HYPOTHEEKLAST FORS OMLAAG H metten en ngementen Internationale belangstelling voor Wereldwinkel Soest Unieke koffiemokken met foto of tekst: een 'steengoed' cadeautje Een mok met uw foto Minichic verrijking van Hartje-Zuid Fleurop-zaken in teken van Valentijnsdag hypotheek adviseurs Snoopy: bekende naam met nieuwe inhoud vv nieuws HANDEL WANDEL UUR een steengoed idee RENTE VANAF Organisatie viert 25-jarig jubileum »n in de izenkrant. krant! Produkt van Soester firma Printkado Erintkado Geppie Huisman brengt kindermode en cadeau-artikelen File tijdens spits na botsing auto's op Birkstraat All you need is love-boeket geschenk bij uitstek KONINGINNELAAN 40 - SOEST - TEL 02155-17962 van BREUKELEN bv ENSDAG 9 FEBRUARI 1994 Oud-grenen meubelen en cadeau-artikelen SOESTER COURANT V ANl PAGINA 7 Wasiel Steitner, <j TAPIJTZAAK van rollen in voorraad Brinkweg 38 t.0 lel. 02155-1960(1 eg 80, Soest -14617/106 47 KOMART ?plein 54a nwoning (appartement) het Neptunusplein. j: ruime woonkamer met ?uken. 2e verdieping: 3 doucheruimte en over- 'ote zolder met slaapka- -gas. Milds vorige week donderdag is rfSnoopy", de bekende kleding zaak aan de Beukenlaan 66, een ®eel andere winkel geworden. De naam is gebleven, maar de inhoud is dratisch gewijzigd. "Snoopy" licht zich voortaan volledig op de uferkoop van oud-grenen meube len en cadeau-artikelen. je Soesters Ben Fugers en Brian Vin- :nt, eigenaars van "Snoopy", zien in Qe zaak aan de Beukenlaan in de eerste laats een aantrekkelijk verkooppunt, Mast de zaak aan de Middelwijkstraat, [aar in de voormalige kaasfabriek een orm assortiment grenen meubelen is dergebracht. De nieuwe "Snoopy" is iarvan - zij het op een andere lokatie - zekere zin de etalage, want aan de jliddel wijkstraat ontbreekt deze moge- ikheid om het publiek van buitenaf ;nnis te laten nemen van wat de zaak Sdaar 400 vierkante meter) te bieden "eeft. et assortiment aan de Beukenlaan is literaard iets minder omvangrijk, maar vel aangevuld met een groot aanbod an cadeau-artikelen en andere zaken lie het interieur - niet noodzakelijker wijs uitgevoerd in oud-grenen - kunnen 'eraangenamen. ?ugers en Vincent werken al jaren sa- nen. De eerste heeft meer dan dertig aar ervaring in de meubelbranche, de weede (van Britse afkomst) is gespe- :ialiseerd in de import van oud-grenen meubelen, die grotendeels afkomstig zijn uit zijn geboorteland. Samen vor men zij dan ook een goed-ingespeelde en perfecte combinatie op dit gebied. Naast de zaken aan de Beukenlaan en de Middelwijkstraat is er nog een meu belfiliaal in Barneveld. Aan de Kostver- lorenweg (op het Soester industrieter rein) staat bovendien de groothandel, die aan afnemers in Nederland en Duits land levert. Het Amersfoortse filiaal van "Snoopy" blijft gewoon wat het was: een kledingzaak. Kleurrijk Wie de nieuwe "Snoopy" binnenkomt zal direct onder de indruk raken van het kleurrijke interieur, dat men gerust kan samenvatten met de term "een lust voor het oog". Oud-grenen meubelen staan de laatste jaren volop in de belangstel ling en bij "Snoopy" is een assortiment verzameld dat een goed beeld geeft van de diversiteit aan meubelen op dit ge bied: tafels, stoelen, banken, kasten, complete slaapkamers, maar ook fraaie spiegels en andere "accessoires" voor het interieur. Zoals gezegd: het merendeel is afkom stig uit Engeland - waar Brian Vincent als geen andere de weg kent - maar een deel ook uit Duitsland en de voormalige Oostbloklanden. Door de rechtstreekse import kunnen de prijzen relatief laag gehouden worden, zodat de klant daar van direct voordeel ondervindt. Oud- grenen meubelen - een deel van het Het nieuwe interieur van Snoopy een lust voor het oog. Foto: Goos van der Wilt. aanbod is echt antiek - blijken bij een steeds groter publiek in de smaak te val len. Ook heel veel jonge mensen richten hun huis graag in deze stijl, die goed aansluit bij de "nostalgische trend" die in de meubelwereld duidelijk waar neembaar is. Cadeau-artikelen Bij "Snoopy" krijgt men een uitsteken de indruk van wat er op dit terrein te koop is. Bovendien biedt de zaak een aantrekkelijk en zeer gevarieerd assor timent cadeau-artikelen, zoals kunst bloemen, glaswerk, aardewerk, sier- kussens, lampen, spiegels en nog heel veel andere fraaie dingen. Het zal niet verbazen dat ze allemaal uitstekend passen in een oud-grenen interieur, maar ook wie de huiskamer in een an dere stijl heeft ingericht zal er zeker iets van zijn of haar gading kunnen vinden. De nieuwe "Snoopy" is op maandag ge sloten, maar de rest van de week op werkdagen geopend van 13.00 tot 17.30 uur (op vrijdagavond ook van 19.00 tot 21.00 uur) en op zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. De zaak aan de Middelwijkstraat kent iets andere ope ningstijden: maandagmiddag van 13.30 tot 18.00 uur, de andere dagen van 09.00 tot 18.00 uur (op vrijdag avond ook van 19.00 tot 21.00 uur) en op zaterdag van 09.00 tot 17.00 uur. groot dakterras, eigen Ismede parkeerplaats en ain. Oppervlak apparte- evoerd met veel extra's. 151 m2 met open haard in g en schuifpui naar dak- it en optimale zonligging. ken met inbouwappara- mer en aparte douche- wand- en vloertegels, 2 riante hal. i delegatie van wereld winke- uit Duitsland, Ierland, Span je, Portugal, Ierland, Denemarken Jen Noorwegen - 15 man/vrouw sterk - heeft vrijdagmiddag de J Soester Wereldwinkel aan de I Steenhoffstraat bezocht. Ze waren i daar ter gelegenheid van het 25-ja- Ij rige bestaan van de Wereldwinkel- i' organisatie in Nederland. I Dat jubileum werd het afgelopen week- einde met een feestdag in Apeldoorn. De internationale delegatie was in Ne- I derland ter gelegenheid van het EFTA- congres (European Fair Trade Asso- ciation), dat samenviel met het jubi leum en in Elspeet plaatsvond. De gas- I ten werden in Utrecht opgewacht en namen vervolgens o.a. een kijkje in Soest, waar ze hartelijk ontvangen wer den. De Nederlandse Wereldwinkel-organi satie is een van de oudste en telt inmid dels 360 winkels, waarin ruim 7000 vrijwilligers betrokken zijn bij de ver koop van "eerlijke" produkten uit de Derde Wereld. In Engeland en Zwit serland ontstonden destijds de eerste winkels, en tegenwoordig zijn er zelfs zuster-organisaties in Japan, de Ver enigde Staten en Australië. "Het is altijd leuk om te zien hoe ande ren het doen," aldus Gep van Bercum en Jos Spruit van de Wereldwinkel Soest. "Dat varieert sterk, van een tafel tje achter in de kerk tot een professione le winkel en alles daar tussenin. In som mige landen wordt bijvoorbeeld ge werkt met een postorderbedrijfje." Ze kijken met plezier terug op de (inter nationale kontakten van het afgelopen weekeinde. Met een aantal gasten werd het jubileumfeest in Apeldoorn bijge woond, waar o.a. een optreden plaats vond van "Margreet Dolman" (Paul Haenen) en een forumdiscussie werd gehouden onder leiding van Kees Waagmeester uit Soest, hier bekend als voorzitter van de plaatselijke PvdA. Onder de deelnemers bevond zich o.a. minister Jan Pronk. 'Trade, not Aid' Uit de discussie kwam naar voren dat de aandacht voor de ontwikkelingsproble matiek in de Derde Wereld en in het voormalige Oostblok geen kwestie van of-of, maar van en-en zou moeten zijn. In plaats van de "ouderwetse" hulp zou het accent meer op het wegnemen van de handelsbelemmeringen moeten lig gen: "Trade, not Aid", zodat de ont wikkelingslanden meer self-supporting kunnen worden. Tijdens de bijeenkomst werd o.a. het Koffiemanifest gepresenteerd, waarin de Wereldwinkels de politiek en het be drijfsleven oproepen om de invoerrech ten op koffie aanzienlijk te versoepelen. De verkoop van "zuivere" koffie via de Wereldwinkels is het afgelopen jaar overigens met 7% toegenomen. Het internationale bezoek aan Soest betekende een hoogtepunt in de suc- De buitenlandse gasten waren onder de indruk van de Wereldwinkel. cesvolle geschiedenis van de Wereld winkel hier, al was het wel even dringen in de kleine ruimte. "Het was een staan de receptie," aldus Gep van Bercum en Jos Spruit, "maar de gasten waren bij zonder geïnteresseerd." Speciale aanbieding De laatste kalenders van de provincie Utrecht, met stads- en dorpswandelin gen (o.m. door Soest!), zijn vanaf heden met korting verkrijgbaar: van f 19,50 voor f 14,50. Carnaval vieren in Maastricht: met een goedkope overnachting in Novotel Maastricht, slechts f 111,- per kamer per nacht, voor 1 of 2 personen (nor maal f 187,50 resp. f 205,-). Voor f 22,50 p.p. ook nog het uitgebreide ontbijtbuffet. Deze aanbieding is geldig op 11, 12, 13, 14 en 15 februari. Boe ken bij het VVV-kantoor. Theaterinfo (te reserveren bij de VVV) musical "Cyrano" vanaf 15 maart in Carré Amsterdam; thriller-musical "Sweeney Todd", 11-20 februari in Carré Amsterdam. Flairck, 18 en 19 februari, Diligentia Den Haag; Popconcert rockband Sjako!, 25 fe bruari in C-drie, Soest f 17,50; Gerard Jolink, 2 maart, Vredenburg Utrecht; Jules Deelder, 4 en 5 maart, Diligen tia Den Haag; Karin Bloemen, 22 maart-2 april, Lu- xor Rotterdam, 3, 5, 6 en 7 mei in Dili gentia Den Haag; Paul Haenen, 1 en 2 april, Diligentia Den Haag; 6 en 7 mei, Luxor Rotter dam; Benny Neyman, 7 april, Vredenburg Utrecht; Montezuma's Revenge, 15 en 16 april, Diligentia Den Haag; Phil Collins, 19 april in Westphalen- halle Dortmund, en 10 september in sportpaleis Bercy Parijs. BZN, 24 april, Vredenburg Utrecht; Bee Gees, 27 april, Westphalenhalle Dortmund; Mathilde Santing, 3 en 4 mei, Luxor Rotterdam. VW ANWB - winkel Nog steeds komen op het VW-kan- toor mensen verbaasd binnenlopen met de vraag of het soms ook een ANWB- kantoor is. De vlaggen die buiten in de wind wapperen aan de zijkant van het gebouw laten wat dat betreft geen ruim te voor enige twijfel: de vestiging is een VW-kantoor en tevens ANWB- agentschap, al sinds een jaar! Dat bete kent in de praktijk dat men er terecht kan voor een ANWB- of Wegenwacht lidmaatschap, een kampeercarnet of - bewijs, het ANWB-handboek, "Op Stap", reisgidsen, kaarten, enz. Gaat u binnenkort op reis, kom dan snel langs voor een reisverzekering, internationa le reis- en kredietbrief, routekaartjes, wintersportinformatie, telefoonkaar ten en een autobaanvignet. "Printkado, steengoed" is het motto waarmee zich een nieuwe Soester firma presenteert. Dat "steengoed" is niet alleen een kwaliteitsaanduiding, maar ook een knipoogje naar (voorlopig) het enige produkt dat Printkado aan de man brengt: aardewerken kof fiemokken, maar dan wel heel bij zondere! Printkado is de eenmans-onderneming van de jonge Soester Marten Jonkheim, in het dagelijks leven student rechten in Utrecht, die in zijn huis aan de Ossen- damweg de koffiemokken per stuk voorziet van een afbeelding. Daardoor wordt elke mok een uniek exemplaar en dus buitengewoon geschikt als cadeau artikel. De bekers - bierpullen behoren trou wens ook tot de mogelijkheden - kun nen bijvoorbeeld voorzien worden van een foto of een tekst (of allebei). Elke mok kan daarmee worden omgetoverd in een uniek geschenk, bij voorbeeld ter gelegenheid van veijaardag, huwelijk, geboorte en andere evenementen in het leven, maar leent zich ook heel goed als een speciaal "visitekaartje" vóór bedrij ven, clubs en verenigingen. Alles wat zich laat afbeelden kan (één- of tweezij dig) op de bekers worden aangebracht. Dat gaat via een bijzonder procédé, dat in Amerika is ontwikkeld en in Neder land nog maar nauwelijks wordt toege past. De mokken gaan in een speciale mokkenpers, waarin ze worden verhit. De afbeeldingen worden er zó inge brand dat ze ook bestand zijn tegen de vaatwasmachine en de magnetron. De afbeeldingen worden gemaakt met een speciale fotocamera, gekoppeld aan computer, beeldscherm en printer. Denk eens aan al deze mogelijkheden: verjaardagen, feestdagen, huwelijk, geboorte, sport-, fan- en jaarclubs, reünie, promotie, evenementen, en wat zou u zeggen van uw eigen unieke mok op het werk met een afbeelding van bijv. een visitekaartje of bedrijfslogo. Printkado Postbus 3298 3760 DG Soest Tel. 02155-29478 Met een bedrukte koffiemok geeft men altijd een uniek, persoonlijk en feestelijk cadeau. Het is ook mogelijk "live" opnamen te maken, maar in het algemeen is een goede foto uitstekend bruikbaar. De kwaliteit van de (full colour) reproduc tie op de mok is verbluffend goed; hij kan er ook niet afgekrabd worden. Persoonlijke mok "Iedereen heeft thuis wel een leuke foto van een speciale gebeurtenis," zegt Marten Jonkheim. "Die kan uitstekend op de mok afgebeeld worden, met een tekst op de andere kant. Een andere leuke toepassing is bijvoorbeeld je ei gen, persoonlijke mok op het werk. Maar er zijn ontzettend veel mogelijk heden, wantje kunt zo'n beker - of een aantal - ook heel goed als decoratie ge bruiken, bijvoorbeeld met een plantje erin." De mokken kosten (eenzijdig bedrukt) f 24,50 per stuk. Voor een dubbelzijdig bedrukte mok (met een afbeelding aan de voor- en de achterkant) betaalt men f 29,50, excl. administratie- en ver zendkosten. Wie belangstelling heeft kan kon takt opnemen met Printkado, postbus 3298, 3760 DG Soest, tel/fax 29478. Nog voor de uitbreiding krijgt win kelcentrum Soest-Zuid er een nieuwe winkel bij. In het pand van Storina aan de Zuidpromenade zullen op woensdag 16 februari de deuren open gaan van Minichic. De stoffen- en kindermodezaak maakt plaats voor een kindermo de- en cadeau-artikelenzaak. De appel valt niet ver van de boom. Waar moeder Riena Verhage jarenlang haar winkel runde, daar zal voortaan dochter Geppie Huisman staan. Dat was al enige tijd zo afgesproken. Het in terieur van de winkel wordt momenteel volledig vernieuwd en volgende week zal Geppie's dochter Lilian van tweeë neenhalf jaar de zaak openen. Toepas selijker kan het niet, want Minichic is volledig gericht op kinderen. De kle ding is toegesneden op kinderen van nul tot twaalf jaar, de cadeau-artikelen zijn voornamelijk voor de kraamtijd. Specifiek in de winkel is de zogenaam de couveuse-lijn. "Daar is haast niets voor te krijgen", zegt Geppie Huisman die kinderkleding gaat voeren van mer ken die niet in Soest verkrijgbaar zijn. Ze heeft daar bewust voor gekozen. Ini- minimanimo, Kanz en Marybell zijn daar de bekendste voorbeelden van. Ook op het gebied van de cadeau-arti kelen brengt ze nieuwtjes. Zo kunnen de klanten handdoeken en badcapes la ten borduren met bijvoorbeeld de naam van de baby. Ook standaard tekeningen kunnen op de artikelen worden gebor duurd. Dat werk wordt uitbesteed. Het duurt twee dagen, voordat de artikelen terug zijn. Dat geldt ook voor de speciale verha lenboekjes die Geppie Huisman in sa menwerking met een drukkerij aan de man brengt. Zo is er bijvoorbeeld een boekje dat betrekking heeft op de ge boorte van een kind. Alle gegevens van het kind kunnen daarin worden ver werkt. Verder zijn er ook boekjes (eveneens met verhaaltjes) over het schoolgaan of een veijaardag. Aan de hand van speciale lijsten kunnen de klanten bepalen welke gegevens ze in de boekjes willen laten zetten. In het 'babyboekje' kan zelfs een foto worden opgenomen. De boekjes kosten overi gens slechts 29,50 gulden. Acties In verband met de opening houdt Mini chic op woensdag 16 februari een aan tal acties. Bij besteding van 25 gulden of meer, mogen de klanten een kortings bon uit een grabbelton trekken. Ze krij gen dan de korting die op de bon staat. De kortingen lopen op tot vijftig pro cent. Op de openingsdag komt ook de bekende Bella-beer naar Minichic. Alle kinderen die in de winkel zijn mogen met de Bella-beer op de foto. Van woensdag 16 tot en met zaterdag 19 februari heeft Geppie Huisman ge ruite blousjes voor jongens en meisjes en een joggingpak voor de kleintjes (maten 62 tot en met 74) in de aanbie- ding. De openingstijden van Minichic zijn: maandag 13.00-18.00 uur, dinsdag tot en met donderdag 9.00-12.30 en 13.30-18.00 uur, vrijdag 9.00-12.30, 13.30-18.00 en 19.00-21.00 uur, zater dag 9.00-12.30 en 13.30-17.00 uur. Het verkeer tussen Soest en Amers foort heeft vorige week woensdagmor gen hinder ondervonden van een ket tingbotsing op de Birkstraat. Daar wa ren vijf auto's bij betrokken. Met name vanuit de richting Soest was sprake van langzaam rijdend en stilstaand verkeer. De kettingbotsing ontstond kort voor half negen, toen een 74-jarige Baar- naar, die in de richting van Amersfoort reed, moest remmen. De auto achter hem, bestuurd door een 24-jarige Baar- naar, botste achterop. Die kreeg weer een duwtje van de auto daarachter en ook de twee automobilisten die daar achter reden, slaagden er niet in hun au to op tijd tot stilstand te brengen. De drie overige bestuurders komen uit Soest. Niemand raakte gewond. Maandag 14 februari is het Valen tijnsdag. Uiteraard besteden de Fleurop-bloemenspeciaalzaken weer volop aandacht aan deze bloemen-voor-iedereen-waar-je- van-houdt-dag. De winkel staat vol met schitterende boeketten en prachtige plantenarrangementen. Maar ook zijn er leuke - en goed kope - single flowers te verkrijgen. Voor alle Valentijnsgeschenken is er een ruim assortiment bijpassen de kaartjes. Een Valentijnsdag zonder bloemen kan eigenlijk niet. In oorsprong heeft Va lentijnsdag alles met bloemen te maken. Kijk maar naar de geschiedenis. Rond om de figuur Broeder Valentijn zijn ve le verschillende verhalen. Welke versie de ware is, is niet geheel duidelijk. Het is zelfs niet duidelijk of de legendarische Valentijn ooit heeft bestaan. De leukste versie is dat Valentijn een kloosterbroe der was die zich bezighield met het kwe ken van bloemen en kruiden. Valentijn had volop aandacht voor zijn mede mens in nood. Hij luisterde naar hun problemen en gaf raad. Als blijk van medeleven gaf hij na afloop van zo'n ge sprek een bloem uit zijn tuin. De mythe wil dat deze handelwijze de basis is ge weest voor het huidige gebruik om juist op deze dag bloemen cadeau te doen. Valentijnseeschenk '94 Het geschenk bij uitstek op Valentijns dag 1994 is het speciale All you need is love-boeket. 'AU you need is love' is 5,8% met wekelijks zo'n 3 miljoen kijkers het populairste televisieprogramma in Ne derland. Hoogtepunt in het programma is de uitreiking van het speciale AH you need is love-boeket aan een van de deelnemers. Juist laten weten hoeveel u om hem of haar geeft. Het All you need is love-boeket wordt uitgevoerd in rode en witte bloemen in een fraaie groene omlijsting. Bij het boeket hoort een spe ciaal uitgevoerd All you need is love- kaartje, terwijl het boeket in speciale geschenkfolie wordt verpakt. Het All you need is love-boeket is ex clusief verkrijgbaar bij enkele honder den bloemisten die zijn aangesloten bij Fleurop. Zij zijn herkenbaar aan de speciale raamposter. Het boeket is in Soest te koop bij de Fleurop-bloemen speciaalzaken Geytenbeek, Boutique des Fleurs en Van Oest, aan resp. de Burgemeester Grothestraat, Steenhoff straat en de Eigendomweg. Zoals het hoort op Valentijnsdag kun nen gevers bij de Fleurop-bloemist re kenen op een absoluut stilzwijgen over de afkomst van het geschenk bij het af leveren. De verliefde jongeman die de vrouw van zijn dromen op deze dag wil verrassen, zal zelf moeten bekennen dat hij de anonieme gever was. Van de Fleurop-bloemist zal zijn geliefde het niet horen. DiVect sta^erï; betaalbaa^ kleine groepen. VVP 5 1 6.0. Lotus, DOS. d-Balo typen. DataDidact tei en 02155-22326. Hans WesterhofTvööTai REPARATIES AUDKMmï KTV, tel. 19629. Steenhoffstraat 9A, tel. 1 20 75 lllem Van Oosten fotoservice Soesterbergsestraat 57 tel. 13109 van Weedestraat 147 tel. 25942 Hamseweg 21 Hoogland 033 80715T

Soester Courant | 1994 | | pagina 7