En dit zijn de knallers van deze week: C1000 AH 'op stelten' achter Beversstein Privéles Gemeenten en provincie niet blij met 30 helikopters op Soesterberg 10.98 1.89 4.95 1.99 1.99 l<ies een make!fde vang?*1® hu«e W ViVM V- U; f. OJ CklH van Rouwendaal 2 kio 9.98 Parkeren deels onder supermarkt 3 Actueel 5 Actueel 17 Sport Bijlagen 13 Soesterberg Avontuur van autodieven loopt af tegen boom Inbreker komt terwijl bewoners even weg zijn Snorfiets uit schuur gestolen Drie-delige japon uit kledingzaak ^Advies en Bemiddeling Koninginnelaan 16A, 3762 DE Soest Telefoon 02155 - 22292, Fax 02155 - 17525 op keyboard, piano of orgel Staatssecretaris Frinking keurt plannen van luchtmacht goed Revolutionaire facelift Schouderkarbonade Sucadelappen Gebraden fricandeau Beaujolais Bloemkool Elstar appels C1000 Van de Graaf Zuidpromenade 6 3768 EM Soest Tel. 02155 -15724 VOORDEELMARKT PETERS Makelaars cTUa/tcef TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT Vast goed rvan BREUKELEN bv m. 5 HET VLEESCENTRUM De nieuwe supermarkt van Albert Heijn in Soest zal niet achter de Burgemeester Grothestraat, maar nog net achter de Van Weede- straat verrijzen. In het overleg tus sen de gemeente en het Ahold- concern is een keus gemaakt voor de lokatie achter het flatgebouw Beversstein, op de hoek van de Korte Brinkweg en de Van Wee- destraat. Het College van B. en W. presenteerde vorige week woensdag - te laat voor de ze krant - het globale bouwplan, dat voorziet in een winkel met een bruto- oppervlakte van 1450 vierkante meter (netto ca. 1200). In het plan zijn 124 parkeerplaatsen opgenomen, waarvan een deel onder de supermarkt is gepro- ls jecteerd. Het gebouw komt namelijk op kolommen te staan, wat volgens ir. J. van Gent, directeur stadsontwikkeling, tevens zorgdraagt voor een "sociaal vei lige" omgeving en het winkel vanaf de winkelstraat "a niveau" bereikbaar maakt. Door de supermarkt "op stelten" te zet ten wordt het hoogteverschil tussen de Van Weedestraat/Burgemeester Gro thestraat - "bijna een etage," aldus Van Gent - overbrugd. De nieuwe winkel wordt voor voetgangers en fietsers be reikbaar via een fiets- en wandelpad tussen Beversstein en het witte boerde rijtje. Automobilisten kunnen bij de winkel komen via een nieuwe ontslui- tingsweg, die vanaf de Burgemeester Grothestraat - tegenover de Anna Pau- lownalaan - deels over het terrein van Braamhage wordt aangelegd (links van De lokatie van de nieuwe supermarkt, gezien vanaf het flatgebouw Bevers stein. Foto: Goos van der Wilt. Seniorenwoningen Braamhage i Autoweg supermarkt 11 Beversstëin Wandel/fietspad Burgemeester Grothestraat Korte Brinkweg" ;.:Van Weedesti de optiekzaak van Hulleman). Die weg geeft tevens toegang tot de ca. 50 seniorenwoningen die op en achter de supermarkt geprojecteerd zijn. Bo venop de winkel is plaats voor ca. 14 appartementen. Van de overige 36 wo ningen wordt een deel ondergebracht in twee torens van drie bouwlagen en een deel uitgevoerd als "patio-woningen" rondom een centraal hofje. Het geheel wordt omgeven door een nieuw te gra ven sloot. Eventueel zou de veelbespro ken rondweg of lus op de nieuwe ont- sluitingsweg kunnen aantakken, aldus Van Gent, die het plan overigens om schreef als een waarin het landschap (tussen Inspecteur Schreuderlaan en Stadhouderslaan) wordt "gerespec teerd". De onderhandelingen met Ahold zijn inmiddels zo goed als rond. Het super markt-concern heeft in elk geval over eenstemming weten te bereiken met de (drie) grondeigenaars van het tenpin achter Beversstein. Voor de nieuw bouw zouden twee woningen en een stal gesloopt moeten worden. Braamhage De ondernemers van de Burgemeester Grothestraat, waarvan in een eerder stadium sprake is geweest, komen wat dat betreft in het stuk niet meer voor. Met Braamhage is de zaak nog niet defi nitief beklonken, want de directie van het bejaardencentrum is naar verluidt nog niet ingenomen met het plan. Ge vreesd wordt voor geluidshinder in en van de onderdelen van het complex, waarin naast een hoofdgebouw een aantal units met in totaal zo'n 100 be jaarden-appartementen moet worden ondergebracht. Overigens is bij de voorbereidingen van het AH-plan al wel zoveel mogelijk re kening gehouden met de nieuwbouw- plannen van Braamhage, dat op termijn een geheel nieuw verzorgingstehuis op de hoek van de Inspecteur Schreuder laan wil neerzetten. De geprojecteerde ontsluitingsweg voor de supermarkt zou via een slinger uiteindelijk ook op de Schreuderlaan moeten uitmonden. Volgens Van Gent zou de bouw van de nieuwe supermarkt nog dit jaar kunnen beginnen. Daarvoor is een artikel 19-procedure nodig. Soest-Zuid wil sluip- verkeer remmen. Kazerne functioneert niet meer. 'Eenrichtingsverkeer voor bussen'. Man zit ruim een uur vast in lift door stroomstoring. Emotioneel weerzien op ambassade. Postiljonschool bestuurlijk gefuseerd. Politiek forum op 7 februari. Karakter loont niet bij Smeeing/BDC. Joustra dient aanklacht in. Volleyballers verder zonder trainers. Soest loopt uit op concurrentie. SEC-zondag raakt dieper in de zorgen. Seniorenpagina. Op 't Hoogt. Knollenkrant. Zoals elk jaar alles over het carna valsfeest dat volgende week losbarst. Met onder meer het volledige programma en een inter view met Prins Wasiel I. Ondanks een gebroken sleutelbeen heeft een negentien-jarige man uit Hardenberg geruime tijd op het poli tiebureau doorgebracht. Hij werd daarbij vergezeld door een 22-jarige man die geen vaste woon- of verblijf plaats heeft. Het tweetal wordt ervan verdacht een auto te hebben gestolen in de Duitse grensplaats Nordhorn. Die wagen Taakte overigens total loss, toen de Hardenberger zondagmor gen om tien voor negen op de Van Weerden Poelmanweg tegen een boom botste. Toen de politie arriveerde, lag de be stuurder al in een ambulance. De passagier was met de schrik vrij ge komen. Dat was op zich opmerke lijk, want de wagen was door de bot sing, op het oog, om de boom gevou wen. De gewonde man werd naar ziekenhuis Eemland (De Lichten berg) in Amersfoort vervoerd. Toen hij later naar huis mocht, werd hij meegenomen door de politie. Die vermoedt dat de man ook in Zwolle een aanrijding heeft veroorzaakt. Ze waren vrijdagavond om tien uur de deur uitgegaan. En toen ze tweeeneen- half uur later terugkeerden, konden de bewoners van een huis aan de Van Goyenlaan de schade opmaken. Een kluisje met daarin geld en persoonlijke papieren, een televisietoestel, een vi deorecorder en diverse sieraden waren door een inbreker meegenomen. Een 28-jarige man deed aangifte. Op dezelfde avond werd ook in een wo ning aan de Dalweg ingebroken. Vol gens de 23-jarige bewoner nam de in dringer een fotocamera, een videoca mera, een dubbele videorecorder en een aantal cd's mee. De inbreker kwam binnen door het slot van de balkondeur met een schroevedraaier te vernielen. Een zestien-jarige Soester is zijn snor fiets kwijtgeraakt aan een inbreker. De deur van de schuur, waarin het voertuig stond, werd zondagmorgen vroeg door de dader geforceerd, waarna die er met de snorfiets vandoor ging. Uit de etalage van een kledingzaak aan de Van Weedestraat is vrijdagnacht een drie-delige japon gestolen. Het is niet bekend of de inbreker een man of een vrouw is. De japon heeft een winkel waarde van 359 gulden. Een andere ja pon (395 gulden) raakte beschadigd door het glas van de etalageruit die door de dader werd vernield. \W a\\\YMWJ Snel, degelijk en plezierig lessen bij een enthousiaste, gediplomeerde muziekleraar (conservatorium). Voor jong en oud, mét of zonder vooropleiding. Op privéles krijgt u alle aandacht en leert u snel, goed en voordelig een toetsinstrument bespelen. Vraag vrijblijvend informatie bij Peter Loef Haverweerd 181, 3762 BG Soest Tel. (02155) 27330 Staatssecretaris Ton Frinking van defensie heeft de plannen van de Koninklijke luchtmacht voor vliegbasis Soesterberg goedge keurd. Soest, enkele buurgemeen ten en de provincie zien de statio nering van dertig transportheli kopters evenwel niet zitten. Zij be raden zich over een boze brief aan Frinking. De voorstellen van de Luchtmacht wa ren vorige week naar Den Haag ge stuurd. Het is de bedoeling dat de Chi nook en Cougar transporthelikopters vanaf Soesterberg operationeel wor den. Dat zou werk opleveren voor on geveer zeshonderd mensen. Soest en de andere gemeenten hadden gehoopt, dat de vliegbasis zou worden gesloten en opgeheven. Groen Links/ Progressief Soest heeft al een brief ge stuurd aan minister Relus ter Beek van defensie, waarin de partij haar teleur stelling over het besluit kenbaar maakt. De milieuwethouders van Soest en buurgemeenten hebben deze week overleg met elkaar gehad. Gedeputeer de Staten van Utrecht zijn evenmin blij met de plannen. In het ontwerp-streek- plan van de provincie was de vliegbasis, naar aanleiding van het aangekondigde vertrek van de Amerikanen, al wegbe- stemd. Het terrein zou weer natuurge bied moeten worden. Geluidsoverlast De fractie van Groen Links/Progres sief Soest stelt dat er een kans verloren is gegaan. De hoop van die partij was gevestigd op sluiting van de vliegbasis. Daarmee zou een einde worden ge maakt aan de geluidsoverlast en de ge- varenrisico's van het vliegverkeer. Het terrein zou in dat geval kunnen worden benut voor het realiseren van bijvoor beeld woningbouw en bedrijfsterrei nen. Voor dergelijke voorzieningen moeten nu elders andere waardevolle landschapsgebieden worden opgeof ferd, schrijft lijsttrekker Jan Visser (te vens wethouder van ruimtelijke orde ning en bouwzaken) in de brief. "Wij doen dap ook een dringend beroep op u de definitieve besluitvorming daartoe te leiden dat de vliegbasis Soesterberg als zodanig wordt opgeheven en het ter rein ter beschikking wordt gesteld aan de gemeente Zeist en Soest." De stationering van de helikopters wordt mogelijk gemaakt door het gefa seerde vertrek van het 32ste Tactical Fighters Squadron van de United States Airforce (USAF). De laatste Amerika-, nen vertrekken in september van dit jaar. De F-15 Eagles zijn vorige maand al teruggevlogen naar de Verenigde Staten. Chinooks De KLu heeft zeven Chinooks helikop ters van de Canadese luchtmacht over genomen. Het is de bedoeling dat er nog zes nieuwe toestellen worden aan geschaft. De Chinooks gaan, vermoe delijk vanaf eind volgend jaar, deel uit maken van het 298 Squadron dat al op Soesterberg is gestationeerd en nu met Alouettes vliegt. De zeventien Cougars worden vanaf 1996 verwacht. Volgens burgemeester Hans de Widt van de ge meente Soest veroorzaken de helikop ters minder geluidoverlast dan de F-15's. De COB-functie ten behoeve van twee Amerikaanse Squadrons blijft evenwel voor twee Amerikaanse Squa drons gehandhaafd. Soesterberg blijft tevens reserveveld. Het 300 Squadron, momenteel gesta tioneerd op vliegbasis Deelen, verhuist eveneens naar Soesterberg. Dat Squa dron krijgt zeventien Cougar helikop ters. Deelen wordt na 1996 gesloten. Het 314 Squadron op vliegbasis Gilze- Geen F-15's meer, maar transporthe likopters op vliegbasis Soesterberg. De spottersplek zal waarschijnlijk minder worden bevolkt. Foto: Goos van der Wilt. Rijen wordt opgeheven. De basis wordt vanaf 1996 de thuisbasis voor de bewa pende helikoptersquadrons 301 en 302 en het 299 Squadron. Ook het 316 Squadron op vliegbasis Eindhoven wordt opgeheven. Het 334 Squadron blijft wel in Eindhoven gestationeerd. In Eindhoven komen tevens de nieuwe transportvliegtuigen te staan. Vliegba sis Leeuwarden blijft de thuisbasis van twee F-16 Squadrons (322 en 323 Squadron). Ook de nieuwe SAR-heli- kopters worden in het noorden gesta tioneerd. Het operationele F-16 Squadron (315) en de openingseenheid F-16 (313) blij ven op vliegbasis Twente, terwijl de vliegbasis van Volkel het adres blijft voor drie operationele F-16 Squadrons (306,311 en 312). Mobiele brigade Ook zou sprake zijn geweest van de komst van de mobiele brigade naar Soesterberg. Die plannen gaan echter niet door. Een woordvoerder van het Basis Informatie Centrum zegt overi gens, dat het nooit de bedoeling is ge weest dat de mobiele brigade op Soes terberg zou worden gestationeerd. zie pagina 7 Afslank- en Nagelstudio Seance Andeweg Vosseveldlaan 47 - Soest Beh. volgens, afspr. 02155-12013 1 kilo 100 gram per fles tas a 2 kilo Het vertrouwde adres voor de verkoop van uw huis is Bel 02155-16251 02155-16450 ENGELS - FRANS - DUITS - SPAANS - PORTUGEES - ITALIAANS - ZWEEDS - NEDERLANDS START DIREKT Telefoon 033 - 729097 k,Zie ^pagina Birkstraat49 - Soest - Tel. 12477 HAASFILETROLLADE H per kiloI 1 ?u HAMLAPPEN 0cn per kilo0?u SOESTER SMULPOTJE A n per kilo1U?U Geopend do. en vr. 8.00-17.00 uur. Altijd kwaliteit en betaalbaar.

Soester Courant | 1994 | | pagina 1