Slotavond in Bos en Duin Carnaval in Soest: de Narre Knollen zorgen ervoor Dinsdag 15 februari: Hof auto: Renault 19 Cabrio Slotavond 05 Bos en Duin, Bosstraat 24.00 Sluiting ALAAFÜ Stam Soestdijk zorgt voor transport Prins Ceremoniemeester Ben van der Linden WOENSDAG 2 FEBRUARI 1994 KNOLLENKRANT PAGINA 9 Dinsdagavond, om precies 24.00 uur, is het afgelopen. Voor het nog leuker wordt in Knollendam wil het gemeentebestuur de gemeentesleutel terug hebben. Je moet de Knollendammers niet te veel laten wennen aan een leuker Soest Natuurlijk. Dus is de heerschappij van Prins Wasiel de Eer ste en zijn hofhouding precies om 24.00 uur voorbij. Maar voor het zover is, wordt Bos en Duin volledig op z' kop gezet Op het terras van Bos en Duin wordt de sleutel onder het indrukwekkende geluid van gestopte trompetten en omfloerste trommen teruggegeven aan loco-burgemeester J. Menne. Het wereldse gezag moet Soest weer verder helpen. Het plezier, in de figuur van Krelis, gaat letterlijk weer in rook op. Dat wij uitzien naar een nieuw carnavalsseizoen... Prins Wasiel I zal zich dit jaar in een Re nault 19 Cabrio laten rondrijden door Knollendam. De fraai gelijnde wagen wordt geleverd door Renault-dealer Stam Soestdijk. In aanwezigheid van zijn twee adjudanten nam Prins Wasiel de sleutels in ontvangst uit handen van mevrouw De Ruiter-Stam en haar ver koopteam. Een snellere start kan de prins zich niet wensen. Tijdens de carnavalsdagen brengt Renault een nieuw type op de markt, de Renault Laguna. Deze zal ook in de showroom van Stam Soest dijk te bezichtigen zijn. De vervanger van de Renault 21 gooit hoge ogen in de middenklasse segment. Na het carnaval is het wellicht geen slecht idee om u nogmaals in hogere sferen te begeven tij dens een proefrit in één van de nieuwe Renaults Laguna. Al weken is de Carnavalsvereniging achter de schermen bezig met de voorbereiding van de optocht, het Kindercarnaval, Seniorencarnaval enzovoort. Tot de laatste week voor carnaval worden ver enigingen bezocht en feesten georganiseerd, zoals het Kleintje Carnaval. Ook bij Radio Soest worden regelmatig carnavalsschlagers gedraaid. Men komt dus al aardig in de sfeer. De laatste weken stijgt de stemming. De vereni ging treft de laatste voorbereidingen met het versieren van Bos en Duin, de toekomstige Knollenburcht, en het maken van de gardero be. Op vrijdag worden de basisscholen bezocht en zaterdag is de echte start met om 13.00 uur de optocht. 's Zaterdagsavonds barst het Carnaval dan los, drie dagen lang, met als afsluiting dinsdag avond in Bos en Duin. De theorieën over het ontstaan van carnaval zijn talrijk. De letterlijke betekenis van carna val is het Latijnse 'carne vale', ofwel het oprui men van het vlees. In ieder geval is het zo dat carnavaleske feesten al 2600 jaar voor Christus in Mesopotamië werden gevierd en dat in de hele geschiedenis verhalen zijn terug te vinden over wat wij nu Carnaval noemen. De Narre Knollen hopen dan ook dat zodra de sleuteloverhandiging van de burgemeester aan Prins Wasiel de Eerste heeft plaatsgevonden, en de optocht kan beginnen, de Soester bevol king zich massaal in het carnavalsfeest zal stor ten, en wij de vele Knollendammers mogen be groeten in de Knollenburcht aan de Bosstraat. Alaaf Na het enorme succes van de slotavond van vo rig seizoen kunt u dit jaar weer rekenen op een uitsmijter van de eerste orde. Want buiten Kees van Amersfoort kunt u ook genieten van een optreden van ARIE RIBBENS. Deze maal gaat hij echt bij Hoevelaken linksaf en komt via Hoogland naar de Knollenburcht in Soest. Na dat ARIE RIBBENS de zaal op zijn kop heeft gezet wordt om twaalf uur precies de sleutel aan de gemeente teruggegeven en de Prins van zijn versierselen ontdaan. Daarna wordt Krelis verbrand en kan het haringhappen beginnen. Het carnaval is dan echt over. De Raad van Elf bestaat dan niet meer en het bestuur kan weer aan het volgend seizoen gaan denken. De toegangsprijs voor deze avond bedraagt Fl.5.00, voor leden gratis. De zaal is open vanaf 20.00 uur. Ceremoniemeester op het carnaval is een taak die niet door een ieder vervult kan worden. Men moet het feest aanvoelen, proeven als het ware en de man die de Narre Knollen dit jaar benaderd hebben kan dit als geen ander, nl. Ben van der Linden. In het dagelijkse leven als slijter aan de Burge meester Grothestraat zijn er de dagelijkse be slommeringen zodat Ben het carnaval beleeft als uitlaatklep en met volle teugen van dit feest geniet. Ging hij verleden jaar tijdens het carna val op wintersportvakantie, bleek al snel dat er op de skies absoluut geen polonaise te lopen is, zodat hij dit jaar toch maar weer carnaval gaat vieren. (Trouwens skiën is moeilijker dan je denkt Ben). Als oud Prins Bernhard de Eerste weet Ben als geen ander waar hij op moet let ten. Zijn woordenwaterval was dit jaar te bewonde ren op de prinsverkiezing en het Kleintje Car naval.

Soester Courant | 1994 | | pagina 41