SOESTER COURANT-SPECIAL Voorwoord Carnaval 1994 Troonrede Prins Wasiel de Eerste Speciale uitgave van de SOESTER COURANT en DE NARRE KNOLLEN WOENSDAG 2 FEBRUARI 1994 72e JAARGANG NO. 23 Ook tijdens de winterse dagen ondervinden mensen de beslommeringen des levens. Maar juist dan, terwijl een geheimzinnig ge voel zich weer van elke burger meester maakt, is het carnaval. Het is de tijd dat alle maskers worden afge daan en dat de kleine en grote inwoners van Soest, gestoken in kleurige kostuums, weer gezellige groepen vormen. Vroeger was carnaval een feestelijke voor bereiding op veertig dagen vasten. Maar wie weet dat nogTegenwoordig is het de gele genheid bij uitstek om de dagelijkse zorgen eens te vergeten. En waarom ook niet? De Soester Carnavalsvereniging De Narre Knollen heeft ook dit jaar bij de organisatie van hel grote festijn kosten noch moeite ge spaard. De bloemetjes - in welke vorm dan ook - kunnen gerust op een feestelijke wijze wor den buitengezet. Ik wens jong en oud daar om bijzonder veel plezier. Alaaf De Burgemeester van Soest J. de Widt Beste Knollendammers, Nog tien dagen en dan barst in het hele land het carnaval weer los. Worden onder de grote rivieren de bedrijven en scholen gesloten en gaat ie dereen de straat op om feest te vieren, boven de rivieren is men wat meer inge togen en viert men het carnaval in grote zalen zodat het openbare leven z'n normale gang gaat. Zo ook in Knollendam, want hier wordt het gevierd in de Knollenburcht van de Narre Knollen; "Bos en Duin" op Be bosstraat. Prins Wasiel met z'n adjudanten Sjaak en Berend staan dan ook te popelen om u weer te onvangen en samen met u lekker even uit de bol te gaan. Zij hebben dit jaar ook wat artiesten laten komen, want moest u het altijd met platen doen, dit jaar kunt u in levende lijve zien optreden op zaterdag tijdens het bal der zotten "Van Alles We", (Met die hendjes de lucht in) twee jongens die in Den Bosch en omstreken wereldberoemd zijn. Dan op zondagavond tijdens het Knollenbal) een dijk van een artieste Imca Marina, een vrouw die haar sporen meer dan verdiend heeft en als geen ander de zaal op z'n kop kan zet ten en dan op de slotavond niemand minder dan Arie Ribbens. U ziet, "De Narre Knollen hebben er weer van alles aan gedaan om van het carnaval dit jaar een onvergetelijk spektakel te maken. Dit alles onder het motto Met Prins Wasiel aan de Top, Knollendam op z'n Kop". Henk Landaal, Voorzitter. Na een jaar serieus te zijn geweest, kunnen we zaterdag 12 februari weer helemaal uit ons dak gaan. Het is voor mij weer een grote eer omalsPrins Wasiel I de stadssleu- tel Soest te mogen beheren. Veel muziek, gein en wat drank is het goede recept voor een geslaagd carnaval, al eeuwen lang. Met de leus "Met Prins Wasiel l aan de top, gaat heel Knollendam op z 'n kop "starten we zaterdag 12 februari. Knollendammers profiteer van de te gekke en dolle dagen. Ook dit jaar wordt het Carnaval weer een geweldig feest. Prins Wasiel

Soester Courant | 1994 | | pagina 33