D; j j Dit is het moment! iiiö Stem D66, lijst 5. lees achterpagina En dit zijn de knallers van deze week: fl Utrechtse regio-recherche komt met 160 man eind '94 naar Soest Goedkoper plan overweg van PvdA 1.29 Kies ef «ïaKela*' Politie gaat controleren in plaats van vergaderen Rauwe ham vang°efe huize 3 Actueel 21 Sport Desmond Tutu leeft na de brand mee met 'zijn' school in Soest DEMOCRATEN f WOENSDAG 23 FEBRUAR11994 J 72e JAARGANG NO. 26 Politiebureau moet verbouwd worden 5 Actueel 10 Verkiezingen Achtervolgers slaan auto van Soester stuk Bom-me(ding komt voor de rechter Op gordels, snelheid en blauwe zone Bisschop stuurt fax en bloemen Soester negeert stopteken politie Simpele maatregelen besparen Soest wellicht zeven ton Spaanse bloemkool 4 soorten 100 gram 1.98 Luycks mosterd Goulash- of champignonsoep C1000 Van de Graaf Zuidpromenade 6 3768 EM Soest Tel. 02155 -15724 VOORDEELMARKT PETERS Makelaars REMU en politie waarschuwen voor 'late' bellers AVANT-GARDE van BRtUKELEN bv HET VLEESCENTRUM 12?o 8?o 1050 Abonnemenl Soest/Soesterberg per halfjaar f 13; Buiten Soest f 26, Losse nummers 75 ct Gecontr. opl. 10.500 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Redactie en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152 Telefax 02155-24904 Postbank 126156 „,I Het Soester politiebureeau moet op korte termijn worden ver bouwd om onderdak te verlenen aan 160 man (en vrouw) van de re gionale recherche. Vorige week is besloten dat deze divisie - een van de onderdelen van het regionale korps die na de reorganisatie zijn gevormd - in Soest zal worden on dergebracht. Het bureau aan de Dalweg is op dit mo ment te klein voor zo'n invasie, ook al betekent dat het vertrek van de staf van het district Eemland-noord (commis saris Schutzmann en zijn naaste mede werkers) en de administratie naar het districts-hoofdbureau in Baarn. De bei de Soester "wijkteams" (samen 44 man sterk) zullen in het politiebureau van Soest gehuisvest blijven. Waarschijnlijk krijgen ze de beschikking over de com plete benedenverdieping. Voor de 160 regionale rechercheurs is de resterende ruimte dan echter nog niet toereikend. Vandaar dat er inmid dels een stuurgroep is gevormd, die - in overleg met de architect - gaat bekijken hoe de eerste en tweede etage van het bureau (door de enigszins "pyrami- dale" vorm van het bureau aanzienlijk kleiner dan de onderste verdieping) kunnen worden "uitgebouwd" of "op gevuld". Van de zo kenmerkende pyra- mide zal dan weinig overblijven. Ook aan de achterkant zou nog uitbreiding kunnen plaatsvinden. 'Uitstraling' Burgemeester Hans de Widt, die de ko mende veranderingen vorige week be kend maakte tijdens de wekelijkse pers conferentie van B. en W., toonde zich ingenomen met de ontwikkelingen. "Het bureau blijft in elk geval een be langrijke functie vervullen en boven dien de komst van 160 mensen een gun stige uitstraling op de plaatselijke mid denstand. Het is net alsof je een groot bedrijf binnenhaalt. De Widt verwacht ook een "psycholo gisch" effect van de aanwezigheid van zoveel dienders in Soest, al zullen die dan ook niet allemaal op straat te zien zijn, behalve als ze komen en gaan. "Maar ze zijn er dan toch, en als we op een gegeven moment misschien plaat selijk bijstand nodig hebben zijn ze dicht bij de hand. Daar pakje als Soest dan ongemerkt toch wel wat van mee..." Over de parkeerproblemen bij het bu reau - waar zich van tijd tot tijd nu al een aanzienlijke hoeveelheid "blik" om heen verzamelt - wordt ook alvast nage dacht, aldus de burgemeester. De meeste rechercheurs komen van buiten Soest, en dus waarschijnlijk met de au to. Volgens De Widt zijn er nog vol doende mogelijkheden voor een par keerterrein tussen de achterzijde van het bureau en de sporthal Beukendal. De recherche-divisie werkt voor de ge hele regio Utrecht en is tot dusver voor lopig ondergebracht in een huurpand in Voor de uitbreiding zullen de boven ste verdiepingen van het bureau waar schijnlijk "opgevuld" moeten worden. Foto: Goos van der Wilt. Zeist, en volgens De Widt is het de be doeling dat de verhuizing al rond de ko mende jaarwisseling z'n beslag krijgt. Voor de verbouwing moet overigens de normale bestemmingsplan-procedure worden gevolgd. 's Nachts weer open? Volgens adjudant L. Rondhout, chef van een van de Soester wijkteams, is het denkbaar dat, met de komst van de 160 rechercheurs, het bureau 's nachts weer voor het publiek opengaat. Hij zei dat zaterdag tijdens een bezoekje van GroenLinks-Progressief Soest, dat in het kader van de verkiezingscampagne een "pluim" aan de politie kwam uitde len. De progressieve fractie heeft zich altijd verzet tegen de nachtelijke slui ting van het bureau. Soest begeeft zich weer op glas ijs. Gelukkig huwelijk VW en ANWB. Medische dienst. Verder onder meer: Diverse acties van verschil lende politieke partijen. Meningen van lezers. Soesterberg. Nog zeven nachtjes slapen en dan mogen de burgers naar de stembus om hun gemeenteraad te kiezen. De lijstrekkers van de acht Soester politieke partijen komen nog één keer aan het woord en geven antwoord op een vragenlijst van de Soester Courant. Woorden van handbal trainer komen uit. Akkoord herdverdeling zaalruimte. SoVoCo moet toon zetten in slotakkoord. Promotie lonkt voor dames van Red Stars. De auto van een veertig-jarige Soes ter is zaterdagavond aan alle kanten beschadigd door drie onbekende mannen. Ze vernielden onder meer de buitenspiegel, sloegen en schop ten aan alle zijden deuken in het blik dat inmiddels ook veel krassen ver toont. Dat gebeurde omstreeks acht uur op de kruising van de Vredehofstraat, de Biltseweg en de Praamgracht. Het drietal had de Soester al vanaf de Al achtervolgd. Na een rondrit door Soest keerde de Soester weer in de richting van de Al. Hij durfde niet te stoppen uit angst voor zijn achtervolgers, maar die reden hem op de kruising klem. De man wist niet te vertellen waarom hij was achtervolgd. Hij kon geen duidelijk signalement van de daders doorgeven en wist evenmin het ken tekennummer van de auto van de drie mannen. Bij de arrondissementsrechtbank in Utrecht vindt op dinsdag 29 maart om 16.35 uur de zitting plaats over de "bommelding 18 maart 1993". De ge meenteraad van Soest werd op 18 maart vorig jaar 's avonds geconfron teerd met een bommelding tijdens de maandelijkse vergadering in het ge meentehuis. De man die de bommel ding op zijn geweten heeft en op die ma nier de raadsvergadering wilde versto ren wordt die dag voorgeleid. De politiemensen van district Eemland-Noord verruilen de ver gadertafels weer voor de straat. In de gemeente Soest zijn de komen de tijd namelijk verkeerscontroles te verwachten. Daarbij wordt met name gelet op de snelheid, het ge bruik van de gordel en het parke ren in de blauwe zones. Wat dat laatste betreft, zal de politie vooral scherp toezicht houden in de noordelijke winkelpool van Soest (Van Weedestraat en omgeving). Ook in Soest-Zuid is een blauwe zone. Iemand die geen parkeerschijf heeft gebruikt of langer dan een uur in een blauwe zone staat geparkeerd, kan rekenen op een bekeuring van vijftig gulden. "We gaan extra aandacht aan het ver keer besteden", zegt woordvoerder L. Dijkman van het district. "We hebben wat meer lucht gekregen. Het aantal vergaderingen is gedaald en we hebben er vier nieuwe collega's bij gekregen." Dat betekent niet dat de politie in Eem- land-Noord er vier extra mensen bij heeft. Het viertal vult de vacatures op, die ontstonden bij de reorganisatie van het politieapparaat. "De planning is af gerond, als het kan, gaat de politie de straat op." Weggebruikers in Soest kunnen derhal ve weer controles verwachten. Behalve op de snelheid van auto's, het vermo gen van bromfietsen, het gordelgebruik en het parkeergedrag, zal de politie au to's controleren op eventuele techni sche gebreken. Daarnaast is het zaak, dat automobilisten hun rijbewijs en kentekenpapieren in orde hebben. De controles zullen niet op vaste tijden en op vaste locaties, maar incidenteel worden uitgevoerd. "Ik weet dat jullie de kracht en de moed hebben om deze tegenslag te overwinnen. Wees verzekerd van mijn liefde en gebeden." Dat staat (in het Engels) te lezen op het kaartje bij de bloemen, die direc teur Ans Mann van de Desmond Tutuschool vorige week via een plaatselijke bloemist uit Kaapstad, Zuid-Afrika, kreeg toegestuurd. Afzender: aartsbisschop Desmond Tutu. Ans Mann onderhoudt een regelmatige correspondentie met de naamgever van de school aan de Molenstraat. Tutu volgt de ontwikkelingen zoveel moge lijk op de voet en laat zich graag op de hoogte houden van het wel en wee. Toen hij onlangs hoorde van de brand, die de school in de Oudejaarsnacht ge troffen had, stuurde hij een boeket, ge- v oigu uoor een fax waarin hij zijn mede leven betuigde. "Ik ben diep bedroefd over het bericht van de brand op school. Dat de brand was aangestoken maakt het nog veel triester," aldus Tutu. Hij laat Ans Mann weten dat hij zal bidden voor haar, de medewerkers en natuurlijk speciaal voor de kinderen, die volgens hem uit eindelijk de "verliezers" zijn. Tutu schrijft verder dat hij ervan over tuigd is dat het team van de school alles zal doen om de tegenslag te boven te komen en dat hij zal bidden om Gods bescherming en kracht om met het werk door te gaan. Hij stuurt alle kinderen zijn beste wensen, zodat ze dit jaar kun nen laten zien "dat alles wat waar, goed en juist is niet overwonnen kan wor den." 'De baas' Dat Desmond Tutu ook voor de kinde ren van de school min of meer een "ou de bekende" is bleek toen Ans Mann vorige week met het boeket langs de klassen ging. Op haar vraag van wie de bloemen zouden kunnen zijn klonk zonder aarzelen het antwoord: "Van Desmond Tutu natuurlijk." Eén van de kinderen had zelfs een geheel eigen idee over de (gezags)verhoudingen tussen Tutu en de school in Soest. Volgens hem waren de bloemen afkomstig van "de baas"... Een proces-verbaal wegens het negeren van een stopteken, het weigeren van blazen op straat en een technisch ge brek aan zijn auto. Dat viel vorige week donderdag een Soester van 58 jaar ten deel. De man reed 's nachts om half twee over de Van Weerden Poelmanweg. Omdat de politie een technisch gebrek aan de wagen ontdekte, werd het stopteken gegeven. De man reed door, maar werd op de Amersfoortsestraat klemgere den. Daar weigerde hij te blazen. Hij werd meegenomen naar het politiebu reau in Baarn, waar hij zich veront schuldigde voor zijn gedrag. Uit de ademanalysetest bleek dat hij alcohol had genuttigd, maar hij zat wat het pro millage betreft onder de maximaal toe gestane norm. f- De PvdA heeft een alternatief plan voor de reconstructie van de spoorwegovergang in Soest-Zuid ingediend. Dat zou mogelijk zes tot zeven ton goedkoper kunnen zijn dan het plan van het college, waaraan een prijskaartje van 1,2 miljoen gulden hangt. Het voorstel van de sociaal-democraten is mo menteel onderhevig aan een on derzoek en wordt in maart in de commissie verkeer besproken. Op de Nieuweweg moet vlak voor de overgang een middengeleider worden aangelegd. Daartoe dient de rijbaan (richting Amersfoort) iets naar rechts te worden verschoven. Dat kan door een deel van de berm tussen de rijbaan en het fietspad op te offeren. Langs het fietspad wil de PvdA (aan de zijde van de Bosstraat) een stalling voor de twee- wielers neerzetten. De daarnaast gep lande 35 parkeerplaatsen voor auto's kunnen gewoon worden, aangelegd. De voetgangers die hun auto of fiets hebben achtergelaten, kunnen dan ter hoogte van de middengeleider overste ken. Daarvoor wil de PvdA een voor ziening realiseren. Volgens fractievoor zitter Kees Boerkoel zullen de fietsers dan niet meer via de andere zijde van de Nieuweweg, tegen de stroom in, naar het station fietsen. Daarmee is een extra AHOB-installatie overbodig gewor den. In het PvdA-plan blijft de situatie op de Ossendamweg ongewijzigd. Onveilig Boerkoel schat de kosten van het plan, inclusief de parkeerplaatsen, op 500.000 gulden. Als dat zo is en als de gemeenteraad het PvdA-plan steunt, kan de gemeente ruim 700.000 gulden in de knip houden. Dat geld is wel nodig als het meer ingrijpende plan van het college en de Nederlandse Spoorwegen (NS) wordt uitgevoerd. Zowel b en w als de NS zijn de mening toegedaan, dat de huidige situatie onveilig en derhalve onaanvaardbaar is. Ondanks die stel ling, hadden het CDA, de WD, Ge meentebelangen Groen Soest (GGS) en de PvdA zich al tegen het voorstel van het college gekeerd. Het was dan ook niet verwonderlijk, dat het CDA, de WD en GGS ermee in stemden om het voorstel van de PvdA te onderzoeken en in de vergadering van de commissie verkeer op donder dag 10 maart te bespreken. Zij gingen er ook mee akkoord om het college voorstel om die reden een maand aan te houden. Het college (de verantwoordelijke wet houder Mieke Swinkels was afwezig wegens ziekte) had liever gezien, dat de raad had gestemd over zijn voorstel. Ook Wiebe Meilof van GPV/SGP/RPF was tegen uitstel. Hij had zich laten lei den door het advies van ambtenaren. Die hadden hem verteld dat uitstel tot gevolg heeft dat de uitvoering van het plan op een ongelukkig moment zal moeten plaatsvinden. Loet Jansen (D66) sprak eveneens van 'verloren tijd'. Leidje Tomassen van Progressief Soest was ook teleurgesteld: "Ik ben bang dat de fietsers toch van twee kan ten blijven komen." Maar een grote meerderheid was voor aanhouding. Harry Witte van GGS: Volgens de PvdA kan worden vol staan met een reconstructie aan de zijde van de Nieuweweg. Dat is tevens veel goedkoper, zegt de fractie. Foto: Goos van der Wilt. "Alle mogelijkheden die er zijn om dit goedkoper uit te voeren, zullen wij steu nen." Verplichten De NS heeft per brief laten weten niet akkoord te gaan met uitstel van een ge hele of gedeeltelijke uitvoering van het college-plan. "Het noopt ons de toege zegde NS-bijdrage (onderhoudskos ten-red.) bij verder uitstel in herover weging te nemen", aldus de NS die be weren dat de minister van verkeer en waterstaat de gemeente waarschijnlijk zal verplichten om het college-plan uit te voeren. Op de allerachterste bladzijde van deze krant en die van 9 februari, leest u hoe u een kans maakt op een zwemmeer in het Veen, hoe verdere verstedelijking voorkomen wordt. U leest ook hoe de gemeente uit haar ivoren toren gehaald kan worden door referenda, enquêtes, verkiezingen met louter mensen uit de buurt, en subsidies via waardebonnen voor de burgers. Stem lijst 3 Gemeentebelangen Groen Soest. per stuk 1.99 Lekkere aardbeien 250 gram 1.99 drinkglas Q 00 c-noo Het vertrouwde adres voor de verkoop van uw huis is Bel 02155-16251 Zowel de REMU als de politie waar schuwen voor een onbekende man die vorige week dinsdagnacht een aantal inwoners van Soest heeft gebeld. De man gaf zich uit voor werknemer van de REMU en verzocht de mensen de hoofdschakelaar van de electriciteit uit te schakelen. Hij zou bezig zijn geweest met kabelwerkzaamheden. De REMU en de politie vermoeden dat de man andere, kwade bedoelingen had. De REMU zegt niet op deze ma nier te werken. "Het is pertinent geen medewerker van ons geweest", aldus de REMU. Geadviseerd wordt niet op dergelijke telefoontjes te reageren, maar ze wel di rect door te geven aan de politie. *3-^ tr^ o—*- O*** 'ff Nu ook heerlijk bruin worden of blijven bij: >r- Schoonheidsinstituut s< Jan de Rooystraat 36 3762 HM Soest tel. 02155-26914 Op vertoon van deze advertentie de 11' keer GRA TIS! K <5*^ <3^- <5^- pagina Birkstraat 49 - Soest - Tel. 12477 SUKADELAPJES per kilo SHOARMAVLEES per kilo SCHOUDERROLLADE per kilo j Geopend do. en vr. 8.00-17.00 uur. Altijd kwaliteit en betaalbaar.

Soester Courant | 1994 | | pagina 1