W ORN Z'49 verstevigt met zege koppositie 1ML F Sterke eerste helft basketballers ■JEen doelpunt genoeg voor hockeysters Goede winnaars schooldamtoernooi van DYSB Nijpend gebrek aan kader bij SEC DYS vist weer net achter het net STRAAT 491, 5-10264 □PEL© pagina 1? JÖENSDAG 16 FEBRUARI 1994 l jOENSI Witelkandidaat nu ruim. één jaar ongeslagen SOESTER COURANT PAGINA 13 VOETBAL zaterdag Vinst heren tegen Hurricanes, zege dames op Prisma College BASKETBAL Aanvallend spel in aantrekkelijke inhaalwedstrijd HOCKEY VOETBAL Soest rond met technische staf ATLETIEK Achtste plaats Van Hal op NK cross veteranen ^Strater Makelaardij o.g Loodgieterswerk Virgil Beszelsen en Erik Butzelaar individueel de besten DAMMEN Voetbalvereniging luidt noodklok bij leden VOETBAL Toekomst Zaalvoetballers vlak voor tijd bedwongen: 4-5 ZAALVOETBAL w 198 r twee keer eerder te zijn afgelast, ging de uitwedstrijd tegen Kocken- n nu wel door. Het duel werd vooraf gevreesd, omdat alle eerdere be- eken voor VYZ 49 moeizaam verliepen. Het grote verschil met voor- ande jaren is echter dat WZ'49 nu in zulke wedstrijden wel als win- iar uit de bus komt. WZ'49 verstevigde de koppositie met een 1-2-ze- ploeg van trainer Bajema was op ee plaatsen gewijzigd. Peter van de lint had na zijn schorsing Barry van n Berg verdrongen naar de links- ckplaats waar Van den Berg de ge- jsseerde Hans Visscher verving. yZ'49 ging goed van start. De eerste beste aanval leverde een corner op, kort werd genomen op Zeki Kurt. ;ze ging het zestien meter gebied in, lar hij onrechtmatig werd gestuit. De echt toegekende penalty werd door :ter van de Munt verzilverd. Vanuit ze vroege opsteker ging WZ'49 ge- c door op zoek naar de volgende tref- Het kwam echter in die fase niet ver. jekengen knokte zich onder het juk n WZ'49 uit en kreeg in één van zijn rste aanvallen een cadeau van de ver- :r niet eens zo slecht fluitende scheids- rechter Van Vliet. Over het uitgestoken been van Van den Berg die net een bal tot corner had verwerkt, viel een Koc- kengen-aanvaller, hetgeen tot een ver bazingwekkende penalty leidde, die de gelijkmaker opleverde. Zodoende was de stand na een kwartier al weer gelijk. Tot aan de tweede goal van WZ'49 was het een heen-en-weer golvende wedstrijd. Met name in de tweede helft zocht WZ'49 veelvuldig de aanval, waardoor er achter zo nu en dan een gaatje viel. Zowel WZ'49 als Koeken- gen kwam gevaarlijk bij de 'vijandige' doelmannen, die veel werk te verrich ten kregen. Zo behoedde Mare Brou wer VVZ'49 met twee miraculeuze reddingen voor een achterstand. Daar waar Brouwer niet aan het werk kwam, daar hadden de hard werkende Marcel de Graaf en Willem de Vries reeds voor opruiming gezorgd. Voorin en op het middenveld werkte WZ'49 ook dat het een lieve lust was. WZ'49 bestreed Kockengen met het eigen wapen en werd ook succesvol. Een overtreding op Cees Jan de Vries werd veertien mi nuten voor tijd beloond met een vrije trap. Ton Wolfsen legde de bal op het hoofd van Gert van de Munt die de bal op zijn beurt doorkopte op zijn broer Peter die zijn tweede treffer aanteken de. In de resterende tijd daalde het spelpeil enigszins aangezien WZ'49 zich voor namelijk bezighield met het binnenha len van de verdiende punten. Foto: Goos van der Wilt. Peter van der Munt steeg door zijn twee treffers naar de tweede plaats op de topscorerslijst. oor met name in de eerste helft öed basketbal te etaleren, hebben heren van The Red Stars een inde gemaakt aan een serie van rie nederlagen. Hurricanes ging Herdag over de knie, ook al was ;t verschil na veertig minuten nog aar negen punten: 81-90. oor rust leek Red Stars op weg naar n herhaling van de thuiswedstrijd te- n Hurricanes. Toen werd de tegen- ander met 113-87 opgerold. Nu na- len de Soesters een 37-55-voor- irong. De communicatie in de aanval, aarin veel sereens werden gezet, was Ded en de break liep lekker. De twee Drmen van de zone-press die coach 'ans de Bruin had opgedragen, werden el in de ijskast gezet, omdat Hurrica- ies die taktiek met lange passes omzeil- ïe. Red Stars schakelde daarom over ip een persoonlijke verdediging over iet hele veld en nam ruim afstand. 1>at had tot gevolg dat Red Stars in de veede helft een gebrek aan concentra- e kon worden verweten. In aanvallend pzicht werd er minder voor elkaar ge- erkt en nam het aantal solistische ac- ties zonder resultaat toe. Snelle uitval len werden nog wel gehanteerd als wa pen tegen Hurricanes. Als Red Stars nauwkeuriger was geweest bij het ne men van de vrije worpen, had de over winning hoger kunnen uitvallen. Tegen een normaal schotpercentage vanaf de vrije worplijn van zeventig tot tachtig procent, miste Red Stars de helft van de toegekende doelpogingen. Terugkijkend op de wedstrijd stelde De Bruin vast, dat zijn ploeg in de eerste helft 'heel goed' had gespeeld. De bas- ketbalcoach, die nog steeds in afwach ting is van de uitspraak van de tucht- commissie over zijn diskwalificatie tij dens de wedstrijd SBU-Red Stars, was vooral te spreken over Marco van Maa- nen (17 punten) en Willem Kerkhoff (16 punten). "Willem speelde verdedi gend goed, zette veel sereens en gooide er een paar driepunters in. Het was een verademing om hem weer eens zo goed te zien spelen", aldus De Bruin die in de tweede helft veel doorwisselde. Jan van Maanen werd overigens topschutter met twintig punten. Slecht spelen en toch met 33-48 winnen van de nummer vier van de ranglijst. Het is wellicht tekenend voor de situa tie, waarin de dames van Red Stars zich bevinden. Promotie naar de eerste klas se is hard nodig om wekelijks van se rieuze tegenstand te kunnen spreken. De basketbalsters kunnen zondag met één been in de eerste klasse staan als ze de thuiswedstrijd tegen New Stars (17.45 uur) winnend afeluiten. Bij winst kan Red Stars zich zelfs nog een misstap (die in het eerste competitieduel al te gen Eem'78 werd gemaakt) permitte ren. Bij verlies heeft Red Stars de zaken niet meer in eigen hand. Tegen Prisma College 5, de enige te genstander die net als de Soesters man- to-man speelt, leed Red Stars veel te veel balverlies, werden voortdurend verkeerde keuzes gemaakt en speelde iedereen onder zijn kunnen. Daardoor moest Red Stars een 13-8-achterstand wegwerken. Met een driepunter zorgde Yvonne Hurenkamp op slag van rust voor 21-24. Daarna kwam Red Stars niet meer in gevaar. Het werd snel 23-30 en 25-36, waarna er op 33-48 een einde kwam aan wederom een slechte uitwedstrijd. 1 Vectra mag gerust als luxe ^peerd worden. Het pakket s is dan ook van een zeer emen onder andere: het spakket, waaronder gordel- ele stalen balken in de por- heidsprofielen in. de voorr ook stuurbekrachtiging, mpers in carrosseriekleur, verstelbare buitenspiegels, >ression 1.61 heeft o.a.: ïen mager winterzonnetje be scheen de verrichtingen van het erste Soester dameselftal in de in- ïaalwedstrijd tegen Forescate uit doorschoten. MHC Soest had aan én treffer voldoende: 1-0. ^a een aanvankelijk gelijkopgaande strijd nam Soest het heft in handen en cwam tot enkele goede aanvallen over ■echts, waarin middenvelder Stéphanie 'an der Spoel vaak goed mee opkwam. ~,en drietal strafcorners, klassiek geno- nen en uitgevoerd door het trio Caro- ien van der Meer, Merion van Asch en dan der Spoel, leverden wel gevaarlijke lituaties, maar geen doelpunten op. Jok voor de tegenstanders ontstonden cansen, omdat door het sterk aandrin gend Soest achterin nogal wat ruimte werd geboden. Toch was het Soest dat het dichtst bij een doelpunt kwam. Een fraai doorgepushte bal van Ivette Stave- nuiter werd door Chris-Marije Sud- meijer nèt niet afgemaakt. Met opval lend goed aanvalsspel van de kant van Soest brak de rust aan. Het overwicht van de thuisclub bleef ook in de tweede helft gehandhaafd. Goed doorgaan van Ilonka Slis leidde tot een overtreding in de cirkel van de tegenstander. De hieruit toegekende strafbal werd door Merion van Asch te gen de paal gepushed. Aan de andere kant wist Forescate, zeer tegen de ver houding in, wèl te scoren; het doelpunt werd echter wegens buitenspel afge keurd. Omdat beide tëams met een aanvallend middenveld speelden, bleef het een aantrekkelijke partij hockey met wisse lende kansen. Het verdiende openings doelpunt van Soest ontstond uit een goede actie van Van der Meer, waarna Stavenuiter met een 'backhandje' 1-0 kon laten aantekenen. Met nog tien mi nuten op de klok consolideerde Soest de voorsprong en behaalde aldus een nuttige overwinning. Foto: Goos van der Wilt. Ondanks de oppositie van twee tegen standers rukt een speelster van MHC Soest op. enbare ramen vóór centrale tg met "safe-lockgetint glas tpbare achterbank met skiluik teem en elektrische antenne speciale "Comet"-bekleding erstelbare bestuurdersstoel trrosseriekleur. Expression-pakket f2610,-. Uw voordeel: ruim 60%! ctra Expression 1.6i, wf 36.950,-. steem en antenne... /aarvoor u bij de concur- i moet betalen. 'iet, doet de Vectra Expres- ■n schepje bovenop. En dat n prijs die zo gunstig is, dat nodige ophef zal zorgen, s snel naar ons toe, dan t een onr- t... Opel.r' Voor wie meer wil Prijzen inclusief BTW. jzijingen voorbehouden. Na hoofdtrainer Dick Schinkel heeft ook assistent-trainer Bert Trappel zijn contract bij sportorganisatie Soest verlengd. De coach van het tweede elf tal tekende voor een jaar bij. Daarmee heeft het bestuur van de voet balclub de technische staf voor het ko mende seizoen rond. Wout Posthuma blijft in ieder geval nog twee jaar aan als keeperstrainer. Luc Bijker, oud-trainer van onder meer SEC-zondag en NVC, neemt de C- en D-junioren onder zijn hoede. René Kaats blijft nog twee jaar de eerste man bij de A-junioren en Peter Hilhorst ont fermt zich over de B-junioren. Anton Vugts heeft de leiding over de E- en F-pupillen en Hans Zeggelaar en Wim de Beer gaan hun dertiende seizoen met de dames-afdeling in. Met Theo Hendriks wordt nog gespro ken over verlenging van zijn functie als coördinator. Op het Nederlandse kampioenschap cross is Mart van Hal niet verder geko men dan een achtste plaats bij de da mes veteranen van 45 jaar en ouder. De vertegenwoordigster van AV Pij nenburg kwam ruim twee minuten na nationaal kampioene Els Raap over de finish. Van Hal was in Apeldoorn 23 minuten en 39 seconden onderweg om 5,5 kilometer te overbruggen. Ze liet 49 deelneemsters achter zich. Soesterbergsestraat 79, Soest, U2155-16151 Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155)-1 3014 Virgil Beszelsen en Erik Butzelaar zijn de beste individuele school- dammers van Soest. Dat is duide lijk geworden na het damtoernooi dat DVSB voor de leerlingen heeft gehouden. Beszelsen van het Griftland College won in de poule voor het voortgezet onderwijs en Beszelsen van de OBS Overhees bij de basisscholieren. De OBS Overhees was ook al succesvol op het damtoernooi voor scholen dat in januari werd gehouden en de voorloper was van de individuele krachtmetingen. Met onder anderen Martijn Mariens werd Butzelaar op dat evenement eer ste. De winnende ploeg van de OBS Overhees neemt zaterdag in Drieber gen deel aan het provinciaal kampioen- schap. Mat lens emuigue op nei inuivi- duele toernooi overigens als derde. Yu- chao Tung van De Driesprong hield aan zijn tien bordpunten de tweede plaats over. Mariens, Tung en Butzelaar kre gen maandagavond de bijbehorende bekers overhandigd in het Duivezaaltje aan de Koningsweg. Tijdens die prijs uitreiking kregën de vijf overige basis scholieren uit de A-poule een medaille van DVSB. In de B-poule won Jiery van Rhoon (tevens het beste meisje) van De Driesprong voor haar schoolgenote Sa- brina van Duinkerken. De Driesprong eiste ook de eerste twee plaatsen in de C-poule op. Verantwoordelijk daar voor waren Jeroen Buskens en Colinda van Duinkerken. Evenals de OBS Overhees mag het Griftland College zaterdag naar Drie bergen om de strijd met andere plaatse lijke kampioensteams aan te binden. Griftlander Beszelsen had in het lokale toernooi veel tegenstand te duchten van Robert-Jan Sall. Die is eigenlijk nog ba sisscholier (De Achtbaan), maar was door DVSB al als aspirant bij de mid delbare scholieren ingedeeld. Na de ze ven poule-partijen moest er een beslis singswedstrijd aan te pas komen om de winnaar te kunnen bepalen. Derde werd Daniëlle Roest uit Soest van het Hilversumse Groot Goylant College. DVSB-organisator Adrie Butzelaar sprak van een geslaagd toernooi. Vorig Tijdens een speciale bijeenkomst zal SEC vanavond een dringend beroep op haar leden doen een ka derfunctie te vervullen. De voet balvereniging kampt momenteel met een gebrek aan medewerkers voor verschillende commissies. Se cretaris/penningmeester Henk Verheijen luidt in de uitnodiging de noodklok. In 1990 en 1992 werden ook al bijeen komsten belegd in een poging nieuwe kaderleden te werven. Toen stond de klok op respectievelijk tien voor en vijf voor twaalf. "Wilt u vermijden dat de klok twaalf uur slaat voor SEC, dan ver wachten wij u op de ledenbijeen komst", schrijft Verheijen. De uitkomst van de eerdere gesprekken wordt door het bestuur als teleurstel lend ervaren. "De conclusie is toen ge trokken, dat het bestaansrecht van de vereniging SEC ter discussie staat. In het jaarverslag van 1992/1993 wordt die tendens opnieuw vastgesteld", al dus Verheijen. Volgens hem wordt de huidige situatie bij SEC treffend in beeld gebracht door het grote aantal le ge stoelen aan bestuur- en commissies tafels. Het bestuur bestaat uit zeven leden. Verheijen is momenteel zowel secreta- ris als penningmeester en op zijn schou ders rusten bovendien veel uitvoerende jeugdtaken. SEC zoekt daarom een penningmeester. Zowel de zaterdag- als de zondagcom missie bestaat uit slechts twee leden. "Dat is veel te weinig", zegt voorzitter Bert Krijger. "Het wordt menens. Je kan niet zeggen: het gaat goed, want het wordt toch wel gedaan. Vraag niet hoe en met welke inzet. We moeten er tien mensen bij hebben. Als er niemand bij komt, wordt het moeilijk. Dan zullen er bepaalde taken niet meer worden uitge voerd. Welke? Dat kan ik zo niet zeg gen. Misschien dat er twee in plaats van drie mensen achter de bar staan, zodat je langer moet wachten. Misschien moeten de leiders dan zelf een wed strijdschema samenstellen. De voetbal lers moeten nu zelf wat doen. Ze komen voor de lol. Ze trappen tegen een bal letje, drinken een pilsje en zeggen tot morgen. Dat is moeilijk te doorbreken. Ik maak elke week het Seccertje. Dat is leuk werk, maar ik ben elke week een avond aan het kopiëren. Het is eigenlijk te gek dat een voorzitter dat moet doen." Krijger ziet het evenwel niet somber in. Hij verwacht vanavond zestig tot zeven tig procent van de uitgenodigde leden (senioren) en uitvoerende leden. "Het is een leuke ploeg, maar er moeten tien mensen bijkomen om het leuk te hou den. Je kan niet roofbouw blijven ple gen op de mensen. We moeten mensen vinden om het werk te spreiden." Verheijen ziet de situatie kennelijk pes simistischer in: "Een groot aantal van de huidige, kleine groep kaderleden heeft te kennen gegeven aan het einde van dit seizoen te stoppen. Het bestuur wil graag een groot aantal potentiële kandidaten zien en spreken, maar ook van hen vernemen dat zij nog wel een toekomst zien voor SEC en zich daar daadwerkelijk ook voor willen inzet ten." Wat de gevolgen voor de voetbalver eniging op de Bosstraat-West op ter mijn zullen zijn, indien zich geen nieu we kaderleden aanmelden, laat zich nu moeilijk raden. Het overleg tussen de voetbalclubs en de gemeente over het doelmatiger gebruik van (het aantal) sportvelden en de eventuele fusies, die daaruit zouden kunnen voortvloeien, komen in dat geval voor SEC wellicht in een ander daglicht te staan. s -Af Een aantrekkelijke wedstrij'd met goede en slechte momenten en een hoog tempo. Dat was de ontmoe ting tussen DVS/Knollentuin en Wings, waar de thuisclub de minst prettige herinneringen aan be waart. DVS/Knollentuin maakte een 0-1 en een 2-4-achterstand goed, maar ging vlak voor de bel onderuit: 4-5. De heer Dos Santos verknalde het let terlijk en figuurlijk voor de Soesters. Enkele minuten voQr tijd trapte DVS/Knollentuin voor de zoveelste maal in een schijnbeweging. De hoek was klein voor Dos Santos, maar hij had het geluk dat de bal via een voet of een been net over Jan Willem van de Wint boog en net voldoende de doellijn pas seerde Daardoor werd zijn actie gepro moveerd tot doelpunt en verloor DVS/Knollentuin. De zaalvoetballers hadden toch een punt verdiend tegen het geroutineerde Wings. Met een doelpunt 'uit het boek je' had René Ribberink op aangeven van Ronald de Rooij de stand in de eer ste helft op 1-1 gebracht. Niet veel later stuurde René Kaats De Rooij weg: 2-1. De doelpuntenmaker mocht op de bank nagenieten. Voor een beweging die als een overtreding oogde, maar waarbij hij zijn tegenstander niet raakte, werd De Rooij twee minuten in de hoek gezet. In die fase schoot Wings de geljk- maker in. Dos Santos zorgde voor de ruststand van 2-3. Dezelfde Dos Santos werd in de eerste tien minuten van de tweede helft aan banden gelegd door De Rooij. DVS/Knollentuin bracht het boven- dien op om als team de verdediging te sluiten, maar ging uiteindelijk toch de fout in. Op de verkeerde momenten werd te gretig op de bal geaasd en dat werd één keer door de gasten uitgebuit (2-4). Eddy Brinkman en Ribberink trokken de stand gelijk en DVS/Knol lentuin rook meer. Maar het oog liet iets anders zien dan dat de neus wilde. SEC Ondanks de rentree van de niet geheel fitte Hans Peter van Zoelen heeft SEC Op aangeven van Ronald de Rooij heeft René Ribberink DVS/Knollen tuin op 1-1 gebracht. Foto: Goos van der Wilt. Tafelberg niet van zich kunnen af schudden. De voormalige koploper van de hoofdklasse was uitgerekend tegen de Soesters weer compleet en sloot een serie nederlagen af met een 6-2-zege. SEC speelde in de eerste helft goed. Na een kwartier stond de ploeg met 0-1 voor en waren er drie, vier kansen ge creëerd. SEC maakte in overtal-situatie echter de fout de bal niet rond te spelen. Daarom scoorde Tafelberg en niet SEC: 1-1. Na de rust schoot Tafelberg de bal binnen vijf minuten in het doel van SEC. Toen was het gebeurd, meen de coach Peter van Zoelen. Hans Peter van Zoelen speelde zijn eer ste wedstrijd van dit seizoen en zal ook de komende wedstrijden beschikbaar zijn. SEC is in een degradatiestrijd ver wikkeld met De Lieberg/Husky. Dat team wordt door SEC nog een keer ont vangen in Beukendal. jaar hield de damvereniging twintig nieuwe leden over aan de schoolwed- strijden. Hoeveel nieuwe mensen ze dit keer kan inschrijven, is nog niet bekend. "Ze zijn in ieder geval welkom. De jeugd speelt elke maandagavond van half zeven tot half acht in het Duive zaaltje aan de Koningsweg", aldus But zelaar. Voor de complete eindrangschikking, zie uitslagen. Foto: Goos van der Wilt. De winnaars v.l.n.rJiery van Roon, Erik Butzelaar, Jeroen Buskens en Virgil Beszelsen.

Soester Courant | 1994 | | pagina 13