cttt? V TER f 26 iSOESTERBERG T SOHSTTR-ndebosg«,..p 03463-51530 AUTOBEDRIJF polio komt dichterbij Nieuws van de bibliotheek In het zoeklicht Het echte Italië is dichterbij dan u denkt! 1SP0RU Toch voetbal in Soesterberg VOOR SLECHTS 50 CENT PER WEEK voor slechts rm&Si i/OENSDAG 2 FEBRUARI 1994 SOESTER COURANT PAGINA 15 GADWRSCHRRRRRJENEEEBRRRRRPZZIJNZENUHELEMAALKGRPTSJER KGRPRRRRRRYAKKESNOGESANTOEZEGRRRSSSPLOFYAKYAK... Probleempjes met uw autoï BEL AUTOBEDRIJF B&S: Amerikaanse verkoop Bingo, goed voor u Dringend nodig: vrijwilligsters voor kinderopvang Wie van Soest houdt leest de Soester Courant Kindercarnaval in het Dorpshuis De kracht van de reclame ligt in de herhaling stichting openbare bibliotheek Soester Courant in Soesterberg Jeugd neemt initiatief tot zaalvoetbal ZAALVOETBAL KORFBAL KVO deelt punten met ODS: 9-9 Dus toch fitness in oude winkel Papier, hier Kaartmarathon VOLLEYBAL Gehavend AGAVS verliest van Forza Sportuitslagen de £\ke week op adres'. ■wo< Naam Adres: postcode'. Handteken"^ Tot maart vorig jaar kon Soesterberg wat de nieuwsvoorziening betreft goed uit de voeten met het Soesterbergs Nieuws- en Advertentieblad. Dat blad is er niet meer en bovendien miste u het honderd procent Soester nieuws in onze leeskrant, die bijna 10.000 abonnees telt. Weet u wel wat er allemaal in uw eigen dorp gebeurt? Wat er gebeurt in uw eigen buurt? De Soester Courant vertelt u alles over wat er in de Gemeente Soest op stapel staat, groot en klein nieuws, óók op sport-, rekreatie- en cultureel gebied. De Soester Courant vertelt u er alles van. Bovendien de wekelijkse mededelingen als medische dienst, burgerlijke stand, kerkberichten, hulpverleningsadressen, verloren en gevonden huisdieren enz. bent u op de hoogte van familieberichten, vraag- en aanbod-advertenties en het hele scala van aanbiedingen van de winkeliers, maar ook alle personeels-advertenties. U vindt ze in de Bel 02155 - 14152 of stuur de ingevulde bon in open envelop ongefrankeerd aan Antwoordnummer 136, 3760 AB Soest. WPJ0/PM v Wij houden nog van ons vak. Kwaliteit en snelle service staan voorop. Bij ons blijft autorijden betaalbaar, zakelijk interessant en dus gewoon leuk vooru. Rademakerstraat 31a Soesterberg p een zaterdag in december vorig 'aar was er een stormloop in The riental Swan op de Amerikaanse voningen van Apollo. Soesterber- ers, Soesters en mensen van ver "aar buiten, ongeveer vierhonderd oningzoekenden, hebben de aarvoor bestemde formulieren ngediend. Eind januari zou de ge- eente Soest rond zijn met de in deling en konden de makelaars de gelukkigen in kennis stellen. Daar om werd het tijd om dhr. Gerbert J. Schreurs, verkoopmanager van Schoeman Makelaars in Veenen- daal naar de stand van zaken te vragen. Inderdaad ontvangen de gegadigden eind januari schriftelijk bericht van een eventuele toewijzing. Verder wordt hen gevraagd naar eventuele wensen en de Dinsdag 8 februari is er weer een Ame rikaanse verkoop op de Vliegbasis Soesterberg. Voor wie het nog niet weet komen hier de regels. Aanvang 10.30 uur; ingang Hertenlaan aan de Dolder- seweg; toegang op vertoon van een gel dig paspoort of ander document; beta ling d.m.v. dollars; de gekochte goede ren moeten voor 15.00 uur van het ba sisterrein zijn verwijderd. Een Australische arts beweert dat bin go net zo gezond is als joggen. Eén keer winnen zou het leven met een week ver lengen. De concentratie als men wacht op de nummers is een uitstekende ma nier om te ontspannen. En de opwin ding van het eventuele winnen geeft het hart een oppepper. Vrijdag 4 februari, vanaf 's avonds acht uur, kan men dat alles beleven in de Hoeksteen bij bingo van Vios. In de Hoeksteen verzorgt Trema '87 - de gemeentelijke instelling voor basise ducatie in Soest - Nederlandse lessen voor Marokkaanse vrouwen. De kinde ropvang van ca. 5 Marokkaanse kinde ren (tussen 0 en 4 jaar) wordt verzorgd door vrijwilligsters uit Soesterberg. De kinderopvang op de donderdagmor gen, van 9.00 tot 11.15 uur, dreigt vast te lopen. Wie van kinderen houdt en zich be schikbaar wil stellen kan een afspraak maken met Henny Visser-Dumoulin, directeur van Trema '87, tel. (02155) 25771, maandag t/m donderdag 10.00-13.00 uur, die alle inlichtingen kan verstrekken. keuze van woning, een tussenwoning, hoekwoning enz. Ook wordt een mo delwoning ingericht en drie zogenaam de kijkwoningen om de huizen van bin nen te bekijken en in welke staat ze wor den opgeleverd. De gemeente Soest heeft een rangvol gorde vastgesteld, dus wie is nummer 1 en wie is nummer 400. De makelaars gaan via deze rangvolgorde de gegadig den benaderen. Eerst komen de Soes- terbergers aan bod, dan de Soesters en dan zij die buiten de gemeente Soest wonen. In aantallen uitgedrukt is dat 56 Soesterbergers, ongeveer ruim 100 Soesters en circa 150 overigen die in aanmerking komen voor de 190 te ver delen woningen. De volledig ingerichte modelwoning zal zes dagen per week te bezichtigen zijn. De gegadigden worden ook in deze wo ning voor een gesprek uitgenodigd. Aan de hand van deze gesprekken wor den de woningen zo mogelijk toegewe zen en kan met de verdere afwikkeling worden begonnen. Verwacht wordt dat de eerste bewoners zich in de maanden mei of juni van dit jaar zullen vestigen. Stichting Jeugdwerk Soesterberg tel. 02155-19546 03463-53411 De Stichting Jeugdwerk Soesterberg houdt op zondag 13 februari een kin dercarnaval. Dit spektakel wordt ver zorgd door een beroemde clown. Ook dit jaar is het disco-gebeuren weer groots. Tijdens dit feest krijgt men be zoek van Zijne Hoogheid Prins Zot teklap III en zijn Raad van Elf. De kin deren dienen op die dag van 14.00 tot 16.00 uur verkleed in de Dubbeldekker II te komen. Het festijn vindt in het Dorpshuis plaats, rechts naast de hoofd ingang. De toegang bedraagt één gul den. Inlichtingen kan men verkrijgen bij mevrouw Nell Ruis, tel. 03463-53129. Dorpsplein 17B 3769 DA Soesterberg Nieuwe aanwinsten voor vol wassenen De ideale vijand (John Le Carré) De nacht-manager van een groot hotel in Zwitserland is een Britse spion, die probeert een puissant rijke handelaar in criminele zaken te ontmaskeren. Femme fatale (R. Leiniger) Een vrachtwagenchauffeur wordt ge confronteerd met een misdadige, ver knipte man die gruwelijk wraak wil ne men op de jonge vrouw die met hem meelift. De tweeling (T. de Loo) Twee bejaarde tweelingzusters die in hun kindertijd gescheiden werden, ver tellen elkaar hun levensverhaal. De één beleefde de tweede wereldoor log in Duitsland, de ander in Neder land. Dominic Felse en de verre reis (C. Thompson) Twintig jaar na een gruwelijke kinder moord rijten mysterieuze gebeurtenis sen oude wonden open bij de moeder van het slachtoffertje. 101 vragen over hoofdpijn (M.A.M. Bomhof) Informatie over de verschillende soor ten hoofdpijn en de beschikbare thera pieën en medicijnen, in de vorm van vraag en antwoord. Nieuwe aanwinsten voor de jeugd A-Prentenboeken Een kusje in een doos; nonsensversjes van A tot Z (Lidy Peters en Marijke Brugmans) Ken jij alle letters al? Van Apekool tot Zienzemeniet, je kunt ze allemaal vin den in dit letterprentenboek vol gekke versjes. Elke pagina bevat één gekleur de letter en het versje is naast de letter afgedrukt. A-Voorleesboek Jubelientje leert lezen (Hans Hagen) Dit is het tweede boek over Jubelientje. Ze kan al drie woorden schrijven: kus, opa, ik. Maar haar eigen naam, Jube lientje, dat lukt nog niet. Daar helpt oma haar mee. Samen spelen ze met let ters en woorden. A-boeken om zelf te lezen: 6 tot 8 jaar Hoe durf je. (Els van Delden met teke ningen van Dagmar Stam) Martje doet mee aan de maandsluiting van de school. Eigenlijk durft -ze dat niet, maar ze wil geen nee zeggen tegen de juf. B-boeken: 9 tot 12 jaar. Mijn tante uit de hutkoffer (Arend van Dam) Esmeé vindt op zolder een hutkoffer met oude kleren. Haar ouders doen hier erg geheimzinnig over. Met hulp van oom Wilbur gaat zij op zoek naar haar familieverleden. Er zit veel informatie in het verhaal verwerkt: over adoptie en het maken van een stamboom. C-boeken: 12 jaar en ouder. Amel en Faisel (Zohra Zarouali) Amel voelt zich een bal, rollend tussen twee culturen: de Marokkaanse en de Nederlandse. Als dan ook nog haar re latie onder druk komt te staan, moet ze echt gaan kiezen. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorps plein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. 03463-52017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. tw*- t De schijnwerper richten we deze keer op Johannes Antonius Smorenburg. Ruim 82 jaar geleden werd hij geboren. We nemen dan een grote stap en komen in het jaar 1937. Hij wordt begrafenis ondernemer. Waarom? De oude dood graver, zo noemde men dat, stierf en de nog jonge Smorenburg was zijn rechter hand, dus.... Met een geleend zwart pak en hoge hoed begon hij in 1937 het werk wat we nu een begrafenisonderne mer noemen. Toen was het doodgraver of leedaanzegger, want dat moest ook gebeuren. Was er iemand gestorven, dan werd dat huis aan huis door de leedaanzegger medegedeeld. 'Namens de familie deel ik u mede dat is overledenzo ging dat. Het dorp werd in kennis gesteld omdat men bij elkaar hoorde. Eén van ons allen was gestorven, wel een verschil met nu. Daarna was het opbaren, in het begin met geleende kandelaars van de kerk en daarna de begrafenis. Smorenburg stond heel dicht bij hen die rouwden om het verlies van een geliefde. Hij kende in het begin allen waar hij be roepshalve kwam. In de loop van de ja ren veranderde dat, Soesterberg werd immers steeds groter. Het leedaanzeg gen werd afgeschaft en ook het dood- graven, het werd een begrafenisonder neming. Hij werd nu direct na het over lijden geroepen, de dokter en de pastor stonden als het ware nog in de kamer. Hij had dan het werkelijke kontakt met hen die op dat moment snakten naar even een hand op de schouder, een steun op dat moeilijke moment. En dat kon hij als geen ander. Was hij dan zo'n spreker? Nee, maar juist wat hij zei was zo goed. Iemand zei eens: 'Zonder iets te zeggen, zei hij zoveel!' En dat typeert dhr. Smorenburg. De man die altijd klaar stond voor die an dere en daar alle tijd voor nam. Dan moesten ze thuis maar even wachten. Velen kennen zijn wijze van optreden bij de vele uitvaartdiensten. Rustig, be heerst en altijd uiterst correct. In de vier dagen was hij iemand die bij die familie hoorde. Hij stond hen in al les ter zijde eri verzorgde de overledene zoals alleen hij dat kon doen. Een man met een uitstraling die eerbied en res pect afdwong. Zo heeft Soesterberg hem leren kennen vanaf 1937 tot 1992, dat is... 55 jaren lang. En al die tijd heeft hij dat met voldoening en overgave ge daan. Het zal hem ongetwijfeld goed hebben gedaan dat zijn levenswerk werd voor- gezet door zijn schoonzoon dhr. Frans Otten en zelfs zijn kleinzoon Jos Otten, een man met bijna hetzelfde karakter als dhr. Smorenburg. Werknemers worden bijvoorbeeld bij 12'/2, 25 en 40 jaar in het zonnetje gezet. Dhr. Smoren burg kreeg dat zelfs niet na 55 jaar. Daarom doen wij het na 57 jaar en be danken Johannes Antonius Smoren burg voor al dat extra waar hij niet voor werd betaald en geëerd, maar wat velen van ons enorm hebben gewaardeerd. Hr. Smorenburg, dat u nog lang in ons midden mag zijn. Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel/fax (03463) 51252. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (02155) 21841. Heeft u utv hart verpand aan Italië, z'n bewoners, maar vooral aan de Italiaanse keuken? Dan hebben wij, die al jaren op vakantie naar Italië gaan, goed nieuws voor u. Op 11 december 1993 opende het Ita liaanse restaurant en pizzeria Porto Nouvo, Rademakerstraat 32, de deu ren voor zijn gasten. Porto Nouvo heeft een uitstekende kok die uitsluitend H 111111111IIIII11 H n 11 M M i II i n II n 11111 ui I - Het initiatief van de heer Van Soe- ren, om weer voetbal in Soester berg te krijgen, wordt op donder dag 24 februari nader besproken. Ongeveer dertig personen zijn uit genodigd voor een dan te houden oriënterend gesprek in restaurant de Tuin. Intussen zat een stel jongelui niet stil. Nee, niet spelen in een georganiseerde vereniging en dan verder in competitie verband, maar gewoon lekker even te gen een bal trappen. Ze bespraken dit met leeftijdgenoten en het was raak. Hier en daar werden broeken en shirts op de kop getikt en toen kwam de vraag, waar? Ze kwamen in gesprek met Ton Dorre- stein, beheerder van de Banninghal. Deze zag wel iets in dit voornemen, maar vroeg direct of ze ook in competi tieverband wilden voetballen. Ach, zoiets lijkt leuk, maar dan wordt het weer zo groots en dat was niet de af spraak. Nee, ze wilden zelfstandig blij ven. Bij toeval kwamen ze in gesprek met Wil Rolvink, eigenaar van café De Gouden Leeuw. Nadat de jongelui had den duidelijk gemaakt, dat het geen gekheid was, bood hij zijn hulp aan. Ergens lagen nog nieuwe shirts en broe ken en voorde rest wilde hij de kat eerst even uit de boom kijken. Maar er waren er meer. Enkele leeftijdgenoten liepen met dezelfde gedachten. Een koppeling was toen snel gelegd. Nee, niet samen als één team. Nee, twee zaalvoetbal teams. Ook het andere team kreeg steun en wel van bouwbedrijf Hoffmann b.v. met weer de opdracht, als het serieus is krijg je de nodige steun. Het werd serieus, elke zondagavond Eén van de twee zaalvoetbalteams in Soesterberg, die overigens niet in club verband spelen. staan ze van half zeven tot negen uur in de Banninghal. Dan worden de onder linge krachten met een enorme inzet en ten koste van veel zweet op de proef ge steld. Ze hebben kennis gemaakt met soortgelijke teams uit de regio en daar op volgden een paar toerhooitjes. Dat werd een groot succes. Als bezoeker is men elke zondagavond welkom om dit eens te bekijken, maar ze zijn niet uit op ledenwerving. KVO is er niet in geslaagd om van het hoger geplaatste ODS uit Rijswijk te winnen. Wel was het een spannende wedstrijd met een beter spel van KVO. De ruststand was 4-3. Na de rust bleven de ploegen om en om scoren met KVO net één goaltje meer, zodat het uitein delijk 9-9 werd. KVO is nog verlost van degradatiezorgen. Topscorer voor KVO was de invalster Maija Boll met drie doelpunten. Overige uitslagen: SKF 3-KVO 2 6-11, KVO 3-Het Bosch 2 21-9, Ter Leede 2-KVO 4 13-5, KVO 5-Dindoa 6 15-8, Antilopen Al-KVO Al 15-6, KVO A2- Arena Al 4-4, Meeuwen B2-KVO BI 14-0, Resteren Dl-KVO Dl 3-0. werkt met verse ingrediënten en een zeer sympathieke gastheer die niets te veel gevraagd is en u graag adviseert over de wijnkaart, zodat men altijd het uitgekozen gerecht met de juiste wijn combineert. Men kan de maaltijd beëindigen met. een typisch Italiaans nagerecht, zoals ti- ramisu en tartufu of met een heerlijke cappucino of expresso, waarbij een ech te Italiaanse likeur zoals Sambuca, Grappa of Amaretto niet mag ontbre ken. Soesterberg is een prima restaurant rij ker, waarbij service en kwaliteit hoog in het vaandel staan en waar het de gast aan niets zal ontbreken. Ook afhalen is mogelijk; voor reserve ringen en bestellingen: 03463-54009, fam. de Vogel, Soesterberg. Enkele weken geleden stond in deze krant dat in de oude winkel Welkom van Garantmarkt aan de Rademaker straat een fitness-centrum en kappers zaak zouden komen. Dit werd toen te gengesproken door de heer Negenman van de Sperwergroep. Door de gemeente Soest werd onlangs medegedeeld dat W. Putman deze win kel heeft gekocht om daarin een kap perszaak, een detailhandel en achterin een fitnessruimte te vestigen. De ge meente heeft hiervoor in principe toe stemming gegeven, tenzij de omwonen den bezwaar hebben. De 5e februari is weer de eerste zater dag van de maand en dan staat tegen over de Rabobank aan de Buys Ballot laan de grote oud-papiercontainer van de Hoeksteen. Die grote kartonnen do zen die niet in de kleine blauwe willen kunt u daar kwijt. En het is tenslotte ook nog voor een goed doel. Zaterdag 5 februari wordt 's morgens om 11.00 uur het startschot gegeven voor de marathon klaverjas- en joker wedstrijd in de Drie Eiken. Tot 15 ja nuari kon men zich hiervoor inschrij ven; de deelnemers zijn dus bekend. Tot ongeveer 19.00 uur zal deze kaart- uitputtingsslag duren. Dan zal ook de winnaar worden gehuldigd. Ondanks het gemis van twee spelers hebben de heren van AGAVS goed partij gegeven tegen een sterker Forza. De setstanden waren: 8-15; 13-15 en 16-17. De dames wonnen de eerste set erg ge- makkelijk.In de tweede set deden ze het rustiger aan, waardoor werd verloren. Daarna trok AGAVS weer feller van leer, hetgeen setwinst opleverde. In de vierde set ging het gelijk op en werd het enorm spannend. Maar AGAVS redde het net niet: 2-2. Badso Uitslagen: Inside 3-Badso 3 5-3, Badso 4-Nijkerk 4-4, Vale Ouwe 2-Badso 5 6-2, Badso 6-ABCA 10 1-7, 't Slot 6-Badso 7 5-3, Badso 8-Reflex 17-1, OSM 8-Badso 9 3-5, Badso 10-USS 7 5-3, Badso 11-Kr. Rijns 12 4-4. DIVERSEN Voor al uw SLIJPWERK (o.a. messen, handzagen h.m. zaagbladen enz. enz.). Van Al- tena Gereedschap, Nieuwe- weg 62, Tel. 02155-10740. AUTOVERZEKERING Computer berekent PREMIE van meer dan 40 verzeke ringsmaatschappijen per maand/kwartaal of per jaar. Jonger dan 24 jaar? Geen extra toeslag. A.A. v. Breuke- len Assurantiën RJi 0?-» L\ ;E.T.S. Stadspost Amerstoort. Nu ook in Soest. Depot: Siga renmagazijn Akkerman, Steenhoffstraat 62. 033 - 63 24 39 BOSAL UITLATEN SERVICE. (Gratis montage. Tevens ban- Iden. trekhaken, accu's en schokdempers. Nieuwe en gebruikte onderdelen. Mugro, Industrieweg 16a, Soest, tel. 11276. BLOKFLUITEhUonrj—i- HUISWERKCURSUS. BIJ LESSEN. Begeleiding bij het ischoolwerk en schoolproble- imen. Bel Tramei, 02155- 117089. iVoor al uw dierenbenodigd heden, Hondenkapsalon 'Het Dierenpaleis'. Tel. 103463-54575. iR.G. Lijftogt, SAXOFOQN- 'REPARAUE^ Te kol TEMEl stoffer! Vr.pr. f\ Tel. 0311 Sint-erw huur, inty ispreek by C.van R\ ;ginnelaar\ KUNSTGEl ties. Vrijblijl. Tandprothetische praktijk L.F. Mertens, Cantonlaan 9a, Baarn, tel. 02154-14136. AUTO-MOTORVERZEKERING Onze computer berekent vrij blijvend de goedkoopste pre mie. VAN KOOIJ VERZEKE RINGEN, Beukenlaan 70, Soest, tel. 02155- 16122. IHans Westerhof, voor al uw 'REPARATIES AUDJO-VIDEO IKTV, tel. 19629. nvetop niet notittt) I0ot'lt»!W:ner ^60 ABW 5 14t52 v36,3160Aö teleioon 02155 betten gaat nog r\UNSTGEBITTEN F. Roest, Tandprotheticus, Soesterweg !92, Amersfoort, tel. 033- 1611885. Tevens reparaties. Gratis advies. 'KEYBOARDLES, pianoles, orgelles. Snel, degelijk en plezierig lessen bij een en thousiaste muziekleraar. 'Vraag vrijblijvend informatie bij Peter Loef, (gedipl. le raar) Tel. 27330. SAXOFOONLESSEN. R.G. Lijftogt, tel. 02155-28036. iïïgTvrijblijvend inlichtingen over maatconfec tie. Kleermakerij H. Vaessen, Pr. Hendriklaan 26, tel. 14048. Gaarne eerst bellen. IBeter BIJLES bij Studiebege leiding Van Heiningen. Wij geven wiskunde, natuurkun de, scheikunde en Spaans, tel. 12289. HANDEL Wasiel Steitner, de grootste TAPIJTZAAK van Soest, 200 rollen in voorraad. Lange Brinkweg 38 t.o. Gasbedrijf, itel. 02155-19600. kunt niet goncfe/m. N-' tfV - y - - V «J- /y - V" 'MtZM *f*At G® -

Soester Courant | 1994 | | pagina 15