaan 4, Zeist. Van 10.00-14.00 uur. Open Huis: Waldheim, Prot. Christelijke school voor mavo, Vondellaan 2-4. Van 10.00-12.30 uur. Open Dag: Werkplaats kindergemeenschap Bilthoven, Schoolgemeenschap met peutergroepen, basisonderwijs, mavo, havo, vwo, Kees Boekelaan 10, Bilthoven. Ontvangst tussen 9.30-9.45 uur, tot 13.00 uur. Zaterdag 5 februari Open Dag: Het Nieuwe Lyceum, voor gymn., athen., havo, Jan Steenlaan 38, Bilthoven. Van 9.30-12.30 uur. Kijkochtend: Het nieuwe Eemlandcollege, r.k. scholengemeenschap voor mavo, havo, athen. en gymn., Daam Fockemalaan 12-22, Amersfoort. Vanaf 10.00 uur. Open Huis: Scholengemeenschap De Koppel, school voor vbo/ivbo, Hoog- landseweg 55, Amersfoort. Van 9.30-12.30 uur. Dinsdag 15 februari Kennismakingsmiddag. Het Nieuwe Lyceum, voor gymn., athen., havo, Jan Steeniaan 38, Bilthoven. Voor leerlingen groep 8. Van 14.00-15.30 uur. Voor ouders vanaf 19.30 uur. Zaterdag 19 februari Kijkochtend: Het nieuwe Eemlandcollege, r.k. scholengemeenschap voor mavo, havo, athen. en gymn., Daam Fockemalaan 12-22, Amersfoort. Vanaf 10.00 uur. Open Dag: HetGriftland college, chr. scholengemeenschap voor vwo, havo, mavo, Noorderweg 79, Soest. Van 10.00-13.30 uur. Open Dag: Werkplaats kindergemeenschap Bilthoven, Schoolgemeenschap met peutergroepen, basisonderwijs, mavo, havo, vwo, Kees Boekelaan 10, Bilthoven. Ontvangst tussen 9.30-9.45 uur, tot 13.00 uur. Dinsdag 22 februari Voorlichtingsavond:. Waldheim, Prot. Christelijke school voor mavo, Vondel laan 2-4, Baarn. Om 20.00 uur. Woensdag 23 februari Kennismakingsmiddag: Oranje Nassauschool voor mavo, Overboslaan 15, Bilthoven. Voor leerlingen groep 8 van 14.00.-15.30 uur. Voor ouders vanaf 19.30 uur. Woensdag 9 maart Extra informatie-avond: Scholengemeenschap De Koppel, school voor vbo/ ivbo, Hooglandseweg 55, Amersfoort. Van 16.00-20.00 uur. Per traditie organiseert de Hop man Masselman Groep uit Soest ook dit jaar weer het IJsberen- weekend, al voor de dertiende keer, in het laatste weekend van januari. Op het eigen terrein aan het einde van de Sparrenlaan, komen (zee)verkenners, gidsen (scouts), rowans en sherpa's (ex- plorers) uit Soest en omstreken, in totaal zo'n 250 personen. De Hop man Masselman Groep levert zelf de ca. 40 stafleden. Nadat vorig jaar het thema "Brand weer" een succes was, is dit jaar het the ma "Kunst" gekozen. Alle spelen heb ben betrekking op dit thema. De deel nemers zullen bijvoorbeeld zelf kunst maken op verschillende plaatsen in Soest. Deze kunst zullen ze weer op slimme wijze moeten verhandelen tij dens het avondspel in de Soester dui nen. Gedurende het hele weekend krij gen de in subgroepjes verdeelde deel- Zonnestudio d VERKOOP VAN ALLE SOORTEN ZONNEHEMELS EN ZONNEBANKEN ZONNEHEMELS vanaf Voor partikulier en professioneel gebruik. Scherpste prijzen van Nederland. Grote showroom aanwezig. Ook 's avonds geopend. Brinkstraat 34, Baarn 02154-22392 nemers de kans om punten te verdie nen. Het subgroepje dat op zondagmid dag de meeste punten heeft vergaard, krijgt de IJsberenwisseltrofee mee naar huis. Een redactie van 5 personen is het hele weekend in de weer met computers en laserprinters om aan het einde van het weekend aan iedere deelnemer een kampkrant mee naar huis te geven. In de krant staan redactionele stukjes over het weekend, maar ook allerlei verha len van deelnemers worden opgeno men. Ook hier is er een kans voor de deelnemers een trofee te verdienen. Het subgroepje dat het beste stukje heeft geschreven krijgt de Kampkrant trofee. Niet alleen de kampkrant wordt met de jaren professioneler. Ook het IJsberen- theater, dat inmiddels landelijke be kendheid geniet, probeert een steeds betere show neer te zetten. Het IJsbe- rentheater bestaat uit een band en een theatergroep. Het zijn allemaal leden van de Hopman Masselman Groep. Zij zetten tijdens het avondprogramma een spetterendé voorstelling neer met we derom het thema kunst. Tijdens dit avondprogramma kunnen de deelne mers ook lekker dansen in de disco, ou de ijsberenvideo's bekijken, of zeef drukken. Aan de voorbereidingen voor het weekend wordt nu door de Usberenstaf de laatste hand gelegd. Wat hen betreft wordt het weer een geslaagd weekend. Misschien valt er dit jaar eindelijk sneeuw. Dat is al lang niet meer zo ge weest. km Mf MEIEN b* adviseurs in.. hypotheken vastgoed assuianhen HYPOTHEKEN - VASTGOED - ASSURANTIËN Komnginnefaan 40, 3762 DG Soest Tel. 02155-17962/23789 plaats Soest adres RUBENSLAAN ligging De Engh woning 3-kamerapp. (voorheen 4-kamerapp.) op de 3e etage met berging op begane grond indeling hal, toilet, douchecel, woonkamer, ruime keuken met inbouwapparatuur en 2 slaapkamers algemeen servicekosten ca. f 280,- per maand het appartement verkeert in zeer goede staat van onderhoud en is voorzien van luxe inbouwkeuken, verbouwde douchecel, luxe toilet etc. 3-KAMERAPPARTEMENT Gevraagde koopsom f 135.000,- plaats adres ligging woning indeling zolder algemeen Baarn BALIDWARSSTRAAT rustige ligging gemoderniseerde helft van een dubbel woonhuis met garage en achterplaatsje entree, gang, woon-eetkamer met voorzetbaard, aangebouwde moderne keuken, toilet, luxe badkamer met douche en wastafel verdieping overloop, 3 slaapkamers waarvan 1 met wastafel bevloerde vliering deze woning verkeert in goede staat van onderhoud en is gedeeltelijk voorzien van thermopane, dak- en vloerisolatie RUSTIGE LIGGING Gevraagde koopsom f 179.000,- GEMODERNISEERDE WOONBOERDERIJ plaats Soest adres KERKPAD NOORDZIJDE ligging centraal woning vrijstaande karakteristieke boerderij met opstal indeling hal, toilet, ruime bijkeuken, eetkeuken met moderne inbouwapp., ruime douchecel, woonkamer met antieke schouw, 2 slaapkamers, 2e toilet, en grote deel (10.5 x 7 m) zolder mogelijkheid voor meerdere slaapkamers algemeen deze boerderij ligt op ca. 2500 m2 grond en verkeert in uitstekende staat van onderhoud Gevraagde koopsom f 765.000,- plaafs adres Soest SCHRIKSLAAN woning vrijstaand landhuis aangelegde fuirV^ ■éarport en schitterende Gevraagde koopsom f 569.000,- Op maandag 17 januari yertrok- ken drie personenauto's met "boe- delbakken" naar Kozle. De Stich ting Jumelage Soest-Kedzierzyn/ Kozle leverde de volgende dag in het ziekenhuis en het verpleeghuis in Kozle een grote hoeveelheid verbandmiddelen, papieren luiers en medische apparatuur af. Met dit eerste transport van 1994 werd tevens een fotokopieerapparaat voor ziekenhuis nr. 1 afgeleverd. Dat men daar bijzonder blij mee was spreekt haast vanzelf. Het stichtingsbestuur had het apparaat geschonken gekregen van de fa. Kentie uit Houten. Tevens wer den er 20 kistjes sinaasappelen afgele verd voor de beide ziekenhuizen in Kozle. Die waren geschonken door de fa. De Groot uit Soest. De directies van het "gezondheids ambt" en van het ziekenhuis waren 's avonds aanwezig bij een ontmoeting met de zusterorganisatie in Kedzierzyn- Kozle. Ook de burgemeester van onze zusterstad liet van zijn belangstelling blijken door aanwezig te zijn. De aan wezige bestuursleden van de Soester stichting werd lof toegezwaaid om re den dat men met één transport zo veel hard-nodige artikelen voor de zorgin stellingen aldaar had afgeleverd. Inmiddels ligt er alweer een grote partij verband, dekens, lakens en handdoe ken opgeslagen om in maart a.s. naar Kedzierzyn-Kozle gebracht te worden. Sinds kort is de Eerste Nederlandse Fietsers Bond (ENFB) ook in Soest met een afdeling vertegenwoordigd. Het bestuur wordt gevormd door onder anderen voorzitter Hans de Rond, secreta ris D.J. Bakker en penningmeester Bert van Ginkel. De Rond is noch in het bezit van een rijbewijs, noch van een auto, Bakker heefteen auto, maar fietste jarenlang op en neer naar zijn werk in Amsterdam. De ENFB telt landelijk 31.000 leden, in Soest zijn zeventig mensen lid. Ze kunnen meteen aan de bak, want on langs presenteerde het college het Fietsplan Soest. "A Is net opge richte vereniging val je met je neus in de boter", zeggen De Rond en Bakker. Volgens de bestuursleden van de politiek kleurloze partij is er nog veel werk aan de winkel als het om het fiets beleid gaat. Van de knelpunten in Soest kan een waslijst worden gemaakt. Het traject Ossendamweg-Konings- weg-Nieuweweg in Soest-Zuid vormt ongetwijfeld het grootste struikelblok voor fietsers. Maar de knelpunten zijn al bekend aan het Raadhuisplein 1. Het gaat erom, dat ze op verantwoorde wijze wor den opgelost. De ENFB Soest wil meedenken, doet dat al en zal dat blijven doen. De afdeling Soest is bezig met het op stellen van een lijst van knelpunten. Daarbij wordt gekeken naar alle pun ten, zoals een slecht wegdek, verkeers lichten, (on-)veiligheid en de staat van fietspaden. Bakker: "Je moet fietser en/of voetganger zijn om de problemen te onderkennen." De intentie van het Fietsplan is dat het in Soest aantrekkelijker voor de fietser en onaantrekkelijker voor de automo bilist moet worden gemaakt. Wat De Rond en Bakker betreft is het niet zo zeer een kwestie van 'autootje pesten'. "Je moet bijvoorbeeld winkeliers en schoolhoofden benaderen. Zij moeten de mensen attenderen op het fietsen. Al zijn het maar kleine dingen als het plaatsen van een fietsenrek. Dat is be langrijker dan het plagen van de auto mobilist", zegt Bakker. Als voorbeeld noemt hij zijn eigen si tuatie. Hij zat dagelijks drie uur op de fiets voor een 'retourtje' Soest-Amster dam/Zuidoost. Op zijn werk was er een voorziening om zich om te kleden. Als alle werkgevers die mogelijkhed bie den, zullen ook de medewerkers, die in een strak pak moeten lopen, als fietser aan het woon-werkverkeer kunnen deelnemen. Russisch Roulette Het werd hoog tijd, dat de gemeente een Fietsplan liet maken. De Rond: "Voordat het Fietsplan werd gemaakt, werden er best veel voorzieningen voor de fietsers gerealiseerd. Maar dat neemt niet weg dat je als fietser steeds meer hindernissen tegenkomt. Omdat hij steeds weer met nieuwe verkeerssitua ties wordt geconfronteerd, is hij niet meer gemotiveerd er bezwaar tegen te maken. Het blijft opboksen tegen de auto's. Er worden toch steeds weer nieuwe voorzieningen voor snelverkeer gerealiseerd. Ouders vinden het te ge vaarlijk hun kinderen alleen naar schóól te laten gaan. Daarom brengen ze hun kind met de auto, waardoor de situatie nog gevaarlijk wordt. Als je over de Beukenlaan en de Nieuweweg richting Amersfoort fietst, is het net Russisch Roulette. Als je alle voorrang zou nemen, die je als fietser hebt, over leef je één rit niet. Ik kan me ook voor stellen dat oudere fietsers zich bedreigd voelen door bussen die langs scheuren op plekken waar het fietspad niet van de rijbaan is gescheiden. Kinderen zien dat gevaar niet, maar worden evengoed bedreigd." Budget Het Fietsplan heeft volgens de ENFB alleen kans van slagen als het in zijn ge heel wordt uitgevoerd. De Rond en Bakker pleiten daarom voor een apart budget, waaruit alle noodzakelijke werkzaamheden kunnen worden gefi nancierd. Natuurlijk kan het in sommi ge gevallen goedkoper door onder- houds-budgetten aan te spreken, maar dat kan nadelen hebben. "Ik ben bang dat het Fietsplan wordt gerealiseerd met bestaande onderhouds-budgetten. Dan duurt het veel te lang en loopje het risico dat bepaalde punten niet worden uitgevoerd. Je moet gewoon geld uitge ven voor het Fietsplan", benadrukt Bakker. "Voor een rondweg willen ze wel geld uitgeven. Over een fietspad, dat veel minder kost, wordt veel moei lijker gedaan. En dat terwijl er in Soest net zoveel ritten per fiets als per auto plaatsvinden." In het Fietsplan Soest worden voor Soest zeven en voor Soesterberg drie hoofdroutes voorgesteld. Die routes moeten autoluw worden gemaakt. De ENFB betreurt het, dat binnen de hui dige gemeenteraad een meerderheid tegen zal stemmen, omdat een aantal routes juist als hoofdweg voor het snel verkeer zou moeten worden aangewe zen. Het verheugt hen daarom, dat het oordeel over het Fietsplan over de ge meenteraadsverkiezingen van 2 maart wordt getild. Jammer is het, aldus De Rond en Bak ker, dat het Fietsplan alleen op de be bouwde kom van Soest betrekking heeft. "Interlokaal zijn er ook steeds meer obstakels bijgekomen. De fiets- verbinding tussen Soest en Bilthoven is op zich een ramp. Er moeten veel scho lieren en werkende mensen naar Bilt hoven. Het recreatieve fietspad door het bos wordt echter niet goed onder houden. En als je over de Biltseweg wilt, moet je tenminste vijf kilometer omrijden. Als er een directe, goed on derhouden route richting Den Dolder zou komen, zouden veel fietsers er ge bruik van maken voor het woon-werk- of woon-schoolverkeer, omdat die rou te veel korter is." Afdeling De afdeling Soest van de ENFB zal de komende tijd veel en vaak van zich laten horen. De leden waren tot vorige zomer afhankelijk van de afdeling Amers foort. De activiteiten binnen Amers foort hadden echter een dermate om vang, dat ze daar niet toekwamen aan de belangen van de fietsers is Soest. Dat leidde tot de oprichting van de afdeling Soest. "We hebben veel bewuste leden. Fana tieke fietsers, de anti-autogroep, en een groep die steeds bewust kiest voor de fiets of de auto", zegt Bakker. "We zijn geen voorstander van jakkeren over het fietspad op zondagmorgen", voorkomt De Rond eventuele misverstanden. De ENFB wil voorrang voor vormen van vervoer die veilig zijn, weinig energie verbruiken en het milieu sparen; meer mogelijkheden voor fietsers (maar ook voor voetgangers en openbaar ver voer). Dank zij de ondersteuning van kaderleden van de landelijke bond en door veel literatuur te lezen, kunnen de plaatselijke (bestuurs-)leden op rede lijk deskundige wijze discussies met bij voorbeeld de gemeente aangaan. Het contributiegeld bedraagt minimaal 35 gulden per jaar, maar mensen met een inkomen van meer dan 20.000 gul den per jaar mogen gaarne meer bijdra gen. Elk lid krijgt van de landelijke bond het tweemaandelijkse periodiek 'Vogelvrije Fietser', terwijl via de Amersfoortse afdeling de nieuwsbrief 'De Rappe Trapper' zal worden toege zonden. Het is de bedoeling dat de af deling Soest te zijner tijd een eigen nieuwsbrief gaat rondzenden. Een le- Oversteken op de Ossendamweg is voor fietsers geen gemakkelijke opgave. D. Bakker (rechts) en Hans de Rond (midden) weten er alles van. Foto: Goos van der Wilt. denwerfactie staat eveneens op de rol. Voor inlichtingen over de ENFB in het algemeen en de afdeling Soest in het bij zonder kan contact worden opgeno men met secretaris DJ. Bakker, tel 20822.

Soester Courant | 1994 | | pagina 5