LEET. E A.HOB spoorwegovergang Kolonieweg VOORRAAD VOORDEEL INTEGRAAL Mondeo 2000 Mondeo 1800 E KOMT jEERD i>ED! Gilde viert feest St. Agatha De huwelijksnacht? SPoelh van QAia&em Goed .resultaat Unicef verkoop in Soest Plattelandsgenotsknotsen spelen aardig deuntje mee Mini-symposium 'Samen Leven' met Mohamed Rabbae Splinter Eemland b.v. runoni I PAGINA JENSDAG 9 FEBRUARI 1994 Nederlandse Spoorwegen verhogen verkeersveiligheid !/- 'Allround-dief' nog steeds spoorloos Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. Kinderboerderij De Vrije Teugel V olksuniversiteit Soest/Soesterberg Honderden bezoeken tentoonstelling Bruidsreportages en fotografie Telefoon: 02155 - 1 80 71 Videorecorder uit woning gehaald SOESTER COURANT PAGINA 13 Knotsenbal op zaterdag 12 februari Zondag 20 februari; Gildehuis: voor de prijs van een Prijsvoordeel: f 2.000," De ideale caravantrekker. Keuze uit 4 Mondeo's Pak nu uw kans voor een echte 2.0 liter motor met 136 pk voor de prijs van een 1.8 liter motor. A. f 22.690,. OOL :ld ipier :N ADRES, IT AUTORIJLES! - SOEST -2 12 58 42.490,- 730,- 716,- 43.936,- 2000,- Totaal 41.936,- Z. 41.936,- 3. Mondeo 2000 i CLX 41.936,- 4. Mondeo 2000 i Ghia 50.490,- 730,- 716,- 1.990,- 53.926,- 2000,- 1.990,- Totaal 49.936,- CHRYSLER Mondeo 2000 i CLX Mondeo2000 i CLX 1. GroenLinks/Progressief Soest or ganiseert op zondagmiddag 20 fe bruari een mini-symposium over het thema 'Samen Leven' in het Gildehuis (Artishockgebouvv) aan de Steenhoffstraat 46. De bijeen komst duurt van 13.30 tot 16.30 uur. Een deskundig forum onder leiding van Nelleke Streefkerk zal ingaan op vragen en opmerkingen over de plaatselijke verhoudingen op maatschappelijk en bestuurlijk terrein tussen autochtonen en allochtonen. In het forum zitten ver der: Ans Mann, Akiv Ersoy, Dick Stro band en Mohamed Rabbae, met Ina Brouwer duo-lijsttrekker voor Groen- Links bij de landelijke Tweede-Kamer verkiezingen. Mohamed Rabbae (1941) kwam in 1967 van Marokko naar Nederland en is vanaf 1982 directeur van het Neder lands Centrum Buitenlanders te Utrecht. Dick Stroband is voorzitter van de Commissie Minderheden. Akiv Ersoy is interim-voorzitter van het Turks Comité. Ans Mann is directeur van de Desmond Tutuschool. Gerichte uitnodigingen voor deze bij eenkomst zijn verstuurd naar het Ge meentebestuur, de politie, de commis sie Minderheden, de Raad van Kerken, de Woningbouwverenigingen, de Soes- Mohamed Rabbae. ter Zakenkring, Turkse en Marokkaan se organisaties, de vakbonden, de Sportraad, de Gezondheidszorg, Tre- ma'87, Jeugd- en Jongerenwerk, Stich ting Welzijn, het Buurtwerk, de Biblio theek, het Vluchtelingenwerk, de Va caturebank, de SWOS, de CMD, de So ciale Dienstverlening, de Werkgroep Buitenlandse Werknemers, etc. Iedere Soester burger is hartelijk wel kom en de toegang is gratis. Ondanks drie diefstallen op één dag is een onbekende man nog steeds spoor loos. Hij was gesignaleerd op de Zuid promenade, toen hij twee kratten met lege flesjes bier inlaadde. Het kenteken van de auto werd genoteerd en aan de politie doorgegeven. Die kwam er al snel achter dat de auto, een Opel Ka- dett, eerder die dag was gestolen in Baarn. Later kreeg de politie het bericht dat in Amersfoort vier wielen met vel gen waren gestolen. Op grond van de gegevens werd de conclusie getrokken, dat het dezelfde dader betreft. De poli tie zoekt hem nog. Vedelaarpad 53, tel. 18136 Donderdag 10 februari Allereerst heten we de volwassenclub welkom die om 9.30 uur gaat beginnen met het maken van mooie dingen. Ook om 9.30 uur komt groep 2 van De Wegwijzer voor 'Meneer Pauw'. En dan 's middags om 13.15 uur is groep 7 van de eerste Van der Huchtschool aan de beurt om de prehistorie in te duiken. Hopelijk komen ze wel terug. En na schooltijd zijn Daan, Jeff en Gaby de ja rige kinderen die met veel vrienden hun feest komen vieren. Vrijdag 11 februari Om 13.15 uur komt groep 5-6 van De Schakel voor het project over de prehis torie. Om 15.45 uur zijn er uiteraard weer jarige kinderen die staan te trap pelen om allerlei activiteiten te doen: Denise, Roosje en Maaike. En 's avonds, zijn de oudere kinderen aan de beurt die jarig zijn: Jessica, Mascha, Chantal en Priscilla komen op de kinderverjaar- dagdisco. Veel wedstrijdjes, dansen en zingen en tussendoor verrassingen. Zaterdag 12 februari Om 13.30 uur komt Kirsten, Dimitri en Tim met veel vrienden de activiteiten doen. Maandag 14 februari De week begint met een hele volle dag: Veronica komt opnamen maken voor Nederland dierenland. Groep 1 van de Da Costaschool komt voor 'Meneer de Pauw', en in de middag komt groep 1 van de tweede Van der Huchtschool voor hetzelfde dier. Om 15.45 uur gaat de knutselclub verder met het maken van mooie dingen. Dinsdag 15 februari Veronica komt vandaag voor de laatste keer opnamen maken en filmt ook veel over onze boerderij. Ze laten de plek zien waar alle programma's zijn opge nomen en bedanken voor de zeer ple zierige samenwerking. Om 15.45 uur oefent de toneelclub voor de kinderen verder. En dan gaat ook de audiovisue le club van start. Kinderen die hun eigen fotoverhaal willen maken zijn van harte welkom. Woensdag 16 februari De dag begint goed met de peuter-ou der ochtend. Gezellig, druk en veel te doen voor ouders met hun kleinste kin deren. Om 14.00 uur de nieuwste voor stelling van de toneelgroep. Alle kinde ren van 4 tot en met 12 jaar kunnnen komen kijken naar een leuk verhaal. Natuurlijk schenken we limonade en delen we snoep uit en dan zijn er nog veel activiteiten te doen. Het kost twee gulden per persoon. Steenhoffstraat 9A, tel. 22195 Partyhapjes Geniet u ook altijd zo van die mooie hapjes die geserveerd worden bij een feestelijke gelegenheid? In deze cursus leert u hoe u zelf warme en koude bor relhapjes kunt bereiden. Als u thuis iets te vieren hebt zullen deze kleine hapjes het prima doen en kunt u trots zijn op uw eigen creaties.' In verband met de beschikbare ruimte wordt er in twee groepen gewerkt: een "koude keuken" en een "warme keuken". Elke cursist komt in de loop van de cursus bij beide "keukens" aan bod. Warme hapjes die gemaakt worden zijn o.a.fillodeegbuideltjes met fougerond, mini-croissantjes met garnalen, gekruid gehakt. Bij de koude hapjes zijn dat o.a.: opgerolde sandwiches, gevulde soesjes, gevulde lychees, ham-kaas vlinders. Alle hapjes die tijdens de cur sus worden bereid kunnen worden ge proefd en/of mee naar huis worden ge nomen. Zo kunnen de thuisblijvers al vast een voorproefje krijgen. Aanvang cursus: donderdag 10 maart, 19.30-21.30 uur. Docente: mevr. A. Genuit. Cursusadres: Bakkerij van Buuren, Nieuweweg 19. Aantal lessen: 3. Cursusprijs: f 60,- 4- ingrediënten f 18,- Bloemschikken Het is moeilijker dan men denkt om zelf een mooi boeket bloemen of een bloemstukje samen te stellen. In deze cursus leert u het zien, zoeken en verga ren van materialen uit tuin, berm, sloot kant, bos, enz. Dit alles, aangevuld met bloemen, wordt verwerkt in arrange menten (o.a. een Paasstuk) die iedere les verschillen in stijl, kleur en toepas sing. Aanvang cursus: woensdag 9 maart, 10.00-12.00 uur (1 x per 2 weken). Do cente: mevr. Monie Post. Cursusadres: Noorderweg 33. Aantal lessen: 5. Cur susprijs: f 75,- (exclusief materialen). Inlichtingen en inschrijving bij de Volksuniversiteit Soest/Soesterberg, Steenhoffstraat 9a, tel. 22195; maan dag en woensdag 13.00-16.00 uur; dinsdag en donderdag 10.00-13.00 uur. Een andere hoofdrol is weggelegd voor de prachtige muziek, van Zbigniew Preisinger, die al in de "Dekalog" en Kieslowski's daarop volgende film "La doublé vie de Veronique" had laten ho ren waartoe hij in staat is. In een prach tige scène zien we Julie het onvoltooide nagelaten werk van haar man, een hym ne voor het Verenigd Europa, afma ken. haar gedachten worden meteen vertaald in klanken. De tekst van die Europese hymne is een citaat uit de brief van de apostel Paulus aan de Co- rinthiërs: "Geloof, hoop en liefde, maar de belangrijkste daarvan is de liefde." Keihard laat Kieslowski de hymne op klinken aan het eind van de film, onder een adembenemende beeldmontage. Sommige critici is dit in het verkeerde keelgat geschoten. In "Veronique" was hij al bovennatuurlijke paden ingesla gen, maar in "Film Bleu" zou hij toch echt te zweverig zijn geworden. Laat u daardoor niet tegenhouden, want "Film Bleu" is één van de mooiste films van de laatste tijd, die met span ning doet uitkijken naar "Film Blan- che" en "Film rouge", die resp. op de festivals van Berlijn en Cannes in pre mière zullen gaan. Aanvang 20.30 uur. Entree f 7,50 - leden f 5,00. Reserveren vanaf 19.30 uur. De Plattelandsgenotsknotsen la ten weer van zich horen. Onder het thema 'De knotsen spelen een aar dig deuntje mee' maken ze zich op voor het Knotsenba) dat zaterdag 12 februari wordt gehouden in het Knotsenhol aan de Lange Brink- weg (fa. Van den Dijssel). Prins Spijker I (Marco Spijker) en zijn gevolg geven uiteraard acte de présen- ce. Het feest begint om 20.11 uur; kaar ten zijn nog verkrijgbaar bij Pieter Kuij- er, Kerkpad ZZ 17, tel. 14955 (na 20.00 uur). De nieuwe prins, Marco Spijker, was reeds als voorzitter actief voor de Plat telandsgenotsknotsen. De 24-jarige loodgieter heeft een uitgesproken me- Prins Spijker I wordt geflankeerd doorzijn adjudanten Michel Schothorst en Toon Hilhorst. ning over zijn nieuwe functie: "Doe nooit wat de prins zegt, maar doe wat je denkt wat de Prins gezegd zou hebben als hij erover had nagedacht." Prins Spijker I wordt ter zijde gestaan door Michel Schothorst en Toon Hil horst. De adjudanten hebben ook al er varing in de, carnavalsvereniging. De heren kunnen rekenen op de mentale steun van de Dansdeerntjes. De Plattelandsgenotsknotsen zullen za terdag ook weer meedoen aan de carna valsoptocht van De Narre Knollen. Ze zijn nog steeds zo trots als een knots, dat ze vorig jaar de hoofdprijs wonnen in de optocht. Op zondag 6 februari heeft het Groot Gaesbeeker Gilde of Sint Aeehten Schuttersgilde van Soest weer het feest van zijn patrones St. Agatha gevierd. De dag begon met een Eucharistievie ring in de Mariakerk, één van de vijf parochiekerken in Soest. Deze dienst trok, ondanks de verschil lende activiteiten in de andere paro chies, een volle kerk. Aan de dienst werkte het gildekorps mede, terwijl de veelal Gregoriaanse gezangen ten ge hore werden gebracht door het paro chieel zangkoor. Celebrant was pastor H. Goddijn. Na afloop van de kerk dienst werd de Eed van Trouw aan het Kerkelijk Gezag hernieuwd op het plein voorde ingang van de kerk. Daar na verzorgde het tamboer-, hoornbla zer-, schutter- en vendelkorps een mu zikale en vendelhulde. Daarna trokken de leden van het gilde(- korps), parochianen en andere belang stellenden naar het Gildehuis, alwaar een gezellig samenzijn was. In het Gil dehuis waren foto's, kranteknipsels en andere bijzonderheden van het afgelo pen gildejaar aanwezig. Daarnaast be stond er de mogelijkheid de wisselten toonstelling in het Museum Oud Soest met als titel 'Een Gilde door de eeuwen' te bezoeken. Speciaal op deze dag was de toegang gratis. Vele honderden wis ten een weg naar het Gildehuis en het Museum Oud Soest te vinden. De ten toonstelling oogstte veel lof. De gildele- den bekeken nog eens een uitgebreide toelichting op de verschillende tradi ties, waarbij zij op de foto's natuurlijk veel bekenden aantroffen; anderen kregen een mogelijkheid eens beter met het Gildewezen kennis te maken. ■-Die ^otogfta^eften we niet, raaod Dan uid huwelijksdag maken wij 'n schitte/iGnde iièpoftfage! In 1993 werd in Soest alleen al via het Unicef-depot (winkel) aan de Lange Brinkweg voor ruim f 30.000,- gulden aan wenskaar ten en andere artikelen verkocht, f 10.000,- meer dan in 1992. De medewerksters en de verkooppun ten kregen een bedankkaart van Paul van Vliet, met de afbeelding moeder en kind, een kaart door Audrey Hepburn getekend in 1988. Dank zjj de inzet van mevr. L. Blok, A. Weitzel, Mevr V.d. Maas en S Waltje in Ziekenhuis Molen- dael, de fam. De Ster, fam. Wortman, de Wereldwinkel en het verkooppunt in "de Bundeling" kon dat mooie resul taat behaald worden. De wereldwijde immunisatiecampagne van de jaren tachtig, die ten doel had tenminste 80% van alle kinderen in de wereld te vaccineren tegen de belang rijkste kinderziekten, is een enorm suc ces geworden. Volgens het nieuwe jaar rapport ziet het. er zelfs naar uit dat in het jaar 2000 een aantal van de meest voorkomende en gevaarlijke kinder ziekten onder controle is. Ook een aan tal ziekten die er de oorzaak van is dat jaarlijks honderdduizenden kinderen doof, blind, verlamd of geestelijk ge handicapt raken is op de terugtocht. Ook op het gebied van de gezinsplan ning meldt het rapport gestage vooruit gang. Meer dan de helft van de ge trouwde vrouwen in ontwikkelingslan den gebruikt momenteel een of andere vorm van anti-conceptie. Daardoor daalde, in minder dan één generatie, het gemiddelde kindertal van 6 tot 3,7 per moeder. Samen met partnerorganisaties finan ciert Unicef het onderzoek naar een "super-vaccin" dat de kinderen, tegen zeer lage kosten, bescherming biedt te gen de meest belangrijke ziekten. Door "één injectie vaccins" zou het niet meer nodig zijn om ieder kind vijf maal in te enten. Handicaps bij kinderen Ieder jaar raken miljoenen kinderen ge handicapt als gevolg van geboorteafwij kingen, ongelukken en gewapende conflicten, maar velen zijn gehandicapt geraakt omdat er aan hun voeding jo dium en ijzer ontbreken. Of ze worden blind door gebrek aan vitamine A. Alle drie gebreken kunnen gemakkelijk worden voorkomen en goedkoop. Twee vitamine A capsules kosten iets meer dan een stuiver. Een ijzer-kuurtje plm. 40 cent en een jodium-aanvulling plm. 7 cent per persoon per jaar. Noodhulp Het aantal landen dat noodhulp van Unicef ontvangt is in de afgelopen jaren dramatisch gestegen van 26 naar 50. Gewapende conflicten en massale volksverhuizingen in Sudan, Ethiopië, Angola, Somalië, Djibouti, Mozambi que, Liberia, Siërra Leone en Afghanis tan legden een zware druk op Unicef s noodhulpcentrum, evenals de noodsi tuaties in Albanië en Joegoslavië Ook natuurrampen veroorzaken een grote vraag naar noodvooraden. Op de tv zien we het allemaal, en voelen ons machteloos. Blijvende en regelma tige steun aan Unicef is daarom geen af koop van schuldgevoel, maar zinvolle besteding van geld, waarvoor we vaak nutteloze zaken aanschaffen, die we vaak best kunnen missen. Neem ook een abonnement op "Unicef nieuws", dan hoort u ook eens iets posi tiefs. Het verschijnt 6x per jaar: tel. 070-3339300 of een kaartje met uw naam naar Unicef, Postbus 30603, 2500 GP Den Haag. Via de voordeur is een inbreker een wo ning aan het Fazantpad binnengedron gen. Dat gebeurde zaterdagnacht. De dader namen een videorecorder uit de woning mee. administratieve fiscale dienstverlening Torenlaan 108, Baarn Telefoon: 02155 - 2 94 46 Fax: 02155 - 2 58 61 - Verwerking van uw administratie (met behulp van Exact software); - Verzorgen van uw loonadministratie; - Fiscale en bedrijfseconomische adviezen; - Verzorging van uw fiscale aangiften - Samenstellen van de jaarrekening en publicatierapport. deur Iver met. it od vart met. t od met. t od met. blauw met. prijs 'I. 3.900,- '1.15.900,- fl. 17.900,- 24.900,- 'I. 40.900,- fl. 54.900,- fl. 59.500,- fl. 38.900,- fl. 36.900,- irdeaux met. od Tfl. 14.900,- I fl. 10.900,- SOEST: Beukenlaan 80-82 (hoek Dalweg) Duplex showroom - Telefoon 02155 - 1 26 43* BAARN: Eemnesserweg 16-22 Telefoon 02154- 1 5555* krachtige (90 kW/120 pk) benzine- of een onver- ire 2.5 liter dieselmotor 73 pk). Kom snel bij ons i wij rekenen u vrijblijvend de H100 ook voor u een s kan betekenen, ijfsauto van Hyundai, de a. f22.690,-(excl. BTW). IEUWE WERELDMERK WIJZIGINGEN VOORBEHOUDEN. Van zondagavond tot en met vandaag is de Kolonieweg ge lijk afgesloten geweest voor alle snelverkeer. Dit in ver net werkzaamheden aan de spoorwegovergang. De Ne- idse Spoorwegen (NS) hebben de knipperlicht-installa- fervangen door automatische halve overweg bomen (AHOB). Dat werd in de nacht van zondag op maandag ge realiseerd. De gemeente Soest heeft vervolgens de weg ver breed. Vanaf zondagavond werd het verkeer omgeleid. Doel van de plaatsing van de AHOB en het verbreden van de rij baan is het verhogen van de verkeersveiligheid. 4-deurs, middenblauw metallic prijs gelijk aan de Mondeo nr. 1 4-deurs, donkergrijs metallic afleveringskosten, tank benzine radio/cassette RDS/afneembaar front 4-deurs, donkergrijs metallic afleveringskosten, tank benzine korting 4-deurs, donkergrijs metallic prijs gelijk aan de Mondeo nr. 1 korting extra korting radio/cassette -OCWA Garantiebedrijf. erstelbedrijven die 2 jaar larantie c 'S voor in 02155-2 27 44

Soester Courant | 1994 | | pagina 13