SEIKO SEC heeft weer zicht op kopgroep Red Stars legt koploper aan banden Rentree legt WZ'49 geen windeieren Gedeeltelijk herstel Hees nmmjmmm wnsnmmm ISPORTi Afgang heren De Duinkikkers Sterke start tafeltennissers Sanitair VOETBAL zaterdag Hendrik-Jan de Boer blijft toch aan als trainer VOETBAL zaterdag UW krijgt teveel met 2-2 in Soest VOETBAL zaterdag WATERPOLO Snookercentrum houdt lokaal kampioenschap ZAALVOETBAL TAFELTENNIS VOETBAL Cees van Dorresteijn trainer CDN ATLETIEK Mart van Hal sluit test goed af BASKETBAL PAGINA Ir tprogramm^ PAGINA 19 WOENSDAG 2 FEBRUARI 1994 SOESTER COURANT Geluk bij een ongeluk voor Shot: 3- 7 Inzet en mentaliteit helpt dames aan succes tegen Argon Gertf van de Munt keert terug met twee doelpunten Gebrek aan inzet kost ploeg punten Fracties akkoord met geld voor nieuwe vloer Zaalteam van Hees neemt in tweede helft pas afstand wjwcêi installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155) -1 30 14 Nederland zal nog wel door heel wat regenbuien worden geplaagd, voordat de zaterdag-equipe van SEC op de eerste plaats staat, maar de ploeg heeft ineens weer zicht gekregen op de kopgroep. Door de 1-2-zege op Radiostad nestelde SEC zich naast Hees, dat één duel meer achter de rug heeft. Doordat de afdeling Utrecht koploper se AH'78 wegens een schuld van onge veer zeshonderd gulden uit de competi tie heeft gehaald, is er een nieuwe lijst aanvoerder. De achterstand van SEC bedraagt, met nog acht wedstrijden op het programma, vier punten. De selectie heeft nu ook weer zekerheid over de technische leiding voor volgend seizoen. Op aandringen van de spelers blijft Hendrik-Jan de Boer toch aan. "Ik heb een goed gesprek gehad met het be stuur. Voor mezelf had ik niet het ge- voel dat het lekker ging, omdat ik ook met hardlopen bezig ben. Dat ik toch blijf, komt doordat de groep heeft aan gegeven dat ze verder met me wil. Daarom heb ik besloten om toch door te gaan. Misschien heb ik te vroeg of im pulsief het besluit genomen, dat ik zou stoppen." De Boer zag 'zijn' jongens zaterdag hard werken. Dat bleek de basis voor de 1-2-overwinning. Door de slechte staat, waarin het veld, verkeerde, was goed voetbal niet mogelijk, maar SEC kreeg wel de meeste kansen. Topscorer Ronald Merkenij was de eerste die er één benutte. Hij strafte in de 22ste mi nuut een fout af in de verdediging van Radiostad. In de 63ste minuut zouden de gastheren op gelijke hoogte komen na een slim genomen vrije trap. Edwin de Jong was de volgende speler die opzien baarde. Zijn lob trof net geen doel. Aan de andere kant tikte Ronald de Kruyf de bal uit de bovenhoek. Na dat Merkenij en Johnny Huiden waren gewisseld voor Razzo van Dam en Jas per Grendel haalde De Jong de bal ze ven minuten voor tijd van de lijn. Vier minuten later viel de beslissing. Theo Zijderveld bereikte de veertig meter verder staande Richard de Bruin. Die nam de bal in de loop mee, en mikte de bal vanaf 25 meter over de uitkomende doelman van Radiostad heen: 1-2. "We moeten nu eerst maar zien of we misschien een periodetitel kunnen pak ken, maar de ogen zijn weer omhoog gericht. Onze doelstelling was een plaats bij de eerste vijf. Wat dat betreft zijn we nu aardig op weg. Maar het is wel de bedoeling dat we uit de laatste acht wedstrijden zestien punten pak ken", aldus De Boer na de tweede ach tereenvolgende overwinning. In de thuiswedstrijd tegen het Utrechtse UVV heeft Hees zich slechts gedeeltelijk kunnen her stellen van de nederlaag tegen SEC. Het werd 2-2 aan de Kooi weg. De sportieve wedstrijd begon veelbelo vend. Met goed combinatiespel zocht Hees het doel van UW. In de zevende minuut zette Hees een aanval op in de diepte. De bal werd verkeerd geraakt door Erwin Ransdorp, waardoor de bal langs de onthutste goalie in de touwen vloog: l-0.NEen minuut later leek Dan- ny Brandenburg de voorsprong uit te bouwen toen hij oog in oog kwam te staan met de Utrechtse doelman. Zijn krachtige schot werd echter gekeerd. Hierna kwam UW beter in de wed strijd. Na een glijpartij van Robert Schadee verscheen Rob Valk vrij voor het doel van Hans Uit den Boogaard en dat betekende 1 -1UW kwam even la ter op voorsprong na een zeer goed op gezette aanval, waarbij Piet Verhoef het laatste zetje gaf. Hees nam nu het initia tief weer over maar moest tot in de 2e helft wachten op de gelijkmaker. Na een kwartier rukte Johan van den Brink op langs de zijlijn, waarna hij passte op Erwin de Gier. De Gier nam de bal op de borst in de loop mee en voordat UW kon reageren lobte hij de bal bin nen 2-2. In de laatste fase van de wed strijd werden de beide doelwachters herhaaldelijk op de proef gesteld. De laatste wapenfeiten waren voor Hees. Een volley van Brandenburg, een schot van Blankenstijn en kopballen van Blankenstijn en Peter Teunis misten echter allen doel. In snookercentrum Soestdijk aan de Vredehofstraat worden tussen 1 maart en 1 mei de voorronden van het open Soester kampioenschap snooker gehouden. De finaledag staat geagendeerd voor 14 mei. In schrijven voor het toernooi kan tot en met 27 februari. Het is overigens niet bestemd voor de zogenaamde ranking-spelers, maar voor begin ners en de enigszins gevorderde snookeraars. Vast staat dat titelverdediger Char les Keeij van de partij zal zijn. Aan het open toernooi mogen ook niet- Soesters deelnemen. De snooke raars moeten vijftien gulden betalen om mee te kunnen doen. De deelnemers worden in poules in gedeeld. Tussen 1 maart en 1 mei kunnen zij zich proberen te plaatsen voor de finale, waarin de acht beste spelers mogen uitkomen. Voor informatie kan contact worden opgenomen met snookercentrum Soestdijk, tel. 12525. Cees van Dorresteijn is de nieuwe trai ner geworden van CDN voor het sei zoen 1994-1995. De Soesterse Van Dorresteijn voetbalde in zijn actieve pe riode zowel in de hoofdmacht van SO Soest als SEC. Als trainer heeft Van Dorrestein een staat van dienst opge bouwd bij TOV, Hees, Candia, SEC, Huizen, Amsvorde en is thans nog ac tief bij NVC zaterdag. De thans 45-jari- ge oefenmeester,tekende voor een sei zoen met een optie van nog een jaar. Twee zware ronden met een steile heuvel over een zanderig parcours in Leiden bleken zondag een goede test voor Mart van Hal van AV Pijnen burg. Zij kon zich bij de dames'veteranen pri ma meten met haar concurrenten. In haar klasse (45-50 jaar) bleek ze de sterkste met een tijd van 18.17 over een parcours, dat qua zwaarte van ongeveer gelijk niveau is aan de Soester Sylves- tercross. van weedestraat 87 - 3761 cd soest - 02155-17120 elbal De Groot-Firtina'93 (Hui- 'g Soester kampioenschappen il SVMM-Eemvogels (Maarn) nilis Shot-Blaeuwe Werelt (Hei- WZ'49-Argon (Eemweg) Hees-Radiostad (Kooiweeï OSO-SEC (Bussum) bal Woudenberg-Stam/SoVo- oudenberg Stam/SoVoCo (D)-Kui- le (De Bunt) >olo Albatros-De Duinkikkers ;n)(6-2) >g Soester kampioenschappen al V en K-Smeeing/BDC (H) n)(7-2) impetitie Soester Bowling l, ook op dinsdag vanaf (C-drie) etbal DVS/Knollentuin-Lieberg/ iowling Vereniging lloopers - Zilveren Ster 0-5; Bo- Name 0-5; Boule D'Or - Big -4; Baanbrekers - Arrows 3-2; fen - De Enghe 4-1Game Over 2-3; Foxhunters - Family 0-5; eam-X 5-0; Wings - Gokkers ess - H.A.M. 3-2; Heppie Hoe dje 1-4; Backbones - Triootje 'in Down - Strajk 5-0; Cobra's - ;r 5-0; Ottifantje - Westra/KoF, npioenschappen in C-drie: V Brehler 1.589,2. M. van Ber- 3. M. Spronk 1.530, 4. M. van -rg 1.516, 5. R. van Dijk 1.488, de 1.460. Gajadien 1.624, 2. R. Westra Breunesse 1.610, 4. V. Biver Westra 1.556,6. E. Pino 1.507. loda'46 6-1; VVZA E4 - Hees es Cl - VVZAC3 1-0; Hees Al \l 1-5. - SEC Al afgelast; Hoogland .2 1-3; WZA BI-SECBI 6-3; 1 - SEC Cl 3-5; SEC C2 - SO !-5; APWC Dl - SEC Dl 3-6; ogels D4 - SEC D2 0-8; -SECE1 7-0; SEC E2 - Hoog- Baarn F3 - SEC F1 0-12; SEC VF5 3-1. 'O Soest Al 1 -3SO Soest A2 - ;A2 0-9; SDO B1 - SO Soest B1 >est B2 - De Glind BI 2-6; SO ECC1 3-5; SEC C2-SO Soest Soest Dl - Geinoord Dl 1-1; '2 - Spakenburg D2 3-2; TOV Jest D3 4-3; APWC D2 - SO 1-1; SO Soest El -Roda'46 E6 :st E2 - Spakenburg E3 3-3; SO Spakenburg E4 10-0; SO Soest - E3 2-2; SO Soest E5 - CJW Soest E6 - Spakenburg E6 3-3; SO Soest F1 5-3; Baarn F1 - SO 5; SO Soest F3 - De Glind F1 est F4 - Roda'46 F8 0-6; SO Jmvio F2 4-1SO Soest F6 - 3; SO Soest DjB-Houten 1-5; C - SO Soest DjC 2-6. - Roda'46 A2 3-2; VVZ'49 B2 1-3; Roda'46 C3 - WZ'49 Cl 25 - WZ'49 C2 8-2; WZ'49 >1 0-4; VVZ'49 El - SEC El ?E2- Hooglanderveen El 1-3; - Hoogland E5 5-2; WZ'49 rde F1 12-0; IJsselmeervogels >F2 1-9; VVZ'49 F3-Roda'46 dkkers ugslag: Sharon Post 1.45.0; Se- luurman 1.41.8. 'linderslag; Natalie Wijnbergen van Nimwegen 1.24.8; Hester 1.39.8; Hetty van Loenen tiaan de Vogel 1.35.0; Maija de .7; Annuska van Drie 1.27.5; der Wal 1.37.0; Lize van der Lcontine Loeber 1.29.5. wisselslag: Ronald Ophorst ie Sonnevelt 3.05.8; Robbert 3.04.4; Xander Bremer 2.46.1; ind 2.20.4. choolslag: Jolien Schoo 1.34.1; 3ld 1.57.4; Jurgen van Nimwe- Peter Oosthof 1.39.9; Bram *8.2; Vivian Spronk 1.43.7; orff 1.37.8; Tish Kuiper 1.32.0; er 1.34.6; Roel Koot 1.41.1; ;n 1.28.0; Raymond Honder dje slag: Mirjam van der Wal van der Berg 1.12.5; Leontine 0; Annuska van Drie 1.13.8; sete 1.09.2; Ronald Ophorst Sonnevelt 1.03.1; Robbert 1.09.0; Steven Uyland 55.4; mer 59.5; Astrid Buxdorff Kuiper 1.09.3; Vivian Spronk ra Kuyer 1.14.9; Roel Koot r Damen 1.17.7; Raymond •07.0; Sebastiaan Schuurman an Post 1.43.5; Natalie Wijn- Inge v?n Nim wegen 1.10.5; deren 1.11.7; Wat een afgang! Gebrek aan inzet, elan en inzicht resulteerde in een volledig verdiende vernedering voor het eerste herenteam van De Duinkikkers. De Aalscholver pro fiteerde van de slechte dag van de Soesters: 10-5. De nederlaag hebben de heren volledig aan zichzelf te wijten. De Aalscholver uit Almere is een sterke tegenstander, maar de wijze waaróp De Duinkikkers werd afgetroefd was diep treurig. De matheid en ongeïnspireerdheid, waar mee de ploeg het karwei dacht te klaren was ontluisterend. De vele beginners- fouten werden door De Aalscholver perfect afgestraft. Slechts een toevals treffer aan het eind van de eerste perio de deed op herstel hopen: 3-1. Ook in de tweede periode gaven De Duinkikkers niet thuis. Slordig en door zichtig spel gaven de Aalscholver alle kans hun voorsprong uit de bouwen. Zelfs de vele overtal-situaties en een strafworp werden niet door De Duin kikkers benut. De Duinkikkers moch ten van geluk spreken dat De Aalschol ver slechts twee maal van de vele mis sers profiteerde. Pas in de derde periode werd men enigszins wakker. De plotselinge fel heid resulteerde meteen in veel kansen en twee uitstekende doelpunten. De 5-1-achterstand werd teruggebracht tot 5-3 en er waren zelfs uitstekende kan sen op meer. Echter, in plaats van er een schepje bovenop te doen en als team te knokken, bleef De Duinkikkers indivi dueel rommelen en gaf men de kansen uit handen: 7-3. In de laatste periode werd van beide zijden gehaast en slor dig gespeeld en het missen van kansen was hemelschreiend. Shot is de competitie goed begon nen door in Dalfsen met 3-7 te winnen van DTV'84. Tegen de promovendus kwamen de Soesters beter uit de startblokken dan in de drie eerste uitwedstrijden van de vorige competitie. Toen werd drie maal verloren. In de aanzet voor de jacht op het kam pioenschap en promotie naar de tweede divisie zou Aksel van Elteren aanvan kelijk niet worden ingezet. Een geluk bij een ongeluk was, dat hij toch mee ging en ook zijn batje had meegeno men. Op weg naar Dalfsen bleek de au to van René Daselaar een simpel bocht je niet te kunnen nemen. Eén van de wielen liet ineens los van de as, waar door Daselaar was uitgeschakeld. Van Elteren nam zijn plaats in en scoor de met uitstekend spel een hattrick. Hij won twee keer in drie games en één keer in twee slagenwisselingen. Bovendien droeg Van Elteren bij in de zege van het dubbelspel, waarin hij met Berend Jon ker de tussenstand op 2-2 bracht (18-21, 19-21). Van Elteren bewees daarmee het ongelijk van de verant woordelijke man voor de opstelling van de derde divisionist uit Soest. In de tien partijen moest zes keer een derde game worden gespeeld. Zowel DTV'84 als Shot won in die situaties drie keer. Namens Shot sprokkelde Jonker in het enkelspel twee punten bij elkaar. Martin Fransen bleef steken op één winstpartij. Het s.o. Soest-voetbalteam gooit hoge ogen met de shirts van Brilcentrum Nota. Zoals het s.o.-voetbalelftal zich onderscheidt op sportief gebied, zo blinkt het nieuwe SEIKO multifocale brilleglas boven alles uit. SEIKO heeft reeds een aantal jaren een leidende positie op het terrein van hoogbrekende kunststof brilleglazen. Jarenlange research leidde tot kunststof - brille glazen die lichter en dunner zijn dan de conven tionele glazen. Met de nieuwste slijptechnieken is het SEIKO brilleglas geworden tot een zeer hoogwaardige lens die voldoet aan het zien in de jaren 2000: Minder randvertekening door het glas, circa 60% lichter in gewicht en 30% dunner dan het conventionele glas, kristalhelder en krasbestendig met een superontspiegeling die de hinderlijke reflecties voorkomt. Naast de enkelvoudige glazen introduceert Brilcentrum Nota als SEIKO-dealer het nieuwe multifocale glas. Dit nieuwe kunststof-multifocale glas is een doorbraak in de gewenning van de "varilux"-glazen. Een natuurlijk zien op afstand, dichtbij en alle gebieden daar tussenin. Juist in een tijd waarin velen achter het beeldscherm werken en het oog tot het uiterste moeten inspannen, is een natuurlijk zien een must. Het zoeken bij een bril naar het stukje in het glas waar het te lezen beeld scherp wordt kan voor het oog zeer vermoeiend zijn. Slecht zien en hoofdpijn kunnen hier een gevolg van zijn. Comfortabel zien door het afstandsgedeelte met een vloeiende overgang naar een breed leesgebied kenmerkt het nieuwe SEIKO multifocale glas. De opticiens van Brilcentrum Nota aan de Van Weedestraat vertellen U er graag meer over. Een wereldmerk, een wereldglas M Zonder er met een woord over te reppen, hebben de raadsfracties in gestemd met een krediet van 389.000 gulden voor de vervanging van de sportvloer van Aqua Indoor. De goedkeuring van de zwijgzame politici 'viel te beluisteren' in de commissie financiën 'en sport, waar voor ze donderdagavond bijeen kwamen. Op donderdag 17 februari zal de gemeenteraad het voorstel of ficieel aannemen. De gemeente wil het geld voorschie ten, omdat ze niet langer durft te wachten met de vervanging van de vloer die door een grote hoeveelheid water is aangetast. De verzekerings maatschappij van de gemeente zal de schade evenwel niet vergoeden. Daarom is Aqua Indoor bv, dat het complex van de gemeente pacht en beheert, aansprakelijk gesteld door het college. Omdat het geruime tijd kan duren, alvorens de verzeke ringsmaatschappij van Aqua Indoor duidelijkheid verschaft over het al dan niet uitbetalen van penningen, schiet de gemeente het geld voor een nieuwe vloer voor. De zaalsportverenigingen in Soest kunnen eerdaags een uitnodiging van het bureau sport verwachten. Die invitatie behelst een vergadering over de problemen omtrent de zaal ruimte, die ontstaan als de sporthal van Aqua Indoor in verband met de werkzaamheden tijdelijk moet wor den gesloten. Na een matige eerste helft heeft Hees maandagavond alsnog ruim afstand genomen van Attent. Hef zaalvoetbal duel eindigde in het voordeel van de Soesters (12-2). Aan Hees-zijde waren Vincent Zandla ge en Jan Frommink de topschutters. De twee aanwinsten van coach Reijer Looijsen scoorden beiden driemaal. De overige doelpunten werden vorm gege ven door Danny Brandenburg, Eric Looijsen (ieder twee), Peter de Jong en Johan van den Brink. Van een echte wedstrijd was nauwelijks sprake. Hees zette de tegenstander al vroeg vast en verbleef voor het meren deel van de vijftig minuten op de helft van Attent dat sporadisch een schot op doel afvuurde. Dat wedstrijdbeeld ver taalde zich aanvankelijk niet in de sco re. In de rust was het nog maar 2-0. Daarna kreeg Attent een gratis cursus aftrappen. was acht speelminuten later niets meer over: 62-65. De ploeg van Hans de Bruin leek die klap niet te verwerken. De gasten sprongen naar 75-67 en namen met nog minder dan vier minuten voor de boeg een 72-84-voorsprong. Op dat mo ment toonden de Soesters veerkracht. De press sorteerde effect en Red Stars kroop binnen anderhalve minuut naar 83-84. Het werd 83-86, 85-86 en 85-88 en toen had Red Stars nog ruim tien seconden voor een laatste aanval. In. die korte periode maakte Joes Hee- regrave een verkeerde keuze door de bal naar Jan van Maanen te spelen. Van Maanen stond al te ver binnen de drie punter-lijn. Het slotakkoord bestond daarom niet uit een noodzakelijke drie punter die verlenging had kunnen ople veren. In plaats van uit te passen, koos Van Maanen voor een simpele lay-up. Die ging erin, maar dat stemde zelfs Springers tot tevredenheid. Batterijen De ijver van Red Stars vrat energie, maar het leek alsof de speelsters de avond ervoor gezamenlijk batterijen naar binnen hadden zitten werken. De niet aflatende inzet viel halverwege van het scorebord af te lezen: 20-22. Daar na zou Argon acht minuten lang niet scoren. De produktie van Red Stars stokte eveneens. De ploeg ontbeert nu eenmaal een speelster die constant van afstand de zone-verdediging van de gasten aan flarden kan schieten. Op 24-26 miste Red Stars een simpele lay-up, waarna Argon direct een tegen stoot plaatste: 24-28 op driekwart van de wedstrijd. De driepunter van Nancy de Kruyf kwam daarom op dat moment als geroepen. Daarna zou het verschil nooit meer groter dan twee punten wor den. Drie minuten voor tijd scoorde Argon 32-34. En zeventien seconden voor tijd mochten de bezoeksters nog in een één-om-één situatie vanaf de vrije worp lijn aanleggen. De bal ketste van de ring en de verdedigingsrebound was voor Geraldine Melgert die zich op dat punt toch al had onderscheiden. In de laatste aanval liet De Kruyf andermaal een driepunter uit haar handen vallen. Ditmaal zat ze er luttele centimeters naast. Maar opnieuw was de rebound voor Red Stars en werd er een persoon lijke fout op Claudia van Drie gemaakt. De basketbalsters bleef ijzig kalm en gaf haar goede optreden extra kleur door beide vrije worpen te benutten: 34-34. Red Stars blijft daardoor tegen een ach terstand van vier punten aanhikken, maar dat is niet meer van belang. Argon mag om reglementaire redenen niet promoveren en dus is de tweede plaats van meer importantie. Die stek wordt momenteel opgeëist door New Stars dat echter nog tegen Argon moet uitko men en op 20 februari langskomt bij Red Stars. In Nieuwegein bleef Red Voorbeeldig is een term die niet direct thuispast op kernniveau, maar de dames van The Red Stars hadden zonder meer recht op die kwalificatie als het aankomt op inzet en mentaliteit. De manier waarop ze koploper Argon ontvingen in Beukendal, getuigde van klasse. De puntendeling (34-34) in de van begin tot eind spannende confrontatie tussen de num mer één en twee van de tweede klasse was dan ook het minste wat de ploeg verdiende. Veertig minuten lang gaf Red Stars alles tegen de be zoeksters die aanspraak kunnen maken op veel meer ervaring, maar geen moment echt in hun spel konden komen. Yvonne Hurenkamp (links) heeft gescoord. Claudia van Drie (op de rug gezien) was voor de zekerheid al in de buurt. Foto: Goos van der Wilt. VVZ'49 mocht de competitie draad weer oppakken. Na een zeer langdurige winterperiode waarin sinds 6 november maar één keer (op 11 december) een competitie wedstrijd op het programma stond, was Barneveld aan de beurt. In de uitwedstrijd had WZ het derde en laatste punt verspeeld, het werd toen 1-1. Zaterdag ging het beter. In de tweede helft benutte WZ'49 het sur plus aan kwaliteit en de Soesters won nen vrij gemakkelijk met 3-0. Trainer Sjirk Bajema kon voor de wedstrijd te gen Barneveld niet beschikken over Edwin Brouwer (dienst) en de geschor ste Peter van de Munt. Voor hen speel de Hans Visscher en Gert van de Munt. Met name Gert van de Munt maakte een geslaagde rentree en legde veel ijver op de mat. Voor rust kon Barneveld goed bijbenen. Het kon WZ'49 verde digend nog de baas en was zelfs nog in staat tot enige kleine speldeprikjes. De beste kansen waren er voor WZ'49. Al na vijf minuten kopte Cees Jan de Vries vanaf de achterlijn terug op Barry van den Berg maar hij zag zijn in zet gestuit door de keeper. Datzelfde lot was Cees Jan de Vries beschoren bij een schot vanaf zestien meter. Heer en meester Na rust was WZ'49 heer en meester. Het zette Barneveld volledig vast op ei gen helft. Dat WZ'49 na ruim een kwartier scoorde was niet meer dan te recht. Gert van de Munt werd alleen voor de keeper gezet en met een droge schuiver onder de doelman door zette hij WZ'49 op voorsprong. Nog geen vijf minuten daarna was het wederom Van de Munt die op aangeven van Zeki Kurt voor 2-0 zorgde. Na dit tweede doelpunt kon Barneveld pas zijn eerste Dat laatste was de verdienste van Red Stars dat een overdosis strijdlust op de waterdichte sportvloer etaleerde. Het ongeslagen Argon, dat gemiddeld met dertig punten verschil wint, had zicht baar moeite met de oppositie. Drie speelsters die weten wat er op rayonni veau te koop is, konden niet imponeren tegen het kernteam van Red Stars. Ze namen 24 van de 34 punten voor hun rekening, maar de break en het afstand schot (de gevaarlijkste wapens van de ploeg) kwamen niet uit de verf. Red Stars had zich drie maanden geleden in de heenwedstrijd laten verrassen door de snelle uitvallen. Ditmaal was de ploeg alert. Bovendien verslikte Argon zich regelmatig in de zone-press die Red Stars na een score hanteerde. Stars de voornaamste concurrent overi gens al de baas. Spannend was het ook een etmaal eer der tijdens de thuiswedstrijd van de he ren. De voorstelling met Springers werd gekenmerkt door een extreem grillig scoreverioop. Na een gelijkopgaand begin (15-14) leidde Red Stars in de rust met 50-41. Van die voorsprong wapenfeit van de tweede helft tonen. Een afstandsschot smoorde op de lat. Iets wat Willem de Vries een paar minu ten daarna ook overkwam. Zijn schot, wat het midden hield tussen een voorzet en een schot eindigde ook op het alumi nium. Het feit dat Barneveld aanval lend weinig potten kon breken, gaf 'WZ'49 de gelegenheid om naar harte lust aan te vallen. Barry van den Berg stuurde Frank Baars (na rust op dreef) weg, die op zijn beurt de mee opgekomen Cees Jan de Vries voor open goal een niet te missen kans gaf. Na deze goal was het laatste restje geloof in de Barneveldse gasten verdwenen en kon WZ'49 zonder moeite de wedstrijd uitspelen. Door de ze overwinning neemt WZ'49 de lei ding in de tweede periode weer over van DOSC. Dit keer zal Cees-Jan de Vries niet scoren, maar na rust maakte hij zijn veertiende treffer van het seizoen. Foto: Goos van der Wilt.

Soester Courant | 1994 | | pagina 19