EN 3]ERENKAPSAL0 KORTING 10% UITVERKOOP ollege SS- EN RWIJS ONDERWIJS! Herenkapsalon Marcel opent deuren van 20% tot 60% Kids Kindermode Baarn op nieuw adres Zijden tulpen vliegen de deur uit bij restaurant De Korte Duinen >AG VOND WIiii van llourn jacks /2 priJS MODE Linden Bedrijfskleding verhuisd Volgende week de KnoIIenkrant als bijlage in de Soester Courant Prijs reisburo Star Travel S JGOUDEN PAGINA 8 vo, 1EENSCHAP JILTHOVEN uari 1994 14.00 uur mersfoort an 4 Zeist - 651866 V V V V V V V V V V V V V WOENSDAG 26 JANUARI 1994 SOESTER COURANT PAGINA 9 Marcel en Gea Mooi vestigen zich aan de Beetzlaan 89 RENOVATIE f NV0B EN ij Cursus 'Een eigen bedrijf beginnen' 1/ diverse - overhemden 2 prijs - truien V2 prijs -jacks V2 prijS Zaterdag feest en tien procent korting 'Het is eigenlijk een uit de hand gelopen hobby' S OLIVER - LEVI'S - MEXX - BF z Nieuw gezicht Nieuw pand Nieuwe stijl OPENINGS AANBIEDING Op alle aankopen, ook de nieuwe voorjaarskollektie KORTING o r> O O PEPE IKKS CAKEWALK =i Wintersportvakantie dankzij kennis 02155- 11715 t0-13.30 uur; roep 8 .00 uur ijn op de basisscholen, baar. a van de basisscholen. 994. S. de Groot, 5 VWO: EPEN, VO, HAVO, VWO. ormatie over: vo, VWO um en Atheneum 15 uur. Tot 13.00 u uitgebreide in- zoek gaarne toe. i Steenlaan) rsfoort Zeist 4/ 4/ jseis) ten 4/ 4/ senen 4/ 4/ jeen haar op zijn hoofd, die eraan denkt tussen de middag te sluiten, darcel Mooi houdt er niet van als de klanten moeten wachten op de kapper. Een dezer dagen opent hij aan de Beetzlaan 89 (waar voor- [heen de Kaasspecialist was geves- E'tigd) zijn nieuwe herenkapsalon [Marcel. "Maar als er een vrouw t binnenkomt, verkoop ik geen nee." I In de afgelopen weken heeft Mooi al een enorme toeloop van mensen gehad. I In Soest geniet de vriendelijke barbier namelijk al jarenlang bekendheid. Tien jaar lang stond hij in de zaak van Wewer aan de Steenhoffstraat, binnenkort ver wezenlijkt hij het ideè dat altijd al onder zijn verzorgde haardos speelde. Met zijn vrouw Gea staat hij voortaan garant voor elk kapsel naar keuze. Beiden zijn in het bezit van de vereiste vakdiplo ma's en kunnen buigen op een niet te onderschatten dosis ervaring. Het kappersechtpaar uit Huizen voelt zich nu al thuis in 't Hart. "We hebben bewust voor Soest gekozen, maar het was alleen moeilijk om aan een pand te komen. Hier zitten we op een ideale lo catie. Er zijn al ontzettend veel mensen komen kijken. Ze vinden het leuk dat we hier beginnen. Een heleboel mensen vragen al wanneer we opengaan", zegt Marcel. Niet lang wachten "De opzet is, dat de mensen niet te lang hoeven te wachten, voordat ze gehol pen worden, en dat ze daarna weer snel door kunnen gaan. Kijk, als er tien men sen zitten, kunnen we die met z'n twee ën niet in één keer wegknippen. Mede daarom gaan we tussen de middag niet dicht. En met z'n tweeën hou je natuur lijk altijd doorstroming. Als het te druk wordt, nemen we er iemand bij. We hebben vier stoelen staan, de ruimte is er." Marcel Mooi komt niet uit een kappers familie, maar evenals zijn broer en zus koos hij voor dat vak. Na zijn opleiding in Amsterdam, verdiende hij zijn brood bij de toenmalige wereldkampioen Kal le in Hilversum. Via Nieuwegein kwam hij bij Wewer terecht. Daar ontmoette hij zijn collega en latere vrouw Gea. Het echtpaar bruist van de ideeën. Eén van de belangrijkste is, dat hun klanten niet te diep in hun buidel hoeven te tas ten. "We zijn eigenlijk alleen op het knippen gericht. We kunnen hier alles hoor. Je kunt bij ons komen voor een Coupe Soleil, een permanent of een 1 Beetzlaan 89, Soest (v.h. de kaasspecialist) 02155 - 16450 ZONDER AFSPRAAK Openingstijden: di. t/m vrij.: 8.30- 17.30 uur za.: 8.00 - 15.30 uur Onlangs is Linden Bedrijfskleding bv. verhuisd naar de Soesterberg- sestraat 44a in Soest. Vanaf 28 ja nuari zal de nieuwe winkel voor ie dereen worden opengesteld. Bedrijfskleding is tegenwoordig weer in. Het past helemaal in het moderne streven naar een eenduidig en repre sentatief bedrijfsimago. Bovendien hebben de meeste personeelsleden geen enkele moeite met het dragen van de ondernemingskleuren. Dit wordt natuurlijk ook veroorzaakt door het materiaal van de huidige bedrijfskle ding. Vroeger betrof het vooral zwaar en saai materiaal, terwijl de kleding nu vaak licht en modieus is. Linden Bedrijfskleding bv heeft de vraag naar meer bedrijfskleding beant woord. Daarom is het na viereneenhalf jaar tijd geworden om over te gaan naar een grotere winkel. Het pand aan de Nieuweweg 60 werd te klein voor de uitgebreide collectie bedrijfskleding en BOUWBEDRIJF SOEST UITVOERING VAN: NIEUWBOUW VERBOUW ï.,lfA_ ONDERHOUD LAANSTRAAT 52 - 3762 KE SOEST TEL. 02155 - 15073 - FAX 02155 -17496 I l deelpermanent, noem maar op. Maar je haar wassen, kun je thuis ook. Als jij naar de kapper gaat, zorg je ervoor, dat je haar schoon is. Dan is het toch niet nodig om je haar hier nog een keer te la ten wassen. Dat kost de klant alleen maar geld." Dat de prijzen vriendelijk zijn, blijkt uit de tarieven. Knippen kost bijvoorbeeld slechts 22,50 of 24,50 gulden (voor een kind tot tien jaar 19,50 gulden) en voor een volledige permanent-behandeling is de klant voor 75 gulden klaar. Bij kapsalon Marcel kunnen de mensen zonder afspraak terecht. Dat systeem werkt volgens Mooi het beste. Ontmoetingsplek "Je moet je plezierig voelen als je bij de kapper komt. Vroeger was de kappers zaak een sociale ontmoetingsplek. Dat is tegenwoordig niet meer zo, maar we proberen daar toch naar toe te werken. Er zijn altijd wel praters onder de klan ten. De anderen die niet zo veel praten, hoeven dan alleen maar te lachen. Er zijn mensen die ik tien jaar lang tien keer per jaar heb geknipt en van wie ik nog niet weet wie ze zijn en wat ze doen. Maar er zijn ook mensen die in één keer hun hele leven blootgeven. Als iemand wil praten, praat ik ook. Als ze dat niet willen, praat ik niet. Sommige mensen zeggen niet zo veel, maar geven toch aan dat ze een gesprek willen voeren. Dan speel je daarop in." "Je bent soms een toneelspeler. Je krijgt ook veel problemen van mensen te ho ren. Het hangt van jezelf af of je daar te gen kunt. Ik weet dat er daardoor veel kappers thuislopen. Als je zelf privé- problemen hebt, is het natuurlijk voor je zelf al niet zo makkelijk, maar geluk kig heb ik die niet. Sommige mensen denken de hele dag al aan hun proble men en dan willen ze juist ergens anders over praten. Dat moetje dan natuurlijk doen. Dan kun je beter over het voetbal praten. Het hangt er ook maar van af, hoe je je opstelt. De ene kapper krijgt hele andere verhalen te horen dan de andere kapper." Het contact met de mensen is een be langrijk onderdeel van het werk van de kapper. Dan kun je niet leren, maar dat heb je of je hebt het niet. Marcel en Gea Mooi zijn geknipt voor persoonlijk con tact. Al voor de opening is Herenkapsa lon Marcel een ontmoetingsplek ge worden en is het echtpaar reeds overla den met de vraag wanneer Herenkapsa lon Marcel de deuren opent. Dat ge beurt misschien morgen al, maar uiter- Marcel en Gea Mooi zijn er klaar voor in de nieuwe herenkapsalon Marcel aan de Beetzlaan. Foto: Goos van der Wilt. lijk op 1 februari. Voor de klanten heeft het echtpaar een leuke attentie klaarlig gen. Herenkapsalon Marcel zal elke dinsdag tot en met vrijdag van 8.30 tot 17.30 uur geopend zijn; op zaterdag van 8.00 tot 15.30 uur. Op maandag is de zaak dicht. In samenwerking met het Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf organi seert de Kamer van Koophandel de cursus 'Een eigen bedrijf beginnen'. Tijdens zes zaterdagen leren startende ondernemers hun concrete ideeën om te zetten in een eigen bedrijfsplan. Als dit plan aan het einde van de cursus af is, kan men gefundeerd beslissen om wel of niet te starten. Ook vormt dit plan een stevig houvast voor de periode na de start. Op 19 februari gaat de nieuwe voor jaarscursus weer van start. De Kamer van Koophandel zoekt daarvoor con tact met enthousiaste startende onder nemers, die serieus aan hun plannen willen werken, met concrete ideeën en een flinke portie ondernemerslust. Geboden wordt: Deskundige begelei ding op diverse terreinen, zowel op - commercieel/marketing-gebied (pro- dukt/dienstbehoefte verkennen van de markt, concurrentie-analyse), als op - financieel gebied (liquiditeitsbegroting, kostprijsberekening, investeringsplan). Geïnteresseerd? Neem dan contact op met de afdeling Handelsvoorlichting, tel. 033-612964. De kosten bedragen f 495,- per persoon, inclusief lunch en cursusmateriaal. wasper Zuid-Promenade 12, 3768 EM Soest Telefoon 02155-2 35 30 Komende zaterdag - 29 januari - gaan om half tien 's morgens de (nieuwe) deuren open van Kids Kindermode, de bekende kin- derkleding-speciaalzaak in Baarn. Dat gebeurt op Laanstraat 18A, een paar stappen verwijderd van het oude adres (op nummer 16A), waar Kids de verhuizing viert met een groot feest en een echte gooc- hel-clown: Kwibus. In dé nieuwe winkel staat Kids het dub bele aantal vierkante meters ter be schikking (van 70, naar 140) en boven dien is alles er gelijkvloers, wat ook een belangrijke verbetering is. De oude zaak was verdeeld over twee etages, verbonden door een nogal steile trap. De indeling van de nieuwe zaak is vol gens Hetty van Schaik van Kids niet al leen veel overzichtelijker - de kinderen blijven binnen het gezichtsveld - maar ook heel praktisch. Hetty zwaait sinds december de scepter over Kids, en dat bevalt haar uitste kend. Met de verhuizing is ze heel blij "In de oude zaak was het allemaal wel heel sfeervol, maar we hadden toch een beetje gebrek aan rust en ruimte. In de nieuwe zaak hebben we dat volop." De nieuwe Kids is een lust voor het oog. De inrichting is verzorgd door Crea Activa uit Nijkerk, van huis uit decor bouwers, die hun opdracht met veel fantasie en vindingrijkheid hebben uit gevoerd. Het houtwerk is uitgevoerd als "gemenied" staal, wat de winkel een stoere uitstraling geeft. Wat direct bij binnenkomst de aandacht trekt is een grote boot, waar de kleintjes kunnen spelen en de grote kinderen een hele verzameling stripalbums vinden als ze even moeten wachten. Achterin de zaak is trouwens een complete speel hoek te vinden. De winkel is zo ingedeeld dat de kleding voor de grotere kinderen voorin te vin den is - de jongens rechts, de meisjes links - en voor de kleintjes meer naar -schoenen. Eigenaar J.P. van der Linden heeft ge kozen voor nieuwbouw op een centrale plaats in het Winkelcentrum Soest- Zuid. Het nieuwe pand heeft een totale oppervlakte van meer dan 200 m2. Lin den bedrijfskleding bv beschikt nu over een ruime winkelshowroom en een gro te voorraadruimte. Hierdoor worden bijvoorbeeld meer overalls, kokskle- ding, doorwerkjassen en werkschoenen direct uit voorraad geleverd. Boven dien worden de levertijden beperkt. Verder zijn in de nieuwe winkel-show room ruime afdelingen ingericht voor winkel-, horeca-, industriekleding en werkschoenen. Op deze manier kunnen alle artikelen overzichtelijk gepresen teerd worden. Tegelijkertijd met het betrekken van de nieuwe winkel, start Linden Bedrijfs kleding bv met een nieuwe service: het verhuren en wassen van bedrijfskle ding. Als de spreekwoordelijke warme broodjes. Zo vliegen de zijden tul penboeketten van Marian van Hoeijen en Tineke Stoelinga sinds enkele weken de deur uit bij res taurant De Korte Duinen aan de Birkstraat. De "toefjes" blijken zó in de smaak te vallen dat de dames flink de handen uit de mouwen moeten steken om de produktie op peil te houden. "Eigenlijk een uit de hand gelopen hob by," zo kenschetsen de dames - naar ei gen zeggen "gewone Amersfoortse huisvrouwen" - hun creatieve bezig heid. Marian was al een poosje bezig met het maken van zijden tulpen, en Ti neke heeft het van haar geleerd. Nee, een speciale cursus hebben ze niet ge volgd. Dat de dames het restaurant aan de Birkstraat hqbben uitgekozen als suc cesvol "verkooppunt" is min of meer een kwestie van toeval. Ze waren in Soest inkopen wezen doen en dronken er een kopje koffie toen ze in gesprek raakten met Marja de Veer van De Kor te Duinen, die onmiddellijk enthousiast was en de boeketten graag onder de aandacht van het publiek bracht. Sindsdien is het restaurant opgefleurd i met enkele tientallen tulpenboeketten, in allerlei kleurvariaties, in mandjes of bloempotten en al dan niet gecombi neerd met kaarsen. De meeste boeket ten staan uitgesteld bij het saladebuffet, maar de grote kast halverwege de zaak is ook omgetoverd tot een "paaskast", met boeketten waarin vooral (gele) vooijaarstulpen de toon aangeven. De tulpenboeketten zijn overigens in nagenoeg elke denkbare kleurensa- menstelling verkrijgbaar. Marian en Ti neke hebben een staalkaart, waarmee de klanten een keus kunnen maken als ze niet onmiddellijk vinden wat ze aan spreekt. De bestelling wordt dan met een weekje uitgevoerd. De zijden tul pen passen in elk interieur, bovenop een kast op een tafeltje of naast de open haard. En voor de prijs hoeft men de boeketjes niet te laten staan, want het voordeligste boeketje kost maar f 7,50 en de duurste f 39,50. Heel wat klanten van De Korte Duinen zijn inmiddels met een of meer boeketten naar huis ge gaan. "Het zijn leuke, betaalbare ca deautjes," aldus Marian en Tineke. Aquarellen van Ruud Pausma In restaurant De Korte Duinen is verder op dit moment ook een expositie inge richt van de bekende Soester aquarellist Ruud Pausma. Er zijn ca. 20 aquarellen Marja de Veer l.Marian van Hoeij en en Tineke Stoelinga. van zijn hand te zien (en te koop), o.a. ook een aantal Soester onderwerpen. Pausma schildert sinds 1984 en is auto didact. Hij maakt in opdracht ook ar chitectonische onderwerpen, exposeert regelmatig en geeft ook aquarelleerles- sen aan gevorderden. Pausma schildert vooral Nederlandse landschappen, stads- en dorpsgezichten en bloemen- stillevens. achteren. Er is verder een aparte baby afdeling en ook de nachtkleding en de badkleding hebben hun eigen plek. De hoek met pyjama's en ondergoed ach terin heeft een speciaal accent: een mooi blauw huisje en een "openslaand" raam. Verder heeft de nieuwe Kids twee ruime paskamers, waarin kind én moeder genoeg ruimte hebben. Wat de Kids-collectie betreft verandert er (voorlopig) niets, aldus Hetty van Schaik. Die blijft dus bestaan uit kin derkleding van de betere kwaliteitsmer ken, zoals Levi's, Pepe, Mexx, Barbara Farber, Pointer, Cakewalk, McGregor, S. Oliver, Schiesser en Petit Bateau, waarvan de collectie nu ook is aange vuld met ondergoed voor jongens en meisjes. De nieuwe vooijaarscollectie is eigentijds, vrolijk, lekker draagbaar, en vooral heel kleurig, aldus Hetty van Schaik. Nieuw zijn bijvoorbeeld katoe nen truien en leggings voor meisjes. In de loop van het jaar wordt de collectie verder uitgebreid. Foto: Goos van der Wilt. Goochelclown Kwibus Kids Kindermode viert zaterdag groot feest. "Een nieuw gezicht, een nieuwe zaak, een nieuwe stijl, een nieuw jaar, een nieuwe voorjaarscollectie - reden genoeg om er echt een feest van te ma ken," aldus Hetty van Schaik. Speciaal voor de kinderen komt goochelclown Kwibus naar Baarn, die van 10.00 tot 16.00 uur door de Laanstraat loopt en fietst. Kwibus maakt niet alleen grapjes, maar kan ook toveren met ballonnen! Voor de ouders is een bezoekje aan de nieuwe kinderkledingzaak trouwens ook heel erg de moeite waard, want op alle aankopen geeft Kids (alleen zater dag) een feestelijke korting van tien procent. Vanaf maandag 31 januari is de Kids-klantenkaart weer geldig, waarmee men - na tien aankopen - bij een nieuwe aankoop recht heeft op een korting van tien procent van het eerder bestede bedrag. u er» ca SE Cff SC Nu: Laanstraat 18A Telefoon 02154-23699 Alleen geldig op zaterdag 29 jan. '94 73 m C\ 73 -O en 73 73 S b Cf Star Travel Reisburo in Soest heeft één van de vier hoofdprijzen gewonnen in de Nationale Reisbureaucompetitie 1993. Deze competitie wordt ieder jaar georgani seerd door Reisvakmagazine DIT. Aan de wedstrijd werd deelgenomen door reisbu reaus uit heel Nederland. De editie, gewonnen door Star Tra vel uit Soest, ging over de bestemming Frankrijk. Marieke Kuijer en A rnold Hagen van Star Travel hadden de vragen over de bestemming en het reisplan het beste beantwoord. Als beloning mogen zij een geheel verzorgde wintersportvakantie maken naar Chamonix (aange boden door het Frans Verkeersbureau: Maison de la France en de KLM). Tevens ontvingen zij van Elvia Reisverzekeringen een prachtige Samsonite-koffer. Als geautoriseerd Denon dealer bieden wij u naast en deskundig advies een uitstekende service, 2 |aar officiële Importeursgarantie y ciiia «o «jiiHxn Steenhoffstraat 13a-15 - Soest - Telefoon 021 SS 12132 PROFESSIONAL AUDIO dea/eA^

Soester Courant | 1994 | | pagina 9