ÉERS I B.V. (EN ZN. It 'Met beide benen op de grond blijven staan" Om vast te noteren: Carnaval t/m het jaar 2011 35 - 23 6 3 48 HANDEL :hillende >NDER OOR EEN IS KADO. N UW r ERLAND raat 26, )f 27059. BINNEN! STWERK i grond ïateriaal. ngen van leden. V/asiel I: carnavalsprins en tapijtkoning in één Leukste Jaar Zondag Maandag Dinsdag 1993 21 22 23 febr. 1994 13 14 15 febr. 1995 27 28 febr. 1 mrt. 1996 18 19 20 febr. 1997 9 10 11 febr. 1998 22 23 24 febr. 1999 14 15 16 febr. PAGINA 18 •est lag 9.30-21.00 uur, outs in diverse op maat anddecoraties maat, kaarten 102155-26260 3762 TR SOEST 1 «ENSDAG 2 FEBRUARI 1994 KNOLLENKRANT PAGINA 19 Ooit scoorde voetbaltrainer Barry Hughes een hit met 'Een kamerbreed tapijt'. Voor Wasiel Steitner is dat n0g steeds de beste carnavalskraker aller tijden. De tapijtkoning van de Lange Brinkvveg weet als geen ander hoe je een vloer moet bekleden èn wanneer de voetjes van de vloer moe ien. Dat laatste is inherent aan het earnavalsfeest dat volgende week los barst. Prins Wasiel I zal dan voor de tweede keer in successie als regent ran Knollendam door het leven stap pen. Hij kijkt er met nog meer plezier naar uit dan vorig jaar toen hij debu teerde binnen de carnavalsvereniging DeNarre Knollen, al is zijn leus het zelfde gebleven: "Met Prins Wasiel I aan de top, gaat heel Knollendam op z'n kop." Hij hoefde er niet lang over na te denken om nog een jaar door te gaan. "Het was ja en nee. Maar het is natuurlijk wel een soort baantje. Van andere prinsen hoorde ik, «je er het tweede jaar meer van geniet dan in het eerste jaar. Je hebt geen drem pelvrees meer. Niet dat ik verlegen ben hoor, maar in zo'n eerste jaar weet je nog van niets. Ik heb tot nu toe gemerkt, dat ik dit jaar veel meer weet. Het is inderdaad leuker", zegt de ondernemer die bij veel mensen in Soest en omgeving over de vloer komt. I Hoewel hij zelf van een 'erebaantje I spreekt, pleegt het uitoefenen van zijn I functie een zware aanslag op zijn tijd. "Je I krijgt veel met de organisatie te maken. Ik I ben ook penningmeester geworden, dus ik I zit ook in het bestuur van De Narre Knol- I len. En we moeten vaak bij andere carna- I vakverenigingen op bezoek. Het begint al I heel vroeg, dat we te veld gaan. Op 27 no- I vember waren we al in Weesp en sindsdien I rijn we bijna elke zaterdagavond op pad 1 geweest. We krijgen soms wel zes uitnodi gen voor één avond en dan is het wel - s dubben waar we heen gaan. Het is I overal anders, overal is een andere accom- 1 modatie, dus dat blijft leuk. We zijn pas in I Nieuw-Cuyk geweest. Daar moesten we 's middags al om één uur zijn. Het begon I om twee uur en wij moesten als eersten op- I komen. De organisatie is daar zo strak en I goed opgezet." I Bodempje I Maar de bezoeken voorafgaande aan het I carnaval zijn geweest. De ogen zijn nu ge- 1 richt op volgende week, waarin Soester I carnavalliefhebbers hun zorgen een dag of I rier aan de kant schuiven. Prins Wasiel. 1 'Ik zou de mensen willen adviseren dat ze I wat vroeger komen. Als je pas om elf uur 1 s avonds arriveert, mis je zoveel. En als je I cr om negen uur of half tien bent, proefje I veel meer van de sfeer die er hangt. Ik wil I dan wel adviseren, dat de mensen van te I voren goed eten en een bodempje aanleg- I gen. Dan hou je het het langste vol.' 1 In de afgelopen jaren is de belangstelling I voor het carnaval in Soest iets afgenomen. ouders nog even meegenieten en eventueel wat drinken. We hebben weer veel prijzen en de kinderen krijgen gratis limonade en snoep. Als ze naar huis gaan, krijgen ze een cadeautje mee. Kijk, het geld wat wij over houden, gebruiken we voor het bejaarden- en het kindercarnaval." "Wat het leukste is om prins te zijn? Je leert veel meer mensen kennen. Je ziet de men sen ook van de andere kant. Je leert hoe ze echt zijn. Dat kan in positieve en negatieve zin zijn." "Het moeilijkste? Dat je 's morgens weer op tijd uitje bed moet zijn. Soms wordt het half vier 's nachts en dan moetje de volgen de morgen om 11.00 uur bij de jongste in woner van Soest zijn. Dan is het wel eens een zware taak. Maar dat geldt natuurlijk ook voor de adjudanten en alle andere mensen die actief zijn binnen De Narre Knollen. Gedeelde smart is halve smart, zeg ik altijd, maar na het carnaval heb je een hele dag nodig om bij te slapen zegt Wasiel. Laatste jaar Hij kwam in 1992 bij De Narre Knollen en werd meteen gekroond tot Prins Carnaval. Zonder op de zaken vooruit te lopen, kon digt hij aan dat dit zijn laatste jaar als prins zal zijn. "Na twee jaar mag iemand anders het doen. Het kost enorm veel tijd en je moet ook anderen wat gunnen. ïk denk wel dat ik daarna blijf hangen bij De Narre Knollen." Een prins met twee jaar ervaring in Knol lendam weet natuurlijk als geen ander wat hij zijn opvolger als raad moet meegeven. "Waar je op moet letten, is datje een goede harmonie binnen de groep hebt. Dat kun je natuurlijk niet alleen doen, maar je kan dat wel stimuleren. Je moet niet over elk detail problemen gaan maken en ook af en toe wat door de vingers zien. En wat heel be langrijk is: je moet met beide benen op de grond blijven staan. Maar dat is altijd al zo. Dat geldt niet alleen voor de prins. Dat geldt altijd voor iedereen." I Wat betekent toch die 11" in het carnavalsge beuren? Er worden hiervoor "elf' verklaringen van at- gegeven, doch de 1 le is een verklaring over het voormalig Hertogdom Brabant. Daar sneuvelde een zekere Hertog en °aar ontstond een opvolgingsprobleem, omdat e oudste zoon te jong was, namelijk 11 jaar. Men erkende de zoon als Hertog, maar uit de afgevaardigden van de belangrijkste steden werd een Raad van Elf gevormd, en die werd geïnstalleerd omstreeks 11 november. Nu weten we gelijk waar de Raad van Elf van daan komt en de Elfde van de Elfde. iitknnine Wasiel I: "Van andere prinsen hoorde ik, datje er het tweedejaar "Met dergelijke artiesten kun je laten zien dat carnaval niet alleen een dronken massa is. Maar dat iedereen gezellig gaat feesten. Hoe gezelliger het is, des te minder wordt er gedronken. Veel mensen gaan alleen drinken als ze chagrijnig zijn." Bejaardencarnaval Wat Prins Wasiel I nog steeds het meest ge zellig vindt, is het bejaardencarnaval, waarvoor de Leutbunker steevast op maandagmiddag wordt ingericht. Die mensen vormen één groep. Veel oude Soesters kennen elkaar en ze komen elkaar dan weer tegen. Bovendien zijn er veel meezingers. Dat is wel eens moeilijk voor de artiesten. De actieve ouderen willen dansen, maar daardoor zien de andere ou deren de artiest niet meer. Aan het bejaar dencarnaval beleven we veel voldoening. Zij hebben een hele leuke middag en zijn daar dankbaar voor. Oudere mensen ko men niet meer zo snel ergens anders." Ook aan het jaarlijkse carnaval op Eeme- roord in Baarn bewaart Prins Wasiel I dier bare herinneringen. "Er wordt geen spat bier gedronken, maar die mensen hebben geen remmen. Ze genieten volop." Na enige jaren te zijn uitgeweken naar kin derboerderij De VrijeTeugel is het kinder carnaval (zondagmiddag) weer terugge haald naar de residentie van de prins aan de Bosstraat. "In Bos en Duin kunnen de Volgens Wasiel I zal dat van tijdelijke aard zijn Het bestuur van De Narre Knollen heeft het komende feest met opzet ruimer opgezet. "De belangstelling was inderdaad wat aan het afzwakken. We willen het carnaval daarom nieuw leven inblazen en daarom hebben we onder anderen enkele artiesten vastgelegd", reageert de prins. Tiidens het Kleintje Carnaval, dat op za terdag 15 januari in Bos en Duin werd ge houden en waar vijf andere carnavalsv«- Miiuineen te gast waren, bleek al aat ue Nafre Knollen een enigszins nieuwe weg zijn ingeslagen. Pierre Kartner alias Vader Abraham luisterde de traditionele feest avond op en alras bleek dat De Narre Knollen daarmee een goede greep hadden gedaan. Ook tijdens de feestavonden in het carna valsweekeinde komen nationaal bekende artiesten naar Soest. In De Leutbunker, zoals Bos en Duin dan zal heten zorgt Van Alles We (En nou die hendjes de lucht in) op zaterdagavond voor de vrohjkenoot tij dens het Bal der Zotten. Op het Knollen- ba" dat een dag later plaatsvindt, neem niemand minder dan Imca Manna plaats achter de microfoon en op de slotavond op maandag wordt haar plaats ingenomen door Arie Ribbens. De bezoekers van het jeugdcarnaval (maandag) kunnen zich uit leven op de klanken van Veromca s dn- ve-in show. 2000 5 6 7 mrt. 2001 25 26 27 febr. 2002 10 11 12 febr. 2003 2 3 4 mrt. 2004 22 23 24 febr.

Soester Courant | 1994 | | pagina 51