10PINIEI Had-je-ine-maar, voor 3 spie... of de mythe van het onbehagen Internationale Vrouwendag Soest rondom thema 'Mantelzorg, een vrouwenzorg. Soester succes in mini-playbackshow Seniorenvoorlichters gaan door met gerichte benadering alleenstaande ouderen PAGINaTwqenSDAG 23 FEBRUARI 1994 SOESTER COURANT iVARlAl PAGINA 13 Robbie's Cars Soest Industrieweg 1 6b - 021 55-1 3622 Steeds nieuwe aanvoer. Ruilt alles in!!! Vlotte financiering. Uw totaalinstallateur P.A. van den DIJSSEL bv voor al uw installatiewerk LOODGIETER VERWARMING ELECTRA bij VERBOUW NIEUWBOUW ONDERHOUD Tevens Laanstraat 34a - Soest Telefoon 02155-12472 Dinsdag 8 maart in het gemeentehuis Timothy en Samantha 'alias' Kenny Rogers en Sheena Easton Soestdijk en Soest-Midden aan de beurt Auto opengebroken Soester rijdt op opgevoerde brommer 02155-20280) 02155-10582) 02155-28621) Licht gehandicapte man op klaarlichte dag overvallen Herenkapsalon cjUa/tcef irkend ui ra ad. HONDA CRX bj. '86, fel rood, pracht sportauto, alle extra's11.500,- MERCEDES 190 DIESEL automaat, bj.'85, schuifdak, alle extra's, zeer mooi13.500,- MERCEDES 190 E automaat, bj. '84, schuifdak, blauw, met veel extra's11.500,- MERCEDES 190 DIESEL supermovie auto, bj. '85, verlaagd, 16-inch sportvelgen, groen, schuifdak, zeer apart14.500,- VW GOLF DIESEL bj. '88, zeer mooi 9.500,- NISSAN SUNNY bj. '88, nieuwstaat 8.950,- VW GOLF TURBO-DIESEL INTERCOOLER bj. '85, veel extra's6.950,- VW PASSAT DIESEL bj. '88 7.950,- VW PASSAT DIESEL bj. '865.950,- BMW 323 injection special super apart, bj. '84, getuned, verlaagd, 16-inch brede sportvelgen, 5-bak, antraciet grijs, schuifdak, kenteken'87, moet je zien 8.950,- BMW 318 injection bj. '85, schuifdak, 4-drs., blauw, veel extra's7.950,- BMW 316 bj. '85, fel rood, nieuwstaat, 1 e eigenaar7.500,- OPEL KADETT bj.'86, nieuwstaat, le eigenaar 5.950,- FORD ESCORT 1.3 LASER bj. '87, nieuw model, zeer mooi 7.500,- FORD FIËSTA bj. '88, 46.000 km, zilver met., le eigenaar, moet je zien 7.950,- FIAT RITMO 85 S CABRIOLET unieke cabrio, jubileum uitvoering, 5-bak, zeer mooi 6.950,- 2x FORD ESCORT bj.'85, nieuwstaat 2.950,- PEUGEOT 505 SR Ipg, bj. '88, 5-bak, stuurbekrachtiging, alles electrisch, antraciet met., nieuwstaat 7.500,- VOLVO 340 Ipg, bj. '88, rood4.500,- FORD SIËRRA jubileum uitvoering, bj. 83, le eigenaar, echt nieuw 3.950,- NISSAN CHERRY bj. '85, schuifdak, rood, sportvelgen, spoilers, alle extra's3.500,- GOEDKOPE INRUILERS MAZDA 323 bj.'83, keurige auto 1.950,- CITROËN VISA 2 cilinder, bj. '84, zeer mooi 1.500,- NISSAN CHERRY bj. '83, nieuw model1.500,- VOLVO 343 Ipg, bj.'85, 5-drs., zeer mooi2.750,- FORD ESCORT XR3i bj. '82, verlaagd, spoilers, sportvelgen, fel rood4.950,- En nog veel meer in voorraad. Kom vrijblijvend kijken. Alle dagen open van 09.00 uur tot 20.00 uur. Alle auto's 3 maanden garantie. Cornelis de Gelder, alias 'Had-je- me-maar', was in 1921 lijsttrekker van de 'Vrij Socialistische Groep' en werd met ruim 14.000 stemmen in de gemeenteraad van Amster dam gekozen. Hij was principieel alcoholist en analfabeet. De bij naam dankte hij aan het feit dat hij dagelijks luid gillend de eerste re gels van dit populaire straatliedje uitriep en intussen met een houten knuppel tegen een leeg sigaren kistje sloeg. Nummer 2 van de lijst, collega-straat zwerver Bertus Zuurbier, werd ook ge kozen en nam vanwege het presentie geld aan de raadsvergaderingen deel. Hij voerde slechts eenmaal het woord over een raam dat dicht moest omdat het anders tochtte. Hoofdpunten uit het programma waren de vijfcentsborrel en het vrij jagen en vissen in het Vondel park. De geestelijke vader van deze actie was Erich Wichman die het suffe burger dom tegen de schenen wilde schoppen en door daden wilde protesteren tegen alles wat hem in Nederland niet aan stond. In andere steden in Nederland gebeurde iets soortgelijks. Wat moeten we aan de vooravond van de gemeenteraadsverkiezingen in Soest anno 1994 met zo'n verhaal? We zullen zien. Het succes van 'Had-je-me-maar' kwam voort uit protest tegen het func tioneren van Tweede Kamer en ge meenteraad. De overheid had steeds meer taken op zich genomen met als ge volg een geweldige groei van de bu reaucratie. Door de invoering van het stelsel van evenredige vertegenwoordi ging kreeg politiek Nederland boven dien te maken met steeds meer partijen waardoor de besluitvorming trager ver liep. Door de lage Kiesdrempel kon werke lijk iedereen, dus ook kwerulant en randfiguur, doordringen tot parlement en raad. Het parlementaire stelsel kon nog gemakkelijk tot een karikatuur worden gemaakt. Daarnaast voerden allerlei georganiseerde belangengroe pen buiten het parlement strijd zonder dat zij reële invloed hadden op belang rijke overheidsbeslissingen. Op die manier werd de afstand tussen burger en bestuur steeds groter. Zo ont stond er ook een sfeer waarin veel men sen problemen hadden met het functio neren van het parlementair stelsel en gevoelig werden voor argumenten die de pijlers van de democratie aantastten. Rad voor ogen De onvrede leidde in die tijd tot de bloei van anti-democratische en racistische partijtjes met de NSB als beweging die de meeste aanhang kreeg. De kiezer werd een rad voor ogen gedraaid met radicale leuzen ('Eigen volk eerst') en de belofte dat alles anders moet en ook anders kan. De inhoud van hun pro gramma was niet origineel en bevatte ook weinig nieuws, alleen schreeuwden ze harder en was hun taal radicaal en ge peperd. We moeten de opkomst van deze partij tjes, die vooral lokaal werkten, zien te gen de achtergrond van een tijd waarin niet alleen sprake was van een econo mische crisis, maar ook van een perma nente crisis waarin de democratie sinds de Eerste Wereldoorlog verkeerde. Bij de burger heerste een algemeen gevoel van onbehagen veroorzaakt door het verlies van zoveel zekerheden. Tegelij kertijd raakten als gevolg van de uit breiding van het kiesrecht grote delen van de samenleving betrokken bij de oplossing van grote maatschappelijke problemen. De verantwoordelijkheid hiervoor werd gedelegeerd en op de schouders gelegd van een kleine politie ke elite. Dit delegeren van de verantwoordelijk heid leverde ogenschijnlijk niets op: politici die elkaar voortdurend in de ha ren zaten en veel partijen met aan el kaar tegengestelde belangen. Kortom het beeld van een overheid die onvol doende in staat was om nieuwe zeker heden te bieden. Het gebrek aan daad kracht om met name de economische problemen het hoofd te bieden zorgde dat velen het geloof in de werking van ons parlementair stelsel verloren. Verschillen Als we bovengenoemde situatie van de jaren twintig en dertig vergelijken met onze tijd, dan zijn de verschillen groter dan de overeenkomsten. Weliswaar is ook nu sprake van een algemeen gevoel van onbehagen bij de mensen. Op nieuw wordt dit gevoel veroorzaakt omdat er sprake is van een dreigend verlies van zekerheden. De crisis van de verzorgingsstaat met een steeds dieper wordende kloof tussen werkenden en niet-werkenden en de aantasting van het leefmilieu door toenemende crimi naliteit en vervuiling van bodem, water en lucht. Het verschil tussen toen en nu zit hem echter in de kwaliteit van de problemen. Lang geleden hebben we de schaarste overwonnen. Dankzij een geweldige technische vooruitgang hebben we deze overwinning op het tekort behaald. Aan elk mens kunnen nu voedsel, kle ding en onderdak worden verschaft. Maar we zijn verder gegaan. Ongebrei delde consumptie als nieuwe geloofs leer en economische groei als haar on aantastbaar dogma. Er wordt al lang niet meer gediscussieerd over minimale voorwaarden om een fatsoenlijk leven te leiden. We discussiëren uitsluitend over plus en super-plus. Inmiddels wordt echter steeds duidelijker dat de nieuwe werkelijkheid onbeheersbaar en te duur is geworden. De overheid krijgt de taak een groot scheepse aflaathandel te organiseren en komt met allerlei (milieu-)heffingen en extra belastingen. Het zijn evenzovele pleisters op een wond die steeds dieper wordt. De burgers maken zich op voor een nieuwe strijd. Een strijd met als einddoel de overwinning op het teveel. Maar dit keer is het een strijd die de bur ger niet aan wil. Groepen burgers orga niseren zich en maken zich sterk voor het belang van die groep. Het is een strijd die soms per straat wordt uitge vochten. Het is niet verwonderlijk dat ook nu de politiek, die in de loop van de tijd bijna alle verantwoordelijkheid uit handen van de individuele burger heeft getrokken, weer de schuld krijgt. Protestpartijtjes En ook nu zien we weer kleine protest partijtjes opduiken die van alles belo ven en roepen dat het anders moet en ook anders kan. Ook nu weer is geen sprake van een andere mening, want hun mening vind je ook terug bij de be staande partijen. Die zogenaamde an dere mening wordt alleen radicaler en harder geroepen, waarbij op slimme wijze bewust misbruik wordt gemaakt van gevoelens van onbehagen. Een on behagen dat zijn grond niet vindt in een fundamenteel tekort van de mensen, maar van een dreigend verlies van het teveel. Maar wat we ook zien is die merkwaar dige paradox van onze democratie: hoe meer partijen er in de raad zitten, des te groter is het gevaar dat de democratie om zeep wordt geholpen. Met nog meer (kleine) partijen zullen besluiten nog moeizamer tot stand komen, meerder heden zullen breekbaarder zijn dan ooit. Het gevolg is nog minder daad kracht en meer onvrede. Het effect kan zijn dat groepen die nog radicaler zijn hun gelijk zullen opeisen. Ook in een dorp als Soest.Soms kan de geschiede nis een nuttige leermeester zijnf Jan Pieter J. Lokker, Leraar geschiedenis en staatsinrichting De gerichte benadering van al leenstaande ouderen tussen 70 en 80 jaar in de wijk 't Hart door de seniorenvoorlichters van de Stich ting Welzijn Ouderen Soest (SWOS) heeft een positief resul taat opgeleverd. In totaal werden 71 brieven verstuurd met een kor te uitleg en de vraag of een bezoek je op prijs werd gesteld. De daarop volgende afhandeling kan als volgt worden uitgesplitst: Geen be hoefte aan contact had 27%; alleen te lefonisch contact wilde 28%; bezoek seniorenvoorlichter werd door 35% op prijs gesteld; nog in behandeling is 10% van de reacties. De service die de seniorenvoorlichters konden bieden bestond o.m. uit: inschakeling klussendienst (5x); invulling formulieren bijzondere bij stand; advisering over veiligheid in en om het huis; informatie over warme maaltijdvoor ziening; idem over activiteiten voor ouderen; idem over belastingen. De algemene conclusie is dat de oude ren het als geruststellend ervaren dat de seniorenvoorlichting er is. Bij de be zochte ouderen was er sprake van goe de mantelzorg van de zijde van de kin deren. Niettemin lijkt er eenzaamheid te heersen, zonder dat dit met zoveel woorden wordt gezegd. Mits zij daar prijs op stellen zullen bin nenkort de alleenstaande ouderen tus sen de 70 en 80 jaar in de wijken Soest dijk en Soest-Midden door een senio renvoorlichter worden bezocht. Zij ontvangen vooraf een brief, waarin kort wordt uitgelegd wat een seniorenvoor lichter voor hen zou kunnen betekenen. Stelt men zo'n bezoek niet op prijs dan volstaat een telefoontje. Gunstige doorwerking Sinds november 1993 (start gerichte aanpak in 't Hart) is het aantal malen dat ouderen op eigen initiatief een be roep op de seniorenvoorlichters doen verdrievoudigd. De SWOS schrijft deze toename enerzijds toe aan de extra pu bliciteit rond en gegroeide bekendheid door de 'actie 't Hart', en anderzijds aan de verbreding van de doelgroep tot alle ouderen, ongeacht hun inkomen. Het projekt senioren voorlichting, op gezet in samenwerking tussen SWOS en gemeente, ging twee jaar geleden van start. Het richtte zich aanvankelijk uitsluitend op de ouderen met een inko men op minimum-niveau. Circa 2300 huishoudens in Soest bleken rond te moeten komen van enkel een AOW- üitkering. Uit het feit dat relatief weinig ouderen uit deze categorie een beroep op de seniorenvoorlichters doen, valt af te leiden dat velen zich generen om ge bruik te maken van de aanvullende so ciale voorzieningen, die er voor hen zijn. Om die reden, en omdat gebleken is dat er bij zelfstandig wonende ouderen ook veel behoeften op niet-materieel terrein liggen, heeft de Stichting Welzijn Ou deren Soest met instemming van de ge meente, besloten de activiteiten van de Op de Ereprijsstraat is zondagmorgen een auto opengebroken. De dader nam een tas van de eigenaar mee. Daarin za ten onder meer een rijbewijs en een zonnebril. 'doe maar iets met z'n tweeën'. Toen hebben we alle cd's nagekeken en zijn we op Kenny Rogers en Sheena Easton gekomen." Timothy (zeven) en zijn vijf-jarige zusje Samantha besteedden daarna veel tijd aan het oefenen. Toen ze na de voor ronde werden uitgenodigd voorde tele visie-uitzending, werd "We've got the night" elke dag opgezet. "Nee, ik kan het niet tot het eind onthouden", zegt Samantha als ze wordt gevraagd of ze de tekst uit haar hoofd kent. "Dat kan je wel, je doet het heel vaak", reageert Ti mothy. Hennie Huisman vinden ze wel een aar dige meneer. Samantha maakte hem zelfs deelgenoot van haar gevoelens voor Bart van den Linden die evenals haar en haar broer op De Achtbaan zit. Dat leverde Bart prompt een 'baantje' als presentator op bij de commerciële Aan hun overwinning in de mini- playbackshow hielden Timothy en Sa mantha Loos een grote beker en twee vaantjes over. Foto: Goos van der Wilt. omroep. Nadat hij door Huisman op het podium was geroepen en Samantha hem had gekust, mocht Bart een tekstje inspreken. Dat 'spotje' werd vorige week regelmatig uitgezonden in een po ging de kijkers op te roepen om afgelo pen vrijdagavond om 20.25 uur af te stemmen op RTL-4 voor de mini-play backshow. Timothy blijft ogenschijnlijk nuchter onder het succes. Hij vond de playbac- kers van 'Phantom of the Opera' beter. Timothy vindt het ook wel wijs dat zijn zus en hij op de televisie en in de krant komen, maar gaat dat niet rondbazui nen. "Dat zien ze vanzelf wel." Seniorenvoorlichters voortaan te rich ten op alle ouderen, ongeacht hun inko men. Seniorenvoorlichters Een seniorenvoorlichter is een vrijwilli ger van de SWOS, die ouderen op aller lei manieren van dienst kan zijn. Enkele voorbeelden: de weg wijzen naar de 'loketten' van allerlei instanties, zoals de gemeente, het ziekenfonds, de belastingen, de so ciale verzekeringen, enz.; helpen bij het invullen van formulie ren of het schrijven van een brief aan zulke instanties; het geven van adviezen over veilig heid en het voorkomen van ongevallen in en om het huis; het geven van voorlichting over acti viteiten/cursussen voor ouderen; het inschakelen van een klusjesman bij kleine klusjes, die belangrijk zijn voor het zelfstandig functioneren van ouderen. Servicelijn: 27997 Elke oudere, die een beroep wil doen op de diensten van de Seniorenvoor lichters kan bellen naar tel. 27997, op werkdagen van 9.30 - 12.00 uur. een groter beroep op de zgn. "mantel zorg": de hulp die bijvoorbeeld familie leden of vrienden bieden aan langdurig zieken, ouderen en gehandicapten. 'On-vrijwillig' Mantelzorg is dus de "ongeorganiseer de", niet-professionele hulp, die vanuit de naaste omgeving wordt aangeboden. "Maar het is beslist géén vrijwilligers werk, want meestal wordt het de man- telzorgers juist geheel onvrijwillig op hun bordje gelegd," aldus de comitéle den Elly Joziasse, Margriet Spijker en Leni van Logtestijn, die het programma vorige week aan de pers presenteerden. Mantelzorg is ongelooflijk belangrijk. Slechts een-derde van alle hulp die ge boden wordt bestaat uit betaalde hulp; twee-derde dus uit "informele" hulp (mantelzorg en vrijwilligershulp). Dat aandeel neemt bovendien toe, want de hulp aan (bejaarde) ouderen wordt, nu ook de opname in de verzorgingstehui zen onder druk van de bezuinigingen staan, steeds vaker overgelaten aan de kinderen. De mantelzorg drukt dan ook voorna melijk op de schouders van vrouwen die zelf vaak de vijftig al gepasseerd zijn. "Ze zijn eindelijk vrij, de kinderen zijn de deur uit, en dan worden ze opeens geconfronteerd met hun hulpbehoe vende ouders..." Dat is niet alleen on plezierig voor deze grote groep vrou wen, maar bovendien, aldus het comité, ook in strijd met de regeringsdoelstel ling dat vrouwen en meisjes meer en meer zelfstandig in hun eigen onder houd moeten kunnen voorzien (Wet 1990). De vrouwen zien dan ook meer heil in het voorstel van de Emancipatie- raad, dat gepleit heeft voor de invoering van een "verpleegverlof" (met name Kenny Rogers en Sheena Easton kunnen trots zijn op Timothy en Samantha Loos uit Soest. De me- ga-sterren werden op uitstekende wijze nagedaan door de broer en zus. Zo goed zelfs, dat ze vorige week de mini-playbackshow van Henny Huisman wonnen. In de studio van Joop van der Ende in Aalsmeer stonden ze maandag in de schijnwerpers en voor de snorrende ca mera's van RTL-4. Samen met de 'al- ter-ego's' van onder anderen Diana R.oss en André van Duin deden ze een gooi naar de enorme beker die voor de winnaar(s) klaar stond. Via een voorronde waren ze uitgeno digd voor hun eerste grote optreden. Moeder Loos: "Timothy wilde vorig jaar al meedoen als Gordon, maar dat mocht toen niet. Zijn vader zei later De politie heeft donderdagmorgen op de Birkstraat een Soester aangehou den. Hij reed te hard op zijn bromfiets. Uit onderzoek bleek dat de brommer was opgevoerd. De jongen heeft van de politie een week de tijd gekregen om zijn bromfiets in originele staat terug te brengen. Hij moet daarna zijn brom fiets voor controle aan de politie laten zien. V. I. n. r. Margriet Spijker, Elly Jozias se en Leni van Logtestijn van het comité dat de Vrouwendag 1994 organiseert. voor terminale patiënten). Daarmee zou ook het misbruik van de zieketewet - wat nu nog veel voorkomt - vermin derd kunnen worden. Andersom Ook de traditionele gezinszorg is sterk afgeslankt en de (nieuwe) Thuiszorg biedt te weinig soelaas. "Als je nu hulp vraagt bij Thuiszorg wordt er éérst ge keken naar de mogelijkheden van de mantelzorg, waarvoor meestal wordt uitgegaan van 60%. Dat zou eigenlijk andersom moeten zijn, vinden wij, want op die manier kun je je als vrouw niet ontplooien. Mantelzorg moet niet het belangrijkste zijn, en zeker niet uitslui tend." Dat is allemaal niet van de ene op de an dere dag te realiseren, beseft het comi té, "maar misschien wel voor onze kin deren." De bijeenkomst in het gemeen tehuis zal dan ook uitmonden in een ge zamenlijke appèl aan de (landelijke) politiek, waarin wordt gevraagd meer rekening te houden met deze ontwikke lingen. Aan de mantelzorg-problema tiek zit trouwens ook een duidelijk emancipatie-aspect, vinden de vrou wen. Mantelzorg is doorgaans een vrouwen-aangelegenheid. "Mannen komen er nog maar weinig aan te pas. Meestal werken ze, uiteraard, maar het is ook vaak nog een kwestie van het ou de rolpatroon." Al deze aspecten komen tijdens het programma in het gemeentehuis zeker aan de orde. Na de ontvangst komt een aantal mensen aan het woord die daad werkelijk te maken hebben met de mantelzorg; "Rondleiding door de mantelzorg", heet dit programma-on derdeel, dat gepresenteerd wordt door Francien Hartsuyker, oud-bestuurslid van het CMD en nu werkzaam bij Thuiszorg Bunschoten, en afgesloten met een videofilm. Informatiemarkt Voor en na de lunchpauze is er een in formatiemarkt, waar zich diverse instel lingen presenteren, zoals de Thuiszorg Eemland, de CMD-gezinszorg, enkele patiëntenverenigingen en Validation, het cursusbureau dat handige cursussen verzorgt, speciaal voor mantelzorgers. Na afloop van de informatiemarkt is er ruimte voor een stukje discussie o.l.v. Ria Schulte, onder het motto "Mag ik even?". De bedoeling is dat de deel neemsters reageren op een aantal stel lingen, waarover kort van gedachten gewisseld kan worden. Het comité re kent op veel belangstelling van vrou wen uit Soest. Hoewel het in eerste in stantie vooral als een evenement voor vrouwen bedoeld is, zijn ook belang stellende mannen hartelijk welkom. De toegang is gratis, maar deelname aan de lunch kost f 2,50 (voor 1 maart opge ven bij Edie Radstok, tel. 20060, dage lijks tussen 17.00 en 18.00 uur). Het zelfde adres geldt ook voor de kinde ropvang, die in het Internationaal Vrouwencentrum aan de Smitsweg plaatsvindt. Op het perron van station Soestdijk is woensdag een licht gehandicapte man overvallen door twee onbeken de mannen. De Heemskerker, die regelmatig in Soest verblijft, stond te wachten op de trein naar Baarn, toen hij werd vastgegrepen door twee mannen. Onder het uiten van drei gende taal moest de Heemskerker zijn leren jack, horloge, halsketting en portemonnee afstaan. Ook werd hij gedwongen zijn pincode bekend te maken, al is niet bekend of hij dat ook heeft gedaan. De politie zoekt getuigen van de overval. Beide mannen spraken slecht Nederlands en hadden een donkere huidskleur. De één was on geveer 1.85 meter lang en droeg kort haar met golven. Verder had hij een kaki-kleurige jas aan. De ander (1.80 meter) had zwart, kort stijl haar en had een blauw-witte drie kwart jas aan. Ze droegen beiden een blauwe spijkerbroek èn lichte gymschoenen. Hun leeftijd wordt geschat op 22 jaar. 02155- 16450 Beetzlaan 89 (v.h. de Kaasspecialist) lob Jons tra Mantelzorg, een vrouwenzorg...?", zo ^it het centrale thema van het pro- Imma, dat is voorbereid door een co- bestaande uit Ria Schulte, Leni van Logtestijn, Francien Hartsuyker, rgriet Spijker, Elly Joziasse en [eetje v.d. Klink. Het programma, t hen omschreven als "informatief, latief en ludiek", is heel afwisselend en biedt dus ook ruimte voor ontmoe ting en gezelligheid. "Het is tenslotte een feestdag," aldus het comité. De dag begint dan ook met een muzika le ontvangst, verzorgd door pianiste Henny Stalenhoef uit Soest. Verder te er een gezamenlijke lunch (waarvoor Dtten zich vóór 1 maart moet opgeven) en het middagprogramma heeft ook feestelijk karakter. De Vrouwen- l wordt afgesloten met een hapje en drankje en opnieuw muziek, nu or Dolly van Nierop op de piano, en feestelijk slot, waarover het comité g niet veel kwijt wil behalve dat eraan rdt meegewerkt door de bekende sster cabaret-tekstschrijver Ab Faas. artussen door snijden de deelneem- rs gezamenlijk een wat minder gezel- onderwerp aan: de ontwikkelingen in de gezondheidszorg. De overheids- iezuinigingen op dat terrein doen zich steeds sterker voelen en dat betekent een uitgebreid en gevarieerd vieren de Soes- vromvenorganisaties, samen- in de plaatselijke Vrou- op dinsdag 8 maart de rnationale Vrouwendag. Dat eurt in het gemeentehuis aan Raadhuisplein, waar de diver se activiteiten plaatsvinden van ÉDL30 tot ca. 16.00 uur. !nk Hugen-Strijker 0. Emiel Rondhout E Hans van Velzen 2. Caspar van Nieuwkerk Gerard Brand t- Rob van Hensbergen 5. Carla Wielinga- van 't Klooster Roy van Hunen 7 Taco Fekkes l Ben Verschoor 7 Ton van Apeldoorn

Soester Courant | 1994 | | pagina 13