soesa c c c c c c c Boekje over Landelijk Gebied op 24 maart gereed Kandidatenlijsten voor de verkiezing van de leden van de raad van de gemeente Soest op 2 maart 1994 Cultuur Stimulerings Fonds voor vier jaar voortgezet 2 8 Ik.t. Vragen stellen over raadsverkiezingen in radioprogramma rk> '*4 *J& Problemen opgelost dankzij project buurtpreventie Tentoonstelling van Koninklijke Luchtmacht in het gemeentehuis Christen Democratisch Appèl (CDA) V.V.D. Gemeentebelangen Groen Soest Partii van de Arbeid (P.v.d.A Democraten 66 (D66) Groenlinks/ Progressief Soest GPV/SGP/RPF BAM Krol, drs. R.W. (Bart) Soest van Logtenstein, R.A, (Rles) Soest Zwaanenburg J.A. (Jan) Gerritse geb. van Ee, B.M. (Bessellne) Soest van den Breemer, A.W. (Arle) Soest Soest Lokker, drs. J.P.J. (Jan Pieter) Soest de Waard geb. Fransooys, N.C. (Els) Soest van Buiten, M. (Max) Soest van den Arend, J.D. (Jan) Soest Smeelng, J.A. 1 (Jan) Soest Blommers geb. Blezeno (v), A. (Neks) Soest Krijger (m), A.F.M. (Bert) Soest Brunekreet (m), S.H. (Sander) Soest Plomp (m), G.A.W.G.A. (Günther) Soest Spijk geb. Huberts (v), E. (Ellen) Soest Blaauw (m), W.A. (Willem) Soesterberg Anderson (m), B.D. (Bartho) Soest Lugten geb. Wijmenga, drs. H.J. (Henny) Soest van der Welj (m), P.G.M. (Peter) Soest Snel geb. Roemellng Frlma (v), T.F.C. (Door) Soest Ebbers (m), J.J. (Joop) Soesterberg Kuljer, P.A.M. I (Pieter) Rlesmeljer geb. Hagenaar (v), C.W. (Tineke) Soest Soest Verheus, C. (Cees) Soesterberg Hoppenbrouwers J.J.H.A. (Joop) Soest Spee, mr. J. (Koos) Soesterberg Middelkoop geb. Knol, M. (Ria) Soest Wantenaar, C.H. de Jong, H. (Henk) Soest i(Cees) Soest Pais, A.N. (Nico) Soest Hulsbergen geb van Arkel, G.W. (Geke) Soest 3 VInke, H. (Henk) Soest I Visser, A.R. (Auke) I Witte, H.L. (Harry) Soest IHartering geb. van den Broek, L. (Dlny) Soest ]van Wuljckhuljse, J.B. (Hans) Soest van den Deijssel, G.L. (Gerard) Soest van 't Holt, L.J. (Bert) Soesterberg 1 Kuiphof geb. de Koning, J.M. (Coby) Soest Leeflang, G.D.F. (Gerrit) Soest van der Neut geb. Bons, A. (Aag) Soest Broeckman geb. Harder, J. (Janny) Soest Klein (m), P.J.A. I I (Paul) Soesterberg Konijn geb. de Kramer (v), W. (Wlllemlen) Soest van Nierop geb. de Leeuw (v), D. (Dolly) Soest de Bruin (m), C.P.M. (Cees) Soest Duit (m), H. (Herman) Soest van den Pol (m), J.F.A. (Hans) Soest Korthuis geb. Ellon (v), E. (Evellnej Soest van Gorkum, E. (Elske) Soest van den Eijnden, J.H. (Jos) Soest Boerkoel (m), C. (Kees) Soest Stekelenburg geb. Rultenburg (v), W.A.A. (Wil) Soesterberg Mink (m), J. (Han) Swlnkels (v), J.M. (Mleke) Jansen (m), F.L. (Loet) Soest Roest (m), W.H. (Wlm) Soest Soest ten Hove (m), P.V. (Pieter) Soest Akyüz (m), I.H. (Ibrahlm) Soest Verkerk (m), P. (Plerre) Soest Bouma (m), E. (Erik) Soest Holleman geb. Stratman (v), A.S. (Ans) Soest Hllhorst, A.F.M. UiterwIJk, P.J. I (Fons) Soest I (Peter) Soest van Hattem, H. (Henk) Soest van Hornsveld, M.J.G. (Martlen) Soest van Reuth, A.J.M. (Jeanny) finp.st Flisseeuw (m), R.J. (Rob) Soest van Gelder (m), R.E. (Raymond) Soest Bas (m), H. (Han) Soest Klngma geb. Geutskens (v), M.Y. (Marijke) Soest van Waveren (m), N.H. (Nico) Soest Verkerk (m), C.W. (Cees) Soest IvanIpenburg 1 (m), J.C. (Joop) Soest J Haars (v), T. J (Tonny) Soest Groenesteln (v), E. (Elly) Soest van de Poll geb. Berends (v), G.l. (Dlnle) Soest Soest Tomassen geb. Holshelmer, A.D. Soest Visser, J. Soesl Koster, P.C.H. Soest Mann geb. Voortman, J.M. Soesl Gökalp (v), B. i (Belgln) Soest Gerth (m), H (Henk) Soest van Hoorn (m), E.B.f (Bas) Soest de Leede (m), P.J. (Peter) Soest Schinkel (m), P.J. (Peter) Soest van Elmeren (m), E.R.F. (Eef) Soest Knottnerus (m), G.W. (George) Soest Nuljten, J.G. Soest Snijdelsar, G.J. Soest Levlnga, K. Soest Kruis, A.J.M. Soest van den Bergh, W.M. Soest Langenbach, L.A. Soest van der Schoot, Soest ISchaafsma, M. 1 Soesterberg 1 Westdijk, J. J Soest r-1 Diks, F.c. N LJ Soest Meilof, W.R. Soest Moens, P.W. Soesterberg van Arkel, D. Soest Bosma, F.M. Soesl Hulsman, J.B. Soesterberg van Vuuren, J.C. Soest Driebergen geb. Douma, A.H. Soest Westeneng, T.J. Soest Beumer, C. Soest IHaak, J.F. 1 Soest 1 Brons, A. 1 Soest (Mooij, J.W. 1 Soest Hugen geb. Strijker, A. (Ank) Soest Landaal, H.C. (Henk) Soest van Beerschoten, A.G.E. (Aart) Soest Brand geb. de Bes, A. (Astrld) Soest Rondhout, E.L. I Hekman (m), H. i (Henk) Soest Pothuizen (m), A.E.C. (Adrlaan) Soest Vandaag bestond voor het eerst de mogelijkheid om via de radio vragen te stellen die betrekking hebben op de verkiezingen voor de nieuwe gemeenteraad. Op de vol gende woensdagen, 9,16 en 23 fe bruari, bestaat die mogelijkheid nogmaals. De verkiezingen worden op woens dag 2 maart gehouden. Begin van deze maand krijgen zij die mogen stemmen de oproepingskaart in de haling ervan is de daarop volgende ,bus zondag tussen 12 en 13 uur. De vragen kunnen tussen 10 en 11 uur gesteld worden op de woensda gen 9,16 en 23 februari. Tussen 10 en 11 uur is hiervoor het telefoon nummer 93692 van de gemeente beschikbaar. Medewerkers van de Staf Voorlichting versterkt met ge meentelijk verkiezingscoördinator Joep Schuiten, zullen de vragen dan in de rechtstreekse uitzending tus sen 10 en 12 uur behandelen. In het verleden bleek dat er altijd mensen zijn die met bepaalde vra gen zitten. Om hen behulpzaam te zijn, is in het gemeentelijk voorlich tingsprogramma 'Van 't Raadhuis plein' ruimte gemaakt om deze vra gen te beantwoorden. Dit program ma wordt elke woensdag tussen 11 en 12 uur rechtstreeks vanuit het gemeentehuis uitgezonden. De her- Baks, J.A. (Johan) Soest Joustra, R. (Rob) Soest I Glastra, T.S. I (Teeke) Soest I de Wolf, F. I (Frankwln) Soest IKolbrink, A.F.G.T. (John) Soesl i (Emlel) Soest J van Velzen, G.J. I (Hans) Soest van Nleuwkerk, C.J. Soest 3 Brand, G. (Gerard) Soest Ivan Hensbergen, H.C. (Rob) Soest IWIelinga geb. van 't Klooster, C. (Carla) Soest van Hunen, R.J. I I (Roy) Soest nFekkes, T.O. (Taco) Soest Verschoor, B.A.M. (Ben) Soesterberg van Apeldoorn, A.L. (Ton) Soest Soesl Ter afronding van de lezingen reeks in de afgelopen twee jaar en ter afronding van het bestem mingsplan 'Landelijk Gebied volgende maand, zal wethouder Jan Visser van ruimtelijke or dening op donderdag 24 maart 's avonds om acht uur in de raad zaal het eerste exemplaar van een bijzonder boekje overhandigen aan burgemeester Hans de VVidt. Het boekje bevat alle teksten van de negen lezingen die in het kader van het nieuwe bestemmingsplan zijn gehouden over het ontstaan en de geschiedenis van ons Soester landschap, ons poldergebied, onze bosgebieden, het militair gebruik van onze natuurterreinen, de land goederen enzovoorts. De lezingencyclus werd georgani seerd in samenwerking met het In stituut voor Natuurbeschermingse ducatie, aldeling Eemland (excur sies, exposities), dat in maart zijn 55-jarig bestaan viert. De tekst van het boekje is als stage-opdracht ge redigeerd door Johan Sunon, stu dent aan de Rijksuniversiteit Utrecht. Het is geïllustreerd met te keningen en foto's. De beoogde uitgave zal niet louter de wetenschappelijke waarden van het buitengebied beschrijven. Naast het ontstaan en de vormgeving van het buitengebied toont de lezingen reeks de wisselingen aan in het be heer van het landelijk gebied. Van 'tradititoneel landgoed' tot 'beleg gingsobject', van 'puur agrarisch produktiegebied' naar 'ecologisch bewust agrarisch gebied', van 'hout- jrfte-iv- uT' -; -V-- V; -<■>--> Van links naar rechts Jan Visser, Kees Wantenaar en Peter Veen. produktie' naar 'natuurbewust bos beheer' en van 'louter defensiege bied' naar de 'natuurlijk geoefende militair'. Voor de bijeenkomst op 24 maart in het gemeentehuis zullen alle sprekers nog een keer uitgenodigd worden om hun reactie te geven op de tot stand koming van het nieuwe bestemmingsplan 'Landelijk Ge bied'. Het zijn de heren H.K.M. Lugtmeyer (Utrechts Landschap); mr. J.H.O. Insinger (Pijnenburg); dr. P.G.E.E. Augustinus (hoofddo cent fysische geografie); drs. W.J. van Tent (Rijksdienst Oudheidkundig Bodemonder zoek); C.E. Wantenaar (lid Landinrich tingscommissie); drs. P.H. Veen (voorzitter commis sie milieubeheer); ing. H. Kampf (natuurtechnicus Ministerie van Landbouw); J.J. Mulder ten Kate (AMEV); Luitenant-kolonel J.A. de Vries (Defensieterreinen). Let niet op het weer: de lente is écht in aantocht. U weet wel, de tijd waarin je uit je winterslaap komt en de voorjaarsmoeheid be gint. Op 't Hoogt invents for you. R. Mazer uit Huizen in de Gooi en Eemlander over de cursus "Ge meenteraad" door het Soester raadslid Günther Plomp (VVD) voor liberale kandidaten: "Je leert handigheidjes die je toe kunt pas sen tijdens een raadsvergadering. Ik ga natuurlijk niet vertellen wat die zijn". Over over na te denken: Vreem delingen zijn vrienden dié je nog niet kent. Gehoord in het Journalistenforum over het overlevingsweekend voor baldadige jeugd, georganiseerd door de scoutinggroep Hopman Masselman: "Misschien vinden die jongelui het al op voorhand zo leuk dat ze tegen eikaar zeggen: Hebben wij even mazzel, man!" Kasteel 'Elzenhaag'. Dankzij onderlinge samenwer king in het buurtpreventieproject Varenstraat, Valeriaanstraat en Weegbreestraat is vorig jaar de oorzaak van verschillende klach ten van bewoners weggenomen. Dit is op te maken uit het door de coördinator van het project, me vrouw Wassenaar, verzorgde jaar verslag. Voorbeelden zijn het plaatsen van borden in de Varenstraat om bezoe kers op de parkeerplaatsen te atten deren, en het opnieuw wit schilde ren van de betonnen paaltjes op de voetpaden in de carré's. Bij de ma vo-school aan de Valeriaanstraat zijn extra afvalbakken geplaatst. Aan de oplossing van enkele pro blemen wordt nog gewerkt. I In april vorig jaar begon de actie 'een extra pen-slot op de voordeur'. Sindsdien zijn er tal van sloten aan gebracht. Begin juli was er een actie fietsen graveren. Inmiddels laten veel buurtbewo ners de buitenverlichting geregeld branden, waardoor het daar moei lijk is om ongezien iets onregelma tigs te ondernemen. Burgemeester en wethouders zijn akkoord gegaan met de voortzet ting van het Cultuur Stimulerings Fonds (CSF) voor een periode van vier jaar. In 1991 besloot de ge meenteraad tot het tijdelijk instel len van het CSF voor een periode van twee jaar. Het doel was om het fonds kunstaankopen een bredere werking te geven, zodat het ook een functie zou kunnen vervullen voor andere kunst- en cultuurui tingen. Het fonds wordt beheerd door de Stichting Coördinatie Kermissen. Voor de vorming van het CSF is ge durende twee jaar een beroep gé- daan op de Kermispot en het Fonds Kunstaankopen. Uit deze beide fondsen is jaarlijke een bedrag van 20.000 gulden beschikbaar gesteld. Per jaar kon dus voor 40.000 gul den aan subsidieverzoeken worden voldaan. Verenigingen en instellin gen kunnen twee maal per jaar een subsidieverzoek indienen in de maanden februari/maart en sep tember/oktober. Naast de artistiek- inhoudelijke beoordeling heeft de commissie Beeldende Kunst de subsidieverzoeken getoetst tegen de achtergrond van het beschikbare budget. In 1992 en 1993 zijn in totaal 25 subsidieverzoeken behandeld. Daarvan zijn er 16 gehonoreerd; negen verzoeken werden afgewe zen. Naar het oordeel van burge- mecMci ca weiiiuuucib is ue voor- stelde opzet tot het verbreden van het Fonds Kunstaankopen ge slaagd. Met name op de terreinen van de poëzie/literatuur en de beel dende kunst zijn er kwalitatief goe de initiatieven opgezet. Daarnaast is een aantal niet alledaagse concer ten georganiseerd. Deze kunnen worden beschouwd als een waarde volle aanvulling op de gehele cul tuurbeleving in Soest. Met de tot nu toe behaalde resulta ten voor ogen zijn burgemeester en wethouders er nu mee akkoord ge gaan om ten behoeve van het Cul tuur Stimulerings Fonds voor de pe riode van vier jaar op basis van een overeenkomst met de Stichting Coördinatie Kermissen dit jaar een malig een bedrag van 60.000 gul den uit het Fonds Kunstaankopen beschikbaar te stellen. Bovendien wordt gedurende de periode 1994-1997 jaarlijks een bedrag van 15.000 gulden uit de Kermispot in het Cultuur Stimulerings Fonds ge stort. - Projecten die sinds de invoering van het CSF mede dankzij subsidie uit het fonds konden worden uitge voerd, zijn onder meer de kunstma nifestatie 'Kunst op Soest'; poëzie manifestaties waaronder de wed strijd 'Het verloren landschap'; een scholenproject; concerten; een straatmuziekfestival; een kinder programma en een boomplantdag. De coördinator van het project bracht een jaaroverzicht van de ac tiviteiten uit. Dit ging vergezeld van een aantal praktische wenken om de buurt prettig en veilig te houden. Eén van de aanbevelingen was het sneeuw-vrij houden van de stoep. In de periode van maandag 7 tot en met dinsdag 22 februari kan men in de hal bij het trappenhuis/de raads zaal in het gemeentehuis de ten toonstelling "Koninklijke Lucht macht, Tachtigste verjaardag in een nieuw tijdperk" zien. De tentoonstelling gaat over de luchtmacht in de periode tussen de 75ste en 80ste verjaardag, toege spitst op vredesoperaties en huma nitaire hulpacties. De expositie brengt duidelijk de veranderde ta ken van de Koninklijke Luchtmacht in beeld. Zo krijgt men een indruk van de Golfoorlog, de hulp aan de Koer den en de inzet in Bosnië-Hercego- vina, Cambodja en het Midden- Oosten. Ook worden foto's ge- I toond van de verschillende humani taire hulpacties in bijvoorbeeld Roemenië, Krakau, Moskou, Kiev en Tirana.

Soester Courant | 1994 | | pagina 31