Hulleman optiek FORS OMLAAG! WMARKT 'Jasmijn' viert jubileum van de tulp 1S80.- 1630.- 3 795.- V Een volledige oogmeting bij Hulleman Optiek hypotheek adviseurs Groot feest bij Opeldealer Nefkens Soest J I u mimi KiliJiJR Seat Cordoba: middenklasser met onbegrensde mogelijkheden Cursussen 'Touch for Health' en oordblindheid (edukinesiologie) Baby(line) van het jaar 1993 PAG||\ia ?JÜ! WOENSDAG 2 FEBRUARI 1994 SOESTER COURANT PAGINA 9 Al 400jaar nationaal symbool bij uitstek ice-gerichte ahama beige ijs t it/grijs andtegels en Kersen, Merbau :FOON 02155-14878 Km m "entrum voor Acupressuur Soest: Oogmeting per computer Oogmeting per phoropter Rood-groen test' Nabij test Oogdruk controle Kans op gratis nieuwe Opel; elke klant een Opelbeer cas ji«n si iSiwMMn i BELASTING ADVIESBUREAU OOJIAKES Gestolen bestelauto leeg teruggevonden r De slimme tafel van deze eethoek biedt plaats aan zeker 8 personen, dankzij een ingebouwd kantelblad. Het bovenblad heeft boven dien twee mooie kanten, d w.z. één kant beuken laminaat, de keerzijde zwart met beuken rand Tezamen met 4 heel mooie stoelen nu Tafel en stoelen ook afzon derlijk leverbaar. In ieder opzicht apart, deze 4-persoons eethoek in een kombinatie van blank beuken en zwart staal. Het tafelblad naar keuze in beuken of zwart relief. Kompleet bij u thuis v.a. ^stelbare draaifauteuil op abiele 5-teens voet. het Jut m Bafi-kfeur of zwart, Jepel leer in een groot Jntal kleuren, met leather- e rug. En toch slechts "NATIONALE TOPMERKEN MET NTIE 'man voert de volgende topmerken ln,er,eur Waarborg garantie van Leolu*. Hütsta, Sleepworld, RIEUr IBORg Topform, Treco, Banz Bord, Touché, Ploeg, Gardisette, Omnia Rie- gel, Jab, Parade, Dessc enz. enz. *l. 02155-11004. De tulp, het nationale symbool bij uitstek, bestaat 400 jaar in Neder land. Dat wordt gevierd met aller lei acties en ook het bekende bloe- nhuis "Jasmijn" aan de Zuid- ^nenade doet mee. In de ko- lide maanden staat de bloe nwinkel van Hans en Mirjam ftolten helemaal in het teken van de tulp. Dit jaar is het 400 jaar geleden dat Ca- rolus Clusius de eerste tulpebollen - die hij uit Azië had gekregen - in Leiden zag 'npen. De bloem is vier eeuwen later hfinationale symbool bij uitstek en Ne derland exporteert momenteel 2,5 mil jard bloembollen per jaar naar ruim tachtig landen in de wereld. De tulp heeft ook een bewogen geschie denis achter de rug. In de 17e eeuw ont stond er een ware tulpen-rage, waar door de prijs per bol werd opgestuwd naar soms 10.000 gulden (waarvoor men in die tijd een grachtenpand kon klpen). De tulp was vroeger dan ook een bloem die alleen welgestelden zich fconden veroorloven en sierde o.a. de fflcolletés van adellijke dames. De R>em begon aan een opmars die ook in 2 20e eeuw niet meer te stuiten is. de eerste vrij dagen/zaterdagen van maanden februari, maart en april pjgt de jarige nationale bloem alle ndacht bij "Jasmijn". Niet alleen met lerlei interessante aanbiedingen lieuwe tulpesoorten voor een aantrek- ilijke kennismakingsprijs), maar ook jet voorlichtingsmateriaal en interes- inte informatie over de tulp, de beste lanier om de bloemen te verzorgen en [lerlei aardige uitstapjes, bijvoorbeeld I de bollenstreek, naar botanische tui- Ken en vooijaarsbeurzen. Ifasmijn" koopt elke dag verse tulpen i op diverse veilingen. Vooral die in ijnsburg - de grootste - heeft altijd een gantisch assortiment en dat zal in het paar van de tulp" zeker ook het geval lijn. "Jasmijn" stelt uit dat aanbod een breed assortiment samen, variërend naar soort, kleur en sterkte. Houdbaarheid "De tulp is weer in de gratie," stelt Hans Scholten vast. Dat de bloem in het alge meen niet zo sterk zou zijn weerspreekt hij met overtuiging. Niet elke tulp is trouwens zomaar een tulp. De bloem kent een groot aantal variëteiten, die ook een verschillende houdbaarheid hebben. Er zijn zeker ook tulpesoorten waarbij het risico dat ze gaan "hangen" veel kleiner is. In de komende tijd haalt "Jasmijn" veel tulpen in huis, vooral in het weekend. Hans Scholten van 'Jasmijnzelf een echte tulpen-fan. Bij het Centrum voor Acupressuur i Soest worden weer nieuwe cur- sussen "Touch for Health" en edu kinesiologie (tegen woordblind- leid) gegeven. De cursussen gaan begin februari van start. Edukinesiologie houdt in dat door mid- Bel van beweging wordt omgegaan met bepaalde leerproblemen. We horen Iteeds vaker van kinderen met leer- noeilijkheden: "Ik kan me niet meer Concentreren", "Als ik even gelezen neb vallen m'n ogen dicht", of: "Ik kan .vel schrijven maar het is voor anderen bnleesbaar en soms ook voor mezelf," ■'Als ik een proefwerk moet maken sla lik dicht..." Deze klaagzangen kunnen met nog veel neer voorbeelden worden uitgebreid, hiaar het rijtje geeft al voldoende aan Van welk soort problemen hier sprake Ss. Die problemen krijgen verschillende pamen: concentratiestoornissen, lees- pn leermoeilijkheden, woordblindheid, pyslexie en het niet kunnen omgaan net spanningen. Toewei edukinesiologie niet op alle problemen een antwoord heeft leert de ervaring toch dat zeer veel mensen baat hebben gevonden bij de oefeningen en de testmethodes, zoals die in de eduki nesiologie worden gehanteerd. Touch for Health Tevens start de nieuwe cursus "Touch for Health" ("aanraken voor gezond heid"). Steeds vaker hoor men verzuch tingen als: "Ik ben aldoor zo vreselijk moe", "ik heb geen energie meer, geen fut", "het duurt uren voordat ik 's mor gens op gang kan komen" enz. Deze klachten geven aan dat er iets mis is. Meestal worden ze door de omge ving afgedaan met dooddoeners als "je moet een beetje flinker wezen" of "stel je niet aan", maar dat helpt in het alge meen niet veel. Ermee leren leven is al even onaanvaardbaar, want dat vraagt een ongelooflijke energie, die men toch al niet heeft... De inhoud van de cursus "Touch for Health" is geen wondermiddel voor al lerlei ziekten en kwalen, maar wel een prima graadmeter voor de energie en oorzaak en gevolg van deze klachten. Inlichtingen: Centrum voor Acupres suur, Hester Mellema, Ossendamweg 33, tel. 18137. Automatisch bepalen van de glassterkte. Het bekende oogmeten tussen beter en slechter zien. Voor het juiste evenwicht. Het bepalen van de juiste leessterkte. Een meting door een non-contact tonometer. Door een luchtstootje wordt de oogdruk gevoelloos gemeten. Maak gebruik van deze GRATIS oogmeetservice. Bel of kom langs voor een afspraak, telefoon 1 38 59. BRILLEN - OOGMETING - CONTACTLENZEN Optometrist O.V. - Contactlensspecialist A.N.V.C. BURG. GROTHESTRAAT10 - 3761 CM SOESTDIJK - TELEFOON 02155 - 1 38 59 's Maandags gesloten Hans Scholten - naar eigen zeggen een echte tulpen-fan - gaat uit van minstens 15 a 20 verschillende soorten, die soms fraaie namen dragen, zoals de Crispa- tulp, de Parkiet-tulp, de Franse tulp, de Sint Pancras, de Dreaming Maid, de Lustige Witwe, maar ook de Yokoha- ma, de Christmas Dream en de Inzeil. Vooral de Franse tulp wint aan popula riteit, vooral door zijn forse afineting: dubbel zo lang en dubbel zo groot. De tulp is een ideale bloem voor boeketten en laat zich in het algemeen ook makke lijk combineren. Bloemenhuis "Jasmijn" viert de 400e verjaardag van de tulp van harte mee. Wie ook een beetje "weg" is van de Ne derlandse nationale bloem moet in de komende weken beslist een kijkje ne men in de bloemenzaak aan de Zuid promenade. De aanbiedingen voor elk speciale tulpen-weekend (de eerste vrijdag en zaterdag van de maand) wor den ook in de advertenties in deze krant aangekondigd. 5,8% Met de officiële bekendmaking van de verkoopcijfers over 1993 mag Opel zich voor de vijfentwin tigste achtereenvolgende maal de marktleider in Nederland noemen. Zonder meer een unieke prestatie, ook naar Europese maatstaven. De successtory begon in 1969, toen Opel voor het eerst als merk de koppositie wist in te nemen. Een jaar later werd de Kadett Neerlands meestgekochte auto. Sindsdien zijn deze twee ereplaat sen voortdurend in bezit van Opel geweest. Met de introductie van de nieuwe Omega en Tigra gaat Opel ook in 1994 sterk door op de 25 jaar geleden ingeslagen weg. ter gelegenheid van deze unieke presta tie wordt tot 6 februari bij alle Opeldea- lers, en dus ook bij Opeldealer Nefkens Soest een groot feest voor alle Opelrij- ders georganiseerd als blijk van dank voor hun vaak langjarige klandizie. Opeldealer Nefkens Soest nodigt alle Opelrijders in zijn gebied uit om in de Opelshowroom een presentje te komen ophalen, de speciaal voor deze gelegen- Ais geautoriseerd Denon dealer bieden wij u, naast en deskundig advies een uitstekende service. 2 iaar officiële importeursgarantie. Wlm Ui/Ul/CIV Steenhoffstraat 13a-15 Soest Telefoon 02155 - 12132 PROFESSIONAL AUDIO deo/e^u Eind november 1993 schreven Miijam Brouwer en Petra Hors man van de knusse Baarnse baby zaak Baby Line in de Laandwars straat een fotowedstrijd uit om de Baby(line) van het jaar 1993 te kunnen kiezen. Zo'n 50 foto's met alleen maar leuke, lieve, grappige en ontroerende baby's erop wer den door zowel ouders als trotse grootouders ingezonden, uit Baarn, Soest, Hilversum, Almere en Amersfoort. "We hebben avonden zitten kijken naar al die foto's", meldt Miijam. "Het was ontzettend moeilijk kiezen, eigenlijk waren het allemaal heel leuke baby's, maar ja, er moet een winnaar zijn, dus naar lang beraad hebben we een wel overwogen keuze gemaakt!" Mirjam en Petra gaven Maartje Hoek- zema uit Soest een eervolle derde plaats. Maartje wint hiermee een kado- bon voor Babyline van f 50,-. Een mooie tweede plaats was voor Jeffrey van Tricht uit Soest; hij wint een kado- bon van f 100,-. Baby(line) van het jaar 1993 is gewor den: Jetze van Vliet uit Baarn. Deze ge lukkige baby kan derhalve met de eer ook met een kadobon van f 200,- gaan strijken. Een felicitatie waard. All-round In augustus 1993 startten Mirjam Brou wer en Petra Horsman met hun eerste eigen zaak Baby Line, een all-round ba byzaak met een door hen met zorg uit gekozen collectie. Zo'n eigen zaak was al lang een wens van de twee dames; en toen de mogelijkheid zich voordeed om het knusse pandje van Hasta aan de Laandwarsstraat 5a (even bij Veer kamp de hoek om), te betrekken, aar zelden ze niet meer. Een extra stimu lans was dat er in Baarn nog geen echte babyspeciaalzaak was. Omdat de winkel niet erg groot is en Mirjam en Petra van kwaliteit en 'net even iets anders' houden, gaan ze veel op stap om een bijzondere en persoon lijke collectie samen te stellen. In hun gezellige zaak is alles voor babylief te koop: van compleet kraampakket tot rieten kinderkamerinterieur, van ka toenen Noppie-luiers tot kinderwa gens, van rammelaar tot couveusekle- ding. Behalve de piepkleine speciale couveu- sekleding heeft Baby Line een leuke collectie kleding in de maten 50 tot en met 104 (ongeveer 3 jaar) o.a. van het merk Piccolo, Petit bateau en Petit toi. Heel veel veilig speelgoed is er van o.a. Nr. 1: Jetze van Vliet (Baarn). Nr. 2: Jeffrey van Tricht (Soest). r - Nr. 3: Maartje Hoekzema Soest). Chicco en accessoires van BéBé Jou. Keus genoeg dus voor de prijswinnaars, maar ook niet-prijswinnaars zijn harte lijk welkom om eens een vrijblijvend bezoekje te brengen aan deze blije ba byzaak. Er zijn heel leuke uitverkoop aanbiedingen. heid gefabriceerde Opel 25 x 1 beer en een verjaardagskalender. Tevens maakt iedere bezoekende Opelrijder kans op een Opel Corsa, Astra of Vectra, die speciaal voor het grote Opelfeest door General Motors ter beschikking worden gesteld. Deel nameformulieren zijn te verkrijgen bij de speciale Opel 25 x 1 display in de showroom van Opeldealer Nefkens Soest. Welbeschouwd legde Opel reeds in 1962 de basis voor het succes in Neder land. In dat jaar werd de Kadett geïn troduceerd. Met deze 998 cc sterke au tomobiel (verkoopprijs fl 5600,-, met kachel fl 5900,-) mikte men op sterke interesse in de klasse van compacte ge zinsauto's. Vanaf 1970 was de Kadett niet meer van de eerste plaats op de ver koopranglijst weg te denken. Een ander belangrijk model uit die be ginperiode was de Opel Rekord, die het zeer goed deed in de zakenwereld. Een verdere uitbreiding van het modellen- programma was de Ascona in 1970, la ter gevolgd door de sportief getinte Manta. Wederom deed Opel intrede in een nieuw marktsegment en ook nu weer met succes. In de Opel showroom kwamen we op dat moment ook auto mobielen tegen als de Opel GT, de Opel Commodore en de Opel Diplo- mat met V8 motor. Vandaag de dag klassiekers van de eerste orde. De jaren zeventig stonden in het teken van de opvolging. Alle bestaande mo delvarianten kregen gloednieuwe naza ten. Om verwarring binnenshuis te voorkomen, werden deze door Opel steevast aangeduid met opvolgende let ters in het alfabet. Zo sprak men in die periode over de Kadett C, Ascona B, Manta B, Rekord C en Commodore C. Door de jaren heen werd veel aandacht besteed aan het verbeteren van met na me de wegligging. Dit werd geïllu streerd met een indrukwekkende reeks successen in de autosport. De Ascona 1.9 SR ontwikkelde zich tot een regel rechte winnaar van autorallies en op het duinencircuit van Zandvoort werden de diverse raceklassen in de serie van produktietoerwagens gedomineerd door Opel, met de Ascona, Manta en commodore van het Dutch National Racing team. In de hoogste categorie van de perso nenwagens was Opel daadkrachtig aan wezig met de zescilinder Kapitan en Admiral, terwijl met de Diplomat zelfs een krachtige achtcilinder in huis was. Met name deze Diplomat werd ge roemd om zijn prestaties en comfort. De Kadett C was een voorbode van de politiek die Opel in later jaren zou vol gen. Na 1973 verschenen er met regel matige tussenpozen varianten van het basismodel, zodat na verloop van tijd een uitgebreide reeks ontstond. Twee- en vierdeurs, een coupé, een stationwa gen, een driedeurs hatchback en zelfs een cabrio met zeer brede rol beugel, de Aero. De Kadett Coupé GT/E bleek de ideale auto voor veel rally rijders en coureurs. Autosport coryfeeën als Wal- ter Röhrl, Jan Lammers en Rob Sloten maker waren op tal van pistes en cir cuits aan het stuur van de GT/E te vin den. Het jaar 1979 betekende een belangrij ke mijlpaal in de geschiedenis van Opel; met de Kadett D kwam er voor het eerst een voorwielaangedreven Opel in se- rieproduktie. 1982 bracht groot nieuws uit Spanje. In de nieuwe General Mo tors fabriek in Zaragoza rolde de eerste Corsa van de band. Daarmee opende Opel de aanval op de markt van kleine auto's. Ook nu weer de start van een succesverhaal, want de Corsa heeft zich sindsdien een benijdenswaardige plaats veroverd op de Nederlandse markt. Vlak na zijn introduktie, nam de Corsa zelfs enige tijd de eerste plaats van de Astra over. En in het marktsegment van de bestelwagens is de Opel Combo, af geleid van Corsa, een regelrecht ruim- tewonder. In 1986 stonden de verkoopstatistieken in Nederland op zijn kop. Opel door brak de "geluidsbarrière': ruim 100.000 Opeis werden er in Nederland verkocht, een regelrecht unicum. Anno 1994 beschikt Opel over het grootste en meest uitgebalanceerde modellenpro- gramma van Nederland. Op die manier biedt Opel bijna letterlijk voor elk wat wils. Het succes van deze strategie wordt wederom geïllustreerd door de verkoopresultaten over het afgelopen jaar. Ondanks de sterk neergaande markt wist Opel zijn koppositie in Ne derland glansrijk te handhaven. Boven dien werd 1993 afgesloten met niet minder dan drie Opel-modellen in de top-5 van meestgekochte auto's: de Astra op 1, de Vectra op 4 en de Corsa op 5. Intussen wordt in het zeer geavanceer de ontwikkelcentrum van Opel te Rüs- selsheim hard gewerkt aan nieuwe reeksen automobielen, die volledig zijn afgestemd op de eisen van de automo bilist van morgen. Daarbij wordt er vooruit gelopen op de normen die de diverse overheden stellen op belangrij ke terreinen zoals veiligheid en milieu. De volledig nieuwe Omega en de op windende Tigra Coupé, die nog dit jaar het modellenprogramma zullen komen versterken, vormen het treffende bewijs dat Opel met roestvast vertrouwen richting toekomst kijkt. Verzorging aangiftebiljet A, E of T f6750 Cerrit v.d. Veenstraat 79 Soest - 02155 - 2 70 43 De bestelauto, die twee weken geleden in Soest was gestolen, is vorige week te ruggevonden in Utrecht. De kleding, met een waarde van duizenden guldens, is foetsie. De bestelauto was gestolen vanaf een terrein van een transportbe drijf aan de Nijverheidsweg, nadat drie andere wagens waren doorzocht. Van de daders ontbreekt ieder spoor. tillem Van Oosten ^fotoservice Soesterbergsestraat 57 tel. 13109 van weedestraat 147 tel. 25942 Hamseweg 21 Hoogland 033 807151 Sinds februari 1994 bestaat er meer tussen Ibiza en Toledo: de Seat Cordob'a. Een nieuwe auto in de goedkope middenklasse. Een vijfdeurs sedanproductie tot stand gekomen in nauwe samenwerking met Volkswagen, waarvan Seat een volle dochter is. Een samenwerking die wat de Seat Cor doba betreft op tal van punten tot uit drukking komt. De Seat Cordoba heeft het onderstel van de nieuwe Volkswa gen Polo, ook bodemplaten en motoren zijn volledig van Duitse oorsprong. Meest aantrekkelijke eigenschap van Duitse zusje: een voor dit type onwaar schijnlijk lage aanschafprijs waarvoor wat rij kwaliteit en compleetheid betreft geen enkele concessie werd gedaan. Eerder is er sprake van het tegendeel. De Spaans/Duitse Cordoba kwalifice ren doe je het best onder de noemer: een middenklasser met onbegrensde mogelijkheden. De goedkoopste ver sie, de 1.4 CLX is er ai voor f 26.495,-. De duurste, 1.8i GTi-16 V kent een prijskaartje van f 43.995,-. Voor cara- vanners is de 1.8 liter versie het aange wezen model. Voor nog geen 34 mille beschikt men over een trekpaard met veel reserves. Met de overige modellen deelt deze kanjer de meest opmerkelij ke karaktereigenschappen van de Cor doba: trekkracht, zeer zwijgzame mo toren ook bij hoge snelheden, een voor beeldige wegligging, een kofferruimte als een magazijn, opmerkelijk veel comfort en uitrusting. Je ziet het er van buiten niet aan af. Toch bieden alle Cordoba's voldoende ruimte aan vijf volwassenen. Om de toch al royale kofferruimte te kunnen vergroten, kan de achterbankleuning worden weggeklapt. Welke inrichting men ook toepast, hoofd- en beenruimte worden in geen enkel opzicht geweld aangedaan. Alle uitrustingsniveaus van de nieuweling beschikken over een uit zonderlijke veelomvattendheid. Ze ac centueren de verkoopfilosofie van de producenten die van de Cordoba bin nen de kortst mogelijke tijd een bestsel ler willen maken. Comfort en status van de Cordoba worden onder meer ver taald met hoofdsteunen achterin, ra dio-voorbereiding inclusief antenne, toerenteller en regelbare dahsboard- verlichting, spoiler op de achterklep en getinte ramen. Alle versies, op de 1.4i versie na, beschikken bovendien over een zeer comfortabele stuurbekrachti ging. Ook wat de veiligheidsnormen betreft bestaat er geen verschil tussen VW en Seal. Zo kennen alle Cordoba's door de aanbrenging van versterkings- balken extra verstevigde portieren, be horen verstelbare veiligheidsgordels tot de inventaris en zijn airbags en ABS op alle modellen leverbaar. De uitzonderlijke lage prijsstelling voor hetgeen de Cordoba de automobilist(e) biedt, is het bewijs dat VW/Seat er alles aan gelegen is de markt van de mid- denklasauto te veroveren. De Seat Cor doba 1.4i staat voor deze conclusie o.a. model. Op de snelweg (120 km) is een liter brandstof op 14 km. voldoende en wie er zijn gemak van neemt (90 km) mag uitgaan van een verbruik 1 op 19. Opmerkelijk de zorg voor het milieu van de VW/Seatproducenten. De meer dan voortreffelijk zittende stoelen zijn met geselecteerde kunststoffen be kleed, waarin het verschijnsel 'fogging' (schadelijke dampen) ontbreekt. Des gewenst zorgt een aan te brengen filter in het ventilatiesysteem voor een extra frisse atmosfeer. Alle luchtgedragen pollen, die allergische reacties kunnen veroorzaken, worden door dit filter te gengehouden. Naast de reeds gesigna leerde beperking van het brandstof ge bruik is ook grote aandacht besteed aan de beperking van de uitworp van scha delijke gassen. Ook het overige gebruik van milieu-bedreigende grondstoffen is vermeden. Geen gebruik van asbest voor rem- of koppelingsvoeringen, geen CFK's in airconditionings, geen CFK's bij vervaardiging van schuimvul- ling voor de stoelen. Proefrit De Seat/VW Cordoba is er een voor al le leeftijden, wel echter afgestemd op automobilisten die ook oog hebben voor ruimte en stijl en tevens een dyna mische en sportieve uitstraling weten te waarderen. Bij Auto van Doorn aan de Laanstraat staat de Cordoba klaar voor een geheel vrijblijvende proefrit. Is de aanschafprijs al geen bezwaar, de in- ruilprijs van uw auto zal evenmin pro blemen opleveren.

Soester Courant | 1994 | | pagina 9