:[WsöÊsTi- 1 f Verdwenen Soest ling UUR Inschrijving koopwoningen 't Hart gestart Soester Gilde 'door de eeuwen' in beeld gebracht in Museum Oud Soest PROGRAMMA- overzicht UUR PAGINA 16 over ATSEN irogramma WOENSDAG 9 FEBRUARI 1994 SOESTER COURANT PAGINA 17 feieuws Rondje Soest VERRASSEND ONTHULLEND lllem Win Oosten Expositie geopend door Federatievoorzitter VAN DONDERDAG T/M WOENSDAG Wraakactie van drietal leidt tot aanhouding EHBO-Soest heeft er 59 gediplomeerden bij Wem Van Oosten fotoservice Museum Oud Soest Winkeldief gepakt in zaak Soest-Zuid Radio Soest schenkt veel aandacht aan carnavalsprogramma Valentijnsdag bij de lokale omroep Reacties op Verdwenen Soest effnemv kantoormachines me mm uwi/c het record dat al enige stond van Thomas Bos. de achttienjarige Ver- f zijn naam gevestigd in e schaatswereldje. Met ormt hij het duo dat op uari deelneemt aan het mpioenschap All-round Verheijen reed zondag ^onlijke records. Op de de student geneeskunde en voor de 1000 meter e boeken in. den Hertog presteerde £ij verbeterde met 54.17 jk record op de 500 me- n seconde en op de 1000 efst met drie seconden, 1.93 haar beste tijd is. rink reed de 1000 meter ook een verbetering van jk record op deze afstand m Versteeg had gehoopt len om zich te plaatsen nkampioenschappen in met 2.16.71 kwam hij op de 1500 meter. Vrij- ïter meer geluk: toen ver- wel zijn beste tijd op de 2 1000 meter. 43.97 en nieuw te kloppen tijden. Treur, die onlangs club- teranen werd, scherpte n beste 500 meter tijd aan laten klokken. DAG 9 FEBRUARI )al felberg-SEC (Huizen) )AG 12 FEBRUARI l isma College 5-The Red :recht) urricanes-The Red Stars isse)( 13-2) ockengen-WZ'49 (Koe- )AG 14 FEBRUARI Dmpetitie Soester Bowling Dok op dinsdagavond van- (C-drie) bal DVS/Knollentuin-Wings ren van Hees herstelden sn zaterdag knap na de ne- ige week tegen Eemdijk. t SEC had gedurende de jd weinig in te brengen te- e bijna de gehele wedstrijd SEC kwam wel goed uit ken door al in de eerste mi- attent ingrijpen van de de- reffend af te straffen. Hees i het heft in handen, maar e 25 ste minuut langszij ko- bouwde de voorsprong uit arna SEC vlak voor tijd nog n tegenscoren. een compleet competitie- voor de jeugdelftallen van e en nipte overwinningen teams en viermaal verlies ïsultaten. Heel gunstig was >ch verdiende, overwinning anioren uit bij APWC. Door van medekoplopers blijven de race voor de koppositie, ioren moesten in de derby )iweg hun meerdere erken- ooggeplaatste Hees A1Het 1 team verloor wat ongeluk- ijenrodes in Breukelen. Zo- e C, als ook de D teams wis- gend te winnen. te team van SO Soest, de F7, r het eerst in het veld. SO peelde onder leiding van de :itter Jan Dan vers tegen k. F5. De twee keepers Ali II- rey Arkes hebben twee doel- eten doorlaten. SO Soest F7 nder ruime belangstelling vier keer. Spannend was de >0 Soest Dl tegen GVW Taco de Groot 1-0 voor SO rde kwamen de Soester pu- Dorlijk onder druk te staan, aak in de voetbalsport, gaf met de tweede goal van Je- )ijk de nekslag. Het vlagge- ie jeugd speelde thuis tegen det verzorgd voetbal werd er wonnen, Duncan Stanton en k scoorden de goals. M heeft een punt moeten 1 bij Zwaluwen Vooruit Al- minuten moest WZ'49 het, van een rode kaart, met een Ier doen in een onprettige 3-3 was het hoogste dat er an in zat. De overige elftallen met wisselend resultaat. De or de tweede week achtereen eeld en staat te popelen om rspositie verder uit te bou- 2 verloor uit in een doelpunt- itrijd (6-5) van Spakenburg Cl blijft succesvol. Nu werd met 3-1 verslagen. De Dl t met 2-1 van WZ A D2. door Arie Wandelaar Lezen blijft een boeiende bezigheid. Zelfs ongevraagd drukwerk vormt daarop een enkele keer geen uitzon dering. Neem nou bijvoorbeeld 'Op 't Hoogt', de maandelijkse voorlichtingskrant van de gemeente Soest. De aflevering van woensdag 2 februari j.1. krijgt wat Arie betreft de kwalificaties verras send en onthullend. Onthullend bijvoorbeeld het bericht over de wijze waarop de gemeente met woningzoekenden meent te moeten communiceren. Bijna duizend gega digden melden zich enige tijd geleden voor één van de twintig sociale koop woningen. Gelet op het chronisch ge brek aan betaalbare huur- en koopwo ningen een logische belangstelling. Niet evenwel voor de gemeentelijke afdeling huisvesting. Blijkens het be richt in 'Op 't Hoogt' was men op deze andere planeet zeer verrast door het aantal inschrijvingen. Los van deze merkwaardige reactie, de loterij leverde aan 953 woningzoe kenden een niet op. In alle gevallen te leurstellend voor de betrokkenen. Ze investeerden in een brief en postzegel, of brachten een bezoek aan het ge meentehuis, teneinde hun aanvraag toe te lichten en te bepleiten. Van een gemeente die pretendeert zo dicht mogelijk naast de burgers te wil len staan zou je mogen verwachten dat de afgewezenen, al of niet met rede nen omkleed, in alle gevallen een posi tieve dan wel negatieve schriftelijke reactie op hun inschrijving ontvangen. In Soest is deze vorm van wellevend heid nog niet doorgedrongen. Het grote aantal nieten deed de ge meente besluiten degenen die niet voor de gezochte woning in aanmer king kwamen niet middels een schrif telijke berichtgeving daarvan op de hoogte te stellen. 'Op 't Hoogt' vertelt ons dat informatie daarover op de ka belkrant te lezen was. Zo dicht mogelijk naast de burgers staan; het is maar welke fatsoensnor men je daarvoor meent te moeten han teren. 'Op 't Hoogt', ook verrassend, luidt de aanhef boven dit Rondje Soest. Een conclusie die te maken heeft met een artikeltje onder de noemer 'Gemeen te'. Daarin wordt verwezen naar een door NRC Handelsblad en Leidse Universiteit gehouden enquête onder 375 burgemeesters over de kwaliteit van raadsleden. Zo deze enquête re presentatief mag worden genoemd, de kiezer gidsend, dan vinden er na maart a.s. in onze gemeente politieke aardverschuivingen plaats. Uit de enquête blijkt dat de onder vraagde burgemeesters raadsleden van GroenLinks en in mindere mate klein rechts, relatief sterk vinden. Daarna scoren PvdA (28%) - WD (18%) - D66 (16%) en de lokale lij sten 9%. Opmerkelijk dat het aandeel van het CDA nergens wordt vermeld. Foutje, of zou Aad Post dan toch ge lijk krijgen met zijn vaststelling, eer der gedaan in deze krant, dat het Soes ter CDA het hoogste trutterigheidsge- halte bevat? Even onthullend als verrassend, en nogal haaks op elkaar staande, zijn de verdere ontboezemingen van de on dervraagde burgemeesters. Nogal on tevreden over de eigen positie. Ze ver dienen te weinig in vergelijking met andere groepen vindt 64%. In ge meenten met minder dan 50.000 in woners luidt de klacht dat ze te weinig zinvolle taken om handen hebben. Verrassend en onthullend geldt zeker ook voor de wijze waarop, pagina breed, politieke partijen hun kandida tenlijsten presenteerden. Acht politieke partijen maken voor maart a.s. hun opwachting. Met uit zondering van Progressief Soest/ GroenLinks en GPV/SGP/RPF is de kennismaking met de overige partijen aimabel, zeg maar gerust spontaan. Stem CDA en je mag Bart tegen Krol zeggen, noem Blommers (VVD) ge rust Neks, Gemeentebelangen/Groen Soest, wie heeft 't nog over Witte als het Harry betreft, bij de PvdA geen Boerkoel zonder Kees, bij D66 zelfs geen stembus zonder Mieke, en wie in Baks geen Johan ziet heeft van het be staan van BAM nimmer gehoord, GroenLinks/Progressief Soest GPV/SGP/RPF zijn minder familiair. Visser, J. en Meilof W.R. luidt de ken nismaking. Oude jongens, dat wel maar minder krentenbrood. Verschillen ook op ander terrein. Op één uitzondering na hebben Soester- bergers toegang gekregen tot alle kan didatenlijsten. Op die van D66 is er evenwel niemand terug te vinden. Handig noch verstandig, temeer daar er tussen Soesterberg en Mieke Swin- kels toch al geen sprake is van liefde op het eerste gezicht. De kiezers die 2 maart a.s. van mening zijn dat allochtonen ook in de politie ke samenleving van deze gemeente thuis horen kunnen daarvoor, afgaan de op de namen van de kandidaten, slechts terecht bij D66 en PvdA. Dat is op z'n zachtst gezegd toch merkwaar dig. Zonder uitzondering pleiten alle partijen voor een juiste en waardige integratie, maar bij.de samenstelling van de kandidatenlijsten is daar, op de twee gesignaleerde uitzonderingen na, weinig van te merken. Geen woorden, maar daden. Wat ons dorp betreft beperkt het zich tot SO Soest en vrijwilligerswerk. ARIE WANDELAAR fotoservice Soeslerbergsestraat 57 lel. 13109 van Weedestraat 147 lel. 25942 Hamseweg 21 Hoogland 033 807151 Midden in de aantrekkelijke wijk 't Hart Soest bouwt Woningstichting Soest 27 koopwoningen op het ter rein van de voormalige basisschool Groen van Prinsterer en de sport hal. Het nieuwe bouwplan omvat 11 sociale koopwoningen, 13 pre miekoopwoningen met een een malige bijdrage en 3 vrije sector woningen. De inschrijving voor de koopwoningen is gestart op 2 februari. Kandidaat-ko pers kunnen een brochure met inschrij vingsformulieren opvragen bij Wo ningstichting Soest, Laanstraat 84 in Soest, tel. 02155-16561. De inschrij ving sluit op 16 februari a.s. In april wordt gestart met de nieuwbouw. De oplevering van de woningen is volgens planning begin 1995. De woningen zijn ruim van opzet en be schikken over een royale tuin. De 11 so ciale koopwoningen (woningtype A) hebben een breedte van 5.40 meter en een bouwdiepte van 8.40 meter. De 4 premiekoopwoningen 9 woningtype A plus) hebben dezelfde breedte en diep te. Deze woningen onderscheiden zich door de ligging (hoekwoningen), de grotere kavels en de uitgebouwde keu ken. De andere 9 premiekoopwonin gen (woningtype B) hebben een breed te van 5.40 meter, de bouwdiepte is .40 meter plus een erker bij de keuken. Op de ruime verdieping van deze wo ningtypen bevinden zich een badkamer en drie slaapkamers. De zolderverdie ping is bereikbaar met een vaste trap. In het plan zijn ook 3 vrije sectorwonin gen opgenomen, 2 patiowoningen met inpandige garage en één hoekwoning met uitgebouwde woonkamer en gara ge. De 2 patiowoningen (woningtype C) zijn heel bijzonder van opzet. De L-vormige woonkamer heeft een op pervlakte van ruim 51 m2 en is te richten op de besloten patio met zuid/zuid- west-ligging of naar keuze op de grote voortuin. Op de verdieping onder de schuin oplopende kap liggen drie slaap kamers en een grote badkamer. Eén slaapkamer ligt aan de vide, die in open verbinding met de woonkamer staat. De garage is inpandig. De 3e vrije sectorwoning (woningtype B plus) heeft als basis de premiekoop woning met een breedte van 5.40 meter en een diepte van 9.40 meter plus de er ker bij de keuken. De woonkamer heeft een fraaie zij-uitbouw; aan de zijkant van de woning is ook de garage gesi tueerd. De woning heeft door de uit bouw extra veel grondoppervlak. Milieu Bij de ontwikkeling van het project is veel aandacht besteed aan het milieu en de energiezuinigheid. De woningen zijn voorzien van een Hoog Rendements ketel en een goede warmte-isolatie in de vorm van dak-, spouw- en vloeriso latie. De woningen zijn daardoor bij zonder energiezuinig en in de winter ex tra comfortabel. Voor het warme water kan in de woning (als extra) een zonne- boiler worden geïnstalleerd. Diverse waterbesparende maatregelen zijn eveneens elementen van het nieuw- bouwplan. Ook aan de toegepaste ma terialen is op milieugebied de nodige aandacht gegeven. De woningen zijn verder voorzien van ankerloze spouwmuren; daardoor wordt de overdracht van geluid van de ene naar de andere woning tot een mi nimum teruggebracht. De woningen voldoen ruimschoots aan de eisen, die in het Bouwbesluit zijn gesteld uit oog punt van gezondheid en energiezuinig heid, en worden gebouwd onder garan tie van de Stichting Garantie Instituut Woningbouw. "Een gilde door de eeuwen" is de toepasselijke titel van de expositie, die sinds vorige week in het Mu seum Oud Soest (Steenhoffstraat 46) te zien is. De tentoonstelling geeft een goed beeld van de ge schiedenis van het Groot Gaes- beeker of Sint Aechten Schutters gilde uit Soest, maar ook van het gildewezen in het algemeen. Soest is al meer dan 600 jaar een gilde rijk, en zelfs twee: naast het alom be kende Groot Gaesbeeker Gilde is er nog het Sint Anna Gilde (ook wel het "kleine gilde" genoemd). De geschie denis van het GGG gaat terug tot de 14e en 15e eeuw. Het oudst bekende geschrift dateert van 3 juni 1560 en geeft o.a. een beschrijving van de eeu wenlange tradities die ook daarvoor al - vanuit de Germaanse tijd - bestonden. In de expositie wordt een beeld gegeven van de ontstaansgeschiedenis, de activi teiten van de heren Van Gaesbeek, van het gilde zelf en de relaties met de r.k. kerk, de Soester gemeenschap en de Brabantse gilden. Dat wordt rijkelijk ondersteund met foto's en allerlei attri buten, zoals zilveren schilden, vaan dels, trommen en oude archieven. In de specifieke gildegebruiken en -tradities komt de 'gildegeest" tot uiting: het stre ven naar christelijke broederschap en vriendschap, wat aanzienlijk verder reikt dan de bij iedereen bekende jaar lijkse Gildefeesten in augustus. De expositie werd vorige week donder dag geopend door de heer E.J. V.M. van Bouwdijk Bastiaanse, voorzitter van de Noordbrabantse Federatie van Schut tersgilden, waarbij ook het Soester Gil de is aangesloten (via de kring Land van Cuijk). Na de verwelkoming door mu seumvoorzitter Anton van den Dijssel onthulde Van Bouwdijk Bastiaanse het prikbord op de overloop bij de toegang tot het museum. Dieptepunt Van Bouwdijk Bastiaanse vond dat de expositie er prachtig uitzag, maar herin nerde in zijn toespraak ook aan minder florissante tijden voor de gilden. Na de Franse tijd was er sprake van een diep tepunt: het werd de gilden verboden om wapens te gebruiken, waarschijnlijk omdat men in Holland de loyaliteit van de Brabantse gilden niet erg vertrouw de en vreesde dat ze de kant van de Bel gische opstandelingen zouden kiezen. De gilden raakten daardoor hun mach tige positie kwijt, waarmee ze het in di verse dorpen min of meer voor het zeg gen hadden, en wat volgens Van Bouw dijk overbleef was dan ook niet veel meer dan "kaarten en drinken". Ook de relatie met de kerk taande in de 19e eeuw, maar in het begin van deze eeuw werd het gildewezen weer nieuw leven ingeblazen. De gilden hernieuwden hun trouw aan het kerkelijk en het we reldlijk gezag en vonden in de dienst baarheid aan de plaatselijke samenle ving een nieuwe opdracht. 'Apetrots'' Van Bouwdijk Bastiaanse liet weten dat de federatie "apetrots" was op het Soester gilde, een van de weinige boven de grote rivieren, en zwaaide met name museum-beheerder en oud-ouderman Wim Schimmel en diens collega's lof toe voor de wijze waarop het gilde zijn "rijkdommen" had uitgestald. De expositie is, evenals het museum, tot half april elke zaterdag en zondag ge opend van 13.30 tot 17.00 uur (voor groepen eventueel ook op afspraak). Entree: f 2,50; kinderen f 1,-; 65+ en cjp f 2,-. Het Gilde organiseert op dins dag 29 maart bovendien een dia-lezing over de geschiedenis en tradities van de Gilden in de Nederlanden, door J. Oomen uit Eindhoven, hoofdredacteur van de Gildetrom. Die bijeenkomst be gint om 20.00 uur en is gratis toeganke lijk in het Gildehuis (achter het mu seum). Kabel: FM 90.9 (mono) en FM 107.9 (stereo/; ether: FM 105.9. Drie jongemannen, in de leeftijd van achttien, negentien en twintig jaar, zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag klemgereden en aangehouden. Ze had den kort daarvoor twee ruiten inge gooid van een woning aan de Haver- weerd. Dat werd gemeld door een acht tien-jarige Soester. Het betrof vermoe delijk een wraak-actie van het drietal dat zich korte tijd later moest verant woorden op het politiebureau. Afgelopen week was een drukke week voor de Koninklijke Nederlandse Ver eniging EHBO afdeling Soest. Op 31 januari en op 12 en 3 februari deden 64 cursisten examen voor het EHBO-di- ploma. Er werden vijf kandidaten afge wezen, waarvan enkele over enige we ken her-examen zullen doen. De ge slaagden zijn. Mevr. J. Blokland, dhr. J. Domburg, dhr. M. Engberink, mej. J. Nieuwelink, dhr. R. Daselaar, dhr. C. Kerver, dhr. M.H. Engberink, dhr. M. Eek, dhr. W. Soesterbergsestraat 57 tel. 13109 van weedestraat 147 tel. 25942 Hamseweg 21 Hoogland 033 807151 Kraay, mevr. P. Houtman, dhr. T. Poort, dhr. C. van Rijn, dhr. W. de Graaf, mevr. H. Oom, dhr. W. v.d. Hoef, mevr. G. van Heiningen, mevr. S. Rademaker, dhr. E. Mijnders, dhr. R. Veenendaal, dhr. J. Bos, mevr. E. v.d. Broek, mevr. F. Snippen, mevr. P. Lin tels, dhr. A. Zwart, dhr. R. Meyer, dhr. H. Zeypveld, dhr. M. Vermeulen, dhr. R. Geertsema, mevr. G. v.d. Haar- Brouwer, dhr. R. Batenburg, dhr. M. Schaffner, dhr. H. Schaap, mevr. J. van den Bergh, dhr. J. van Steen, dhr. W. Prins, mevr. A. Romme-Schwerzel, mevr. J. Tiemersma-Geertsma, dhr. W. Bruins, dhr. J. van den Deyssel, mevr. D. Eikelenboom, dhr. N. Hoogstrate, mevr. C. Möllenkramer, mevr. L. Hommes, mej. J. Westeneng, dhr. D. Hakman, dhr. J. Twenter, mej. R. van Kan, mej. H. van Kan, dhr. S. Keelan, dhr. P. van Kuik, dhr. R. Ossendrijver, mevr. J. van Rhijn, mevr. N. van Surk- sum, mevr. H. Bal-Scheerder, mevr. V. Bal, dhr. J. Gerritsen, mevr. A. Ver meer, mevr. E. Vermeer, dhr. H. van der Zouwen. Zij werden opgeleid door de kaderin structeurs mevr. E. v.d. Steeg-Holle- man en dhr. R. van 't Land. Zes trosjes van drie blanke lelies flankeren haar, drie maal drie le lies links en evenveel rechts. Daar buiten een roze omlijsting, uitge voerd in zijde, afgebiesd met goud franje. En de centrale figuur, een purperen stola over een donker groen jak, en haar schort overvuld met rozen. Blauwe ogen, blonde lokken en een kroontje op het hoofd, dat kan niemand anders zijn dan Sint Elizabeth, dochter van een koning van Hongarije, die veer tien was toen ze trouwde met de land graaf van Thuringen, terwijl ze veel lie ver een klooster was ingetrokken. Drie kinderen schonk ze haar gemaal vóór die ter kruistocht ging en sneuvelde. Er is een legende die wil dat haar daden van barmhartigheid door haar man niet positief werden beoordeeld: hij betrap te haar een keer dat ze, tegen zijn bevel in, in haar schort verborgen brood voor de hongerenden buiten het kasteel droeg. Ze loog dat het rozen waren, maar hij dwong haar te laten zien wat ze had. O wonder, geen kruimeltje brood - door een wonder waren het allemaal ro zen geworden. Waarschijnlijk is het verhaal van later datum dan Elizabeth zelf, het schijnt dat haar huwelijk goed was. Wat niet weerhoudt dat Elizabeth grote daden van barmhartigheid verrichtte: ze liet een onderkomen bouwen voor zieken en behoeftigen, waar ze zelf de handen uit de mouwen stak, ze zorgde voor kle ding voor de armen en organiseerde voedselhulp voor 900 hongerenden. Toen ze in 1231 stierf, 24 jaar oud, had paus Gregorius maar vier jaar nodig om haar heilig verklaard te krijgen. Tot op de dag van vandaag geldt ze als schut spatroon van de caritas, weldadigheid in verschillende vormen. Welnu, onder haar hoge bescherming hebben ook vrouwen uit Soest zich in- Een 22-jarige man, zonder vaste woon- of verblijfplaats, is donderdagmiddag betrapt op winkeldiefstal. Hij had een videocamera meegenomen, maar werd in de kraag gevat en aan de politie over geleverd. Radio Soest zal veel aandacht schenken aan het carnaval in Soest en Soester berg. Op donderdag 10 februari ont vangt Frank Verhoeven in het pro gramma 'Ontmoeting met' Tonnie van Deveren alias Prins Zotteklap III van de Soesterbergse carnavalsvereniging De Zotteklappers. Daarnaast brengt de lokale omroep op vrijdag 11 en zaterdag 12 februari tus sen 17.00 en 18.00 uur rechtstreeks het Carnavals-Journaal met vooruitblik ken, interviews, verslagen en ander nieuws van De Narre Knollen, De Plat- telandsgenotsknotsen en De Zot teklappers. Onder de titel 'Valentijns-time' zendt Radio Soest op maandag 14 februari een sfeervol programma uit rondom Valentijnsdag. Het programma, met onder meer veel 'love-songs' wordt in twee delen uitgezonden, van 15..00 tot 16.00 en van 17.00 tot 18.00 uur. Elke dag nieuws op de hele uren DONDERDAG 10 FEBRUARI 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08.00 GOEDEMORGEN SOEST Presentatie: Eef van der Horst. 09.00 SOEST AKTUEEL Presentatie: Leen Cramer. 10.00 RADIO SOEST NON-STOP Samenstelling: Ben Verschoor. 11.00 ONTMOETING MET... Frank Verhoeven in gesprek met Prins Zotteklap de Derde, Tonny van Oeve- ren. 12.00 MIDUUR Presentatie: Thys Schlebaum. 13.00 ELLI VANDAAG Gevarieerd magazine. Presentatie: Elly Pliester. 15.00 RADIO SOEST NON-STOP Samenstelling: Wim Kiezebrink. 16.00 SOEST AKTUEEL Herhaling van 09.00 uur. 17.00 RADIO SOEST NON-STOP 19.00 Sluiting. VRIJDAG 11 FEBRUARI 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08.00 GOEDEMORGEN SOEST Presentatie: Eef van der Horst. 09.00 SOEST AKTUEEL Presentatie: Frank Verhoeven. 10.00 RADIO SOEST NON-STOP Samenstelling: Samuel Boerhoop. 11.00 JOURNALISTENFORUM Gespreksleider: Jan van Steendelaar. 12.00 UW FAVORIETE KEUZE Gevarieerd verzoekplatenprogramma. Presentatie: Jap van Vuuren en Riene- ke Burger. (Aanvragen: Postbus 3062, 3760 DB Soest). 14.00 OP MUZIKALE TOER DOOR OPERETTELAND "Die Zirkusprinzessin". Presentatie: Paul Sparnaaij. 15.00 RADIO SOEST NON-STOP Samenstelling: Han Erkens. 16.00 SOEST AKTUEEL Herhaling van 09.00 uur. 17.00 CARNAVALSJOURNAAL Presentatie: Frank Verhoeven. 18.00 RADIO SOEST NON STOP 19.00 Sluiting. ZATERDAG 12 FEBRUARI Mensen die willen reageren op de rubrieken Verdwenen Soest en Ver dwenen Soest Hervonden kunnen telefonisch contact opnemen met Boris Berkhout, tel. 16372. Schriftelijke reacties kunnen worden gezonden naar de Soester Courant, Postbus 57, 3760 AB Soest of de Soester Courant, Van Weedestraat 227, 3761 CD Soest. Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155 - 1 01 15 Copieermachines Kasregisters Schrijfmachines Rekenmachines Microcomputers Dicteermachines Inbindapparatuur Plastificeermachines gespannen voor hun naasten. Boven aan het vaandel, dat u in museum Oud Soest tussen andere vaandels kunt zien hangen, staat geborduurd: St. Eliza- beths Ver, en onderop: Soest. Het bor duurwerk zou wat bijgewerkt moeten worden, maar daar zijn we helaas nog niet aan toe gekomen. We zouden ook graag wat (meer) weten over deze ver eniging van weldadigheid: hoe lang is zij actief geweest, wie waren er lid van, wie waren er mee begonnen, wat waren de activiteiten, hoe is het einde geko- men? Voor zover wij weten zijn er geen actie ve leden meer in leven, maar er kunnen nazaten zijn die nog kennis hebben aan het werk van de Sint Elizabeths Vereni ging van Soest. We hopen het! Voor informatie, tel. 16372 (Boris Berkhout). Schriftelijke reacties: Soester Courant, Van Weedestraat 227, 3761 CD Soest. Als geautoriseerd Denon dealer bieden wij u, naast en deskundig advies een ullslekende service. 2 jaar officiële importeursgaranlie ■"5T" «MilD A «IVMMn -m» IV Steenhoffstraat 13a-15 - Soest - Telefoon 02155 - 12132 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08.00 GOEDEMORGEN SOEST Presentatie: Eef van der Horst. 09.00 SOEST AKTUEEL Presentatie: Rob Joustra. 10.00 NEDERLANDS OP RADIO SOEST Nederlandse liedjes en conferences. Presentatie: Thari Schröder. 11.00 LOKAAL TOTAAL Met o.a. politienieuws, het bel-spel, het asiel en het regionieuws. Presentatie: Eef van der Horst. 13.00 OUD GOUD Presentatie: Ap Kruitbosch. 15.00 LOKALE SPORTINFORMA- TIE Presentatie: Loes Voet, Rob Joustra, Gerard van Holland en Joop Ipenburg. 17.00 CARNAVALSJOURNAAL Presentatie: Frank Verhoeven. 18.00 SOEST AKTUEEL Herhaling van 09.00 uur. 19.00 Sluiting. ZONDAG 13 FEBRUARI 09.00 MUZIEK VOOR KERKTIJD "Samen de bijbel lezen". Presentatie: Rita van Zweeden. 10.00 KLASSIEK MOZAÏEK Presentatie: Richard de Jong. 11.00 OMMETJE IN NATUUR EN MILIEU In samenwerking met het IVN. Presen tatie: Joke Vrolijk. 12.00 VAN HET RAADHUIS PLEIN Herhaling van 9 februari. 13.00 DE FRANSE SLAG Presentatie: Piet Schillemans. 14.00 SOEST OUD EN NIEUW Presentatie: Piet Ekel en Anton van den Dijssel. 15.00 NON-STOP CARNAVAL Presentatie: Frank Verhoeven. 16.00 SOMETHING ELSE Jazzprogramma van Radio Soest. Pre sentatie: Semmy Prinsen en Jelis Stam. 17.00 JOURNALISTENFORUM Herhaling van 11 februari. 18.00 RADIO SOEST NON-STOP 19.00 Sluiting. MAANDAG 14 FEBRUARI 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08.00 GOEDEMORGEN SOEST Presentatie: Eef van der Horst. 09.00 SOEST AKTUEEL Presentatie: Thari Schröder. 10.00 RADIO SOEST NON-STOP Samenstelling: Eef van der Horst. 11.00 SCHIJVEN VOOR BEDRIJ VEN Sportstudio Physical. Presentatie: Ger- da Alders. 12.00 LUNCHTIJD MET ROB Presentatie: Rob Joustra. 13.00 MDMEREN Presentatie: Con van Hattem. 14.00 MUZIEKPALET Presentatie: Wim Leeuwenkamp. 15.00 VALENTIJNS TIME Presentatie: Frank Verhoeven en Leen Cramer. 16.00 SOEST AKTUEEL Herhaling van 9.00 uur. 17.00 VALENTIJNS TIME Vervolg van 15.00 uur. 18.00 POLITIEKE PARTIJEN Lijsttrekker Kees Boerkoel (lijst 4: PvdA). Presentatie: Thari Schröder. 19.00 Sluiting DINSDAG 15 FEBRUARI 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08.00 GOEDEMORGEN SOEST Presentatie: Eef van der Horst. 09.00 SOEST AKTUEEL Presentatie: Els Romkes. 10.00 RADIO SOEST NON-STOP Samenstelling: Ben Verschoor. 11.00 C-DRIE Informatie over culturele activiteiten in Soest. Presentatie: Pim Jonker en Ide- lette de Nooy. 12.00 ROMANTISCH GALA Presentatie: Con van Hattem. 13.00 VAN ALLES WAT Presentatie: Gerda Alders. 15.00 RADIO SOEST NON-STOP Samenstelling: Wim Kiezebrink. 16.00 SOEST AKTUEEL Herhaling van 9.00 uur. 17.00 RADIO SOEST NON-STOP 19.00 Sluiting. WOENSDAG 16 FEBRUARI 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08.00 GOEDEMORGEN SOEST Presentatie: Eef van der Horst. 09.00 SOEST AKTUEEL Presentatie: Eef van der Horst. 10.00 RADIO SOEST NON-STOP Samenstelling: Eef van der Horst. 11.00 VAN HET RAADHUIS PLEIN Gemeentelijk voorlichtingsmagazine onder verantwoordelijkheid en redac tie van de Staf Voorlichting. Presenta tie: Yvonne Dijkhuis en Ben van Os. 12.00 PITTIG GEKRUID Presentatie: Con van Hattem. 13.00 GRAAG GEDAAN Verzoekplaten voor zieken en ouderen. Presentatie: Maria Drost. (Aanvragen: postbus 3062, 3760 DB Soest). 14.00 SOEST OUD EN NIEUW Herhaling van 13 februari. 15.00 RADIO SOEST NON-STOP Samenstelling: Ben Verschoor. 16.00 SOEST AKTUEEL Herhaling van 9.00 uur. 17.00 RADIO SOEST NON-STOP 18.00 POLITIEKE PARTIJEN Lijsttrekker Mieke Swinkels (lijst 5: D66). Presentatie: Thari Schröder. 19.00 Sluiting.

Soester Courant | 1994 | | pagina 17