WWV 0.89 139 1.98 1.95 KT Gemeente bestuur Gemeentelijke informatie mag in brievenbus met sticker, tenzij... Nieuwe halteplaatsen van de chemokar Rondje Raadhuis 1 Kabouters op bezoek bij 'De Kwekerij' sionele beeldhouwers. Momenteel soesa boven! -17469 ÏNDING VAN met iets In Soesterberg praten met burgemeester en wethouders Burgemeester en wethouders nemen voorlopig standpunt in over Fietsplan Soest PAGINA 28 4de jaargang rer 9 I 3PARTA ïrsbedrijf Aanleg nieuw wandelpad op de zuidelijke Eng Spreekuren Agenda Telefoonnummers Klachtenregeling verspreiding van ongevraagd drukwerk Nieuwe expositie in Raadhuis-vitrines Oud-papierinzameling ÏET s die helling net even wat te venijnigValt de tegen wind niet mee? ;bt u zware bagage te torsen hebt u gewoon een luie g? Trek aan het startkoord i de Spartamet en een ver lig» geruisloos en super- inig motortje maakt trappen erbodig. Dat is nog eens ker fietsen! Geen nelm dig. Komt u even langs voor i demonstratie? SLAAN 74 'ON 12870 I - plaatsing KOMENDE ■AAMHEDEN ^K-garantie anSHELL butaan voor c.v. insta I- 37a (02155) 1 43 32 Uitgave gemeente Soest Staf Voorlichting Raadhuisplein 1 3762-AV Soest Telefoon 02155 - 93 777 93 512 93 460 NRC Handelsblad heeft samen i met de Leidse Universiteit een enquête gehouden onder 375 I burgemeesters over de kwaliteit van raadsleden. i Een ruime meerderheid vindt de kwaliteit van de raadsleden ma tig en 34 procent vindt dat de kwaliteit de afgelopen tien jaar gedaald is. De burgemeesters zijn het meest tevreden over de raadsleden van kleine partijen. Bijna de helft van de burgemeesters (44%) vindt de raadsleden van GroenLinks en in mindere mate klein rechts (35%) relatief sterk. Daarna maken PvdA-raadsle- den (28%) de beste indruk, ge volgd door VVD (18%), D66 (16%) en lokale lijsten (9%). Vooral de burgemeesters van de grote steden zijn ontevreden over de kwaliteit van de raadsleden. PvdA-wethouders zijn volgens 46% van de burgemeesters rela tief sterk. D66-wethouders sco ren minder: 57% van de burge meesters noemt ze relatief zwak. Over de eigen positie zijn de bur gemeesters niet erg tevreden. Ze verdienen te weinig in vergelij king met andere groepen, vindt 64 en ze hebben te weinig zin volle taken om handen. Dat laat ste geldt met name voor burge meesters in gemeenten met min der dan 50.000 inwoners. Bovenstaande gegevens zijn ontleend aan een artikel in 'Bin nenlands Bestuur' van vorige week. Overheidsinformatie, dus ook gemeentelijke informatie, mits vrij van re clame-uitingen en/of advertenties, wordt niet aangemerkt als reclame drukwerk in de zin van de speciale reclamecode. Dit betekent dat deze in formatie ook in brievenbussen gedaan mag worden met een NEE-JA of NEE-NEE-sticker. Die boodschap heet de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) aan alle gemeentebesturen doorgegeven. Het is de conclusie van maandenlang overleg op lande lijk niveau met als doel knelpunten van de sticker-actie voor de infor matievoorziening door de overheid op te heffen. Een 100 procent bevredigende op lossing blijkt er niet te zijn. In de ge vallen dat overheidsinformatie en commerciële uitingen samengaan, moet de verspreider de stickers wel respecteren. Gemeentelijke voorbeelden hier van zijn in Soest de gemeentegids (beide stickers respecteren) en de voorlichtingsuitgave "Op 't Hoogt", die met ingang van deze maand op woensdag uitkomt (we kelijks als rubriek in Soest NU en maandelijks als katern in de Soester Courant (NEE-NEE-sticker res pecteren). Alleen als het gemeen telijk voorlichtingsblad "Op 't Hoogt" geheel apart zou worden verspreid, zou ook de NEE- NEE-sticker genegeerd mogen worden. Zo'n 'losse' verspreiding van "Op 't Hoogt" brengt extra kos ten met zich mee. Hiervoor is het beschikbare budget niet toerei kend. Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten zich aan te sluiten bij de door de VNG uitge zette lijn. Daarbij is overwogen dat het verwarrend en onwerkbaar is "om in ons eentje" van dit landelijk ingevoerde systeem af te wijken. Als service geeft de gemeente afha lers van de stickers een brief mee waarin gewezen wordt op de moge lijkheid om gemeentelijke informa tie in te zien of af te halen bij het in formatiecentrum aan de balie in de hal van het gemeentehuis aan het Raadhuisplein 1, of de dependance Burgerzaken aan het Dorpsplein 17 in Soesterberg. Op deze adressen zijn met ingang van vandaag zowel de NEE- NEE-sticker als de NEE-JA-stic- ker weer gratis verkrijgbaar. Ook kan men de stickers afhalen in de Wereldwinkel aan de Steenhoff- straat 9a. De gemeente Soest legt deze week een nieuw wandelpad aan op de zui delijke Eng, tussen het Enghen- bergsteegje en de Nieuweweg. Deze verbinding is één van de in het be stemmingsplan Zuidelijke Eng op genomen wandelpaden die ertoe dienen de inwoners van Soest meer mogelijkheden te bieden om het unieke landbouwgebied binnen de bebouwde kom te kunnen ervaren. Een deel van die paden is twee jaar geleden al aangelegd. Tevens zal het Rinke Tolmanpad tussen de Kolonieweg en de Park laan worden geëgaliseerd en voor zien van een schelpenverharding. Daardoor wordt het pad beter begaanbaar voor fietsers. De werkzaamheden worden uitge voerd door de firma Hendrikse. Het gemeentehuis is voor het pu bliek geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 12.30 uur. Het Informatiecentrum (tel. 93777) in de hal van het gemeen tehuis is elke werkdag tussen 8.30 en 16.30 uur geopend. De afdeling Burgerzaken (tel. 93411) is dagelijks van 8.30 tot 13.30 geopend. Daarnaast zijn deze beide afdelingen samen met de afdeling Huisvesting (tel. 93893, echter alleen van maan dag tot en met vrijdag van 8.30 tot 10.00 uur, daarna via tel. 93411) ook open op de vrijdagse koopavond, van 19.00 tot 20.00 - De dependance Burger- en Sa menlevingszaken in het Dorps huis te Soesterberg (tel. 03463 - 51412) is voor het publiek ge opend op dinsdag en donderdag van 14.00 tot 16.00 uur. De afdeling Sociale Dienstverle ning houdt in het Dorpshuis zit ting, elke woensdag van 11.00 tot 12.00 uur. Burgemeester J. de Widt houdt spreekuur na een telefonische af spraak (93443). Wethouder J. L. Menne op woensdag van 14.00 tot 16.00 uur na telefonische afspraak (93446). Wethouder F. Kingma op dins dag van 16.00 tot 17.00 uur na ene telefonische afspraak (93531). Wethouder M. Swinkels op woensdag van 15.00 tot 17.00 uur na telefonische afspraak (93601), voor milieu (93457) en onderwijs (93517). Wethouder J. Visser op maan dagmorgen na telefonische af- (93463). 93 665 Informatietelefoon. Op dit nummer is een bandje aange sloten met gemeentelijke infor matie over raadsvergaderingen enzovoort, maar ook over opge broken wegen in de gemeente. Speciaal voor slechtzienden. 93 666 Grof vuil ophalen (aan melden van 08.00 tot 16.00 uur). 93 688 Infolijn afvalstoffen. Voor al uw vragen over afval, zo als klein chemisch afval (KCA), groente-, fruit- en tuinafval en zovoort. 93 458 Klachtentelefoon milieu. Voor al uw vragen en klachten over milieu. Met uitzondering van klachten/vragen over afval en groen. Voor noodgevallen te lefoon 19 444 (politie), 24 uur per dag. 93 705 Meldpunt Sociale Veilig heid. Voor al uw klachten en vra gen over onveilige plekken, van dalisme, discriminatie, rascisti- sche en aanstootgevende leuzen. 25 346 Meldpunt woonomge ving. Kleine klachten over de woonomgeving die in ongeveer een uur kunnen worden opge lost. Deze worden binnen 24 uur verholpen. Belangrijke telefoonnummers zijn: 06-11 algemeen alarmnummer (politie, brandweer, ambulance). 93 777 Informatiecentrum en klachtentelefoon. Hier kunt u te recht met uw vragen over de ge meente; klachten over door de gemeente niet beantwoorde brie ven, of het niet nakomen van be loftes. pe maandelijkse gemeente raadsvergadering en alle verga deringen van gemeentelijke commissies worden gehouden in het gemeentehuis aan het Raad huisplein en beginnen om 19.30 uur, tenzij anders aangegeven. Woensdag 2 februari, commissie welzijn. Donderdag 3 februari, commis sie milieu. Donderdag 17 februari, raads vergadering. Donderdag 24 februari, commis sie financiën. Maandag 7 maart, commissie al gemene bestuurszaken. Dinsdag 8 maart, commissie ruimtelijke ordening. Woensdag 9 maart, commissie welzijn. Donderdag 10 maart, commissie milieu. Donderdag 17 maart, raadsver gadering. Afzenders en verspreiders van drukwerk moeten zich houden aan een code, die speciaal is op gesteld met het oog op de ver spreiding van ongevraagd druk werk. Zij die er geen prijs op stel len dit te ontvangen, dan wel be paald drukwerk niet, kunnen dit kenbaar maken door op of bij de brievenbus een NEE-NEE-stic ker of NEE-JA-sticker aan te brengen. Er is een klachtenregeling opge steld waarvan men gebruik kan maken indien afzenders en/of verspreiders de stickers negeren. Indien zij in strijd handelen met de sticker, kan de ontvanger van het ongewenste drukwerk hier over een schriftelijke klacht in dienen. De afzender/verspreider is verplicht de klacht te onder zoeken en binnen vier weken te antwoorden. Op verzoek moeten de naam en het adres van de ver spreider worden bekdngemaakt. Als de klacht niet binnen de ter mijn van vier weken of niet naar tevredenheid van de indiener is afgehandeld, kan de klager ver volgens zijn klacht neerleggen bij de Stichting Reclame Code, Paasheuvelweg 15, 1105 BE Amsterdam. Ook hier geldt dat de klacht binnen een termijn van vier weken moet worden inge diend. Bij toewijzing van de klacht doet de Reclame Code Commissie een aanbeveling. Zwaarste middel is het publiek maken van het in strijd met de co de handelen door een versprei der. Door bemiddeling van de bronsgie terij 'De Hazelaar' worden de twee kunstvitrines in de hal van het ge meentehuis dit jaar ingenomen -«■ J J is er werk te bewonderen van Toos Vos uit Hilversum, lid van de 'Ver- Injanuari hebben honderden kleuters het milieu-educatief centrum 'De Kwekerij'aan de Molenstraat bezocht. In eniging van Beeldende Kunste- de tuin zochten de kinderen vol enthousiasme naa houten kabouterpoppen. Elke kabouter had namelijk een bordje naars'. Haar onderwerpen haalt zij om de nek mèt daarop een opdracht. ujt de natuur, kijkend naar mens en dier. Vaak zijn het ook exposities De opdrachten hadden allemaal te maken met de winter. Wat doen kabouters in de winter? Hoe helpen ze de dieren? van gevoelens, veroorzaakt door En waar zijn de blaadjes van de bomen gebleven Na het 'kabouterpad' konden de kinderen dit feilloos vertellen, stemmingen, gebeurtenissen of on- Dit voorjaar zullen er opnieuw tien kabouters in de tuin staanDan zullen ze de kinderen alles over de lente vertellen, verwerkte dromen. Hoewel sinds januari van dit jaar de halteplaatsen van de chemokar zijn beheerd achter, maar geef het al- klein chemisch afval (KCA) in veranderd, hebben de inwoners de nieuwe huisvuilkalender blijkbaar tijd persoonlijk af! Soest, de heer W. van Roest. Hij is goed gelezen. Velen wisten tenminste de chemokar te vinden, zo blijkt uit Meer informatie kan men verkrij- te bereiken onder nummer 02155 - de resultaten. gen bij de ambassadeur van het 93754. Voor januari waren die Soesterberg, Buys Ballotlaan, 19 bezoekers, 80 kg. chemisch afval. Soest-Zuid, winkelcentrum, 9 be zoekers, 40 kg. chemisch afval. Smitshof, win keicentrum, 8 bezoe kers (hoeveelheden zijn opgeteld bij het totaal van Honsbergen). De eerstkomende bijeenkomst on der het motto 'Praten met burge meester en wethouders' wordt op woensdag 16 februari gehouden. Deze keer is Soesterberg aan de beurt. De bijeenkomst vindt plaats in gebouw De Hoeksteen aan de Buys Ballotlaan 2 en begint om acht uur. Voor de pauze is er een forumge sprek met de leden van het college en bestaat de mogelijkheid vragen te stellen. Op verzoek ontvangt men van dit gedeelte van de bijeenkomst een verslag. Na de pauze kan men eventueel in een persoonlijk ge sprek met de burgemeester of één van de wethouders bepaalde kwes ties aan de orde stellen. In het kader van de serie 'Praten met burgemeester en wethouders' houdt het college regelmatig bijeen komsten in de verschillende wijken van Soest. Het doel ervan is om op een open wijze met de inwoners van gedachten te wisselen over gemeen telijke zaken die bij hen leven. Honsbergen, bejaardencentrum, 10 bezoekers, 140 kg. chemisch af val (dus inclusief Smitshof). Overhees, winkelcentrum, 21 be zoekers, 240 kg. chemisch afval. Voor het gemak volgen hieronder de halteplaatsen van de chemokar: Op de eerste vrijdagavond van de maand van 18.00 tot 21.00 uur staat de chemokar in Soesterberg aan de Buys Ballotlaan. Op de eerste zaterdagochtend van de maand van 9.00 tot 12.00 uur staat de chemokar bij het winkel centrum Soest-Zuid, Op de tweede vrijdagavond van de maand staat de chemokar van 18.00 tot 19.30 uur bij het winkelcentrum Smitshof. Daarna gaat de chemokar naar Honsbergen, waar u van 19.45 tot 21 uur uw chemisch afval kwijt kunt. Op de tweede zaterdag van de maand staat de chemokar van 9.00 tot 12.00 uur bij het winkelcentrum Overhees. Laat uw chemisch afval nooit on- Als u oud papier niet in de blauwe bol kwijt wil, kunt u er toch van af komen als u denkt aan verenigin gen, de kerk of scholen die bij u in de buurt oud papier inzamelen. Zij krijgen van de gemeente subsidie voor het ingezamelde papier. Een lijst van deelnemende vereni gingen en instellingen kunt u opvra gen of afhalen bij het informatie centrum aan de balie in de hal van het gemeentehuis (telefoon 93777) of bij de afdeling reiniging op De Werf aan de Lange Brinkweg, tele foon 93666. Het college van burgemeester en wethouders heeft met be trekking tot het Fietsplan Soest een voorlopig standpunt in genomen. Het bevat de volgende onderdelen: a. Het bundelen van de fietsverbindingen tot fietsroutenetwerken in Soest en Soesterberg. b. Bij onderhoud aan en aanleg van openbare ruimte, zoals wegen en pa den dient meer en beter met het fietsverkeer rekening te worden gehou den. c. De vaststelling van prioriteiten en de planning voor de uitvoering van maatregelen waarbij de ruimte voor fietsers (paden en stroken) op on veilige plaatsen op korte termijn een rode kleur dient te krijgen. d. Het plaatsen van stabielere fietsklemmen bij winkelcentra. e. De inspraaktermijn is vastgeseld tot 25 februari 1994. In dit kader wor den twee inspraakavonden gehouden. De eerste is op dinsdag 8 februari in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein 1 in Soest, de tweede een dag later, op woensdag 9 februari, in De Hoeksteen aan de Buys Ballotlaan 2 in Soesterberg. Beide bijeenkomsten beginnen om half acht. De notitie 'voorlopig standpunt inzake het bundelen van fietsverbindingen tot fietsroutenetwerken in Soest en Soesterberg', het concept-rapport Fietsplan Soest, een voorlopige kostenraming voor de uitvoering van de fietsroutes, maatregelen per route, alsmede een planning van de behande lingsprocedure liggen gedurende de openingstijden ter inzage in het ge meentelijk voorlichtingscentrum in de hal van het gemeentehuis aan het Raadhuisplein 1 in Soest, in de hulpsecretarie aan het Dorpsplein 17 in Soesterberg, en in de bibliotheken in Soest (Albert Cuyplaan en C-drie in Overhees) en Soesterberg (Dorpsplein). Een kopie-exemplaar van het con cept-rapport Fietsplan Soest is voor 5 gulden verkrijgbaar in het gemeente lijk informatiecentrum, telefoon 02155-93777. Op de inspraakavonden is iedereen welkom. Bezoekers worden uitgeno digd om deel te nemen aan de discussie. Op 't Hoogt: het beste onder de zon. Kwellingweg. Gehoord in het Journalistenfo- rum: "De grond voor het nieuwe zorgcentrum aan de Dalweg is er nu al beroerder aan toe dan menig patiënt die er straks zal komen!" Super Cdannel. 'Main Operating Helicopter Base Soesterberg'' 'Combined Operation Base Soes terberg' - Zijn de Amerikanen bij hun ver trek uit Soesterberg vergeten hun taal mee te nemen? Sinaïgloren. Ook al aangesloten bij een parti culiere bewakingsdienst of bent u nog steeds van mening dat nieuws gierige buren de beste bescher ming tegen inbrekers zijn? Winkelcentrum 'Hartje Uyland". Non-ideeënbus. Huize 'De Stalen Pannekoek'. Commissie Minderheden: een Turkse landdag. F-16, F-15F-0. Gehoord in het Journalistenfo rum: "Er zijn altijd raadsleden die bij hun mening blijven ondanks het feit dat wij ons licht over een kwestie hebben laten schijnen". Sovocoelewijn. Klaarwater. Klaar water? Kerstboomverstorming. Heideschapen of boskoeien in Soest? Een schoonmaakmiddel in baby voeding en in frisdrank: misschien komt er iemand op een idee waar door we straks voor chemisch rei nigen ook onze levensmiddelen kunnen aanbieden... F. Scrabbelaar. Tenslotte: Vergeet niet dat een lach de brandstof voor elke dag is!

Soester Courant | 1994 | | pagina 29