Stand verontrust dames Stam/SoVoCo niet Aqua Indoor: nieuwe vloer in maart Weer punt voor WZ'49 tegen Argon Handbalfeuilleton blijft spannend fieuwe leiding volleyballers Shot deelt eerste tik uit Joustra toch jaar geschorst Soester judoka's plaatsen zich automatisch voor NK Bedrijfscompetitie in mei =?P BIJ PAGINA 14 WOENSDAG 9 FEBRUARI 1994 SOESTER COURANT PAGINA 15 Servaas Klute rekent op spanning én handhaving in eerste divisie VOLLEYBAL JVan Brummelen sr. en Bredius springen bij VOLLEYBAL Concurrent in Soest verslagen: 6-4 TAFELTENNIS Vertrek voorzitter staat los van kwestie Van der Wal en Postma districtskampioen Competitiewedstrijden krijgen voorrang in tijdelijk schema Vier weken Rood Wit'58 sluipt klein beetje dichterbij Paul van den Deijssel trekt zelf trainingspak uit HANDBAL SVMM vernedert Eemvogels15-5 KORFBAL VOETBAL zaterdag Basketbal, volleybal en (zaal-)voetbal 930 ma Na vijftien van de 22 wedstrijden zijn de dames van Stam/SoVoCo op een degradatieplek terecht ge komen. Dat is onder meer te dan ken aan Kuipers/Zwolle dat voor de eerste keer de 'spookachtige' De Bunt met drie punten verliet: 0-3. Dat Stam/SoYoCo werd in gehaald door Abcoude en Aver- o/OS 2 verontrust Servaas Klute niet. "In de eerste competitiehelft stonden ve in deze periode ook derde van on- ieren. De makkelijke teams, zo daar iprake van kan zijn, krijgen we nog." Klute doelt onder meer op Abcoude, Avero/OS 2 en de twee onderste ploe gen DIO/O en Longa'59. jWat geen prettige bijkomstigheid is, is jhet feit dat de Soesters in drie van de Jvier gevallen op pad moeten. Van het rijtje kanshebbers voor de tweede divi- jsie komt alleen Abcoude op bezoek. $tam/SoVoCo zal dus met een verve ende traditie moeten breken en ook in uitwedstrijden potten moeten breken. {"Degradatie? Daar heb ik het het hele ^seizoen al over. We staan nu eenmaal in de onderste regionen. Maar we gaan er piet vanuit dat we degraderen. Dat zie ik niet zo somber in. Spannend wordt hfet wel. Als we toch degraderen? Na- lurliik heeft dat consequenties, maar die zijn nu niet te overzien." Degradatie jetekent niet per definitie dat Klute zijn pullen pakt en een andere club zoekt, kis de leiding van Stam/SoVoCo wil plijven werken aan een betere toe- 32155 -17120 minuten het hoofd buigen (13-15), maar volgens Klute hadden de scheids rechters zijn ploeg drie of vier punten afhandig gemaakt. "Als we die set had den gewonnen, was het een hele andere wedstrijd geworden. Zwolle kómt niet zo makkelijk onder een verlies uit. Maar het is wel gewoon een goede ploeg. Ze slaan en passen makkelijker, dat is toch het verschil. Die ploeg is completer. Wij speelden niet zo sterk en hebben een aantal missers gemaakt." Klute ging zelfs zover om Kuipers/ Zwolle (momenteel derdel te vergelij ken met koploper Flexa/Animo. Over anderhalve week moet Stam/So- VoCo naar Apeldoorn voor de con frontatie met de nummer twee, Piet Zoomers/D. In De Bunt werd die te genstander nog met 3-0 weggemept. "Dat hebben we met een bepaalde stra tegie gedaan. De vraag is of ze die stra tegie hebben doorzien." Of Klute zijn speelsters bij de volgende gelegenheid dezelfde opdrachten zal verstrekken, wil hij nog niet kwijt. Maar hij ziet kan sen op succes. Voor wat betreft de laat ste reeks van zes wedstrijden verwacht hij eveneens dat zijn ploeg de punten zal binnenslaan, die nodig zijn om het hoofd boven water te houden. Na vijftien wedstrijden ziet de stand in de onderste helft van de eerste divisie A er als volgt uit: 7. ATC 23 punten, 8. De zusters Monica Zevenboom en Irene Koelewijnproberen een aanval van Kui- Abcoude 16, 9. Avero/OS 2 16, 10. pers/Zwolle te verijdelen. Dat lukte lang niet altijd. Stam/SoVoCo won geen set in de Stam/SoVoCo 15,11. DIO/O 12, 12. vertrouwde De Bunt. Foto: Aldo Allessie Longa'59 10. Stam/SoVoCo moet nog naar ATC, Avero/OS 2, DIO/O en Longa'59 toe en krijgt Abcoude nog op bezoek. komst, zal hij hoe dan ook deel uitma ken van de technische staf. Cruciaal was zaterdagmiddag de eerste set. Stam/SoVoCo moest daarin na 32 d van Brummelen sr. en Frank Bredius zullen de eerst van dit sei zoen de kar trekken van het eerste herenteam van Stam/SoYoCo. Bredius zal zaterdag al op de bank tijdens de met 2-3 gewonnen wed strijd tegen Woudenberg en eer gisteren werd bekend gemaakt dat Yan Brummelen sr. vanaf volgen de week de trainingen op zich zal nemen. Het tweetal volgt Theo Remmerswaal en Kees de Wit op, die vorige week maandag opstapten. Bredius maakte nog niet zo lang geleden deel uit van de selectie, maar hij haakte af vanwege een kwetsuur. Hij is vorige week benaderd door Jan Visser met het verzoek de he ren te coachen. Bredius honoreerde dat. Van Brummelen sr., vader van aanval ler Ad jr. en spelverdeler John, gaf al vaker training aan de heren. Visser is zeer content met de medewerking van Van Brummelen en verwacht een posi tieve uitwerking. "Als hij iets over brengt, dan gebeurt het. Het maakt niet uit hoe je bent, hij kan met iedereen overweg. Ik denk best dat hij uit deze groep kan halen wat er in zit. Wat dat betreft schat ik hem hoog in." In Woudenberg moesten de heren za terdag twee uur en veertien minuten aan de bak. "Als team hebben we één van de beste wedstrijden gespeeld", stelde Visser. Stam/SoVoCo kwam met 2-0 (15-8,15-13) achter, maar zou de bakens verzetten. Na de tweede set verving Marcel Swart spelverdeler John van Brummelen en dat pakte goed uit. De Soesters wonnen met 9-15 en ston den daarna lang met één of twee punten voor. Op 13-12 dreigde het weer mis te gaan. Van Brummelen loste op zijn beurt Swart af en via 14-16 forceerde Stam/SoVoCo een vijfde set. Daarin kwam de ploeg met 5-8 voor, maar Woudenberg sloeg zich terug. Een ver keerde keuze aan Soester zijde bete kende 14-13 in plaats van 13-14, maar op match-point tegen hervond Stam/ SoVoCo zich op tijd: 14-16. Vooraf werd de Blaeuwe Werelt als één van de voornaamste con currenten voor het kampioen schap gezien. In de onderlinge confrontatie tijdens de tweede peelronde deelde Shot de eerste tik uit. De tafeltennissers uit Soest wonnen aan de Heideweg met 6-4. De meeste punten werden andermaal )innengeslagen door Aksel van Elte- ren. Hij won twee enkelspelen en zege vierde in het dubbel mei Berend Jonker die zich overigens ook twee singles oeëigende. Het zesde punt kwam op naam van René Daselaar. De overwinning van Shot kwam niet zonder slag of stoot tot stand. Boeiende krachtmetingen tussen de Soesters en de Apeldoornse opponenten waren schering en inslag in de gymzaal. Beide teams lieten zien dat ze hoge ogen kun nen gooien in de derde divisie. Met nog acht van de tien duels te gaan, is de weg nog lang. Opnieuw was Aksel van Elteren op dreef voor Shot. Foto: Aldo Allessie Robert Joustra blijft toch ge schorst tot 1 januari 1995. Dat heeft Wim Bemer van het Hees- bestuur meegedeeld. Hij is waarnemend-voorzitter sinds Henk van Dorresteijn vorige week zijn functie als praeses om persoonlijke redenen heeft neergelegd. Dat besluit heeft volgens het bestuur niets mét de kwestie Joustra te maken. Van Dorresteijn vertelde vorige week in deze krant dat Joustra, in te genstelling tot wat de voetballer eer der schriftelijk en mondeling was meegedeeld, niet geschorst zou wor den. De rest van het bestuur distan tieerde zich van die uitlatingen. "Wij hadden ons standpunt al ingeno men, er is voor ons niets ver anderd", zegt Bemer. Hij hoopt za terdag een gesprek te hebben met de voetballer. De schorsing is het gevolg van de on geregeldheden tijdens en na de der by SEC-Hees van tweeëneenhalve week geleden. Joustra wordt gezien als de aanstichter. Een supporter van Hees is om disciplinaire redenen voor twee duels geschorst. Het be stuur onderzoekt nog of een tweede supporter ook buitenspel moet wor den gezet. Jeugdvoorzitter Wim Bemer zal de taken van Van Dorresteijn tot de le denvergadering in september in af geslankte vorm waarnemen. De op gestapte voorzitter zal wel zijn werk zaamheden in de kantine aan de Kooiweg blijven uitvoeren. Koen van der Wal en Douwe Post ma hebben zich geplaatst voor de Nederlandse kampioenschappen judo voor heren onder 21 jaar. Beiden eisten zaterdag de dis- trictstitel op. Van der Wal deed dat in de categorie tot 86 kilogram, Postma in de klasse tot 95 kilo gram. Daarmee verzekerden ze zich automa tisch van deelname aan de NK, waarop de beste twee judoka's van ieder district aan mogen meedoen. Zowel de vijftien jaar jonge Postma als Van der Wal (17) zijn volgens Lidy van Diermen goed in vorm. De eindstrijd om het goud vindt zaterdag 19 februari plaats in sporthal De Lunetten in Utrecht. Van der Wal eindigde eerder al als tweede op de NK tot 86 kilogram. Dat leverde hem onder meer selectie voor Jong Oranje op. De Soester judoka komt nog steeds voor Jong Oranje uit. Naast de successen van Van der Wal en Postma, viel Radmer Schalkx (tot 7 2 ki logram) op het internationale toernooi van Hikari in Zaandam op. Hij won vijf partijen op Ippon, voordat hij in de fi nale verloor en genoegen moest nemen met de tweede plaats. Op maandag 7 maart wordt be gonnen met het vervangen van de sportvloer van Aqua Indoor. Dat betekent dat de gebruikers van de sporthal aan de Dalweg tijdelijk moeten uitwijken naar andere ac commodaties. Op 16 februari overlegt de gemeentelijke sportaf- deling met de clubs. Voor dat gesprek zijn ook de gebruikers van andere hallen uitgenodigd. Zij zul len gedurende de werkzaamheden in Aqua Indoor tijd en zaalruimte moeten afstaan aan de verenigingen die in Aqua Indoor spelen. "Het is een probleem van de totale sport. Trainingen zullen in elkaar moeten worden geschoven. Mis schien dat de tweede trainingen verval len of elders moeten plaatsvinden. Competitiewedstrijden krijgen de prio riteit", stelt Piet Hoogendoorn van bu reau sport. Hij heeft inmiddels al een aantal clubs benaderd met het verzoek of ze intern wat voorbereidend werk kunnen verrichten voor een tijdelijk schema. Zoals het er nu naar uitziet zullen de volleybalwedstrijden van Stam/SoVo- Co (nu op donderdag) waarschijnlijk in Beukendal worden gepland. Voor de zaalvoetbalduels op woensdagavond heeft de afdeling Utrecht van de KNVB al een oplossing gevonden, laat Hoo gendoorn weten. Die wedstrijden wor den naar verwachting op maandag- en donderdagavond in Beukendal inge haald of in het uiterste geval elders ge speeld. Tenminste één competitieronde van korfbal (12 maart) moet elders worden afgewerkt. Het eerste herenteam van handbalvereniging Smeeing/BDC en de boogschutters van het Bentinck Fonds moeten voor hun vrijdagavond training eveneens ergens anders wor den ondergebracht. De leiding van de Kardinaal Alfrink Mavo heeft de gymzaal aan de Di Las sostraat beschikbaar gesteld. Die zaal werd, voordat Aqua Indoor in 1991 in gebruik werd genomen, al door diverse clubs benut voor doordeweekse trai ningen. De vervanging van de sportvloer van Aqua Indoor zal drie tot vier weken in beslag nemen. De werkzaamheden worden uitgevoerd door Headline uit Eist. Dat bedrijf heeft ook de huidige vloer aangelegd. Volgens Hoogen doorn zal exact dezelfde vloer worden aangelegd. De kosten bedragen 389.000 gulden. Die zullen voorlopig worden opgehoest door de gemeente Soest. Het officiële besluit daarvoor valt donderdag 17 februari in de ge meenteraadsvergadering. Aangeno men mag worden dat de raad unaniem akkoord gaat. In de commissie finan ciën en sport werd anderhalve week al stilzwijgend ingestemd met het voor stel. Het geld wordt uit de algemene re serve gehaald. De gemeente wil de vloer zo snel moge lijk vervangen, omdat ze de veiligheid in de hal niet meer kan garanderen. Doordat in augustus vorig jaar bijna een etmaal lang een brandslang heeft open gestaan, is een grote hoeveelheid water onder de vloer gestroomd. Dat heeft tot veel bobbels geleid. De verzekeringsmaatschappij van de gemeente wil de schade niet vergoeden. Daarom is Aqua Indoor aansprakelijk gesteld door de gemeente. Het is nog niet bekend of de verzekeringsmaat schappij van de exploitanten van Aqua Indoor het schadebedrag zal uitkeren. VVZ'49 heeft een moeilijke wedstrijd moeten afwerken. Tegen het Mij- drechtse Argon sleepte de ploeg een punt weg (1-1). Door dit resultaat is VVZ'49 al weer een jaar in de compe titie ongeslagen op eigen terrein. Vooraf hield VVZ'49 al danig rekening met Argon. Het was de laatste ploeg ge weest die WZ'49 op eigen terrein wist te verslaan (0-1) en daarnaast moest Waar eigenlijk niemand meer re kening mee had gehouden,ge beurde zondagmiddag in Gronin gen toch. Paul van den Deijssel maakte na drieëneenhalf jaar zijn rentree als speler bij Smeeing/ BDC. De trainer/coach trok, bij gebrek aan fitte spelers, zijn trai ningspak uit en speelde veertig van de zestig minuten. Met moeite werd van staartclub Y en K gewon nen: 15-18. Van den Deijssel had dit seizoen nog wel eens reden om kritiek te leveren op zijn spelers. De spelende coach spaarde zichzelf evenmin na zijn eerste wed strijd voor de geel-blauwen sinds de cember 1990. "Ik forceerde teveel. Het is weer even wennen", aldus de hand baller die in de linker hoek had plaats genomen. Sinds eind vorig seizoen, toen hij met Schoonderbeek/ESCA in de eredivisie balde, was hij niet meer in een officiële wedstrijd uitgekomen. Hoewel hij driemaal scoorde, was zijn schotpercentage te laag. Over zijn inzet viel niet te klagen. "Ik heb het nooit van mijn techniek alleen moeten hebben. En ik heb natuurlijk een voorbeeld functie." Van den Deijssel was zijn spelers actief te hulp geschoten, omdat hij een aantal spelers miste. Hans Kolmschate ver wacht hij dit seizoen niet meer terug. De cirkelloper kampt met rugklachten. Een andere cirkelspeler, André van den Hoef, heeft een pijnlijke pees in zijn schouder en Peter Stoelenga, ook vaak ingezet op de eerste lijn, was niet hon derd procent fit. Daarom deed Van den Deijssel een beroep op zich zelf. "Als ik Arjan wil wisselen, moet ik anders te veel spelers op een andere plek zetten.. Dat lijkt me in deze fase van de compe titie niet zo goed." Na 4-4 sloeg Smeeing/BDC een gaatje tegen de ploeg, waartegen in Soest op onbegrijpelijke wijze werd verloren. Het werd 5-7 en in de rust koesterden de Soesters een 7-9-voorsprong. Daar van was even later niets meer over: 12-12. De tweede tussensprint zette Smeeing/BDC in overtal-situaties in. Zowel vanuit de linker als de rechter hoek werd gescoord: 12-15. Die marge werd aan het einde verzegeld met een overwinning. Topscorers waren de ge broeders Arjan en Michel Roest met elk vier doelpunten. Ook de concurrenten Volendam, Ha- ka/E&O 2 en Roka/OSC wonnen zondag, zodat er onderin niets veran derde. "We zijn nu in de fase aangeko men, waarin er voor een aantal ploegen niets meer te winnen of te verliezen valt. Van die teams moeten we zien te win nen", aldus Van den Deijssel die in de resterende zes duels vier keer in sport hal Beukendal mag spelen. Na het car navalsweekeinde hervat Smeeing/ BDC op 20 februari de competitie met een thuiswedstrijd tegen Roka/OSC. Daarna volgen nog ontmoetingen in Soest met Aalsmeer 2, UDS V 2 en Jahn II en bezoeken aan Sparta Groningen en Kolping in St. Pancras. In de sporthal van Maarn heeft Eem vogels een gevoelige 15-5 nederlaag geleden tegen het doorgaans gelijk waardige SVMM. De thuisploeg leek vleugeltjes te hebben en 'dolde' de Soesters die vergeefs zochten naar wat tegenspel. Vanaf de eerste minuut stonden alle Soester korfballers onder zware druk, SVMM speelde direct op de man en graaide naar elke bal. Noodzaak dus voor Eemvogels om snel, ruimtelijk en gevarieerd aan te vallen en zorgvuldig uit te verdedigen. Dit viel de gasten ech ter te zwaar. Geen enkel moment slaag de Eemvogels erin SVMM problemen te bezorgen. SVMM had bij rust al een voorsprong van 9-4 opgebouwd en speelde fel, maar ontspannen ook de tweede helft uit. De 'offday' van Eemvogels kwam het meest tot uitdrukking in de scherpte en het fanatisme. Argon winnen om zowel op de 'norma le' ranglijst als in de 2e periode nog mee te blijven doen. Dat Argon hier geen gras over wilde laten groeien, bleek wel uit het feit dat zij met vier aanvallers en drie verdedigers het veld in kwam. Hiermee had WZ'49 het in de eerste doorgang danig moeilijk. Veelvuldig werd het middenveld overlopen en moest de achterhoede alle zeilen bij zet ten om het hoofd boven water te hou den. De schade bleef in de eerste helft dan ook beperkt tot één doelpunt. Deze werd gescoord door de behendige Ke- niaan Jean Marie Okito. Zijn derde schotpoging vond na twee keer eerder te zijn geblokkeerd, het net. Was voor rust Argon de betere ploeg, na rust was het WZ'49 dat de toon zet te. Nu was het WZ'49 dat in de achter ste linie drie mandekkers opstelde en Willem de Vries naar voren schoof. Hierdoor werd Argon terug op eigen helft gedrongen. En na de twee kleine kansen in de eerste helft kon WZ'49 nu meerdere kansen creëren. Zo waren Zeki Kurt, Gert van de Munt en Barry van den Berg dicht bij de gelijkmaker. Deze viel echter pas na twintig minuten. Een verre uittrap van keeper Mare Brouwer was via Cees Jan de Vries tot Tegen Argon kwam Gert van der Munt niet tot scoren. De Soester koplo pers kwamen er in de eerste helft nauwe lijks aan te pas. FotoAldo Allessie corner verwerkt. Uit deze corner kwam Cees Jan de Vries weer in balbezit en uit zijn strakke voorzet werd van dichtbij door Frank Baars ingetikt. Na deze treffer ging WZ'49 op zoek naar de winnende treffer. Het toch al hoge tempo in de wedstrijd werd nog een tandje hoger gedraaid. Argon kon nog slechts met een enkele uitbraak voor enig gevaar zorgen maar moest zich voornamelijk bezighouden met verdedigend werk. De laatste minuten eindigden zoals eigenlijk het beeld van de gehele wedstrijd was geweest. Aller eerst was er een goede kans voor Argon in de persoon van Okito en vlak voor tijd kwam Cees Jan de Vries enkele cen timeters te kort om een voorzet van Willem de Vries in te glijden. Door het gelijke spel van WZ'49 en de winst van Rood Wit moet WZ'49 dat zelfde Rood Wit nu naast zich dulden. In het inhaalduel tegen Kockengen a.s. zaterdag kan WZ'49 de marge weer op twee punten brengen. Strijd aan kop: 1. WZ'49 13-22; 2. Rood Wit 14-22; 3. Argon 13-17. Tot 11 maart kunnen bedrijven teams opgeven voor de 32ste be- drijfssportcompetitie. Die vindt dit jaar plaats van 2 mei tot en met 2 juni. Atletiek is geschrapt in het programma. Het volleybaltoernooi, dat traditioneel de meeste deelnemers trekt, wordt ver spreid over drie avonden. De wedstrij den worden op en ^o mer en z juni in sporthal Beukendal afgewerkt. Beu kendal is tevens de locatie voor het bas- ketbaltoernooi op 10 mei. Zoals gebruikelijk wordt het complex van WZ'49 benut voor het veldvoet- bal. Aan de Eemweg wordt op 2, 9 en 16 mei gespeeld. Het zaalvoetbaltoer- nooi vindt evenals vorig jaar plaats in De Banninghal. Speeldata zijn 3, 10, 17, 24 en 31 mei. De bedrijven estafetteloop, meestal ge koppeld aan de Klaarwaterloop van AV Pijnenburg en Super Van Doorn, is komen te vervallen. Handbal was al eerder uit het programma gehaald. De organisatie is in handen van ver schillende sportverenigingen. De Soes ter Zakenkring, in 1963 de initiator van de bedrijfssportcompetitie, kijkt vanaf de zijlijn mee. Deelname kost vijftig gulden per team.

Soester Courant | 1994 | | pagina 15