CDA WINTERKOLLEKTIE nu 50-75% korting OUTPOST (RUIN? 1 ACTUEEL f SOEST scliociiinkcr Politiek en instellingen op één lijn over wijziging plan Zorgcentrum "Veel zaken zijn nog niet geregeld" Warme-maaltijdvoorziening Soest weer in gevarenzone door gebrek aan rijd(st)ers e vlaaien RENEN ÏTIKELEN 'rogressieve vrouwen moeilijk terkenbaar op kandidatenlijst -- I PAGINA 2 'OENSDAG 9 FEBRUARI 1994 SOESTER COURANT PAGINA 3 maanzaad F volkoren VOORDELIG menzonrien \ART •JEBAD EN t: ANON 1000 watt >N: 7 PEND CAL 23 92 3 87 92 1.00 uur soorten iken, 'paratuur un te showroom sgeen af 'gelijk MAAK MEER VAN UW WONING OF BEDRIJF! I 'tUfyjt 'iets meer te doen aan 'slordigheidje' Commissies van bewoners eisen vooruitgang SCHOEMAKER technische dienst 'Inschuif-variant' ei van Columbus? Bewonerscommissies HAD-flats in de clinch met St. Joseph SOEST/SOESTERBERG ZEKER NUCDA SPULLENHULP Alleen schade bij botsing in Soest Luiertas gestolen uit personenauto Nijpend tekort aan vrijwilligers Personen-alarmering zoekt technicus ag OP—OP Echte abrikoos :ichtsbruiner ktor-lampen s i 3 keer bruin loop een szeilige bar Jur jr deuren dakkapellen ramen schuifpuien serres inbraakwerend kozijnen hang- en sluitwerk Drif tje is of fideel dealer van een aonlol topmerken zoals: nRBFPwWffTO ERU, VEKA, VELUX en N0RHTG0. V/ie méér van z'n huis of bedrijf wil maken kiest voor 't Driftje. Bezoek onze verrassende showroom! Ook op zaterdag geopend van 10.00-13.00 uur. rolluiken horren f luifels erk zonwering TIMMERFABRIEK 't Driftje 6,3768 ER SOEST Telefoon: 02155-17201 (achter winkelcentrum Soest-Zuid) JoenLinks-Progressief Soest zit met een netelig probleem. Door een slor digheidje bij de indiening van de lijst worden op de stembiljetten alleen de voorletters vermeld, waardoor niet aanstonds duidelijk is tot welk ge slacht de kandidaten behoren. Een hard gelag voor de progressieven, die er juist zo trots op zijn dat hun partij relatief de meeste vrouwelijke kandida- teai heeft (aanvankelijk zeven, maar na het overlijden van Elly Joosten nog zes van de veertien) en bovendien drie vjjbuwen bij de eerste vier kandidaten. Zó veel emancipatie en gelijkheid dat het verschil tussen mannen en vrouwen niet eens meer opvalt gaat zelfs de gipenlinkse dames kennelijk wat te ver. Van A.D.Tomassen geboren Holshei- mer en J.M. Mann geboren Voortman (zeg maar Leidje en Ans) is uit het ge bruik van de "dubbele" naam nog wel op te maken dat het hier om (gehuwde) dames gaat, maar je moet in Soest wel heel goed ingevoerd zijn om te weten dat ook P.C.H. Koster, A.J.M. Kruis, L.A. Langenbach en J. Westdijk van de Vrouwelijke kunne zijn, en Nel, Guus, Ammy en Janny zijn daar nu dus de du pe van (niet van hun geslacht, maar van het slordigheidje). Er valt niks meer aan te doen, want de lijst is de lijst en de stembiljetten zijn óok al gedrukt, dus er kan niets meer in gewijzigd worden. Het protocol staat niet toe dat het allemaal nog eens dun netjes wordt over gedaan. Zo werkt dat. Op de meeste andere kandidatenlijsten zijn de voornamen tussen haakjes ver- teld, zodat over het geslacht van de be rokkenen doorgaans geen misverstand .1 ontstaan. Sommige partijen - de /VD, de PvdA en D66 - hebben er [oor alle zekerheid zelfs nog een (m) of jen (v) aan toegevoegd, waarmee ook Ie laatste twijfel aan ieders sekse wordt litgebannen. Alleen GPV/SGP/RPF aat het ook bij voorletters-zonder- 'oornaam. De drie bewonerscommissies van de HAD-flats willen dat een arbitrage commissie uitspraak doet over de boeteregeling van woningbouwver eniging St. Joseph. Dat is, vlak voor het ter perse gaan van deze krant, duidelijk geworden. St. Joseph wil voor elke dag vertra ging van de werkzaamheden eender- tigste van de maandhuur terugstor ten. De bewonerscommissies kiezen voor een boete-systeem, waarbij het bedrag dagelijks oploopt. Na één week zou dan vijfhonderd gulden moeten worden terugbetaald door St. Joseph. Dat komt neer op de door de Woningbond geadviseerde boete van honderd gulden per dag. Verder wilden de commissies uiter lijk om 18.00 uur vandaag een con cept-aanvulling van het groot onder houdscontract. Die moet, na fiatte ring van de commissies, vrijdag on der de bewoners zijn verspreid. Inmiddels is ook zeker dat de brand weer wordt verzocht een woningin spectie te verrichten. Dit in verband met de badkamerkachels die te dicht op het kunststof plafond zouden zijn bevestigd. Bouw en Woningtoezicht wordt geattendeerd op de situatie in de verkleinde toiletten. In een aantal gevallen zouden de toiletten niet voldoen aan de wettelijke minimu m-afmeting van 1.10 meter. De be wonerscommissies lichten daarnaast het ministerie van vrom in over de gang van zaken. Eigen vakmensen verzorgen snelle reparatie van: kleuren televisies video's camera's geluidsapparatuur wasautomaten koelkasten magnetrons Voor alle zekerheid I Van Weedestraat 78 - Soest - Tel. 02155-17253 TECHNISCHE DIENST TEL. 02155-10344' Minder vrouwen Van de 131 kandidaten voor de ge meenteraad zijn er overigens dit jaar 35 van het vrouwelijk geslacht. In 1990 waren dat er 27 van de 99. Het vrouwe lijk aandeel is dus iets afgenomen: van 27,2% naar 26,7%. Veel scheelt het niet, maar toch: waar blijven al die vrouwen nou...? Het slaat nergens op, maar een vergelijking met het aantal Soesterbergse kandidaten leert dat het aandeel daarvan gestegen is van 7 naar 11. Het opkomstpercentage bij de laatste verkiezingen (Staten 1991) was 64,91%; bij de laatste gemeenteraads verkiezingen was dat 63,85% (20290 uitgebrachte geldige stemmen). Dit jaar zijn er in Soest 32.415 stemgerechtig den, waarvan 15.486 mannen en 16.929 vrouwen. Opkomst 65%? De afdeling Burgerzaken van de ge meente, die dat allemaal nauwkeurig bijhoudt, verwacht op 2 maart een op komst van ca. 65 "zonder hier verder aanwijsbare signalen voor te hebben ontvangen," wordt er overigens bij ver meld. Volgens ingewijden is die veron derstelling van Burgerzaken rijkelijk optimistisch, maar als het klopt komt de kiesdeler (het aantal stemmen dat no dig is om één raadszetel te halen) uit op 780. Het "inschuiven" van het nieuwe verzorgingstehuis en de 48 senio renwoningen, waardoor deze com plexen zo'n 25 meter verder van de Dalweg komen te liggen, is vorige week door het College gepresen teerd als de beste oplossing voor de problemen rond het zorgcen trum. De woonblokken en het te huis wisselen van plek met de aan vankelijk centraal geplande par keerplaats, die nu langs de Dalweg wordt geprojecteerd. De bebou wing blijft daardoor net buiten de rand van de voormalige vuilstort plaats. Tussen het verpleegtehuis (Daelhoven) en het verzorgingstehuis (Molenschot) en de woningen blijft dan een aanzien lijk beperkte ruimte over. Bovendien moeten zowel Molenschot als de wo ningen een verdieping extra krijgen. Stedebouwkundig valt daar echter wel mee te leven, meent het College. Ook de instellingen die het zorgcentrum gaan "bewonen" stemmen in met het "ei van Columbus". Het College had de keuze uit twee "sporen", ook wel de "opschuif-va riant" en de "inschuif-variant" ge noemd. Volgens het eerste spoor zou het gehele zorgcentrum enkele tiental len meters opschuiven in de richting van de Molenstraat. De extra bouwkos ten zouden dan uitkomen op ca, 3,5 miljoen. Al eerder hadden B. en W. een voorkeur uitgesproken voor het tweede spoor, dat goedkoper leek uit te vallen. Inmiddels is berekend dat dit model uit komt op 3,2 miljoen aan extra kosten. Het College wenst zich overigens nog in het geheel niet vast te leggen op de ge raamde bedragen, want daarover moet nog intensief overleg worden gepleegd met de betrokken instellingen, Molen schot en de Woningstichting Soest. B. en W. willen daarover advies inwinnen van "buitenstaanders", zoals bijvoor beeld het bureau DHV, dat door de provincie al wordt ingeschakeld om de plannen te toetsen. 'Nog geen kwartje' Het voorstel werd vorige week woens dag besproken in de raadscommissie Welzijn. Wethouder Frans Kingma hield de politiek daarbij voor dat het niet mocht gaan om de hoogte van de bedragen - "het College heeft van al die uitgaven nog geen kwartje geaccep teerd" - maar om de keuze uit de va rianten. Hij liet weten dat het opschui ven ook langer gaat duren dan het in schuiven: het eerste kost een jaar extra, het tweede slechts zes maanden. Dat Molenschot een etage hoger wordt dan aanvankelijk de bedoeling was leverde volgens Kingma geen "optische ver slechtering" op vanaf de Dalweg ge zien. De meerderheid van de raadscommis sie stemde zonder veel bedenkingen in met het voorstel van het College. Als een van de voordelen werd beschouwd dat de Molenstraat door deze variant niet behoeft te worden aangetast. Wel werd erop aangedrongen de parkeer plaats in veel groen te verstoppen, om dat het "blik" nu langs de Dalweg zal komen te staan. Leidje Tomassen (GroenLinks-Progressief Soest) was duidelijk ongelukkig met het voorstel, dat ze omschreef als "een pistool tegen je hoofd". Ze voelde in principe meer voor het opschuiven en ging dan ook met de grootste moeite akkoord. Alleen Elske van Gorkum (Gemeente belangen) verklaarde zich faliekant te gen het voorstel, overigens na de con statering dat Progressief Soest steeds meer in de richting van Gemeentebe langen was opgeschoven. Dat bracht Jan Pieter Lokker (CDA) tot de sugges tie aan de dames om alsnog een lijst ver binding aan te gaan, wat Van Gorkum van de hand wees met het argument "nee, want dan komen we misschien ook in het College terecht en dan moe ten we weer anders stemmen..." 'Gigantisch complex' Van Gorkum tekende fel bezwaar aan tegen de massaliteit van de nieuwbouw - "dat wordt een gigantisch complex, ongeveer als de hoge flats in het Smits veen" - en de aantasting van de "zicht lijnen" over de Eng. Ze vond dat het ge heel beter wat platter kon worden en in de richting van de Nieuweweg opschui ven, en citeerde ook uit een ambtelijke notitie, waarin de stedebouwkundige of de afdeling ROB zich niet zo ingeno- De bewonerscommissies van de flats Haverweerd, De Akkeren en Haverweerd zetten vraagtekens bij het functioneren van het bestuur van woningbouwvereniging St. Jo seph. Op een aantal punten zijn ze het oneens met de manier waarop St. Joseph hen behandelt aangaan de het groot onderhoud van de zo genaamde HAD-flats, dat mo menteel wordt uitgevoerd. De bewonersverenigingen hebben een gesprek met de gemeente aangevraagd en overwegen de kwestie aan te kaarten bij het ministerie van volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieu (vrom). Ook zullen ze waarschijnlijk een wo ninginspectie aanvragen bij de brand weer Soest. Dat heeft secretaris P. Mo- legraaf van Haverakker (één van de drie bewonerscommissies) meege deeld. In september 1993 is het overleg tussen de bewonerscommissies en St. Joseph over de te volgen weg afgerond. Een aantal zaken is, volgens Molegraaf, nog steeds niet geregeld. Hij noemt in dat verband onder meer de sleutelverkla ring. "Als we de huissleutel afgeven, aanvaarden we het risico van diefstal zonder braak. Er is toegezegd, dat dat zou worden opgelost, maar dat is na vier maanden nog steeds niet gebeurd." De boete-clausule die St. Joseph heeft beloofd, vinden de bewonerscommis sies veel te laag. De werkzaamheden per woning zijn vastgesteld op vijftien werkdagen. Voor elke extra werkdag krijgen de betreffende bewoners een- dertigste deel van de maandhuur terug gestort. Molegraaf: "Dat is veel minder dan de honderd gulden per dag die de Woonbond adviseert." Gebaar Volgens administrateur en coördinator Menno Westveld is St. Joseph in dit ge val niet eens wettelijk verplicht een boe te-bedrag uit te keren als de werkzaam heden langer duren. "Het is van ons een gebaar naar de bewoners om duidelijk te maken dat het ons ernst is, dat de werkzaamheden op tijd worden afge rond. Bovendien zijn we de bewoners tegemoet gekomen door de huurverho ging een halfjaar uit te stellen. Dat heb ben we gedaan, omdat ze overlast on dervinden van het groot onderhoud." De nieuwe huurprijzen variëren in de 3-, 4- en 5-kamerflats van 320 tot 840 gulden per maand. Molegraaf is niet honderd procent te vreden over het uitstel van de huurver hoging. "Die is op 1 januari ingegaan, maar ook voor de mensen in de flats waar de onderhoudstrein nog langs moet. Die krijgen dus nog overlast." Westveld begrijpt niet waarom de be wonerscommissies in dit stadium met klachten naar buiten zijn getreden. "Al les was akkoord. In werkgroep-verband was het groot onderhoudscontract rond. In september was er onenigheid en daar is overleg over geweest. Ik be grijp niet dat ze daar op terug komen." Ventilatie Waar de bewonerscommissies onder meer op terugkomen, is het nieuwe ventilatie-systeem dat de bewoners vol gens Molegraaf door de strot is geduwd. Het oude systeem zou moeten worden vervangen, omdat veel bewoners klaag den over vocht- en stankoverlast. Uit een enquête onder de bewoners is vast komen te staan, dat het aantal klachten wel meeviel. En uit onderzoek van twee deskundige instellingen zou zijn geble ken dat de oorzaak van de klachten niet het ventilatiesysteem was. "Die klach ten werden veroorzaakt door lekken in de meterkasten. Als ze het oude venti latiesysteem hadden gerenoveerd, was er niets aan de hand geweest. Met het nieuwe systeem zijn de klachten alleen maar toegenomen", aldus Molegraaf. De bewonersverenigingen menen dat St. Joseph halsstarrig aan het nieuwe ventilatiesysteem heeft vastgehouden, omdat de opdracht al aan de aannemer was verstrekt, voordat er overeenstem ming met de bewoners was bereikf. Dat het nieuwe ventilatiesysteem in de tot nu toe gerenoveerde woningen is aan gebracht, is volgens de bewonerscom missies het gevolg van wat zij noemen een 'handtekeningén-ronsel-actie' waarbij gedreigd zou zijn met de rechter en vage toezeggingen waren gedaan. "Daardoor wist St. Joseph bij de meeste bewoners een akkoord los te peuteren. Daarom moeten wij als vertegenwoor digers van de bewoners nu wel instem men met het nieuwe ventilatiesys teem." "Lariekoek", reageert Westveld van St. Joseph op die beschuldiging. "Dit is niet de waarheid. De bewoners zijn akkoord gegaan. Ik begrijp niet waarom ze hier op terugkomen." Hij weerspreekt te vens dat St. Joseph het overleg eenzijdig zou hebben afgekapt. "Welk overleg? Dat was al afgerond." Brandgevaar Molegraaf is zelf niet akkoord gegaan met de installatie van de kachel in de douche. Die is op minder dan tien centi meter van het kunststof plafond beves tigd. "De fabrikant geeft zelf aan, dat de kachel minimaal dertig centimeter van het plafond moet zijn verwijderd. Ik heb daarover al contact gehad met de brandweer. Als St. Joseph hier niets aan doet, vragen we bij de brandweer een woninginspéctie aan. Dit is veel te ge vaarlijk. Brand in hoogbouw, dat is heus geen pretje." Gevaarlijke situaties doen zich ook bui ten voor, meent Molegraaf. "Wij heb ben al meerdere malen gewezen op naar beneden suizend grind. Tot nu toe is er alleen materiële schade ontstaan Westveld: "Het lijkt mij redelijker dat de bewonerscommissies mij benaderen. Zo lang ik niet rechtstreeks bericht heb gekregen, kan ik eigenlijk niet reage ren." Molegraaf: "We hebben St. Joseph op 18 januari een brief gestuurd, waarin we uitvoerig onze klachten naar voren heb ben gebracht." Het groot onderhoudsproject van de HAD-flats heeft geleid tot een conflict tussen de be wonerscommissies en huis eigenaar St. Joseph. Foto: Goos van der Wilt. men toont met de inschuifvariant. Neks Blommers (WD) protesteerde daartegen, omdat er in de notitie ook tegenargumenten worden opgesomd, en Kees Boerkoel (PvdA) veegde Van Gorkums verdriet over de zichtlijnen geheel van tafel met de constatering dat daarvan ook weinig zou overblijven als het gebouw een verdieping minder had. Lokker had helemaal geen begrip voor de zichtlijnen-problematiek: "Ach, die lopen kriskras van hoog naar laag en van links naar rechts." Dat kwam hem trouwens nog op een reprimande van Wiebe Meilof (GPV) te staan. "Dat we vroeger zo stom zijn geweest om grote woonwijken op de Eng te zetten, waar we achteraf allemaal spijt van hebben, betekent niet dat we nu weer zo stom zouden moeten zijn. Laten we hier als jeblieft zo zorgvuldig mogelijk mee on- gaan." Geen ideaal-beeld Kingma constateerde met genoegen dat de commissie nagenoeg op één lijn zat. "Dat is een heleboel pakken van het hart," aldus de wethouder. "Nu kan er tenminste echt verder worden ge werkt." Ook hij pleitte voor zorgvuldig heid bij de uitwerking van het plan. "Het zorgcentrum gaat generaties mee, je bouwt het niet op een achternamid dag. Binnen de gegeven mogelijkheden is dit waarschijnlijk met maximaal haal bare, ook qua verschijningsvorm. Het ideaal-beeld komt er inderdaad niet uit." Volgens Kingma was het "moment van discussie" daarover echter intussen voorbij. De zichtlijnen waren trouwens naar zijn overtuiging al bij de besluit vorming in 1989 - "toen er een heel an dere wethouder op Ruimtelijke Orde ning zat" - verdwenen. "De zichtlijn Raadhuisplein-Sint Jozefstraat blijft gehandhaafd; de andere hadden we toch al ingeleverd." De discussie werd afgerond met een ap plausje vanaf de publieke tribune, waar de vertegenwoordigers van de samen werkende instellingen - Molenschot, Molendael etc. - de uitkomst met ge paste vreugde begroette. WIJ KOMEN NAAR U TOE: Zaterdag 12 februari o.a. Soest wijk 't Hart Maandag 14 februari o.a. Radio Soest; 9.00 en 16.00 u. kringloopcentrum Telefoon 18730 Openingstijden: Dinsdag 13.00-17.00 uur; Woensdag 13.00-17.00 uur; Donderdag 13.00-17.00 uur; Zaterdag 10.00-14.00 uur. Spullen brengen: Maandag t/m donderdag 9.00-17.00 uur, vrijdag 9.00-13.00 uur. Spullen ophalen: Na telefonische afspraak. Bij een botsing op de Nijverheidsweg zijn vorige week een bestelbus en een personenauto beschadigd. De aanrij ding werd veroorzaakt door een 21-ja rige Utrechter. Hij keerde woensdag morgen even na negen uur op de weg en gaf het achteropkomende verkeer geen voorrang. Een 22-jarige Soester kon de bestelbus niet meer ontwijken. Een 27-jarige vrouw uit Soest heeft aangifte gedaan van diefstal uit haar au to. De dader sloeg een raam stuk en Dntvreemdde een luiertas, een cam- pingbed en een dekbed. Van Weedestraat 8a - 3761 CE Soest - Telefoon 02155 - 23324 Als er niet op korte termijn zo'n 20 a 25 nieuwe rijders en rijdsters ge vonden worden, komt de warme- maaltijdvoorziening in Soest - waarvan zo veel bejaarden en zie ke inwoners afhankelijk zijn voor hun dagelijkse "warme hap" - weer in de gevarenzone terecht. De werkgroep doet daarom een dringende oproep aan de bevol king van Soest om het tekort aan vrijwilligers aan te vullen. Dagelijks, ook in de weekends, gaat een ploeg van ongeveer 70 Soesters met de eigen auto op stap om de maaltijden in speciale warmhoud-cassettes rond te brengen. Dat gebeurt vanuit Molen schot, waar de maaltijden in de keuken worden klaargemaakt. Sommige chauf feurs/ chauffeuses rijden een-, twee- of driemaal per week, anderen vrijwel elke dag. Dat is nogal wat, want dit uniek stukje vrijwilligerswerk is toch altijd "een heel verband". Klokslag half twaalf is het verzamelen bij Molen schot; dan worden de maaltijden inge laden en gaan de chauffeurs ieder huns weegs, allemaal in hun eigen wijkje dat doorgaans 10 a 15 adressen omvat. "Meer adressen kan ook niet," aldus coördinator Diny van der Most, "want dan ben je veel te lang op stap. De maal tijden blijven heus wel warm, maar het duurt zo lang voordat de mensen hun eten krijgen. En voor de vrijwilligers zelf wordt het dan ook een te grote last, want het is meestal ook geen kwestie van even aanbellen, de maaltijd aanrei ken en weer wegwezen..." Het zijn juist de ouderen en zieken die een beroep doen op de warme-maal tijdvoorziening, en het komt nogal eens voor dat degene die de maaltijd aflevert ook even moet bijspringen om de cas sette open te maken. Bovendien zijn de meeste afnemers vaak slecht ter been, en dat betekent dat er bij de deur ook wel eens gewacht moet worden. Een beetje geduld en wat sociaal gevoel zijn dan ook wel gewenst, plus een auto en een rijbewijs, uiteraard. De vrijwilligers hebben dat er allemaal graag voor over en hun komst wordt door de "klanten" dan ook altijd met vreugde begroet. In de knel "Inderdaad, het is heel dankbaar werk," zeggen Diny van der Most, me vrouw Vischer (directeur van Molen schot) en de heren Wouters (voorzitter van de werkgroep) en Brand (vrijwilli ger). "Maar als er niet snel een aantal nieuwe rijders en rijdsters bijkomt ko men we behoorlijk in de knel. Ook met het oog op de naderende vakanties heb ben we problemen, want er zijn nogal wat vacatures." Een groot deel van de huidige vrijwilligers is zelf van gevor derde leeftijd, en daar kan dus niet steeds opnieuw een (groter) beroep worden gedaan. Het aantal afnemers van de warme maaltijden stijgt voortdurend. In de af gelopen week noteerde Diny van der Most weer nieuwe aanvragen voor 52 maaltijden. Het weektotaal bevindt zich op dit moment op 1512, waarmee voor het eerst in de geschiedenis de 1500-grens doorbroken is. Vorig jaar werden alles bij elkaar zo'n 72.000 warme maaltijden in Soest en Soester- berg verstrekt. Dat er een steeds groter beroep op de voorziening wordt gedaan is een posi tief teken, aldus mevrouw Vischer. "Ouderen die ziek of gehandicapt wor den blijven tegenwoordig steeds vaker thuis wonen, en dat heeft veel voorde len. Die ontwikkeling zet zich door, en dat is bij de maaltijden goed te mer ken." Dankbare reacties Volgens de heren Wouters en Brand is de warme-maaltijdbezorging inder daad wel wat meer dan "een bak eten" brengen. "Het is mooi werk, want je krijgt altijd heel dankbare reacties. Bo vendien is er ook een uitstekend onder ling kontakt tussen de rijd(st)ers, en je hoort soms enthousiaste verhalen." De vrijwilligers gaan met hun eigen au to op stap en ontvangen daarvoor een vergoeding van f 10,75 per rit. Een rit komt gemiddeld neer op 15 kilometer. Overigens kan de werkgroep ook nog heel goed een aantal rijders zónder ei gen vervoer gebruiken - maar uiteraard wel met rijbewijs - want ook het bestel busje is dringend aan uitbreiding van de "bemanning" toe. "Met drie of vier nieuwe vrijwilligers zouden we ook wat dat betreft uitstekend geholpen zijn," aldus Diny van der Most. Voorlopig zit ze weer met haar handen in het haar, want de 20 k 25 nieuwe rijd (st)ers die ze nodig heeft plukt ze nu eenmaal niet uit de lucht of van de straat. "Ik weet op dit moment niet hoe ik het rooster straks moet invullen." Dagelijks vinden vanuit Molenschol vele tientallen warme maaltijden hun weg naar zieken en ouderen in Soestf er- berg). Foto: Goos van der Wilt. Vandaar dat ze via deze oproep in de krant de belangstelling hoopt te wekken van mensen die overdag een uur of daaromtrent beschikbaar willen zijn om de warme-maaltijdvoorziening in Soest zo goed mogelijk in stand te houden. Wie belangstelling heeft of zich aange sproken voelt kan kontakt opnemen met coördinator Diny van der Most, Veenbesstraat 682, tel. 10017 (liefst 's avonds), of bij geen gehoor met Molen schot, tel. 16324. Naast de warme-maaltijdvoorzie ning kent het ouderenwerk in Soest ook de personen-alarmering, waar mee alleenstaande ouderen beschik ken over een mogelijkheid om - in geval van nood - familieleden, buren of kennissen te waarschuwen. Daar bij wordt gebruik gemaakt van een speciaal geprogrammeerde tele foon, die ook in verbinding staat met een moderne alarmcentrale, geves tigd in Molenschot. De voorziening werkt perfect, zoals de ervaringen inmiddels hebben uitgewezen. De werkgroep is nog op zoek naar een technisch vrijwilliger die de in stallatie van de apparatuur kan ver zorgen. Ook hiervoor kan men zich in verbinding stellen met Diny van der Most (tel. 10017), of Molen schot (tel. 16324). ï//emVbn Oosten fotoservice Soesterbergsestraat 57 tel. 13109 van Weedestraat 147 tel. 25942 Hamseweg 21H6ogland 033 807151

Soester Courant | 1994 | | pagina 3