I zn 3 E Feest voor rayon postduivenhouders Vrienden' vragen niet om helicopters /fl "Help ze verder" .mSTËRBËRGL j OPINIE ï- Bunskoek moet de héle waarheid vertellen SOESTER COURANT Clubtitel Agenant en Baltus ISPORTI en S WOENSDAG 16 FEBRUARI 1994 SOESTER COURANT Huldiging generaal-kampioenen van veertig-jarige club DUIVENSPORT BON U kunt mij noteren als abonnee van de Elke week op woensdag in de bus graag, op adres: Naam Adres: Postcode: Handtekening TURNEN Eric van Zandwijk op inzet in top 10 Meningen van lezers Gevechtshelicopters Meningen van lezers Soesterbergs Belang werkt door Geen medailles SV Eemland op NK NK junioren SCHAATSEN Autokraakje Auto's opengebroken NNereldH/inkel Textiel uit India Co-Optex Sportuitslagen ENSD Sportprogramm arian c Jeugdnieuws VR) Bosi Topscorers Vraag de informatie Ruim honderd postduivenhouders van het rayon Baarn-Soest-Bun- schoten/Spakenburg hebben een feestavond achter de rug, waarop onder meer werd stilgestaan bij het veertig-jarig bestaan van het rayon. Ook werden de verschillen de kampioenen gehuldigd. Het werd een nek-aan-nek race tussen de drie beste generaal-kampioenen. Winnaar werd P. Faes van De Pool uit Baarn. J.W.E. van Stam van De Zwa luw werd tweede, gevolgd door H. de Bree van De Zwaluw. De vierde plaats werd toegekend aan de combinatie Al tenaar/Reijerse van De Vriendschap en H. Huisman van PV Soest eindigde als vijfde. Ons Genoegen uit Bunscho ten was op de achtste plaats terug te vin den in de persoon van J. Duijst Zn. Ook waren er prijzen voor de beste in zendingen van de zogenoemde viertal len-show in de zaal van De Zwaluw. Als winnaar kwam Herman van de Hoef uit Baarn uit de bus. Hij won ook de vijfde prijs. Tweede werd ZKH. Prins Bern- hard die werd vertegenwoordigd door de duiven-verzorger M. van de Bor. De derde plaats werd ingenomen door W. Cochius. De overige prijzen gingen naar W. de Graaf uit Bunschoten (schoonste oude doffer, tevens schoonste van het ge heel), P. Faes uit Baarn (schoonste ou de duivin), ZKH Prins Bernhard (schoonste jonge duivin) en R. van 't Net uit Soest (schoonste jonge doffer). Tijdens de feestavond was er verder een optreden van Mary van Duuren. Uiteraard werden herinneringen opge haald van de afgelopen veertig jaar. Het rayon werd in 1953 opgericht. Joop van den Brakel en Bertus Hartog (De Zwa luw), John Duiser (toen De Vriend- De generaal-kampioenen 1993 wer den tijdens de feestavond gehuldigd. schap, nu De Pool) en Evert Hooijer (De Pool) kwamen toen bij elkaar. Zij gaven uiteindelijk gestalte aan de wens van veel postduivenhouders om elkaar strijd te bieden in regionaal verband. Later sloten PV Soest en Ons Genoe gen uit Bunschoten/Spakenburg zich ook bij het rayon aan. Het bestuur van de stichting 'Vrienden van het Vliegdorp' heeft -net als vele anderen- haar mening gegeven over het voorgestelde vliegbeleggingsplan. Dat niet ieder het met die mening eens is, kunnen wij ons voorstellen. Dat iemand daar commentaar op wil geven, vinden wij een goede zaak. Wij hebben er al leen moeite mee als zaken niet correct worden weergegeven. Het is nu een maal een bekend gegeven, dat bepaalde uitspraken wel eens anders in de pers komen dan ze zijn gezegd of bedoeld. Het zou de discussie zuiver houden wanneer men, alvorens commentaar te leveren, eerst navraagt of de gegevens waarover men beschikt, juist zijn. De enige krant die volkomen correct het standpunt van de 'Vrienden' heeft weergegeven was de Soesterbergse Courant (2 febr j.1.). Gaarne willen wij nog enkele zaken hier nog eens verduidelijken of aanvullen. Wij stellen dat wij ons leger ter bescher ming van onze vrijheid van groot belang vinden en dat de ontwikkeling in met name de Oostblok-landen ons maar al te duidelijk maken dat we dat leger voorlopig nog niet kunnen missen. Wanneer men dat standpunt kortzich tig en eenzijdig noemt, vraag ik mij af of nog niet tot ieder is doorgedrongen wat er in de voormalige U.S.S.R. gebeurt, wie Zjirinovski is, wat er in voormalig Joegoslavië gebeurt en waarom ook on ze jongens daar heen gestuurd worden. Iemand die zo iets beweert doet mij denken aan Colijn die in het voorjaar van 1940 zei dat er niets aan de hand was en dat we gerust konden gaan sla pen! Wij vinden dus dat onze krijgs macht nog steeds een belangrijke taak heeft. Wanneer wij een leger hebben, moet dat ook goed worden uitgerust en naar behoren kunnen oefenen. Hoe, waar en wanneer er geoefend moet worden, kunnen wij niet overzien. Wij pretenderen niet meer inzicht te hebben in defensiezaken dan het opperbevel en de staatssecretaris. Wij kunnen ons voorstellen dat wij niet van alle argu menten op de hoogte zijn en dat wij niet kunnen overzien wat wel en wat niet lo gisch is. Wij vertrouwen er op dat zorg vuldige afwegingen geresulteerd heb ben in het plan zoals het is gepresen teerd. Vervolgens wordt er op gewezen dat wij niet alle gegevens vermeld heb ben die over het gebruik van Soester- berg in het plan worden genoemd. Dat klopt, die volledigheid hebben wij ook in andere artikelen niet aangetroffen en dat is inderdaad een gemis. Bij deze wil len wij dat alsnog doen. Voor zover ons bekend blijft de bestemming van de ba sis ongewijzigd ten aanzien van: de COB-functie voor twee Ameri kaanse squadrons (maximaal één maand per jaar hier oefenen). de functie als reservebasis (voor tijde lijk van elders komende vliegtuigen). humanitaire- en (levensreddende) donorvluchten. De bestemming van de basis verandert ten aanzien van: de F-15 eenheid: is inmiddels verdwe nen. de 24 Alouette 111-helicopters: gaan verdwijnen. 17 middelzware en 13 zware trans- porthelicopters zullen hier worden ge stationeerd. Zoals wij al eerder stelden, zien ook wij daarvan nadelen; nadelen vooral in de vorm van geluidshinder. Maar wij we ten niet hoe die geluidshinder straks zal uitvallen en daarom gaat het ons te ver nu al op voorhand tegen te zijn. Dat is echter iets anders dan dat wij een brief geschreven zouden hebben aan minis ter Ter Beek met de vraag of er alsje blieft dertig zware helicopters in Soes- terberg gestationeerd kunnen worden. Dat is bewust verdraaiing van de feiten. Wij kunnen ons voorstellen dat er ook aan Soesterberg gevraagd wordt iets over te hebben voor onze vrijheid en er iets voor over te hebben om het moge lijk te maken dat onze militairen, die in gezet gaan worden in oorlogsgebieden elders in de wereld, de kans krijgen goed te oefenen. Als dat aan ons ge vraagd wordt, zullen ook wij ons steen tje moeten bijdragen. Wij vertrouwen er op dat dan goed overleg met de ver antwoordelijken op de vliegbasis moge lijk is, waardoor de overlast voor de omwonenden zoveel mogelijk zal wor den beperkt. Namens het bestuur van de stichting 'Vrienden van het Vliegdorp' Hans van Epen, voorzitter. De discussie over wat er met de vliegbasis moet gebeuren krijgt ui teraard veel aandacht van de pers, de politiek, van groeperingen en ook van enkelingen. Een ieder geeft de zaken weer zoals hij denkt dat die het beste zijn, maar in het stuk van de directeur van het Kon- takt der Kontinenten spelen de privé belangen (reeds jarenlang) wel heel erg mee, zonder dat ze tot uiting komen. En maar weinigen die dit weten. Natuurlijk zou de simpelste oplossing zijn om de vliegbasis te sluiten voor luchtverkeer. De heer Bunskoek noemt voldoende argumenten op. Maar laten we eens terugkijken in het verleden, toen er nog grote spanningen waren in de Oost-West verhoudingen. Er waren toen aanzienlijk minder klachten over de basis, alhoewel er meer vliegbewe gingen waren dan de laatste jaren. Uiteraard ging het vliegen ook toen met overlast gepaard, maar de bevolking uit ons vliegdorp stond pal achter de basis. De heer Bunskoek is waarschijnlijk reeds lang vergeten dat reeds 20 jaar ge leden politieke partijen, middels hun kamerleden, hier probeerden winst te behalen door te verkondigen dat de ba-, sis moest worden opgeheven. Ze kre gen bij hun betoog geen poot aan de grond. Ook de meerderheid van de gemeente raad van Soest, waarvan ik deel uit maak, heeft zich regelmatig uitgespro ken voor het behoud van de basis, on danks de overlast. Nu de verkiezingen weer in aantocht zijn spraken onlangs 4 politieke partijen zich uit vóór het op heffen van de vliegbasis Soesterberg. Maar deze partijen vertegenwoordigen nog steeds de minderheid in de Raad van Soest. Ook de WD-fractie heeft zich bij mon de van mij (en de heer Bunskoek was daarbij aanwezig) uitgesproken voor het behoud van de vliegbasis, zolang dit politiek gezien nog noodzakelijk is. Wel willen wij graag met de minister mee denken over de wijze waarop de basis in de toekomst moet gaan fungeren. Dit juist vanwege de overlast. Persoonlijke belangen Ik wil niet op alle zaken ingaan die de heer Bunskoek opsomt, maar mij in de ze meer op zijn persoonlijke belangen richten. Het is gelukkig een goed recht van de Nederlander dat hij recht heeft op een vrije meningsuiting en dat we kritiek op eikaars meningen mogen hebben. Het is hier niet onbekend dat de directeur van het Centrum Kontakt der Kontinenten een fervent tegenstan der is van alles wat met de Vliegbasis Soesterberg te maken heeft. Toen in de ver achter ons liggende jaren de vredesactivisten acties tegen vlieg- bases ondernamen vonden ze altijd een warm onthaal bij het KdK als Soester berg aan de beurt was. Ook toen de ge zamenlijke kerken en Mient Jan Faber opriepen om te demonstreren konden ze hier terecht. En weet de heer Bunskoek nog dat in latere jaren de kranten en het college van de gemeente Soest steeds maar weer brieven ontvingen over de enorme overlast van de vliegbasis? U weet vast nog wel wie deze "Verontruste bewo ners van Soesterberg" waren. Juist: dat waren de heer Bunskoek en de voorzit ter van de Vereniging Soesterbergs Be lang; slechts 2 personen die de indruk wekten namens een groot deel van de Soesterbergers te spreken. Had U toen legitimatie en mandaat van de bevol king? U durft anderen hierover wel een verwijt te maken. Was uw handelwijze van toen wel eerlijk en recht door zee? Andere locatie Toen bekend werd dat Defensie miljoe nen op tafel zou leggen voor het isole ren van huizen rond de vliegbasis werd U als directeur van het KdK weer actief. In talrijke krantenberichten lazen we over de onhoudbare toestand bij het KdK vanwege de geluidsoverlast. Het centrum was volgens U druk doende om een andere locatie te zoeken en De fensie zou mee moeten betalen. Boze tongen beweren dat er niet echt gezocht is. In ieder geval heeft Defensie uw ge bouw geweldig geïsoleerd en verbeterd. Als directeur bent U goed opgekomen voor uw centrum en dat zal niemand U kwalijk nemen. Hetzelfde heeft U gedaan toen de Ri- chelleweg moest worden verbreed om aangesloten te worden op de A28. Wat waren er weer een problemen. Maar heeft Rijkswaterstaat, na veel strijd, geen geweldige voorzieningen aange legd die het gebouw in aanzien alleen maar doen stijgen? En nu, heer Bunskoek, nog maar weer eens drammen tegen de Vliegbasis. Wie weet lukt het weer. En waarom? Het KdK wil zo graag uitbreiden, en U heeft daarvoor leuke plannen ontwikkeld die wat ons betreft best haalbaar konden worden. Maar het mag niet, want U ligt met het gebouw in de zóne waar te veel overlast van geluid is. Maar wie weet hoe het balletje gaat rol len als je weer begint te schrijven... Daarom ook denk ik dat uw stuk in twee kranten gepubliceerd weer meer ge schreven is uit eigen belang en dat van het Centrum Kontakt der Kontinenten, dan is het algemeen belang. En dat wou ik toch maar even kwijt. Willem Blaauw Raadslid-WD-fractie-Soest Zenden in open envelop aan de Soester Courant, Antwoordnummer 136, 3760 AB Soest (postzegel niet nodig). Telefoon 02155 - 14152 bellen gaat nog vlugger. In Amersfoort, tijdens de vierde voor ronde jongensturnen D-lijn, presteer de de Springbokkenploeg goed. Eric van Zandwijk, Rob Demmenie, Bas Bons en Alex Bevaart werden met 107.65 punten vierde. Daarmee is hun kans op de finale zeer groot. Een prima collectief aan de rekstok en langemat leverde veel punten op. Op vallend was de prestatie op de brug als ploeg een eerste plaats, waarbij Bons voor het eerst de schouderstand toon de. Met 8.30 (een eerste plek) heeft hij kans op een plaats bij de top-tien. Een mislukking aan rek stond dat nu nog in de weg. Van Zandwijk toonde veel in zet en bereikte daarmee nu definitief de top-tien door met 36.10 als achtste te eindigen. Bevaart turnt steeds beter aan alle vijf toestellen en eindigde met 33.50 punten op de drieëntwintigste plaats. Bas is de 'comming man' en heeft nog veel potentie om een goede turner te worden. Met 34.85 werd hij wederom zestiende tussen vijftig deel nemers. Hoewel ik daar wel een mening over heb, wil ik me hier niet mengen in de discussie over het plaatsen van dertig gevechtshelicopters op de vliegbasis Soesterberg. Echter zou ik het Hoofd Voorlichting van de Vliegbasis, de ma joor J. Rijnhart het volgende willen vra gen: Zorgt u er nu voor dat er enkele he licopters, van de beide soorten, een paar dagen op en rond de vliegbasis Soesterberg én boven Soest gaan vlie gen. Dan weten we waarover we praten als we het hebben over geluidsoverlast en kan niemand ons meer op het ver keerde been zetten. Mevrouw Lensink voor de consument die interesse heeft in lenzen voor het sporten Bij alle berichtgeving en geschrijf over de plaatsing van twee squadrons trans- porthelicopters op de vliegbasis Soes terberg is het belangrijk dat er ook nog wat gedaan wordt. De VSB doet daar om het één en ander. Zij heeft zich goed van de feiten op de hoogte gesteld en heeft daarom alternatieven kunnen aandragen. Ze is volop bezig om dit via brieven en lobbywerk o.a. aan de Twee de Kamer duidelijk te maken (zoals dat destijds met succes is gebeurd tegen het betonwegdek op rijksweg A-28, dat daarna van een epoxylaag werd voor zien). Het standpunt van de VSB is duidelijk: Omdat er dit jaar drie nota's uitko men, alle betrekking hebbende op de krijgsmacht, en in 1995 een herziening van het Structuur Schema Militaire Terreinen voorzien is, is het nu te vroeg om een afgewogen beslissing te nemen (de eerste heli's worden ook eerst me dio 1995 verwacht). De vliegbasis Soesterberg blijft een reservebasis en thuisbasis in crisistijd voor twee Amerikaanse squadrons, aangevuld met stille logistieke taken voor de werkgelegenheid. Indien nu toch een beslissing geno men wordt: de helicopters tijdelijk naar de vliegbasis Deelen, dicht bij de Lucht mobiele brigade, en in een later stadium naar de noordelijke provincies. Indien de heli's naar Soesterberg gaan, dan tijdelijk, op weg naar het noorden, en met randvoorwaarden (aantallen, circuit, in- en uitgaande rou tes). De Vereniging Soesterbergs Belang kan berichten dat er toch zeker begrip begint te ontstaan voor dit standpunt. Nog deze maand zal er een beslissing vallen, waarbij de vereniging haar best blijft doen deze te beïnvloeden. Annelie Mees, voorzitter VSB Bert Agenant en Rudy Baltus wer den zaterdag clubkampioen bij de recreanten van schaatsvereniging Eemland. Bij de jeugd behaalde Marjan Oomkes de titel. Het clubkampioenschap ging voor de heren over vijftien ronden, de dames reden er tien en de jeugd moest zo snel mogelijk vijf ronden volbrengen. Na het clubkampioenschap werd er een mara thonkampioenschap verreden. Aan de start verschenen vijfendertig leden. In een spannende race over dertig ronden lieten Tom Versteeg, Bert Koelewijn en Bert van der Weerd zich veel van voren zien en zijn zetten het peloton zelfs op twee ronden. Van dit drietal wist Bert van der Weerd in een eindsprint uitein delijk als eerste over de streep te ko men. Bert Koelewijn werd tweede, Tom Versteeg derde. Bij de dames hield Henriëtte Kuyt haar koppositie vast. Eefje van de Bor volgde op een tweede plaats en Esther van den Bree- mer eindigde als goede derde. In het Groningse sportcentrum Kardin- ge werden vrijdag, zaterdag en zondag de Nederlandse Kampioenschappen voor junioren verreden. Onder de deel nemers ook twee leden van schaatsver eniging Eemland: Carl Verheijen (ju nior A) en Juliën Smink (junior B). ue beginafstand viel voor Verheijen tegen. De 42.66 op de 500 meter bracht hem niet verder dan een 25ste plaats. De 3000 meter ging in 4.28.84 wat hem een veertiende plaats opleverde. Op de 1500 meter reed de Woudenberger 2.09.02, de tweede tijd. Met 7.51.47, een negende plaats, op de 5000 meter kwam hij echter toch nog op een tiende plaats in het eindklassement voor junio ren A. Juliën Smink kwam in het eindklasse ment van de junioren B niet verder dan een twintigste plaats: 43.19, 2.11.34 en 1.27.57 waren zijn tijden op de 500, de 1500 en de 1000 meter. Aankomende zondag zijn Carl Verheijen, Henriëtte Kuyt, Martin Baltus en Mark Jansen van de partij op het Baankampioen- schap Sprint. Juliën Smink staat voor dit kampioenschap als reserve ge plaatst. Een onbekende dader heeft vorige week aan de Smitsweg een auto open gebroken. De buit bestond uit een ra dio-cassetterecorder en twee cassette bandjes. Een van de raampjes bleek ge forceerd te zijn. Een radiocassetterecorder is zaterdag tussen drie uur 's middags en elf uur 's avonds gestolen uit een auto. De wa gen stond op het Weteringpad en is ei gendom van een veertig-jarige Baar- naar. Ook op de Noorderweg werd een auto opengebroken. Dat gebeurde za terdagnacht. Een inwoner van Wester voort (30) mist sindsdien zijn autora dio. Een radiocassetterecorder, twee luid sprekers en diverse cassettebandjes werden in dezelfde nacht uit een auto gestolen, die stond geparkeerd aan de Willem Speelmanhof. Ook uit een auto aan de Gustaaf Gelderhof werd de ra dio ontvreemd. X^Stichtir^ Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 28132 India is één van de bekendste textiellan- den ter wereld en vormt een heel be langrijk exportprodukt. Het zijn voor namelijk de grote industrieën en de op kopers die er goed garen bij spinnen. Maar hoe staat het met de traditionele handwevers? Zijn die er nog steeds? Ja, in de zuidelijke deelstaat van India, Ta- mil Nadu, werken de wevers veelal thuis op hun eigen weefgetouw. Er is alleen wel iets in hun voordeel ver anderd. Vroeger verkochten de wevers hun produkten aan de opkoper, die hen eerst het garen aanleverde (meestal op krediet en tegen hoge rente). Die kre dieten konden zo hoog oplopen dat er van een redelijk bestaan van de wevers- gezinnen geen sprake was. Geen won der dat naar een vorm van samenwer king gezocht werd. Die samenwerking kwam er: in Tamil Nadu zijn inmiddels zo'n 1600 textiel coöperaties, die er in meerdere of min dere mate in slagen de rol van de tussen handelaar terug te dringen. De coöpe raties worden gesteund door de Indiase organisatie Co-Optex. Co-Optex levert de coöperaties van handwevers de grondstoffen (garens) op gunstige voorwaarden om later de produktie eveneens tegen goede prijs af te nemen. Co-Optex verkoopt het handgeweven textiel in meer dan 350 eigen winkels in India. Ook wordt de export door Co-Optex verzorgd. Im porteur voor Nederland is S.O.S.We reldhandel in Culemborg, leverancier van de Wereldwihkels. Vrouwen De laatste tijd zijn vrouwen bij het we ven ingeschakeld, iets wat in Zuid-India heel bijzonder is. De kwaliteit van het weefsel is in hoge mate afhankelijk van de vakbekwaamheid van de persoon achter het weefgetouw. Vrouwen zijn handig en vingervlug. Vooral bij het weven van badstof is dat van belang. Het huishoudtextiel in de Wereldwin kel is dan ook van prima kwaliteit. Openingstijden: dagelijks van 9.30 - 17.00 uur; alleen maandags gesloten. Soester Bowling Vereniging Zilveren Ster - Boule d'Or 4-1; No Name - Big Splitters 5-0; Blooper - Bodrum 0-5; Flying Pin Ten - Baanbrekers 0-5; Arrows - Van Ede 5-0; De Enghe - Game Over 5-0 Fox Hunters - The P-Team 1-4; Family - Wings 5-0; Team X - Gokkers 1,5-3,5; Heppie Hoekers - Backbones 0-5; Triootje BTG-H.A.M. 4-1; Naadje-Stressless 4-1; Shj-ammer - Strajk 2-3; Ottifantjes - Pin Down 3-2; Westra/Koffrie - Cobra's 5-0. DVSB Uitslagen individueel damtoernooi voor scholieren. Basisonderwijs: Poule A: 1. Erik Butzelaar (OBS Over- hees), 2. Yuchao Tung (De Driesprong), 3. Martijn Martens (OBS Overhees), 4. Jurgen Westerhof, 5. Matthijs Hoebe (OBS Over hees), 6. Jasper Oranje (De Achtbaan), 7. Michiel Suurendonk (De Achtbaan), 8. Menno Avezaath (De Driesprong). Poule B: 1. Jiery van Rhoon (De Drie sprong), 2. Sabrina van Duinkerken (De Driesprong), 3. Daniël Loos (De Acht baan). Poule C: 1. Jeroen Buskens, 2. Colinda van Duinkerken, 3. Michiel van Beek (allen De Driesprong). Voortgezet onderwijs: 1. Virgil Beszelsen (Griftland College), 2. Robert-Jan Sall, 3. Daniëlle Roest (Groot Goylant College), 4. Victor Aukes, 5. Vin cent Oskamp, 6. Mark van Arkel, 7. Nancy Sall, 8. Wim van Setten. MHC Soest Jongens; Hilversum Dl - Soest Dl 2-0: Soest Cl - SCHO C2 3-2; Phoenix C2 - Soest C2 10-0; Hilversum BI - Soest BI 3-1; Soest Al - Vianen Al 2-1. Meisjes; Huizen Dl - Soest Dl 0-1; Soest C2- Laren C5 8-1; Soest Cl - Woerden Cl 6-2; Kampong B3 - Soest B2 4-1Soest B1 - Loenen BI 2-2; Spitsbergen A2 - Soest A1 4-2; Doorn Al - Soest Al 1-4. Heren: Shinty 3 - Soest 3 2-0; Soest A - Doorn A 2-1; SCHO D - Soest B 1-0. Dames: Soest 1 - Forescate 1 1-0; Soest 2 - Amersfoort 3 3-2; Soest 3 - Laren 5 3-0; Voordaan 9 - Soest 4 0-7. SCHAATSEN SV Eemland Uitslagen baanwedstrijden, Utrecht 11 fe bruari 1994. 500 meter; Mark Jansen 43.25Eefje van de Bor 53.6; Vincent Verburg 48.59; Tom Versteeg 44.87; Arie Treur 45.66. 1000 meter: Mark Jansen 1.28.65; Eeije van de Bor 1.49.86. 1500 meter; Vincent Verburg 2.30.64; Tom Versteeg 2.19.29; Arie Treur 2.23.76. De Springbokken (naam: rek; ringen; brug; sprong; langemat; totaal; plaats) Eric van Zandwijk: 7.60; 7.10; 8.00; 6.30; 7.10; 36.10; 8e; Rob Demmenie: 7.00; 6.80; 8.10; 6.00" 7.50; 35.40; 11e; Bas Bons: 6.10; 6.30; 8.30(1); 6.50; 7.6501V 34.84; 16e; Alex Bevaart:, 7.10(1); 6.20; 7.40* 6 30" 6.50; 33.50; 23e. Hees Hees Al - Achterveld Al 13-0; Hees Cl - TOV Cl 6-3; Amersfoortse Boys E3 - Hees El 5-3. SEC •H.V.C. Al - SEC Al 1-2; Roda'46 C5 - SEC C2 3-0; H.V.C. Dl - SEC Dl 1-5- Eemboys El - SEC El 2-2; Roda'46 F8 - SECF1 3-1. Soest Hoevelaken F1 - Soest F1 5-3; HVC F1 - Soest F3 2-6; Roda'46 F10-Soest F5 2-1; Baarn F3 - Soest F7 3-4; MVC El - Soest El 1-2; Soest E2 - De Glind El 7-1; Soest E3 - Roda'46 E8 2-4; Roda'46 E10 - Soest E4 1-6; Spakenburg E6 - Soest E5 0-1; Soest E6 - KWA E3 4-1Soest D1 - Quick Dl 3-2; De Glind Dl-Soest D2 7-2; Soest D3 - Cobu Boys Dl 1-6; Soest D4 - IJssel- meervogels Dl 3-2; Soest C2 - IJsselmeer- vogels C4 10-2; Soest BI - Maarssen BI 2-3; De Glind BI - Soest B2 6-3; Maarssen Al-Soest Al 2-0; Zaalvoetbal 21.00 uur NVC-SEC (Naarden' Korfbal 14.15 uur Eemvogels-Ermelo Indoor) Voetbal 14.30 uur WZ'49-DOSC (Eeniw 14.30 uur Hees-OSO (Kooiweg) 14.30 uur Allen Weerbaar-SEC (t sum) Volleybal 17.00 uur Stam/SoVoCo (H)-Blij (De Bunt) 16.00 uur Piet Zoomers/D-StaiW VoCo (D) (Apeldoorn) Basketbal 17.45 uur The Red Stars (D)-NewsJB (Beukendal) Handbal 15.15 uur Smeeing/BDC (H)-RoL* OSC (Beukendal) Marian de Br and voor de ki Hockey 'liegreis voor t 12.45 uur MHC Soest (DJ-Voordi^^fannl (Koningsweg) 14.30 uur Lelystad-MHC Soest (É1 (Lelystad) Voetbal 14.00 uur SEC-Zwaluwen Voon (Bosstraat-West) 14.00 uur ZPC-Soest (Amsterdam) MAANDAG 21 FEBRUARI Bowling 19.30 uur Competitie Soester Bowliu Vereniging, ook op dinsdag vam 19.00 uur (C-drie) Zaalvoetbal 20.00 uur Allen Weerbaar-Hees (Bui sum) L 0 Voorw 'Uko( 'Uon i 'Ulaa Hees De A-junioren behaalden een onve wacht eenvoudige overwinning Achterveld. Hees overklast de tegei stander van de eerste tot de laatste it nuut. Met de rust had Hees al een coi fortable 8-0-voorsprong, die in c tweede helft op eenvoudige wijze wei'"-"* uitgebouwd naar 13-0. Uitblinker Wouter van de Broek die maar liefst 2 ~J ven treffers voor zijn rekening nam. SEC Vijf uitwedstrijden gingen door, waa van twee belangrijke bij H.V.C. op Zit lenhorst in Amersfoort. Om 13.00 de wedstrijd van de Dl-pupillen. Ee wedstrijd om de eerste plaats in de con KjVOS JU petitie. H.V.C. stond een punt voor. N vier minuten liet Danny Holwerda ni M F ^>^4- 1-één aantekenen. De verdediging biet wL ÖC l sterk spelen en gaf goede voorzetter Dit resulteerde in de 23e minuut in 0 door Senol Akyuz en de 29e minu wederom Danny Holwerda: 0-3. I* rust probeerde H.V.C. SEC onder du te zetten, echter via de counter voerde; Danny en Senol de score op naar 0-1 Vijf minuten voor tijd wist H.V.C. d eer te redden. 1-5. J Soest Onder een vrolijk zonnetje, maar koudl speelde de SO Soest E6 tegen KWA" E3 uit Amersfoort. Ze gingen fel vaiL start en drongen de tegenstander in del verdediging: 4-1. De SO Soest D4 hal als tegenstander IJsselmeervogels D4|| Via Michael werd het 1-0, Koen maak-j te voor rust nog 2-0. Na de pauze gingf het lekker en werd het door Koen 1" eindelijk 4-0. i 1. Cees-Jan de Vries (WZ'49) 2. Peter van der Munt (WZ'49) 3. Ronald Merkenij (SEC-zat.) Danny Brandenburg (Hees) 5. Richard de Bruin (SEC-zat.) Gabriël van Gastel (SEC-zat.) Edwin Lazonder (Hees) 8. Frank Baars (WZ'49) Jeroen van Veenendaal (Soest) Michel Vlaswinkel (Soest) 1. Mustafa Aksit (Firtina'93) 2. Zeki Kurt (Firtina'93) 3. Oscan Satikboga (Firtina'93) 4. Jan Frommink (Hees) Ye.ysel Ersahin (Firtina'93) Ene Looijsen (Hees) 7. Saban Aksit (Firtina'93) Peter de Jong (Hees in ÏTdy Brinkman (DVS) 10. Danny Brandenburg (Hees) Ramon Heynen (SEC) Postbus 850,3800 AW Amersfoort Telefoon (033) 75 33 44 - Fax (033) 75 7715 Wie zijn ai opknapbeu voor sinds nieuw poel Industriew ter Theo G langs (me<3 in het aut zijn vader. Al van jong belangstellir che. "Het n vader. "Hij 5 ven hoog al kwam ook 1: nenlopen 01 Mugro is al kend bedrij kan voor tv len. Auto's ontdaan var len, die voc particuliere ook gespec ten, accu's 1 ,Van auto's wat, maar v je ze mooi k dat hij hij o: der zijn eig< nadat hij bij regio de no<

Soester Courant | 1994 | | pagina 14