'ostiljonschool bestuurlijk gefuseerd TIt-H 'olitieke partijen krijgen >p 7 februari het woord Soesterbergse belangenverenigingen over de toekomst van de vliegbasis 1 De 'Postiljon' SWOS? Nooit van gehoord... APK KEURINGSSTATION F.A. Tammer WOENSDAG 2 FEBRUARI 1994 chr. basisschool Medische dienst Tdrumavond in gebouw De Hoeksteen Rob Brouwer Kerkdiensten Hulpverlening Burgerlijk^itancJ Soester Courant in Soesterberg Soesterbergse Courant ook huis-aan-huis Fietsplan ter discussie op 9 februari Inbreker slaat slag in kerkgebouw Mobilofoon en radio gestolen uit vrachtwagens Soesterberg ook op Radio Soest Eucharistieviering op 13 februari Kado-tip Ons Kent Ons Leren ze tegenwoordig nog wel wat? Postkantoor op maandagmorgen dicht voor publiek Automobielbedrijf Agenda Correspondcn tie-adres P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel./fax (03463) 51252. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (02155) 21841 Waarom een fusie? Op deze vraag ^ageert dhr. Kamphorst: "We noeten duidelijk stellen dat het |en fusie is tussen twee schoolbe sturen en niet tussen scholen. Het ninisterie drong aan op bezuini gingsmaatregelen en één daarvan jyas dat kleine scholen te duur jvorden. Met andere woorden: op heffen of in een groter geheel op Haten gaan." jDe Postiljon met zijn ongeveer 134 Meerlingen lag dicht bij déze opheffings norm. Je kunt het dan nog wel enkele Karen proberen, maar uiteindelijk word [je gedwongen tot opheffing of fusering. Gelukkig zag het bestuur dit tijdig in en fis een bestuurlijke fusie aangegaan met ^iet christelijk onderwijs in Soest." De vraag aan dhr. Henstra: "Waarom haar Soest en niet naar Zeist?", beant woordt hij met: "Het christelijk onder wijs in Zeist is enorm groot vanwege de vele omliggende dorpen die daarmee al zijn gefuseerd. Dat leek op een onover zichtelijk geheel. Soest is kleiner en daardoor overzichtelijker, ook liggen onze gemeentelijke kontakten naar Soest en niet naar Zeist." Binnen een jaar is de hele bestuurlijke fusie geregeld. De nieuwe naam is nu Protestant Christelijk Basis Onderwijs Soest/Soesterberg en staat onder lei ding van de nieuwe voorzitter dhr. Sj. Vegter. De Postiljonschool is nu één van de zes scholen, met andere woor den is dit niet een achteruitgang? Nee, zegt dhr. Kamphorst, pertinent niet. Juist door deze fusie is er de garan tie dat de school blijft bestaan en ook zijn eigenheid bewaart. Het christelijk onderwijs Soest/Soesterberg betekent a. gezamenlijk in één vereniging en on der één bestuur, b. garant staan voor V.l.n.r. drs. H. Hens tra (oud voorzit ter), dhr. L.F.M. Kamphorst (directeur Postiljonschool), dhr. S.J. Vegter (nieuwe voorzitter). [Over precies een maand worden li de gemeenteraadsverkiezingen ge- houden. Hoe denken de partijen lover Soesterberg en wat willen ze Ivoor dit dorp doen? F De Vereniging Soesterbergs Belang |(VSB) heeft alle partijen uitgenodigd j om op maandag 7 februari (20.00 uur) lin de Hoeksteen te komen voor een ■oriënterend gesprek. Alle acht fracties ■hebben deze uitnodiging aanvaard. Ie- ■dereen is uiteraard welkom. jDe indeling van de avond is als volgt: ■20.00 uur De voorzitter stelt de politie- Ike vertegenwoordigers voor, waarna zij ■ieder twee minuten de tijd krijgen om te. ■vertellen wat Soesterberg in de komen- Ide vier jaar van hen mag verwachten. ■20.30 uur Vier stellingen worden gede- Iponeerd, waar twee partijen, na loting, ■twee minuten over spreken. De andere ■zes partijen mogen daar maximaal één ■minuut op reageren. ■De vier stellingen zijn: 1Het openbaar vervoer Soest-Soester- berg vertoont allerlei mankementen. Wat gaat u er aan doen? 2. De Amerikanen vertrekken uit Soes terberg. Wat gaat u doen met de school, commercery, ziekenhuis (tandheelkun de) en mogelijk het vliegveld? 3. Criminaliteit, veiligheid en politie zijn in Soesterberg belangrijke discus siepunten. Zijn er voor Soesterberg mogelijkheden deze drie woorden posi tief te combineren? 4. Burgers hebben vaak ideeën over het oplossen van problemen. Hoe denkt u over het luisteren naar en het reageren op meningen van burgers? 21.15 uur Pauze. Gedurende deze pau ze kunnen bezoekers schriftelijke vra gen indienen bij de voorzitter. De indie ner bepaalt aan wie de vraag gesteld wordt. 21.30 uur Beantwoording van de schriftelijk ingediende vragen. Daarna mogelijkheid tot het stellen van vragen aan het forum. 80% goed onderwijs en c. voor 20% behoud het de eigenheid van de school. Zoals Soesterberg z'n eigen plek binnen de gemeente Soest heeft, zo heeft de Postiljonschoól dat in het nieuwe ver band. Samen zijn we nu veel sterker en kunnen we elkaar in voorkomend geval steunen. Ook de methode van onder wijs blijft zoals het was; van goede kwa liteit. Wel is er uiteraard meer onderling overleg, maar ook dat is ten gunste van het onderwijs als zodanig. Dhr. Henstra meent wel dat de knus heid, het ons-kent-ons, zal worden ge mist als je in een groter geheel opgaat. Maar deze vergroting betekent vooruit gang en verbetering. We moeten ook le ren grootschalig te denken. Alles wordt beter geregeld en is er meer know-how. Voor zover dat nodig is zal een aparte commissie Soesterberg de eigenheid van de Postiljonschool in het nieuwe verband behartigen. WIJNHANDEL SLIJTERIJ SHERRY PALAMEDA medium en dry ^%95 per fles«Ja RODE PORT MENDIZ 095 per flesOi JONGE BOLS <VJ95 per liter4 la VIEUX PARADE -IQ95 per liter17a WHISKY WILLIAM LAWSON 0095 per liter GEN. WINKELMANSTRAAT 37 SOESTERBERG TELEFOON 03463 53439 Zondag 6 februari ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Vrijdag 15.00: eerste vrijdagviering op de pastorie Zaterdag 19.00: cantores Zondag 10.30: dameskoor NED. HERVORMDE GEMEENTE De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 ds. H. Denekamp, Hilversum; SoW-dienst GEREFORMEERDE KERK Generaal Winkelmanstraat 99-101 zie De Hoeksteen STERRENBERG 'De Lichtpunt', Huis ter Heide 10.30 dhr. van Heusden Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: W. Brandt (Den Dolder) Dolderseweg 57a, tel.030-293100. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino- van Schieveen, Kampweg 50, tel.52467 (na afspraak). Hulp Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 51789, b.g.g. 51658 of 51437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06-8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Centrum voor Maatschap pelijke Dienstverlening Soest-Baarn- Eenines Generaal Winkelmanstraat 103 (ge- ref. kerk), tel. 52606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Dorpsplein 17A, tel. 51555; werkda gen 12.00-13.00 uur, elke donderdag 19.00-21.00 uur; overige tijden: tel. 02155-19444; alarmnummer: 06-11. Grof vuil Tel. 02155-93666. 11 t/m 31 januari: GEBOREN: op 11 januari: Jon Muller, Prof. Lo- rentzlaan 56; op 25 januari: Denise Christine Dek ker, Mercury 209. GEHUWD: geen. OVERLEDEN: geen. Opgaven: Van Maarenplein 1. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (02155) 21841. ■Uitgelekte berichten deden som- Bmige kranten bol staan van specu- ■laties met betrekking tot de toe fkomst van de vliegbasis Soester- Iberg. De gemiddelde Soesterber- Iger wordt hier niet direct heet of |koud van. Toch is het goed om het i j standpunt van de beide plaatselij- |ke belangenverenigingen hierover R te vernemen. I Daarom werd dit gevraagd aan dhr. J.E. I van Epen, voorzitter van de Stichting I Vrienden van het Vliegdorp, en mw. Annelie Mees, voorzitter van de Ver eniging Soesterbergs Belang. I De reactie van de Vrienden van het I Vliegdorp: "Zojuist is de inhoud van I het vliegveldbeleggingsplan van het mi nisterie van Defensie bekend gemaakt. Een plan, waarvan de inhoud al was uit gelekt voordat het officieel was; dat uit gebreid door de regionale pers van kommentaar is voorzien en dat door ve len al op voorhand werd bekritiseerd. Wanneer wij ervan uitgaan dat de Eer ste en de Tweede Kamer met het voor gestelde plan akkoord zullen gaan, zal de Koninklijke Luchtmacht gebruik blijven maken van de vliegbasis Soes terberg en wel als lokatie voor 30 trans porthelikopters. Wij, Vrienden van het Vliegdorp, zou den daar niet zo veel problemen mee hebben. Wij vinden dat in het verleden maar al te duidelijk is gebleken dat ons leger - en dus onze luchtmacht - ter be scherming van onze vrijheid van groot belang is. Dat we ons leger voorlopig niet kunnen missen wordt ons maar al te duidelijk gemaakt door de ontwikkelin gen in met name de oostblok-landen. Er moet dus nog steeds een luchtmacht zijn. Binnen het genoemde plan wordt gesproken over een evenwichtige ver deling van de 'lasten'. Soesterberg krijgt waarschijnlijk ook zijn deel: 13 zware en 17 middelzware helikopters. Na tuurlijk zien ook wij de nadelen, maar er is meer: - Doet Soesterberg niet mee, dan bete kent dat een zwaardere belasting voor de andere bases in Nederland. - Het niet gebruiken van onze vliegbasis zou een enorme kapitaalsvernietiging betekenen. Miljoenen zijn geïnvesteerd in gebouwen, wegen en niet te vergeten de geluidsisolatie van de woningen rond de basis. - Behoud van de vliegbasis betekent hier werkgelegenheid voor minimaal 600 mensen. Dat is nogal wat in deze tijd. Nee, wij zijn niet op voorhand tegen. Nog één ding moet mij van het hart. Ik lees uitspraken als: die helikopters zou de* nog meer herrie maken dan de F 15's. Ik vraag mij af hoe men nu al een oordeel kan hebben, waarop men der gelijke uitspraken baseert. Heeft men die machines al regelmatig horen vlie- gen?Wij, Vrienden van het Vliegdorp, zijn ervan overtuigd dat de meerder heid van de Soesterbergse bevolking tot die groep mensen behoort, waarover dhr. Top in zijn derde boekje over de geschiedenis van Soesterberg schrijft: 'Zij staan niet altijd voor in de rij als er geklaagd wordt. Misschien mogen zij ten voorbeeld gesteld worden tegen over andere vaderlanders. Alles heeft nu eenmaal zijn prijs, ook onze nationa le vrijheid'." Mw. Annelie Mees van de Vereniging Soesterbergs Belang stelt het aldus: "Allereerst: in onze democratische sa menleving hebben we met z'n allen ge kozen voor een krijgsmacht die onze veiligheid moet waarborgen en dan ook de gelegenheid moet krijgen om te kun nen oefenen. Waar en hoe, is de vraag die altijd moeilijk te beantwoorden is, waarbij redenen als doelmatigheid, fi nanciële middelen en milieuomstandig- heden een rol spelen. De Vereniging Soesterbergs Belang reageert daarom met gemengde gevoelens op de officiële mededeling van Defensie, en inmiddels door het kabinet bekrachtigd, op het nieuwe vliegbeleggingsplan van de ba sis Soesterberg. 1. De basis Soesterberg wordt de thuis basis voor 2 squadrons middelzware en zware transporthelicopters. 2. Twee Amerikaanse squadrons ge vechtsvliegtuigen in crisistijd en bij COB-oefeningen. (In de praktijk bete kent dat, dat de piloten van de Ameri kaanse gevechtsvliegtuigen regelmatig hier moeten oefenen om ter plaatse de situatie te leren kennen, éénmaal per jaar een maand). 3. Een reservebasis. (Opvang van een heden die tijdelijk moeten uitwijken van hun thuisbasis, bijvoorbeeld door reparatie en onderhoud aan een start baan en F- 16's die regelmatig de andere 'basis moeten verkennen). Waarom gemengde gevoelens? De VSB is verheugd over het feit dat 600 bestaande arbeidsplaatsen behouden blijven, plus het feit, dat door het ver trek van het permanente Amerikaanse squadron, vele huizen beschikbaar ko men voor gezinnen, die zo kunnen zor gen voor de broodnodige injectie t.b.v. de middenstand en voor het sociale le ven. Wij zijn niet gelukkig met het feit dat Defensie meende een nieuwe belegging in de vorm van transporthelicopters t.b.v. de luchtmobiele brigade te moe ten invullen. Naar onze mening geen lo gische stap. De luchtmobiele brigade bestaat uit twee bataljons in de provin cie Gelderland, die in Schaarsbergen gelegerd zijn bij de vliegbasis Deelen (belegging twee squadrons helicopters) en op de Ginkelse en Eder Heide gaan oefenen, en een bataljon in de provincie Drenthe, in Assen gelegerd, en op het oefenterrein Het Haar oefent. In de toekomst vliegen de helicopters van de basis Soesterberg naar de basis Deelen, oefenen daar met de manschappen uit Schaarsbergen het in- en uitladen van materieel en brengen vervolgens man schappen en materieel naar de Ginkelse en Eder Heide en weer terug. Meer logisch, naar onze mening is de basis Deelen een helicopterbasis te la ten blijven. De infrastructuur is er, ter wijl Soesterberg daarvoor geschikt ge maakt moet worden (besparing van 31 miljoen). Toch heeft Defensie gemeend de basis Deelen (practisch geen omwo nenden) als basis te moeten schrappen, en het slechts als opstapterrein te ge bruiken, dit vanwege oude afspraken om de Veluwe, als natuurgebied te ont lasten. Wellicht heeft daarbij ook de eensgezinde lobby in het Gelderse een rol gespeeld. Het woord is nu aan het parlement om over de voorgestelde vliegbeweging te oordelen. De VSB zal zich sterk maken om haar standpunt te verwoorden en vindt dat Soesterberg en omgeving in voldoende mate bijdraagt om oefenmo gelijkheden aan Defensie te bieden (denk ook aan de Leusderheide en de Vlasakkers) en spreekt daarom ook om doelmatige, financiële en milieuhygië nische redenen: 1. Een voorkeur gaat uit om Soester berg te behouden als reservebasis en COB-basis, aangevuld met stille logis tieke taken voor de werkgelegenheid. De historische band tussen Soesterberg en de luchtvaart is zo verzekerd, waarbij het Luchtmachtmuseum en de gewen ste komst van de Luchtvaartkapel leuke en welluidende noten zijn. 2. Indien het parlement meent toch op de basis, naast de bestaande taken, 2 squadrons transporthelicopters te moe ten plaatsen, dan zal eerst het geluid daarvan bekend moeten zijn (misschien valt het mee, misschien valt het tegen, wel is het zeker dat het rotorgeluid van een helicopter lang te horen is vanwege de langzame vlucht) en zullen er vooraf goede randvoorwaarden gesteld moe ten worden omtrent maximale aantal len, de manier van vliegen en in- en uit gaande routes. En als uitsmijter; Hoe zou Soest reage ren op 2 squadrons transport helicopters in haar midden? Wellicht kunnen wat rondjes verhelderend wer ken. Eén keer per maand komt de Soester Courant, met daarin de Soesterbergse Courant, als een huis-aan-huis blad. Tegelijk verschijnt daarin Op 't Hoogt, de gemeentelijke informatiekrant. Diverse bedrijven, winkels en vereni gingen vroegen om de verschijningsda ta van de Soesterbergse Courant als huis-aan-huis krant. En dat geeft goede perspectieven. Men is voornemens om juist in die kran ten advertenties te plaatsen of belang rijke mededelingen te doen. Daarvoor wordt de deur wijd open gezet en vol gen hier de data: 9 maart, 13 april, 18 mei, 22 juni, 14 september, 19 oktober, 16 november en 14 december. Op woensdag 9 februari wordt in de Hoeksteen het Fietsplan Soesterberg door de gemeente ter discussie gesteld. Door een verkeersadviesburo zijn in Soesterberg drie hoofdfietsroute's voorgesteld. De inspraakavond begint om 19.30 uur. Dat zijn de oost-west route Bannings- traat en Rademakerstraat, de noord zuid route Postweg, Ventweg Amers- foortsestraat, Veldmaarschalk Mont- gomeryweg, Rademakerstraat, Gene raal Winkelmanstraat, Kampweg, Mer cury en de ringroute Kerklaan, Antonie van Leeuwenhoeklaan, Buys Ballot laan, Kamerling Onneslaan en Oude Tempellaan richting Amersfoortse- straat. Deze route's moeten fietsvriendelijk worden aangepast. De kosten worden begroot op 220.800 gulden. Via een raam, waarvan hij de ruit had ingegooid, is een inbreker zaterdag nacht een kerkgebouw aan de Radema kerstraat binnengedrongen. Hij nam twee drie-potige kandelaars mee. Na mens de kerk deed een 56-jarige man aangifte bij de politie. In een bedrijfspand aan de Sterrenberg weg hebben zondagnacht twee vracht wagens als doelwit gediend voor inbre kers. De achterruiten van de cabines van de transportmiddelen werden ver wijderd, zodat de inbrekers erin kon den. In ieder geval zijn een mobilofoon en een radio gestolen. De daders zijn binnen gekomen via een rolluikdeur. De politie had geen sporen van braak aangetroffen. Ook in Soesterberg luistert men in toe nemende mate naar de lokale zender Radio Soest. Vooral het aktualiteiten- programma Soest Aktueel heeft een voorkeur, vanwege de jongste informa tie uit eigen dorp en regio. Dit programma hoort men dagelijks (m.u.v. zondag) van 9.00 tot 10.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. De andere poot is Rondje Soesterberg, dat kan men elke maandag om de veertien da gen horen van 12.00 tot 13.00 uur. De volgende uitzendingen zijn op 7 en 21 februari. Informatie voor het aktualitei- tenprogramma of Rondje Soesterberg zijn welkom op het adres Van Maaren plein 1. Via de kabel is Radio Soest te ontvan gen via FM 90.9 (mono) en FM 107.9 (stereo) en via de ether op FM 105,9. 'Vandaag zal heel de wereld even an ders zijn'. Dat is het thema in de Eucha ristieviering van zondagmorgen 13 fe bruari in de plaatselijke RK Kerk. Een viering, waarin de carnavalsvereniging haar medewerking zal verlenen. De centrale gedachte daarin is het vie ren en beleven van een stuk gezamenlij ke vreugde en even de zorgen aan de kant zetten. Oud en jong, groot en klein, arm en rijk, even dat onderscheid vergeten en met elkaar blij zijn. Dat kan en mag ook in een kerk, dat moet daar juist kunnen. De carnavalsvereniging wil een voorbeeld geven en nodigt allen uit hierin deel te nemen. Zij geven ook het voorbeeld in het bezoeken van ou deren en bejaarden, ziekenbezoek vooral aan langdurig zieken en bezoe ken aan alleenstaanden. De start vanuit de kerk. Om over na te denken Je houdt het niet voor mogelijk, maar er zijn nog mensen die niet we ten dat er sinds september een "Soesterbergse Courant" bestaat. U allen als abonnees (en dat zijn er al meer dan 500!), u kunt dat onbegrip in één keer wegwerken. Geef die buur of vriend of kennis als kado 'onze' krant? Duur? Voor der tien gulden een half jaar lang zo'n krant? Dat is voor niets. Hoe dat moet? Bel 51252 en zeg: 'Je spreekt met mij en geef Jan op mijn kosten een half jaar lang de krant'. Een briefje in de bus op het adres Van Maarenplein 1 is nog beter. Elk dorp heeft zijn eigen bekende plaatsen waar mensen, vooral ou deren, even met elkaar staan te keuvelen over alles en nog wat. Zo is ook het Dorpsplein kennelijk een plaats waar de laatste nieuw tjes aan elkaar worden uitgewis seld. Onlangs stonden ter hoogte van het postkantoor enkele ouderen nogal hef tig en daardoor luidruchtig met elkaar Een wekelijkse column van een min of meer bekende Soesterberger. Deze week: dhr. N.B.J. Poort, Kamerlingh Onneslaan 10, directeur van de r. k. Ca - rolusschool. "Leren ze tegenwoordig nog wel wat op de basisschool?" is een vraag die op ver jaardagen e.d. nog wel eens gesteld wordt (en zeker nu ook in de kranten vraagtekens bij het resultaat van de ba sisschool gezet worden) als ze weten dat je in het onderwijs werkzaam bent. Het onderwijs is een favoriet onderwerp bij dergelijke gelegenheden. Iedereen heeft er mee te maken (gehad) en ieder een kan en mag er dus zijn zegje over doen. Dit keer krijg ik van de redactie de kans om er in deze column, vanuit mijn gezichtspunt, iets over te zeggen. Om op bovenstaande vraag terug te ko men; als we vandaag dezelfde uitgangs punten zouden hanteren als enkele de cennia terug, dan zouden we inderdaad met het schaamrood op de kaken moe ten bekennen dat zelfs knappe leerlin gen heel veel feiten niet meer kennen. Veel van wat vroeger gemeengoed was, is nu als niet meer ter zake doende over boord gezet. De maatschappij is heel snel en intensief veranderd en veran dert nog steeds. Eén van de belangrijkste taken van het onderwijs is zeker de leerlingen voorbe reiden op het onderwijs van morgen. Geen wonder dat het onderwijs zo ver anderd is en nog steeds verandert. Maar dan wordt er door gevraagd. Wat is er veranderd en waarom? En vervolgens vliegen er allerlei zinnen over de (bor reltafel heen en weer, die ieder voor zich al een onderwerp voor een goedge vulde column zouden vormen. Een kleine greep daaruit. De school moet niet alleen de intellectuele gaven van de kinderen ontwikkelen, maar ook de so ciale en emotionele ontwikkeling niet verwaarlozen. Onderwijs moet flexibel zijn. Onderwijs moet alle kinderen opti male kansen moeten (kunnen) geven. Onderwijs moet op de maatschappij ge richt zijn aan de eisen die nu worden ge steld. Maar vervolgens komen ook ou ders en leerkrachten met hun vragen. Voorbereiden op welke maatschappij? Moeten we de trend tot individualise ring maar klakkeloos volgen? Wat laat een school zwaarder wegen? Het wel zijn van de kinderen of de behoefte van de maatschappij? Welke waarden en normen hanteer je als school? Er komt veel op de scholen af. De over heid treedt terug en de school (ouders, team en bestuur) mag tegenwoordig zijn eigen beleid maken. Dat maakt ons beroep, behalve zwaarder, ook interes santer. Eén ding is zeker. Eerste priori teit was, is en blijft de leerlingen zo goed mogelijk taal en rekenen te leren. Het zal echter, als er geen verdere aanpas singen (waar veel geld voor nodig is) in het onderwijs komen, een steeds moei lijker opgave worden. Er komen im mers, mede door de maatschappelijke veranderingen, meer leerlingen met so ciale of emotionele problemen. Ook zijn kinderen vaak minder in staat op een normale manier te handelen of zich te concentreren. De school zal zich nog verder moeten aanpassen en er zullen keuzes gemaakt moeten worden. Toch zouden we m.i. verkeerd bezig zijn, als we alleen nog aandacht zouden schenken aan de prestaties op het ge bied van rekenen en taal. Juist met alle veranderingen in de maatschappij heeft de school ook een taak in de brede vor ming van de leerlingen. Wel zal er steeds minderingegaan kunnen worden op verzoeken van allerlei instanties (ook heel goede uit Soesterberg) om aan bepaalde onderwerpen extra aan dacht te besteden. In al die tegenstrijdige belangen het juiste evenwicht te bewaren, is een be langrijke taak. Het belangrijkste blijft echter kinderen in een goede sfeer op velerlei gebied iets te leren. En dat vind ik maar gelukkig ook, want onderwijs geven is gewoon leuk. Niek Poort. te praten. Bij herhaling viel het woord SWOS (Stichting Welzijn Ouderen Soest). Geërgerd zei iemand dat dat een club van en voor Soest was en kennelijk niet voor Soesterberg. Een ander vroeg zich af wat die SWOS inhoudelijk bete kende. Men keek elkaar even aan, waarop iemand zei dat ze warme maal tijden verzorgen, het tafeltje-dekje-sys- teem. En meer? De schouders werden opgehaald, het was hen niet bekend. Jammer, want de SWOS heeft terdege meer in haar mars. Eén stak ineens zijn vinger omhoog. 'Wacht eens even, hebben jullie dan nooit de Senioren-pagina van de SWOS gelezen?' De anderen keken de spreker vreemd aan. Wat voor pagina, zei hij? Kennelijk wist hij er meer van, want hij sprak over een andere organisatie van de SWOS. Hoe die er uitzag en wat dat zou inhouden was hem niet bekend. Toen een goede vraag. 'Wie zit er van Soesterberg in het bestuur van de SWOS?' Men moest het antwoord schuldig blijven. Daarom zou het goed zijn indien de SWOS kan vertellen hoe het bestuur is samengesteld, wie van Soesterberg daarin zitting heeft, en wie weet, kun nen ze nog meer vertellen. Het postkantoor aan het Dorpsplein is dagelijks geopend van 09.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.30 uur, met uit zondering van de maandag. Dan is het kantoor alleen voor postbushouders geopend van 08.45-09.00 uur. Het pu bliek kan er dan van 13.30 tot 17.30 uur terecht. Klaar terwijl u wacht Herkeuring gratis Bij 10.000 km beurt APK gratis 20 uitstekende occasions Reparatie en onderhoud alle merken auto's. Ook lichte bedrijfswagens. SCHADE-REPARATIES +SPUITEN+LASWERK Postweg 58 (ind. terrein) Soesterberg, tel. 03463-53381 Geopend: 08.00-18.00 uur Vrijdagavond koopavond Zaterdag geopend van 09.00-16.00 uur. Woensdag 2 februari 10.15 Volksdansen, Drie Eiken 13.30 Bridge, Drie Eiken 14.00 Ballet, Dorpshuis 16.00 Tekenen/schilderen, Dorpshuis 18.00 Badminton, Banninghal 19.30 Sjoelen, Drie Eiken Donderdag 3 februari 19.30 Volksdansen, Drie Eiken 20.00 Ballet, Dorpshuis 20.00 Badminton, Banninghal 21.00 Volleybal, Dorpshuis Vrijdag 4 februari 14.00 Bibliotheek 19.00 Vliegtuigmodelbouw, Dorpshuis 19.00 Leerlingenorkest Odeon 19.00 Badminton, Banninghal 20.00 Bingo Vios, Hoeksteen Zaterdag 5 februari Oud papier, Rabobank 09.00 Judo, Dorpshuis 09.00 Badminton, Banninghal 10.00 Kaartmarathon, Drie Eiken 12.00 Korfbal KVO, Banninghal 19.00 Volleybal, Banninghal Zondag 6 februari 14.00 Ontspanning, Drie Eiken 10.00 Badminton, Banninghal 19.00 Zaalvoetbal, Banninghal Maandag 7 februari 11.00 Thuiszorgvergadering, Drie Ei ken 12.00 Rondje Soesterberg (Radio Soest) 14.00 Handwerken, Drie Eiken 19.00 Jeugd EHBO, Dorpshuis 19.00 Politieke avond, Hoeksteen 19.30 Harmonie Odeon 19.30 Klaveijassen, Drie Eiken 19.30 Esbergkoor, Dorpshuis 20.00 Volleybal, Banninghal Dinsdag 8 februari 10.00 Spreekuur St. Woon-Diensten- centrum, Drie Eiken 10.30 Amerikaanse verkoop, vliegbasis 13.00 Piep noch Stok, Carolushuis 18.00 Majorettes, Odeon 19.00 Meidenavond, Dorpshuis 19.00 Zaalvoetbal, Banninghal 20.00 Bridge, Drie Eiken 20.00 Raad van Kerken, rk pastorie •Woensdag 9 februari 10.15 Volksdansen, Drie Eiken 14.00 Instuif, Dorpshuis 18.00 Badminton, Banninghal 19.00 Avondvliegen helicopters 19.30 Fietsenplan, Dorpshuis 19.30 Drumband, Odeon Opgaven voor de agenda: Van Maarenplein 1.

Soester Courant | 1994 | | pagina 13