Carnavalsoptocht "Puur kijkplezier" Route Kaartverkoop Zaterdag 12 februari om 13.00 uur in Knollendam: De Prinsenwagen Leden Niet-leden Kindercarnaval Senioren-carnaval Start kaartverkoop Toegangsprijzen WOENSDAG 2 FEBRUARI 1994 KNOLLENKRANT PAGINA 3 WitWt De route van de carnavalsoptocht op za terdag 12 februari is als volgt: Lange Brinkweg - Kerkplein - Steen- hoffstraat - Van Weedesfraat - Burge meester Grothestraat - Nieuwerhoek- plein - Koninginnelaan - Nieuwstraat - Beetzlaan - Beukenlaan - W. Beekman- straat - Joh. Poststraat - Haverweerd - Dalweg - Dorpsstreek - Willaertstraat - Obrechtstraat - V.d. Weydenstraat - In- singerstraat - Den Blieklaan - Bos straat/Bos en Duin. Ook in 1994 neemt de heerschappij van Prins Wasiel 1 een aanvang als burgemeester De Widt hem de sleutel heeft overhandigd. Dit zal gebeuren om 12.45 uur op het Kerkplein net voordat de optocht van start gaat. Soest heet vanaf dat moment Knollendam. De wagens stellen zich op langs de Lange Brinkweg en starten vanaf het Kerkplein. De op tocht gaat weer via de vertrouwde route. Alle deelnemers worden beoordeeld door een vakkundige jury. De jury be staat dit jaar uit de volgende personen: "Wim Butzelaar, een van de grondleggers van het huidige carnaval en heeft ja renlang Knollendam geregeerd als Prins Leut, mevrouw J. de Zoete, de heer A. van de Berg, de heer A. Kok en wet houder drs. Jan Menne. De deelnemers aan de optocht worden beoor deeld op de kwalificaties: "Keuze van het onderwerp" "Uitbeelding" "Het carnavaleske karakter" Er zijn drie prijsindelingen te weten: "Indivi duele deelnemers/sters" "Kleine groepen" (2-5 personen) "Grote groepen" (6 of meer personen) De prinsenwagen is van deelneming uitgeslo ten. De door de Soester Courant beschikbaar ge stelde wisselbeker gaat naar de deelnemer of groep die het meest aantal punten heeft ver gaard. De bij de wisselbeker horende kleine be ker mag men behouden na drie maal winst op rij. Vanzelfsprekend zijn er ook regels waar men als deelnemer rekening mee dient te houden. Die luiden: "De motorische voertuigen moeten W. A.-ver- zekerd te zijn" voor evt. andere risico's is de carnavalsvereniging verzekerd, doch alleen tij dens de optocht dus niet ervoor en niet erna." "Voor de na de optocht aan de Bosstraat ge parkeerde wagens kan de carnavalsvereniging geen aansprakelijkheid aanvaarden. Dat is dus uw eigen risico." "Het is niet toegestaan andere dan eigen deel nemers op de wagens toe te laten." "De wielen moeten goed afgeschermd worden om ongelukken te voorkomen". "Volgens de politieverordening mogen de deelnemers aan de optocht tijdens de rit geen alcoholische dranken nuttigen, uitgezonderd datgene wat u door de Narre Knollen wordt aangeboden. Op deze regels zal streng worden toegezien.Zonodig wordt men uitgesloten van verdere deelneming." Na aankomst bij de Knollenburcht, gepland rond 15.00 uur, wordt door de jury overlegd wie de prijzen hebben verdiend en rond 16.00 uur worden de winnaars bekendgemaakt. Aanmelden voor de carnavalsoptocht kan nog bij Henk Steusel, Prins Hendriklaan 8F, tel. 21815. Bij de inschrijving ook een motto ver melden a.u.b. De deelnemers krijgen allemaal een nummer dat zij tijdens de optocht aan de voorkant goed zichtbaar moeten dragen of "meevoeren". De nummerborden moeten na afloop weer worden ingeleverd bij de optocht commissie. Vanaf 12.30 uur kan men zich op stellen voor het gebouw van de REMU. Wan neer men een grote wagen heeft is het raad zaam om even te proberen of de bocht gemaakt kan worden. De Prinsenwagen heeft dit jaar een heel an der uiterlijk dan u door de jaren gewend was. De "Wagencommissie" die gefor meerd is uit de Raad van Elf heeft weer me nig vrij uurtje besteed aan het bouwen van een geheel nieuwe wagen voor Prins Wasiel 1. Men heeft zelfs een werkbezoek gebracht aan een Carnavalsvereniging uit Budel om te kijken hoe de mannen, die het carnaval met de paplepel ingegoten hebben gekre gen, een wagen bouwen. Of zij goed geke ken hebben kunt zelf beoordelen als de op tocht op 12 februari om één uur weer van start gaat. De voorverkoop van entreekaarten voor de verschillende evenementen op 12, 13 en 14 februari verloopt via de hieronder genoemde adressen: Leden van de carnavalsvereniging De Narre Knollen kunnen profiteren van een korting van f 5,00 voor de zaterdagavond, zondagavond, en maandagavond. Dit kan door de kaarten te kopen aan de zaal, op vertoon van de lidmaatschapkaart. Voor de leden zijn voldoende kaarten gereser veerd, zodat zij niet voor een gesloten deur ko men. Voor de carnavalvierders, die geen lid zijn van De Narre Knollen, zijn de verkoopadressen: Soestdijk: Slijterij/wijnhandel Van der Lin den, Burg. Grothestraat 6. Soest-Midden: Sigarenmagazijn Jaap Ak kerman, Steenhoffstraat 62. Soest-Zuid: Rijwielhandel Jac. de Bruin, Gallenkamp Pels weg 1. Overhees: Tabaksspeciaalzaak De Beer, Tamboerijn. Soest-Noord: Fa. v. Rouwendaai, Koningin nelaan 16A. Entreekaarten voor het Kindercarnaval zijn verkrijgbaar bij de bovengenoemde voorver koopadressen. Ook voor de senioren geldt dat ze eventueel op de voorverkoopadressen hun kaarten kunnen kopen en anders uiteraard op maandag 13 fe bruari vanaf 13.00 uur aan de zaal. De voorverkoop van de kaarten voor alle eve nementen begint op donderdag 3 februari. Verkoop van kaarten aan de zaal in Bos en Duin is meestal slechts in beperkte mate moge lijk, in sommige gevallen zelfs onmogelijk. Het is vanuit dat oogpunt niet onverstandig zich tij dens de voorverkoop van één of meer kaarten te verzekeren. De entreebewijzen voor de verschillende car navalsfeesten hebben het volgende prijskaart je: Kindercarnaval f 5,- Senioren-carnaval f 7,50 Jeugdcarnaval f 11,- Bal der Zotten f 12,50 Knollenbal f 11,- Sluitingsavond f 5,- De leden van carnavalsvereniging De Narre Knollen krijgen f 5,- reductie op de toegangs kaarten voor de zaterdag-, zondag- en maan dagavond.

Soester Courant | 1994 | | pagina 35