i !SP<§! lAcnmi ÉIJUll neente Oudste inwoonster van Soest: 102 jaar Marokkaanse Soesters oneens met Turks protest tegen 'geknipt' tv-programma Op de bon geslingerd voor rondslingeren van huisvuil Ipenbare bijeenkomst over lieuw wijkbeheer in Smitsveen i OPINIE I Kregelig debat neemt ongenoegen stuurgroep-Emancipatie niet weg DEMOCRATEN Dit is het moment! Stem D66, lijst 5. Subsidiemogelijkheid in het kader van Cultuur Stimulerings Fonds felicitaties voor mevrouw Van der Giessen dE Paardentrailer gestolen OPEN AVOND LEEN VAN DIJKE IEDEREEN WELKOM DE TROMSLAGER PARTY-SERVICE De salade- en koud buffet specialist Twee snorfietsen uit schuur gehaald 'Wij spreken allemaal Arabisch' De kracht van de reclame ligt in de herhaling Maandag 14 februari Valentijnsdag! VANAF 09.00 UUR GEOPEND! ALLE BLOEMEN VEILINGVERS, BLOEMENHUIS C SU f ljr<*Ws PAGINA^ WOENSDAG 9 FEBRUARI 1994 SOESTER COURANT PAGINA 5 oester Courant) van Weedestraat 147 tel. 25942 icobstraat 4: vernieuwen en r van een serre; amp Pelsweg 29: uitbreiden Donhuis; eg 12: uitbreiden van een ngseri' 51: aanbouwen van s Poststraat 59: plaatsen van apellen (wijziging) alertteg 42: uitbreiden van tveg 15: het bouwen van een et bedrijfsruimte (wijziging) :g/KoninginneJaan: plaatsen akkapellen (wijziging) plaatsen van een dakkapel talweg 24: uitbreiden van een eg 17: uitbreiden van een. tan 9: vergroten van een dak- :g (ong.): plaatsen van een obbehof 2: plaatsen van een uningenlaan 4: bouwen van ig zwembad (wijziging) rifien A WB: binnen 6 weken bij B. schriften AROB: binnen 30 dagen De stukken liggen ter inzage in het lis, afdeling ROB. 'illem Van Oosten fotoservice ^et bonbons en eau-de-cologne beft burgemeester De Widt afge lopen maandag de gelukwensen pran de gemeente Soest overge bracht aan mevrouw C. van der Giessen, die op 7 februari haar 102e verjaardag vierde. Zij is de udste inwoonster van Soest. jet feest aan de Prins Bernhardiaan terd in de kring van familie, vrienden en bekenden gevierd met koffie en ge- jak. De jarige was uiteraard ingenomen iet de hoge belangstelling en de ge- phenken, maar constateerde snedig gat de burgemeester wel érg koude han den had. Mevrouw Van der Giessen werd gebo ren in Delft (in 1892 dus) en kwam in 1925 naar Soest, waar ze jarenlang haar Ipuders verzorgde. Ondanks haar zeer fioge leeftijd is ze nog redelijk gezond, al is ze de laatste jaren wat slechter ter jpen en maakt ze'gebruik van een rol- loel. Ze neemt verder nog graag deel in de activiteiten van het project huiszorg en maakte eind vorig jaar )g een vakantie-uitstapje naar Drente. v.d. Veenstraat 16: Corsi n; Iwarsweg 2: Bomen; ïalaan 47: Coniferen; inlaan 11a: Grove dennen; an 45: Conifeer, binnen 4 weken bij afdeling er, postbus 2000, 3760 CA >3709. donderdag 24 februari in wijkcentrum: it voorraad lever honderden titels. dealer voor Soest: i inm UI/VVEI1 ---TJ z3 fOaudio M video fstraal 15 - Soest - Tel. 1 21 32 gesproken over een "main helicopter base". Vergist U Daarnaast blijft het een reser- or tijdelijk van elders komen- landse jachtvliegtuigen, en elk jaar gedurende ongeveer d een Amerikaans Squadron ;n in het kader van het behoud OB-hoedanigheid. Tot dus- dat altijd in de zomer. De l gegeven voorlichting bevat :val alle informatie. Voor wat objectiviteit moet ik zeggen rijzonder gestoord heb aan de I en de terminologie in het n Mevrouw Nijs in de Amers- >urant van 2 februari: "tegen- "die heli's moeten er ge nen", etc. Je moet wel durf n dat soort uitspraken te doen n waar in feite 365.000 men- volgen van ondervinden. In 70 jaar op die plek aanwezi- f waar ik werk (en waar overi- 1 wat Soesterbergers in dienst en we, ondanks een overigens le relatie met de vliegbasis, 'lijk hinder van datgene dat •asis nu eenmaal onvermijde- uceert: geluidhinder. Maar sbben een landelijke functie, op onze eigen wijze bij aan lijke -en internationale- uit- in Soesterberg: zo'n 15.000 :>men hier jaarlijks op bezoek 'erblijf variërend van 2 dagen sn. Het is dan ook bijzonder it de Vrienden volstrekt géén ïouden met dergelijke, even- terbergse, belangen, rouw Nijs gelooft niet in "al en van mensen die doodziek in het lawaai". Wetenschap- derzoeken (Knipschild, me- volgen van vliegtuiglawaai; •it van Amsterdam; idem 'it van Groningen) zullen es aan deze mevrouw niet be- Waar zou je je ook druk over je huis (met gemeenschaps een ton geïsoleerd is. raden voor het leven %basis is er al tachtig jaar. Een hoort gewoon bij Soester- dus mevrouw Nijs. En dat al- ionale veranderingen en de herstructurering van het De- iraat ten spijt. ook nog anderen, die verder i de dorpsgrens lang is. Je ns inziens bij dit soort groot- leraties met lange termijn ge- t alleen laten leiden door sen- n romantiek; daar is het Mu- en ik ben blij dat dat er is. wat anders dan een hele ora- igdurig opzadelen met een id geluidhinder waarvan nog /eet wat de effekten daarvan baarheid zullen zijn; ook de weten dat niet. En het zou lat ze zich daar wat meer van i wanneer ze zich namens de :id van de Soesterbergse be uklaren vóór die geluidhin- LJ. Bunskoek, directeur Centrum Kontakt der Kontinenten p donderdag 24 februari zal in iet wijkcentrum aan de Smitsweg 311 om 20.00 uur een bijeenkomst ;ehouden worden voor iedereen die zich wil inzetten voor prettig wonen, winkelen, spelen etc. in de wijk Smitsveen. Het gaat erom alle mensen die hierover ideeën heb- >en of al actief zijn op een deel- errein zoals bijvoorbeeld buurt- >reventie, bij elkaar te brengen. Gezamenlijk kan dan een beleid uitgestippeld worden voor de meest doelmatige besteding van de 40.000,- die speciaal voor deze proef wijkbeheer beschikbaar is gesteld. De gemeente omschrijft wijkbeheer als volgt: Het door samenwerking en in sa menhang aanpakken van de diverse faktoren die het leefklimaat van een wijk bepalen, nl. - de woningen; be heerd door woningbouwvereniging of door de partikuliere eigenaar; - de woonomgeving; beheerd door de ge meente; en - het sociale klimaat; vrij 'ongrijpbaar', bepaald door bewoners, organisaties en instellingen, activitei ten, winkels, etc. Meer concreet betekent het: het - aan pakken van knelpunten, door bewoners aangedragen; - samenhang in de aan pak: betrekken van woningbouwver eniging, maatschappelijke instellingen/ organisaties en de bewoners; en een - kleinschalige aanpak met aandacht voor details en specifieke zaken van de buurtbewoners. Wie bsluit om naar de bijeenkomst te komen is niet verplicht tot iets. Wil men actief meedenken, dan zou een soort wijkteam geformeerd kunnen worden. Omdat het de bedoeling is praktisch be zig te zijn, hoeft niemand bang te zijn voor ellenlange vergaderingen. Zonder overleg kan het uiteraard niet, maar de frequentie wordt in overleg bepaald. Ook kan men zich beperken tot het aan leveren van een goed, uitgewerkt idee. In 1993 is een eerste, inventariserende ronde gehouden om te kijken wat er leeft in de wijk Smitsveen. Hierbij wa ren o.a. de woningbouwvereniging, het internationaal vrouwencentrum, de winkeliersvereniging, de wijkagent, de huurdersbelangenvereniging, een aan tal scholen en de gemeente vertegen woordigd. Het initiatief ging uit van de Welzijnswerk Soest, te weten de buurt- werker P. Henke. Dit resulteerde in een lange wensenlijst, die aan de deelnemers is voorgelegd, met het verzoek 'gewoon te beginnen'. Op de bijeenkomst van 24 februari zul len de vorderingen maar ook de knel punten besproken worden. Door sa menwerking kunnen die wellicht opge lost worden. Wijkploeg De gemeente heeft per 1 november uit de bestaande formatie Groenbeheer een ploeg wijkbeheer in Smitsveen ge vormd, die zich met meer zaken dan al leen groen zal bemoeien. Na 2,5 maand officieel 'draaien' is het duidelijk dat er geen sprake kan zijn van eenrichtings verkeer. Dus niet 'U vraagt, wij draai en'. Als dat zou gebeuren zou de proef namelijk al snel stranden, simpelweg omdat het beschikbare budget wordt overschreden. Juist door samenwer king met andere instanties kan mis schien wel net dat beetje extra bereikt worden dat de bewoners verlangen. Het heeft weinig zin bijvoorbeeld om een hekje te vervangen waarvan bekend is dat het binnen de kortste keren weer kapot gaat, tenzij er vanuit de bewoners of huismeesters, conciërges, noem maar op, toezicht geleverd wordt. Overige activiteiten en reakties: - Schoonmaakactie Smitsveen; door het slechte weer afgelopen jaar is de ze nog niet helemaal uitgevoerd. De gemeente verwacht eind januari de rest schoongemaakt te hebben. - Onderzoek naar wensen die leven bij jongeren door de buurtwerker. - Installatie pr-werkgroep (gemeente, buurtwerker en woningbouwvereni ging) die de voorlichting over dit 'fe nomeen' moet stroomlijnen. Deze komt om de 2 weken bij elkaar. - Tot nog toe zijn zo'n 20 verzoekjes rechtstreeks binnen gekomen (dus buiten de geïnventariseerde klachten om). - Het middag-spreekuur van de wijk ploeg wordt nauwelijks gebruikt. - De reakties van bewoners zijn posi tief. De leden van de wijkploeg wor den op straat vaker aangesproken, met kleine verzoekjes (tak afzagen e.d., dit wordt niet genoteerd). - Sommige bewoners geven aan dat ze het prettig zouden vinden 'voorge steld' te worden aan 'hun' wijkploeg. - De medewerkers van de wijkploeg ervaren de plaatsgebondenheid ook als positief. - Het onderkomen zou meer herken baar gemaakt moeten worden en 'vriendelijker', het zit nogal verstopt. Vanaf een afgesloten terrein aan de Beukenlaan is in het weekeinde een paardentrailer gestolen. De daders hadden het slot van het hek vernield. POLITIEKE FEDERAT E donderdag 10 februari 1994 in het In de Ruimte-Paviljoen Insingerstraat 39, Soest Aanvang: 19.45 uur Gratis kopje koffie Spreker lijsttrekker van de Reformatorische Politieke Federatie (opvolger van Meindert Leerling) Thema: De Bijbel en de praktische politiek Slotwoord door Wiebe Meilof gemeenteraadslid in Soest namens GPV/SGP/RPF voor particulieren en bedrijven! 02155 - 22871 '♦•VsV Steenhoffstraat 58-Soest Tip: V ALENTDN S- ONTBIJT (reserveer tijdig) In de nacht van zondag op maandag zijn twee snorfietsen gestolen uit een schuur aan de Koninginnelaan. Dat is gemeld door een 41-jarige Soester. Het gaat om een Peugeot en een Vespa. Muur van onbegrip in commissie Een discussie tussen doven, zo zou men het gesprek kunnen kenschet sen dat vorige week in de raads commissie Welzijn plaatsvond tus sen de politici en een aantal verte genwoordigsters van de stuur groep Emancipatie-beleid. Het ge sprek liep dood op een muur van onbegrip. Aanleiding tot het kregelige debatje was de brief die de stuurgroep eind vo rig jaar aan B. en W. schreef, waarin ze haar ongenoegen ventileerde over de "gedragscode tegen discriminatie" en de "spelregels voor doelgroepenbe leid" van de gemeente. De stuurgroep had altijd aangedrongen op een positief aktieplan voor de aanstelling van vrou wen bij het gemeentelijk apparaat, en vond het College-voorstel maar een mager alternatief. "Een slechte weergave van onze aanbe velingen," was het harde oordeel. "Minder kan niet. Het voorstel is defen sief, niet creatief en biedt weinig ope ningen." Volgens de stuurgroep was het voorstel nauwelijks meer dan een weer gave van de regels uit de wet, zonder ei gen beleid van de gemeente Soest. De stuurgroep had zich intussen ook gegriefd gevoeld door o.a. raillerende uitlatingen van het CD A-raadslid Jan Pieter Lokker - "aanstichter van het kwaad" - en dat was reden geweest om de stuurgroep in de commissie nog maar eens haar zegje te laten doen. Daarvoor kwamen met voorzitter Greetje van der Klink (WD) ook de stuurgroepleden Janny Thijs (Platte landsvrouwen), Els de Waard (CDA), Elly Groenestein (D66) en ambtelijk secretaris Betty Krook opdraven. Boemerang Het gesprek liep direct al uit de rails omdat de commissie de weg van de con frontatie koos en de stuurgroep eens lekker lik op stuk leek te willen geven. De dames kregen de kritiek dan ook als een boemerang terug, waarop zij enigs zins uit het veld geslagen reageerden. Lokker wilde bij voorbeeld wel eens we ten wat nu precies het effect was ge weest van alle mooie notities die de stuurgroep heeft afgescheiden. "Hoe komen we verder dan alleen maar goeie bedoelingen? Als de stukken toch al leen maar in de la verdwijnen, waarom zouden we dan sowieso nog iets vast stellen? Wat is nu precies uw kritiek...?" Neks BJommers (WD) vond dat het met het emancipatiebeleid van de ge meente Soest juist de laatste tijd wel wat beter ging en dat de stuurgroep nu een maal niet een-twee-drie harde resulta ten mocht verwachten. "Het gaat toch vooral om de richting van het beleid," meende ze. Ook Wiebe Meilof (GPV) eiste van de stuurgroep een duidelijke onderbouwing van de kritiek op het ge meentebestuur. Kees Boerkoel (PvdA) vond dat de stuurgroep zich langzamerhand maar 's achter haar oren moest gaan krabben over de vraag of ze wel zinvol bezig was, als het gemeentebestuur zes jaar na het aanvaarden van de notitie nog weinig of niets van de aanbevelingen had gereali seerd. Alleen Leidje Tomassen (Pro gressief Soest) schaarde zich aan de kant van de stuurgroep. "Dat soort vra gen moeten we niet aan de stuurgroep stellen, maar aan onszélf!" Haalbaarheid Els de Waard onderstreepte nog eens dat de gemeente de eerste vier jaar na het verschijnen van de notitie volkomen stil had gezeten, en dat er pas een jaar na de evaluatie iets van de stuurgroep-sug gesties was uitgevoerd. De vraag naar de haalbaarheid van alle aanbevelingen was volgens Elly Groenestein geen kwestie die de stuurgroep zich in eerste instantie moest aantrekken. "Dat is nu juist een zaak van de politiek." Ze ver weet de politici dat die zich altijd op af stand had gehouden. "Uit de raad is na de notitie nooit meer ergens naar ge vraagd..." Wethouder Frans Kingma sloot de on gemakkelijke discussie - wellicht om hardere confrontaties te voorkomen? - maar snel af, waarna de leden van de stuurgroep de raadzaal enigszins aan geslagen en gedesillusioneerd verlieten. De Turkse protesten tegen de "ge knipte" uitzendingen van de zen der TRT via de Soester kabel zijn slecht gevallen bij de Marokkaan se gemeenschap in Soest. Volgens het Marokkaanse Comité is er bij de Turkse bezwaren bovendien sprake van een vreemd misver stand. TRT heeft begin dit jaar drie dagen zendtijd in Soest (en Amersfoort) moe ten afstaan aan de (Arabische) zender MBC, waarvan de komst door de Ma rokkanen met vreugde is begroet. "Wij waren juist heel blij," aldus de heren M. El Hamdioui en M. El Machouti, woordvoerders van het Marokkaanse Comité in Soest. Vorig jaar al hadden de Marokkaanse vertegenwoordigers in de commissie Minderheden erop aangedrongen dat ook de Marokkaanse gemeenschap be diend zou worden met een "eigen" tv-kanaal. Die mogelijkheid was er des tijds niet, maar omdat Soest een aan zienlijk deel van het kabelprogramma aftapt van Amersfoort, waar vorig jaar besloten werd het kanaal voortaan "op te delen" tussen TRT en MBC, kreeg de Marokkaanse gemeenschap in Soest toch (althans voor een deel) wht zij vu rig wenste. El Hamdioui en El Machouti zijn daar om allerminst gelukkig met de protes ten uit de Turkse hoek. In de eerste plaats omdat ze hun pas verworven tv-zender natuurlijk niet graag weer kwijtraken, ook al beperkt de ontvangst zich tot drie dagen per week. Voor veel Marokkaanse Soesters betekent dat im mers de doorbreking van een enorm isolement. "Het is fantastisch om televi sie in je eigen moedertaal te kunnen ontvangen." Groot misverstand De Turkse protesten berusten verder op een groot misverstand, namelijk dat de Marokkanen "voor 90 procent" de MBC niet eens zouden kunnen volgen, omdat zij Berbers zouden spreken en geen Arabisch. Volgens El Hamdioui en El Machouti is dat echt onzin. "Ber bers is helemaal geen taal, maar de naam van een bevolkingsgroep. 'Ber bers' is dan ook hooguit een soort dia lect, dat door ongeveer tien procent van de Marokkanen wordt gesproken, en dan nog vooral in de huiselijke kring. Het is absoluut geen aparte taal, nog minder dan het Fries tegenover het Ne derlands." Alle Marokkanen spreken Arabisch, want dat leren ze op school, zoals Ne derlanders Nederlands leren. Boven dien is Arabisch ook de taal van een heel rijtje andere volken, die ook in Soest vertegenwoordigd zijn: Tune- siërs, Egyptenaren, Somaliërs, Soeda- nezen, Irakezen - ze spreken allemaal dezelfde taal en de MBC is ook geen specifiek "Marokkaanse", maar een Arabische zender, die vanuit het Mid den-Oosten uitzendingen verzorgt naar allerlei landen. 'Over onze rug' Voorlopig is de Marokkaanse gemeen schap best blij met de "halve" zender, al zouden ze natuurlijk ook liever zien dat het een "hele" werd. El Hamdioui en El Machouti betreuren de uitlatingen die namens de Turkse gemeenschap vorige week in de Soester Courant zijn gedaan. "Het is jammer dat ze alleen aan zich zelf denken en op eigen houtje naar de krant zijn gestapt. Ze hebben ook nooit kontakt met ons gezocht. Het is teleur stellend dat ze nu, over onze rug, de complete Turkse zender terug-eisen. Wij hebben hen ook gesteund toen er vorig jaar sprake van was dat de Turkse zender moest verdwijnen..." Voor de instelling van het Cultuur Sti mulerings Fonds (CSF) is de gemeente voor de periode 1994-1997 opnieuw een overeenkomst aangegaan met de Stichting Coördinatie Kermissen. Hierin is vastgelegd dat er voor de vor ming van het fonds op jaarbasis gelden beschikbaar worden gesteld ter stimu lering en uitvoering van éénmalige projecten of activiteiten op het gebied van cultuur en kunst. Verenigingen en instellingen die actief zijn op het terrein van cultuur en kunst worden uitgenodigd een subsidie-aan vraag in te dienen. De aanvraag moet aan de volgende cri teria voldoen: - De subsidie-aanvraag moet betrek king hebben op het gebied van cul tuur en kunst. - Een verzoek kan worden ingediend door een Soester vereniging of instel ling. - De uit te voeren activiteit moet toe gankelijk zijn voor alle Soester inge zetenen. - De incidentele activiteit/kunstmani festatie mag geen kopie zijn van de reeds bestaande mogelijkheid binnen de kermispot. Beoordeling: De ingediende verzoeken worden beoordeeld door de commissie Beel dende Kunst (eventueel aangevuld met een externe deskundige), die een bin dend advies uitbrengt aan de beheerder van het CSF, de Stichting Coördinatie Kermissen. Deze stichting beslist in overeenstemming met het ad vies. De verzoeken worden beoordeeld tegen de achtergrond van het beschikbare bud get. Tegen de afwijzing van de subsidie aanvraag kan geen beroep worden in gesteld. Aanvraag: Verzoeken kunnen worden ingediend tot 1 maart 1994 bij de Stichting Coör dinatie Kermissen Soest, Afdeling WVC, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het verzoek moet minimaal bestaan uit - een duidelijke omschrijving van het uit te voeren project - en een bijbehorende kostenbegroting met inkomsten en uitgaven. Nadere inlichtingen bij de heer H.J. van Rijkom, tel. 93615. Let op: in plaats van 12.00 uur zijn we 's maandagsmorgens vroeg ingekocht. Bestel tijdig uw Valentijnsboeket! Zuidpromenade 9, Tel.: 02155-16877, Soest Fax: 02155-28649 ArnTrOi ton (KEUKELEN bv adviseurs in... hypotheken vaslgoed assuianhon A.A. VAN BREUKELEN B.V. HYPOTHEKEN - VASTGOED - ASSURANTIËN Koninginnelaan 40, 3762 DG Soest Tel. 02155- 17962/23789 indeling adres woning verdieping zolder Soest DEN BLIEKLAAN vrijstaande karakteristieke woning met berging en mooi aangelegde tuin hal, zitkamer met open haard, eetkamer, toilet, moderne keuken met- inbouwapparatuur 3 slaapkamers, waarvan 1 slaapkamer met groot balkon en luxe badkamer bergzolder algemeen deze woning verkeert in uitstekende staat van onderhoud Gevraagde koopsom f 389.000,- VRIJSTAANDE KARAKTERISTIEKE WONING plaats adres woning indeling Soest NIEUWEWEG vrijstaande semi-bungalow op ca. 425 m2 en dubbele garage woon-zitkamer met open haard (ca. 40 m2), ruime hal met vide, luxe keuken, bijkeuken, toilet en ruime slaapkamer met douchecel en 2e toilet verdieping overloop en 2 grote slaapkamers zolder bergzolder met vlizotrap algemeen deze semi-bungalow verkeert in goede staat van onderhoud SEMI-BUNGALOW MET SLAAPKAMER OP BEGANE GROND Gevraagde koopsom f 449.000,- plaats Soest adres RUBENSLAAN ligging De Engh woning 3-kamerapp. (voorheen 4-kamerapp.) op de 3e etage met berging op begane grond indeling hal, toilet, douchecel, woonkamer, ruime keuken met inbouwapparatuur en 2 slaapkamers algemeen servicekosten ca. f 280,- per maand het appartement verkeert in zeer goede staat van onderhoud en is voorzien van luxe inbouwkeuken, verbouwde douchecel, luxe toilet etc. 3-KAMERAPPARTEMENT Gevraagde koopsom f 135.000,- plaats Soest adres KERKPAD NOORDZIJDE ligging centraal woning vrijstaande karakteristieke boerderij met opstal indeling hal, toilet, ruime bijkeuken, eetkeuken met moderne inbouwapp., ruime douchecel, woonkamer met antieke schouw, 2 slaapkamers, 2e toilet, en grote deel (10.5 x 7 m) zolder mogelijkheid voor meerdere slaapkamers algemeen deze boerderij ligt op ca. 2500 m2 grond en verkeert in uitstekende staat van onderhoud GEMODERNISEERDE WOONBOERDERIJ Gevraagde koopsom f 765.000,- indeling Baarn BALI DWARSSTRAAT rustige ligging gemoderniseerde helft van een dubbel woonhuis met garage en achterplaatsje entree, gang, woon-eetkamer met voorzethaard, aangebouwde moderne keuken, toilet, luxe badkamer met douche en wastafel verdieping overloop, 3 slaapkamers waarvan 1 met wastafel zolder bevloerde vliering algemeen deze woning verkeert in goede staat van onderhoud en is gedeeltelijk voorzien van thermopane, dak- en vloerisolatie adres woning RUSTIGE LIGGING Gevraagde koopsom 179.000,- Twee Soesters zijn vorige week op de bon geslingerd, omdat ze grof huisvuil op straat hebben ge dumpt. Op de hoek van de Molen straat en de Rubenslaan hadden ze ongeveer drie kubieke meter vuil nis naast een cocon achtergelaten. Ze hadden het grof huisvuil in hun ber ging moeten bewaren, totdat de ge meentelijke reinigingsdienst het had komen afhalen. De controleur woon omgeving van de gemeente trof het huisvuil vorige week aan. Hij stelde een onderzoek onder de omwonenden in en kwam zodoende achter de identiteit van de twee boosdoeners. Beiden be loofden beterschap, niet nadat ze een bekeuring hadden gekregen. Volgens de gemeente bedraagt de boe te voor dergelijke overtredingen onge veer tachtig gulden. De controleur woonomgeving zal strenger gaan letten op het correct aanbieden van grof huis vuil. Voor vragen op het gebied van af val kan contact worden opgenomen met de gemeentelijke informatielijn, tel. 93666.

Soester Courant | 1994 | | pagina 5